V I Pimba de negerjongen WACHTEN duurt altijd lang! „DRIE VROUWEN AUTO „WITTE KRUIS" Aan vrijwillige bijdragen ten bate van onze auto mochten wij nog ontvangen: Philips Roxane 50,N.N. Oosterend 2,50; A. E. Den Burg 10, In het geheel is er tot nog toe aan bij dragen een bedrag van 2797,30 ontvan gen. Wie helpt de 4000,vol maken? Ten behoeve van onze wijkverpleeg ster te Oosterend, werd een dezer dagen een nieuwe bromfiets aangeschaft. Een mooie gelegenheid voor onze leden te Oosterend en omgeving hiervoor een extra bijdrage aan onze vereniging af te staan. Onze Zuster te Oosterend neemt deze giften voor dat doel gaarne in ont vangst. FILMNIEUWS: „KHUBER PATROL" Wij worden meegenomen naar het ru moerige grensgebied tussen Afghanistan en het Brits-Indië van omstreeks 1900. Wij ontmoeten daar een zekere kapitein Cameron, die het oog heeft laten vallen op de schone Diana, maar het wordt hem niet gemakkelijk gemaakt: zij zelf schijnt haar hart aan niemand anders te willen schenken dan aan luitenant Kenner) y. De kapitein laat een groep, onder leiding van zijn rivaal de strijd aanbinden met een oproerige bende. Zijn tegenstander op het amoureuze pad sneuvelt, wat voor Cameron nu niet bepaald vleiend is, want men meent algemeen, dat hij zijn partner met vooropgezet plan uit de weg heeft laten ruimen. Het heeft dan ook heel wat voeten in aarde, eer hij het pad tot Diana's hart zodanig geplaveid heeft, dat een tocht erheen het gewenste einddoel garandeert „DE MAN MET DE GOUDEN ARM" Dit is een rolprent van geheel andere strekking, maar zeker niet minder span nend. Na „The Moon is Blue" en „Car men Jones" blijkt ook de film „The Man with the golden Arm" heel wat stof te doen opwaaien. Dat komt in de eerste plaats doordat men de Amerikaanse Production Code heeft genegeerd en een onderwerp heeft gekozen, dat tot nog toe taboe was, de verslaving aan verdovende middelen. Het komt in de tweede plaats door de realistische wijze, waarop men dit onder werp heeft behandeld. De man met de gouden arm heet Fran- kie Machine. Hij is „dealer" in een speel hol, dat wil zeggen, hij geeft de kaarten en speelt mee en met succes. Hij heeft ook nog een gouden arm, op zijn credit zijde: hij is aan morfine verslaafd en laat zich de kostbare injecties in zijn arm toedienen. Verder wordt de titel kracht bijgezet door zijn duidelijke be gaafdheid voor het vak van drummer, die aan de dag getreden en ontwikkeldl is in een gevangenishospitaal. Nederlands nieuws O.a. Minister Spaak pleegt overleg in Den Haag; Amsterdamse Bodediensten verlaten de binnenstad; Rock 'n roll- experiment in de hoofdstad; Mr. G. van Hall, burgemeester van Amsterdam; Wereldnieuws O.a. Koninklijke reis door het Zuid poolgebied; Overstroming in vier Ame rikaanse Staten; De 1000 km. autorace van Buenos Aires; Nationale schaats kampioenschappen in de V.S.; Interna tionale skiwedstrijden in Garmisch Partenkirchen. PESTVOGELS OP TEXEL In een tuin aan de Witte Kruisweg is vorige week een groep van 12 pestvogels waargenomen. De vogels deden zich te goed aan de rode bessen van een struik, die de laatste jaren - behalve vorig jaar, toen ze verstek lieten gaan - als pleister plaats zeer in trek is. Doorgaans kwamen zij reeds in november en december. Ook deze vogelsoort is blijkbaar door het milde weer van de kook gebracht. De naam pestvogel is ontstaan doordat de bevolking in