KqÜ goed boek Vergadering Witte Kruis Pepito's eerste grote avontuur Vereniging Veilig Verke Texel" Boekhandel Parkstraat De MUNITIE ZOEKEN OP DE HORS Door de inspecteur domeinen Alkmaar werd tot vrijdag jl. de inschrijving opengesteld naar het recht om op de Hors bij De Mok munitie etc. te zoeken. Er waren 12 biljetten ingekomen en wel 1 uit Rotterdam, 1 uit Schagen, 1 uit Maassluis, 1 uit Den Helder en 8 van Texel. Laagste inschrijver bood 202, de hoogste, de heer G. Dekker van Oude- schild 1.578,78. De gunning is aange houden. SPREEKUREN GEMEENTEWERKEN De direkteur van gemeentewerken brengt in herinnering, dat het bureau alleen tijdens de spreekuren voor het publiek is geopend. De spreekuren worden gehouden: maandag 9-12 uur; woensdag 11-12 uur en vrijdag 11-12 uur. Een ieder wordt dringend verzocht zich hieraan te houden. Texel, 26 oktober 1956. (Ingezonden) Geachte Redaktie, Verzoeke naar aanleiding van een tweetal ingezonden stukjes in de voor gaande nummers van dit blad, waarin een verzoek aan de plaatselijke slagers wordt gedaan, het vlees te verlagen, in het algemeen belang, plaatsing van on derstaand schrijven. Als de inzenders menen met dit ver zoek iets te bereiken, dan slaan ze de plank mis. De plaatselijke slagers lap pen dat verzoek aan hun laars. De enige weg om het vlees hier naar beneden te krijgen is het dure vlees niet meer te kopen. Als de burgers dat een paar da gen volhouden, dan zal men zien, dat er dan met de heren valt te praten. Dat geschrijf geeft niets. Alleen daden hel pen. U gaat van een paar dagen geen vlees eten niet dood. Integendeel, het is gezond. Eet dan wat meer fruit en eie ren en het evenwicht is hersteld. Schrijf zo spoedig mogelijk een vergadering uit. Bespreek daar, hoe of U de zaak zult aanpakken. Dat is de weg om hier tot verlaging van het vlees te komen. Doet gij dat niet, dan ook geen geklaag meer dat het vlees te duur is. Want het is dan Uw eigen schuld, als U te veel voor het vlees neertelt. Opmerker. DE OOSTERENDER JEUGD ZINGT Iedere maand wordt in een Oosteren- der protestantse kerk een samenzang- dienst gehouden. Ditmaal zal men kun nen luisteren naar het kinderzangkoor o.l.v. mej. M. Bremer, niet op zondag, maar op woensdag 31 oktober a.s. en wel in de Doopsgezinde kerk. Men heeft hier dus v e Luther-dag voor uitgekozen. Deze dient*, gaat uit van de prot. jeugdvereni gingen. Voorts zal men kunnen luisteren naar orgelspel door mej. M. Bremer, fluit door H. Roeper, Duinweg. Den Burg, en trompet door Th. van Bekkum, Oosterend. Zie ook de adv. S.V. Texel Programma a.s. zondag: Texel-WGW; RKAFC-BKC; DTS-JVC; Watervogels-Succes; Schagen-Grashop- pers. Kaagvogels 2-Texel 2; Flevo a-Texel a; Oosterend b-Texel b; Kaagvogels b- Texel c. Voor ons weer een volledig program ma. Er dient met volle overgave en takt gespeeld te worden, willen we met succes bekroond worden. Texelse Boys-nieuws Voor zondag geen programma, wel is er zondag na de hoogmis gelegenheid voor het betalen van de contributie in Hotel „De Zwaan". De penningmeester vertrouwt erop dat alle leden even komen. Zaterdagmiddag verwacht het bestuur alle leden, ook de adspiranten, om be hulpzaam te zijn bij het aardappelen- rooien. We vertrekken om plm. 1.45 uur per fiets van „De Zwaan". Boys, laten we gezamenlijk onze financiële positie verstevigen, het is dringend nodig. S.V. De Koog De Koog 1 heeft zondag tegen HRC zijn eerste nederlaag moeten incasseren. Er werd maar liefst met 80 verloren. Was dat nu noodzakelijk? Jammer, dat er nog steeds spelers zijn die vergeten afbericht te doen. De Koog 2 wist de thuiswedstrijd te gen ZDH 2 te winnen. Als er maar vol doende aangepakt wordt, zitten er nog mogelijkheden in het tweede. De adsp.