J Bijna 25 jaar Consultatiebureau voor zuigelingen Iedere keer als de baby 't consultatiebureau bezoekt moet-ie op de weeqschaal: de groei wordt statistisch vastgelegd- Dit kleine mensje vond het maar een hele onderneming, en bo vendien was er nog een veeleisende fotograaf bij. Dokter Meerman heeft ver zocht even te mogen luis teren. De zuigeling vindt het maar nauwelijks goed, maar enfin, moeder is er bij en het zal dus wel met een sisser aflopen- „Texels Jeugd musiceert", een mooie slagzin, uitgevonden door de heer J. Visser, wiens jeugdige leerlingen woens dagavond in „De Oranjeboom" zo goed voor de dag zijn gekomen. Maar.... het is niet alleen de jeugd van Visser, die musiceert: Als U woens dags het consultatiebureau van „Het Witte Kruis" betreedt, vindt U daar al tijd wel een of meerdere baby's, die to nen over een reeds behoorlijk ontwikkeld stemgeluid te beschikken en best een toontje mee kunnen zingen op vocaal terrein. Ze vinden het plaatsnemen in een weegschaalmandje soms al een veel te zware eis en als dokter Meerman zo'n vreemd apparaat op je borst plaatst, dat met twee slangetjes naar haar oren loopt, is het toch zeker wel de gelegenheid om te tonen, dat je van dergelijke grap jes helemaal niet gediend bent. Gelukkig voor hen dus, dat het niet alle dagen kermis, pardon, consultatiebureau- dag is: „maar" tweemaal per maand en veelal mag je een keertje overslaan zon der dat je de kans loopt later nadelige gevolgen van het wegblijven te moeten ondervinden. Van alle kanten van Texel komen de moeders of verzorgers met (dik ingepak te) adspirant-mensen naar de Schoon- oordweg, waar wij sinds enkele jaren dat prachtig ingericht gebouw van „Het Witte Kruis" vinden. Dokter Meerman roemde de inrichting ervan en ook roemde zijde baby's: „Flinke babay's", zei ze, „Aan de kust streek vind je trouwens over het alge meen flinke zuigelingen en flinke kleu ters, ja in Noordholland, waar ik mijn werkterrein heb, zien de zuigelingen en kleuters er over het algemeen beter uit dan elders in het land of in de grote stad. „Klimatologische invloeden, dokter?" vroegen wij, maar wij kregen de indruk, dat niet het geval behoeft te zijn. „Er zijn ook nog wel andere oorzaken", was het antwoord, dat ons niet veel wij zer maakte. Om dit laatste was het ons trouwens helemaal niet begonnen: als de moeders, thuis gekomen, nog maar goed weten, wat de dokter hun geadviseerd heeft. Dat ze weten, hoe je een bepaalde voedingsstoornis het snelst de baas bent, welke vitaminen je moet verstrek ken en hoeveel en of je het snoetje wel of beslist niet met zeep in aanraking mag brengen. „Als ze twee maanden is, kan ze er vruchtensap bij krijgen", horen wij advi seren. De organisatie is ook perfect. Eerst moest er wel eens wat al te lang worden gewacht, maar daar vonden de zusters Harinck een oplossing voor: ieder half uur een ander dorp en tenslotte de kleine Burgertjes. Doorgaans komen de moeders of verzorgsters per taxi, die ze dan, zo mogelijk, met twee of meer huren en waar je een bushalte voor je deur hebt, maak je natuurlijk gebruik van de bus, indien die tenminste op jouw tijd ver trekt! Wij hebben er erg kleine baby's bij gezien: van een week of zes oud, mis schien, en ook wel groteren. Dat loopt sterk uiteen, want tot anderhalf jaar „vallen" ze onder dit bureau en daarna komen ze automatisch onder de hoede van het kleuterbureau, dat ze tot de aanvallige leeftijd van voor het eerst naar school onder controle houdt. Tegenwoordig komen er gemiddeld 70 zuigelingen naar het bureau. „Een prachtig en practisch ingericht gebouw", zei dokter Meerman, een voor beeld voor vele andere plaatsen. We ver namen, dat er nog steeds nieuwe consul tatiebureaus in gebruik worden genomen, zeker wel een paar per jaar in onze pro vincie alleen. Ze