De storm van j.l. zondag en de landbouwgewassen Jv „DRIE VROUWEN" Recordbezoek Texels Museum v u m< ar UI lam Dc Garage A. Tel. 58 Kie 'enJ een werkmai fmuLüim 20 ARTIS 10 AUG. Verzekeringefl <3 Afgesloten rijw NH.c; )e HOOFDAKTE BEHAALD De heer J. Bakker Azn., Spang, onder wijzer aan de o.l. school te Oosterend, deed met gunstig gevolg examen voor de hoofdakte. INGEKOMEN PERSONEN Roelofina M. Martens, van Amsterdam naar De Cocksdorp 23; Arie Ellen, van Amsterdam, naar Peperstraat 85, Oos terend. VERTROKKEN PERSONEN Arie van Dienst, van Slingerweg 11 naar Mid woud, M 16. MET NEVELSPUIT PARAAT Het hooi, geborgen in de boerderij van de heren gebroeders Hopman, Ongeren, was woensdag tot zulk een hoge tempe ratuur opgelopen - 85 graden - dat op advies van de brandweer besloten werd het hooi naar buiten te rijden en op de klamp te zetten. Er ontstond gelukkig geen brand. De nevelspuit was uit voor zorg op het terrein van de bedreigde boerderij gestationeerd. DAT KON NIET MISSEN! De toneelgroep „Het Masker", Den Burg, gaf donderdagavond in „De Oran je boom" een opvoering van het stuk „Haar andere man". De zaal liep stamp vol. Over het algemeen genieten de uit voeringen van onze Texelse toneelclubs grote belangstelling van de zijde der badgasten, maar ditmaal was het aantal stoelen bij lange na niet toereikend. Ver scheidene gasten bleken dik tevreden met een staanplaats, altijd nog beter dan een lekkende kampeertent BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 juli tot en met 2 augustus 1956 Geboren: Alie, dv Simon Dogger en Aaltje Medema; Gert Jan, zv Pieter G. Schoorl en Jacoba de Ridder; Marco, zv Arie Ellen en Janna W. v.d. Berg; Mathilda Theodora Maria, dv Petrus M. Graaf en Anna Kuip; Gustav Wolfgang Evert, zv Witte Oldenburger en Irmgard E. Dünnleder. Ondertrouwd: Marius Witte en Mar- garetha G. Goeman; Renze Dirk Roze- boom en Johanna Rieswijk. Getrouwd: Adrianus D. Blok van der Velden en Hanna Breur; Bernard Bak ker en Gisela G. S. Offermans; Klaas Stapel en Aafke W. de Vries. Overleden: Martinus Arnoud Lange- veld, 79 jaar. AGENDA CULTURELE RAAD Zaterdag 4 augustus De Cocksdorp, Zuidema-race. Dinsdag 7 augustus De Koog, strandfeest en lampionoptocht. De Koog, Badhotel, bridge-drive. Woensdag 8 augustus De Cocksdorp, demonstratie Wadden- ruiters. Den Burg, Ver. voor Volksfeesten en Tex. «Folklore, Vuurwerk. Donderdag 9 augustus Den Burg, Oranjeboom, Toneelver. Klein Toneel voert op „Een huis vol herrie". Vrijdag 10 augustus Den Burg, Oranjeboom, 20 en 21,30 uur Texelfilm. Den Burg, Oranjeboom, 2,30 uur Kinder circus „Ali Baba" door De Spar. Zaterdag 11 augustus Den Burg, lampionoptocht m.m.v. het Kon. Texels Fanfarekorps. De Cocksdorp, volksspelen. Oost, Ronde van Oost. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 26 juli tot en met 2 augustus Gevonden: donkerbr. motorhand schoen; mes met schede (souvenir Vaals); beige khaki regenjas; alpinomuts met leren rand; rozenkrans; 1 paar zw. da- mesglacé's; blauw kindertasje met inh.; jute zakken !(Calvé); br. herenportemon. met inh.; zakje inh. souvenirs; groen geel gestr. vest; bruine bal; zijden da messhawl; vulpen (De Koog); rood lede ren port.; kinderbril; groen damesvest; br. capuchon; zw. regenbroek; zw. pet. Verloren: shawl met voorst, uit Duitsl.; paar zw. kinderlaarzen; br. port. inh. 13,50; zw. tractorbinnenband; grijze trui; gouden ring met zw. inscriptie; gouden oorbel; grijs wollen damesvest; zonnebril (rood); vulpen (Pelikan); gele shawl; gele hondenriem; gouden dames- ring; zw. lederen herenport. met rijbe wijs; trouwring 1(20 juli); br. suède jack met groene voering; zw. herenport. met mil. leg.bewijs; rode damesport.; bril met montuur; wit angora babymutsje; lichtblauw damesvest; petrolkleurig fieldjack; lichtbr. herenport. met foto's; br. damesport. met inh.; br. leren bagage- riem; gr. damesport. met geld en foto's; bl. autoped met roestvl.; een oorhanger zilver met kantjes. