HERENJASSEN NEELS FaJ.M Moerbeek Wij kochten Elke dag een schoon overhemd! JwighatU Fantasie en interlock Petty Coats LUNTER P. Visser nam afscheid van het Staatsbosbeheer mm „DRIE VROUWEN" c. P. MOOJEN, M. C. Visser polderlasten Drukkerij Texelse Courant T exels BioscoopTheater Telefoon 27 You're never too young La Strada A BAKKER, Tot en met zaterdag 2 febr. is onze zaak nog geopend van EXTRA LAGE PRIJZEN. Fa J. P. Verberne, Binnenburg ISylon onderjurken Dames-, heren, en kinderpyamals Hiernaast ziet U rechts de heer P. Visser en links de heer ir- J- D. Se- pershoutvester van het Staatsbosbeheerin mei 1954 gefotografeerd op het ogenblikdat de heer Sepers de heer Visser tooit met het eremetaal, de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassaw „Trouw, toewijding, ijver en plichts besef. Deze voortreffelijke kwaliteiten heeft de heer P. Visser gedurende zijn 43-jarige loopbaan in dienst van het Staatsbosbeheer, als een voorbeeld voor ons allen aan de dag gelegd. Het werk werd Uw levenstaak en ik heb daarnet wel vele handen zien schudden, maar ik vraag mij af, is het afscheid voor U wel een feestelijk iets en een gelukwens waard?" Aldus ongeveer sprak de heer ir. J. D. Sepers, houtvester bij het Staatsbosbeheer in de smaakvol versier de schuur achter de Rozendijk, waar men bijeen was gekomen om deze voorbeel dige werker te huldigen. Ja, 43 jaar lang heeft de heer Visser zijn beste krachten gewijd aan dit mooie bedrijf, dat thans op ons eiland meer dan 500 ha. prachtig bos heeft liggen en on langs door experts nog ten hoogste werd geroemd. Wij mogen aannemen, dat de heer Visser een belangrijk deel van het bos heeft helpen planten. Hij heeft het van dag tot dag en van jaar tot jaar zien groeien. Op 1 januari 1914 trad hij bij „De Staat" in dienst en reeds op 28 februari 1916 werd hij in vaste dienst aangesteld, wat een blijk van vertrouwen in deze voorbeeldige figuur betekende. In augustus 1946 werd de heer Visser tot voorwerker benoemd. Alle personeelsleden waren donder- dagmiddag present. Namens hen allen werd de heer Visser een zeer fraaie rook- stoel aangeboden. „Maar jongens, dat is 1 heus te veel!" zei Visser getroffen. Mevr. Visser werd in de bloemetjes gezet. De heer A. Mantje, bosbouwkundig ambtenaar, zei, dat hij met een gevoel j van dankbaarheid het woord tot de heer Visser richtte, omdat er nu eindelijk j eens een gerede aanleiding was om deze j te bedanken voor het vele, dat door hem was verricht. Natuurlijk was er geduren- de de afgelopen jaren altijd wel gelegen- i heid om een woord van dank te richten, maar Visser voelde het als een plicht en een vanzelfsprekendheid, dat je de op- gedragen taak zo goed mogelijk vervult j en daarvoor behoeven ze je dus volstrekt niet te bedanken. „Een voorbeeld was U voor het personeel en voor degenen, die boven U stonden". Namens het personeel werd hierna het j woord gevoerd door de heer H. Bakker Wzn., die zelf ook al 39 jaar bij „De Staat" werkzaam is. Spreker gewaagde van de mooie en van de minder gemak kelijke perioden, die hij samen met de heer Visser heeft moeten en mogen be leven. De „vette" jaren kun je nu een maal nooit goed indenken zonder de 5 - PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Donderdagavond heeft de afdeling Texel van de Bond van Plattelands vrouwen in „De Lindeboom-Texel" met 134 leden onder leiding van mevr. Laan- Kistemaker een zeer geanimeerde jaar vergadering gehouden. Na de opening kwamen de dames Meindertsma en Dijt als Thomasvaer en Pieternel hun jaarverslag uitbrengen, j