Dr.W.F.J.v.Waveren fa Frans Zegel Tegenslag op Tegenslag Eens voerden Texelse boeren kilo's schapen kaas uit ol KOUSEN Hollandia-nylo maandag praktijk hervat DEMONSTRATIE NORDUCHT de ideale rijwiellamp Opfokvoeders plus effect Rederijkers kamer «Udi Texels gezin in financiële moeilijkheden De heer J. Dekker (63 jaar), Wever straat, Den Burg, is donderdagavond per vliegtuig naar Canada vertrokken in verband met zeer ernstige ziekte van zijn vrouw. Mevr. Dekker vertoeft sinds eni ge maanden in Canada, waar een zoon in een ziekenhuis wordt verpleegd. Hij is daar onder behandeling als gevolg van een zeer ernstig ongeluk. Het was een blijde dag voor de familie toen mevrouw Dekker in de gelegenheid werd gesteld een bezoek aan haar zoon te brengen, men hoopte, dat dit bezoek zou kunnen bijdragen tot verbetering van zijn toe stand. In Canada overkwam mevrouw Dek ker eerst een ongeluk, waarbij zijn een been brak, daarna moest zij wegens een zeer ernstige kwaal in een ziekenhuis worden opgenomen. Haar toestand ver ergerde dermate, dat spoedige overkomst van haar man dringend gewenst was. De familie Dekker kwam voor grote moeilijkheden te staan: dit gezin heeft al vele tegenslagen te incasseren gehad en nu stond men dan opnieuw voor de zeer hoge kosten, die aan een reis naar Canada waren verbonden. Zo kan men - U en wij - in een positie komen te ver keren, dat men er financieel gezien niet meer tegen opgewassen is. En toch moest deze reis worden ondernomen. De familie Dekker is door deze tegenslagen in zeer grote financiële zorgen komen te verkeren. Het is daarom, dat enkele eilandgeno ten hebben besloten tot de vorming van een comité om in deze de nodige steun te kunnen verlenen. Er moet geld «bijeen gebracht worden. Naar wij vernemen is dit comité als volgt samengesteld: de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, giro- nr. 261860; de heer J. van Hoorn, Bur gerhoutstraat 6 en de heer L. van Sam- beek, Zwaanstraat. Burgemeester C. de Koning bleek zeer sympathiek te staan tegenover het mooie plan van dit comité. Wij hopen, dat in alle lagen begrepen wordt, dat hier zéér dringende hulp ge boden dient te worden. Heel vroeger be stond hier een vereniging „Vrienden kring", die in zulke omstandigheden prachtig werk verrichtte. Maar ook door middel van genoemd comité kan het doel worden bereikt. Moge Texel daartoe bereid zijn en het comité met vele bij dragen willen verblijden. BAZAR TE OUDESCHILD Deze bazar, ten bate van de kerkres tauratie, is de eerste avond bijzonder goed gestart. De organisatie gewaagde van een groot succes. Het festijn - dat gisteren werd voortgezet en tot heden voortduurt - werd donderdagmiddag door ds. P. C. Klijnsma van Oosterend met een toepasselijk speechje geopend, waarna de bazar zich meteen in een druk bezoek mocht verheugen. „De zaal werd bestormd", zo meldde men ons enthousiast en dit enthousiasme is inder daad hard nodig, want de restauratie van de historische Hervormde kerk van Oudeschild kan werkelijk geen uitstel velen. De organisatie hoopt dan ook, dat allen, die met het prachtige plan in stemmen vandaag de bazar komen be zoeken. Vervelen behoeft men zich niet, want het aantal attracties is legio: ge kunt er de klassieke schietkunst beoefe nen, ge kunt er op uw dooie gemak touwtrekken, ge kunt er een verrukke lijk kopje thee drinken, deelnemen aan de trekkingen door het Rad van Avon tuur, waarbij donderdagavond alle loten vlot van de hand gingen. Er kan worden gesjoeld, ge-ijzerengordijnd enz. enz. Ook was er donderdag een mooie bloemenstand; als die intussen niet aan gevuld is, grijpt U thans mis, want de belangstelling voor die stand was ook buitengewoon groot. Tot vanavond dus! OVER ZWITSERLAND De Cocksdorp. Woensdagavond werd ons een avond