n l Beperking gele Krokusteelt een dringende eis Memoires van een zeeridder I m Bernardus Everardus Verloren SINTERKLAAS, ERELID VAN DE BEJAARDENSOCIETEIT Dank zij vele medewerkenden hadden de oudjes van Den Burg een onvergete lijk Sinterklaasfeest. Op de aangekondigde tijd arriveerde daar hoogstpersoonlijk de Bisschop met zijn Zwarte Piet, hartelijk welkom ge heten namens allen door de presidente, mevrouw van Sluijs-Bijl, die het genoe gen had de Sint te kunnen voorstellen aan burgemeester De Koning. Hoe goed Sinterklaas op de hoogte was, bleek toen Hij uit Zijn jaarboek on middellijk de drie gouden echtparen me moreerde, de families Kok, Van den Berg en Pereboom. Met gulle hand deelden de Sint en Piet, geassisteerd door bestuur en help sters, voor alle 80 leden geschenken uit. De heer M. Kikkert sprak namens de leden een dankwoord en stelde voor Sin terklaas tot Erelid van de Bejaarden- sociëteit te benoemen. Een benoeming, die de Goedheiligman tot aller blijdschap wel wilde aanvaarden. Waardevolle medewerking aan deze geslaagde middag verleende o.a. mevr. Craanen-Hemelrijk met haar accordeon, spelletjes en de onuitputtelijke hoeveel heid liedjes. Op veler verzoek zong ze 't prachtige Texelse lied - muisstil werd 't toen in de zaal en menig oudje pinkte een traan. Wellicht zitten er vele herin neringen vast aan de woorden uit het lied om het Gouden Boltje. Naast burgemeester De Koning merk ten wij nog op de heer Buisman, namens de Culturele Raad, adviserend lid van de Bejaardensociëteit. DAAR ZIT SNOEK „Wéar?", horen wij onze Texelse hen gelaars al in koor vragen. In Waalenburg in het wieltje, dat Wegersweel heet en waar al menig hengelaar op de welhaast legendarische snoek heeft gejaagd. Te leurgesteld keerden velen huistoe, want ,,de" snoek liet zich niet vangen. Maar dan moet je ook geen hengel nemen: toen Koos van Splunter, werkzaam bij de bekende palinghandelaar Visman, gisterochtend een fuik lichtte ontdekte hij er een snoek in, die niet minder dan 18 pond bleek te wegen. In hetzelfde net bevonden zich ook enige palingen. In volgend nummer hopen wij U de kanjer van een snoek af te beelden. Mét de veroveraar natuurlijk. DE SINT IN „IRENE'' Rusthuis „Irene" kreeg ook dit jaar weer bezoek van de Sint en zijn knecht. De ruime kamer van de directie was tot de laatste plaats bezet toen het hoge bezoek arriveerde. De heer Broer speel de op het orgel een gezellig sinterklaas welkomstlied en de bewoners zongen uit volle borst mee. Ons aller Glienus Boo gaard haalde z'n mondharmonica te voorschijn en ineens begon ook de maan door de bomen te schijnen. Volop feest vreugde, vooral toen de Sint een enorme mand begon uit te pakken en Piet als maar nieuwe geschenken uitdeelde. Onder de gasten merkten wij o.a. burgemeester De Koning op. Ook Texel's oudste ingezetene, mevr. de wed. Wevering-Beumkes, die op 15 februari 97 jaar hoopt te worden, was van de partij en zij liet zich ook gaarne door Piet verrassen. Haar gezicht is helaas niet veel meer, maar de geest is nog honderd procent. „Ik hoop het feest van de Sint nog vaak te mogen meevie ren" zei ze opgewekt en voegde er aan toe, „ik heb het hier prima naar m'n zin en wil nog graag een poosje leven!" Als een bewijs, dat zij inderdaad voor de volle honderd procent aan die feest vreugde heeft deelgenomen, zullen wij in volgend nummer een foto tonen, waarop Texels oudste ingezetene samen met de Sint en Piet vereeuwigd is. In de donderdagavond gehouden ver gadering van de afdeling Texel van de Koninklijke Vereniging voor Bloembol lencultuur heeft het bestuur voorgesteld om volgend voorjaar de helft van de be plante oppervlakte aan gele krokussen niet op te rooien, opdat (weer) tot een lonende teelt gekomen kan worden. Be perking van de teelt, zoals voorgesteld, zal tot gevolg hebben, dat dit produkt niet zo gauw over de mand gaat lopen en de prijs misschien enigszins op pijl gehouden kan