I GESCHENK vulpen Een bijbel met ritssluiting meisjes en jongens C.V.O.- kleuterschool winkelmeisjej0 dienstmeisje Woningruil go< B< -ana irh jwi so ett Speciale knip en naailessenzot om hout te wolmaniseren, Partijtje meisjesschoeneop 'Jt h GESLAAGD Mej. W. Zegel, Oudeschild, deed te Rotterdam met gunstig gevolg examen voor het Textieldiploma, groep A. (Al gemeen gedeelte); de heer J. Zegel ver wierf eveneens dit diploma. De heer F. Zegel slaagde, te Amster dam, voor groep 3 (kleinvak en dames mode) en groep 5 (onderkleding, kousen, sokken, baby-artikelen en corsetartike- len). INVENTARIS DORPSHUIS De belangstelling voor de Bejaarden- Sociëteit blijft groot. Iedere week komen de leden in het Dorpshuis te Den Burg bijeen. Alles gaat naar wens, zij het dat de leiding nog een klein wens je kenbaar maakte en dat is uitbreiding van het meubilair: men heeft n.l. nog twee klei ne tafeltjes (kaarttafeltjes) nodig en eni ge stoelen. Wie de Bejaarden-Sociëteit daaraan willen helpen, worden verzocht zich in verbinding te stellen met mevr. Wassenaar, Witte Kruislaan 18, tel. 81, Den Burg. INGEKOMEN PERSONEN Henricus J. Maas, van Bergen, Hamert 37 naar B 114; Jacoba M. Lagendijk, van Wemeldinge, Bierweg 9 naar Warmoes- straat 38, Den Burg, Maria J. Kramer, van Den Helder, Florastraat 14 naar Hoekstraat 18, Oosterend; Jakob W. Dekker, van Amsterdam, Theseusstraat 10 naar Stenenplaats 10, Den Burg; Louw P. H. den Dunnen, van Den Helder, Aza leastraat 3 naar Emmalaan 10, Den Burg; Arien M. Bakker, van Eindhoven, Aal- sterweg 289 naar Oudeschild 5. STA JE RAAR TE KIJKEN Toen de heer C. Keijser, Stenenplaats, Den Burg, dezer dagen in opdracht van de PTT bezig was het graven van een sleuf door de berm van een weggetje in De Westen stiet hij op een aantal been deren, stoffelijke resten van een mens. Aanvankelijk veronderstelde de heer Keijser, dat hij een slachtoffer van de Russenoorlog had gevonden, maar later kwam vast te staan, dat het de resten betrof van een heel lang geleden op het Westerkerkhof begraven persoon. Lang nadat dit kerkhof buiten gebruik was gesteld, heeft men het goeddeels ge slecht en met de aarde (maar met die aarde echter niet alleen!!) o.a. een sloot in genoemd weggetje gedempt. RONDE VAN TEXEL OP ZONDAG 2 SEPTEMBER Door de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore zal op zondag 2 september de traditionele ronde van Texel worden georganiseerd. Op de Wil- helminalaan zal een geluidsinstallatie worden opgesteld, welke contact zal op nemen met diverse telefoonposten langs de te volgen route, zodat het publiek voortdurend op de hoogte blijft van de stand van deze wedstrijd. Er bestaan voorts plannen om voor de jeugd een korte route in te lassen. Men heeft zich deze route voorgesteld: Wilhelminalaan, Waalderweg, Marsweg, Hallerweg, Wilhelminalaan (twee of drie maal te rijden). De route voor de volwassenen {vanaf 16 jaar) is als volgt: Start Den Burg Wilhelminalaan, Schil- derweg, Hogeberg, Westergeest, Prins Hendrikpolder, Amaliaweg, Hoornder- weg, Westerweg, Hemmerkooiweg, Hol- lewalsweg, Suikerweg, Emmalaan, Wil helminalaan, Witte Kruislaan, Koger- weg, De Koog, Houtvester Boodtlaan, Mienterglop, weg naar Vredestein, Waalenburg, Ruige Dijk, Postweg, De Cocksdorp door en achterom langs tot transformator, Postweg, Wageningse- weg, Hoofdweg, Vianenweg, Noorden, Oosterweg, Oosterend, De Waal, Oude schild, Schilderv/eg, Wilhelminalaan. De