DE SPAR Dat's een pak van Uw hart! BIEDT U THANS Texels BioscoopTheater Telefoon 27 De prinses en de zwijnenhoeder „DRIE VROUWEN" BURGERZINLENING Zorg dat U de lepel krijgt! Do prachtige, zwaar verzilverde Nes café Multi-lepel kunt U thans krijgen door f. 1.- aan postzegels (liefst één van f. 1.-) te zenden aan Postbus 1300, Amsterdam, mèt het volledige etiket van een SO gr. Nederlands blikje Nes café of2etikettenvjanhetJuniorbusje. Voor het etiket van een grote 200 gr. bus en slechts f. 6.- ontvangt U een set van 6 (zes!) Multi-lepels in fraai etui. Duidelijk op de etiketten naam en adres zetten. Bus van 50 gr. voor ten minste 35 koppen f. 2.55 Grote bus van 200 gr. voor ten minste 140 koppen slechts f. 9.20 Ziet U dit op de ruit, dan bent U veilig uitl Bij 1 grote bus Pronto Schuurpoeder Spar a 35 cent en 1 drieling-stuk Huishoudzeep Spar 27 cent samon: 62 cent n 12 zegels - 10°/e korting DRIE VEILIG VERKEERPLAATJES (nos. 33, 34 en 35) GRATIS I UW SPAR KRUIDENIER - UW VEILIG VERKEER KRUIDENIER Zondagmiddag k uur weer een speciaal programma voor de jeugd FEUILLETON door W. KERREMANS 32. De maanden verstreken en Venkel zocht nu ijverig alle weken in „Het Paard" naar een betrekking. Gek, vroe ger, toen hij ze niet kon gebruiken, wa ren ze er herhaaldelijk, precies de be trekkingen die hij zocht en die hij graag gehad zou hebben, maar nu hij ze nodig had bleven ze weg. Een klop op de deur van de onder officierskamer en een huzaar trad bin nen. Niet een van zijn escadron. „Wachtmeester Venkel, of u bij rit meester Witsenborg wilt komen" Zijn vroegere ritmeester. Wat kon die hebben? Venkel begaf zich naar de afdeling, waar hij zijn eerste huzarentijd had door gebracht en meldde zich op het bureau. „Wachtmeester Venkel", zei de rit meester, „ik heb wat met je te bepraten en de opperwachtmeester wil misschien wel even een kop koffie gaan drinken in de cantine". De opper begreep de wenk en ver wijderde zich. „Het schijnt iets van belang te zijn", dacht Venkel - en dat was het ook. De ritmeester wist dat Venkels diensttijd om was en dat hij niet zou bijtekenen. Een vriend van hem, mijnheer Van Deurne, die 4 paarden hield, had voor enige tijd de ritmeester gezegd dat, als hij eens ie mand kon aanbevelen voor een betrek king als pikeur en paardenverzorger, hij voor een geschikt persoon plaatsing had. „Ik weet er verder niets van wacht meester, maar als je er voor voelt, zal ik je het adres geven en dan kan je aan meneer Van Deurne schrijven. Wat denk je er van?" „Ritmeester, ik dank U zeer voor Uw vriendelijkheid. Het is, denk ik, juist wat ik zoek. Over 12 dagen ga ik met groot verlof en ik zou heel graag dan direct ergens in betrekking komen. Ik lees er elke week „Het Paard" op na maar juist in deze tijd staan er geen aanbiedingen meer in". „Nou, dan hoop ik dat het in orde komt en dat je daar een prettige tijd zult hebben. Meneer Van Deurne woont op een groot buiten in de Achterhoek, hij rijdt zelf ook en verder zijn beide zoons". „Is het voor alle werk?" „Neen, er is nog een stalknecht. Hier heb je het adres en succes. Ik denk dat het voorlopig voor de laatste maal is dat ik je in uniform zie. Maar bij meneer Van Deurne zal ik je nog wel eens aan treffen. Het ga