4 Albert Hel hoe goedkoop Albert Heijn is! ...en zie Halve eeuw geleden H.B.S. in gebruik genomen li. J 500 gram spliterwten 500 gr. bruine bonen Hollandse 1 zware rookworst (250 gram) 1 grote ontbijtkoek pak koffie le kwaliteit 250 gram vermicelli 250 gram macaroni 1 pak maizena Trol tafelbeschuit 6 zware choc, repen 250 gram kinderbiskwie fOG gram choc, pralines 2 grote rollen pepermunt 3 pak tafelmargarine 1 beker appelstroop 2 blikjes tomatenpuree 100 gram krenten 1 blik ananas, Ukulele Totaal Kortingen Netto Uit eigen bakkerijen, dus... prima kivaliteit en niet duur! DROPTOFFEES *.g,49 PEPERMUNTBALLEN 2g°r° 29 ZUURK00L$PEL,og, 79 GEHAKT buk 425 gr 125 SOEPGROENTEN 2 blikjes 49 ITAL.TOMATENPUREE 2 blik 4 1 BEJAARDENSOCIETEIT OUDESCHILD De dorpscommissie is er in geslaagd een aantal ouden van dagen te animeren voor de bejaardensociëtiet en het is de bedoeling om hedenmiddag om 2 uur te starten. De bijeenkomst begint om 2 uur en is toegankelijk voor boven 60-jarigen. Verdere plannen zullen op deze eerste bijeenkomst worden besproken, dus ieder die interesse heeft voor de bejaarden sociëtiet en zich nog niet heeft opgege ven, wordt verzocht hedenmiddag aan wezig te zijn in het gebouw van de R.K. „Volksbond". Verdere mededelingen volgen. KEES DEENIK ZINGT Kees Deenik, de zanger, die wij meer dan eens voor de radio hebben gehoord, hoopt mede te werken aan een zangavond in de Hervormde kerk op vrijdag 13 januari, te organiseren door de Bijbel- kiosk vereniging uit Amsterdam. EERSTE STEEN-LEGGING NUTSKLEUTERSCHOOL Donderdag 17 januari zal door mevr. J. J. E. de Koning-van Ramshorst om half vier de eerste steen worden gelegd voor de in aanbouw zijnde Nutskleuter- school aan de dr. Jac. P. Thijsseschool te Den Burg. 1. - - EERSTE STEEN-LEGGING B.L.O.-SCHOOL De heer Bouwman, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, zal op donderdag 17 januari om twee uur de eerste steen leggen voor de B.L.O.-school, die aan de Beatrixlaan-hoek Molenstraat wordt gebouwd. 1 'o a'róii KAARTVERKOOP VERENIGING VAN OUDLEERLINGEN De kaarten voor de tweede uitvoering van „Het Geluksland" zijn uitverkocht. Voor de eerste uitvoering zijn er nog voorradig. Ze zijn verkrijgbaar bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, tel. 126 en maandag in hotel Texel. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij overwegen om met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet over te gaan tot de bouw van 22 woningen op enige percelen grond, gelegen aan de Beatrixlaan te Den Burg, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie K, nrs. 2796, 2858 en 2857. Eventuele bezwaren hiertegen dienen schriftelijk uiterlijk op 14 januari 1957 ter gemeentesecretarie te worden inge diend. Texel, 7 januari 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer DOORBRAAK IN AANLEG De doorbraak Prof. Keesomlaan-het Groentje is ter hand genomen. Het Groentje zal hierdoor sterk moeten wor den gesnoeid, waarbij een drietal bomen moeten sneuvelen. Door deze doorbraak zal plan-Zuid straks van drie kanten uit bereikbaar zijn: Warmoesstraat, Schil derend, Emmalaan. Bovendien zal t.z.t. een tweetal woningen, die reeds ont ruimd zijn, gelegen aan de Molenstraat worden gesloopt om ook van daaruit toegang tot plan-Zuid te verkrijgen. De bestrating Prof. Keesomlaan- het Groen tje zal worden uitgevoerd door de fa. Pollman en Van Tiel, Heiloo. BOUWVERGUNNINGEN De heer Joh. van der Werf, K 42, bouw van een kippenhok; de heer J. Zwan, De Koog 104, bouw van drie kamphuisjes; de heer G. Zwan, De Koog 104, bouw van drie kamphuisjes; de heer P. Eelman, De Koog 69, bouw van drie kamphuisjes. NEDERLANDSE BLINDENBOND BRENGT CABARETAVOND Den Burg wacht morgen in „De Oran jeboom" een avond vol afwisseling en charme. Kleinkunst in al zijn variatie is op Texel niet zo heel veel te zien. Velen hebben nog aangename herin neringen aan de zo goed verzorgde con tactavonden van de Nederlandse