deelnemers kunnen zich aanmelden tot en met 31 augustus (zie adv.). BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 17 tot en met 23 augustus 1956 Geboren: Louise Emma, dv Louis M. Boekhoff en Aagje C. Knol; Thijme Gerrit, zv Hendrik Grootjen en Catha- rina M. P. Dekker; Bouwe Bernardus, zv Jacob Dros en Elisabeth N. Schuitenma ker; Cornelia Adriana, dv Jacobus J. de Veij en Cornelia A. Koopman; Anna Cornelia, dv Martinus C. Veeger en Frederika Winter; Gerda, dv Gerben van der Meer en Trijntje van Maldegem; Pieter Cornelis, zv Gerrit van Groenin gen en Marretje Vlaming; Pieter Corne lis, zv Bastiaan Kooger en Maria R Daalder; Maria Edith, dv Adriaan van Heerwaarden en Johannetta Koopman; Margaretha Nelly, dv Dirk Wuis en Grietje de Wit. Ondertrouwd: Willem D. Eelman en Luchiena W. Muskee; Hendrik J. Collou en Johanna Stübener; Jacob C Boon en Catharina G. Eelman. Getrouwd: Marius Witte en Marga retha G. Goeman; Aris Vlaming en Maartje S. Hol. Overleden: Christina M. Kager, oud 68 jaar, wv Neijens; Antje Smit, oud 84 jr., ev Boersen. SVC-nieuws De Gym is nog 2 weken uitgesteld vanwege herstelwerkzaamheden aan het lokaal. We moeten dus eventueel nog nader bericht afwachten. KAMPEERVERORDENING Burgemeester en wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat door de .Raad dezer gemeente bij besluit van 27 juli 1956, nr. X, is vastgesteld de „Derde verordening tot wijziging van de Kampeerverordening Texel". Genoemde verordening, welke op 1 september 1956 in werking treedt, is, te rekenen vanaf heden, voor een ieder ge durende drie maanden op de secretarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar ge steld. Texel, 21 augustus 1956. Burgemeester en Wetihouders van Texel De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer WOENSDAGAVOND TWEEDE CAUSERIE SIEM DE WAAL Voor de causerie met films van onze Afrikaanse Texelaar Siem de Waal C. Hzn. donderdag j.l. in „Casino", bestond zoveel belangstelling, dat hij woensdag a.s. op veelvuldig verzoek een tweede avond zal geven. Na door de heer W. J. Zijm te zijn in geleid, begon Siem zijn praatje over Zuid-Afrika. Hij besprak de verhouding tussen de blanken en de negers en maak te daarbij mensen met emigratie-plan nen {maar dan de volbloed pioniers) enthousiast, want Zuid-Afrika is een land waar nog volop muziek inzit. Hij beschreef ons de heerlijke natuur, die 't wonen bij de groene doringboom alleen reeds tot een emigreren naar dit land met onmetelijke afstanden, verlokt. En na zijn praatje lag hij het werk in handen van zijn filmprojectie-apparaat, dat ons op tal van uitstapjes onthaalde, want hij heeft zowel op Texel als in Afrika gefilmd. Ook van zijn reis (via de Pyramides van Nasser) gaf hij ons via de kleurenfilms een gezellig verslag en wij voelden weer eens de grote lust om met hem mee te kunnen reizen. Mee te dwalen door de machtig-mooi ge vormde bergen van Zuid-Afrika, te rij den door het natuurreservaat Krugers Wildpark, groter dan de helft van Ne derland, waar apen Uw auto beklaute ren, waar leeuwen Uw pad doorkruisen, waar olifanten, zebra's, springbokken en buffels van zeer nabij in hun domein kunnen worden geobserveerd. Ook kre gen wij een goed beeld van de negers in hun primitieve, maar veelal gelukkige staat: wij dwaalden langs hun hutjes, bewonderden hun kleurige (maar spaar- zamelijk uitgevoerde) kledij en begrepen opnieuw dat geluk met al het Zuid-Afri kaanse mijngoud