IVOROL RANG RANG RANG RANG Elke tand een iirillant GRIEP! -m Ook Spierpijn PAMPO is alleen als er op staar „DRIE VROUWEN" „IN BLIJDE VERWACHTING" TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 12 JANUARI 1957 OOGSTDANKDAG L.T.B. TEXEL Traditiegetrouw werd 1 ook dit jaar door de leden van de L.T.B. Texel de oogstdankdag gevierd, 's Morgens werd door de geestelijk adviseur der vereni ging een H. Mis opgedragen en 's avonds werd een plechtig lof gehouden, met predikatie over het thema: de mens zaait maar de Heer geeft wasdom. Na de H. Mis werd gemeenschappelijk ontbeten, waarna een korte vergadering plaats vond. 's Avonds kwamen de leden in „Casino" bijeen. De heer Rutten, voorzitter van de af deling Eierland, opende met zijn voldoe ning uit te spreken over de flinke op komst, die groter was dan vorige jaren. Ditmaal wachtte het optreden van een afdeling van de toneelver. „St. Jan". „Wat St. Jan brengt is altijd goed", zei spreker. Hij wenste de aanwezigen (de zaal was tot de laatste plaats bezet) een zeer genoeglijke avond. Zo men weet is de toneelver. „St. Jan" nu twee afdelingen rijk, n.l. een junio- ïen- en seniorenafdeling. Op deze avond traden de junioren voor het voetlicht met „Grote Kinderen". De regie was in handen van de heer Buisman, de grime- rin<* werd verzorgd door de heer Groot huizen, Alkmaar. In het stuk maken wij kennis met de fam. Pijnakker, welke grootse plannen heeft. Dat de plannen van de heer des huizes niet altijd stroken met de gedach ten van de kinderen en zijn vrouw bleek duidelijk. Hierdoor ontstonden onenighe den, maar tenslotte moest vader toch het hoofd buigen toen bleek dat de denk beelden van de kinderen beter waren. Hierdoor is het geluk voor drie huwelij ken gewaarborgd. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat de junioren van „St. Jan" het er prima afgebracht hebben. De rolkennis was buitengewoon goed. Gaan wij het spel vergelijken met het spel zoals het voor geroutineerde tonelisten moet zijn, dan willen wij de volgende opmerkingen doen horen: De smid Pijnakker, de heer A. v.d. Geest, konden wij niet kwalijk nemen dat hij wel eens met zijn lange figuur verlegen was. Dina, zijn vrouw mej. A. Bakker, was goed op dreef, maar haar kleding maakte haar in 't eerste bedrijf naar onze smaak wel wat te jeugdig. In het tweede bedrijf was dit veel beter. Marte, de zoon, de heer W. van Heer waarden, gaf goed spel, ook in de heftige scènes. Hendrik van Stralen, de heer A van Heerwaarden, gaf in zijn deftige rol goed spel. Albert, de heer C. Witte, en bakker v.d. Sanden, de heer N. Luiken, waren wel wat rap van tong. Hierdoor ging wel wat verloren. EL, de vrouw van v.d. Sanden, mej. Thea Witte, was kort maar krachtig. Geertje, hun dochter, mej. Tr. Smit, deed ons weer herinneren aan haar vorige rol. Buurvrouw Lenders, mevr. Schrama, gaf ook nu weer zeer goed spel. Mej. C. Smit, als Tine Brands, acteerde goed, vooral als we bedenken, dat zij voor de eerste keer op de plan ken stond. Over het geheel kan deze afd. van „St. Jan" zeker op een zeer goed geslaagde avond terug zien. Wij kunnen ons zeker aansluiten bij de woorden van de voorzitter, die het gezel schap dank bracht voor het goede spel. 1 Alle lof voor spelers en regisseur. Een compliment is zeker op zijn plaats. Een gezellig bal besloot deze oogst dankdag. Naar we vernemen zal de seniorenafd. van „St. Jan" binnenkort