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4 tot 6 uur n.m. WIJ LEVEN VRIJ, WIJ LEVEN BLIJ! Stel U voor, woensdagavond op het strand: dertig uitgelaten figuren, dan send om een hoog oplaaiend vreugde vuur. Als argeloze wandelaar op een bijna verlaten duintop zoudt ge de ge voelens van Robinson Crusoë kunnen begrijpen, toen die, als schipbreukeling op z'n eenzame eiland beland, op der gelijke wijze kennis maakte met kanni balen. Gelukkig bleken dit bij nadere kennismaking Zwitserse toeristen, die op Texels strand in alle eer en deugd bezig waren de Zwitserse onafhankelijkheids dag (1 aug. 1291) te herdenken. Het werd een originele herdenking, die na het doven van de vlammen werd voortgezet in de bunker van de heer Bugel, welke feestelijk was verlicht. Kortom, het was gelijk Menno ter Braak het eens uitdrukte, een verbroede ring van twee kleine naties, die hun ijzingwekkend grote geografische me ningsverschillen over wat eigenlijk lènd is, vergaten in een gemeenschappelijke trots op vroeg bevochten onafhankelijk heid. En de bergbewoners zullen onge twijfeld een merkwaardige ervaring hebben opgedaan bij dit „strandfeest"; het hoofd ongetwijfeld in de wolken, ge lijk. thuis op 3000 meter of daaromtrent, maar nu in andere wolken, op Amster dams peil. Het boer-zijn een riskant bestaan! De storm heeft zoals te verwachten was ook de landbouw schade bezorgd. Meer dan iemand anders is de landbou wer afhankelijk van de natuur en maar al te vaak betekent dit zorg en schade. Voor heel veel Texelse boeren is in de maanden juni en juli vooral de droogte de grote zorg. Telkens weer bemerk ik dat er veel Texelse landbouwers en hun gezinsleden een pak van 't hart valt als men de zojuist genoemde maanden zon der al te veel droogteschade is doorge komen. En we mogen wel vaststellen dat we er dit jaar op Texel, wat de droogte betreft heel goed zijn doorgerold. Dit is ook duidelijk te zien aan de stand van de landbouwgewassen, die dit jaar, vooral in Eierland zeer goed is. De jongste storm heeft echter weer eens duidelijk laten zien, dat men niet juichen kan voor de oogst binnen is. Zelfs op het moment, dat de boer er aan toe is of al bezig is de oogst te bergen kan deze hem nog ontgaan of zware schade oplopen. We denken daarbij aan de vele uit elkaar gewaaide hooiroken of ruiters, wat een enorme hoeveelheid extra-werk en verlies heeft bezorgd. Wat heeft het dit jaar al veel werk gekost om het hooi zover te krijgen dat het op de hoop of ruiter kon worden gezet. De zon, die de „badgasten" nodig heb ben om bruingebrand naar hun woon plaats terug te keren en die de boer niet missen kan om het hooi zover te krij gen dat het veilig ingeschuurd kan worden, liet zich dit jaar in juni en juli veel te weinig zien, zodat eind juli nog een enorme hoeveelheid hooi op inschu- ring wachtte. Voor de akkerbouw kan het o.i. nog een geluk genoemd worden dat de oogst dit jaar zeer laat is. In „normale' jaren staat het gewas zomergerst - en de op pervlakte hiervan is op Texel altijd heel groot - omstreeks deze tijd rijp op het land. Was dit ook nu het geval geweest, dan zouden duizenden kilo's verloren zijn gegaan. Weliswaar is er ook nu op de rijpste percelen en in het ene ras zo mergerst meer dan in het andere kor- reluitval te constateren, maar ernstig is dit in 't algemeen toch niet. Wat de andere graangewassen betreft beperkt de schade zich tot legering van het gewas. PACHTREGISTRATIE Ten behoeve van de landbouwers uit Den Hoorn en omgeving hoopt o.g. maandag 6 augustus 's avonds acht uur in „Loodmans Welvaren" zitting te hou den voor het in ontvangst nemen van