n 1 Met onze rijmelaar door 1956 tweede blad Voorkom on bins die znnrbrand op de mag. Met Bennies. in één na cht 1 Uw ha gaaf e n z acht J TEXELSE COURANT ZATERDAG 5 JANUARI 1957 Zo waren de lampen alom weer ontstoken Het blanke damast onze tafels gedekt, Geappeletlapt werd door ouden en jongen En oliebolgeur had de huizen besnactf» Toen dan de klokken in heel deze wereld Voor 't laatst gingen slaan in het holst van de nacht. Toen wisten we weer, dat het jaar zesenvijfuQ Zijn loop in de tijd voor altijd had 1 F volbracht. Dat ogenblik maakte ons stil en heel kleintjes. We dachten terug aan het jaar dat verging, Aan dat wat het gaf en aan dat wat het meenam, In eigen gezin of in wijdere kring- Traditiegetrouw wil Uw rijmer ook dit maal, In kort memoreren wat hier is geschied. Al zal het een greep zijn nu hier eens, dan daar eens, Want anders dan kwam er geen eind aan het lied. Januari was natuurlijk Weer de maand van uitverkoop. Al wat vrouw en goed ter been was, Ging als altijd aan de loop. TESO wou niet achterblijven En verkocht toen de Marsdiep", Die zeer veel herinneringen Bij de Tess'laars wakker riep. Onze kasteleinsver een'ging Mocht toen veertig jaar bestaan 'k Denk niet, dat men op een „dioogje" Dit feit is voorbij gegaan Dat ons eiland schapenland is, Moge blijken uit het feit, Dat ze gingen naar Egypte, Nassers narigheid ten spijt 't Algemeen Ziekenfonds „Texel" Ging met A.N.O-Z. saam in zee. ,t Ziekenfonds is nu gezond dus En 't is alles pais en vree. Voor verdediging van 't „Boltje' Tegen 's waters woest geweld Werd door Waterstaat maar eren Zes miljoentjes neergeteld. Dat was lancf niet overbodig, Want niet éen mens was gerut. Wanneer de Noordwester raaste, Langs de Gouwe Boltse kust. Februari gaf aan sneeuwval Meer dan werd gewenst, nietwaar? Iedereen die bij de weg was. Zat met d' handen in het haa Dag en nacht was men in actii- En met ruimen in de weer. Want het was toen lang geer veilig Maar wel spiegelglad verkee. Tot ons aller grote vreugde, Kreeg ons eiland in dit jaar, Eindelijk zijn waterleiding Dat gaf blijdschap, reken mar Nu niet langer meer de tuinin Naar de regenbak of pet Maar een enk'le draai aan ''.kraantje En de huisvrouw is gered. 't Witte Kruis, ik zeg: „OnsAller", Vierde wit haar gouden feet. Al die tijd is zij tot zegen, Van de Tesselaar s qeweesi Of het dag of dat het nach is, Altijd staan de zusters klac. Heeft U soms een centje oer. Steunt het Witte Kruis dan naar. Dit jaar werd het dorp Dendoorn met De „Jan Drijverschool" venlijd- Nu, dat was niet overbodig Want het werd toch meer an tijd. Prachtig dat men de heer hijver, In deez school thans heefigeëerd. Vaak gebeurt het als men ood is. Is men 't dan alléén pas werd? Wacht niet tot Uw maag dor overtollig maagzuur „opstandig" word. Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of irogist heeft Rennies voor U in drie vrpakkingen: klein - groter - grootst en idere Rennie is apart verpakt. Hygiènischen practisch om bi] U te steken! Rennies ielpen ieder een altijd direct enzij zijti nog smakelijk ook. ZONDAGSDIENST DEï BURG DOKTER SCHALKYIJK (ingaande zaterdagmidd.g 12 uur) „DE DORPSDOKTER" Naar men ons mededeelt brengt de toneelver. O.D.I.T op 26 januari en 2 februari het successtuk van Jan Fabri- cius „De Dorpsdokter". Zoals men zich herinnnert won O.D.I.T. het vorige seizoen de 2de prijs in de afd. Schagen van de N.A.T.U., met het stuk „Leentje Martijn begint haar leven", eveneens van Jan Fabricius. Met de opvoering van „De Dorpsdok ter" wordt ook dit jaar weer deelgeno men aan de toneelwedstrijd van de N.A.T.U. Wij wensen O.D.I.T. met dit prachtige stuk veel succes. (Zie ook adv.) ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 januari op om 8,49 uur en gaat onder om 4,38 uur. Maan: 9 jan. E.K.; 16 jan. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 5 jan. 10,33 en 23,06; 6 jan. 10,59 en 23,35; 7 jan. 11,26 en 8 jan. 0,01 en 11,53; 9 jan. 0,28 en 12,25; 10 jan. 1,06 en 13,11; 11 jan. 2,00 en 14,26; 12 jan. 3,18 en 15,53. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. TESO kreeg het met zijn klanten. Veel te druk steeds op de boot En liet kaartloketten plaatsen. Nu, de toeloop die werd groot. Nu staat men eerst in het rijtje. Dus op tijd er heen gegaan Want wanneer de boot net weg is, Nou, dan is de boot eerst aan. Texel zag een waardig dienaar, in de heer Van Dienst heen gaan. Onder wie zo menig paartje In het huw'lijk was gegaan. Als Midwouder burgervader, Staat hij daar nu aan het hoofd, Wat voor deze dorpsgemeenschap. Zeker alle goed belooft. Wat de zomer ons kwam brengen, Was direct geen zomerweer, Regen, regen, nog eens regen, Alle dagen kwam er meer- Ieder, die een bad wou nemen, Hoefde niet naar zee te gaan, Maar kon beter in zijn nakie, Even in de tuin gaan staan Maar ondanks die stroom van regen Bleef de vreemdelingenstroom Nochtans naar ons eiland vloeien En zocht tijd'lijk hier zijn home. Siem de Waal, de Afrikaner, Maar nog altijd Tesselaar, Kon zijn eiland niet vergeten En verscheén ook weer dit jaar. Met zijn films en met een praatje Trok hij heel ons eiland rond. Wat een ieder die het zien mocht, Op z'n Hollands „mieters" vond Met de lamm'ren en de bollen Kon men het dit jaar weer doen, Beiden toch hadden een afzet, Van zo omstreeks een miljoen Dus de bollenbollebozen, Doen het waarlijk niet zo kwaad, Wijl het ook de schapenboeren Zeker naar den vleze gaat Allerhande wielerronden, Dienden zich dit jaar weer aan En zag men de bloem der racers Over 't gouden boltje gaan. Meer wil ik er niet van zeggen, Want een rijmer is een man, Die bij derg'lijke verslagen Zich alleen maar branden kan Dat de „Eendracht" zich de kaas niet Van het brood af eten laat, Toont de gouden kaasmedaille, Als het prachtig resultaat Van het kunnen van de „Eendracht" En zij is met deze prijs. Zo een ieder kan begrijpen, Werkelijk ook heel, héél wijs! De bejaarden van ons eiland, Gingen weer een dagje uit. Ieder onzer kan wel snappèn. Wat zoiets voor hen beduidt- Dat gaf weer een beetje blijdschap, In hun dagelijks bestaan. Zij, die hier aan medewerkten. Hebben weer iets goeds gedaan. Werumeus Buning dichtte Zijn „Ballade van de boer". Nu, het werkelijk goed ploegen, Is dan ook een hele toer- Onze Texelaar Klaas Eelman Werd de eerste van het land, Dus de ploeg ligt bij deez' ploeger, Zeker wel in goede hand. Met de woningbouw op Texel, Ging 't de goede kant weer uit, Menig jeugdig wachtend paartje, Stapte in de huw'lijksschuit. Maar nog véél meer zijn er wachtend', Dus wij hopen, dat dit jaar Nóg meer huizen zullen komen, Voor zo menig Texelaar. Ruim achtduizend Tesselaren, Kwamen in hun hemd te staan, Om zich door te laten lichten, Dat is waarlijk goed gedaan. Voor de T.B-C.