hebben er zelfs één in Kwadijk, waar jaarlijks niet meer dan acht nieuwe wereldburgers hun opwach ting maken, in Schellinkhout komen jaar lijks 12 kinderen ter wereld. Als alles normaal is, behoeft dokter Meerman geen bijzondere briefjes te schrijven, maar in sommige gevallen kan het voorkomen, dat een zuigeling of kleuter naar het bureau van de kinder arts wordt verwezen en ook wel naar het medisch-opvoedkundig bureau, maar dit laatste gebeurt zeer zelden. Op Texel, zo vertelde zuster Harinck ons, hadden ze vorig jaar 192 nieuwe in schrijvingen, waaruit blijkt, dat prak tisch alle zuigelingen verstandige ouders rijk zijn. Volgend jaar bestaat het consultatie bureau op Texel 25 jaar; op 6 januari 1933 nl. vond de eerste zitting plaats. „Door de beperkte tijd heeft dokter Ten Bruggecate slechts 35 zuigelingen kunnen onderzoeken, „zo schreef de krant over de eerste zitting, „zodat verschei dene moeders met hun kleintjes onver- richterzake moesten vertrekken. Om haar terwille te zijn, wordt een extra zitdag gehouden". De belangstelling voor dit bureau is steeds verheugend groot gebleven. Moge het tot in lengte van jaren zijn zo be langrijke taak op dezelfde wijze kunnen voortzetten. OOK DE VOGELWERELD PROFITEERT VAN HET ZEER ZACHTE WINTERWEER Ofschoon het wel meer voorkomt, dat de kluten in het zuiden van ons land bij gunstig weer overwinteren, kan als bij zonderheid vermeld worden, dat men deze elegante vogels momenteel ook nog in de Mokbaai kan aantreffen. De herfsttrek van deze vogels heeft in de regel tot eind oktober plaats. Het overwinteringsgebied strekt zich uit tot de kusten van Zuid-West-Europa, waar na de terugkeer weer plaats heeft van begin maart tot in mei. Indien zich geen strenge koude meer voordoet, zullen wij binnen afzienbare tijd deze typische kustvogel ook weer aan de binnenkant van de zeedijk in de brakwaterslootjes en meertjes kunnen zien rondscharrelen. In de Geul zijn vijf blauwe reigers ge zien. Deze vogels zijn vermoedelijk ook al zuidwaarts geweest. Ook heeft men de leeuweriken weer horen zingen. AUTOMATISCHE TELEFOONCENTRALE Een dezer dagen heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van een auto matische telefooncentrale aan de Waal- derweg te Den Burg. Laagste inschrijfster was de fa. Jb. Drijver Zonen, voor 398.824,—. Verder waren ingekomen de biljetten van de fa. wed. I. Voigt 417.400,fa. Duin 427.000,Bataafse Aannemers Mij. (ƒ421.360,—). Voor het schilderwerk waren de vol gende biljetten binnengekomen: Fa. Kamp, Zaandam, 19.780,fa. Graaf, Hogerstraat, 20.760,D. G. Toolens, 21.300,—. ZDH-nieuws Ons eerste elftal trok zondag naar Dirkshorn. Op een slecht veld, waar goed voetbal onmogelijk was, is ZDH erin ge slaagd D. een 20 nederlaag toe te brengen. D. dat met 5 verliespunten meer op de tweede plaats stond, was er op ge brand de achterstand wat te verkleinen. Er begon direkt al een stevige partij. Wij namen direkt het spel in handen en gevaarlijke aanvallen volgden op het D.- doel, wat al spoedig een goal opleverde: 10. Tegen de rust kwam D. nog even fel opzetten, maar de rust kwam met 10 Na de thee hetzelfde beeld. Vele val partijen in de modder. Wij slaagden erin, nadat een paar kansen verloren gingen, de voorsprong te vergroten: 20. Na een hevig modderballet floot de goed leiden de scheidsrechter de strijd uit en hadden wij een verdiende overwinning behaald. Het tweede speelde een slechte wed strijd aan De Cocksdorp en verloor met 51. Het wilde helemaal niet vlotten. De adsp. wonnen met 31 van De Koog uit, na met de rust met 10 achter gestaan te hebben. Goed gedaan, jongens. Zaterdagmiddag: ZDH a-SVC a. Zondag: ZDH 1-ZAP 3, aanvang 1,30 u. Komen er zaterdagmiddag nog enkele jongens op het veld om de kleedkamers wat op te knappen? SPORTVERENIGING DEN HOORN