worden. Wordt het gehele areaal opgerooid, dan zal naar de over tuiging van het bestuur, het produkt gele krokus straks waardeloos zijn. Door deze maatregel kan, zo redeneert men, nooit meer worden verdiend, waar de hoge kosten van rooien en pellen ver vallen, terwijl een prachtige partij plant goed wordt behouden. Het is ook heel goed mogelijk om uit twee-jarige krokussen nog behoorlijk le verbaar te rapen. Het bestuur roept (zie advertentie) de leden op over deze aangelegenheid don derdagavond a.s. te vergaderen. Iedere kweker van gele krokussen wordt in zijn eigen belang aangeraden deze vergade ring te bezoeken en eendrachtig samen te werken. Dit was het hoofdpunt van deze ver gadering, die onder leiding stond van de heer H. Bruijn, voorzitter, die niet minder dan 74 leden kon verwelkomen. Aan de openingsrede van de voorzit ter, de heer H. Bruijn, ontlenen wij het volgende: Wanneer we nog even een terugblik werpen op het bijna afgelopen jaar moe ten we constateren dat het voor ons vak o.a. tengevolge van de natte zomer een moeilijk jaar is geweest. Verder, vooral voor ons eiland, een financiëel minder goed jaar omdat de prijzen zowel van de Sions, als van de gele en bonte krokus sen in de loop van de zomer in elkaar zakten. Direkt moeten we hier aan toe voegen dat dit niet onverwacht gekomen is. Door de hoge prijzen in de afgelopen ja ren toch werd de afzet geremd en werd daarnaast het areaal uitgebreid, zodat het niet te verwonderen was, dat het aanbod, vooral bij de beste oogsten, die we deze zomer hadden, op een gegeven moment niet meer te verwerken was. De overige narcissen hielden zich be ter. Ook hier een beste oogst, die, met uitzondering van een enkel soort, tot het laatst toe goed te verkopen was. Texel heeft dit jaar een zeer grote hoeveelheid bollen verscheept, waardoor er toch, ondanks langere prijzen van een paar soorten, voor meer dan een miljoen gulden is uitgevoerd. Iets nieuws voor ons was de veldkeu- ring op krokussen. Onze controleur, de heer Lagerveld, heeft in een betrekkelijk korte periode 100 ha. moeten nalopen en heeft dan ook op dit gebied een hoop werk verzet. De totale oppervlakte die gekeurd werd bedroeg 400 ha. De gezondheidstoestand der gele kro kussen was best, vele blauwe en witte EIERLANDSE STROPER BETRAPT Een Eierlander,' de heer W., werd op heterdaad door jachtopziener K. betrapt toen hij op een perceel bij de Slufterweg met een lichtbak opereerde. De stroper had een haas bemachtigd, maar moest deze uitleveren, evenals zijn stropers- attributen. Zojuist ontvingen wij ter recensie het boek „Klaas Toxopeus Omnibus", een boek, waarin deze zeeridder zijn memoi res als zeeridder heeft vastgelegd. „Ruig en fors als de branding, een brok span ning, boeiend door natuurlijkheid, humor en pure menselijkheid" zo staat er op de omslag en wij hoeven daar werkelijk niets aan toe te voegen. Enkel maar de opwekking dit boek te openen en te le zen. De avonturen van deze populaire zeeman-schrijver Klaas Toxopeus heeft U voor slechts 6,90 in Uw boekenkast. Dit werk omvat de beste zeeverhalen in ons land: Vliegende Storm, Woest Wa ter en Stormnacht, thans als drie forse boeken in één band bijeengebracht. Hier laten wij een fragment volgen: Door de branding boksten wij opnieuw naar het schip toe. De deklast op het achterschip was ook bezig over boord te gaan; het was hout en nog eens hout in de brekers. Een griezelige ge schiedenis, maar we moesten er door. Het zwaar overhellende schip was nu 'n weerloze speelbal van de zee. 