M.S. Langeveld&Zn Tc WACHTEN T.E.M. stroomtarieven moeten omhoog (licht en kleinkracht 2 cent duurder) De Texelse Courant en de Feestdagen woensdag 26 dec. woensdag 2 januari duurt altijd lang! zal E H( adn ater 5 u 24 Vo kip Maandag 24 dec. Wat wilt u eten met de zondagen 0p maandag 24 en 31 dec. Voor de mooiste keuze in mantels naar SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT De T.E.M. moet haar stroomleverings- tarieven verhogen. B. en W. hebben dit punt op de agenda geplaatst van de vrij dag te houden raadsvergadering. De raad wordt voorgesteld de afge vaardigde van de gemeente in de alge mene vergadering van aandeelhouders van de T.E.M. opdracht te geven tot het wijzigen van de stroomleveringstarieven van de N.V., ingaande 1 januari 1957 en wel door de tarieven A en B op te hef fen en de betreffende afnemers stroom te leveren volgens de tarieven F en G; en voorts de kWh prijs van de tarieven C, D, F en G te verhogen met 2 cent. B. en W. schreven naar aanleiding hiervan het volgende aan de Raad: „In zijn vergadering van 27 november j.l. heeft de Raad van Commissarissen van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M.) de stroomleveringsta rieven aan een nadere beschouwing on derworpen. Bij de beoordeling van de conclusie en de bepaling van Uw standpunt dient in het oog te worden gehouden, dat be doelde Raad uiteraard nog onkundig was met de verhoging van de olieprijzen met 2,35 cent per liter per 1 december j.l. Deze prijsstijging, alsmede het vervallen van tot op heden door de N.V. genoten kortingen, vorderen over een jaar ge rekend een bedrag van 45.000, Los van het bovenstaande kwam de Raad van Commissarissen op grond van de te verwachten bedrijfsresultaten over het lopende jaar tot de ocnclusie dat aan een verhoging van de kWh-prijs niet ontkomen kan worden. Leverde het jaar 1954 nog een exploi tatie-overschot op van 20.000,over 1955 was dit teruggelopen tot 8.000, terwijl 1956 een verdere degressie zal vertonen en wel in de vorm van een vermoedelijk verlies van 11.757,71, derhalve van rond 12.000, Gelet op het geïnvesteerde kapitaal moet toch zeker een winst van 25.000,— als een redelijk aanvaardbaar minimum worden beschouwd, zodat in dit opzicht een meerdere opbrengst van 37.000, tot de wenselijkheden behoort. Daarnaast zijn echter andere factoren aan te wijzen, welke in 1957 de exploi tatie zullen beïnvloeden. De met de polderbesturen gevoerde besprekingen over een gunstiger tarief voor stroom- levering voor elektrische bemaling, ge ven de Raad van Commissarissen grond voor het vertrouwen dat uit deze hoofde een toeneming van de inkomsten met rond 17.000,verwacht mag worden. In negatieve zin worden de bedrijfs resultaten echter beïnvloed door de vol gende omstandigheden: a. Extra kosten dieselolie boven 1956 (doch buiten de verhoging welke 1 de cember 1956 is ingegaan) 10.000, b. Extra rente voor financiering van uit breiding der centrale, boven het bedrag opgenomen in de aan Uw vergadering overgelegde voordracht van 17 januari 1956, t.w. 5/8% (4% - 3 3/8%) over 500.000,— is 3125,— en V*(4%% - 4%) over 100.000,— is 375,—, tezamen 3.500, c. Verzwaring gedeelte laagspannings net over 6 km. ad 120.000,Rente 4% en aflossing 5% is 10.800, d. Transformatoren: nieuwbouw 6 k 15.000,is 90.000, algehele vernieuwing 4 10.000,is 40.000,—. Totaal 130.000,—. Rente 4 en aflossing 5% is 11.700, e. door accountants aanbevolen gewijzig de afschrijvingsmethodes 16.500, Tezamen 52.500, Bovenstaande cijfers tonen aan, dat in vergelijking met de huidige tarieven een opvoering van de inkomsten met 52.500 plus 37.000,— min 17.000,— is 72.500,noodzakelijk moet worden geacht. Met de Raad van Commissarissen zijn wij van oordeel dat een tariefswijziging in de eerste plaats gezocht moet worden in een verhoging van de