Zaterdagavond wordt er een film ge draaid in Loodsmans Welvaren. We ver wachten daar al de sportliefhebbers. De ze avond wordt besloten met bal. NACHT IN DE CEL DOORGEBRACHT Na de uitvoering door het Koninklijk Texels Fanfarecorps moest tijdens het bal even handelend worden opgetreden tegen een niet-lid, die rijkelijk aan Bacchus had geofferd en met een feest vierende eilandgenoot op de vuist wilde. Na veel spul en moeite wist men de man op straat te werken en even later heeft de politie zich over hem ontfermd met gratis logies. Dit was voor de eerste keer in de lange geschiedenis van het fanfare corps, dat op deze wijze de feestvreugde bitter verstoord werd. Nader vernemen wij, dat een der kell- ners van „De Oranjeboom" bij vergissing door actie uit eigen geallieerde gelederen buiten gevecht werd gesteld. Het excuur was uiteraard gauwer gemaakt dan zijn borstkas, zodat de man enige dagen zijn werkzaamheden moest staken. Dit inci dent, waarbij een stoel en diverse glas werk sneuvelde, had best voorkomen kunnen worden, zo de man, die tot dit alles aanleiding had gegeven, de toe gang tot het feestterrein was geweigerd en daar was toch alle reden toe geweest, want elders had deze persoon reeds vrij veel geestrijk vocht tot zich genomen. Ook in deze kan dus weer worden ge steld, dat overdaad schaadt PRAATAVOND VERENIGING VAN OUDLEERLINGEN Op vrijdag 8 februari vindt in de landbouwschool de zesde praatavond plaats. De heer G. Schraag zal spreken over Graan. Daarna zal de heer C. P. Laan een inleiding houden over het hand- en vakvaardigheidsonderwijs en de cursussen, die in het volgende winter seizoen georganiseerd zullen worden. lederen is welkom. GESPREKSAVOND TE DE KOOG Donderdagavond, morgenavond, aan vang kwart over acht, zal vanwege de Hervormde gemeente te De Koog weder om een gespreksavond aangaande de Bij bel worden gehouden. Deze avond vindt plaats in de Hervormde Pastorie. Alle belangstellenden zijn, zoals steeds, van harte welkom. BINNENBRANDJE TIJDIG BEDWONGEN Op de hoek Bakkenweg-Westerweg vindt ge twee mooie, Texelse boerderij en. Het heeft maar een haar gescheeld of een der hoeven - „Sonja" - hadden wij thans tot de geschiedenis moeten reke nen, want op het laatste moment werd daar een ernstig begin van brand ont dekt. Toen de besteller bij de PTT, de heer L. Gielis, het terrein van de hoeve „Sonja" betrad, zag hij, dat wasgoed op een rekje bij de kachel gehangen, vlam had gevat. Tegelijkertijd ontdekte ook mevr. Zijm, die op „Hoekzicht" woont, het begin van brand. Er bleek niemand in de kamer te zijn: een dochter van de familie Smit bevond zich in de keuken. Ogenblikkelijk werd gepoogd de bran dende kleren te blussen, maar dit ge lukte slechts ten dele, zodat men het brandende geval in een deken rolde en naar buiten sleepte. Hierdoor werd ver der onheil voorkomen. Gebleken is, dat de kachel door de storm enorm hard is gaan branden met bovengenoemd gevolg. Verzekering dekt de schade. CHAUFFEUR MOEST BELOOND WORDEN „Dat is wat voor onder de pomp" zei een bevriende relatie. „Moet je horen.„Maar man" zeiden wij, „dat is wat voor in een randje!" Dit was het geval: toen onlangs een aantal particulieren spontaan hun auto aanboden voor het ver voer van slecht ter been zijnde of veraf wonende bejaarden, die graag de toneelavond van „Het Masker" wilden bijwonen, besloot ook onze Eerste Magistraat een auto in te schakelen en zelf ach ter het stuur te kruipen. Voor „De Oranjeboom" gekomen boog een der inzittenden, een bejaard heertje, zich naar voren en sprak goedig tot de chauffeur, „En dit is voor U". De chauffeur keerde verrast om en begreep, dat de tevreden passagier hem een fooi tje wilde toestoppen. „Och, dat hoeft niet, heus niet, wij hebben dit spontaan aangeboden en fooien mogen wij beslist niet aan