je goed". Venkel schreef, werd opgeroepen voor een bezoek en kreeg daarna schriftelijk zijn benoeming. Buiten kost, inwoning, was enz. een maandsalaris van - voor lopig - 75,Hij was opgetogen van blijdschap, het was meer dan hij verwacht had en hij gevoelde zich al haast een rijk man. Alles vrij en bovendien 75, bijna 20,per week, alleen voor wat kleren en een sigaar. Fijn en kostelijk vond hij het en hij snelde naar Lien om het haar te vertellen. Lien toonde zich verheugd en overleg de met hem hoe nu verder te doen. Hij moest immers nu burgerkleren gaan ko pen, ondergoed, schoenen en alles wat hij daar zou nodig hebben. Waar moest hij dat laten? „Dat laat ik bij die kleermakers en die lui en op de dag dat ik wegga trek ik het aan". „Hoe bar ongezellig. Ik weet iets be ters. Je komt een paar dagen hier wonen, dan hebben we nog een gezellige tijd voor je voor goed weggaat". „Ik ga niet voorgoed, Lien", zei hij, getroffen door haar hartelijkheid. „Ik kom bij je terug". „Nu ja, dat zullen we wel eens zien. Ik heb die boodschap wel meer gehoord". „Ik bedoel het anders, Lien. Ik wil bij je terugkomen en je dan meenemen. als mijn vrouw". Star, bijna ontzet keek zij hem met wijd opengesperde ogen aan, alsof zij iets ontzettends voor zich zag gebeuren. Daar bracht hij haar waarnaar zij zo vurig verlangd had, dat haar schoonste droom, haar liefst begeren was geweest, dat zo mooi was dat ze er alleen maar aan had kunnen denken als een oud sprookje, iets wat nooit bereikt zou kunnen worden en nu bracht Marien het haar en zei het zo maar heel gewoon, alsof het een cadeau tje was, een kleinigheid. Haar gehele le ven, haar zalig geluk reikte hij haar toe en hij wist het niet. Hij dacht minstens dat het was als bij elk ander meisje dat ten huwelijk gevraagd wordt, zo maar een gewoon engagement en een gewoon huwelijk en hij wist niet wat dit voor haar zou betekenen, dit ongekende, dit ongemeten, nog nooit door iemand ge noten geluk. En dat moest zij afwijzen, beslist, zodat hij er nooit meer op zou terugkomen, dat hij zich gekwetst zou gevoelen en haar voor goed de rug toe wenden. Ja, dat moest snel en krachtig, als bij een pijnlijke operatie. „Gooi het er uit", dacht ze dan weer, ,gooi het er uit, zeg hem de waarheid. Vlieg naar hem tóe, sla je armen om zijn hals en zeg hem eindelijk die heerlijke verlossende woorden, die je zo graag zou uiten, dat je hem liefhebt, dat je hem ge lukkig wilt maken, dat je alles en veel meer voor hem zult doen en zijn, en hem door je verterende liefde zult laten ver geten wat je geweest bent". „Wel Lien, wat zeg je daarvan?" „Wat ik er van zeg? Dat je gek bent en dat je te veel verbeelding hebt, man. Wat dacht je, dat ik met jou daar ergens in een gat zou willen zitten met een schraal tractementje en veel misère? Je bent niet goed wijs. Hoe kom je er bij? Dat is altijd zo met de mannen, als je een vinger geeft dan nemen ze de hele hand. Je kunt hier komen, maar klets niet meer over die onzin". Zij moest zich snel omdraaien om hem haar tranen niet te laten zien, maar Venkel begreep die wending anders en maakte er uit op, dat ze niets meer met hem te maken wilde hebben. „Dan heb ik je niets meer te zeggen. Adieu". Nijdig ging hij heen, nijdig