wat zeer gewaardeerd werd. Dit alles kon j echter niet verhinderen, dat beide dames daar voor het laatst als bestuurslid j stonden, want volgens het reglement wa ren zij niet herkiesbaar. In hun plaats traden de dames Koolhaas en Stoepker- Vries, Eierland Na de gezellige pauze werd het nóg gezelliger door het spelletje Mastklim- men en Trek aan de bel. Achteraf spijt het ons diep, alles uit de tweede hand te moeten vernemen, want vooral het bel letje trekken veroorzaakte golven van hilariteit. Bij de nek-aan-nek-races had het tafeltje het zwaar te verduren. De volgende avond zal worden ver zorgd door de bekende Bergense kunst schilder Sax. S.V. Texel, afd. Handbal Zondag a.s. krijgen we bezoek van de heer Wolters, oefenmeester van het Ned. Handbalverbond, die hier een demon stratie van de moderne handbaltraining zal geven. Het programma is als volgt. Een groep adspiranten, de namen zijn in het kastje bekend gemaakt, wordt om half twee in het gymnastieklokaal ver wacht. Om half vier komen de dames aan de beurt, bij goed weer op het ter rein, anders ook in het lokaal. Texelse Boys-nieuws Uit tegen SVW 1, de leider, zag ons le elftal kans met een 21 overwinning huiswaarts te keren. Dit is een spannen de en sportieve strijd geworden. Voor de rust wisten onze jongens een 20 voor sprong te behalen. In de tweede helft kwam SVW gevaarlijk opzetten, doch onze achterhoede met de keeper aan het hoofd en goed gesteund door onze half- linie, wist deze aanvallen te weerstaan. Slechts éénmaal zag SVW kans om te scoren. Nu is er weer een kans, Boys. Bedenk echter, dat er nu geen enkele misstap meer mag worden gemaakt. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Cocksdorp 1, aanvang 2,30 uur; ZAP 2-Tex. Boys 2. Vertrek 11.00 uur van de Groeneplaats. Zaterdagmiddag (heden), Tex. Boys a- Texel b, aanvang 3,30 uur, Tex. Boys- welpen-Texel-welpen, aanvang 2,30 uur. Terreind.: Th. Hoogenbosch en C. Kuip „magere" jaren, zo geloofde hij en meen de, dat Visser de voor- en tegenspoed des levens als een normaal iets heeft le ren aanvaarden. De heer Bakker wenste de scheidende voorwerker nog vele pret tige jaren toe. De heer Sepers overhandigde de heer Visser een „Ode aan P. Visser", waarin wij o.a. lazen: „Ik sla de laatste bladen om, Daar zie ik Piet Visser staan, Staatsbosbeheer - het is voorbij- Een nieuwe tijd breekt aan. De bomen en het helmenduin. Goud Bolt je dankt je zeer. Het kwam ook met Uw hulp tot stand, Dank van Staatsbosbeheer". Een nieuwe periode, de periode van de pensioengerechtigde leeftijd, is be gonnen. Moge de familie Visser nog vele jaren in voorspoed worden toegemeten. ONTWIKKELING OOSTEREND De heer H. de Boer, dierenarts alhier, hoopt hedenavond in „Het Wapen van Amsterdam" voor Ontwikkeling Ooster end een causerie te houden over de le- verbot- en andere kwalen onder de die ren. Er zal ook een interessante film over de leverbotziekte worden gedraaid, waar bij men het ontwikkelingsproces van be gin tot eind kan volgen. Bovendien zal een serie lichtbeelden op het witte doek worden geprojecteerd. Er kunnen vragen over alle mogelijke ziekten onder de dieren worden gesteld, van de koe tot de kat en het bestuur van „Ontwikkeling Oosterend" hoopt dan ook, dat de zaal weer tot de laatste plaats bezet zal zijn. VERKEERSVOORSCHRIFT GENEGEERD Die Texelse voerman zag natuurlijk wél dat verkeersbord met „Verboden in rit voor paard en wagen" op de hoek van de Weverstraat-Parkstraat, maar hij ont waarde geen politie en dus „kon" het net. Maar dat bord staat er heus niet voor de grap