aangeboden door twee vrienden van Texel, de heren Waijenberg en Vas, die kwamen ver tellen van hun reis naar Zwitserland en Italië en waarvan meer dan 100 gekleur de lantaarnplaatjes werden gemaakt. De heer Vas vertelde alle wederwaardig heden van deze kampeertocht met 3 auto's op smakelijke wijze - er werd ten minste nogal eens gelachen - en daarna vertoonde de heer Waijenberg zijn dia positieven. De prachtige, natuurgetrouwe kleuren toverden ons het Zwitserse landschap- en stedenschoon voor ogen en lieten ons een uitstekende indruk achter van het Lago Maggiore en zijn omgeving. Na afloop dankte de dominee de beide heren hartelijk voor het gebodene en wilde hen beiden gaarne nog eens terug zien. De zaal was goed gevuld en de toehoorders zeer geïnteresseerd. De verloting na afloop was ook een groot succes. Op de volgende nrs. kunt kert: 601, 741, 731, 626, 279, 299, 212, U nog een prijsje afhalen bij de fa. Kik- 627, 712, 726, 285, 762, 624. GESLAAGDE BAZAR TE ZUID-EIERLAND De commissie van de Kapel brengt langs deze weg zijn hartelijke dank aan allen, die hebben medegewerkt en hun gave hebben bijgedragen tot het doen slagen van de bazar. Hoewel wij het weer niet mee hadden, heeft de Jpazar toch het mooie bedrag van ruim 1500 gulden opgebracht. Hier volgen de num mers van de verloting, rood: 857, 312, 496, 365, 725, 745, 320, 142; groen: 559, 677, 365, 300, 434, 192, 366, 523, 771, 96, 322. De sprei is gevallen op no. 7. De derde prijs van de gele loten 592 en de derde prijs van de witte loten 129 zijn nog niet afgehaald. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer J. van Bennekom, Zuid-Eierland E 119d. TWEE WEKEN GEEIST Tegen een 24-jarige Texelse automo bilist, die op een zondagmiddag in juli na het drinken van diverse glazen bier door Den Burg was gaan rijden, werd te Alkmaar twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van zijn rijbevoegd heid geëist. Uitspraak over veertien dagen. Het publiek, dat een ernstige af loop vreesde, had de politie op de hoogte gesteld. VERKEERSCONTROLE Vanwege het district Alkmaar der rijkspolitieverkeersgroep werd dezer da gen op Texel een controle ingesteld naar de conditie van het rijdend materiaal. Enige voertuigen bleken niet aan de eisen te voldoen. Enige auto's moesten voorlopig een revisie ondergaan, terwijl andere voertuigen na het aanbrengen van de nodige voorzieningen weer op de weg gebracht konden worden. PIT-COLLECTE Volgende week wordt de jaarlijkse collecte voor het werk onder de mili tairen gehouden. Het betreft de geeste lijke verzorging van hen o.a. in de mili taire tehuizen. Voor Texel geldt de bijzondere rege ling, dat de hier opgehaalde gelden ten goede komen aan het tehuis in Den Burg. Dit gaat zoals U waarschijnlijk weet uit van alle gezindten. Dus ieder kan hieraan geven. Doet U het ook? ZE GAAN EMIGREREN Mej. J. J. Witte, Burger-Nieuwland, hoopt op 19 november per vliegtuig naar Canada te emigreren. Goede reis en veel geluk in het nieuwe vaderland. Voorts zijn in behandeling emigratie aanvragen voor Zuid-Afrika (twee per sonen), Australië 1 persoon en Nieuw- Zeeland, gezin van vijf personen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig tot en met 24 november 1956 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.55 15.30 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.25 11.40 14.20 16.45 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.45 11.30 16.00 18,20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.20 19.35 AUTO DE SLOOT IN Dinsdagmiddag is een personenauto bij de Zaandammerdijk in een sloot ge reden. De drie inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde op de plaats waar men destijds op de split sing van de weg naar De Waal (de nieu we weg dus) en