vroeger jaren meende, dat deze vogel een voorbode van de na derende pest zou zijn. Op zijn broed plaatsen leeft hij voornamelijk van in secten, maar bij winterdag voedt hij zich bijna uitsluitend met bessen. Het is een fraai getekende vogel, on geveer zo groot als een spreeuw. S.V. Texel Door de vele regen kwam er van het programma vrijwel niets terecht, alleen adsp. b speelde aan De Cocksdorp en leed hier een dikke 90 nederlaag. Er wordt hier teveel gesjouwd en te weinig gevoetbald, waaraan de zeer povere techniek niet vreemd is. K.V.N.B.-voetbal-toto. De deelname hieraan is alleen open gesteld voor onze leden. De formulieren zijn over de post toegezonden en kunnen woensdagavond tussen half tien en half elf en vrijdagavond tussen zeven en acht uur bij hotel „De Graaf" worden inge leverd. Lees vooral het reglement nauw keurig. Programma voor zondag a.s.: Texel-Grashoppers; Texel a-Flevo a, Wieringerwaard 2-Texel 2. Zaterdag: Texel c-Vesdo b, aanvang 3 uur, Texel b-Oosterend a, aanvang 4,15 uur. JAARVERGADERING „KOTEX" Maandag heeft de „Kotex" haar 14de jaarvergadering gehouden in „De Zwaan". Er was zeker 50%> van de leden aanwezig. Er is in een zeer prettige sfeer vergaderd. Uit het jaarverslag bleek, dat het afgelopen jaar weer mooie successen had opgeleverd, ondanks de moeilijkhe den met de fok in het voorjaar. Uit het financiëel verslag bleek, dat de uitgaven onder de inkomsten waren ge bleven, zodat de kas een goed beeld ver toonde en er kon dan ook nog een „rond je" af. Bestuur. De heren J. Stam en C. Bruin werden met grote meerderheid herko zen. De voorzitter, de heer Van Elk was niet herkiesbaar en werd opgevolgd door de heer A. Mosk. Deze fokker is geen onbekende in de „Kotex". De heer E. de Jong, ook niet herkiesbaar, werd opge volgd door de heer H. J. Schraag. De heer Stam dankte de scheidende voorzit ter voor hetgeen hij in de afgelopen 3 jaar voor Kotex had gedaan. De 2de voorzitter, de heer H. Snoek, feliciteerde de heren Mosk en Schraag met hun benoeming. Er zal een weegschaal door de vereni ging worden aangeschaft. Ook zal in het komende seizoen weer een clubshow worden gehouden. Maar nu is het eerst de tijd voor de tok met dat materiaal, dat bewezen heeft met de beste dieren van de Provincie, ja zelfs van Nederland te kunnen wedijve ren. Succes vrienden! H. A. Witte DRUTEN KRIJGT DE RAADSNOTULEN HUIS-AAN-HUIS Volgt Texel dit goede voorbeeld? De heer J. Daalder, een onzer actiefste raadsleden, zal dit bericht met bijzon dere voldoening vernemen, want tijdens de onlangs gehouden vergadering van de Texelse gemeenteraad vroeg hij of het nu werkelijk zo'n moeite was om de no tulen aan ieder raadslid gestencild op te sturen. Hem kwam dat als moeite lonend voor: „Dan kun je nog eens terugblade ren naar aangelegenheden, die je niet al te helder meer voor de geest staan", zo ongeveer formuleerde hij zijn betoog. Wij kregen de indruk, dat B. en W. hier niet al te gretig op ingingen. De huidige gang van zaken gaf volgens hen beslist geen aanleiding tot klachten, want die notulen liggen steeds voor iedere nieuwe vergadering ter inzage. Wij (persoonlijk) voelen mee met het standpunt van genoemd Raadslid, want waar kun je het verhandelde nog eens beter onder de loupe nemen dan rustig jes aan eigen haard? Wij zijn in onze overtuiging gesterkt door het feit, dat ze in het plaatsje Dru- ten de notulen straks