'Brullend wierp de branding zich op de luikhoof den, versplinterd hout begon zich met de biels te mengen in een kokende zee. „Dat zal een toer worden", zei Mees. „Dat wordt een verlegen boel aan lij, jongens". Geen springnet, we moesten aan de hoge kant van de Fin werken. En het water vol wild heen en weer zwiepend hout. We schoten met zware klappen langszij. De Finnen aan boord schreeuwden in alle talen door elkaar, koffers en plun- jezakken kwam aan dek van de Insu- linde. Sommige barstten open. We gre pen de boel met armen vol bij elkaar en kwakten het voorin - ze moesten het zelf maar uitzoeken. De Finse kapitein stond bij de reling en had de boel stevig in de hand „Eerst de vronwen!" schreeuwde hij. Ik had er een hard hoofd in. De Insu- linde werd met zware klappen" tegen de scheepswand van de „Alexa" gegooid en de schipbreukelingen moesten deze scheepswand met een stormleer afdalen. Eén verkeerde beweging van de red dingboot, één te trage reactie van de man op de ladder, en het zou hommeles zijn. De eerste, die naar omlaag kwam was een vrouw. Ze had een handtas onder de arm, ik zie haar nog de ladder afkomen. Angstwekkend dicht bonkte de Insulin- de nu en dan onder de benen van de vrouw langs. „Hoger, hoger!" schreeuw den we. Plotseling kregen we een enorme zwieper. De fender van de Insulinde raakte de stormleer. Wij hielden ons hart vast, maar goddank werd de vrouw niet geraakt. Wat wel gebeurde was haast even erg. De klap tegen de storm leer was zo hard aangekomen, dat één van de touwen brak, waardoor de plankjes plotseling in loodrechte stand kwamen te staan en de vrouw het hou vast voor haar voeten verloor. We dachten niet anders dan dat de vrouw in zee zou vallen tussen redding boot en schip en we vlogen al met drie man naar de reling om haar op te pik ken. Maar terwijl de Insulinde door een zwaar stuk water werd weggegooid, za gen we dat de kranige vrouw bleef han gen aan één vrije hand. Wat zij hierna presteerde in onmiddellijk levensgevaar zal mij altijd bij blijven als een van de dapperste en koelbloedigste daden die ik ooit heb zien verrichten. Met haar vrije hand haalde ze de losse tamp, die bij haar neerhing, op en slingerde hem bij de scheepswand op naar de mannen daarboven. Toen konden ze de stormleer weer recht trekken en vond de vrouw weer een veilige plaats voor haar voeten. Meteen was de Insulinde weer langszij. De reddingboot zwiepte omhoog en in hetzelfde ogenblik plukten we haar van de leer. De twee andere vrouwen volgden. Ook zij hielden zich kranig en we kregen ze zonder bijzondere moeilijkheden aan boord. Daarna volgde de mannelijke equipage. Hier waren er bij die een puntje konden zuigen aan de moed van de vrouwen. Het beroerde bij besluite loze, angstige mensen op de leer is, dat hun angst het gevaar buitensporig ver meerdert. Als de reddingboot tegen het schip ligt te springen heb je een heldere kop en ijzersterke zenuwen nodig om koelbloedig het goede ogenblik te kie zen. Angst is dan de slechtste en gevaar lijkste raadgeefster, die de schipbreuke partijen konden worden opgezuiverd, maar alle partijen Walter Scott moesten worden afgekeurd. Totaal afgekeurd werd er 60 ha. Gelukkig mocht men door de soepele houding der keuringsdienst alle Mont Blanc en Walter Scott boven 6 weer opplanten, maar men dient er re kening mee te houden, dat men het vol gend jaar absoluut alles zal moeten op ruimen. Door de internationale verwikkelingen ligt de handel voor het volgend jaar thans zo goed als geheel stil. Het zal niemand verwonderen dat de exporteurs een afwachtende houding aannemen. We zullen hopen dat de politieke hemel weer spoedig zal opklaren. De handel in grove narcissen zal dan wel weer lopen. Ook voor de Sions zul len wel weer kopers gevonden worden, ofschoon we met een lagere prijs reke ning zullen moeten houden, gezien de slechte afloop deze zomer en ook gezien de uitbreiding die er in dit artikel is. Een vraag, die velen bezig houdt is, hoe het straks met de gele krokussen zal lopen. Van belang is hierbij te be denken, dat de buitenlandse minimum prijzen wederom belangrijk zijn ver laagd, waardoor de verkoopmogelijkheid in het buitenland belangrijk is verhoogd. En als we zien dat er in 1955 95.000.000 krokussen zijn uitgevoerd, dat is 1000 ton, terwijl toen de prijzen nog tamelijk hoog lagen, dan