-bestrijdinq Staat men hier steeds op de bres, En door zoveel medewerking, Werd het dit jaar een succes. Voor de schipper S» van Leeuwen, Nam dit jaar een droef besluit, Hij verspeelde in 't Marsdiep toch, Zijn zo welbekende schuit- Maar gelukkig kwam de schipper, Met zijn vrouwtje weer aan wal, Wat de hoofdzaak toch mag heten, In dit varend ongeval. Door de schaarste aan benzine. Hield het zondagsrijden op. Dat is voor veel zakenlieden, Werkelijk een grote strop. Maar boer Rutten uit de Eendracht, Zette er zijn trekker voor En bracht zijn gezin toen kerkwaarts, Netjes in het rechte spoor Allerhande jubilea Dienden zich ook dit jaar aan En zeer vele Tesselaren, Zijn voor altijd heengegaan. Om dit alles te berijmen, Kwam ik zeker plaats te kort. Daarom dat dit alles elders, In ons blad behandeld wordt. Verder waren er weer branden, Ongevallen enzovoort, Omdat dit, dat schijnt gewoonte, Zo bij ieder jaar weer hoort- Gaarne wens ik onze vroedschap En ook ied're Tesselaar, Heel veel heil en heel veel zegen, Voor het nu begonnen jaar- Huib de Rijmelaar. KERKNIEUWS Naar wij vernemen zal voor de Doops gezinde Gemeente Texel in de dienst op a.s. zondag 6 januari om tien uur te Den Burg onze vroegere plaatsgenote, mej. M. Keijser voorgaan. Mejuffrouw M. Keijser Sd. is theolo gisch kandidate, terwijl zij zich aan de te Amsterdam gevestigde kweekschool der Algemene Doopsgezinde Sociëteit op het predikantsambt voorbereidt. PRIJSST ABILISA T IE 1957?? Uw auto slokt nu aan benzine, Niet meer bij Guldens maar bij „Tienen", Terwijl een heel klein slokje „vuur", Nu toch ook wel wordt: „peperduur". De TEM zegt: omdat jij het bent. Betaal je meer; dertig procent. Van suikerprijs, en wat al niet. Schrik je je haast een suikerbiet. Een lichtpunt is (wie lacht daar stout). Goedkoper wordtde havermout, Daarover waren dan ook klachten, Ja, daarop zaten wij te wachten, De paarden aten het weleer, Maar ezels lusten des te meer. Wij roepen dan ook luid iia. Lang leve minister Zijlstra. A. J. V. MOTORCLUBNIEUWS Door omstandigheden kon de puzzel- rit voor fietsers vorige week geen door gang vinden; deze zal nu zondag plaats vinden. Start om 2 uur voor Hotel „De Lindeboom-Texel". Inschrijving vanaf half 2. Deelneming voor jong en oud. Er is ook een jeugdklasse tot en met 15 jaar voor jongens en meisjes. Men kan in de toer- of sportklasse deelnemen. Jeugd- en toerklasse met 'n gemiddelde van 15 km. en de sport klasse met een gemiddelde van 20 km. Het is een prachtig ritje met attracties. Wij verwachten dan ook veel deelnemers Er zal ook op de verkeerstekens worden gelet. Dus een rit in het teken van Veilig Verkeer. Na afloop zal de uitslag in „De Linde boom-Texel" bekend gemaakt worden. M. FEESTELIJKE AVOND VOOR ONZE BEJAARDEN In samenwerking met het bestuur van de Bejaarden Sociëteit en de Culturele Raad zal de Toneelgroep „Het Masker" op woensdag 23 januari a.s. om 8 uur in „De Oranjeboom" voor leden van de Bejaardensociëteit en voorts voor alle in gezetenen van Den Burg boven de 65 jaar een feestelijke toneeluitvoering ver zorgen. De titel van het stuk wordt