huis-aan-huis gaan bezorgen. Of Druten geen krant heeft? In ieder geval is het zo, dat de Drutena- ren zich kunnen abonneren op deze notulen. „Dit is het resultaat van een voorstel van wethouder G. Sas, die zich bitter beklaagde over de „roddelende voor lichting" van de pers. Vooral de raads- verslagen van Druten zouden niet ob jectief zijn, en hij wilde dat de Drute- naren nu eens goed voorgelicht wor den. Negen van de dertien raadsleden voelden voor het plan, en dus wordt nu een proef genomen met het spreiden van de notulen." Dit is dus het gevolg van de „rodde lende voorlichting" en het (dus) niet ob jectief weergeven van hetgeen de Raad te berde heeft gebracht. Wij menen te weten, dat Druten geen krant rijk is en blijkbaar heeft een naburig blad iets te gen Druten? Hoe pretti? is het, te bedenken, dat de Texelse Courant huis-aan-huis steeds met verslagen komt, die aan objectiviteit niets te wensen overlaten. Zeker, de heer Daalder zal wel eens pruttelen: „Ik heb veel meer gezegd dan ze hebben opgeno men", maar dit geldt (heus) voor alle 15 raadsleden. Wij moeten ons steeds tot 'n paar kolommetjes beperken en tijdens zo'n lange zitting worden er tien of meer kolommen gekweekt. ZANDBOER KRIJGT TOESLAG OP DE MELK De dagbladen meldden, dat de zand boer toeslag op melk zal krijgen. Naar wij vernemen kunnen nagenoeg alle Texelse bedrijven voor deze toeslag in aanmerking komen. Het Produktschap voor Zuivel streeft ernaar binnen vier weken aan de zand boeren een toeslag van 1,70 per 100 kilogram geleverde melk uit te betalen. Dit wordt mede gedaan om de boeren, die door de wateroverlast in 1956 ernsti ge schade hebben geleden, te hulp te ko men. De toeslag zal als voorschot uit het zuivelfonds 1957 worden verleend. Zodra het netto-resultaat van het melk jaar 1955-'56 bekend is, zal verder aan melkveehoudènde boeren uit het iandbouwegalisatiefonds het nadelig ver schil tussen netto-opbrengst en de ga rantieprijs van de melk worden uitge keerd. Men neemt aan, dat dit nadelig verschil neerkomt op circa vijftig cent per honderd kilogram melk. DE WAAL IN VROEGER JAREN Zo heeft het dorp De Waal thans weer een toneelvereniging. Wie een passende naam weet, melde dit aan het dorpshuis bestuur of aan het bestuur van de to neelvereniging zelf. Er valt een prijsje mee te verdienen! Tientallen jaren heeft De Waal het zonder een toneelclub moeten stellen, want in 1925 werd in „Bellevue" door „Ons Genoegen" de laatste uitvoering gegeven. „Bellevue" werd geëxploiteerd door de heer C. Bruin. Die toneelvereni ging had bijna veertig jaar bestaan. Er was altijd wel belangstelling voor toneel geweest, maar toch leek instand houding niet mogelijk, je zou dit beter ver- i een Peri°de van verslapping kunnen noemen, misschien was „Bellevue" ook geen goed toneel rijk? Het zaaltje zelf was trouwens ook niet groot, want als je er met een tachtig man in zat, was-ie stampvol; het was dan ook in de eerste plaats cafeetje. In De Waal had je des tijds twee cafées, het andere gebouw, waar je bij winterdag weer op verhaal kon komen, luisterde naar de schone naam „De rijzende maan". - Die maan heeft zijn laatste kwartier echter niet gehaald, want ontijdig en wel in 1920 is dit cafeetje gedeeltelijk gesloopt. Toen De Waal dan geen toneelvereni ging meer bezat lieten ze af en toe een voordrachtskunstenaar van de overkant komen. Overigens had men