kWh-prijs. De verlangde resultaten kunnen worden be reikt door opheffing van de tarieven A en B en door verhoging van de tarieven C, D, F en G met 2 cent per kWh. Deze maatregelen zullen, als geen rekening gehouden wordt met een terugslag op het stroomverbruik als gevolg van de tariefsverhoging, resulteren in een ac cres van de inkomsten met 67.000, Om verdergaande resultaten te berei ken heeft de Raad van Commissarissen de directeur opgedragen de huidige grootverbruikers-contracten, graandro- gerijen, ijsfabriek, zuivelfabriek op te zeggen en te vervangen door andere, welke de N.V. uit deze sector een zoda nige vermeerdering van inkomsten zul len opleveren, dat van een meer zake lijke basis kan worden gesproken. De huidige tarieven liggen n.l. op een ni veau, hetwelk is gelegen ver beneden de produktiekosten. Dat een dergelijke situ atie niet bestendigd kan blijven is zonder meer duidelijk. Ten aanzien van de opheffing van de tarieven A en B, merken wij op, dat de hierbij betrokkenen in doorsnee behoren tot de categorie van de economisch zwakkeren, welke als regel een geringe stroomafname hebben. Een opheffing van deze tarieven en een overschakeling op de tarieven F en G, achten wij en ook de Raad van Commissarissen, niet zon der meer verantwoord. Wij stellen ons voor dat de geldelijke nadelen voor het overgrote deel van de betrokkenen via de Sociale Dienst zullen moeten worden gecompenseerd. De N.V. kan daartoe op dezelfde wijze als ingevolge Uw besluit zal geschieden ten aanzien van begun stigden ingevolge de Noodwet Ouder domsvoorziening opgaven verstrekken aan de Sociale Dienst. Dit als uitgangs punt stellende, menen wij dat opheffing van de tarieven A en B niet langer als een bezwaar kan worden aangemerkt. Voor het overige achten wij de onder havige tariefsverhoging wel vrij rigo- reus, maar op zichzelf, nu zij permanen te kostprijstoenemingen tot grondslag heeft, uit een oogpunt van gezond be drijfsbeheer strikt onvermydelyk. Het voorstel van de Raad van Commissaris sen kan dan ook onze instemming weg dragen. Eveneens onderschrijven wij het oordeel van dit college, dat het bij con tinuering van de momentele olieprijzen onmogelijk bij de thans aanhangige ta riefsverhoging zal kunnen blijven. Uiteraard koesteren wij de hoop, dat de stijging van de olieprijzen, welke een gevolg is van de politieke verwikkelin gen rond het Midden-Oosten, door ver betering van de internationale situatie en door openstelling van het Suez-ka- naal, ongedaan zal worden gemaakt. De olievoorraden van het bedrijf zijn vol doende voor ongeveer twee maanden. Daardoor kan ten aanzien van dit punt de toekomstige ontwikkeling even wor den afgewacht. De kans is derhalve groot, dat wij Uw vergadering t.z.t. ver dergaande voorstellen zullen moeten doen, n.l. bij handhaving van de huidige brandstofprijzen, in geval van nog ver dere verhoging en bij contingentering van het stroomverbruik. Alleen indien binnen betrekkelijk korte tjjd een verla ging van de olieprijzen zou worden aan gekondigd, zou zulks achterwege kunnen blijven". Uiteraard zal onze courant NIET VERSCHIJNEN op Ook het nummer van komt te vervallen De tekst van de ADVERTENTIES voor het nummer van 29 DECEM BER dient DONDERDAG 27 DEC des morgens vóór 9 uur in ons be zit te zijn Hartelijk dank Dir. Tex Courant. VLUCHTELINGENHULP „TEXEL" Het vorige saldo was 2.612,88. Sindsdien kwamen de volgende stor tingen binnen: bij mevr. De Koning voor behaalde prijzen i.v.m. het Sunderklaas- feest 15,bij de Rotterdamse Bank: opbrengst collecte van „De Havenkan- ters" te Oudeschild 29,55; Opbrengst inzamelingsactie Luit Sok 101,33. Het nieuwe saldo is 2.758,76. Helpt U mee de 3.000,voor a.s. zaterdag vol te maken? CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL Het Bestuur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg heeft de gemeente ten behoeve van de van deze vereniging uitgaande kleuter school medewerking gevraagd tot het stichten van een nieuw gebouw. Dit wil men plaatsen op een terrein ten oosten van de school voor C.V.O., grenzend aan de Hallerweg. Daar de school een vol doend aantal leerlingen telt, stellen B. en W. de raad voor het verzoek in te willigen. De school zal bestaan uit een leslokaal en een speellokaal. Momenteel is de Chr. Kleuterschool in het gebouw „Eben Haëzer" gevestigd. Voor het huidige onderwijs wordt ƒ4.001,gevraagd ten behoeve van meubilair, ontwikkelingsmateriaal en hulpmiddelen. Ook hiervoor stellen B en W voor de gevraagde medewerking te verlenen. WORDEN NOG NIET ONTRUIMD Wegens de nog steeds heersende wo ningnood dient de datum waarop diverse onbewoonbaar verklaarde woningen dienden te worden ontruimd met een jaar te worden verlengd. Dit betreft de woningen Kerkplein 1 en Weststraat 6 te Oosterend; Nieuwstraat 43, Den Burg en Warmoesstraat 25, Den Burg. „STICHTING TEXELS MUSEUM" B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot de instelling van een „Stichting Texels Museum". TESO, een der part ners in de bestaande stichting, wenst nl. per 1 januari a.s. uit de stichting te tre den. Nadien zal TESO aan de stichting alleen nog de baten van de „Texelfilm" beschikbaar stellen. ULO KREEG FILMPROJECTIE-APPARAAT De ulo beschikt thans over een modern filmprojectie-apparaat, waarmede ook geluidfilms gedraaid kunnen worden. Op de Ouderavond heeft men er reeds mee gewerkt, zodat de ruim honderd aanwe zige ouders de kwaliteit van het toestel hebben kunnen beoordelen. Tot nieuwe leden van de Oudercom missie werden gekozen de heren K. Ra ven, H. Schalkwijk en A. Welboren. HOE HET MARSDIEP AAN HAAR NAAM KWAM (in een rij voor het loket) Baalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. De vertellingen uit oude tij den zijn, voor wat betreft ons geschiedenisrijke eiland, voor 't allergrootste deel vervaagd of reeds verdwenen. Ongetwijfeld is de inhoud van de sagen en legenden opge bouwd met een ruime dosis menselijke fantasie. Toch zijn ze waard om ze voor het nage slacht te bewaren. Zo zijn er misschien bij de lezers van ons blad ook nog oude verhalen bekend over spookhuizen, kastelen met rijke goudvondsten en andere sterke verhalen die eertijds de rondte deden. Stelt U ze eens op schrift en stuur ze in naar de redaktie van ons blad. Misschien kunnen wij dan in de toekomst andermaal eens zo'n verhaal publiceren. De dag liep ten einde. In tal van ver spreid liggende hofsteden was de olie lamp reeds ontstoken. Hier en daar gin gen eenzame wandelaars over de slechte zandwegen. Het waren schimmen reeds, welke zich voortbewogen. Vaag drong het geluid door van een paard en wa gen. .jgg In de hoofdplaats Hippolytushoef had de gezelligheid zich ook al binnenshuis geconcentreerd. Vanachter sommige gordijnen keken nieuwsgierige kinder oogjes de duisternis in. Hun wachten was waarschijnlijk op de komst van vader. Maar 't grootste deel der dorps bewoners had de blinden al gesloten. In de dorpsherberg droeg de baas glaasjes aan naar de ronde tafel waar wat klanten bijeen zaten. Het was een sober herberginterieur. Aan de wand hing een grote pentekening en een schil derij met schip in volle zee. Beiden wa ren zonder enige pretentie en waar schijnlijk door een der dorpsgenoten ge maakt in een vrij uurtje. Daar kwam ook de nogal gezette waardin binnen en bracht een warme hap naar een tamelijk haveloos geklede gast, die kennelijk het middelpunt vormde van de groep mannen. Hij was een eenzame marskramer, van het vaste land naar Wieringen overgestoken, om er zijn negotie te ver kopen. Zo'n hele dag buiten, over de mulle zandweggen van gehucht tot ge hucht trekkende, had de koopman hon gerig gemaakt. En, de kost