voor het voet licht treden met „In de schaduw van de guillotine, een spel uit de tijd van de Franse revolutie. B. Texelse Boys-nieuws Ons eerste elftal speelt zondag thuis tegen Schoorl 1, aanvang 1,30 uur. Als we mee willen blijven spreken in de kopgroep, dient er gewonnen te worden. Daarom, jongens, een extra schepje erop. Boys 2 wacht een zware uitwedstrijd, nl. tegen Wiron 1. Als we ons voor de volle 100°/o geven, zit er misschien een kansje in. Vertrek om 11.00 uur van de Groeneplaats. Het 3e elftal gaat naar Cocksdorp 2, dat ook een behoorlijk elftal is. Dus aanpakken Boys. We vertrekken om 1,15 uur per fiets vanaf „De Zwaan". CONTACTAVOND CO-OPERATIES „Is enthousiasme voor coöperatie nog steeds gerechtvaardigd?" Dit was het on derwerp van de causerie, welke de heer P. Beemsterboer, burgemeester van Berkhout, woensdagavond in de geheel bezette zaal van „De Oranjeboom" heeft gehouden ter gelegenheid van de con tact-avond, georganiseerd door de zeven Texelse coöperatieve verenigingen. In zijn openingswoord merkte de heer M. Roeper op, dat deze contactavond wordt beschouwd als het hoogtepunt van het seizoen. Hij verheugde zich dan ook over de grote belangstelling en riep een bijzonder woord van welkom toe aan de echtgenoten der leden De heer Beemsterboer deelde mee, dat hij tot z'n dertigste jaar in het boeren bedrijf had gewerkt, waarna hij de blau we kiel voor de „pantjesjas" had ver ruild. Tien jaar heeft hij deel uitgemaakt van het bestuur van het Centraal Bu reau, waaruit moge blijken, dat hij goed op de hoogte is van de coöperatie. Hij schetste met diverse voorbeelden de noodzaak om zelf het roer in handen te houden en prees de boer dan ook geluk kig toen hij het besluit nam om de kop pen bij elkaar te steken. Dat gebeurde in een tijd toen de bank niet bereid was tot het verlenen van crediet. Zij namen toen met 15 man contact op met het Centraal Bureau, dat de nodige steun verleende. Aanleiding tot het zich coöperatief ver enigen was het feit, dat handelaars prijs afspraken maakten en de producent aaardoor lang niet aan z'n trekken kwam. Zij waagden het tenslotte het terrein van de handel zelf te betreden en dit is een groot succes geworden: begon nen met een omzet van enkele duizenden gulden, is deze thans gestegen tot een omzet van anderhalf miljoen (spreker nam hier het voorbeeld van een groep van 15 zaaizaadtelers). Er zouden meer dere, ja talloze voorbeelden te noemen zijn, waarbij de zegen van de coöperatie aangetoond kan worden: neem b.v. de zuurkoolfabriek in West-Friesland. Ook die heeft de markt weten te veroveren. Er is veel werk verzet, het ging veelal met veel opoffering door de bestuursle den gepaard, maar men kan daaruit toch ook weer veel levensvreugde peuren. Spreker meende, dat men moet af stappen va{) het idee, dat wij de land bouwcoöperaties moeten zien als vijan dig aan de particuliere handel, wij moe ten hen niet als de tegenpool beschouwen. Wij moeten de particuliere handel ook haar deel gunnen en onze organisaties niet zien als strijdorganisaties. Wij moeten weten, dat coöperatie on ontbeerlijk is: neem b.v. de vereniging voor K.I. Deze heeft een taak, die onmo gelijk door een particulier zou kunnen worden uitgevoerd. Dit moet wel op coöperatieve basis geschieden, want er is een enorm kapitaal voor nodig en zo'n instelling moet zeker zijn van de volle medewerking van alle boeren. Dit