- match werd afgelast. Zondag gaat De Koog 1 naar JVC 2, een zeer zware tegenstander, dus vat het niet te licht op. Vertrek boot 11.30 uur. De adsp. spelen uit tegen Cocksdorp a, Vertrek De Koog 2 uur. VOOR DE FAMILIE DEKKER Door nieuwe stortingen was donder dagmiddag de rekening van het Comité Laan opgelopen tot ƒ960,Zoals be kend heeft de Coöp. Boerenleenbank een speciale rekening voor dit doel geopend. Gaarne neemt deze bank ook Uw bij drage in ontvangst. Het bestuur van de afdeling Texel van „Het Witte Kruis" had op de agenda voor de donderdagavond jl. gehouden algemene ledenvergadering een belang rijk punt geplaatst, namelijk een voorstel tot verhoging van de minimum-contri butie van 5,tot 6,en wel met ingang van 1 januari 1957. De nog steeds stijgende exploitatie kosten waren hiertoe de aanleiding. Maar ondanks dit belangrijke voorstel was de belangstelling voor deze verga dering gering. Toen de voorzitter, de heer J. C. Rab zijn openingswoord sprak kon hij nl. niet meer dan een half pro cent van het aantal leden welkom heten, intussen is die opkomst wel eens veel minder geweest. Het bestuursvoorstel werd met alge mene stemmen aangenomen. Spreker verwelkomde in het bijzonder de wijkverpleegsters en de heer Beuke- ma, badmeester. Nadat de secretaris, de heer H. C. Remmers, de notulen had gelezen werd mededeling gedaan van de ingekomen stukken, B en W schreven, dat het verzoek van Het Witte Kruis d.d. 15 juni om de subsidie te verhogen door de Raad op 27 juni jl. is ingewilligd. De subsidie werd nl. verhoogd van 1400; tot 5400,Hierdoor kon het begro tingstekort gedeeltelijk worden wegge werkt. „Het doet ons goed, dat ons ge meentebestuur open oog heeft voor de positie van onze vereniging", aldus de voorzitter. Het tekort voor 1956 bedroeg 7.760,voor 1957 was dit geraamd op 6.293,maar dank zij de ver hoogde subsidie is dit geslonken tot 2300,Ten einde nu toch een sluiten de begroting te kunnen aanbieden, meende het bestuur te moeten overgaan tot verhoging van de contributie met 1,de ver. telt nl. plm. 2500 leden. Deze verhoging geldt intussen niet voor de meerderjarige gezinsleden, die 1, blijven betalen. De gemiddelde contri butie van de Witte Kruisafdelingen be draagt 6,zodat Texel thans op het normale niveau ligt. Een der aanwezigen stelde voor de contributie met 2,te verhogen, maar de voorzitter meende, dat voorlopig met ƒ1,kon worden volstaan. Opgemerkt werd, dat men, zo men in enig jaar niet van het Witte Kruis behoeft te profiteren alleen reeds uit dankbaarheid zijn 6,zou willen bijdragen. Sommigen vonden de contributie van ƒ1,voor meerderjarige gezinsleden te laag. Waarom ook zij niet het volle pond betaald? De voorzitter gaf toe, dat Het Witte Kruis steeds in een speciale sfeer leeft, nl. die van de zuinigheid, maar hij zag voorlopig toch geen aanleiding om ver der te gaan dan het voorstel. Opgemerkt werd, dat het misschien juister was het woord contributie te wijzigen in verze kering. Een der aanwezigen kwam met de suggestie om op de a.s. TEMITO een loterij-actie op touw te zetten; de aan wezige zusters zegden spontaan hun me dewerking toe: zij zijn bereid tot de ver koop van loten in uniform. De Bond van Plattelandsvrouwen zal voorts t.g.v. het 50-jarig bestaan van de afdeling Texel van het Witte Kruis a.s. voorjaar een Witte Kruis-Revue op voeren met medewerking van diverse koren. Een der bestuursleden kwam met het verzoek van het Prins Hendrikhotel - dat weer koffie etc. schenkt - om daar een verbandtrommel te deponeren, om dat er nogal eens een toerist aanklopt, die op De Schorren een wondje heeft opgelopen. Geantwoord werd, dat deze voorzieningen door iedere exploitant als service zelf ter hand moeten worden ge nomen. „Als werkgever ben je ook ver plicht de nodige voorzieningen op het bedrijf te hebben". Zuster Harinck zei, dat een verband- trommel voor een groot ongeluk be stemd is; in het onderhavige geval zou men toch zeker wel met een doosje Hansaplast kunnen volstaan. Bestuur. De heren J. C. Rab (21), H. C. Remmers (22), D. Dapper (20), A. van Hoorn (21) en Fr. Witte i(21) werden her kozen. De voorzitter richtte zich in har telijke bewoordingen tot de herkozen bestuursleden en in het bijzonder tot de secretaris, die hij het middelpunt van de vereniging noemde. Om tien uur volgde sluiting. 