niet te koop is. Bijzon der mooi was ook de opname van het bezoek aan een pyramide, waar U ka- meeltje kunt rijden naar hartelust. In Zuid-Italië namen wij een kijkje in de opgegraven stad Pompei', die vele eeuwen geleden door een uitbarsting van de nog steeds hoogst onbetrouwbare Vesuvius onder metersdikke lagen lava werd bedolven. Wij maakten kennis met de bevolking van vele landen, maar de meeste be kenden kwamen eerst op het doek toen wij een fuifje van de Texelse kolonie in Zuid-Afrika mochten meevieren. Naar de stand van de wangen te oordelen zit Piet Hillen nog steeds goed in het vlees en ook de andere oud-Texelaars bleken nog steeds een goede gezondheid te mo gen genieten. Gezellig was ook de film, die op Texel zelf werd gemaakt. Vele eilandgenoten stonden er levensgroot en gekleurd op. Populaire Texelaars verwierven steeds een spontaan applausje. En zo werd met dit programma, dat pas na twaalven werd beëindigd opnieuw bewezen, dat Siem zijn gehoor goed weet te boeien. Uiteraard was het vooral voor hen die van buiten kwamen jammer, dat „maar" 350 personen deze avond konden mee maken, doch, zoals gezegd, woensdag avond a.s. zal dit programma worden herhaald. P.S. Een deel van de opbrengst is be stemd voor de oud-Texelaar Pater M. Witte, die daar wel een gaatje voor zal weten te vinden. (Zie verder adv.). Blank en Bruin behoeven elkaar niet te haten. „TWEE GEBROEDERS" VERKOCHT Naar wij vernemen heeft de N.V. TESO het motorschip „Twee Gebroe ders", dat een reeks van jaren de dienst Texel-Harlingen heeft onderhouden, ver kocht van de N.V. J. C. Rab. ZONDER LICHT EN TELEFOON Met de harde klap, die het onweer te weegbracht werden mogelijk enige lang slapers gewekt, maar er gebeurde ook nog iets minder aangenaams: van enige percelen aan de Wilhelminalaan te Den Burg sloegen de stoppen van het elec- Irisch licht door en een telefoonabonné kon dit apparaat enige tijd niet gebrui ken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode van 16 tot 23 augustus 1956 Gevonden: blanke plastic bal; benzine dop van „Mobylette"; zwarte rijwiel band (is ook binnenband); hondenket ting; dop van bromfiets; geel gebloemde sjaal; plastic damesport. met knip en 1,58; lichtblauw kinderdekentje; sta len bril (dun montuur); motorbril (zwart) sigarettenétui; kwartjes-armband; zon nebril in groen étui; bruine schoudertas t.n.v. mevr. Reij; bruine damesport. met sleutel en inhoud; „Imco" aansteker (De Koog); lipssleutel i(De Koog). Verloren: port, met mil. rijbewijs t.n.v. Koelewijn; rose-blauwe sjaal; rode da mesport. plastic met inhoud; rood-lede- ren damesport. met inh.; beige gummi regenjas; lood-grijze damesregenjas „Big-Ben"; grijze vulpen „Merlin"; 10,biljet; „Swan" vulpen; zwart dameswindjack; „Pelikaan" vulpotlood; donkerblauwe zijden hoofddoek. Verloren te De Koog: rode port. met 4,50; doosje met 3 lepeltjes; herenhor loge „Wemka"; zwart-wit padvinders mes; rood-lederen port. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4-6 uur n.m. ONTSPANNING VOOR ONZE „SEIZOENWERKERS" Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de Texelse toneelverenigin gen, die tijdens het zomerprogramma zijn opgetreden, binnenkort een avond aan te bieden aan de hotel- en pension houders en hun personeel. Nadere mededelingen volgen. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagavond 6 uur) HINDERWET Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun beschikking van 21 augustus 1956, ingevolge de hinderwet vergun ning hebben verleend aan N.V. J. C. Rab in Brandstoffen en Bouwmaterialen, Binnenburg 11, te Den Burg, Texel, tot het oprichten van een opslagplaats voor aardolieprodukten, waarbij geplaatst zullen worden 1 gasolietank van 100 m3, 1 carburinetank van 12 m3, 1 petroleum- tank van 12 m3, alsmede 3 motorpom- pen, aangedreven door 3 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 15 P.K., in het perceel, plaatselijk gemerkt binnendijks ten NW van de haven te Oudeschild, kadastraal bekend, gemeen te Texel, sectie D nr. 3606. Texel, 22 augustus 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER. Secretaris. RECLASSERINGSDAG 1956 Ter gelegenheid van de Nationale Re- classeringsdag zal wederom een beroep worden gedaan op het Nederlandse volk om door een geldelijke bijdrage het re- classeringswerk te steunen. Naar Neder landse traditie is de bemoeienis met de misdadige mens niet uitsluitend staats taak, maar mede het terrein van tal rijke particuliere instellingen: vereni gingen zowel als inrichtingen. Een groot leger van vrijwilligers - ge vangenisbezoekers en toezichthouders - tracht de gevallen evenmens hulp en steun te bieden. Men kan daar enigszins sceptisch tegenover staan. Een houding van hardheid kan soms reëler schijnen. In die geest leest men met voldoening een fel requisitoir van een officier van justitie en ziet men met geruststelling de misdadiger voor jaren in de gevan genis verdwijnen. Maar door het beeld van de misdadiger te generaliseren doet men de werkelijkheid onrecht aan. De categorie onverbeterlijken en beroeps misdadigers vormt slechts een klein percentage van de duizenden die de ge vangenissen bevolken. De meerderheid van hen wekt bij nadere kennismaking meer medelijden dan verontwaardiging op. Het zijn dikwijls de minstbedeelden onder ons. Zij zijn veelal gebrekkig toe gerust voor de strijd om het bestaan, óf door een lage intelligentie óf door een gevoelsarmoede, waardoor zij het ver mogen missen in volwaardige menselijke relatie met hun omgeving te staan. Door hun aanleg reeds gehandicapt, groeiden zij meestal op in milieus, waar aan hun meest essentiële liefdesbehoeften niet werd voldaan of waar elke normerende opvoeding ontbrak. Wie zal hun subjectieve schuld voor de misstappen, die zij begingen, durven uitmeten? De marge, aan hun vrije wil gelaten, was soms uiterst i smal. Men moet dan ook het geheel van de crimina liteit zien als een pathologisch ver schijnsel - infecties op het lichaam der maatschappij - waaraan talrijke gene raties het hunne bijdroegen. Maar deze erkenning sluit in, dat men aan de cri minele mens niet louter afkeurend of hem negerend kan voorbijgaan, zoals de Leviet de gewonde en beroofde Jood op de weg naar Jericho. Zelfs in de psychopaath zal men dan de medemens moeten herkennen, die door het feit van zijn mens-zijn ons uit daagt zijn wederaanpassing te beproe ven, hoe hopeloos de poging daartoe ook moge schijnen. Dit reclasseringswerk kan van on schatbare betekenis zijn voor de gees telijke gezondheid van ons volk. Niet iedereen is daartoe geroepen, maar wel wordt op allen een beroep gedaan dit werk te steunen. Het reclasseringswerk is nog lang niet volmaakt en was dik wijls terecht aan kritiek onderhevig, maar het vertoont de laatste jaren door bezinning op zijn methoden en door scholing van zijn medewerkers 'n steeds verdergaande intensivering waardoor aan veel kritiek de grond zal kunnen worden ontnomen. J. A. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam 19,30 uur Ds. Van Reijendam Jeugddienst De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 8 uur Ds. Soesan 9,30 uur Ds. Klijnsma 9,30 uur i(jeugdhuis) Kinderdienst voor kinderen van 5 tot 12 jaar. 20 uur Ds. Waardenburg, Jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Klijnsma Oosterend 10 uur Ds. Waardenburg Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19,30 uur Ds. Van Rhijn, Jeugddienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij Van 19,15-19,30 uur Samenzang. Oudeschild 9,30 uur Eerw. heer Veldhuis Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19,30 uur Ds. P. Robbers van Rotterdam Oosterend 10 en 3 uur Ds. Plaatsman van Amsterdam GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) 15 en 19,30 u. Ds. J. J. Arnold, IJmuiden in de Doopsgezinde kerk te De Koog GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. S. M. A. Daalder De Waal 11,15 uur Ds. Van der Zwaag De Koog 10 uur Ds. Van der Zwaag TEXELAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys, Ju- lianapark 15. Den Helder, tel 2468, zal op maandag 13, 20 en 27 aug. wegens vakantie geen zitting houden in hotel Texel. Kantoor Den Helder normaal geopend Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Te k. gevr. jonge hanen of afgekeurde jonge hennen* A. N. Plaatsman Poelier, Ko- gerweg 36 n.b. Texla, tel. 139 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Entstof voor kippen. A. v. d. Slikke, t.o postkantoor Te k prima slabonen 40 ct per pond. Van Maldegem, Jachtlust Puike eigenhei mers te koop. P. v.d. Slikke. Westerweg Verl. maandag biljet van f 10 voor winkel J. Nauta. B. Oostra. Beste biggen te koop. H. W. Stark Witte Hoek Te k z.g.a.n. meisjesfiets Engels sportmo- del en 1 damesfiets. Juliana- str. 3 Oosterend, tel. 280 Te k kamerlamp. karpet en wringerbok. Wilhelminal. 23 Den Burg Gevr. i.g.st.z. autoped op luchtb. Nieuwstr. 2, Oosterend Biedt z.aan hulp in de huishouding voor d. of d. en n. B. Pool, Eierland Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje Margaretha Nelly Wij noemen haar Marga D. Wuis I. Wuis-de Wit Texel, 22 aug. 1956 „Primarium" O 171 't Noorden VERLOOFD: Maartje Verheijen en Siets Ellen Zondag, 26 augustus 1956 Pieter v. Cuijckstraat 8. Hendrik J. Collou en Johanna Stübener hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 7 sep tember 1956 om half vier n.m. ten Gemeentehuize te Den Burg, Texel. Schilderweg S 26 b, Oudeschild, Brinkstr. 263, Enschede Toekomstig adres: Schilderweg S 26 b, Oudeschild, Texel. Johannes Beneden en Anna Maria Vlaming geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 7 september 1956, n.m. 2.30 uur. Kerkelijke inzegening n.m. 3,30 uur in de Geref. Kerk te Oosterend door de Weleerwaarde Heer Ds. F. J. Scholten. Amsterdam Oosterend augustus 1956. Receptie op de trouwdag van 5-6,30 uur in het Gebouw voor Chr. Be langen. Toekomstig adres: H. Dienskestraat 9, Am sterdam-W. Hubie van Munster en Juul Timmer geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats vinden op 8 september a.s. te 10.30 u. in de Parochiekerk van de H. Dominicus te Utrecht. Utrecht, Lessinglaan 83. Den Burg, Weststraat 8. Gelegenheid tot felicite ren zondag 8 september Weststraat 8, Den Burg. Toekomstig adres: Duinroosstraat 100, Den Helder. Frans Schellinger en Wil Zegel hebben, mede namens wederzijdse ouders, het genoegen U kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op zaterdag 8 sep tember 1956 om 10.45 uur in het Raadhuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 11.15 uur door de Wel- eerw. Heer Ds. J. J. J. van Sluijs in de Doops gezinde Vermaning te Den Burg. Oudeschild 379, Texel, 25 augustus 1956. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 13,30 tot 15 uur in Hotel „Texel" te Den Burg. Toekomstig adres: Oudeschild 380, Texel. Hiermede betuigen wij mede namens wederzijdse ouders onze hartelijke dank voor uw blijken van be langstelling bij ons huwe lijk ondervonden. B. Bakker G. Bakker-Offermans Eeneindseweg 85 Nuenen (N.B.) MAKTIEN BAKKER gaat veel langer mee BOEKHANDEL PARKSTRAAT heeft ze Voor direct gevraagd voor telwerk en inpakken Niet beneden 16 jaar. Bloembollenbedrijf J. List, Kogerweg tel. 262 Dinsdag a s. worden de leerlingen weer verwacht. Ook de nieuwe. Het Bestuur. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TE KOOP elf beste biggen JOH. DE GRAAF, C 104, De Cocksdorp De dienst van gemeq werken wenst bij inschrijving verkopen a. 2 klampen belt mest, plm. 60 m3. b. plm. 100 m3 di beermest en rioolvuil] De inschrijving dient m3 te geschieden voi op 30 augustus 1956. Inlichtingen zijn te men bij het bureau meentewerken, Pi straat 3, Den Burg, Ti GEVRAAGD voor direct of voor enkele weken. „DE SPAR' Oosterend Gevraagd per 1 oktober 1956 in huize „Irene", int j*Q Aanmeldingen bij Sociale Dienst, Groe plaats, Den Burg. Te koop gevraagd huisje of vrij ged. tuin en schuur. Aangeboden vrijst. met tuin en vruchtb. aan Reeuwijkse plas onm. nabijheid industj stad Gouda; schitt. zicht, 4 k., k., w.c., zol 2 gr. schuren met bet! vl. waarvan 1 met der, gr. kippenhok en^1 Adres van 27 aug. tot met 1 sept. G. Vogels p.a. Jac. Verseput, gerweg, Den Burg, Te OT< Mevr. NEVEN, Beethovenstraat 1, Amsterdam vraagt per 1 oktober hulp i/d huishoudt voor dag en nacht, modern huis, met comfort. Werkster aanwezig. lolle g« pr D Stee nelde - Z1 rkstr 11 IS >i !en Nog enige mannei gevraagd voor hulp bij dorsi Ld chine. C. DE WAARD, Tel. 218, De Cocksdt V< W DT< Gelegenheid tot opgs voor oudere en jonge mes, zowel voor eig gebruik als voor °PhnH ding costumière en c< peuse. Aanvang der lessen gin september. M. M. Roest-Smit, Gedipl. coupeuse-lerai Coupe Nationaal Schildereinde Bij het Wolmaniseer- bedrijf „Houtpreserf Texel' Hollewalsweg 10, Den Burg is nog steeds gelegenhi Het is nu de beste tiji daarvoor serie 990 oerdegelijke constructie gouden pen I 9.90 Boekhandel Parkstr Complete meubilerim an£ WOENSDAG 29 AUG. 8 uur houdt Siem de Waal een kort praatje over Zuid- Afrika in Casino, Gevolgd door 8 mm kleu renfilm opgenomen door hemzelf in Zuid-Afrika en op Texel. Entree f0,75. Kaartverkoop van heden af dagelijks na 2 uur aan de zaal. Rundveefokver. „Texel" Gevraagd wordt voor De Waal en Ongeren een monsternemer Inlichtingen bij Jac. Roeper Johz., Duinweg B 144 of bij B. Oostra, Schilderweg S 26 F. maat 30-31 a f 6,95 maat 32-35 a f 7,95 Schoenhandel H00GERHEIDE idei nH TE KOOP EEN FLINKE WOND te Oudeschild, voorzi< van waterleiding electrisch licht. Bij v< keur ruilen tegen wonifl met enig groen land. tl Tevens een broedmachi" 9 en een grote electrisch wasmachine. Te bevr. gelijks na 5 u. 's middap J. v.d. Meer, Oudeschild 176

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2