Eerste steen gelegd voor B.L.O. school en de Nuts-kleuterschool VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" WACHTEN -P* duurt altijd lang Hoogtijdag Deze gezellige conferentie schijnt zeer beslist op een hoek te moeten plaats vinden en dan nog wel op de rijweg. Aangenomen, dat er diepzinnige be spiegelingen aan de orde zijn, is dit nog geen reden om juist deze hoek als socië teit te kiezen. Er naast is nota bene een rustig trottoir! Maakt U deze fout nooit en geef het rij verkeer ruim baan! Donderdag was het inderdaad een hoogtij-dag voor Texel. Niet minder dan voor een tweetal scholen werd de eerste steen gelegd. Om twee uur 's middags verrichtte de heer Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Noordholland op uitnodiging van de bur gemeester deze handeling voor de B.L.O. school te Den Burg. De heer Bouwman schetste deze ge beurtenis als een zeer belangrijke voor de gemeente Texel. Door eendrachtige samenwerking tussen Gedeputeerde Sta ten, de Provinciale onderwijscommissie en het gemeentebestuur, en in een later stadium nog weer tussen de verschillen de groeperingen en richtingen op Texel, is het mogelijk geworden deze school te stichten. Verder zag de heer Bouwman het leggen van de eerste steen voor twee scholen als zeer belangrijk. Dit getuigt van een grote activiteit van het gemeen tebestuur vooral met betrekking tot het onderwijs. Ook de heer Schuyt, bijzonder lid van de Provinciale onderwijscommissie en directeur van de gemeentelijke Nazorg te Haarlem, bracht hij dank voor diens bemoeienissen voor de totstandkoming van deze school. Spreker hoopte, dat de B.L.O.-school een zegen zal worden voor Texel en voor het verstandelijk minder begaafde Texelse kind. Tenslotte deed hij nog een dringend beroep op de ouders van dergelijke kinderen voor begrip en waardering voor dit schooltype. De burgemeester memoreerde de acti viteit van Gedeputeerde Staten. In dit verband dacht hij aan de waterleiding en de vele nieuwe scholen die op Texel zijn gebouwd. Zeer veel dank is de ge meenschap Texel verschuldigd aan het Provinciaal Bestuur en aan de heren Bouwman en Schuyt. Hij hoopte op een voorspoedig en zegenrijk leven van de B.L.O.-school op Texel. Als herinnering bood hij de heer Bouwman een verzil verde troffel met inscriptie aan. Onder de aanwezigen merkten wij op het voltallig college van burgemeester en wethouders. De leden van de in het le ven geroepen adviescommissie van de B.L.O.-school, de aannemers, personeel van de dienst van gemeentewerken en nog enkele andere genodigden. Om half vier verrichtte Mevrouw De Koning de eerste steen-legging van de Nutskleuterschool in plan-Zuid. Het ge hele bestuur van de school, de aanne mers en nog een aantal genodigden woonden deze plechtigheid bij. De kleu ters zongen na afloop een aardig toepas selijk liedje, waarin zij de hoop uitspra ken {zongen), dat de school in juli a.s. reeds in gebruik zal kunnen worden ge nomen. SPORTIEVE DAAD VAN S.V.C. Op vrijdagavond 25 jan. a.s. zal S.V.C. het blijspel „De dochters van de baas" opvoeren in het gebouw „Bethel" te Zuid-Eierland. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de bejaarden, die ook dit jaar weer een rondrit over Texel zal worden aangeboden. S.V.C. behaalde vorig jaar de kam pioenstitel. Maar dit is een niet minder sportieve daad. Het toneelstuk werd al op zaterdag 12 januari 1.1. in „De Hoop" te De Cocks- dorp opgevoerd. Het was een geweldig succes en er werd die avond geweldig gelachen. Dat kan weer, aJs U in zo groot mogelijke getale opkomt. Allen zijn van harte welkom. Texelse Boys-nieuws De Texelse Boys 1 wisten Schoorl 1 met 20 te verslaan. De Boys begonnen tegen de vrij stevi ge wind in. Hierdoor was Schoorl iets meer in de aanval, doch van een veld- overwicht was geen sprake. Schoorl zag kans enkele malen goed door te breken, maar tot resultaat kwamen zij niet. Zelfs niet toen de goed leidende scheidsrech ter Poot, een penalty aan Schoorl toe kende wegens hands binnen de zestien meter-lijn, want de penalty werd hoog overgeschoten. De aanvallen van de Boys strandden steeds op de Schoorl- verdediging, die uit het goede leer ge sneden was; vooral de middenlinie van dit elftal viel op door haar prima werk. Rust 00. De tweede helft was nog geen 10 mi nuten oud toen een ver schot van de Boys-verdediging door de keeper van Schoorl verkeerd beoordeeld werd. De van de lat terugspringende bal was een gemakkelijke prooi voor de Boys-links binnen 1—0. Hierna ging de strijd weer gelijk op en was er geen direct gevaar voor de doelmonden. Na een half uur zag de Boys-rechtsbuiten M. Boogaard zijn kans schoon en loste een keihard schot op het Schoorl-doel. De S.-keeper zag kans dit schot te keren, maar jammer- genoeg kwam de bal net voor de voeten van de Boys-linksbuiten van Tongelen, die beheerst inschoot: 20. In deze stand kwam geen verandering meer. Het 2de elftal heeft in een spannende en sportieve wedstrijd gelijk gespeeld te gen Wiron 1, nl. 4—4. Een prima resul taat, Boys. Het 3e won in zijn uitwed strijd tegen Cocksdorp 2 met 41. Goed zo, jongens. Boys 1 speelt zondag a.s. thuis tegen Callantsoog 1. Denk erom jongens, deze tegenstander is niet te onderschatten, want zij versloeg de leider SVW. Bedenk, dat wij geen verliespunten meer kunnen gebruiken. Aanvang 1,30 uur. Boys 2 gaat weer uit, nl, tegen Winkel 2. Doe je best, Boys. Vertrek om 11,00 u. van de Groeneplaats. Het 3de elftal gaat ook uit, nl. tegen ZDH 2. Een extra schepje erop, jongens. Aanvang 2 uur. Vertrek 1,15 uur per fiets. Terreindienst voor zondag a.s. A. Bar- horst en J. Boogaard. P.S. Kijk even in het kastje, elftallen gewijzigd! In zijn toespraak hoopte de burge meester, dat deze school als een soort van proto-type van nog vele Texelse kleuter scholen kan worden gezien. Hij zei, dat de bouw van deze school een jarenlange periode van voorbereiding achter de rug, heeft. Daarom is het uitermate verheu gend, dat de eerste-steenlegging thans 'n feit is. Aan Mevrouw De Koning werd even eens ter herinnering een fraai uitgevoer de verzilverde troffel aangeboden. De heer Mulder bracht, in de kwali teit van voorzitter van het schoolbestuur, dank aan het gemeentebestuur voor de bouw van deze school en hoopte, dat bij het begin van het nieuwe cursusjaar, 1 september a.s., de school in gebruik zal kunnen worden genomen. BUNGALOWS „SLUFTERVALLEI" IN TREK In de circulaire „Stichting Besteding Vakantie Rijksambtenaren 1957" lezen wij: Meer speciaal voor onze collega's, die niet in de kuststreek wonen, hebben wij verleden jaar voor het eerst bungalows gehuurd van een bedrijf op Texel. De belangstelling is bijzonder groot gebleken. De Sluftervallei, die aan de noordzijde van het eiland is gelegen (bij De Cocksdorp) is voor Texel uniek. Gezellige, comfortabele bungalows lig gen in het duinlandschap gegroepeerd om het hoofdgebouw, dat tegelijk kan tine en kampwinkel is. Van Texel behoeven wij U niet veel te vertellen. Velen van U kennen ongetwij feld reeds het mooie staatsbos, de Sluf ter, de karakteristieke „tuunwalletjes", de schapenboeten, de duinen - die er het breedst van Europa zijn - en het strand, dat hier niet wordt onderbroken door golfbrekers. Hoeven wij U er op te wij