68. Dank zij hun rijkdom was het gelukt keurige costuums aan te schaffen. Trots als pauwen stapten ze rond en bleven voor elke spiegel even staan, om jaloerse blikken naar zichzelf te werpen. „Ben jij ook zo zenuwachtig, Bloobeest?" vroeg Pepito, nadat hij voor de tiende maal z'n zijden das opnieuw had gestrikt. „Ik?" antwoordde Bloobeest, „ik heb alleen een geweldige honger. Dat deftige ontbijt stelt geen fluit voor! Kopje bleke thee, twee beschuitjes met een vliesje boter en achtentwintig korreltjes suiker! Bah Ik heb al iemand weggestuurd naar de stad om eieren, spek, bruine bonen, uien en karbonade". Doch plotse ling klonk er van buiten een oorverdo vend lawaai. Alle fanfarecorpsen van de goede stad hadden zich voor het hotel opgesteld en begonnen gelijktijdig een vrolijke feestmars te blazen. En toen was het met de rust van onze vrienden ge daan!! „Willen de hooggeachte heren mijn eenvoudige gestalte volgen?" kon digde een lakei aan. De automobiel wacht reeds om U naar het stadhuis te vervoeren". Gedwee voldeden onze drie vrieriden aan het fluweelzachte verzoek en dribbelden over met bloemen be strooide tapijten naar buiten, waar ze werden ontvangen met een geweldige ovatie, 'n Grote schare persfotografen verknoeide kilometers filmmateriaal om OUDESCHILD'S VERLANGLIJSTJE Op gezette tijden hebben wij zo alle maal ons verlanglijstje. Het dorp Oude- schild heeft ook zo zijn bijzondere wen sen en verlangens en wij hopen voor de Skilders dat deze in vervulling kunnen gaan, want in sommige gevallen komt Skil zeker een ronde achter bij de ove rige dorpen. Wij menen ons te herinne ren, dat mevr. J. Koning-Bruin dit al eens tijdens de gemeenteraadszittingen naar voren heeft gebracht. Wel, bij de bespreking, die de Commissie Dorpshuis- werk en Buurthuiswerk van de Culturele Raad dinsdagavond in het „Eigen Ge bouw" te Oudeschild met de verenigings besturen van dit dorp heeft gehouden, zijn niet minder dan zes onderwerpen aan de orde geweest en men heeft een en ander haarfijn onder de loupe ge nomen. Deze vergadering stond onder leiding van de heer J. Buisman, Den Burg. Aandacht werd besteed aan het speel tuinwerk, de bejaardenzorg, het ont wikkelingswerk, het bibliotheekwezen, de festiviteiten en last but not least het jeugdwerk. De oplossing inzake het speeltuinwerk zal verre van eenvoudig zijn: er zijn immers inwoners, die menen, dat het thans nog braak liggende terrein ter hoogte van het Buurtje uitstekend geschikt zou zijn als plantsoen, terwijl weer anderen de mening zijn toegedaan, dat men dit terrein niet beter kan be stemmen dan als speeltuin voor de jeugd, die momenteel deze voormalige zandopslagplaats als haar domein be schouwt. Dit terrein bevat echter een groot waterreservoir, waar de jeugd meer natte voeten haalt dan moeder lief is! Hoe dan ook, het wordt dringend tijd, dat dit terrein een bestemming krijgt en men de jeugd geeft wat haar toekomt. Het ligt voor de hand, dat het de Skilder enigermate steekt te zien, dat men hen aan Den Burg met de in aanleg zijnde „speelweide" weer eens een slag voor is! Het jeugdwerk staat in Oudeschild nog steeds in het stadium van hoop en ge duld. Men zal er tevergeefs naar een aan de eisen des tijds