nog nader bekendgemaakt. Een kopje thee of koffie wordt U gratis geserveerd. Met het oog op de plaatsruimte en het beramen van de kosten, wordt vriende lijk verzocht zich zo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 14 januari a.s. op te geven bij één der onderstaande dames. Mogen wij bij deze een beroep doen op autobezitters in Den Burg om eventueel gebrekkigen op te halen? Gaarne even eens opgave aan onderstaande adressen. Het Comité van Voorbereiding, mevr. C. M. C. Buisman-Woestenburg, Wilhëlminalaan 84; mevr. M. F. van Sluijs-Bijl, Doopsgez. Pastorie; mevr. P. de Waard-Alderlieste, Parkstraat 18; mevr. J. Wassenaar-Wilmink, Witte Kruisweg 18. VERKEERSCURSUS Evenals vorige jaren houdt de KNMV wederom een verkeersexamen en wel in de laatste week van februari. Het ligt in de bedoeling om van te voren enige lessen te houden in overleg met de politie. De eerste les is bepaald op 10 januari a.s. 's avonds 8 uur in Hotel Texel. Als er onder onze leden animo is om zijn geheugen weer eens op te fris sen op het gebied van het verkeer, dan is dit een pracht gelegenheid. Vorig jaar hebben wij ook met plezier de lessen gevolgd, die door de wacht meesters Stomp en Schuurman werden geleid. De examenavond stond onder lei ding van adjudant Gulmans. Dus Dames en Heren, komt 10 januari naar Hotel Texel en geeft u op voor deze zo nuttige zaak. U bent allemaal wegge bruiker en weet wat het betekent als men de regels van het verkeer niet of slechts ten dele kent. Er zijn geen kos ten aan verbonden. M. FILMNIEUWS: „DE VROLIJKE VAGEBOND" Deze film beschrijft ons de strijd van een eenvoudige zangleraar tussen de liefde voor zijn geboortegrond en het verlangen naar de grote wereld. Hij ontmoet in die grote wereld een vrouw, die zijn doen en laten gaat be heersen, maar als puntje bij paaltje komt en er moeilijkheden ontstaan, als zijn succes slechts matig blijft, ziet hij zich in haar teleurgesteld. Hij maakt een moeilijke tijd door, raakt aan lager wal, maar het is dan toch weer zijn geboortegrond, waar hem nieuw geluk deelachtig wordt. „ONDER VALSE VLAG" Een film, die ons doet kennis maken met een bende smokkelaars. Ze doen in cocaïne. Het valt niet mee om dit goedje zonder permissie te krijgen waar je het hebben wilt, maar de heren zijn listig en de politie en douane hebben dan ook de handen vol aan hen. Het gaat hard tegen hard en er vallen zelfs slachtoffers. Maar het slot is, dat deze gevaarlijke bende wordt opgerold en verder onheil der halve voorkomen wordt. Nederlands nieuws O a.: Adelborsten defileren voor HKH Prinses Beatrix; Kiellegging voor het S.S. „Rotterdam"; Kerstveiling van fruit in Kesteren; Onfortuinlijke proefvaart van de „Statendam"; Ere-tentoonstelling van werken van de schilder Matthieu Wiegman; Nederlands Biljart-kampioen schap Bandstoten, Zwollenaar De Kleine behaalt de titel; De IJs-revue „Holiday on ice 1957" in Rotterdam. Wereldnieuws O.a.: Suezkanaal: Het werk van zui- veringsdienst en veiligheidsdienst; Hon garije verlaat de UNO-vergadering; Amerika vertoont zijn kunstmaan; Het Vreemdelingen Legioen opereert in de Algerijnse bergen; Het eiland der aal scholvers in Japan; Spaak wordt Secre taris-Generaal van de NAVO; Gevange nen in Texas maken speelgoed voor Kerstmis; De voetbalwedstrijd