geldt eveneens voor de fruitkoelhuizen, zoals wij ze in West-Friesland kennen. De centrale coöperatie is in staat vele initiatieven te steunen. Daarom is het van belang, dat de plaatselijke coöpera ties zo sterk mogelijk worden en een steentje bijdragen tot het consolideren van de centrale coöperaties. Spreker stond vervolgens stil bij het werk van het Centraal Bureau, dat in 1956 een omzet had van 360 miljoen en lopend jaar zeker de 400 miljoen zal overschrijden. Het Centraal Bureau beschikt over diverse proefstations: een kweekbednjf van Ir. Koopman in de Haarlemmermeer, waar zeer vele landbouwzaden hun oor sprong hebben gehad. De Schothorst van ar. Grashuis, waar de mengvoeders we tenschappelijk worden vastgesteld en al lerlei proeven worden genomen inzake de samenstelling van het veevoeder. Ons land telt tenslotte allerlei fabrieken, die op coöp. grondslag draaien, teveel om op te noemen. De vraag of enthousiasme voor coöpe ratie nog gerechtvaardigd is, kon spreker bevestigend beantwoorden. In tijden van welvaart zal zij haar belangrijkheid wel iswaar minder makkelijk kunnen aan tonen dan in tijden van nood, want eerst dan wordt coöp. ten volle gewaardeerd. Wij aanvaarden de zegen van de coöp. nu eenmaal erg gemakkelijk en zijn gauw geneigd te vergeten wat de coöp. in tijd van nood voor de boer betekent. Daarom spoor ik U allen aan zich als één man achter de coöp. te scharen om dat zij het is, die de landbouw zoveel ze gen heeft gebracht". ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 4 tot en met 10 januari 1957 Geboren: Lucia Christine en Cornelis Jan, zv Dirk H. Keijser en Jantje Sie- benga; Jan Jacob, zv Gerard Rijk en Jannetje Oele; Theodora Margaretha Maria, dv. Gerrit J. Witte en Agatha C. Bakker; Gatharina Johanna, dv Theo Jonker en Elisabeth Daemen. Overleden: Cornelis Buijsman, oud 61 jaar; Gatske van der Heij, wv de Beurs, oud 69 jaar. ZWANENWATER PLAN-ZUID Aandeelhouders tref je over heel die grote wereld aan, 'i Zij van Philips of van T.E.S.O-, Nu zelfs zijn er van de zwaan- Het import en d'inboorlinqen, Van de buitenwijk plan-Zuid, Zijn de enige aandeelhouders. Van dit kloek en wijs besluit- In de vijver van onT stadje. Van deez mooie buitenwijk, Zwemmen statig thans twee zwanen, Gratis voor een elk te kijk. De grootste aandeelhouder voedert, Dit statig, mooie zwanenpaar, En de centen kwamen door een Aandeel keurig bij elkaar- Ik hoorde van bevoegde zijde, Dat er zelfs nog is een rest, Men denkt nu ernstig over een aandeel, in een hoog ooievaarsnest. Adr. St- NIEUWE WONING TE DE KOOG De bouw van een woonhuis aan de Brink te De Koog voor rekening van de heer K. Minnes, De Koog, architect, de heer P. de Graaf, Amsterdam, is onder hands opgedragen aan Timmer- en Aan nemersbedrijf v.h. Jan Koorn Mzn. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 12 januari Den Burg, „Texel", prijsuitreiking paar densportvereniging. Den Hoorn, „Loodmans Weivaren", Uitvoering fanfarekorps D.E.K. De Cocksdorp, „De Hoop" Toneelvoor stelling SVC „De dochters van de baas". Dinsdag 15 januari Den Burg, Oranjeboom, de „Avond- sprekers" voeren voor de „Fryske Krite" op het stuk „As it bloed sprekt". Oudeschild, Café Geus, contact-avond Ver. v. Veilig Verkeer. Oudeschild, „Eigen Gebouw" 4 uur kin dermiddag Mékha-fabr., 8 uur filmavond Mékha-fabr. Woensdag 16 januari Den Burg, „Texel", Voorlichtingsavond Koopmans