li HHB Blijf meester HAMEA Ook hier aangespoeld in ?rs Vereniging Veilig Verkeer „Texel" Contact tussen Nederlandse en Duitse Waddeneilanden Pracht handen Pepito's eerste grote avontuur „DRIE VROUWEN" - UIJSHA ivveede blad TEXELSE COURANT ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 De dagbladen meldden, dat op het itrand aan het vasteland vergif was aangespoeld. Naar wij van de zijde der jolitie vernemen, zijn ook op Texel am- jullen gevonden, waarvan de inhoud waar vergif is. Er was een potje bij met 100 ampullen. Er lagen ook losse am- mllen. Ze waren ongeveer twee cm. ang en geel van kleur. Wie ze vindt, gelieve ze onverwijld aan iet politiebureau te brengen. Voorts is het mogelijk, dat U op het trand mijnen of projectielen aantreft, iie tijdens de jongste zeeoefeningen zijn ebruikt als dummies. Voor de scheep- aart zijn ze ongevaarlijk, maar de jut- er kan er werkelijk beter van af blijven 'Si bij het vinden de politie op de hoogte ge! tellen, n l1 ïvoI 'ILMNIEUWS: te en en SU :n oog me' sim kvo thij nda lesc iet iriel „DE GESTAPO MIST EEN MAN'' Men wordt verplaatst naar een krijgs- ij 2 ;evangenkamp voor geallieerde Marine- ifficieren in Duitsland in 1944. Hoewel le mannen het er betrekkelijk goed heb- len (dank zij een zeer menselijke Duitse ommandant), roept vanzelfsprekend de rrijheid. Het verhaal, dat op historische feiten lerust, vertelt over de originele wijze, ■aarop de gevangenen uit het kamp ho en te ontsnappen. Een kunstenaar in 't jezelschap heeft een pop gemaakt, ge- iaamd Albert, en die is zo levensecht, lat men de bewakers weet te passeren Is de wekelijkse wasbeurt is aangebro- u ;en. Nadat twee mannen de dood hebben kw ;evonden, gelukt de ontsnapping aan uitenant Ainsworth (Anthony Steel), [ie de pop heeft vervaardigd. „De Gestapo mist één man" is een loeiende rolprent, die vele geestige rekjes bezit. Naast Steel spelen onder ndere Jack Warner en Robert Beatty. „ZET 'M OP GEORGE!" Om welke George zou het in deze achfilm gaan, denkt U? Natuurlijk ndo korge Formby! Hij raakt via z'n ijs- larretje verzeild in de wereld van paar- lenraces en weddenschappen. George intpopt zich als paardentrainer en jockey aet aanleg, maar ook met angst. Daar lordt hij echter overheen geholpen en dj weet een grote race met glans te •innen. Ondanks het feit, dat hij onder- --/eg nog in het water valt. Een lief neisje wint hij er nog bij. En gelachen pat we hebben! „DOCTOR AT SEA" Deze film is naar het gelijknamige )oek van Richard Gordon en bevat een nassa vreemde scènes, die op Uw lach- pieren zullen werken. Die rare avontu ren zijn niet zo maar uit de duim gezo en, maar alles is door de schrijver van iet boek beleefd. De positie van een dieepsdokter omvat twee traditionele erplichtingen: gin-met-angostura drin- len en mooie meisjes het sloependek ondleiden in romantisch maanverlichte lachten. Het is werkelijk een allerge- loeglijkste komedie met de nodige on- leugendheid. Nederlands nieuws O.a.: Straaljager neergestort in Eind- lovense woonwijk; Ingenieuze tredmolen 'oor training van renpaarden; Middel- iurger Cojé wint 25ste Utrechtse Singel- öop; Nationale hordenraces voor wind- londen te Rotterdam; De Maasstad heeft veer een eigen luchthaven. Wereldnieuws O.a.: Suez: Besprekingen in Cairo en 7 -onden, Onrust in Israël; President Soe- I :arno door Tito ontvangen; Togo, nieuwe ptaat; Kroestsjef bezoekt Zuid-Slavië; aldini breekt het wereld uur-record; lampbell vestigt wereldrecord te water. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 14 oktober op om 7.05 uur en gaat onder om 5.50 uur. Maan: 19 okt. V.M.; 26 okt. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 13 okt. 1.35 en 14.40; 14 okt. 2.55 en 16.05; 15 okt. 4.10 en 17.25; 16 okt. 5.25 en 18.30; 17 okt. 6.20 en 19.15; 18 okt. 7.10 en 19.50; 19 okt. 7.50 en 20.25; 20 okt. 8.30 en 21.00. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. pootaardappelregeling OOGST 1956 Nu van het secretariaat van de So ciaal-Economische Raad bericht is ont vangen dat de heffingsverordening poot- aardappelen van het Landbouwschap is goedgekeurd, kan worden overgegaan tot uitvoering van de overnameregeling pootaardappelen oogst 1956. Omtrent het beleid voert het Land bouwschap nauw overleg met de handel, waarbij het de bedoeling is de overname- of garantieprijzen ten opzichte van het vorig jaar met 50 cent per 100 kg te ver hogen. Het Landbouwschap zal de uitvoering van de regeling opdragen aan de St. O. P.A., terwijl voor de overname van even tuele overschotten in het algemeen de zelfde voorwaarden zullen gelden als in voorgaande jaren. Zo nodig zal er naar gestreefd worden reeds binnenkort de gelegenheid tot aan bieding open te stellen. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten ■tf.WliiiHrci.VliTlJ-i.ifl1fail.Uij A Uil Krabben en peuteren maakt rTllüfl' de steeds erger De beider vloeibare D.D.D. .3Q dringt diep In de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF 1.20 BALSEM 1.50 ZEEP 0.90 Vraag: Wat is ten opzichte van voetpaden verboden? Antwoord: Het is bestuurders van voertuigen (dus ook rijwielen), ruiters, geleiders van rij- en trekdieren en vee verboden een voetpad te volgen of een verhoogd voet pad (trottoir) dwars over te steken. Deze bepaling houdt in, dat het ver boden is een op gelijke hoogte met de straat liggend voetpad i(meestal zand paden) met een of ander voertuig te volgen, dus in de lengterichting te ge bruiken. Ook is het verboden daarover rij-, trekdieren en vee te geleiden. Deze bepaling geldt ook voor de zogenaamde trottoirs, de verhoogde voetpaden (meestal betegeld en middels een trot toirband van de straat gescheiden). Ech ter is het ten opzichte van trottoirs eveneens verboden deze dwars over te steken. Het is dus verboden bijvoorbeeld per rijwiel uit Uw tuin over het trottoir naar de weg te rijden, daar U dan het trottoir dwars oversteekt. Dit laatste mag wel, indien Uw trot toir een zogenaamde afrit heeft, dus een geliik met de straat liggende trottoir band. In dat geval is op die plaats geen sprake van een verhoogd voetpad. S.V. Texel A.s. zondag dus de krachtmeting tus sen België en Nederland in ,,de Hel" van Deurne. Velen zullen misschien wel in de grootste spanning medeleven. Voor Texel adsp. a is de wedstrijd Hollandia a-Texel a ingelast. We ver trekken met de boot van kwart voor acht en kunnen dan om 12.45 uur weer uit Den Helder. Ook Texel c gaat met dezelfde boot naar HRC f. Voor Texel a betekent dit de eerste werkelijke krachtproef. H. werd vorig seizoen kampioen en ook nu hebben ze op Westfrisia a een fikse 52 zege be haald. Dus jongens opgepast. Texel c zal het ook weer sterk proberen. Zorgt er voor dat je met een tevreden gevoel naar België-Nederland kunt luis teren. Succes allemaal. BAZAR MET MOOI RESULTAAT De in „Bethel", Zuid-Eierland, gehou den bazar ten bate van de Hervormde Kerk van De Cocksdorp-Eijerland, is uitstekend geslaagd, want men kwam tot een opbrengst van ruim 1500,Er bestond ondanks het minder gunstige weer flinke belangstelling voor dit eve nement. Dank zij de grote activiteit van de Jonge Vrouwen- en Zusterkring was er een grote voorraad textiel voorradig en deze goederen vonden vlot hun weg. Ook de diverse attracties genoten de ge wenste belangstelling, zodat de bazar in ieder opzicht geslaagd mag heten. VOORDELEN VAN HERFSTBEMESTING Het wordt langzamerhand tijd om eens te denken aan de bemesting ten be hoeve van het nieuwe gewas, aldus