Blin- denbond in 1948 en 1953. Thans zullen de begaafde blinde so listen mej. Nelly Drager, zang, en Piet Nieuwenhuysen, piano, U een vrolijk en kunstvol programma bieden. Naast lie deren van Schubert, muziek van Chopin, zullen ook een voordracht van Annie Schmidt, cabaretliedjes van Jules de Corte en Annie Schmidt uw aandacht vragen. Ook negro-spirituals en eigen composities van de solist krijgt u te horen. Daarnaast draait er een filmpje, getiteld „Sport en spel door blinden". Het Mannenkoor te Den Burg en een groepje van de Gidsengroep „Margare- tha Sinclair" verlenen hun medewerking. De entree bedraagt 1,per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij de volgende adressen: mevr. Van Sluijs-Bijl, Kogerstraat 17a; mevr. Wassenaar-Wilmink, Witte Kruis weg 18; mevr. De Waard-Alderlieste, Parkstraat 18; mevr. Buisman-Woesten- burg, Wilhelminalaan 84; mej. E. Dijt, Warmoesstraat 20; J. Hooijberg, Wilhel minalaan 112; mej. D. Witte, Schilderend 35; G. A. Oskam, Schoonoordweg 16a. Heden filmavond te Oudeschild en vrijdag te De Koog Hedenavond zal te Oudeschild in het „Eigen Gebouw" een gevariëerd film programma worden geboden door de Nederlandse Blindenbond. De muziek- ver. „De Havenkanters" zal een en ander opluisteren. Vrijdag vindt een dergelijke avond plaats te De Koog in „De Toekomst" met medewerking van de beide plaatselijke zangverenigingen. Voor beide avonden is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar a 0,75 bij de volgende adressen: Oudeschild: mevr. Koning-Bruin, mevr. Zoete-Blom, pastoor Th. Wanna. De Koog: mevr. Luberti, mevr. Zwan en Ds. Waardenburg. Skilders en Kogers, het belooft een mooie avond te worden. Gisterochtend is in tegenwoordigheid van burgemeester C. de Koning, mevr. G. Vrijdag-Keijser en Ds. C. H. van Rhijn, vertegenwoordigers van de com missie van toezicht, en mevr. Den Bra ven-Jorna en mevr. Zoete-Blom, als ver tegenwoordigsters van de oudercommis sie, de h.b.s. in gebruik genomen. Nadat de vlag door concierge Brouwer was gehesen betraden de leerlingen en thousiast hun nieuwe school, die - zoals op de eerste pagina gemeld - een uitste kende indruk maakt. De directeur, de heer C. van der Eijk, verklaarde dan ook zeer ingenomen te zijn met het gebouw en hij was er van overtuigd, dat zijn leerlingen eveneens zeer in hun schik zouden zijn met dit gebouw. Hij verwachtte dan ook dat zij het gebouw als hun eigendom zouden beschouwen en er dus heel zuinig op zouden zijn. Spreker prees de h.b.s. gelukkig nu over een eigen gebouw te mogen beschik ken, hetgeen de onderwijsresultaten ze ker gunstig zal beïnvloeden. Burgemeester De Koning schetste de prille historie van onze (eigen) Texelse h.b.s.: eerst ondergebracht in de aula van de dr. Thijsseschool, nu de niet- officiële ingebruikneming en straks de officiële opening in tegenwoordigheid van hogere autoriteiten. Het gebouw is het waard, aldus de burgemeester, om er goede zorg aan te besteden en ik hoop dat de leerlingen een mentaliteit bezitten, die daarmee in overeenstemming is. Namens de commis sie van toezicht wenste de burgemeester in de eerste plaats de heer Van der Eijk geluk met het nieuwe gebouw en hoopte, dat er de resultaten zullen mogen wor den bereikt, die men nastreeft. Al was het dan niet een officiële plech tigheid, deze ingebruikneming, toch ont brak het feestelijke tintje niet: de leer lingen werden onthaald op een glas heer lijke limonade - uit eigen Bruijnzeel- keuken! H.b.s., proficiat! CURSUS „FIJNE KEUKEN" Voor de cursus „Fijne Keuken", welke in de Landbouwhuishoudschool zal wor den gehouden, heeft zich thans een vol doend aantal gegadigden aangemeld, zo dat deze doorgang kan vinden. Er wordt op dinsdag 15 januari a.s. gestart. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 4 januari 1957: Jeugd: J. Moerbeek-J. v.d. Bout 11 J. Vonk-J. A. v.d. Slikke 02 I. Moerbeek-P. Bruin 02 H. Verstegen-T. Verheijen 20 W. Laan-M. Stam 20 A.: S. v. Heerwaarden-S. Ros 11 W. A. v. Zeijlen-C. Dijker 02 Jac. v. Heerwaarden-C. v. Heerwaarden 0—2 B.: C. P. Burger-P. Keijser Dzn. 02 C. v.d. Werf-P. W. Kooi 0—2 Jo Schoo-Jb Koorn 20 S. v. Heerwaarden-A. Vinke 20 C.: P. Bakker-C. Vinke 20 Jac. Bink-J. J. Lafeber 02 D. v.d. Werf-J. A. v. Enst 11 F. v. Sambeek-R. Zijm 11 P. W. Kooi zowel als Jo Schoo waren niet onfortuinlijk bij hun overwinning. R. Zijm zal met genoegen hebben ge zien, dat D. v.d. Werf remise speelde, want de 11 verdeling, waarin zijn partij resulteerde, was al meer dan waar hij qua stand op had mogen hopen. S.V.C.-nieuws Het eerste gaat naar Zeemacht met de boot van 11,30 uur, half elf van dorp. Het tweede speelt thuis tegen Tex. Boys 3 om 2,30 uur. Heeft U al kaarten voor de uitvoering? Ze zijn verkrijgbaar bij C. de Waard a 1,50. Wacht niet tot de laatste dag, want dan kunt U wel eens teleurgesteld moeten worden. De jaarvergadering wordt gehouden op 19 januari. Liefhebbers voor Nederland-Luxem burg op 20 maart in Rotterdam moeten dit zo spoedig mogelijk opgeven bij de secretaris. FILMNIEUWS: „SCHRIKBEWIND IN OCATILLA" In deze „Cowboy-film" maken wij kennis met een ploeg bandieten, die daar heer en meester trachten te worden. Wij kennen hun methoden: snel met het vuurwapen gereed, want een mens meer of minder op de wereld maakt hun niet uit. Gelukkig zijn er ook die daar anders over denken en deze laten zich niet in timideren. Het gevolg is, dat het dorpje in rep en roer komt. Maar het slot brengt toch een happy end, de rust keer weer om slechts verstoord te worden door het feestrumoer van een dubbele bruiloft „HET BEGON IN PARIJS" Een oorlogsverslaggever maakt in de algemene feestvreugde, de dag der over winning van de geallieerden in Wereld oorlog II, kennis met een charmant meisje, dat zich gaarne door hem laat veroveren, tot grote verbittering van haar zuster Marion.... Hun liefde is onderhevig aan zware beproeving en eindigt in een tragedie als zij door long ontsteking sterft. Hij keert naar Amerika terug, waar hij succes oogst als auteur, maar toch wordt hij onweerstaanbaar teruggedreven naar de Lichtstad, naar de enige liefde die hem nog gebleven is Een mooie film, maar het verhaal had zich evengoed in een eenvoudig Noord hollands provinciestadje of op Terschel ling kunnen afspelen. Nederlands nieuws Een raar jaar. Jaaroverzicht 1956. Wereldnieuws Jaaroverzicht 1956. VEILIG VERKEER TEXEL Nader wordt medegedeeld, dat de in de Texelse Courant van 5 januari j.l. aangekonigde contactavonden zullen worden gehouden te: Oosterend op 11 januari in café J. Dijt; Oudeschild op 15 januari, café A. Geus; De Waal op 18 januari in het dorpshuis; De Koog op 22 januari, café C. Bonne; De Cocksdorp op 28 januari, hotel „De Hoop; Den Hoorn op 29 januari, hotel „Loodsmanswelvaren"; Den Burg op 31 januari, aula van de J. P. Thijsseschool. Al deze bijeenkomsten vangen aan om 20.00 uur. Ook degenen, die nog geen lid zijn, hebben vrije toegang. Het Bestuur. FILMAVOND VAN DE M.A.B.-CLUB TEXEL Vrijdag hielden General Tyre en Rub ber Compagnie een filmavond voor bo vengenoemde club, die plm. 70 belang stellenden trok. De heer Snijder hield na de „banden film" een kleine causerie over rubber. Na de pauze volgde een film over Nederland in kleuren. Het was prachtig en dan zeg je „wat is Nederland toch mooi". Daarna nog een speelfilm en toen was het 11 uur geworden. Het was een pracht avond. De voorzitter dankte de heer Snijder c.s. voor het gebodene en wenste hen gaarne een tot weerziens toe. Texelse Courant van 20 december 1906: De blazerschuit TX 34, eigenaar F. Dekker, is in de vorige week losgeslagen en naar de Friese wal gestormd. Het vaartuig is wrak geworden. Uit de Texelaar van 20 december 1906: Op maandag 24 december a.s. hopen onze geliefde ouders Johannis Gerardus Kikkert en Frouwtje de Ruiter hun 50- jarige echtvereniging te herdenken. Na mens kinderen, behuwd- en kleinkinde ren, Joh. Kikkert. Oosterend, 21 december 1906: Als er één schaap over de brug is vol gen er gewoonlijk meer. Voor een drietal jaren had men hier nog geen enkel kerkorgel. In de kerk der Doopsgezinden werd er een geplaatst. Voor korte tijd volgde de Hervormde ge meente, zoals gemeld werd, en nu zal men op de 2de Kerstdag vergaderen in de kerk der Gereformeerden met het doel ook daar een orgel te verkrijgen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig van 25 nov. 1956 t.m. 28 febr. 