nemen", aldus trachtte de chauf feur zich uit deze voor hem blijk baar pijnlijke situatie te redden. Maar daar hielp geen lieve moe deren aan: de fooi was uit het diepst van het hart gegund. Later heeft de gulle gever be grepen, waarom hij zijn fooi zo slecht kwijt kon: „Man, zo merkte z'n bejaarde metgezel op „weet je dan niet wie ons gereden heeft? Het was de burgemees ter!!" TANKBAAN OP VLIELAND In lange tijd hoorde men niets meer over de voorgenomen aanleg van een tankbaan op Vlieland. Velen koesterden een stille hoop, dat het niet zo ver zou komen. Naar wij vernemen zal binnenkort toch tot aanleg worden overgegaan. Het ligt niet in de bedoeling dat er tijdens het seizoen geoefend zal worden, zodat het vreemdelingenverkeer geen schade zal ondervinden. Op Vlieland hoopt men nu maar, dat dit geen rekbaar begrip of een dito mededeling wordt. (Harl. Crt.) BINNENKORT EEN NIEUW GELUID IN DEN BURG Gidsengroep „Margaretha Sinclair" heeft een eigen drumband. Al enige tijd kunnen inwoners van Den Burg nu en dan in de avonduren trom geroffel en trompetgeschal horen; waar komt dat vandaan?! Wii hebben ons eens laten inlichten en toen oleek, dat de R.K. padvindsters sinds enige tijd over een groot aantal muziekinstrumenten beschikken. En nu maar oefenen om in het voorjaar een rondgang door Den Burg te kunnen houden. De bezetting van de band zal uit onge veer tweeëntwintig meisjes bestaan, n.l. tamboermajoor, negen trommen, negen bazuinen en drie vlaggen. Boven het normale blauw-witte uniform krijgen allen een witte koppel en witte hand schoepen, terwijl de instrumenten met witte koorden en blauwe wimpels worden verfraaid. Na eerst met eigen krachten gerepe teerd te hebben, is er nu een instructeur van de Marine uit Den Helder bereid om iedere week een avond over te komen cm de band te trainen. Wij wensen de drumband van de gidsen succes toe en hopen spoedig op 'n laptoe. Dat zal dan tevens de eerste keer zijn, dat er een meisjesband op ons eiland marcheert. ALLEEN AANVRAGEN TEN KANTORE DER ONTVANGER DER ACCIJNZEN Met betrekking tot de afgifte van ken tekenbewijzen is een nieuwe regeling ontworpen, welke met ingang van 1 febr. van kracht is geworden. Dit houdt in, dat de aanvragen in den vervolge dienen te geschieden ten kan tore van de ontvanger der accijnzen In verband met vorenstaande vervalt dus de vroegere publikatie, waarbij werd bepaald, dat de rijkspolitie in deze de benodigde gegevens en formulieren ver strekte. FEESTAVOND N.V.V. Wij vestigen nog even de aandacht op de feestavond van het N.V.V., die morgen in „De Oranjeboom" wordt gevierd. Het programma vermeldt o.a. vertoning van de film „Gouden Oogst", die alle leden zeker willen zien. Voorts wordt gedraaid ..Honderd mannen en een meisje", een film die zeer in de smaak zal vallen, want dat meisje is niet minder dan de vermaarde filmster Deanna Durbin. Wij maken kennis met een werkloze trombo nist, die alsmaar vergeefs pogingen in het werk stelt om te worden opgenomen in het orkest van Leopold Stokowsky. Zijn dochter Patsy probeert een orkest samen te stellen van werkloze musici. Dat lukt haar en er bestaat zelfs 'n kans, dat dit ensemble voor de radio zal op treden. Maar keer op keer vallen haar plannen in het water. Zij houdt echter dapper vol en de aanhouder wint als de beroemde dirigent zelf zich met het pro bleem gaat bemoeien. Dit wordt een triomf en niet in het minst voor de ener gieke Patsy, die uitgenodigd wordt om de Traviata-aria te zingen met orkest begeleiding en daar uiteraard zeer over verheugd is. Maar nog meer voldoening schenkt haar het feit, dat haar vader weer een vaste baan gevonden heeft. Blijkens de advertentie is er ook een leuk programma voor de jeugd. ONTWIKKELING OOSTEREND In de Texelse Courant is al verschei dene keren een bericht