Meelfabrieken. Donderdag 17 januari Den Burg, „De Graaf", vergadering Ver. voor Volksonderwijs. Vrijdag 18 januari Den Burg, „Oranjeboom", toneeluitv. door Ver. Oudleerlingen „Het Geluks land". Den Burg, Ned. Herv. kerk, zangavond m.m.v. Kees Deenik. De Waal, „Dorpshuis", contactavond Ver. voor Veilig Verkeer. Zaterdag 19 januari De Cocksdoro, jaarvergadering SVC. Oudeschild, Eigen Gebouw, Toneeluit voering door „Klein Toneel" t.b.v. de dorpscommissie te Oudeschild. Hierna volgde een pauze waarin de aanwezigen op een gratis consumptie werden onthaald, terwijl er bovendien een grote verloting was met -een enorm aantal waardevolle prijzen. Het tweede deel van de avond bestond uit de vertoning van een drietal films, opgenomen ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Bond van Zuivel fabrieken. Wij zagen het maken van kaas op de boerderij, „Bondsflitsen" en andere voor de landbouwer en veehouder inte ressante beelden. De camera had ook diverse opnamen op Texel gemaakt en bovendien zagen wij op de vergaderin gen, welke de Bond hield ook meermalen Texelaars vereeuwigd. Al met al een zeer interessant pro gramma, dat inderdaad een volle zaal verdiende. Hier volgt de uitslag van de Kerst puzzelwedstrijd en die van de tekenwed strijd, waaraan alle lezers van „Ons Contact" hebben kunnen deelnemen: 162 personen hebben de kerstpuzzel trachten op de lossen. 90 hunner waren daar gron dig in geslaagd. Na loting vielen de prijzen ten deel aan: le prijs de heer B. Vlaming, Wester- buurt, Oost, 25,2e prijs de heer P. Wuis Szn., Julianastraat, Oosterend, 15,3e prijs de heer Ph. Stark, Eier land, 10,4e prijs de heer C. Zijm, Sir Robert Peel, De Cocksdorp, 2,50; 5e prijs de heer K. Zuidewind, Kerke- plaats, 2,50; 6e prijs de heer C. Stoep- ker, Aurora, Kogerweg, 2,50; 7e prijs mej. Nel Mantje Pd., Dijkmanshuizen, 2,50. Uitslag tekenwedstrijd: le prijs (11-jarigen) M. de Waard, Park straat, Den Burg; le prijs i(12-jarigen) Hans de Ruiter, de Mars; le prijs (14-ja- rigen) Nelly Witte, Burgernieuwland. Vervolgens kwamen nog voor vermel ding in aanmerking: 11-jarigen: Rinus Kuiper, Harkebuurt, A. Laan, Den Burg. 14-jarigen: J. Hoedjes, Pietershoeve; P. Verberne, Spang. De prijzen voor de tekenwedstrijd zul len binnenkort worden uitgereikt. De toekenning der prijzen geschiedde door een tekenleraar. en rheumatlsche pijnen wrijft U weg met Het merk Rang staat duide lijk op iedere Rangtol, als ook op het beschermend omhulsel van ieder Ranget je. EEN PRODUCT VAN DE KINGFABRIEKEN S.V.C.-nieuws Het eerste speelt morgen uit tegen Zeemacht 1, een wisselvallige ploeg. We zullen dus goed moeten oppassen. We vertrekken met de boot van 11,30 uur, vertrek dorp 10,30 uur. Het tweede speelt thuis tegen Tex. Boys 3, aanvang 2,30 uur. Laten we al len ons best doen om de eerste voetbal zondag tot een goed resultaat te bren gen. Hedenavond de uitvoering van „De Dochter van de Baas" door onze toneel groep. Komt alleen op tijd, dan kunnen zij ook od tijd beginnen en behoeven zij niet op U te wachten. Heeft u zich al reeds van kaarten voorzien? De kaarten, die overblijven, zijn aan de zaal ver krijgbaar Wie iets voor de verloting over heeft, gelieve dit hedenavond aan de zaal af te geven. Aanvang der uit voering 8 uur precies. Veel succes. FEUILLETON door W. KERREMANS 43. Daarna volgde de proef met een rui ter, waarvoor Venkel een met zand ge vulde zak met