was daar goed in deze herberg waar hij zoute bo nen kon eten die de bazin zelf had in gelegd. De lamsbout was er al even voortreffelijk, want was ook Wieringen, met de zo malse weiden, niet het be kende schapeneiland? Verwonderlijk was het voor deze marskramer al evenmin, dat hij, die zoveel plaatsen bezocht, het middelpunt bleek te zijn. Slecht enkele eilandbe woners waren wel eens naar het vaste land geweest, doch de meesten werden zozeer door hun werk in beslag geno men, dat hun de tijd voor een dergelijk uitstapje ontbrak. En wellicht ook de moed, daar men alles te voet moest af leggen. Maar degenen die de koopman iets nieuws vroegen kregen waar voor hun geld en de bezoekers betaalden grif met bier. De avond verliep en toen de oude klok tien had geslagen maakte men aan- stalte om te vertrekken. De waard knip te de deur in het nachtslot en allen be gaven zich ter ruste. Ook de marskra mer, die de volgende morgen vroeg op pad zou gaan. In alle vroegte verliet hij de dorps herberg en spoedde zich Noordwaarts waar de Waddenzee zich als een wijde vlakte uitstrekte en in de verte het wa zige beeld van het eiland Texel op doemde. De overtocht was moeilijk wist hij, maar hoeveel waren vóór hem reeds ge gaan en behouden in Oudeschild aange komen. Neen, die was niet zijn grootste zorg. De Waddenzee, die bij eb bijna droog kwam zou ook nu ongetwijfeld geen verrassingen geven. Maar het was zijn handelswaar welke hij tegen geld moest zien om te zetten. Want geld is de ziel der negotie! En hij ging op weg. De wachtende zandige uitgestrektheid tegemoet. De reiszak sleepte over de grond. Nu en dan stond hij stil, zijn mars even neer zettend, om een wijle te rusten. Terwijl hij zo. voortging, verloor hij (het moet enige kilometers voor zijn einddoel zijn geweest) het evenwicht en kwam terecht in een diepe geul die de heuvelrug flankeerde. Met moeite wist hij zich in veiligheid te brengen. Vermoeid en stijf in de benen zette de marskramer op Texel voet aan wal. Toen hij nog eens omkeek bemerkte hij dat de vloed was opgekomen en water massa's vanuit de Noordzee over de hoge zandbanken van het Wad ver plaatse. Dus juist op tijd was hij aan gekomen. Aan de Texelse haven stonden vele nieuwsgierigen en vissers onder hen, die hun speurend oog over de zandbanken hadden laten gaan, begonnen hem met tientallen vragen te bestormen. „Hoe komt U zo nat?" „Waar bent U in het water gevallen?" vroeg de een. „En hoe diep was het wa ter daar dan wel?" vroeg een ander. De marskramer, die wel wist dat deze mensen niet eerder tevreden waren ge steld voordat hij antwoord had gegeven, vertelde moeizaam: „Enkele kilometers ten Zuiden van hier viel ik in het wa ter". En wijzend op zijn mars waarin zijn negotie was opgeborgen, liet hij er wat nonchalant op volgen: „Het water was daar marsdiep". Deze geschiedenis heeft zich snel over het eiland verspreid. De geul waar de Noordzee het vloedwater voortstuwde behield nu voortaan de naam van Mars diep. De marskramer had dus door zijn avontuurlijke tocht voor goed geschie denis gemaakt. Nog eenmaal heeft nadien een reizend koopman een overtocht te voet willen maken, maar bereikte nimmer Wierin gen. *)d, nu wisten alle eilanders en ook de vastelanders dat deze waaghals niet verder dan het Marsdiep was gekomen. De naam Marsdiep is nadien zo alge meen geworden, dat daarin heden ten dage nog geen verandering is gekomen. Tenminste wanneer we deze overleve ring mogen geloven Allaert van Wieringen PROF. VAN LOHUIZEN, OP 66-JARIGE LEEFTIJD OVERLEDEN WERD OP TEXEL GEBOREN 't Was ons niet bekend, dat prof. ir. Th. K. van Lohuizen, die vorige week te Den Haag overleed, op Texel werd geboren. Een lezer van ons blad, woonachtig te Den Haag, zond ons een krantenknipsel, waarin dit feit vermeld wordt: prof. van Lohuizen werd op "5 augustus 