beantwoordend sportterrein speuren, evenmin treft men er een gymnastieklokaal aan, ter wijl vele dorpen daar intussen wél de beschikking over hebben gekregen. Nu is het ook weer niet zo, dat men in deze stil zit: ten aanzien van het sportterrein kan namelijk worden topgemerkt, dat de aanleg daarvan ten nauwste verband houdt met de uitvoering der ruilverka veling. Dat is dus zuiver een kwestie van tijd. Uit dit alles blijkt, dat er voor Oude schild nog heel wat te doen valt. Een dorpscommissie zal derhalve vruchtdra gend werk kunnen verrichten. Men is voornemens deze dorpscommissie op de breedst mogelijke basis te brengen, met niet minder dan negen en zo mogelijk nog meer bestuursleden. Daarin moeten vertegenwoordigd zijn een hervormde, een rooms-katholiek, een doopsgezinde, een buiten-kerkelijke, een vertegenwoor diger van de r.-k. volksbond, iemand namens het „Eigen Gebouw", een per soon, die de belangen van het toneel be hartigt, iemand die het werk van de „Instuif" behartigt en tenslotte een ver tegenwoordiger van de feestcommissie. Het is verheugend te mogen constate ren, dat de hierboven geschetste plannen de belangstelling van geheel Oudeschild genieten. Ongetwijfeld zal men door eendrach tige samenwerking en onverflauwde ac tiviteit tot de gewenste resultaten kun nen komen, zij het, dat men zich ook hier veelal moet troosten met de wetenschap, dat Keulen en Aken niet op één dag ge bouwd zijn. 12 - 17 november BALLERO-WEEK Enige actieve leden van onze beide Middenstandsverenigingen hebben don derdagavond in een vergadering het be sluit genomen om van 12 tot 17 novem ber a.s. op Texel een Ballero-week te organiseren. Er hebben zich inmiddels reeds 24 deelnemers gemeld. Wij herinneren ons nog het grote succes, dat enige jaren geleden de Balle- ro-organisatie ten deel viel, want op alle dorpen werd aan dit spel met enthou siasme deelgenomen. Ditmaal zullen voor Texel opvallend hoge prijzen te winnen zijn. Vorige keer namen wel 70 winkeliers aan deze organisatie deel. Wij twijfelen niet of ook nu zal van de zijde der winkeliers hiervoor weer grote belangstelling bestaan, want door de cliëntèle wordt deze vorm van vermaak op hoge prijs gesteld. In een volgend nummer zullen wij U nadere bijzonderheden mededelen. het geheel te vereeuwigen en klommen zelfs op daken en in lantaarnpalen om aan hun beeldende drang te voldoen. In een overweldigende optocht trok het ge heel naar het stadhuis, waar ze werden opgewacht door de burgemeester en de wethouders. Wat daar allemaal gebeurde, is niet zo belangrijk. Keurige heren spraken keu rige woorden en keurige handen schud den keurige andere handen. In ieder ge val kregen Pepito, kapitein Druppel en Bloobeest een heleboel geld en geluk wensen. Ook herinneren wij ons nog, dat ze blij waren van al die drukte verlost te zijn. Ze sliepen tenslotte als rozen. WEER EEN PLOEGWEDSTRIJD! Door het bestuur van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Texel" werd besloten om dit jaar, evenals in 1953 een ploegwedstrijd te houden. Als voorlopige datum werd vastgesteld woensdag 28 november. De wedstrijd zal worden ge houden op het bedrijf van Gebr. de Wolf, Eierland. Evenals in 1953 zal ook nu alleen met tractorploegen worden gewerkt. Het ligt in de bedoeling uitsluitend met één- en tweescharige ploegen te werken. Er zal geen onderscheid worden gemaakt tus sen getrokken of aangebouwde ploegen. Verder zal men zowel met normale rond gaande als ook met tweeweg- en wen- telploegen op de wedstrijd kunnen ver schijnen. Er zal echter met alle ploegen rondgaand moeten worden gewerkt. Het bestuur hoopt dat er ook dit jaar weer veel animo voor deze wedstrijd zal bestaan. Opgave tot deelname kan reeds nu geschieden bij -de assistenten