of om het ons moeilijk te maken: de smalle Weverstraat was er allang voordat het verkeer zich had ontwikkeld tot een peil, dat problemen schept in stad en dorp (ook). Ter hoogte van kleding magazijn D. Frank moest voor een tegen- liggende militaire vrachtauto worden uit geweken, maar aan alle kanten stonden dikke muren. De truck trachtte een bot sing te vermijden en moest daardoor iets te veel naar rechts draaien, wat het kra ken van een fiets van de heer Frank tot gevolg had. De landbouwer reed door, „maar het proces-verbaal breng ik je wel thuis, m'n vriend", zei de gewaarschuwde politie. SCHADE DOOR WINDHOOS Door een windhoos, die zondag over Texel trok, werd te De Koog en Den Hoorn enige schade aangericht. Te De Koog werd de gevel van woonhuis „De Ekster" - familie J. Eelman - beschadigd en te Den Hoorn werd de bollenschuur van de heer S. Hin van zijn dak beroofd, terwijl er ook nogal wat pannen sneu velden. VARKENS UIT PASSAGIEREN Een tiental varkens van de heer M. Goënga, Den Hoorn, wist in de nacht van dinsdag op woensdag uit hun hok te breken. Hun aangeboren wroetlust dreef hen al spoedig diverse tuintjes binnen, waar de sporen van hun bezoek de vol gende ochtend duidelijk waarneembaar waren. Een deel van de krulstaarten ope- eerde op Diek, de andere groep had het Klif uitverkoren. En dat alles op de avond van.Vei lig Verkeer, die een druk bezoek ten deel viel. EERVOL ONTSLAG VERLEEND Aan notaris G. J. B. Mulder is met ingang van 1 juli a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De benoeming van een opvolger heeft nog niet plaats gehad. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte v.d. kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Dienst voor Jong en Oud. Plm. 10,45 uur viering Heilig Avondmaal. De Koog 7 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst De Waal 10 .uur Ds. Waardenburg Jeugddienst Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal. Nabetrachting. Maandcollecte voor de kerkeraadskas Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 uur Ds. Scholten Viering Heilig Avondmaal. 3 uur Ds. Scholten Viering H Avondmaal en nabetr. GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19,30 uur Ds. v.d. Zwaag De Koog 10 uur Ds. Van Sluijs De Waal 11,15 uur Ds. Van Sluijs De Koog, woensdag 6 februari, in de „Kleine Vermaning", zusterkring, mevr. Van Sluijs-Bijl spreekt over „Gysbregt van Aemstel". FEUILLETON door W. KERREMANS 49. „Nog geen tijd gehad om te poet sen", lichtte deze in, „Madame zei dat ik I naar het station moest". „Wie is madame?" vroeg Venkel een j beetje scherp. „Dat is mevrouw Horsting, de bazin, maar ze laat de hele zaak aan mij over". „Wordt mevrouw Horsting aangespro ken met madame?" „Nee, ben je raar, dat zeg ik zo maar, omdat ik nogal op goede voet met haar sta". Een walgelijke kerel, vond Venkel en hij stapte zwijgend in. Zoals de man was, zo behandelde hij het paard, ruw en met scheldwoorden zette hij het in draf en trachtte nu Ven kel uit te horen: „Komt u zo eens kijken hoe 't hier is?" „Ja". „Voor zaken of voor belangstelling?" „Voor beide". „Ik denk zo, dat u eigenlijk komt sol liciteren. Ik heb er zowat over gehoord". „Men praat altijd veel". „Is dat dan niet waar?" „Van wie is die villa daar?" „Die is van een zekere meneer Van Hekeren. Maar is dat niet waar?" Venkel werd kregelig onder de onbe scheiden vragen en gaf kort ten ant woord: „Als U inlichtingen verlangt doet u het best, die aan mevrouw Horsting zelf te vragen". „Zo, ben u zo. Nou dan weet ik genoeg". Een tijd lang reden zij