zen, dat Texel het vogeleiland bij uitne mendheid is en dat U eens moet overwe gen er een vakantie in het voorjaar - in de broedtijd - door te brengen? Waar het strand bij Den Haag met het jaar druk ker wordt, heeft verleden jaar ook een aantal Hagenaars op Texel rust gezocht en gevonden. De Sluftervallei is vorig jaar pas ge bouwd. De bungalows zijn van steen ge bouwd met rieten daken. Zij hebben elektrisch licht, stromend water, een lavet en in de huisjes aangebrachte toi letten. Zij zijn compleet ingericht met prima bedden en dekens, gezellig ser viesgoed en bestek. Het enige, dat U be hoeft mede te brengen, is linnengoed. Alle bungalows zijn alleenstaand en heb ben een stookgelegenheid. Als klap op de vuurpijl beschikt De Sluftervallei over een eigen zoetwater- zwembad, dat voor de gasten gratis ter beschikking staat! In de kantine bevindt zich een televisietoestel. VLUCHTELINGENHULP TEXEL Het vorige saldo was 2.964,19. Sindsdien kwamen de volgende stortin gen binnen: bij de Coöp. Boerenleenbank J. H. 20,—; R. 1,20; M. B. 30,—; bij de Tex. Courant op de giro: uurloon- actie personeel Ligstoelkussenfabriek Ph. Vlessing 114,56; pers. en fa. Z. Graaf 40,—. De kijkdoos van Gerrit Gerrits bracht 5,22 op. Goed zo, Gerrit! Het nieuwe saldo is 3.175,17. DIE OLIE MAG NASSER WEL HEBBEN Welke olie wij bedoelen? Wel, de olie, die zovele vogels tot slachtoffer maakt. Wij bedoelen niet, dat wij Nasser als olieslachtoffer naar onze kust zouden willen zien dobberen, maar bedoelen slechts, dat er ook olie is, die niemand belieft: de afgedankte stookolie, die zo vele gevederde vrienden op rampzalige wijze in de dood jaagt. Nog steeds drijven er olievelden in zee en wij moeten vrezen, dat er nog heel wat afgedankte stookolie aan de golven zal worden prijsgegeven. Toch mogen wij tevens de hoop koesteren, dat die stookolie onze vogels eens niet meer zal belagen enonze stranden niet meer zal verontreinigen, gezien het volgende bericht, ontleend aan „Natuur en Land schap": „Het voorbeeld van Groot-Brittannië volgend, heeft de Westduitse Bondsrepu bliek thans de internationale conventie tegen de verontreiniging van de zee door olie geratificeerd. In december 1955 sprak de Senaat van de Bondsrepubliek zich voor ratificatie uit, en de Bondsdag heeft nu het definitieve besluit genomen. Ook Denemarken, Mexico en Zweden hebben inmiddels de conventie geratificeerd. Helaas hebben vele andere landen, die de Conventie van Londen hebben gete kend, deze nog niet geratificeerd. Ge vreesd moet dan ook worden, dat dit jaar weer duizenden vogels zullen om komen in de op zee drijvende olievelden. In december 1955 kwamen bijvoorbeeld meer dan 5000 vogels in de Oostzee te recht in olievelden en spoelden vervol gens stervende aan op de Duitse kust. In België is bij Koninklijk besluit een commissie ingesteld, die als opdracht heeft gekregen de verontreiniging van de zee met koolwaterstoffen te bestude ren en maatregelen aan te bevelen, om deze verontreiniging tegen te gaan. Re cente persberichten meldden, dat in Am sterdam een olie-separator is gereed ge komen, waarin het afval van de olie tanks kan worden opgenomen. Of dit euvel van de op zee drijvende olievelden overigens geheel zal verdwij nen, is helaas twijfelachtig. Wanneer 'n schip in nood komt, kan het immers voorkomen, dat het een deel van de olie tanks moet leegpompen om ballast te verliezen. De aldus ontstane olievelden blijven gedurende lange tijd een gevaar voor de vogels". UW SCHAPEN VRAGEN NU EXTRA ZORG De laatste jaren vormde de schapen houderij wel een van de best renderende bedrijfsonderdelen en