van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. C. v. Gr. en pij n weg- wrijven' met D A H P O ZAKENNIEU WS PLOEGDEMON STRATIE DROS' SMEDERIJ „Maar toén kwam de kunstmest", hoor je oudere boeren wel eens opmerken als zij het willen hebben over de grote om mekeer in het landbouwbedrijf. Die kunstmest droeg bij tot de grotere wel vaart van de boer. Zoals op alle terrein vond je destijds ten aanzien van die kunstmest natuurlijk ook de nodige scepticisten, die mensen, die in het won der van de kunstmest niet konden of wilden geloven. Maar intussen nam het verbruik van kunstmest zienderogen toe. Schuiten vol kunstmest liepen de haven van Oude schild binnen. Maar het was niet alleen de kunstmest, die de kans schiep meer profijt van de bodem te trekken: de he ren technici ontwierpen landbouwwerk tuigen. In de Texelse Courant van 15 augustus 1907 lezen wij, dat op de lan derijen van de boerenhofstede „Rotter dam", een graanmaaier-zelfbinder in werking is. De machine, een Massey- Harris uit Canada, voldeed zeer. Tegen woordig rijden er talloze machines, die het graan zelf binden. Het nieuwste snufje is echter al weer de combine, die het graan meteen voor ons in de zak stort. Gezien het tekort aan personeel is het verheugend voor de boerenbedrijven, dat men de beschikking heeft over alle mogelijke werktuigen. Welke mooie prestaties die werktuigen leveren heeft Dros' Smederij dinsdagmiddag gede monstreerd op landerijen van de boeren hofstede „Wamberg", gebr. de Wolf, waar deze firma met een keur van trac toren en ploegen het oog van vele toe schouwers verlustigde, want ondanks het gunstige „werkweer", waren vele belangstellenden naar deze demonstra tie komen kijken. Diverse trekkerchauffeurs en boeren zoons beklommen de mooie machines. Er waren de Goudland kantelploeg ge trokken door de Mc Cormick D 217 trekker, een door de Smederij Dros zelf gemaakte ploeg om bollen in te ploegen met een Farmall F C trekker, een Büch- mühlen twee-schaar wentelploeg met D 430 Mc Cormick trekker, een Jungbauer 2 wegploeg, linkse en rechtse, met D L D 2 trekker, een Büchmühlen 1-schaar wentelploeg met D E D 3 trekker, een Krone grondvrees 1,25 snijbreedte met D 324 trekker, een Mc Cormick schijf- eggeploeg met D 324, een Vinsky 5- schaar stoppelploeg met D 430 trekker, een Mc Cormick cultivator met stug ve rende tanden en idem met verende tan den, een Martien cultivator met stugge tanden en een Toolbar met cultivator- tanden. AMBTENAREN BEVORDERD De heren J. van Hoorn en G. Struys, in dienst van Gemeentewe zijn met ingang van 1 november vorderd tot technisch ambtenaar klasse. „BOTSING" TUSSEN KOTTERS Op de scheepswerf „De Lastdn van de heer W. Visser aan het Ai park is woensdagmorgen de kotter 21, die daar voor reparatie vroegtijdig van de helling gegleden, dus bericht de Held. Crt. De oorzaal in een lierkabel, die werd afgekneld. scheepje botste tegen de „HD 49" de heer Visser vernamen wij, dat geen persoonlijke ongelukken voorc en dat de schade gering was. A piet Aal ben en v, i huv >genii op vm jchie mes Te ng V Nee Koof el, 2 eptie op ng V 55 liern op zeer lnen en iuw, Vraag: Indien voor de ene zijde der weg wachtverbod geldt en voor de zijde der weg een stopverbod, hoe*^ dit dan op de eenvoudigste wijze den aangegeven? Antwoord: Dit kan worden aangegeven door bord. Dit bord geeft een eigenaal beeld, doch U kunt het hier en daai on Uw weg tegenkomen. Het bord is daartoe in twee delen deeld door een in het midden gepla; vertikale scheidingslijn. Ter weer den van de scheidingslijn vinden wij afzonderlijk het wacht- en het verbod (Rode rand blauw midden' waar doorheen een diagonaalsgev rode streep voor het wachtverbod; het stopverbod staat dan "het „Stopverbod" in blauw vermeld). otm< irtje