Real Madrid-Rapid Wenen. KUNST- EN FILMAVONDEN NEDERLANDSE BLINDENBOND Er leeft onder ons volk een groep van mensen, van wie wij wel eens ge hoord en gelezen hebben, maar die wij maar zelden ontmoeten. Het aantal is klein, doch zij hebben ons iets te zeggen. Zij willen ons wijzen op de houding, welke wij tegenover hen dienen aan te nemen. Deze medeburgers zijn de blin den. Zij kunnen deelnemen aan de maatschappij, aan de arbeid, zij kunnen staan in het volle leven, zij tonen aan dat ook zij gaven en krachten bezitten welke zij tot ontplooiing kunnen bren gen. Het is goed eens kennis te maken met de blinde medemens en iets te vernemen van zijn moeilijkheden, maar ook van zijn mogelijkheden. Daar is dan de Ne derlandse Blindenbond, de grote organi satie van de blinden, die in geheel ons land een grootse actie voert ter verbrei ding van de bekendheid over hun lot en leven. Wij juichen het toe, dat de Neder landse Blindenbond ook in onze ge meente een aantal propaganda-avonden komt houden. U kunt ervan verzekerd zijn, dat ons op die avonden heel wat goeds wordt geboden. De avonden zullen plaats vinden op: maandag 7 januari a.s. in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp; dinsdag 8 januari a.s. in Hotel „Loods manswelvaren" te Den Hoorn; woensdag 9 januari a.s. in het „Eigen Gebouw" te Oudeschild; donderdag 10 januari a.s. in Hotel „De Oranjeboom" te Den Burg, vrijdag 11 januari as. in Hotel „De Toe komst" te De Koog. Het programma in de buitendorpen vermeldt de vertoning van de films: „Een van ons" (naar de novelle van de bekende blinde schrijver Willem Kra mer) en „Sport en Spel door blinde kin deren". De bekende blinde propagandist Joh. van den Berg zal ons toespreken over hun leven en organisatie. Wij zullen ho ren over dingen, waaraan wij misschien nimmer gedacht hebben. Bovendien zal er plaatselijke mede werking verleend worden door de vol gende verenigingen: De Cocksdorp: door de zangvereniging „Crescendo"; Den Hoorn: door de mond harmonicaclub „De Chromatic eilan ders"; Oudeschild: door de muziekver eniging „De Havenkanters"; Den Burg: door het Mannenkoor Den Burg en de r.-k. padvinderij; De Koog. door de beide plaatselijke zangverenigingen. Ook zult u op de avonden een lesje krijgen in het brailleschrift. Het comité van voorbereiding is ervan overtuigd, dat zeer velen deze mooie avonden zullen bijwonen. Alle avonden beginnen om 8 uur. Programma's, tevens bewijs van toe gang, worden u dezer dagen aangeboden. Bovendien zullen zij op meerdere adres sen verkrijgbaar gesteld worden. Moge straks mede door uw aller be langstelling de Nederlandse Blinden bond kunnen terugzien op een aantal welgeslaagde avonden. Het Comité van voorbereiding, C. de Koning S. de Waard Th. R. Hin Ds. W. M. van Reijendam Ds. C. H. van Rhijn Ds. W. A. Soesan Ds. A. W. F. Waardenburg Ds. J. J. J. van Sluijs Ds. T. van der Zwaag Pastoor C. P. G. Persoon Pastoor Th. Wanna Pastoor Z. van der Klein mevr. J. Koning-Bruin mevr. A. Zoete-Blom mevr. J. Wassenaar-Wilmink mej. E. Dijt mevr. J. v.d. Veen-Eelman mevr. E. H. Luberti-van Bergen mevr. A. Lap-Terpstra liplH S.V. Texel Uitslagen van zondag: DTS-Texel 31, Watervogels-VZV 2—2; Schagen-BKC 52; Grashoppers-JVC 13. DTS-Texel werd door ons met 31 verloren. Reeds na 10 