Den Burg een bijzondere bocht in de weg Den Burg-Eierland heeft gelegd. Het doel van deze bocht is de weggebruikers te dwingen hun snel heid tot een minimum te beperken. De uitwerking is echter averechts, want juist door deze bijzondere wegombuiging komen hier nogal eens verkeersonge lukken voor. WILD-WEST-RIT IN OOSTEREND Het rustige dorp Oosterend werd woensdagmiddag omstreeks vijf uur op geschrikt door enige harde klappen, ver oorzaakt door een zware vrachtauto, een G.M.C., bestuurd door een 19-jarige chauffeur, die wél een rijbewijs bezat voor het besturen van luxe auto's, maar niet bevoegd bleek tot het dirigeren van een vrachtauto. Er ontstonden diverse botsingen. De oorzaak? Vermoedelijk door onoplettendheid van de chauffeur. Allereerst reed de auto, die maar een matige snelheid had, tegen een aan de linkerkant van de Bosweg gelegen tuin muur, staande voor het pand van mej. A. Schellinger. Hierdoor raakte de stuurinrichting defect: de vrachtauto wilde alleen nog maar een linkse koers varen. Hierna werd tien meter verder een betonnen zandbak van de aannemer R. Breman verpulverd; vervolgens kwam het tot een treffen met de Zuiderschuur, eigenaar de heer P. Dros Nzn. en ten slotte strandde de auto op de mestvaalt van deze boerderij. Zowel de motor- als de remolie lagen over een grote afstand over de weg verspreid. Het onderstel van de auto was grondig vernield en de schade is dan ook aanzienlijk. Donder dag heeft de verkeersinspectie een on derzoek ingesteld. De auto was 't eigen dom van de fa. Van Orsel en reed voor de fa. Van der Wiel en De Vries, die ruilverkavelingswerkzaamheden 'uitvoert Gezien de grote ravage had het er veel van weg of de chauffeur had reeds ge heel zelfstandig een hernieuwde inde ling ter hand genomen. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Enkele ogenblikken te vo ren hadden ter plaatse nog een twintig tal kinderen gespeeld. Texelse Boys-nieuws Dit weekend is er alleen een adspi- rantenwedstrijd, n.l. Cocksdorp a-Tex, Boys a, zaterdagmiddag 4 uur. Vertrek om 3.15 uur van de Groeneplaats. Het bestuur doet een beroep op alle leden, ook de adsp., om zaterdagmiddag (heden) aardappelen te rooien n.b. Oude schild. Boys, laten we trachten om met z'n allen de kas te verstevigen, hetgeen dringend nodig is. SVC-nieuws Hedenmiddag spelen de adsp. tegen Tex. Boys a om 4 uur. Het eerste elftal moet misschien een competitiewedstrijd spelen tegen Geel-Zwart. Als dit door gaat krijgen jullie allemaal bericht. Afd. Gym. De dames van de gym worden er op attent gemaakt, dat de gymavond van dinsdag naar donderdag verplaatst Dit in verband met de werkzaamheden van de heer Keizer. De lesuren blijven ongewijzigd: 12 - 14 jaar van 18.30-19.30 uur; 14 jaar en ouder 19.30 - 21 uur; gehuwden 21 - 22 uur. Nemen de dames hier goede nota van? Dus niet dinsdag- maar donderdagavond. .„Het was de gewoonte de schapen te laten melken door dagloners die hiervoor een derde van de kaasopbrengst ontvingen. Tot ver in de negentiende eeuw leverde de kaasmakerij belangrijke inkomsten. In 1837 bedroeg de uitvoer 60.000 kg, in 1864 was deze teruggelo pen tot ruim 10.000 kg". Aldus het boek Texel, dat wij even opensloegen naar aanleiding van een praatje dat dezer dagen voor de radio werd gehouden over „boerenkaas". Momenteel moet men een knap speurder zijn, wil men als bad gast of eigen eilandgenoot een schapen kaasje op de kop tikken. Op enkele boerderijen wordt nog schapenkaas ge maakt, maar niet meer voor de verkoop. Voor de oorlog konden wij in de Texe laar nog regelmatig advertenties aan treffen, waarin de prima kwaliteit van dit produkt werd aangeprezen. Tijdens de oorlog liep de fabricage ervan be langrijk terug en na de oorlog is er van een handel in schapenkaas niet veel