zwijgend voort en Vink bedacht dat het toch verstandi ger zou zijn die meneer Venkel tot vriend te houden. „Afijn, 't zijn ook mijn zaken niet. Als u hier komt dan zult u aan mijn geen lastige chef hebben". Venkel zweeg. Wat verder hield Vink het paard in en zei: „Laat ons nu hier eerst maar eens een borrel gaan nemen. U zult wel een droge keel hebben van de reis". „Neen, ik heb geen droge keel en ik drink 's morgens geen borrels". „Wat heb ik nou aan mijn zadel han gen? Geen borrel as je d'r een wordt an- gepresenteerd? Nou breekt mijn klomp. Dan wat anders, een glas bier of zo?" „Neen, dank U, ik zal niets gebruiken, maar als u nog een borrel wilt nemen, ga dan uw gang". „Nog een? Wie zegt u dat ik er al een gehad heb?" „Dat behoeft niemand te zeggen als je het zo goed ruiken kunt". Vink mompelde een vloek en zette het paard weer in gang. Toen zij de bezit ting van Horsting binnen reden en ze voor het woonhuis stopten, wendde Vink zich nog eens tot Venkel en zei: „As je nou maar goed weet dat ik geen baas boven me wil hebben. Als 't er op aan komt dan zal 't zijn of U of ik en als ik er hier uit zou gjian, dan gaat de zaak naar de hel". Venkel knikte, stapte uit en keek eens rond voor hij aanbelde. Wat hij zag was ontmoedigend. Rondom verwaarlozing, slordigheid en onkunde. Hij hoorde een knecht tegen een paard razen, hij zag vlokken stro en mest over het voetpad, een kapotte kruiwagen, stukken gereed schap slingerden her en der en een blik in de openstaande stal deed hem hui veren. Een keurig geklede dienstbode opende hem de deur en in de gang en kamer, welke hij achtereenvolgens betrad was alles orde en zindelijkheid. Het was dui delijk, waar mevruow Horsting kon heer sen, deed zij het. Na een ogenblik wachten trad een c'ame binnen, een middelmatig grote en blonde vrouw, met een vriendelijk, enigs zins zorgelijk gezicht. Het gelaat was rond, zonder dik te zijn, de mond iets te groot en de twee vermoeide ogen namen de bezoeker een kort ogenblik scherp op. „U bent mijnheer Venkel, van wie mijnheer Kortebas mij veel goeds heeft gezegd en ik dank u dat u zo vriendelijk zijt geweest, de lastige reis te onderne men. Gaat u met mij mee naar de werk kamer van mijn man, die nu noodge dwongen de mijne is geworden. Mijn broer, die mij in deze uiterst moeilijke weken terzijde heeft gestaan, is gisteren vertrokken, omdat hij niet langer kon wegblijven, maar hij zal regelmatig hier terugkomen om de administratie zoveel doenlijk te controleren en bij te werken". Venkel antwoordde, dat de reis niet bezwaarlijk geweest was en dat hij graag aan haar uitnodiging voor een bespre king gevolg had gegeven. Mevrouw Horsting bracht hem naar een ander vertrek, waar zij zich achter het schrijfbureau zette en hem een fau teuil aanwees. „Ik heb", begon zij, een beetje nerveus, „op het ogenblik maar 7 paarden en een veulen, en het is geen prima materiaal, zoals u wel zult zien". „Is er ook een hengst en zijn er fok- merries?" (Wordt vervolgd) TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Bcekh.) en onder nr. 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Oud-Deurwaarder Prina en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Aardappelen te k. H. Zuidema Schoolweg, Eierland Tek. spaniel (teef). Spanjer, We- verstr. 