er zijn geen symp tomen te constateren, die op een spoedi ge verandering duiden. Wat extra zorg voor de schapenstapel is dus zeker ge rechtvaardigd, aldus ir. S. Iwema, rijks- veeteeltconsulent voor de veevoeding, in een onlangs voor de radio gehouden causerie. Vele schapen zijn momenteel hoog- drachtig en dat betekent, dat in deze tijd over de levensvatbaarheid van de a.s. lammeren wordt beslist. Want juist in de laatste tijd van de dracht heeft de groot ste groei plaats. Daarbij dient men te be denken, dat onze schapen, die helemaal niet van regen houden, een slechte zo mer hebben gehad. Reden te meer dus om ze in de laatste weken voor dat de lammeren worden geboren, extra goed te verzorgen. Het spreekt vanzelf, dat dit in het bijzonder geldt, wanneer er sneeuw ligt of de grasvoorraad zeer klein is. Als men de beschikking heeft over kunstmatig gedroogde produkten, is het aan te bevelen ieder dier per dag hiervan V* kg te verstrekken, terwijl verder Uw schapen de beschikking over hooi moeten hebben. Ook erwtenstro, mits schimmelvrij, voldoet uitstekend. Heeft men geen hooi of erwtenstro, aan is het ook mogelijk fris graanstro te verstrekken. Ook bolkaf is een uitste kend voedermiddel. Behalve ruwvoer is krachtvoer nodig, b.v. haver met een produkt van de olie- of mengvoederin dustrie. Als het niet vriest, kan men ook kuil- gras geven. Vooral koud kuilgras is rijk aan caroteen. Tenslotte mogen we ook de mineralen niet vergeten. Na het wer pen is het nodig nog enige tijd dit extra voer te verstrekken, hetgeen van groot belang is voor de melkafscheiding. De kosten voor dit alles - en dat is vorig jaar heel duidelijk gebleken, - worden ruimschoots vergoed door de hoge prij zen, die men voor de lammeren bereid was te betalen. HISTORISCHE FILM VAN SCHOKKEND EPOS Zoals de inhoud van een advertentie, elders in dit blad opgenomen, weergeeft, zal in onze gemeente, op vrijdag 25 en zaterdag 26 januari a.s. in de zaal van „Casino" te Den Burg het unieke histo rische filmwerk „Tot vijf over twaalf" worden vertoond. Deze boeiende docu mentaire werd gecomponeerd uit films en opnamen, welke jarenlang in geheime archieven verborgen werden gehouden. Wij leven snel en de bittere realiteit van die verschrikkelijke oorlogsjaren ligt alweer in het verre verleden. Toch zul len velen deze gelegenheid gaarne aan grijpen om Hitier en zijn trawanten van dichtbij op het filmdoek te zien en de huiveringwekkende aanval der Japanse vliegende sluipmoordenaars willen mee beleven van de overval op de Ameri kaanse vloot bij Pearl Harbour. Ook zul len zij de laatste woorden van verdedi ging willen horen der oorlogsmisdadi gers, die voor het forum van de gehele wereld tot de doorstraf door ophanging werden veroordeeld. Een film-epos dus van een zodanige historische waarde, dat de film werd goedgekeurd, doch om haar realiteit uit sluitend toegankelijk voor personen bo ven de 18 jaar. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. DE WINST VAN KUIKENOPFOK IN FEBRUARI Het is in het belang van de pluimvee houder, dat het tijdstip van opfok tussen half februari en half maart wordt geko zen, aldus de rijkspluimveeconsulent te Boxtel, ir. P. J. v.d. Bremer, in een on langs gehouden radiopraatje. Niet alleen is deze periode gunstig om de opfok van de kuikens zelve, maar belangrijker is, dat de hennen later meer zullen leggen. Het gaat er om veel grote eieren in het najaar te rapen, wanneer deze het hoogst in prijs zijn. De kuikens mogen daarom niet te laat worden geboren, want dat betekent, dat de hennen te laat aan de leg komen, terwijl bovendien de kans bestaat, dat