ir. S. F. Kuipers van het Rijkslandbouw- consulentschap voor Bodem en Bemes ting, in een onlangs gehouden radio praatje. Zonder gevaar voor verliezen is het n.l. heel goed mogelijk, op bepaalde grondsoorten reeds nu tot toediening van meststoffen over te gaan. Dit is op klei grond het geval met fosfor, kalk en kali en op zandgrond met fosfaat en kalk. Voor fosfaat en kali geldt dit vooral voor percelen, die reeds voldoende van deze meststoffen bevatten en waar be mesting er op gericht is, de voorraad op peil te houden. Is de grond arm, dan verdient een bemesting van superfosfaat in het voorjaar aanbeveling. Dit is ook gewenst bij gewassen, die zeer gevoelig zijn voor fosfaat, zoals vroege aardappe len. Een herfstbemesting heeft verschillen de voordelen. Een betere werkverdeling op het bedrijf wordt hierdoor mogelijk. Na een lange winter of in een nat voor jaar kan men pas vaak laat met de machine op het land, zodat er in korte tijd veel moet gebeuren. Alles, wat daarom kan bijdragen tot verlichting van deze taak is dus winst. In verband hiermede is het aan te raden, in ieder geval een deel van de bemesting in de herfsttijd uit te voeren. Daarnaast is men in de herfst beter in de gelegenheid, de mest bij opeenvolgende ondiepe grond bewerkingen goed voor de bouwvoor te mengen. Zo is op proefvelden gebleken, dat in het voorjaar gegeven fosfaatmest- stoffen, die niet of slechts zeer opper- vlakkig waren ingewerkt, na weken van j droogte praktisch geen uitwerking had- I den. Het is van belang bij herfstbemesting de mest niet te begraven door deze on middellijk vóór het ploegen toe te die- I nen, aangezien het resultaat in dat geval j slechts zeer gering is. Waar verschillende meststoffen de eigenschap hebben pas goed te gaan werken wanneer ze enige tijd in de grond zitten, is een vroeg tijdige bemesting eveneens aan te beve len. Met name is dit het geval met Tho- masslakkenmeel, koperslakkenbloem en kalk. Ook vooral belangstelling van j medische zijde Voor het eerst is er officieel contact geweest tussen vertegenwoordigers van j de Nederlandse en van de Duitse Wad- j deneilanden. De ontmoeting had plaats te Emden en de besprekingen werden later op 't eiland Norderney voortgezet. Van Nederlandse zijde namen er aan deel o.m. de burgemeester van Terschel ling, de heer J. Okkinga, de directeur van de VW op Texel, de heer J. C. Quint, de gemeente-secretaris van Texel, de heer P. Beemsterboer, tevens secreta ris van de VVV op dit eiland en de heer H. Schalkwijk, arts te Texel. De laatste in verband met de grote waarde, die in ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagavond 6 uur) VERDELING PORTEFEUILLES BURGEMEESTER EN WETHOUDERS Geruime tijd geleden werden door het college van Burgemeester en Wethouders de diverse portefeuilles verdeeld. Wij menen er goed aan te doen deze verde ling nog even in herinnering te brengen: Burgemeester: Financiën; Onderwijs en cultuur; Sociale Zaken; Algemene Zaken (o.a. Woonruimtewet). Wethouder De Waard: Dorpsontwikke ling en volkshuisvesting. Voorbereiding en uitvoering investeringsprogramma; uitbreidings- en stratenplannen; rooi lijnen; voorbereiding aankoop gronden en gebouwen; advies over plannen wo ningbouwvereniging; maatregelen voor verbetering volkshuisvesting in meest algemene zin, o.a. krotopruiming. Wethouder Hin: Gemeentewerken, al gemeen beheer. Beheer gronden en ge bouwen der gemeente; reinigingsdienst; riolering; wegen en straten, rijwielpaden (ge- en verbodsborden); overname wegen van andere overheidslichamen en parti culieren; bouwverordening (bouwver gunningen); bouw- en woningtoezicht; uitvoering Hinderwet; plantsoenen; be graafplaatsen, markt; visafslag; open bare