mogen we toch wel ver wachten dat er in 1957 een zeer belang rijke hoeveelheid zal worden uitgevoerd. Maar gezien de uitbreiding die er op Texel ongetwijfeld weer heeft plaatsge had en de drang van de kwekers om te verkopen, zie ik het toch wel zo dat straks door de afwachtende houding van de exporteurs, het aanbod de vraag zal overtreffen, met als gevolg een steeds meer dalende markt. De vraag rijst nu of wij met z'n allen in staat zouden zijn een totale inzinking der marktprijs te voorkomen. En dan meen ik van wel. Wanneer alle krokus kwekers met elkander overeenkomen om het volgend jaar een gedeelte van hun areaal, b.v. de helft, niet te rooien, zou er al veel gewonnen zijn. Vervolgens werden de notulen gelezen door de secretaris, de heer F. L. de Grave, en onveranderd vastgesteld. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester, de heer I. Bruijn, bleek, dat er een saldo van 600,in kas was. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing. In plaats van de heer Jn. HuismanCzn., die niet herkies baar was, werd gekozen de heer M. Breman. De voorzitter dankte de heer Huisman voor het vele, dat hij voor de vereniging heeft verricht. Nadat de beschrijvingsbrief vlot was afgehandeld en de kelner zijn bestellink- jes had rondgebracht volgde de hierbo ven genoemde belangrijke suggestie van het bestuur. Na de rondvraag werd om 11 uur ge sloten. „DE DAGERAAD" WEER IN DIENST Hedenochtend vaart „De Dageraad", die wegens een defect aan de schroef enige dagen in Amsterdam heeft gedokt, weer naar Oudeschild. Het ligt in de bedoeling, dat het schip de dienst van 12.10 uur van Texel reeds uitvoert. OPENING HBS IN JANUARI Het gebouw voor de hbs zal begin januari - dus na de Kerstvakantie - worden geopend. ling vaak opzwiept tot onnadenkende roekeloosheid. We kregen echter de hele bemanning veilig over - wat is een paar woorden gezegd is - maar een stuk span ning vertegenwoordigt waar de buiten staander geen idee van heeft. Het wachten was nu op de kapitein, maar die was nergens te vinden. De stuurman van de „Alexa" maakte zich over zijn ouwe ernstig ongerust. „Kijk eens", zei hij in zijn gebroken Duits „de rederij heeft de „Alexa" deze reis uit de verzekering genomen. De premie is voor dit oude schip te hoog bij de lage vrach ten van tegenwoordig. Om zo veilig mo gelijk te zijn heeft de rederij zijn beste kapitein aan boord gezet., een man, die de laatste jaren het commando heeft ge had op schepen van acht tot tienduizend ton en in zijn hele loopbaan nog nooit een aanvaring heeft gehad of schipbreuk heeft geleden. Nu kun je nagaan wat er in hem om moet gaan. Een onverzekerd schip en de reder heeft hem zijn volle vertrouwen gegeven, en nu is het schip verloren". Anderhalf uur verstreek. Toen ver scheen de kapitein weer op de brug. De stuurman van de „Alexa" praaide hem op zijn Fins, maar de ander antwoordde niet eens. Hij liep als een razende op zijn brug heen en weer, bleef nu en dan staan en sloeg zich met de vuist op het voorhoofd. „Die vent wordt nog stapelgek", zei ik tegen Mees. Mees begon nu ook tegen hem te roepen. „U moet het schip verlaten, kapitein", schreeuwde hij „We kunnen hier met vijftien man aan boord niet langer liggen wachten. Het is hoog tijd U over te nemen Tenslotte ging hij toch van de brug af en verdween in zijn hut. Tot zover een fragment uit het 259 bladzijden tellende boek, dat Klaas Toxopeus heeft geschreven om ons een indruk te geven van de moeilijke en soms sëhijnbaar bovenmenselijke taak, die op de schouders rust van hen, die deel uitmaken van de bemanning van onze reddingboten. TEXELSE PREDIKANT VOOR DE RADIO Maandagmiddag zal Ds. C. H. van Rhijn, Hervormd predikant te Den Hoorn, een Bijbeloverdenking houden voor de N.C.R.V. DE „KOTEX"-TENTOONSTELLING Bij de uitslag was een witte Wener in de verkeerde zin beland. Dat kan met wipstaarten gebeuren! Hier de rectificatie: Blauwe Weners. 