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 12.10 14.55 18.10 Van Den Helder: 6.30 10.45 13.25 16.25 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.45 11.30 16.00 18,20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.20 19.35 OVERSCHRIJVING KENTEKENBEWIJZEN EN VERNIEUWING RIJBEWIJZEN De Groepscommandant der Rijkspolit op Texel deelt mede, dat vanaf heden c het bureau der rijkspolitie te Den Bu formulieren afgehaald kunnen wordfct waarop de nieuwe bezitter van een torrijtuig waarvan het kentekenbewijs; opgezonden naar de Directeur van Rijksdienst voor het Wegverkeer, met 1 overgenomen motorrijtuig kan rijden. Belanghebbenden dienen over te li gen het regu van de aangetekende ve zending van het kentekenbewijs. Het op het bureau ontvangen bewi dient na de ontvangst van het overgi schreven kentekenbewijs ten spoedigs weer op het bureau van de rijkspolit ingeleverd te worden. Voor vernieuwing van het rijbewi; kan dezelfde gedragslijn worden toegi past. Indien de rijbewijsbezitter verlengu aanvraagt van zijn rijbewijs, kan hij o vertoon van het re$u van aantekeniu van het opgezonden oude rijbewijs et bewijs bekomen op het bureau van d rijkspolitie, waarop voorlopig gerede kan worden. Dit verkregen bewijs dient eveneens worden ingeleverd op het bureau van rijkspolitie zodra het nieuwe rijbev, door de aanvrager ontvangen is. de ke he lit va ha sp ja iet da ge te Z^ m ee ha D< ge ge m Klim i Ook in dit nieuwe jaar blijft de oude regel waarAlbert Heijn is de beste kruidenier voor uw gezinDank zij het drievoudig voordeel van: de onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie het winstuitkerend obligatiespaarsysteem; en bovenal: de laagste prijzen VA/, Neem maar pen of potlood. «^Tys. En vul in de lege kolom achter elk der nevenstaande AH-prijzen het bedrag in dat u elders voor hetzelfde artikel betaalt. Neem de proef op de som en zie het zelfinderdaad, „Albert Heijn maakt u het leven goedkoper!" Ie pen... BOODSCHAPPEN VAN 0E WEEK Zaanse Molenbiskwie per rol ca. 240 gr 39 Cabello choc.biskwie 100 gr 39 Baliwafels pak 200 gr 49 Bitterkoekjes 100 gr. 39 Kokosbanket 250 gr 59 Mirellaspritsjes 250 gr 59 Zaanse koeken bus 20 st 55 Gemberkoek per stuk 59 Borstulevellen 150 gr Kaneelkussentjes '50 gr. Haverstropastilles Zwarte ballen Engelse drop Katjesdrop 29 29 150 gr. 200 gr. 100 gr. 29 100 gr 28 Neem de proef...voor ónze rekening. Immers, wanneer het artikel u niet voor 100*i bevalt, vergoeden we u het volle bedrag. Ananas Ukulele blik 69 Tomatesap DelMontt bi. 65 Erwtensoep met worst of met kluif literblik 100 Vruchtenhagel 200 gr 25 Boterhamkorrels 250 gr. 39 Chocolade korrels puur en melk 100 gr. 35 Eet nu.... stevige winterkost! Holl. bruine bonen 500 gram 57 Kapucijners 500 gram 62-69 Grauwe erwten 500 gram 69-79 Groene erwten 500 gram 45-54 Spliterwten 500 gram 49 Witte bonen 500 gram 43-49 Een gezond dessert! Calif, pruimen 250 gr. Grote pruimen 250 gr. Tutti frutti 250 gr Zomergroenten op uw tafel! Sperziebonen heel blik 105-118 Spinazie half blik 40 heel blik 62 Doperwtjes fijn half blik 65 heel blik 115 Doperwten middelfijn half blik 55 heel blik 99 Doperwten middel II half blik 44 heel blik 77 Holl. snijbonen half blik 95 heel blik 165 Erwten m wortelen heel bl. 69 Wortelen extra fijn heel bl I 25 bec Stei 50 git; me wit f7,E 97. bru Wa cirl bol Jn. 317 kla Wi Vei teri u I vai 250 gr 79 Abrikozen too gr. 30-49

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2