men in het najaar kleine eieren heeft. In 1954 is nagegaan, wat voor verschil het voor de pluimveehouder uitmaakt, wanneer hij met de opfok in februari dan wel in april begint. Gebleken is, dat kuikens, die ongeveer half februari wa ren geboren drie gulden per stuk meer opbrachten, dan kuikens, die na half april waren geboren. Maar ook hier schaadt overdrijving. Sommige pluimveehouders beginnen al in november en december met de opfok. Menig pluimveehouder zal niet hebben kunnen vermoeden, dat de keuze van het juiste tijdstip voor de opfok van zo onge lofelijk grote invloed is. Afgezien van de moeilijkheden, die dit midden in de winter met zich mede brengt, kan men zich afvragen, wat de hennen in het najaar zullen doen, als het er op aankomt veel dure eieren te rapen. Tegen die tijd hebben de dieren dan al zoveel eieren gelegd, dat ze vermoedelijk wel in de rui zullen vallen. Een voordeel is misschien de lage kui- kenprijs in november en december. Toen werden overtollige kuikens, waar de kuikenbroeder geen raad mee wist, tegen abnormaal lage prijzen aan geboden. Maar hoe verleidelijk ook, be ter is het te wachten met kopen tot de tijd daarvoor gunstig is. Tenslotte kun nen met de datum van aankoop enkele guldens gemoeid zijn en dus spelen de paar dubbeltjes, die 't kuiken dan min der kost, vrijwel geen rol. VOLKSONDERWIJS VERGADERDE BEVORDERD TOT ADJUDANT In de donderdagavond in hotel „De Graaf" gehouden ledenvergadering van de afdeling Texel van de vereniging voor Volksonderwijs werden mevr. A. Oskam van der Sterre en de heer H. Gerrits tot bestuursleden benoemd als opvolgers van de heren Kempenaar en A. Poel. De be stuursfuncties zullen onderling worden verdeeld. Het volledig bestuur bestaat verder uit de heren S. Bakker, secretaris, en de heren A. J. Eelman en C. J. van der Kooi, leden. T.z.t. zal een propaganda-avond wor den belegd, waarop een spreker het woord zal voeren en tevens voor de vro lijke noot zal worden gezorgd. HERVORMDE GEMEENTE DE KOOG EN DE WAAL In de komende week worden de cate chisaties hervat op de bekende uren. De Belijdeniscatechisatie is dinsdag avond 8 uur te De Waal en 9 uur te De Koog. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 19,30 uur Ds. Klijnsma Extra collecte Restauratiefonds De Koog 19 uur Eerw. heer H. Veldhuis De Waal 10 uur Eerw. heer H. Veldhuis Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma Collecte voor het Rusthuisfonds Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Collecte voor het Rusthuisfonds GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19,30 uur Ds. Van der Zwaag Den Hoorn 10 uur Ds. Van der Zwaag Oosterend 11,15 uur Zondagsschool. Dinsdag 22 jan. Zusterkring Den Hoorn Woensdag 23 jan. Zusterkring De Koog Donderdag 24 jan. Zusterkring Den Burg jaarvergadering. DE GARNALEN ZIJN SCHAARS, MAAR PEPERDUUR Op het ogenblik zijn twee Texelse vis sers bezig met het vangen van garnalen. Bij handjesvol worden ze verschalkt en toch is dit bedrijf nu wel lonend, want dit visje is peperduur: hij brengt van 3,68 tot 3,80 per kg op. De aanvoer bedraagt echter maar 60-80 kg per schuit. Daar men na het pellen van een kg. ongeveer 4 ons overhoudt, kan men na gaan, dat de consument diep in de bui del moet tasten om een portie te kunnen betalen, misschien wel 1,50 tot 2, per ons. De geringe vangst (waardoor de prijs zo hoog is), moet worden toege schreven aan het feit, dat de laatste jaren ook de kleinere garnaal is gevangen en wel om als puf te worden verkocht. Hierdoor is de garnaal niet meer in staat zich behoorlijk te ontwikkelen, resp. uit te breiden. DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig van 25 nov. 1956 t.m. 28 febr. 