1ste, 2de en 3de prijs de heer H. A. Witte, die tevens het beste dier uit eigen fok inzond en nu defini tief winnaar van de wisselbeker werd. Witte Weners. 1ste prijs: J. A. Bar- horst, tevens beste dier van de show. Dit exemplaar kwam evenwel niet voor de wisselbeker in aanmerking, doordat het niet uit eigen fok voortkwam, maar aan gekocht was. KINDERBAZAR VOOR HONGARIJE De 10-jarige Jan Bruin, Houtvester Boodtlaan, De Koog, had vorige week het aardige idee om ten bate van de Hongaarse vluchtelingen een „bazar" te organiseren. Een bazar voor „kleine mensen", d.w.z. voor zijn schoolkame raadjes. Dit bracht 7,55 op! i5 3 VLUCHTELINGENHULP TEXEL Het vorige saldo was 2322,32. Sindsdien kwamen de volgende stor tingen binnen: bij de Coöperatieve Boe- renlenbank: J. Z. 5,H. M. 10, loonactie personeel en fa. De Graaf en Schoorl 40,—; C. S. 5,—; M. B. 5,—; en bij de Texelse Courant: Leerlingen Landbouwhuishoudschool 23,47. Het nieuwe saldo is 2410,79. Helpt U mee de eerste 2500,vol te maken? ZONDAGSRUST Nu de auto's, motoren en scooters netjes op stal moeten blijven zolang de zondag duurt, is het op Texel op de rust dag zeer rustig en van die rust gaat zelfs een merkbaar gunstige invloed uit op ons altijd zo actieve legertje van brom fietsmaniakken. Werkelijk: de laatste twee zondagen waren de lieren veel min der actief dan anders. Zij tonen hiermee begrip voor de situatie: schaarste aan brandstof. Dat de bromfietsers toch mo gen rijden houdt immers alleen verband met het feit, dat velen geen fiets meer bezitten. Mannen, houwe zo! P.S. De politie heeft zondag geen en kele overtreding geconstateerd inzake het rijverbod, zodat van die zijde ver zocht is mede te delen, dat de politie buitengewoon tevreden is over de loyale medewerking van de voertuigbezitters. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Samenkomst met de Doopsgezinden, Ds. van Sluijs en Ds. Van Rhijn. Extra collecte voor oecumenische raad. De Koog 10 uur Ds. Waardenburg Na de dienst verkiezing Ouderling en Kerkvoogden. De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma Verkiezing van een diaken. Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Oudeschild zondagmiddag 4 uur film. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 11-12 uur diakenverkiezing De Waal. 19,30 uur Ds. Van der Zwaag De Waal 11-12 uur diakenverkiezing De Waal. Oosterend 10 uur Ds. Van der Zwaag 11-12 uur diakenverkiezing De Waal Den Hoorn 10 uur Ds. van Rhijn en Ds. Van Sluijs. 11-12 uur diakenverkiezing De Waal De Koog 11-12 uur diakenverkiezing' De Waal. oor mgs' »hu' jen lilde: 'oor mgs itee i li »s d ike di lier We> 'ERI of e 'g d. H rn tiR S.V. Texel Programma: JVC-BKC; Succes-VZV; Grashoppers-Texel; Watervogels- RKAFC; DTS-WGW. Afd. NH.: VZV 2-Texel 2. Texel 1 en 2 vertrekken per dienstbus van de Groe- neplaats. Adsp. Texel a-HRC a, 12 uur; Texel c- HRC e 1,15 uur. Handbal: Texel 1-Olympia, half drie. Texel 1 heeft weer een lastige tegen stander, maar Texel het kan ook wel an ders en vooral ook beter dan de laatste 2 wedstrijden. Laat een geheel elftal spelen en dan allemaal voor wat ze waard zijn. Aanpakken en gezamenlijk en vooral ook allemaal en tot de laatste minuut. Voor Texel 2 hopen we dat ze com pleet uitrukken, dan is er een behoor lijke kans. Texel a en c krijgen hun medekans hebbers op bezoek en zal het uiterste gevraagd worden. Aanpakken dus en allemaal. tT Zc TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Bcekh.) en onder nr. 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagabureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Radio herstellen? VONK opbellen Telefoon 78 en 273 B.z.a. meisje voor hele da gen of dag en nacht. T. Pool Eierland E 89 Veil. op het Schildereinde gele wollen hoofddoek. Eelman, Schilder einde 45b Wil degene die W. Wiering, Zwaanstr. 