28 Te k. Sihlpomp met drukketel, grote eiken houten linnenkast, grote ka- merspiegel, hangklok, muur kastjes met spiegel. Eierland C 45a Te k. 2 kippenhok ken 5x8 m. Bakker, Waalder- straat Wie heeft kortge leden onze donkere winter jas verwisseld Gaarne bericht aan J.J. Lafeber. Schildereinde 17 Voerbietcn en/of voer- aardappelen te k. gevr. Jan v.d. Berg, Dennenoord, Tel. 223, Den Burg Te k. een best woonhuis S 177, 177a en 178. S. de Wijn, Den Burg Te k. een jekker gr. maat, 1 2 persoons houten ledikant met spiraal. Wilhelminalaan 94 Een klein partijtje puik kokende grauwe erwten tek. S. D. Keyser, Molenstr. 73 Tel. 342 - Te k. 98 cc D.K.W. klem gebrek spotprijs f 50, Oudeschild 238 Te koop tegen adv. koster, een jonge hond. Van Groningen, P.H. polder Heden is van zijn lij den verlost en opgeno men in de eeuwige Heerlijkheid, onze innig geliefde man, vader, be huwd en grootvader Jacobus den Hamer in de ouderdom van 65 jaar. Zijn rotsvast vertrou wen op Christus Zijn Heer was ook de genade waardoor hij mocht in gaan in de vreugde zijns Heren. Gez. 28 2 Fam den Hamer Terneuzen, 28 jan. 1957 Axelsestraat 120 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante Neelfje Krijnen wed. van Cornelis Kok in de ouderdom van 73 jaar. Jac. Krijnen M. Bremer-Krijnen P J. Bremer Neven en nichten Den Burg, Texel, 30 januari 1957 Clas. Em. Goll. stichting Teraardebestelling he denmiddag om 13,45 u. vanaf het Rusthuis op de Alg. Begraafplaats te Den Burg. Hiermede betuigen wij, ook namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. P. Duinker A. J. Duinker-Wiering Nieuwe Schild O 50 Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering van de Falconfabriek een partijtje met een onzichtbaar foutje of vlekje, die wij voor EXTRA LAGE PRIJZEN aanbieden Profiteert hiervan bij Grootste speciaalzaak voor Den Helder en Omstreken. kinderarts Wijziging spreekuren ziekenfondspatiënten maandag en donderdag van 14 tot 15,30 uur gebouw GGD. Particuliere patiënten maandag 10,30 tot 11,30 uur gebouw G G.D. Aan huis volgens afspraak De Penningmeester van het waterschap „De Ge meenschappelijke polders" verzoekt de ingelanden, welke de over het dienstjaar 1956 nog niet hebben voldaan, deze alsnog voor 15 febr. a.s. te voldoen, daar na gemelde datum tot vervol ging wordt overgegaan. Texel, 2 februari 1957 De Penningmeester E. L. J. Lap Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Been wassen, kletsnat op ten ban- ger/jedregen, NIETSTRIJKEN, klaar to weer aan te trekken. TOPLIN-sbirtizjn gemaakt pan zuivere peptlint. Af et twee TOPUN-sbirU bekt U geen ander oe er be tnd sater nodig. De ideale droefst voor elke man (ten uitkomst peer zfn rréuw Een kwaliteit f 19.75 in wit, beige en grijs Zaterdag 8 uur Zondagmiddag 4 uur Dean Martin en Jerry Lewis in (|e bent nooit te jong) Dean Martin en Jerry Lewis en 500 heel mooie meisjes in de beste klucht, die U ooit zag. Je bent maar eenmaal jong maar jong en oud lacht om Martin en Lewis TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zondag 8 uur en Maandag 8 uur een der grootste Europese successen (De weg) ln elk opzicht verbijsterend, eerlijk, ge voelig en zuiver TOEGANG BOVEN 18 JAAR. Het merk met wereldvermaardheid AR/WB/tND HORLOGES Junghans herenhorloges vanaf 36,50 Voor damesin chroom vanaf 43,50 in doublé vanaf 45,— in goud vanaf 130. Ook in andere merken vindt u bij ons steeds een grote keuze reeds vanaf 22,50 Onze vakkennis is uw waarborg. Groeneplaats Gedpl horloger Met ingang van heden worden alle reparaties uitsluitend contant afgegeven en kunt U nog profiteren Vanaf maandag 4 febr. gesloten. Boodschappen voorlopig nog af te geven aan de huisdeur Vismarkt. Charmeuse Katoenen Wollen Camisoles Directoirs Pantees Slips in Nylon en katoen

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2