of artikel ver schenen inzake de leverbotziekte, maar de leek werd uiteraard niet ingewijd in het waarom en waardoor van deze kwaal. Toch wordt er de laatste tijd erg veel over deze ziekte gepraat, bij de kap per en op de sociëteit, langs de lijn van het sportveld (tijdens de pauze natuur lijk) en tijdens het „stief" kwartiertje vóór de vergaderingen worden geopend. Voor sommige veehouders was deze ziekte zelfs een nachtmerrie geworden. Hoe dan ook: dit onderwerp heeft de algemene belangstelling gekregen en het was daarom een goede gedachte van de vereniging „Ontwikkeling Oosterend" om een deskundige uit te nodigen tot het houden van een voordracht over de le verbotziekte. De heer H. de Boer, dierenarts alhier, bleek hiertoe gaarne bereid. „Het Wapen van Amsterdam" was best bezet toen de heer Jb. Visman zijn ope ningswoord sprak. De voorzitter verwel komde in het bijzonder de heer en mevr. De Boer en de heer Noordijk. De niet- leden wekte hij op zich bij de vereniging aan te sluiten. De causerie door de heer De Boer ge noot aller aandacht. Wij zullen het ge sprokene niet gaan releveren, omdat het voornemen bestaat om deze lezing ook op andere plaatsen te houden. Het was een zeer leerzame en ook interessante avond, waar vooral de schapenhouders zelf hun voordeel mee zullen doen. Na het gesprokene volgde vertoning van lichtbeelden en een film. Van de gele genheid om na de pauze vragen te stellen werd flink gebruik gemaakt. Vervolgens hield de heer De Boer een kort praatje over het abortus-Bang. Omstreeks elf uur volgde sluiting door de voorzitter, die hoopte, dat de heer De Boer een aangename herinnering zou behouden aan zijn eerste lezing aan Oosterend. De heer Visman deelde hierna nog mee, dat op woensdag 24 februari een avond zal worden verzorgd door de heer Zadelhoff, Den Helder. Begin maart hoopt Ontwikkeling Oos terend zijn 10-jarig bestaan te vieren. Hiervoor vraagt het bestuur de medewer king van de leden. Het gaat niet om financiële steun, maar om de leden zelf: er dient een feestelijk programma te worden samengesteld. Geeft U reeds nu op voor een voordracht, zang- of muziek stukje. Op deze feestelijke herdenking komen wij t.z.t. natuurlijk uitvoeriger terug. BEKENDMAKING Van politionele zijde bericht men ons: Op 25-l-'57 werd te Huizen het stoffe lijk overschot aangetroffen van een on bekende man. Het signalement van deze man luidt: ongeveer 30 jaar oud, ongeveer 1.70 m. lang, hoedmaat 53, schoenmaat 40, slank postuur, kort donkerblond haar. Kleding: rood-bruin lederen motor- vest, blauw-grijzen broek, bruine glacé handschoenen, korte zwart lederen laar zen met ritssluiting en riempjes, vierkant armbandhorloge waarop witte wijzerplaat met een blauw gestreept vlak. Meer gegevens zijn bekend bij de plaatselijke politie. Een ieder, die iets weet van het ver dwijnen van iemand, die met het opge geven signalement overeenkomt wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de plaatselijke politie. BOUW BEJAARDENWONINGEN GEGUND Naar wij vernemen is dezer dagen aan de laagste inschrijfster, de fa. Jb. Drijver Zonen, de bouw gegund van 34 bejaar denwoningen te Den Burg. Deze heeft wel zeer lang op zich laten wachten, waar de aanbesteding zeker vijf maanden geleden heeft plaats gehad. ZATERDAG: TURNSTERS IN DE RING Zaterdagavond staat Oosterend in het teken van de gym, want de clubs van Oosterend en De Cocksdorp gaan elkaar dan bekampen. De organisatie ligt in handen van Oosterend, dat tevens voor de prijzen zal zorgdragen. Ieder dorp zal met drie groepen aantreden: 8 meisjes, 8 junioren en 8 dames. Zij gaan verrichten: vrije oefening, ringwerk, aan de brug, even wichtsoefening, paardspringen. De maiden-match van Oosterend, want voor het eerst komen zij dan op een wed strijd uit. Voor de zegevierende