2, zijn gazelle fiets, Zondag 25 Nov. heeft meegenomen, die s.v.p. terugbezorgen Te k. gevr. een nette kin derstoel, Den Hoorn 126 Te k. gevr. tamme konijnen en slachtkippen. A.N. Plaats man. Kogerweg 36, n.b. Texla Tel. 139 Te k. gevr. auto ped op luchtbanden. Telef. 236 De Koog Te k. ledikant, schudbed, kussens, matrassen wastafeltje met wasstel en een 2 pers. ledikant. P. Keyser, Westerweg 22, n.b. Den Burg Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje S v. Leersum-Hoekstra W. v Leersum Catrientje Den Burg, 6 December, Weverstr. 8 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Johannes Jan B. Vlaming J. H. Vlaming-van Dijk Piet en Greetje Julianastr. 9, Oosterend, 4 december 1956. dubbele bruine fietstas. Tegen beloning terug te bezorgen bij Dros Bakkerij Oudeschild Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje die bij het H. Doopsel de naam ontving Petronella (Petra) M Hopman-Witte J Hopman Jaap „De Nederlanden" De Koog, Texel 5 december 1956 Tijdelijk: Huize „Maris Stella" De Cocksdorp Gosse Waaijer en Jannie Schaap hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op 14 december a.s. 's namid dags, 2,45 uur te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening in de Ned. Ilerv. kerk te Oosterend, 's namiddags 3.30 uur door de Wel eerwaarde heer Ds. P. C. Klijnsma. Idskenhuizen 23, Fries land. Weststraat 14, Oosterend Texel, 3 december 1956. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 7.30 tot 9.30 uur in het Gebouw van Chr. Be langen te Oosterend. Toekomstig adres: Weststraat 14, Oosterend Kees Koorn en Nelly Kikkert geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking plaats z. 1 hebben op don derdag 20 december 1956 v.m. 10.30 uur ten Ge meentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening in de Doopsgezinde Kerk te Den Hoorn door de Wel- eerw. heer Ds. C. H. van Rhijn. Duinweg B 153, Texel. „De Mient", H 80a, Den Hoorn, Texel. Receptie op de trouwdag van 2,30 - 4 uur in Hotel „Texel" te Den Burg. Toekomstig adres: Kogerweg 28, Den Burg. Jan Smit en Dory Rutten hebben de eer U kennis te geven, dat zij op vrij dag 28 december a.s. om 10 uur, elkaar het Heilig Sacrament van het Hu welijk zullen toedienen in de Parochiekerk van de Heilige Francisca Ro- mana te De Cocksdorp. Daarna zal een gezon gen H. Mis aan God wor den opgedragen om Zijn zegen over hun huwelijk te vragen. Den Hoorn H 87 De Cocksdorp C 117, Texel, december 1956. Receptie op de trouwdag van 3.30 - 5 uur in Hotel „De Zwaan", Den Burg. Toekomstig adres: „Heidehof", Den Hoorn. let Heden overleed na een langdurig lijden mijn lieve vrouw Hendrika Boon echtgenote van J. Schagen in de ouderdom van ruim 81 jaar. J .SCHAGEN Den Burg, Texel, 4 december 1956, Warmoesstraat 54. De teraardebestel ling heeft plaats op zaterdag 8 december, des namiddags 2,30 u. vanaf het sterfhuis. Janny Bakelaar en Klaas Dob hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vin den op zaterdag 22 dec. a.s om 11,30 ten gemeente huize te Den Burg Texel Witte Kruisweg 11 Schildereinde 95 Receptie op de trouwdag van 3-5 uur in hotel Lake- Voor de zeer vele blij ken van belangstelling voor en bij ons huwelijk onder vonden zeggen wij, ook namens wederzijdse familie een ieder hartelijk dank M. J Bakker J D. Bakker-Smit Warmoesstraat 5, tel. 553 Den Burg, dec. 1956 Voor Uw belangstelling en Uw medeleven bij het overlijden van onze lieve man, vader en groot vader JAN PLAATSMAN, ondervonden, voor de troostwoorden door Ds. Waardenburg tot ons ge sproken en voor de dien sten van de kerkeraad van De Waal ons aange boden, betuigen wij onze oprechte dank. Uit naam der familie, I. Plaatsman-Visser De Waal, december 1956. DANKBETUIGING Hiermede bedanken wij firma Piet Vroegop uit St. Pancras, marktkoop man in laarzen en leren jassen, voor het geheel gratis beschikbaar stellen van een paar leren mo torlaarzen, ter gelegen heid van de St. Nicolaas- attractie. Fam. J. de Ridder Postweg, Eierland.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2