sloeg hij de deur van de kamer dicht en met licha melijke pijn nam zij de slag waar, waar mee de straatdeur achter hem dichtviel. Langzaam zakte zij neer op een stoel en huilde en huilde en beet op haar hand om het niet uit te schreeuwen. „Marien, Marien", kon zij snikkend fluisteren. „Dag Marien, dag Marien. Nu kan je gelukkig worden. Gelukkig met zo'n fijn meisje". Met elke stap die Venkel deed, werd de afstand tussen Lien en hem groter, verwijderde hij zich meer van haar, zon der er iets van te weten, dat het meisje hem een offer had gebracht, het offer van haar leven. Zij had voor zich het brandend begeerde geluk dat hij haar aanbood, gezien, als zij ja gezegd had, zou ze Marien bij zich hebben gehad voor altijd, zij zouden getrouwd zijn en zij zou gelukkig zijn geweest met hem te verzorgen, te vertroetelen en vooral lief te hebben. O en hij zou ook gelukkig zijn geweest met haar. Veel meer en veel zuiverder dan met een meisje uit een hogere stand dan de zijne, een vrouw wier gevoelens en gedachtenleven hem toch altijd vreemd zouden blijven, die hij niet zou kunnen begrijpen en die hem niet zou verstaan. Maar het was zijn ver langen, hij zag daarin zijn geluk en daarom had zij Marien van zich afgesto ten op de enige wijze, die voor hem geen zweem van weifeling liet en nu ging hij van haar weg naar een nieuw leven, een nieuwe hoop, naar nieuw licht, opwaarts Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat per 1 december 1956 coupon no. 10 van de 4 pet obligatielening 1951, uitsluitend ten kantore van de gemeente-ontvanger, betaalbaar zal worden gesteld. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen, die de coupons nrs 2 tot en met 9 nog niet hebben verzilverd, dit alsnog kunnen doen. Den Burg, 21 November, 1966 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer Radio, televisie, was machines, centrifuges, stofzuigers. Kortom elk electrisch apparaat kunnen wij U leveren op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Wij berekenen een zeer billijk tarief. Geheim houding verzekerd. MARTIEN BAKKER en zij omlaag, zonder hoop, zonder ver wachting, naar het duister. Zij ging de weg van al zulke meisjes, een kort bestaan, eindigend in de onver mijdelijke en onafwendbare ziekte, af zakkend, snakkend naar het einde. (Wordt vervolgd) AUTO „WITTE KRUIS" N.V. Ph. VI. 25,—; C. J. de L. 15,—; fam. Z. 2,50. Hartelijk dank. S.V. De Koog Zo heeft dan De Koog 1 zijn thuiswed strijd tegen BKC 3 in een klinkende 93 overwinning omgezet. Er werd over alle linies goed gespeeld, al zag het er eerst niet naar uit, daar BKC voor de rust over het algemeen beter speelde. Na de thee, bij een gelijke stand: 22, werden de rollen omgedraaid: de gasten kwamen er niet meer aan te pas. De Koog 2 kwam met een 41 neder laag uit Den Hoorn terug. Ook de adsp. waren dit weekend goed op dreef, wat blijkt uit de 92 overwin ning op Tex. Boys a. Goed gedaan, jon gen. Als jullie zo blijven spelen, worden er nog wel meer wedstrijden gewonnen. De Koog 1 speelt zondag weer thuis en wel tegen Zeemacht 2. De Koog 2 is vrij. De adsp. spelen om 3 uur thuis tegen Oosterend a. Adsp., denken we er even om, dat we nu op woensdagmiddag trai nen? Dus niet meer op donderdag. SVC-nieuwa