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 12.10 14.55 18.10 Van Den Helder: 6.30 10.45 13.25 16.25 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.45 11.30 16.00 18,20 Van Den Helder 10.30 12.45 17.20 19.35 De heer J. Coevert, Weststraat, Den Burg, is per 1 januari j.l. bevorderd tot adjudant bij de Koninklijke Landmacht. Onze felicitaties. HOOFD DER SCHOOL NAAR BEVERWIJK De heer G. Snoeij, hoofd van de o.l. school te De Waal, heeft eervol ontslag gevraagd in verband met zijn benoeming tot hoofd van de o.l. Vondelschool te Beverwijk. VEILIG VERKEERSCURSUSSEN Op het ogenblik worden weer cursus sen gegeven - men spreekt van „contact avonden" - door de Vereniging voor Vei lig Verkeer. Deze contactavonden/ moe ten wij zien als een voorbereiding voor de komende bromfiets-instructie-avon den ter verkrijging van het Bromfiets- diploma. Wie een bromfiets berijdt, doet verstandig hieraan deel te nemen, want het is toch wel erg prettig als men een diploma in de zak heeft, voordat de overheid op dit terrein haar maatrege len treft en dit lijkt ons geen utopie. Dit seizoen nog zal op één plaats op het eiland - dat wordt dan, omdat het centraal gelegen is, Den Burg - een grote cursus worden gehouden voor Veilig Verkeer, althans bij voldoende deelname. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de plaatselijke bestuursleden of con tactpersonen van de vereniging voor Veilig Verkeer. BLO-SCHOOL: COMPROMIS-SCHOOL De b.l.o.-school, de „Beatrix-school", waarvan donderdagmiddag de eerste steen is gelegd, is een z.g. compromis- school, een unicum voor ons land, want zij is dank zij de breedst mogelijke vorm van samenwerking tot stand gekomen. Om de school haar bijzondere karakter te verzekeren, zal zij worden geleid door een hoofd uit de openbare sector, door een leerkracht uit de r.-k.-sector en door een leerkracht uit het prot.-chr. milieu. In diverse bladen is in deze geest een oproep voor sollicitanten voor deze func ties geplaatst. Het ligt in de bedoeling de school op 1 september in gebruik te nemen. ZAKENNIEUWS: OVERGEPLAATST NAAR DEN HELDER Men verzoekt ons nog even te attende ren op de advertentie inzake de over plaatsing (en bijzondere verkoop) van de fa. Mantje, afdeling goud- en zilverwer ken. Vandaag kan men daar nog zeer voordelig terecht, volgende week wor den, zo deelde de heer K. Mantje ons mede, het winkelinterieur en de gehele, dan nog resterende voorraad, overge plaatst naar Den Helder, waar deze fir ma haar zaak in goud- en zilverwerken gaat moderniseren. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij overwegen aan de Woningbouwvereniging Texel met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet vergunning te verlenen voor de bouw van een complex bejaardenwo ningen aan de Secr. Jonkerstraat te Den Burg. Eventuele bezwaren hiertegen dienen schriftelijk en uiterlijk op 24 januari 1957 ter gemeente-secretarie te worden ingediend. Texel, 17 januari 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Cornelis Pieter van der Werve, lichting 1957. Voorgoed vrijstelling van dienst ver leend als gewoon dienstplichtige wegens broederdienst, bij beschikking van 16 januari 1957, no. 829083. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genoman, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de zer cemeente De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de raad van state is gehoord. Texel, 18 januari 1957. De Burgemeester voornoemd. C. DE KONING

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2