twee benen had laten ma ken. Die pop werd op het zadel gebon den, maar daarvan wilde Hinde niet weten. Het duurde weer enige weken voor het zich in de nieuwe opdracht moest schikken en toen het eindelijk zo ver was en Venkel op zekere ochtend ten aanschouwe van de 3 knechts, Kortebas en Mien, zelf Hinde besteeg, gebeurde het wonder dat het paard geen ogenblik tegenstribbelde, maar de ruiter rustig bleef dragen. Kortebas was buiten zichzelf en sloeg Venkel telkens weer op de schouder. „Je hebt het onmogelijke gedaan, ke rel. Nog geen 4 maanden en je hebt van een bucker een gewillig paard gemaakt. Niemand zal 't geloven. Kijk eens naar Piet, die zet een gezicht als een slimme moeder-geit en Dirk danst als een jubi lerend nijlpaard. Kom jongens, allemaal een borrel op dit feest. Dat moet gevierd worden". „Venkel", zei hij onder het naar huis gaan, „dat paard dat ik voor een dikke 200,heb gekocht is nu net zoals je zei zeker het drievoudige en het vier voudige waard. Het is een juweel van 'n paard, een knol voor een renstal. Daar staat waarachtig mijn vrouw ook te kij ken en ze richt een alleenspraak tot de atmosfeer. Moeder, wat zeg je ervan? Heb je het mirakel zien gebeuren? Een bucker getemd en gedresseerd". „Neen meneer, zover zijn we nog niet", wierp Marien tegen, „gedresseerd en in gereden is Hinde nog nier, maar dat zal wel gaan. Alleen ben ik bang dat ie weer opnieuw zal beginnen als er een ander op gaat zitten". „Ja, ja, dat kan je hebben. Dat zullen we morgen proberen". De voorspelling van Venkel bleek juist. Zodra een ander dan hijzelf met of op het paard wilde rijden, begon, zoals Piet zei, de aardbeving van voren af aan en ook de dressuur moest daarvoor opnieuw beginnen, maar dat duurde veel minder lang dan de voorafgaande opvoeding en onderwijl zette Venkel het dresseren, het inrijden, met zijn oneindige moeilijkhe den voort. Inderdaad was binnen het half jaar Hinde een vinnig, maar gewillig paard geworden en Kortebas verkocht het voor 1500,—. Venkels naam werd bekend in de paardenwereld en nog voor de terugkeer van Gerrit kreeg hij aanbiedingen van andere paardenhandelaars. Toen h" bijna een jaar bij Kortebas in dienst was geweest, kwam Gerrit thuis. De jonge man maakte een onplezierige indruk op Venkel. Hij was lang en mager en met een humeurige trek op zijn ge zicht. Hij reikte Venkel flauwtje de hand en zei op een gemaakt gemoeide toon: „Zo, bent u die meneer Venkel over wie vader me geschreven heeft en die zulke wonderen doet". „Neen mijnheer Kortebas, dat is een vergissing van uw vader, wondereen heb ik nooit gedaan". „Nou ja, buckers temmen en zo. Och, dat heb ik wel meer gezien" „Het is ook niet zo buitengewoon". „Er wordt hier teveel ophef van ge maakt." „Dat ben ik geheel met u eens". „Dat is dat dan. Als U aan uw werk wilt zal ik U niet langer ophouden". „Het is uit", dacht Venkel, terwijl hij zich verwijderde en dezelfde dag sprak hij met Kortebas over zijn vertrek. Deze wilde daar niet van horen en zei dat Venkel zijn zoon moest inleiden in het bedrijf. „Ik vermoed, dat mijnheer Gerrit dat liever zelf zal doen". Kortebas zweeg, zuchtte eens en ging toen als een afgeschoten torpedo naar j huis. Het duurde nog een week voor Gerrit op het terrein verscheen. Hij hing wat thuis rond, liep wel eens door de stal en was verschillende malen afwezig, maar op zekere morgen kwam hij bij Venkel en zei dat hij