sprake meer geweest. Sinds het grijs ver leden maakten de Texelaars echter schapenkaas. Het boek Texel spreekt b.v. over het goed geld verdienen door de Texelaars met de uitvoer van kaas en boter omstreeks de vijftiende eeuw. In die jaren onderhield Texel met Kampen een levendig handelsverkeer. Dit blijkt uit het Pondtolregister van deze Hanze stad, waarin voor de jaren 1439 - 1441 herhaaldelijk partijen kaas afkomstig van ons eiland en bestaande uit 300 tot 2100 stuks worden vermeld. Niemand minder dan Hugo de Groot roemde het eilandproduct met de woorden „Texel geeft zoetemelksche kaas met een anker getekend en onder de hoofdsoorten der kaas vermaard". Keuren verboden de kaasbereiding van afgeroomde mik. Een loden plaatje met een doorsnee van ca. 4 cm., waarop een deel van het Texelse wapen - een omge keerd anker - was afgebeeld, legde men op de bodem van de kaasvorm. Hierdoor ontstond een merk, dat een waarborg voor herkomst en kwaliteit was. Men vervaardigde harde, groene kaasjes, in de vorm van een afgeknotte kegel en de gemakkelijk smeerbare potkaas. Beide hadden een eigenaardig scherp aroma, dat ontstond door in de melk het sap te mensen van uitgeknepen verse schapenkeutels. Lang heeft men deze werkwijze geheim weten te houden, maar toen het procédé in het land bekendheid verkreeg ontstond een tegenzin in de Texelse kaas en verminderde de ver koopsmogelijkheid. Het verontachtzamen van de keuren, men knoeide en maakte toch kaas van afgeroomde melk, z.g. mastelijne kaas, leidde tenslotte tot een volkomen verlies van het afzetgebied. De boeren maakten van de nood een deugd en zetten, zodra de lammeren wa ren verkocht de schapen droog. Dit kwam de vleesvorming ten goede en was bij de stijgende vleesprijzen niet onvoordelig. Dit alles neemt niet weg, dat er buiten Texel nog zelfkazers zijn, die dit produkt verhandelen, althans de heer Ir. D. Roze- boom, njkszuivelconsulent voor Utrecht sprak voor de radio over „winst". „De toekomst van het zelfkazersbedrijf is moeilijk te voorspellen, maar wel kan met zekerheid gezegd worden, dat alleen de bereiding van eerste klas kaas winst gevend kan zijn", aldus de heer Roze- boom. Met deze woorden schetste hij de toekomst van de kaasmakerij op de boerderij, nadat hij eerst had geconsta teerd dat het aantal zelfkazers als ge volg van het grote tekort aan arbeids- drachten op de bedrijven was vermin derd. Om eerste klas kaas te maken, al dus ir. Rozeboom, is bovenal noodzake lijk, dat de bedrijven beschikken over goed leidingwater. Het is gewenst, dat de instanties, van de watervoorziening alle mogelijke medewerking aan de zelf kazers verlenen. Maar ook de kaasmakers zelf dienen zich terdege in te spannen om met een kwaliteitsprodukt op de markt te komen. Daartoe is, behalve de zorg voor een prima melkwinning, nodig dat met melk- en kaasgereedschap wordt gewerkt, dat aan de hoogste eisen vol doet. Van belang is ook, dat zeer veel aandacht aan het kweken van zuursel wordt besteed, ongeacht welk zuursel wordt gebruikt. Verder moet de berei ding van de kaas aan de omstandigheden op het bedrijf worden aangepast. De combinatie vlug en goed kaas maken gaat lang niet altijd op. Het reinigen van melk- en kaasgereedschappen mag niet worden overgelaten aan hulpkrachten, want ondeugdelijk gereinigd materiaal vormt de grootste besmettingsbron. Na deze algemene punten wees ir. Ro zeboom op de noodzaak de stremseltem- peratuur van de melk nauwkeurig te be palen. Het opmeten van de melk is ook belangrijk - het beste kan dit gebeuren met een metalen maatlat - omdat de toe te voegen hoeveelheid zuursel en sal peter alleen kunnen worden bepaald als men nauwkeurig weet hoeveel melk in het weivat aanwezig is. Om te weten, wanneer met het snijden van de