ESCAFE DE SPAR STERLING SHAG Niemeijer shag n ..draai" gevonden! Dames ELKE KOP NESCAFÉ IS IOO% ZUIVERE KOFFII NIETS DAN KOFFIE HEERLIJKE KOFFIE I O O °/o U I VER I - IN 2 TELIBM Spaart onze kousen- en sokkenbonnen 12 bonnen J. G. DEKKER NORDLICHT Vraag het Sparklanten... het is echt waar: GRATIS guldens door 10% korting bij 100% kwaliteit. K LAAR „DRIE VROUWEN" HERSCH0UW De oplossing Erkend de beste! Solex Service Station Fa Zegel en Zn. ■liiiuiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiii Bus voor ten minste 35 koppen f. 2.55 en voor 140 koppen f. 9.20. Coffeïnevrij f. 2.90 en f. 10.45. Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Ze hebben waaide Bij inlevering van ontvangt u 1 pr. kousen of sokken GRATIS de ideale rijwiellamp voorradig in sport en tourmodellen f 18,50 Rijwielhandel ZEGEL tel. 150 Bovendien deze week (18-25 okt.) Custard, pak 454 grvan 60 voor 54 ct Am. speculaas, Spar, 250 gr. voorslechts75 ct Choc, beestjes, 150 gram voorslechts75 ct Huishoudzeep, Spar, groot stuk van 27 voor 25 Ct Schoencrême, Spar, 2doosjes van 56 voor 42 Ct Bij 2 rollen BESCHUIT J- voor 58 ct met 10 korting 200 gr. VRUCHTENHAGEL voor slechts 24 ct yj met ook nog 10% korting in Sparzegels En nog 10 t orting 11 zegels 15 zegels 15 zegels 5 zegels 8 zegels In Sparwinkels met diepvriesverkoop: KABELJ0UW (panklaar) pak a 450 gr. voor 110 ct deze week NU met 22 zegels legen pijnen hoofdpijn, griep, kiespijn, I X U I BH I bJ kj 1 VI rheumatische pijnen. FEUILLETON door W. KERREMANS 22. Cornelisse zocht naar woorden. Na enige tijd stotterde hij: ,,De zaak is.... Je mot weten. Afijn ik zal 't je maar ronduit zeggen. Ik ben bang dat ik aan de drank kom". „Pas daar voor op, Bart". „Ja, dat wil ik, maar ik kan 't niet laten. Ik heb thuis ook wel altijd graag een borrel gedronken, maar daar was er zo geregeld geen gelegenheid voor, maar hier kan ik zo gezeid iedere dag drinken. Ik heb er al met de dommenie over ge sproken en die zeit, dat 't verzoekingen bennen van de boze, die ik mot weer staan. Nou ja, dat is gemakkelijk praten, waar ik niks nie mee opschiet. Ik ben eigenlijk bang voor mijn eigen, want ik weet heel best dat as zoiets begint, dat je dan naar de bliksem gaat en nou wou ik jou daar wel eens over horen". Marien begreep wat Bart bedoelde. Hij wilde, maar kon de lust om te drin ken niet bestrijden, hij zag in welk een groot gevaar hem bedreigde, maar had niet de kracht en de zelfbeheersing, dit te ontlopen. Venkel liep een tijd lang na te denken en verplaatste zich in de posi tie van Bart. Marien zelf dronk een en kele maal wel eens een borrel maar had er nooit behoefte aan en zou zich niet aan sterke drank te buiten gaan. Hoe was dat nu met Bart? Wat moest hij doen als de lust naar drank bij hem op kwam, hoe kon hij die bestrijden7 Door iets anders te nemen wat geen kwaad kon. Ja, maar dat moest dan iets zijn, wat een behoorlijke vervanging was voor de jenever, iets dus wat ook sterk en prikkelend was. Pepermunt of zowat, maar dat was niet voldoende. Het moest krachtiger zijn. En toen dacht hij aan de vraag van Blokker. „Kom mee Bart", zei hij en greep zijn vriend bij de arm, „ik geloof dat ik je kan helpen. Luister eens. Jij hebt dik wijls lust in drank, maar het hoeft nu juist geen jenever te zijn, dat je drinkt- nietwaar? Je kunt best iets anders ne men wat ook sterk is. Als je maar wat in je mond krijgt om die trek naar een borrel te doen ophouden. Ga nu mee, dan gaan we naar