1890 te Den Burg geboren. Hij behaalde te Delft zijn diploma als civiel ingenieur, was van 1919 tot 1920 werkzaam bij de Rijkswaterstaat en de Woningdienst te Bussum en was van 19281955 verbonden aan de afd. Stads ontwikkeling van de gemeente Amster dam. In 1939 werd hij benoemd tot pri vaat docent aan de Amsterdamse uni versiteit en in 1947 tot buitengewoon hoogleraar in stedebouw aan de T.H. te Delft. BOERDERIJBRANDEN IN OKTOBER iy> L :ht v, i Fori eefl u Tr ostere de )or d< otterc AU an vr na sp Apotl pen In oktober zijn veertien boerderij- 1 branden voorgekomen, waarbij de boer- J derij totaal werd vernield of zwaar be- j schadigd werd. Drie van deze branden i kwamen voor in Friesland, één in Drente, drie in Gelderland, twee in Noordholland, één in Zuidholland en vier in Noordbrabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 823.000,- I Twee van deze branden kwamen voor door het spelen met vuur, één door hooi- 1 broei, twee door blikseminslag, één door defecte schoorsteen, één door vlam in pan, één door het vallen van kind met brandende lantaarn, één door elektri- J sche lamp onder stro, één door brand stichting door zwakzinnige, één door starten van gerepareerde tractor, ter- wijl in drie gevallen de oorzaak onbe kend bleef. i Bij deze branden zijn 51 varkens, 2 kalveren en 5 stuks klein vee omgeko- j men. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 531, A. Betsema, agent Onderlinge Levensverz., nr. 67, De Waal. De Cocksdorp: no. 220, Jac. van Heer- waarden, Vuurtorenweg C 71a; no. 259, KI. Kalis, dijkgraaf Eierland, Vuurto renweg C 78. Den Hoorn: no. 284, H. Leyen, kust- visser, Prins Hendrikpolder H 55 post Oudeschild; no. 268, J. Spoelstra, landb. en veehouder, Prins Hendrikpolder H 18; no. 270, M. C. Troost, Z.W. Kust H 59a, Oudeschild. Oosterend: no. 371, Jan Drijver Jaczn, Bosweg 26; no. 308, J. Vlaming Bzn., Bosweg 28. GE1 m B FILMNIEUWS „IK VERDEDIGDE MIJN KIND" In deze film wordt de dramatische» strijd van een vrouw voor de toekomt van haar kind getekend. Het is een ont roerend verhaal uit balletkringen, ty» ontmoeten een man, die zijn vrouw ex- ploiteert: hij heeft een gemakkelijk fe. ventje door haar harde werken als bal lerina. Door zijn schuld wordt zij bij auto-ongeluk ernstig gewond en j daardoor nooit meer kunnen dansen. ÊJ komt een andere vrouw op het toneel, de moeilijkheden worden groter, de toe stand voor het ongelukkige vrouwtje steeds ellendiger. Totdatzij in he ziekenhuis een dokter leert kennen, die de ware echtgenoot voor haar en ware vader voor haar dochter zal blijken te zijn. „DE WREDE ZEE" Een boeiende film, een knappe repor tage van een der indrukwekkendste ge vechten uit de geschiedenis van de zee oorlog. Voor de moordende spanning aan boord als het schip voor machineschade moet stoppen in een door onderzeeërs vergiftigd gebied, de urenlange wacht bij de ASDIC", die een diep wegge kropen U-boot zoekt en tenslotte vindt, van de zenuwvretende angst als het korvet vlak na een aanval stopt en weerloos blijft liggen om schipbreuke lingen op te pikken. En men ziet een bijzonder knappe rol van Jacl^ Hawkins als Ericson, 'n rol die de film draagt en die alle reserves tegen de ongecompliceerdheid van deze figuur wegvaagt. „IK BEN ER KAPOT VAN' Dit is de tweede film van de Britse komiek Norman Wisdom. Ditmaal is hij als hulpje in een weeshuis de lieveling van vele kinderen. Norman heeft een aardig, gekneusd kereltje een gigantische speelgoedauto beloofd, maar heeft het geld er niet voor. Hij gaat extra ver dienen als sandwichman. Daarna bokst hij onder hypnose tegen een zwaarge wicht. Intussen heeft hij als snelwande laar de wedstrijd Londen-Brighton per I ongeluk gewonnen, maar ook dat brengt hem niet veel verder. Er valt veel te lachen voor wie ge voelig is voor deze vreemde snuiter