wron gel moet worden begonnen, moet men eerst met de vinger controleren of de wrongel glad splijt. Vervolgens verdient het aanbeveling de wrongel even met de hand voor te snijden voordat men de machine dit werk laat doen. Bij het „roeren van de wrongel is het aan te raden, de messen met de botte kant naar voren te laten draaien om de wrongel niet te fijn te maken. Een essentieel punt bij de kaarbereiding is de beoordeling van de rijpheid van de wrongel. Daarbij vormen niet alleen de kleur, de glans en de afwezigheid van glimmende stukjes een belangrijk hulpmiddel, maar ook het min of meer scherp aanvoelen van de wrongelstukjes. ONDERWIJSNIEUWS Mej. Tjerp, «Friesland, is benoemd tot onderwijzeres aan de School met de Bij bel te Oosterend als opvolgster van mej. Griffioen, die naar Amsterdam vertrok. De heer Korf, Urk, zal de heer J. Witte- mans opvolgen, die naar Friesland over stak. DE DAGERAAD WEER HERSTELD De as van „De Dageraad" is weer her steld en de boot is vrijdagmiddag weer in de haven van Oudeschild gearriveerd. FLESSENPOST De heer C. Bonne, Hotel „De Toe komst", De Koog, vond bij paal 22 woensdag een fles met briefje in zee ge worpen door een Engelsman, die in Het Kanaal op 10 september jl. dobberde Het briefje was nogal verminkt, zodat o.a. het adres van de afzender niet meer compleet was. De fles heeft overigens wel een goede wind gehad, want hij heeft in die maand een behoorlijke reis afgelegd. DEN HOORN WIL STRAKS WEER SCHAATSEN! Waar komt de nieuwe baan? De laatste jaren was Den Hoorn ver stoken van een ijsbaan, want de Geul leende zich op de duur al minder voor dit wintervermaak. Het leek wel of de bodem van dit natuurreservaat in bewe ging kwam als koning Winter zich op maakte om ons met een bezoek te ver eren. De schaatsliefhebbers zagen zich dan gehandicapt door de aanwezigheid van grote partijen rietstoppels. Er werd wel gesproken over de mogelijkheid om vroeger te maaien, maar het schijnt, dat men er daarmee niet kwam. Donderdagavond is dit probleem op de vergadering ter sprake gekomen. IJsclub „De Geul" zoekt nu naar een ander terrein; er zijn mogelijkheden en men hoopt te zullen slagen. Daarover hoort U te zijner tijd natuurlijk wel meer. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Smit. Door dat er de afgelopen jaren geen vergade ring was gehouden, was het gehele be stuur aan de beurt van aftreden. Her kozen werden de heren A. Smit, I. Kok. De heren A. Boon, P. Bakker W. T.zn., G. Kikkert, J. de Porto en W. Duinker waren niet herkiesbaar. In hun plaats werden benoemd de heren C. W. Kok, G. Wilner, C. Witte, J. Bakker W. T.zn. en C. de Bruin. Op deze vergadering, die in „Loods manswelvaren" werd gehouden en door 26 schaatsliefhebbers werd bijgewoond, werd ook nog een paar schaatsen verloot. De gladde ijzers gingen naar C. Witte. DE T.B.C.-THERMOMETER 100% 93,5°/o 92% 89,5% 87% 75% IVVEI De strand aange: politie jullen aar 100 a: jullen lang Wie Voo ;tranc lie ti; ;ebru aart ;er kc bij Nog steeds stijgt het percentageiltellei Deze week weer een winst van 1: Totaal zal nu 93,5% van de bevd 'ILM zich laten doorlichten! Een mooi succes mensen, maai natuurlijk kan dit percentage nog h Wij laten het er daarom niet bij en gaan door met onze aktie! Op maandag 29 oktober a.s. zal te Burg met het onderzoek worden gonnen! Nadere publicaties volgen Dl Mei i ;evan iffici< mi >en 0 :omrr xijhc He1 ïerus vaan en t •ezel: PROTESTANTSE KERKDIENST! HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte kerkvoog 19,30 uur Ds. Van Reijendam Onderw.: „Uw Koninkrijk Kome' Woensdag n.m. 3 uur huwelijksiiu ning. Vrijdag n.m. 8 uur in Eben Ha Gemeenteavond - stemming kerkvo De Cocksdorp 10 uur Ds. Van Rhij Den Hoorn 10 uur Ds. Van Reijend; De Koog 10 uur Ds. Klijnsma