een drogist en vragen die vent om 't een of ander sterk spul dat je kunt nemen als je trek naar een borrel opkomt. Je mot dan zelf vooruit tegen je eigen zeggen, dat je daarmee tevreden zult zijn, dat je om zo te zeg gen niks anders kunt krijgen en je vast voornemen in geen geval toch een borrel te gaan kopen. Ik schat dat je er in 't begin wel wat last mee zult hebben en dat de duivel het je lastig zal maken, maar zeg dan maar „Wijk af van mij, Satan" en houd vol. Als je een of twee maal hebt overwonnen, dan wijkt hij ook af. „Ja, Marien, ja, dat wil ik doen! Dat wil ik vast en zeker doen. Ik weet het best dat ik een verloren man ben als ik er aan toe geef, dat ik een verzopen ke rel zal zijn, als ik uit dienst kom en nooit meer een behoorlijke boer zal worden en ik wil alles doen om er van af te komen". „Alles doen zeg je, dan moet je ook alles doen en niet zeggen of denken: ik kan er niet tegen op, ik kan het niet laten, want dat is onzin. Jij alleen bent baas over jezelf en als jij niet naar een kroeg gaat en geen geld op tafel legt voor een borrel dan zal je ook niet drin ken". Zij vonden na enig zoeken een drogis terij en traden binnen. „Zeg jij 't maar", fluisterde Cornelisse toen de eigenaar bij hen kwam. „Meneer", vroeg Venkel, „ik wou wel iets hebben wat erg sterk is in je mond en waar je een tijd lang op kunt kau wen. Geen pepermunt of zulke snoeperij maar iets degelijks". De drogist peinsde en noemde namen, waarvan de twee huzaren niets begre pen. Hij toonde hun de dingen welke hij opnoemde, groene en witte balletjes, maar Marien wees die af. Neen, dat was allemaal maar jongemeisjesspul, het moest langer duren. „Kauwgum dan?" „Ja kauwgom, dat was misschien wel wat", antwoordde Marien aarzelend. „Of", zei de drogist, „wat misschien nog beter is, dat is kalmoes. Daar kan je lang op kauwen en het blijft lang sterk in je mond". Zij kochten een pakje kauwgom en 'n hoeveelheid kalmoes. Toen het gekochte betaald was zei Marien: „En nu heb ik nog wat anders, me neer. Eh, ik heb een vrind, ook een hu zaar en die vent droomt er maar van om bediende te worden in een zaak als deze. Dat heeft ie van zijn kindsjaren af al gehad. Kan U mij zeggen of dat zou kunnen en wat of ie dan mot doen?" „U bent zeker zelf die vrind?" vroeg de drogist lachend. „Neen dat is niet het geval, het is zo gezegd voor mijn slapie, de man die naast me ligt. Blokker heet ie". „Zend U hem zelf eens bij mij, dan zal ik 't hem vertellen. Ik kan U wel vooraf zeggen, dat het een hele studie is", ver volgde hij zelfbewust. „Je moet het exa men doen, dat de Ned. Bond van drogis ten afneemt, of je moet het examen doen voor apothekerassistent en die examens zijn allebei heel zwaar". „Dat zal ik hem dan vast vertellen", zei Venkel en dankte voor de inlichting. „Die vent verbeeldt zijn eigen te veel", oordeelde Venkel toen zij buiten waren gekomen. Ik zal 't nog wel eens bij een ander vragen". Cornelisse nam buiten gekomen dade lijk een proef, eerst van het een en toen van het ander en eindelijk probeerde hij van beide tegelijk: een stukje kalmoes en een kauwgummetje. Dat leek hem het beste, hij kreeg er zijn mond mee vol en Het dagelijks bestuur van de polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van de Ingelanden van die polder, dat de Herschouw op het maaien eh schoon maken van de wateringen en sloten zal plaats hebben Zaterdag 20 okt. 1956 tevens zal dan ook de eventueel op de weg bermen geworpen slootruigte