pachtcontracten. Daar de pachtregistra- tie uiterlijk 12 augustus moet zijn ge schied worden deze landbouwers, voor zover zijn hun contracten nog niet inge leverd hebben, dringend aangeraden op deze zitting te komen. C. van Groningen. S.V. Texel Zaterdag speelde Texel 1 in Den Hel der tegen WGW in de voorronde voor de KNVB-beker. W. won met 10, wat ge zien het veel invallers tellende Texel nog niet slecht genoemd kan worden. Kansen op een gelijk spel waren vol doende aanwezig, maar het gelukte niet. Hiermede is Texel dan uitgebekerd. Maandagmorgen vertrok een groepje adsp. naar het jeugdkamp van de KNVB te Zeist. We zijn nieuwsgierig naar de afloop daar. Jammer, dat het weer niet al te best is. VAN DE MIDDELBARE SCHOOL NAAR DE AKKER Maandag a.s. komen de scholieren van de Helderse middelbare scholen (Zee vaartschool, h.b.s., lyceum, etc. naar Texel om te helpen bij de aardappel- raapcampagne. De Heidemij. heeft in deze de leiding. Dagelijks zullen zij door TESO-bussen naar en van hun werk worden gereden en iedere dag ook keren zij naar het vasteland terug. Het Ar beidsbureau verleende in deze zijn be middeling naar aanleiding van diverse aanvragen om exrta werkkrachten door landbouwers. Naar wij vernemen is de vraag naar hulpkrachten overigens minder groot dan vorig jaar, wat mogelijk verband houdt met de voortgang van de mecha nisatie. ER IS VOLOP WERK De laatste tijd is het aantal Texelaars, dat emigreert, maar zeer gering en op het Arbeidsbureau vernamen wij dezer dagen, dat er momenteel slechts twee gezinnen het voornemen koesteren tot emigratie. Zij willen resp. naar Rhode sia (Zuid-Afrika) en Nieuw-Zeeland. De noodzaak tot emigratie is inder daad niet groot: op ons eiland komt men handen te kort, zowel in de landbouw als in de bouwvakken. Momenteel krijgt het Arbeidsbureau vele aanvragen van de zijde der bollenkwekers, die hun pro- dukten voor een bepaalde datum gepeld willen hebben. Wij waren er juist getuige van, dat een viertal, met groen-zwarte vakantie- pret-petjes getooide jongens kwamen in formeren, waar zij eventueel aan de slag konden gaan als bollenrooier of bollen- peller. „De centen raken op, meneer, en wij willen graag nog een paar dagen langer op het eiland blijven!" Dat de centen vroeger opgeraakt raken dan an ders ligt voor de hand bij dit alsmaar verre van zomerse weer. Het strand lokt niet en bij het wandelen langs onze sou venirszaken glipt men allicht eens uit (aanvankelijk pure) nieuwsgierigheid binnen. De bekende „Rovershut" aan de Mi nister Ruysweg in De Dennen is weer bevolkt door Utrechtse studenten, die zich óf op de bollen werpen, of het in de ijsslijterij proberen of zich als bad meester productief trachten te maken. Veel ernstiger is de schade in een aan tal percelen stoppelknollenzaad, kool zaad en karwij. Langs de Hoofdweg in Eierland lagen een paar percelen stop pelknollenzaad gemaaid op het veld en klaar om te dorsen, waarvan men zich nu afvraagt of het de moeite nog loont er arbeid aan te gaan besteden. En dit zijn niet de enige percelen. Ook gewassen als aardappelen en bieten hebben veel geleden. Bladeren werden afgerukt of waaiden zwart. Voor verschillende percelen aardappelen zal dit een sterk vervroegde afsterving en een lagere opbrengst betekenen, voor wat de bieten betreft menen wij dat bij gunstige weersomstandigheden het ge was zich behoorlijk zal herstellen. Uit het bovenstaande blijkt dat de storm - voor het ene bedrijf veel meer dan het andere - een schadepost heeft betekend, maar in ieder geval veel min der catastrofaal is geworden dan een langdurige droogteperiode. C. v. Gr. FEUILLETON door W. KERREMANS 4. En nu wat? Wat zal hij hem zeggen? Niks van al zijn plannen, zijn eigenlijke plannen, alleen maar dat ie wil gaan le ren en dat hij uit het boerenvak