De Waal 19,30 uur Ds. Klijnsma Oosterend 10 uur Ds. Waardenburg Dankstond voor het gewas. Oudeschild n.m. 3 uur Ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendo Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Oudeschild 19.30 uur Ds. Van Sluijs Zustcrkringen: Vrijdag 19 okto 's avonds 8 uur bijeenkomst van zusterkringen in Den Burg. Spreek mevr. W. G. Nooter-Hulser van sterdam. TKXRLAART/Z3 Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passcigebureau Velthuy* Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Aangeboden net kosthuis Br. onder nr. 845 bur. v.d. blad Te k. prima haard, nieuw 2 pers. spiraal en kridhaan met 6 kipjes. Burgeihoutstr. 6 Tel. 497 Een goede gramo- foon te koop gevr.S.de Waard, Parkstr. 18 Te koop prima BSA. motor 500 cc Schoon- ooroweg 14a Den Burg Te koop een damesfiets Dapper Schildereinde 63 Te k. beste biggen. G v.d. Star, Slufter- weg 133 Eierland Te k. 1 meisjesmantel (Ift. 12 j.) en een jongensjack (blauw Ift. 16- 17j Lap Parkstraat 5 Aardappelrooiers gevraagd op de Oorsprong door Haarsma, Antwerpen Gerrit A. Keyser en Jannie Bakker geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden ten raadhuize te Den Burg, Texel, op vrij dag 26 oktober 1956, des namiddags 1.30 uur. De kerkelijke bevestiging zal D.V. plaats vinden des namiddags 3 uur in de Gereformeerde kerk te Oosterend, Texel, door de weleerwaarde heer Ds. F. J. Scholten. De Waal 4, Texel Oosterend O 12, Texel Toekomstig adres: Haven 38a, Oudeschild, Texel. Receptie te Oosterend op zaterdag 13 oktober van 3 tot 5 uur, Te De Waal op zaterdag 20 oktober a.s. van 3 tot 5 uur. 2 oktober was voor ons een dag om nooit te ver geten. Allen onze harte lijke dank voor hun be langstelling. Fam. C. DOGGER „De Zeester", P.H. Polder In plaats van kaarten. Willy Barhorst en Riek Bruin geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 26 oktober nm 3 uur. Texel, 13 oktober 1956. Gelegenheid tot felici teren op de trouwdag van 4,30-6 uur te Oudeschild Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. J. H v d Veen N. v d Veen-de Jong Huize Ixia, De Koog Hiermede betuigen wij onze dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk onder vonden. A v. d. Vis H. v d. Vis-de Ridder Texel, oktober 1956 met alle voordelen zijn onze extra rekbare boord extra lang been (tot met ladderstop in alle modekleuren Koop ze bij Den Burg O. 10 VG - Oudcsc oor oogarts d ;en. ievoi uiter d „Di :oeie rekj inde: On achf ïeor jarn ienri int pc aet ord lij inn lat De >oek nass ipiei :en ;en, iet Khe ferp ten ond lach ïoeg leu§ 0 Man, koop toch een p«M van die fyne PEERLESSWANTEI Verkrijgbaar bij Uv) RIJ WIEL HANDEL AAI C£/i mui de cüu£&x( HERKENBAAR Ah DE LICHTBAK Den Burg: Bakel Kievit, Vonk, Zegel. De Cocksdorp: Bare drif Eierland: B. Dros. De Waal: Keizer. De Koog: Kikkert. Oosterend: Rentenaar Den Hoorn: Troost. Oudeschild: Witvliet op woensdag 17 okt. van 2—4 uur in hotel De H.H. Pluimvee' Lindeboom. houders. Wij demonstreren voor de 1 proef mod (doorschrijf) boekhou-1 ding al onze standaardfor mulieren, nieuwe boekings- apparaten, nieuwe loon- formulieren (i v.m invoe ring alg. ouderdomswet) Nieuwe modellen kaarten- kasten en voorts alles wat uw boekhouding overzich telijk en eenvoudig kan maken. Fa C. Vermeulen Boekhoudsystemen Utrecht Leidseweg 18 Tel. 32124 en 32125 voorradig in sport- en tourmodellen f 18,50 Rijwielhandel ZEGEL tel. 150 Ook op Texel zijn d< mede (zie uitslag strijd) uitstekende rei taten behaald. C. L. DUYZER (KROL CO), Vertegenwoordiger Koopmans Meelfabriek afdeling Friesche Ki De nog niet aigek^ donateurskaarten kunt alsnog afgehaald wor» op maandag 15 okt hotel De Oranjeboom 11,30 tot 12,30 Het Bestuur

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2