moeten zijn opgeruimd. De nalatigen verbeuren een boete van f 25, Texel, 6 oktober 1956 Het bestuur voornoemd K. Kalis, voorzitter A. van Hoorn, secretaris voor uw BREUK is een Brook's Breukverband apparaat Verkrijgbaar bij A. VAN DER SL1KKE Ontelbare Nescafé«<leeltjes houden het rijke, volle aroma vaat van verae, geurige koffie - gebrand naar Nederlandse smaak. Overgiet Nescafé in het kopje met kokend water - de hoe de miljoenen deeltjes in 2 tellen oplossen! U geniet van de rijkdom aan geur en smaak die vrijkomt. Ja, dat is héérlijke koffie - niets dan koffie! zou dat als voorbehoedmiddel gaan toe passen. Venkel drong er nog bij zijn vriend op aan, dat deze hem zou blijven vertrouwen en hem waarschuwen als het gevaar bleef voortduren. Cornelisse be loofde het en was Marien vrolijk dank baar voor zijn raad. „Nou mot je", raadde Venkel, „de eèr- ste tijd met geen andere huzaren uit gaan, die gaan altijd naar kroegen of met meiden uit. Laat ons samen blijven. Naar het Tehuis of wandelen of iets an ders, maar ga niet met die andere kerels dat is veel te gevaarlijk voor jou". Zij keerden terug naar de kazerne waar Venkel aan zijn slapie vertelde van zijn eerste stap te zijnen behoeve. Blok ker luisterde gretig en knikte welover- tiacht. Venkel had bij zijn verhaal over het besprokene niet gezegd, dat#de dro gist er bijgevoegd had, hoe zwaar die examens waren, maar het woord examen maakte toch merkbaar indruk op de hu zaar. „Je hebt de tijd nog", troostte Venkel „en als je wil, echt wil, dan kan je het natuurlijk net zo goed als een ander". „Klets jij maar, jij perfester, maar ik ben al jaren van school af en ik kan niet zeggen dat ik daar hard gewerkt heb" „Dat geeft niets. Dat is alleen maar in 't begin dat het je moeilijk valt, maar als je eenmaal bezig bent, gaat 't hoe langer hoe gemakkelijker. Ik zal er nog wel eens met zo'n smakker over praten". „Ja Venkel, doe dat. Misschien weet die wel een ander pad zonder examen- geleerdheid, want daar mot ik niks vajje hebben". Enige dagen later werd Venkel ritmeester ontboden, die hem vroeg over zijn studie en informeer^ of hij daarin verder wilde gaan. „Ja", had Marien verheugd woord, „erg graag, maar het is zo moei lijk aan boeken te komen". Ritmeester Witsenborg had de Rijschool gevolgd en was diep steld dat hij niet bij de generale staf geplaatst. Hij wist wat er de oorzaa) van was. Een ander, niet hijzelf, was d schuld daarvan. (Wordt vervolgd) GIFTEN WITTE KRUIS Oudeschild: G. v.d. M. 2,50; S. D. 2,51 Den Burg H. de R. 2,50; J. A. V. 2,51 J. M. v. T. 2,50; E. G. 2,50; W. Z. 2,- M. K. 2,50; H. v.d. S. 2,50. Den Hoorn: G. G. 2,50; fam. K. 2,50 AGENDA CULTURELE RAAD Woensdag 17 oktober Den Burg, Landbouwhuishoudschod Bijeenkomst Bond van Plattelandsvrou wen „Instituut van Leeuwen" bespreekt „huidverzorging". Oudeschild, o.l. school, ouderavond o.b Donderdag 18 oktober Den Burg, Hotel Lakeman, ledenverga dering Nutsdepartement Texel. Vrijdag 19 oktober Den Burg, D.G. kerk, Openingsavond winterseizoen D.G. zusterkringen in ff aeratief verband. Smaken verschillen, maar echte Virginia-lief hebbers zijn het erover eens, dat er niets gaat boven de smaak van een zelfgedraaide Sterling-sigaret. Wie eenmaal Sterling heeft geproefd, wil geen aadcre meer, want met Sterling heeft hij zijn „draai" gevonden. staat klaar bij: uw naam re/Hger zuiniger vraag Inliobtlogao orer onze gemakkelijke betalingsregoliDg.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4