wil. Laat meester Schippers dan maar verder kletsen. Twijfel of aarzeling kwam geen ogen blik bij hem op, het was niet de vraag of hij dat geweldige zou kunnen vol brengen, of de moeilijkheden niet on overkomelijk zouden blijken, er was maar een enkele stroom van gedachten: hoe hij het zou doen en dat hij daarvan niets wist verzwakte zijn wil in geen enkel opzicht. Weifeling was er niet, zo totaal niet, dat hij niet eens zei, het moet gebeuren, het zal gebeuren, omdat hij met uitvoering al bezig was. Hij werkte nu haastig voort aan de opgedragen taak en toen de laatste schep op het gras was uitgestort, ging hij naar huis. Hij waste zich de modder van handen en gezicht, trok andere klompen aan en viel binnen neer op zijn stoel aan tafel. Moeder was alleen op de deel en bezig met koffie zetten, waarvan de opwek kende geur zijn reuk prikkelde en hem de honger deed gevoelen. Het zou wel prettig zijn, als hij nu eens aan zijn moe der alles kon vertellen, dat hij over een jaar of wat burger zou zijn en met zulke meisjes als die van vanmiddag zou om gaan, maar hij dacht er zelfs niet aan, of hij dat ook zou kunnen doen. Zijn moeder zou hem aankijken en niks zeg gen of hoogstens: „daar moet je dan maar met vader over praten; daar be moei ik m'n eigen niet mee". Hij zat stil door het raam te zien en verkneuterde zich in zijn heerlijk plan. Over hoeveel jaar hij geen boer meer zou zijn, wist hij niet, maar na enige jaren zou hij hier zitten, in een zondags pak en met stijf wit boord om zijn hals en een mooie das en een horlogeketting op zijn vest en misschien zou zijn auto buitenstaan of zou een meisje, net zoals dat van vanmiddag bij hem zijn. 't Was haast niet te geloven - en toch was het waar, zo zeker als hij daar zat. Vader en Geert kwamen kort na el kaar zich rond de tafel zetten en de va der gaf het teken om te beginnen door zijn pet af te rukken en zich in gebed voorover te buigen. Dikke sneden brood lagen reeds klaar en een pannetje met vet, dat de mannen met hun zakmessen over het brood smeerden, na elke beet doorspoelend met een slok koffie, die in oorloze kommen werd ingeschonken. „Hè je de sloot klaar Marien?", vroeg de vader. „Ja vader". „Lag er nog wat in van het een of ander?" „Nee, niks as- modder en wat takken". „Dan mot jij met Geert morgen drek de lange kant nemen". Marien knikte. Ja hij zou die sloot nog wel baggeren, maar het zou de laatste zijn. Als 't weer moest gebeuren, dan was hij al een eind op weg om burger te worden en met zulke meisjes als die van die middag om te gaan. Straks na het eten zou hij dadelijk naar meester Schip pers gaan. „He je nog iemand gezien?" vroeg zijn moeder hem eensklaps. „Gezien?" Ja, hij had iemand gezien, het meisje, dat zijn leven veranderd had, dat hem tot meester zou maken. „Marien', drong zijn moeder aan. „Ja moeder, Arie is voorbij gekom- men, die gong op de kar een nieuw ka binet halen, dat zijn moeder onderlaatst op de verkoping had gekocht". „Op de verkoping, op welke? Wacht ik weet al, bij de boedelhuis van Jaap van 't Molenpad. Ja, dat zal- wel. Da's dan zeker voor Arie z'n zuster, die gaat al gauw trouwen". Marien knikte. „Docht ik ook". ,,'k Heb Jan Sluiters tegengekommen", sprak de vader, „en 'm gezeid, asdat ie is naar. de kleine schuurdeur moet kom men kijken". „Die kan je toch zeivers wel maken of Marien, of Geert?" „Neeja, da hebben me al wel zeuven keer geprobeerd, maar 't blijft pruts werk. Het hout is klaar verrot". „Dat komp da ze die deur altijd en al tijd weer open laten as 't regent", meen de de moeder, „nou is 't weer kosten voor de timmerman. „De deur is verrot, hij hangt uit de hengsels". „Is 't waar?" vroeg de moeder met levendiger belangstelling, „dat de jon gen van Sluiters, die Leen, voor meester mot gaan leren?" (Wordt