ook vóór 1925 cul turele avonden. Dan trad b.v. op het hoofd van de school, de heer De Jongh, die overal op ons eiland programma's P.S. Wij adviseren B. en W. de proef verzorgde en daarmede steeds veel sue- 'n nriltM, tp vnlppn pn ripn pnptppn ces ha(j want in oude jaargangen lezen van Druten te volgen en dan meteen grootscheeps van wal te gaan door aan schaffing van een bandrecorder, want ook de band is in alle opzichten objectief; zeker hij kan obstructie voeren, hij kan afbreken, maar dat is een te verwaar lozen gevaar, want dan hebben wij toch altijd nog wel een ambtenaar bij de hand, die als een goeie en objectieve in valler kan worden ingeschakeld. En blijkt later, dat die man de objec tiviteit niet wenst te dienen, wel dan zeggen wij eenvoudig „Druut", zoals ze dat zéker in Druten hebben geschreeuwd! wij, dat hij altijd voor een groot gehoor mocht optreden. Van 1891 tot 1917 was de heer De Jongh op Texel werkzaam. Daarna was de heer Weersma hoofd der school te De Waal. Hij richtte er een kinderkoortje op. Wij hebben eens vermeld, dat de school in 1870 gebouwd was, maar het gebouw dateert van 1866; daarvoor was er een school aan de Oudeschilderweg. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN van 30 jan. tot en met 14 febr. 1957 Gevonden: zwarte regenbroek; sleutel; shawl; bruinlederen want; kindershawl tje; autoped groenkleurig; blauwgrijze regencape; zwarte dameshandschoen; DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 15 februari: Jeugd: J. A. v.d. Slikke-T. Verheijen 2- H. Verstegen-J. Moerbeek 2- W. Laan-I. Moerbeek 2- P. Bruin-M. Stam 2- J. v.d. Bout-J. Vonk 2- A.: C. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 1 S. Bakker-C. Medendorp 2- C. Dijker-W. A. v. Zeijlen 1- S. Ros-Joh. D. Bakker 2- B.: Jb. Koorn-S. v. Heerwaarden 0- A. v.d. Slikke-A. Vinke 1- P. Keijser Dzn.-C. v.d. Werf 1- P. W. Kooi-Jn. Stam 2- Jo Schoo-G. Dros 1- C.: J. Hillen-C. Vinke 1 J. A. v. Enst-P. Bakker 1- D. v.d. Werf-R. Zijm 2- Jac. Bink-F. v. Sambeek 0- P Bakker-J. Wietsma 2- W. A. van Zeijlen was zeer goed dreef en zo zagen we dat C. Dijker m gelijke stukken in volslagen verloren p sitie werd gedrongen. In het eindsp miste Willem echter de nodige kwalite Het is dan nu weer zo, dat C. Dijker m een punt en een partij achter staat S. van Heerwaarden, terwijl de kansi op de derde plaats voor C. Medendo aanmerkelijk zijn geslonken. C. v. Hee waarden, W. A. van Zeijlen en J. Hoo berg scoorden allen rond 50°/n en vorm daarmee de middengroep. In B. is Jb. Koorn weer naar de onde ste plaats gedrongen, maar het zal vo G. Dros een hele opgaaf zijn nog een ca concurrent te passeren. Hiervoor komi in aanmerking C. P. Burger, P. Keijs A. Vinke en mogelijk nog Jn. Stam, ho, wel ze allen nog 2 a 3 punten voorsproi hebben. D. v.d. Werf verdedigde zijn kansen C. zeer goed en heeft weer een pu voorsprong op R. Zijm, die op zijn beu het voordeel heeft van een partij achte stand. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel bren ter algemene kennis, dat de Minister Oorlog omtrent vrijstelling van dien als gewoon dienstplichtige de volgent uitspraken heeft gedaan: Cornelis van Lenten, lichting 1956. Met ingang van 15 april 1957 voorgot vrijstelling van dienst verleend als g woon dienstplichtige wegens persoonlij] onmisbaarheid, bij beschikking van februari 1957, no. 837055; Jan van der Vis, lichting 1955. Met ingang van 15 februari 1957 voo goed vrijstelling van dienst verleend gewoon dienstplichtige wegens persoo lijke onmisbaarheid, bij beschikking 11 februari 1957, no. 838185. Tegen elke omtrent vrijstellii, gedane uitspraak kan iedere belan hebbende uiterlijk de tiende dag de dag waarop de uitspraak algemene kennis is gebracht, in b roep komen. Indien de ingeschrevei wie de uitspraak ge'dt, buiten Nede land verblijft, kan, voor'zover het do deze in te stellen beroep betreft, m overschrijding van de termijn van tii dagen genoegen worden genomen. Z j lang omtrent zodanige overschrijdii j geen beslissing is genomen, wordt uitspraak na het verloop van de termi van tien dagen als onherroepelijk 1 schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin ZATT veelkleurige want; witte wollen das; jon^ 'ichten beroepschrift moet met reden 1 nmh onrt Tim nn tttArnan intTüloirürn i genspet; trekpen van landbouwtractor; omkleed zijn en worden ingeleverd duimstok; scheepslampje; alpinomuts (bi.) I afH ™Utaire zaken van de secretarie 12. Wel drie meter valt Pimba en dan weet hij zich nog juist vast te grijpen aan een liaan. Meteen slingert hij door naar een andere boom. Dan ziet hij, dat de leeuwin haar prooi heeft laten liggen. Het beest snuift met de kop in de lucht en langzaam komt het in de richting van de jongen en de aap. Nu gaat het pas goed spannen, denkt Pimba, want de leeuwin rust natuurlijk niet voor ze ons gevonden heeft. Vluchten in de richting, waar de wind vandaan komt, dat is de enige oplossing. Met een smak laat Pim ba zich op de grond vallen. „Bari, Bari", gilt hij, en weer moet hij het op een lopen zetten. De leeuwin kan niet ver meer af zijn. Pimba is zo vlug als water en hij heeft weinig moeite met de boomwortels en de lianen, die hem in zijn snelle vaart belemmeren. Hij loopt wat hij kan, want zijn leven hangt er van af. En als hij bij de grote rivier komt, bedenkt hij zich geen ogenblik: met een vervaarlijke sprong plonst hij in het snelstromende water. zakmes met wapen van Texel; 1 paar kinderhandschoenen; 1 paar zwarte da meshandschoenen; zakdoek; zwarte da meshoed; rood jongensrijwiel met witte handvatten. Verloren: geel kindershawltje; rood bruine damesportemonnee (inh. 7,55; zwarte pet; rood-bruine portemonnee (inh. 30,ruim 100,in geel i melkzakje; groene herenvulpen (Pelikaan j 120); zwarte dameshandschoen; bos sleu tels; bruine fietstassen; wieldop; heren- horloge; donkerbl. pet met oorkleppen; bruine leren aktentas (inh. weekrappor- ten); doublé dameshorloge met doublé bandje; zwartlederen dameshandschoen; motorbril; 10,in enveloppe; zwart kinderportemonneetje inh. ƒ0,75; bank biljet van 10, zer eemeente De Koningin beslist op het beroep l een met redenen omkleed besluit, nad de raad van state is gehoord. Texel, 14 februari 1957. De Burgemeester voornoemc C. DE KONING (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijze voor boot en trein in voorverkoo bij de V.V.V. Uitga Boek! Den De maar heer naar, hij b piere lië ze oren cause zijn Iers voor hebb opko teleu Heid trein hebb He den disti: zove geen wore dan grati lang, gaat tusse wen: emi| ham de c ons bera het omd kleii en o uitg niet hede ze li er a en j In grot op i de e ban) A in verl Ned lede lanc milj daa: gen' daa De mis] Ned N dive niet zij rusl goe< Hei hui: laae mee aan hei< E gro last dar zeg een nee ber gel: eis. we: aar mii FEUILLETON n door W. KERREMANS 54. „Hè je het klaar gespeeld met die twee?" „Ja, de andere is er vandoor". „Wie was dat?" „Jacob". „Een knap stel". „Voor de galg", voegde de jongere er bij". „Als nu een van jullie eens naar de veldwachter wilde fietsen en de andere deze vriend bewaken, dan zou ik wel graag me wat wassen en zo". „Ja, maar ik heb liever niet met de pelitie te maken", zei de vader voorzich tig. „Zo. Wat dan? Dan zal ik zien naar de veldwachter te komen" zuchtte Ven kel. Hij probeerde zijn rijwiel op te ne men, maar bleek er niet toe in staat. „Neen vader", sprak de zoon, tussen beide komend, „dat is geen werk. Ik fiets wel effe naar de veldwachter en wij hebben er verder niks mee te maken" „Dat mot jij weten jong, maar ik blijf nie bij die vent op post". „Ik blijf hier wel wachten tot de veld wachter er is", zei Venkel slapjes en ging op de grond zitten. De zoon nam de fiets van Venkel, maar deze bleek niet berijdbaar. „Dan neem ik de mijne wel", zei de jongen en liep snel naar zijn huis. De vader sjokte naar zijn woning, maar liet de lantaarn achter. „Breng me tenminste een glas water", riep Venkel hem na. „Zal gebeuren". De man verdween in zijn huisje en het duurde even voor de deur weer ge opend werd. Er kwam een vrouw uit, die Venkel een glas water bracht, een kom met water en een doek. „Doris het me gezeit dat je wel nattig heid kan hebben", zei ze, „hierzo, drink eens en was je wat". Venkel deed het met graagte, dronk het glas leeg, dat hem verkwikte en waste zijn wonden en blessuren. „Hè je nog wat nodig?" vroeg de vrouw hartelijk. „Neen dank U, op het ogenbilk niet. Ik blijf hier tot de veldwachter er is". De vrouw ging heen en Venkel schoof zo dicht mogelijk naast Vink. Het duur de niet lang, of hij zag beweging komen in het lichaam. „Liggen blijven", beval Venkel. „Wat is er? O ben jij dat? Waar is Jacob?" Venkel gaf geen antwoord. Vink pro beerde op te staan, maar Venkel gaf hem een stomp dat hij weer neerviel. „Meneer Venkel", zei Vink op onder danige toon. „Laat 't nou maar uit zijn. We hebben de zaak uitgevochten, ik heb een pak slaag gehad en nou most je een flinke vent zijn en me laten gaan". Venkel bleef zwijgen. „Kom", vervolgde Vink. „Wat mot dat nou hier? Je kan me hier toch zeker niet laten liggen?" Geen antwoord. „Ze zijn zeker de politie halen hè? Dat zou echt kinderachtig zijn van jou. Dat doet een huzaar toch zeker niet en je kan er van op aan, dat je niks meer overko men zal. Jacob heeft me overgehaald om je hier op te wachten, maar nou is het gedaan. Dat begrijp je toch zeker ook wel?" „Je kunt de moeite sparen om nog langer te praten", zei Venkel eindelijk langzaam, „antwoord krijg je niet van mij". „Als ik niet zo beroerd was in mijn kop, sloeg ik je hardstikke de hersens in". Weer maakte hij een beweging om omhoog te komen en Venkel diende hem nu een forsere stoot toe. Zwijgend bleven zij wachten tot de veldwachter was aangekomen. Vink stond op, maar liet zich weer neervallen. „Ik kan niet lopen", zei hij zwak. Er werd een handwagen gehaald en de gewonde werd daarop vervoerd. Ven kel kon naast zijn fiets lopend het dorp en zijn kamer bereiken, waar zijn hospita en hospes hem verzorgden. Hij at wat, en ging daarop naar bed, gekweld door een zware hoofdpijn en pijn op vele plaatsen. De volgende och tend was de hoofdpijn wel wat minder, maar de getroffen