he Kli en, egst( eer yeze; C. TENTOONSTELLING O.L.S. OOSTEREND De leerlingen van de o.l. school Oosterend hebben vrijdag en zatei een tentoonstelling gehouden. Het slag - te laat voor dit nummer - woensdag geplaatst. - Red. oor lond on: lees iel ijk P. E enst VOORLICHTINGSAVOND VOOF VISSERS De traditionele voorlichtingsav oor de visserij zal heden in „Het Wa van Amsterdam" worden gehouden. J. Reuter zal een causerie houden, volgd door interessante films, zodat zaal wel weer tot de laatste plaats b< zal zijn. Ook niet-vissers zijn harte HDI welkom. jet ituu ap ijke ingt da PROTESTANTSE KERKDIENSTE! HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Jeugddienst 19,30 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 10 uur Ds. Waardenburg Gezinsdienst De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal D. idei Maandcollecte voor de kerkvoogdj €n 19,30 uur Ds. Klijnsma, Jeugddie: Maandcollecte voor de kerkvoogd! Vooraf is een kwartier samenza Na de jeugddienst contactavond in pastorie. Oudeschild 9.30 uur Eerw. heer Veldh 'P Maandcollecte voor de kerkvoogdi; GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. J. H. Do: van Broek op Langendijk Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K. Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19,30 uur Ds. Van Sluijs De Waal 11.15 uur Ds. Van der Zwa De Koog 10 uur Ds. Van Sluijs Den Hoorn 30 oktober Zusterkring E ken lerzi bi ling ervt el 24 pi a aat£ •kie: ifdii »rzi< e, c diek di r. P ,0ren retj Iet Kei L. Voor een TKXKLAABTJZS Bij vooruitb«talinf tot 3 regelj f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adre« te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagaburcau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Wie verloor in „Boekhandel Parkstraat" een Mont Blanc vulpotlood no. 172 Terug te bekomen bij de adm. in de Boekhandel. Te k. dubbell. jachtgeweer,als nieuw, kaliber 16. J. Zwan De Koog tel. 312 Te k gevr. 10 ton bieten J. P. Bremer lsola Bella Te k. Solex en gr. leren jas m. 38 40. Mei. J. Witte Bur- gernieuwland B 178 Tek. 1 volbl. graskalf C. W. Bak ker St. Anna Tek. een br. veulenleren herenjas grote m. P. Koper „Blokhut" Eierl. Wie heeft Wim Bakker zijn jopper gevonden merk: Ha zewind. Weststr. lOO'end Aardappelrooiers gevr. S Zijm. De Westen Te k. Hansa Vergrotingsapparaat 6 x6 3,5 lens met raam. Mar tien Bakker Te k. 3 ko zijnen m. glas, 1 aanrecht, voordeur en partij brandhout Martien Bakker Te koop piima leren motorjas en kin derwagen. Schildereinde 109 Te k. z g.a n, zwart BK. zakketeltje 3 1. Zevenhoven Waalderstr. 20 Met grote dinkbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Harry B J Visser-Dros G. Visser Franke 25 oktober 1956 „De Brem" De Koog ONDERTROUWD: Arie Kamp en Sara Pranger 19 oktober 1956 Kogerweg K 48, De Koog, Texel. <jr krij pc Wim Bakker en Tiny Smit geven U hierbij kenPOk van hun voorgenon| huwelijk, waarvan voltrekking zal pla# vinden op woensdag november 1956 v.m. f uur in de ParochiekeFT1 van de H. Joannes I Doper te Den Bu| Texel. Den Hoorn 10 Westermient H 99 Gelegenheid tot feil teren: zondag 28 oktol 1956 Westermient *H r Op de trouwdag van i uur in Loodsmanswi varen Den Hoorn, Tei^ Toekomstig adres: Westen H 85. A. G. Dekker en A. Duinker hebben de eer U ken! te geven van hun voi genomen huwelijk, waj van de voltrekking plaats vinden op vrijdj 2 november 1956 12.45 uur ten gemeenl huize te Den Bul Texel. Kerkelijke inzegenj om 1.30 uur in de Nj Herv. kerk door de eerwaarde heer Ds. M van Reijendam. Hollewalsweg 7, Haffelerweg 9, Den Burg, Texel, oktober 1956. Gelegenheid tot felici^j ren op de trouwdag vn 5 tot 6 u. Haffelerweg 1 Toekomstig adres: De Koog, Texel.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4