minuten moest André wegens z'n slechte knie opgeven, waardoor Harry, die op de midvoor- plaats al goed werk deed, weer naar de achterhoede moest verhuizen. Bob gaf in een royale bui een doelpunt weg, door de bal, die hij op Bertus terug zou spelen voor de voeten van de midvoor te schuiven, die dit presentje dankbaar accepteerde. Toen Bertus ook nog een slipper liet gaan en de gastheren een 2o voorsprong hadden verkregen, zag het er niet hoopvol meer uit, temeer daar Martien twee opgelegde kansen miste. D. speelde wel beter, maar was overi gens weinig produktief. Henk en Harry moesten weer bergen werk verzetten en ook Bertus deed het verder weer prima. Slechts éénmaal wist D. nog te scoren, waartegenover Ruud voor ons de eer redde. Op nieuwjaarsdag speelde Texel 2 te gen Texel-junioren en ook nu was het terrein hard bevroren en dus moeilijk lopen en een dartele levendige bal, het geen een grote mate van balcontröle ver eist. Het was spannend. De junioren na men de leiding, maar Texel 2 is spoedig gelijk. Zelfs nemen ze de leiding door Beekstra, maar spoedig is het gelijk. Jun. maken er 3—2 van en Piet brengt de partijen op gelijke voet, waarna Jun. nog juist de leiding namen en zo bleef de stand. Er is toch nog goed spelersmateriaal voor de toekomst. Programma voor zondag: Texel-RKAFC; VZV-DTS; BKC-Water- vogels, JVC-Schagen; Grashoppers- WGW. Afd. NH. alleen kruiswedstrijden. BESTUUR POLDER EIJERLAND De heer M. Smit Tzn. is met ingang van 1 januari jl. benoemd tot Heemraad GEEN SPREEKUUR Burgemeester C. de Koning houdt vandaag en maandag geen spreekuur. KAARTVERKOOP VERENIGING VAN OUDLEERLINGEN De kaarten voor de uitvoeringen van „Het Geluksland" gaan weer als van ouds vlot van de hand. Hebt U er nog geen, voorziet U er zich dan zo spoedig mogelijk van. Ze zijn verkrijgbaar bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, telefoon 126 en 's maandags in hotel Texel. GIFTEN WITTE KRUIS Den Burg: J. S. 2,50; C. v. L. 2,50; J. V. 0,50; V. 2,50. Den Hoorn: P. K. 2,50. De Koog: J. B. 2,50; v. H. 2,50. Oudeschild: J. S. 2,50. VERENIGING VOOR VEILIG VERKEER Het bestuur van de Ver. voor Veilig Verkeer maakt bekend, dat op hierna genoemde data contactavonden zullen worden belegd voor de leden der Vereni ging. De bedoeling van deze avonden is om de band met de leden te verstevigen. Tevens dient deze avond als voorloper op een aantal te geven instructieavonden ter voorbereiding van het z.g. bromfiets examen. De data zijn als volgt: Oosterend 11 januari Den Burg 14 januari Oudeschild 15 januari De Waal 18 januari De Koog 22 januari De Cocksdorp 23 januari Den Hoorn 29 januari De plaats van samenkomst zal nader in de verschillende dorpen bekend wor den gemaakt. Op deze avonden zal een aantal lastige verkeersproblemen worden behandeld, vragen worden beantwoord en filmpjes worden vertoond. Op deze contactavonden zal tevens mededeling worden gedaan van de na der te geveninstructieavonden voor bromfietsberijders in verband met het af te leggen schriftelijke examen. Zij die niet meer in het bezit zijn van de cur sus (stencils) kunnen een nieuw exem plaar na opgave van naam en adres te gen de kostende prijs bij het bestuur verkrijgen. Het bestuur verwacht dat evenals in het verleden, zeer velen van de gelegen heid