plaatsen veroorzaak ten hem nog veel pijn. Hoewel de hospita juffrouw Huiberts, hem met geen ogen blik talmende vloed van woorden er van trachtte af te houden, ging hij toch naar Equi. Tinus en Ariaan waren al ingelicht. Het gerucht van de overval en de afloop was al bekend geworden in het dorp. Vink was 's avonds nog naar het zieken huis vervoerd en Jacob zat in 't kot. Vroeg in de ochtend kwam mevrouw Horsting naar de stal en toen ze het ver wonde gelaat van Venkel zag, riep zij angstig uit: „O mijnheer Venkel, ik hoor daar juist wat U is overkomen. U moogt niet op blijven en werken. U moet naar bed en de dokter laten komen". „Daar is geen enkele reden voor, me vrouw. Zoals u ziet ben ik zo rad als een paard kan zijn en er is geen beter mid del om het te vergeten dan gewoon zijn werk te doen." „Neen, neen, dat wil ik niet hebben. U moet tenminste vandaag rust nemen. Leg alstublieft dadelijk uw werk neer en kom mee". „Mevrouw, u maakt 't daarmede erger. Als ik moet zitten en niets te doen heb ben als alleen maar te denken aan die paar builtjes, word ik ziek". „We zullen zien. Gaat u nu eerst met mij mee naar binnen en vertel eens wat er is gepasseerd". Venkel ging mee. Ja, het ging zoals de lezer al gegist heeft. Bij de eerste ontmoeting van Toos en Marien was het al begonnen, beiden gevoelden toen een spontane en warme sympathie voor elkaar, beiden zetten hun ontvang-apparaat wijd voor elkaar open, maar dat van Toos was van groter capa citeit, was extra gevoelig. Dat van Ma rien was gestoord door een bijkomstig heid, zijn begrip van discipline. Toos was voor hem de meesteres en de liefde voor haar, die hij in zich voelde groeien en aangloeien, vond hij even ongepast als wanneer hij in dienst overwogen zou hebben om met zijn luitenant als vrier om te gaan. Hij bestreed en onderdruk zijn liefde en poogde die uit te roeit met het vanzelfsprekend gevolg dat zi tedere gevoelens voor haar toename Weggaan wilde hij niet, omdat hij toch gelukkig voelde door haar nabijhe en omdat hij er niet over kon denkt haar in de steek te laten nu zij he vooreerst nog zo hard nodig had. Ma: als zij hem met haar klare, oprechte bl aanzag, zo doorzichtig en met de ve trouwende overgave van een kind, vi het hem onnoemelijk zwaar, zich in b dwang te houden. Toos wist het, ha hart had de voortdurende seinen, die v: Marien uitgingen opgevangen, zij las h in zijn ogen, zij hoorde het in de klai van zijn stem, zij nam het waar in zi houding en zijn gedragingen jegens ha en zij beproefde hem eveneens te dot begrijpen, dat zij hem liefhad. Daarbij kwam nog dat Venkel aanbedt werd door haar beide zoontjes. Hij hi een natuurlijk begrip van opvoeding kon als kameraad met de jongens or gaan, zonder dat zij ongepast famila met hem zouden worden. De oudst Wim, had hem al de eerste dag dat Vei kei op Bucephalos was, gevraagd of 1 hem wilde leren paardrijden, maar 1 antwoordde dat Wim nog een jaartje wat moest wachten, omdat zijn ben< nog te kort waren om een paard te kui nen besturen. Op een pony zou het w gaan, maar op een paard zou je voor got je zit bederven. Ik zal je wel de theor er van leren en daar heb je dan heel w aan, als je in het zadel komt te zitten. Enj dat eer in hal na: fi En grs het vei noj vai kei all kit eei zij: we Al, Ee he me be ge do bo da da Ze vo he Dt mi rij

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4