vervolgd) VERGEEFSE REIS NAAR TEXEL Door het zeer ongunstige weer - re gen en vrij zware wind - kon het aan gekondigde optreden van „Vrij en Blij" woensdagavond geen doorgang vinden. Er waren reeds vele entreebewijzen ver kocht en de belangstelling voor dit po pulaire ensemble, dat op ons eiland steeds een record aantal bezoekers heeft getrokken, zou bij gunstig weer, zomer weer dus, ook nu ontegenzeggelijk weer overweldigend geweest zijn, temeer daar als extra VVV-attractie het optreden van Neerlands jongste radio- en televi- sie-artisten „The Butterflies" op het programma was geplaatst. Donderdagavond zou „Vrij en Blij" op Ameland optreden en wel in een con certzaal, zodat die onderneming geluk kig minder riskant was. Texels Natuur-Historisch Museum, ge legen in de Dennen, is deze week door drieduizend badgasten bezocht. Een re cord. Maandag j.l. mochten de heer en mevr. De Haan er de tienduizendste toerist welkom heten. Vorig jaar op die zelfde datum had men nog „slechts" S.000 bezoekers geboekt. Deze bijzonder grote belangstelling is uiteraard in de eerste plaats toe te schrijven aan het aanhoudend ongunsti ge toeristenweer, maar daarnaast is dit museum een bezoek meer dan waard, vooral nu er verscheidene jonge zee hondjes rondscharrelen en men altijd getuige kan zijn van de voedering. Don derdag is een van de zes robben gestor ven, maar de overigen verkeren in bla kende welstand. Het museum is van 96 uur geopend, maar wegens de zeer grote drukte heeft de directie besloten van 6 tot 31 augus tus het museum op werkdagen 's avonds ook open te stellen van 810 uur. De bezoekers zullen dan van een speciale rondleiding kunnen profiteren en hun vele vragen naar hartelust op de excur sieleider, de heer De Haan, r :>gen af vuren. Speciale aandacht zal daarbij v/orden besteed aan de bewoners van de grote aquaria, die dan tevens gevoederd zul len worden. Het museum zal 's avonds in footlight worden geplaatst. Demonstraties in Oudheidskamer In de Oudheidskamer, gelegen aan de Stenenplaats, zal op de maandagén 6, 13, 20 en 27 augustus een demonstratie worden gegeven van het kantklossen, spinnen (natuurlijk met Texelse wol) en plóttinge (helmvlechten). De demonstra- trices en demonstrant zullen in oud- Texelse klederdrachten getooid zijn. Deze demonstraties worden ingeven v.m. van 912 uur. MOND- EN KLAUWZEER ONDER VARKENSSTAPEL Vervoer- cn marktverbod voor hele land Het Hoofd van de Texelse Veterinair- Hygiënische Dienst verzocht ons opname van het volgende, aan een dagblad ont leende, bericht: De verontrustende uitbreiding van mond- en klauwzeer onder de Neder landse varkensstapel, is voor de minis ter van landbouw aanleiding geweest een algeheel vervoer- en marktverbod voor varkens af te kondigen voor het gehele land. Dit verbod zal tot 20 augus- tus worden gehandhaafd, tenzij de standigheden zich ten gunste of kwade wijzigen. Alleen slachtvar zwaarder dan 70 kg, vallen niet het verbod, zij mogen worden verv( Na opheffing van het vervoersve zal vervoer van vee alleen worden gestaan, nadat het vervoermiddel is smet. De ontsmetting moet onder zicht geschieden, waarvoor een onts tingscertificaat als bewijs wordt u reikt. Deze certificaten zullen slechts week geldig zijn. Iedere week moete wagens dus worden ontsmet. Aanvankelijk bestond de hoop, da mond- en klauwzeer zou kunnen \vo beteugeld, door een vervoersverbod lichte varkens in een strook lang! Belgische grens in te stellen. Die is ijdel gebleken. In vele gevallen worden vastgesteld, dat de besme te wijten was aan vervoer in besn transportmiddelen. Tot nu toe heeft het mond- en klauwzeer, zij het sluitend bij varkens, in vijf provii voorgedaan. Het is een landsbelang dat de zj zo spoedig mogelijk wordt uitger want enkele landen hebben hun gre reeds voor ons vee