verlichting; strandexploitatie. Volksgezondheid, (o.a. Vét. hyg. dienst) Wethouder De Waard is dus met de uitvoering van de kapitaalswerken be last, terwijl wethouder Hin de uitvoering van de onderhoudswerken van de Ge wone Dienst onder zijn berusting heeft. Het is de Hamamelis die 't 'm doet Duitsland wordt toegekend aan de zee- geneeskunde, een onderwerp dat in ons land nauwelijks of geen belangstelling geniet. Van Duitse zijde waren in Emden aanwezig Oberbürgemeister Rosenberg van Emden, de heer Maucher, directeur van het verkeersbureau te Emden, waar onder de eilanden ressorteren, de heer Christian Sibbersen, Kurdirektor op Norderney. Op het eiland voegden zich nog bij het gezelschap de heer Lührs, burgemeester van Norderney en de heer Stegmann Jr., directeur van de vervoers maatschappij naar Norderney, terwijl de gasten in het Kurort werden welkom ge heten door dr. Hamann, Regierungspra- sident van Oost-Friesland te Aurich. Uit Keulen was aanwezig de heer Ch. J. Belmon, ANVV-directeur. De heer Sibbersen zei bij de begroe ting, volgens een in de „Leeuwarder Courant" opgenomen verslag, dat er tussen de Nederlandse en Oostfriese eilanden zoveel gemeenschappelijke pro blemen waren, dat aan onderlinge con currentie niet behoefde te worden ge dacht. De Noordzee-eilanden van beide landen hebben meer concurrentie te duchten van recreatiegebieden als de Rivièra, de Italiaanse kusten e.d. dan van elkaar. Wellicht zal het nog eens nodig blijken, de waarde van de eilanden aan de Noordzee gemeenschappelijk te bepalen. Gesproken is over de wijze, waarop de Oostfriese Noordzee-eilanden (met hun jaarlijks bezoek van 250.000 a 300.000 Kurgasten) door het „Kurtort-zijn" het seizoen weten te verlengen en over de mogelijkheden, die hier eventueel voor de Nederlandse eilanden liggen. Het financieringsprobleem werd onder de loupe genomen; op de Oostfriese ei landen met hun Kurtax (bad-belasting) klemt dit vraagstuk minder dan op onze eilanden, waar de gemeentebesturen ge heel afhankelijk zijn van de goedertie renheid van het rijk. Interessant was ook de bespreking van het verkeer op de eilanden. De Texelse afgevaardigden deelden mee, dat er naar hun eiland in dit seizoen een heen-en- weer-verkeer was geweest van 35.000 auto's. Daarbij komt dat de bewoners van de 7 dorpen zelf ook over enkele honderden auto's beschikken. Texel heeft trouwens een wegennet van 250 kilometer, zij het, dat dit niet meer bij machte is om het toenemende verkeer te verwerken. Terschelling noteerde dit jaar 1400 auto's, dat is ook al weer aan zienlijk meer dan vorig jaar. Norderwey heeft beperkingen opgelegd aan het autoverkeer in het stedelijk deel van het eiland. Toch werden er nog 2000 auto's naar en van het eiland gebracht. 67. Toen ze de volgende morgen wakker werden, was er een belangrijke dag aan gebroken. Een lid van de feestcommissie kwam namelijk mededelen, dat de prijs uitreiking 's middags op officiële wijze in het stadhuis zou plaats vinden en of de heren er geen bezwaar tegen hadden in bij dergelijke plechtigheden gebruike lijk zijnde kleding te verschijnen. „Ja wel. jawel", zei kapitein Druppel wat verlegen, „we willen in de gekste pak ken verschijnen als U wilt, maar. we hebben geen geld!!" - „Geen geld?", ant woordde de officiële heer prettig lachend. „Maar dat is geen bezwaar mij ne heren, ik zal u iemand sturen met een voorschotje". Hij verwijderde zich en kwam even later terug met een eenvou dige sjouwer, die een reusachtige zak op zijn rug torste. „Ze hebben er de lucht van gekregen dat je kok bent, Bloo- beest", lachte Pepito. „Dat is een zak aardappelen en die moet jij schillen, let maar eens op!" Doch het waren geen pie pers, zoals Pepito had gedacht, maar goudstukken!! Echte goudstukken! „Hier