nu het beheer van het be drijf op zich zou nemen en dat zijn vader zich geleidelijk daaruit zou terugtrekken. Dat heb ik ook zo gedacht", ant woordde Venkel, „en ik zal naar een an dere plaats uitzien". „Och, u behoeft u niet zo te haasten, maar als u iets op 't oog hebt.U be grijpt dat het verkeerd is als er twee ba zen zijn". „Zeer verkeerd". Gerrit zag hem onderzoekend aan en verzocht hem toen mede te gaan voor een ronde door de stal en over het terrein. Venkel deed dat, toonde hem wat veran derd was, hoe de verzorging van de paarden was geregeld en hoe de stand van zaken was. Gerrit zei niet veel, maakte hier en daar een opmerking en vertelde hoe men in het buitenland een en ander deed en beiden waren blij dat de rondgang geëindigd was. Venkel schreef dezelfde dag enige brieven en deelde Kortebas mee dat hij gesolliciteerd had. Zijn verzet was nu veel zwakker, hij betoogde alleen en her haalde dat het zo jammer was. Venkel zei niet veel. Eindelijk wilde Kortebas toch iets uit zijn gemoed luchten en bromde: „Och, die jongen is zo koppig als de beddeplank. Hij weet alles beter, hij wil baas zijn en 't zou niks worden tussen jullie". „Neen, meneer, dat heb ik ook gemerkt en daarom ga ik zo spoedig mogelijk heen". ,,'t Is zo jammer Venkel, we hebben 't zo plezierig en zo goed gehad samen". „Het spijt mij misschien nog meer dan U. Het is de gelukkigste tijd van mijn leven geweest en zo'n prettige omgeving zal ik niet meer terug vinden". „Och, dat weet je niet. 't Kan best meevallen. Kan zijn dat je later zegt: blij dat ik er weg ben gegaan". „Nooit. Hoe 't mij ook zal gaan, nooit zal ik dat zeggen, dat gelooft U ook niet" „Venkel, ik ben eigenlijk bij je geko men om je iets te zeggen wat me duivels moeilijk valt en dat je niet verkeerd moet begrijpen. Ik wil geen voorwend sels voor je uitstallen als een winkelier CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 jan. consultatiebureau De moeders worden verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. OVERZICHT NUTSSPAARBANK 1956 In het afgelopen jaar werd totaal in gelegd 774.972,57 805.678,85) en te rugbetaald 698.654,03 502.577,00), zodat er 76.318,54 303.101,85) meer in werd gelegd dan terugbetaald. Aan rente werd uitbetaald 20.592,80 16.483,26). Kapitaal der spaarders was op 1 janu ari 1957 962.167,44. Het aantal posten van inleg was 1244 (1181) en van terugbetaling 854 (795). Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 105 1(112) en van afbetaling 27 (17). Totaal in omloop 617 boekjes. De tussen haakjes geplaatste getallen zijn de bedragen van het voorgaande jaar 1955. Dit boek vnn Dr. A. J. M lamers gratii bij aankoop van een Babyderm-Set, waarin poeder, zalf. olie. zeep. k f 4.95. Voorradig In Apotheek en Drogisterij. Weten is gerust zijn. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 13 januari op om 8,44 uur en gaat onder om 4,54 uur. Maan: 16 jan. V.M.; 22 jan. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 12 jan. 3,18 en 15,53; 13 jan. 4,46 en 17,26; 14 jan. 6,14 en 18,49; 15 jan. 7,29 en 19,56; 16 jan. 8,35 en 20,55; 17 jan. 9,33 en 21,48; 18 jan 10,24 en 22,33; 19 jan. 11,10 en 23,10. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. S.V. Texel Texel-RKAFC 1—2. Ook de inzet in 1957 bleef voor Texel niet gelukkig. In een flink tempo ving deze wedstrijd aan en beloofde veel goeds. Met dikwijls vlotte aanvallen wist T. het A.