vereni ging is een lauwertak in het vooruitzicht gesteld en voorts voor de groepen me dailles. Het festijn begint om half acht in „Het Wapen van Amsterdam". C.Z. „EENDRACHT" VERGADERDE Door omstandigheden kon het verslag van de op 30 januari gehouden leden vergadering van de Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht" G.A. nog niet eerder wor den geplaatst. Toen de voorzitter, de heer C. Roeper Mzn., de vergadering opende, kon hij tot zijn genoegen constateren, dat ruim 150 leden aanwezig waren. Spreker gewaagde in zijn openings woord van een zekere onrust onder de boeren, wat betreft de maatregelen van de overheid. Tot nu toe nl. zijn nog steeds geen nadere gegevens bekend over de "garantieprijs voor de melk, hoewel het melkjaar (dat in nov. begint), reeds 3 maanden loopt. Nadat de notulen van de vorige verga dering onveranderd waren goedgekeurd en een tweetal veehouders als lid was aangenomen, volgden mededelingen door de directeur. Uit deze mededelingen stippen we het volgende aan. De regennjke zomer van 1956 gaf een flinke melkaanvoer te zien met een iets hoger vetgehalte. Toch ligt deze aanvoer niet hoger dan in 1955, waaruit valt af te leiden, dat de Texelse boeren iets min der rundvee houden, wat overeenstemt met de gegevens van de Vereniging voor K.I., waar zelfs ruim 200 dieren minder werden aangeboden. De kwaliteit van de produkten was goed, vooral de kaas liep best. Op de cen trale keuring van de Alg. Ned. Zuivel- bond werd een gouden medaille behaald, terwijl ook op de bondskeuring te Alk maar, zowel de Goudse volvet als de Edammer 40+ met een medaille werden bekroond. Met de nieuwe afdeling voor het ver werken van wei is tot nu uitstekend ge werkt. Moeilijkheden kwamen daarbij niet voor. Na nog de tegenslagen bij de boter- afzet (koelhuisvoorraden) en de moeilijk heden bij het totstandkomen der garan tieprijs te hebben gememoreerd, volgde verkiezing van 2 bestuursleden. De heer M. Bakker, Spyk, werd her kozen als bestuurslid. Voor de heer C. Roeper Lzn., die zich niet herkiesbaar stelde, werd met overgrote meerderheid van stemmen gekozen de heer F. Keijser, De Waal. Desgevraagd toonden beiden zich bereid deze functie te aanvaarden. In de fin. commissie werd gekozen de heer C. Jongejan, Eierland. Punt 7 stelde de bouw van 4 zg. hout rijke woningen aan de orde. Na enige vragen hierover te hebben beantwoord, stelde de voorzitter stemming voor. Met 15 stemmen tegen werd dit voorstel aan genomen. Een aanvraag voor het lidmaatschap van de N.C.M. te Amsterdam, werd ook aangenomen. Om ruim 11 uur volgde rondvraag en sluiting. Na de verkiezing van een nieuw be stuurslid sprak de voorzitter de schei dende secretaris in hartelijke bewoor dingen toe. Hij dankte de heer C. Roeper Lzn. voor alles, wat hij had gedaan in de 25 jaar, dat hij bestuurslid was van de „Eendracht". Niet alleen was hij in die tijd een zakelijk en vooruitziend man, maar ook ontstond er daarnaast 'n band van vriendschap met de andere be stuursleden, wat niet hoog genoeg kan worden gewaardeerd. Als blijk van er kentelijkheid voor de bewezen diensten en als herinnering aan de 25 jaren, dat Roeper bestuurslid was, werd hem een polshorloge aangeboden. In zijn wederwoord liet de heer C. Roeper Lzn. duidelijk blijken, dat hij al deze jaren met vreugde en overtuiging had meegewerkt aan de opbouw van de Eendracht en dat het hem zeer veel ge noegen deed, dat hij het in die jaren heeft mogen beleven, dat alle Texelse melk in één fabriek wordt verwerkt. Hij trad nu een stap terug, maar hoopte nog vele jaren als gewoon lid de zaken van de Eendracht te blijven volgen. Spreker betuigde zijn dank voor de ondervonden medewerking en vriendschap en voor het mooie afscheidscadeau.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2