Het eerste speelde thuis tegen Duin- randers. S. is iets in de meerderheid. Al spoedig ziet S. 2 doelpunten afgekeurd wegens buitenspel. S. gaat door en uit een voorzet weet Ale in te schieten: 10 Er komen steeds goed opgebouwde aan vallen, maar deze worden niet benut. Uit een tegenaanval weet Duinranders gelijk te maken. Rust. Na de thee gaat de strijd gelijk op, maar in de stand komt geen verandering meer. Eindstand 11. Het slot komt met wat rumoerigheid, waar spelers en voor al publiek zich met de leiding bemoeien. Doe dit niet meer, want daar krijg je niets anders dan last en narigheid van. De adsp. deden het beter en wisten met 90 van Texel te winnen. De doel punten werden gemaakt door Nico Bak ker 3, Aris 2, Tony, Jan en Nico ieder 1. Goed zo, jongens. Programma a.s. zondag: Zeemacht- SVC 1; SVC 2-ZDH 2. De adsp. zijn vrij. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 16 november 1956: Jeugd: T. Verheije-I. Moerbeek W. Laan-P. Bruin P. v.d. Wulp-K. Schoorl J. Moerbeek-H. Verstege J. Vonk-J. v.d. Bout A.: J. Hooijberg-S. .v Heerwaarden C. Dijker-C. v. Heerwaarden Joh. D. Bakker-C. Medendorp B.: A. Vinke-Jb. Koorn C. P. Burger-P. W. Kooi C. v.d. Werf-A. v.d. Slikke Jn. Stam-G. Dros J. J. de Beurs-P. Keijser Dzn. C.: J. J. Lafeber-D. v.d. Werf P. Bakker-J. Hillen R. Zijm-F. van Sambeek J. A. v. Enst-Jac. Bink Texel 1-Winkel 1: C. Dijker-H. J. Suydendorp S. v. Heerwaarden- T. Mantel C. v. Heerwaarden-H. Bergman Joh. D. Bakker-A. v.d. Welle J. Hooijberg-A. v. Dijk Jac. v. Heerwaarden-J. de Graaf C. Meedendorp-G. Spijker G. Dros-P. de Graaf A. v.d. Slikke-D. Hage S. v. Heerwaarden-G. v. 't Voort J. v.d. Bout en P. Bruin benutten <3 fouten van hun tegenstanders het best D in onze jeugdafdeling. In C. zijn het R. Zijm en D. v.d. Wer die een voortdurende kamp om de bo tnj venste plaats voeren. P. W. Kooi staat in B. royaal bovenaa en wordt nog het meest benaderd doö Jo Schoo. In A. is het S. van Heerwaarden leidt met 5 overwinningen en 2 remises Joh. D. Bakker volgt dan met on# keerde resultaat uit hetzelfde aanfc partijen. Onze gasten uit Winkel weten nu oA dat we 4 Van Heerwaardens op de clttb hebben. Bord 2 gaf nog een punt cadeai en toch behaalden ze 7 punten. Op schaff dalige manier verloren J. Hooijberg Joh. D. Bakker in gewonnen stand, lafl! voor dat de overwinning veilig was g* steld. 173 zou ook wel wat erg zijn g* weest. Zondag a.s. krijgen we HDC 2 op be zoek. We beginnen weer om 11,30 uur. Bus van SO gr. coffcïnevrij f. 2.90 Bus van 200 gr. coffeïnevrij slechts f. 10.45 Nescafé Elke kop Nescafé is iOO<70 ZUIVERE KOFFIE NIETS DAN KOFFIE - HEERLIJKE KOFFIE Uw mooiste Sinterklaas-cadeas ia dat Uw kinderen oü de Veilig Verkeersregels goed leren. Dat beschermt ze. De Spar geeft dit leerzame plaatjes gratis bij de speciale aanbiedingen. Doe dus Uw Sinterklaas inkopen bij de Spar, voor betere kwaliteit, voor handenvol gratis Sparzegels en voor gratis heel veel Veilig Verkeerplaatjsa. Ook do Sint vlort veilig verkeer! Qa oü Qttr de Spar! Kijk die Sparetalages, zie die lage prijzen en ziewat 'n prlcht Sinterklaasaan biedingen voor elke beursNiemand geeft zo veel en vraagt zo weinig als de Spar!

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4