-doel te benaderen, maar had weinig geluk. In samenwerken tussen Harry en Ruud, kreeg Ruud de bal toe geschoven en loste prompt een hard schot, dat de A.-keeper te machtig bleek. Hoewel A. sneller was dan T. kon ze ons doel voorlopig niet in al te groot ge vaar brengen. Henk, maar ook Gerrit, die weer van de partij was en ook Bob zaten er goed in. De A.-voorhoede, hoe snel ze ook trachtte te handelen, was niet productief. T. kreeg een aantal goede kansen, maar het zat hen niet mee. Een maal zweefde de bal onder tegen de dek- lat en nog werd hij er uit gewerkt. Uit een corner door Harry kopte Ruud juist over de lat, uit een voorzet precies naast. Max kreeg een mooie kans, maar de bal kwam bij de keeper. Na 20 min. had A. succes toen de bal via 't lichaam van een onzer spelers voor de rivaal sprong, die een zacht rollertje in de richting van ons doel gaf, waarbij Ber- tus al geslagen was en niemand de loop van dit trage rollertje kon veranderen, voordat de bal de doellijn met baldikte had overschreden: 11. Ondanks de pogingen van beide ploe gen eindigde de eerste helft met de stand 1—1. Na de rust met de wind tegen ging het spel in hoofdzaak gelijk op, met technisch aardige opzetten van Texel, waarmede Ruud prima opbouwde en vaak goed doorgaf, maar steeds kon de A.-doelman door op tijd uit te lopen redden. Uit een corner, door A. genomen, verdween de bal in ons doel. Bertus greep onder de bal door en we moesten tegen een ach terstand: 12 optornen. Even voor het einde kwam nog een goede aanval. De bal werd doorgespeeld naar links, waar Max juist op tijd was en met een hard schot de paal trof. Ruud speelde weer een prima wed strijd. Leen zal door training zijn tech nische balvaardigheid moeten opvoeren. Ab Bruin hield voor de rust de bal te lang bij zich, daarna ging het belangrijk beter. Jan heeft zich goed geweerd en moet in deze klasse nog ingroeien. Overigens moeten we hopen, dat na al die pech wedstrijden ook nog eens het geluk ons gunstig mag worden. A.s. zondag: Texel 1 vrij; Texel 2- Watervogels 2. die uitverkoop houdt, maar je ronduit de waarheid zeggen. Ik ben bang dat het met Gerrit en jou niet zal ronden, dat heb ik al begrepen en ik wil geen moei lijkheden, ik wil niet dat jij hier weg gaat met een nasmaak als iemand die as in zijn mond krijgt. Daarom stel ik je voor: ga met verlof. Je hebt in heel korte tijd een baan en zolang je die niet hebt, krijg je je salaris uitbetaald". „Het is een prachtig, een al te royaal aanbod", antwoordde Venkel. „Te mooi om aan te nemen, mijnheer. Laat mij nog enige dagen hier blijven, ik zal me weinig met de paarden bemoeien en mijnheer Gerrit wat uit de weg blijven. Ik hoop gauw bericht te krijgen over 'n nieuwe betrekking. Als ik die heb dan zou ik heel graag uw vriendelijk voor stel aannemen en wat verlof nemen". Kortebas weifelde en keek zorgelijk. „Ja, dat is dan wel goed", sprak hij voor zich heen. „De zaak is.Gerrit is nogal veranderd bij vroeger. Hij is lastig geworden, humeurig, gauw op z'n teen tjes getrapt enz., begrijp je en er zou licht wrijving tussen jullie kunnen ont staan. Staal en vuursteen geven vonken en je weet nooit, waar zo'n vonk heen springt". „Ik versta wat u bedoelt en onder zulke voorwaarden is het misschien toch verstandiger uw raad tenminste gedeel telijk te volgen". (Wordt vervolg).

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3