is wat kleingeld voor de heren', zei de feestheer, „de prijs krijgt u vanmiddag". - Dank U wel, meneer!!", riepen de ka pitein, Bloobeest en Pepito tegelijk, maar de heer was al verdwenen. Vlug openden ze de zak en ja hoor. dikke goudglanzende stukken„Stop je zakken maar vol, er is genoeg!" zei Pe pito tegen de sjouwer, die even stond uit te blazen. „O graag meneer, duizendmaal dank, meneer!" De man propte zijn zak ken vol met de dikke goudstukken en waggelde bleek van dankbaarheid naar de deur. Alle drie deden ze hetzelfde wat de sjuowerman ook had gedaan: ze propten hun zakken vol en gingen de stad in om de vereiste kleding te kopen. „Ik zit liever op een ijsberg!", bromde Bloobeest, die door fanatieke verkopers met hoeden werd belegerd. FEUILLETON door W. KERREMANS 21. De rijlessen bleven Mariens geest- are drift opwekken. Met lust begon hij en 't speet hem als ze geëindigd waren. De huzaar had hem gezegd hoe hij het door rijden bijna geheel kon voorkomen, aar door het achterslip van zijn hemd op te •laan, omdat het euvel meestal ontstaat foor vouwen in genoemd kledingstuk en had geen last van doorrijden. Zijn advies aan anderen was slechts door een tnkele gevolgd, maar de overigen moes ten verscheidene malen de rijoefeningen verzuimen, omdat zij niet in staat waren, °P een paard te zitten. Naarmate hij vorderde in de rijkunst, steeg het enthousiasme van Venkel. Na "et rijden op deken kwam het kussen- *adel, eerst zonder, daarna met stijg- di teugels, vervolgens het zadel ook zon- 1 der en met stijgbeugels, het opwerpen van de gooibal, kleine sprongetjes en hndelijk het uitrukken voor oefeningen buiten. De peletonscommandant van Venkel vj'as de le luitenant baron Brandts van Brandtsenburg, een man met een zo sdierp profiel, dat het de beeldenaar van een munt geleek en met een bariton- stem, die deed denken of hij zich veron gelijkt gevoelde. Hij was zeer populair °nder de huzaren en stond bekend onder Jjn voornamen, die eens een huzaar on- for een stuk had zien staan: Joachim Willem baron Brandts van Brandtsen- burg. Onder elkaar werd hij nooit an ders genoemd dan Joachim Willem. Hij *as goedmoedig, streng, lette op het on derhoud van de paarden en verstond op dit punt geen gekheid, maar in de om- &ng met zijn minderen had hij een ruwe oubollige scherts en liet slechts in zeer ernstige gevallen iemand straffen. Zijn houding tegenover de soldaten had hem geliefd gemaakt en de mannen zouden alles voor hem over hebben. Joachim Willem had het enthousiasme van Venkel voor paarden en het rijden opgemerkt en hij lette op zijn vorderin gen. „Die Venkel", zei hij eens tegen de wachtmeester, de sectiecommandant van Marien, „belooft een goed ruiter te wor den". „Ja luit, dat geloof ik ook wel. Hij heeft er echt plezier in". „Let eens op hem, misschien kan hij verder komen". „Dat zal hij best willen, luit. Die man heeft allerlei boeken over paarden en zo in zijn kist". „Boeken?" vroeg de officier verbaasd, „wat voor boeken?" „Nou luit, nogal geleerd In andere talen en zo". „Wat vertel je daar? Leest een huzaar boeken over paarden in vreemde talen?" „Ja luit, ik heb ze eens in mijn handen gehad bij een inspectie en hij was zowat verlegen er over". „Die moest ik ook eens zien", zei de luitenant. Joachim Willem had dat nog nooit meegemaakt, dat een eenvoudig milicien bij de cavalerie boeken bezat over paar den in vreemde talen. Zelfs in het Neder lands had hij ze nog nooit aangetroffen. Bij de eerstvolgende inspectie, waarbij ondergoed en uitrustingsstukken naar 'n bepaald model op de bedden werden uit gestald, beval luitenant Brandts: „Kisten open". Het gebeurde meer, dat een officier of onderofficier bij een inspectie de kisten liet openen om te controleren