gesloten. VEILIG VERKEER Vraag: Wat is de betekenis der gekle lichten van een verkeerslichtinstall In welke volgorde zijn de gekle lampen aangebracht? Antwoord: Rood licht betekent stop. Oranje licht betekent stop, indien mogelijk is voor de stopstreep, niet mogelijk dan doorrijden en punt vrijmaken. Groen licht betekent doorrijden. De volgorde van branden is: oranje, rood, groen, oranje, rood enz. De volgorde van plaatsing is in de installatie de rode lamp, midden de oranje lamp en onder ii installatie de groene lamp. PROTESTANTSE KERKDIENSTE HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 fiur Dr. Hartdoff uit Amsterdam Maandcollecte voor de kerkvoogi De Cocksdorp 10 uur Ds. A. de Wild Den Hoorn 9 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 8 uur Ds Waardenburg 9,30 uur Ds. Waardenburg jr. 9,30 uur i(jeugdhuis) kinderdienst 12 jaar 20 uur Ds. Van Veenen, Jeugddi De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. J. Th. van Ve< van Utrecht Extra collecte voor de kerkvoo Oudeschild 9,30 uur Ds. C. H. Lindij Ev.-Luth. predikant van Rotterd «ntai GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 7,30 uur Ds. Goedem Oosterend 10 en 3 uur Ds. D A. Vog GEREF. KERK (onderh. art. 31, K, 10 en 15 uur Ds H. Strating, Den in de Doopsgezinde kerk te De Kcx GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Extra collecte. Oosterend 10 uur Ds. Van der Zwaag Den Hoorn 11.15 uur br. C. Inja Extra collecte Doopsgez. Vredesgi De Koog 19,30 uur Ds. Van Sluijs TEXELAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel.85 Te k. gevr. jonge hanen of afgekeurde jonge hennen' A. N. Plaatsman Poelier, Ko- gerweg 36 n.b. Texla, tel. 139 Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Gevr. bollenpellersM. Dijker, 't Noorden 248 Te k. h. fiets f55, idem f25 en pr. bl eigenheimers 15 et p. kg N. H. de Jong, Kogerweg 34 Te k. pr consumptieaardap pelen C. M. Witte Kogerweg Te k grote makke tok m tuig en dresseerkarretje plaats voor 4 kinderen A. N Plaats man, Kogerweg, tel. 139 Te k. schrikdraadhaspel en 70 flessen Ellen, Oost 80 Te k. bromfiets, lerenjas, laarzen en beenpijpen. Hoo- gerstraat 18 Marius Witte en Gré Goeman hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op donderdag 23 aug a.s, te 9,30 uur in de pa rochiekerk van de H. Jo annes de Doper te Den Burg 't Hoffie Oosterend „Concordia", Spang Texel Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 6,30 tot 8 uur in „het Wapen van Amsterdam"_te Oos terend. Toekomstig adres Hoornderweg B 87, Texel ïUEE slaai E i Zi Ci Taxi, Trouwen, Buitenri a: jem eru< Gevraagd flinke jongen voor trekkerchauffei L Witte, smeder De Wa, Kofi D Gevraagd tg voor bloembollenwei Jn Pranger, de Den MOERBEEKS Compl. Woninginrichting Algemene Kennisgeving Dinsdag 31 juli 1956 overleed geheel onver wachts onze lieve va der, behuwd-, groot- en overgrootvader Martinus Arnoud Langeveld wedn. van E. C Eetman in de ouderdom van bijna 80 jaren Namens de familie: M S. Langeveld Den Burg, 3 augustus '56 Beatrixlaan 28 De begrafenis heeft in middels plaats gehad. Speciaal voor Texel Vertrek 8,30 van Den Hel der v. d. boot. Terug over Bergen, speel tuin. Busprijs f4,— p. persoon Kinderen f 2,50. Opgave bij S Lap, Nieuw- land, Den Hoorn, tel. 224 Jn. Huisman, „Berkhoeve" Kogerweg. Johannes, 't Zand Tel. 326 wr PLEZIEP NAAR I OPN MGB7LETTE M. A. J. VONK op elk gebied Tevens hypotheken financieringen Ger Dros, De Koog tel emin J lnr ide itaeer erk, beti !0 Namens de Plaatsel Commissie voor de verkaveling Texel, w( u bekend gemaakt, vanaf 6 aug. '56 de hor weg door polder 't Noor van de 2e dwarsweg de 3e dwarsweg voor alle verkeer wofltftre'e afgesloten. raag HAR' toekt SI t en 15 st xel e i I igave ïersti Oo

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2