gebruik zullen maken om hun ken nis op te frissen en het nieuwe jaar in te gaan als een Heer (Dame) in het ver keer. Het bestuur. FEESTAVOND BOND VAN VERVOERSPERSONEEL De in het Eigen Gebouw georgani seerde feestavond van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel is zeer goed geslaagd. De voorzitter, de heer C. Karsman, heette de aanwezigen welkom en hoopte, dat het gezelschap Adrie van Oorschot voor een gezellige avond zou zorgen. Nu, dat is inderdaad het geval ge weest. Het gezelschap, bestaande uit Adrie van Oorschot, Lex Goudsmit, Ria Kuykens, Gerard Heijster, Jo Hamilton, Ria Schmitz en Justus Jesayes, heeft op vlotte en beschaafde wijze het publiek enige genotvolle uren bezorgd met de revue „Krantenknipsels". Vooral „Parijs licht en donker" en „Ik heb een huis voor U", vrolijk zangspel van H. Nesna vielen zeer in de smaak. Aan het slot kreeg het gezelschap dan ook een zeer verdiend en langdurig applaus. Hoofdbestuurder Briggeman sprak een kort propagandistisch woord. Hij wees er op dat 21 december 1955 de Centrale Bond van Transport Arbeiders fuseerde met de Ned. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel, waaruit de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel is ontstaan, bestaande uit 4 bedrijfsgroepen, die alle takken van vervoer omvatten. Deze be- drijfstaksgewijze organisatie hield in, dat 13.000 leden van de C.B.T. naar an dere organisaties moesten worden afge voerd. Maar wij kunnen thans constate ren, dat de fusie volledig is geslaagd, dank zij de medewerking van de afde lingen in het gehele land. Er moesten o.a. 270 nieuwe afdelingsbesturen geko zen worden, maar de belangenbeharti ging van de leden heeft geen moment geleden onder de nieuwe situatie. En wij hebben ons direct krachtig bezig kunnen houden met de loonpolitiek, die dank zij de voorstanders van de vrije loonpoli tiek, de K.A.B. en het C.N.V. allerlei moeilijkheden opleverde. Een van de moeilijkheden is dat de kosten van de sociale verzekering per 1 jan 1957 niet volledig zullen worden ge compenseerd. En de landarbeiders, de groep die verbetering het meeste nodig heeft, hebben door deze verkeerde loon politiek de hoognodige loonsverhoging niet gekregen. Daarom is ons streven, zo veel moge lijk werknemers in het N.V.V., want hoe sterker onze bond hoe meer er bereikt kan worden. Het TESO-personeel, dat voor 100°/o in de N.B.V. georganiseerd is, is daar een prachtig voorbeeld van en wordt ter navolging in het land aanbe volen. Wij kunnen pas tevreden zijn, wan neer alle werknemers bij het N.V.V. zijn aangesloten. Hierna richtte de heer Briggeman het woord tot de leden J. P. Burger en M. Koning, die 25 jaar de organisatie trouw hadden gediend, ook onder moeilijke omstandigheden. Een derde jubilaris, de heer A. Bruin, was verhinderd aanwezig te zijn. Hun werd het N.V V.-speldje voor 25 jarig lidmaatschap uitgereikt. De heer Karsman deelde nog mede, dat de afd. Texel voor een pentekening van Oudeschild zou zorgen. Ze konden helaas niet op tijd zijn, omdat de teke naar ziek was. De heer Briggeman besloot met te zeggen, dat het hoofdbestuur overtuigd is, dat het de afdeling Texel ook in de toekomst goed zal gaan. Met een gezellig bal werd besloten.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3