of er geen wanorde heerste in die bewaarplaatsen en of er zich geen verboden artikelen in bevonden. Brandts liep langzaam langs de bed den, inspecteerde wat daarop lag en wierp ook een blik in de kisten. Toen hij bij de milicien Venkel kwam, ging hij eerst nauwkeurig na of alles wat op het bed lag in orde was en daarna keek hij in zijn kist. „Wat heb je daar voor boeken, Ven kel?" vroeg hij. „Over paarden, luit". Brandts nam een boek in zijn hand en daarna een ander. „Kun je die Duitse en Franse boeken lezen?" „Jawel luit". Brandts bladerde in de bekende boe ken en zag in de marge aantekeningen staan. „Heb jij die dingen er bij geschreven?" „Jawel, luit". „Waarom?" „Dat zijn punten, die niet overeen stemmen met hetgeen in andere boeken staat luit, of dingen, die ik onthouden wilde". „En die schriften, wat staat daarin?" „Dat zijn aantekeningen en- uittreksels uit die boeken, luit. En uit andere", liet hij er langzaam op volgen. „Heb je er nog meer gelezen?" „Ja luit". „Welke nog?" „Breeds of horses and stables". „Het fokken van paarden", en zo". „Waarom las je die dingen?" „Omdat ik alles wat paarden aangaat zo fijn vind, luit". „Rijd je graag?" „Ja luit, dat zou ik wel heel de dag willen doen", kwam het geestdriftige antwoord. „Dat is goed, dan ben jij een goed huzaar". Brandts ging verder en bracht bij zijn rapport aan de ritmeester ook ter sprake wat hij bij de milicien Venkel had aan getroffen. De ritmeester was even ver baasd als zijn luitenant. „Die man moet verder worden opge leid", zei deze. „Hij moet korporaal en wachtmeester worden en naar de Rij school Zulke kerels moeten we in het oog houden en gelegenheid geven om zich verder te bekwamen. Ik zal hem eens laten komen, maar niet nu direkt". Venkel was te eenvoudig en bescheiden dat hij ooit met zijn meerdere kennis zou hebben gepronkt, maar nu de luitenant ten aanhore van de gehele chambree had doen verstaan dat Venkel boeken las niet alleen, maar zelfs boeken in vreem de talen over paardenverzorging, kwam er een soort bewondering en respect voor hun makker. Na afloop van de- inspectie kwamen ze naar hem toe en vroegen hem uit over die geleerdigheid en zij waar deerden het, dat hij nooit met zijn kennis tegenover hen had gepronkt, maar die zelfs verborgen had gehouden. „Ik heb nooit geweten dat jij zo'n per- fesser was", zei de Mottige. Venkel behield die tweede bijnaam. Hij bleef „de perfesser", zoals hij in zijn dorp nog altijd „het Veulen" was. Hij was verschillende malen met een week eind permissie naar huis geweest en het Veulen als huzaar had veel opzien ge wekt, vooral bij de meisjes. Sien Akda, de dochter van een rijke boer, voor wie Marien een schoolverliefdheid had ge koesterd, maar die hem had gezegd, al thans doen begrijpen, dat een zoon van de kleine boer Venkel geen kans maakte bij haar, liep hem nu na, kwam op be zoek bij zijn ouders met een gezochte boodschap en toonde een bijna onver holen bewondering voor de stevig ge bouwde huzaar. Nu echter waren de rol len omgekeerd. Marien begeerde nu een ander meisje, een als die-van-die-middag toen zijn bestaan met een ruk gewijzigd was. Voor een huzaar leidde Venkel een on gewoon solied leven. Hij bracht zijn avonden veelal door met Cornelisse in het Tehuis voor militairen of wandelde met zijn vriend. Maar niet altijd verge zelde Cornelisse hem, deze had ook an dere makkers en op een wandeling met Venkel zei Cornelisse plotseling tot hem: „Marien, nou moet ik je eens wat zeg gen. Je most me eens helpen. De zaak zit zo. Ik ben in de beroerdigheid". „Wat heb je Bart?" (Wordt vervolgd) 14 in één rol proei de verse eieren Friese beschuit ""-wC&iiï FABRIEKEN TE LEEUWARDEN

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 3