on der de komieken. Nederlands nieuws Haarlem: Het wereldkampioenschap dammen, de Canadees Deslauriers be haalt de titel; Enschede: Wedstrijden om de turntitel voor dames, Lenie Lens- Gerritsen voor de 4e maal kampioene; Amsterdam: bouw van IJ-tunnel vor dert, plaatsing van hulpbruggen bij Cen traal Station; Rotterdam: Moderne Radar-keten langs Nieuwe Waterweg, officiële ingebruikstelling door ZKH Prins Bernhard. Wereldnieuws O.a. Fransen en Britten verlaten Egypte; UNO-troepen nemen de ge vechtsstellingen over; Niet-Egyptische burgers verlaten het land; Tankers va ren om de Kaap; Benzineschaarste in Engeland; De grote spoorwegramp in India; De Dalai Lama in New-Delhi; Tsjou en Lai bezoekt Cambodsja en India; Oudheidkundige vondsten in Keulen; Dr. Adams, arts en erfgenaam; De voetbalwedstrijd Engeland-Zuid- Slavië. GIFTEN WITTE KRUIS De Cocksdorp: P. D. 2,50; R. de G. 2,50; Wed. R 2,50; J. de C. 1,—; A. v. H. 2,50; v. B. 1,—; J. W. 2,50; J. D. 2,50; B. 2,50; de R. 2,50; T. 2,50; J. v.d. L. 2,50; D. de G. 2,50. Den Burg: de R. 5,K. D. 2,50. Den Hoorn: N.N. 2,50; W. B. 2,50. De Waal: D. K. 2,50. De Koog: V. 2,50; M. B. 2,50. Eierland: W. v. B. 2,50; v. B. 1,50. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdag 11,30 uur Huwelijksinzege ning in Doopsgezinde kerk. 7 uur Kerstfeest voor de jongste clubs. Vrijdag 8.15 uur Kerstfeest voor de clubs van 12 j%ar en ouder. B ei an h Ver PI oen oor POOI :ste BI A. adi lacl ofz iort ppa tvei ill ij oud Voor VISITEKAARTJES Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Voor kerstbomen, dennentak ken, hulst, kerststukjes, rode tulpjes potplanten en snij bloemen. Bloemisterij Hin, Kogerweg 14, telef. 261 Gevr. één of twee crapauds (pluche). Bi met prijsopgaaf onder no 881 bur. v.d. bi. Wie heeft bij vergissing mijn hoed meegenomen op Oude St. Nic. uit „Loodsman Wel varen", gaarne terug, J. Kil- jan, Den Hoorn 31 Veil. 1 paar glacé handschoenen van Schildereinde naar hotel Texel (12 dec.) Gaarne terug. B. Heerschap, De Waal Te k. 2 klampjes varkensmest. S. Keyser, Schildereinde 50, Telef 504 Te k. konijnen. F. Hopman Fzn. Ongeren, Tel. 84 Te k. jonge ha nen en kalkoenen voor de kerst J. v. d. Star, Telef. 317 Oosterend, 'Noorden Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Leonora C. STARK-SANDERSE PH. STARK Texel, 16 dec. 1956 Eierland E 144 Ons bereikte het droeve bericht, dat na een zeer ernstig ongeval in okt. '55, hem overkomen, nog plotseling in het Gene.al Hospital op 9 dec. j I te Hamilton, Ontario, Canada is over leden, onze geliefde zoon broeder en zwager Johannes Dekker Jst. zn. in de ouderdom van 42 jaar Gez. 184 De Heer is mijn Herder, Uit aller naam, J Dekker Weverstr 37 Den Burg Texel En zijn dankbare ou ders, die het voorrecht mochten hebben, na 8 jaar door veie milde gaven, zowel uit Canada als vele plaatsen hier te lande, hun zoon in Ca nada nog te hebben mo gen ontmoeten. J Dekker M. C. Dekker-Vink De begrafenis heelt plaatsgehad op woens dag 12 dec. 1956 Verloofd: Mieke Scholten en Wop Kuipers Oosterend, Past Oeref. kerk. Lemmer. Schulpen 9 Lemmer, 26 dec. 1956. Receptie 4-5 30 heb ik een snipperdag Bodedienst Cocksdorp Vrijdag 21 dec. hoopt onze geliefde Vader de heer W. DIJKER zijn 90ste verjaardag te herdenken. Dat hij de ja ren die hem nog gegeven mogen worden in een goede gezondheid mag ge nieten Zijn liefhebbende kinderen C. Dijker T. Dijker Oudeschild 152 Verse bloemkool sla andijvie witlof spruitjes boerenkool hutspot soep Eventueel panklaar teveel om te noemen Zoete sinaasappelen en manderijnen Iedere klant die f 2,— be steed kan er bij kopen 2 pond zuurkool voor 25 ct Ziet onze etalages 100 lijd is het kantoor van het P.W.N. Hollewaisweg GESLOTEN en heeft het districtshoofd geen zitting )fd

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2