SUNIL Sunil voor de witste was wasmachine kwam.. De witste was die ooit uit de Seizoen-opruimin l Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. met 't minste werk! Donderdag geen spreekuur ervaren tractorchauffeur UITVOERING Groter dan ooit «'t Kleuterhuis» A. M. D. Brügemann-Graaf een zomerhuisje doorbrandfornuis Provinciale Lezingswedstrijd Bezoekt de uitvoering N.V. T.E.S.O. ensemble Benny Vred „MUSETTE" vastenavondbal met attracties JAARVERGADERING der Onderl. Paardenverzek. D.E Voor Philips en Erres Radio Radio VONK HERV. GEMEENTE OOSTEREND De samenkomst in het Noorden, die vanavond zou worden gehouden gaat niet door. VAN KEUKENDAK GEVALLEN Mevr. Pisart-Ruys maakte vrijdagmid dag omstreeks 4 uur een zeer ernstige val van het dak van haar keuken. Zij werd aan het hoofd ernstig gewond en klaagde ook over pijn in de rug. Zij moest in ziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder worden opgenomen. GESLAAGD De heer J. Zandstra, Den Hoorn, deed te Den Haag met gunstig gevolg examen voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart. Hij werd opgeleid aan de Zeevaartschool vte Den Helder. EVERT VERMEER KOMT MAANDAG 8 APRIL De avond van de Partij van de Arbeid te De Cocksdorp, aanvankelijk vastge steld op donderdag 4 april, is door om standigheden verschoven naar maandag 8 april. BOUWVERGUNNINGEN C.V. v.h. C. R. Keijser Co., aan brenging dakkapel op pand Binnenburg 4; de heer C. Zutphen, K 50a, uitbreiden en verplaatsen van garage; mevr. J. H. Everts, Westerhoutlaan 26, Haarlem, ver betering woningen C 114 en C 115. Daarmee verlost ge Uzelf van Rheumatlsche Pijn, Kruschen Saltz is daartoe het aangewe zen middel. Dat komt omdat de stimule rende werking van Kruschen de bloed zuiverende organen weer tot jeugdig- krachtiger werking aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten, doch worden die prompt afgevoerd langs na tuurlijke weg. En daarmee behoren uw pijnen tot het verleden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. AANLEG WEG NAAR STRAND BEGONNEN De fa. Mulder, Wieringen, is opdracht verleend voor de verdere beharding (tot aan het strand) van de Witte Weg. Dit gedeelte zal van een klinkerbestra ting worden voorzien. De eerste partijen stenen zijn reeds gearriveerd en half mei hoopte men deze, voor Den Hoorn en omgeving zo belangrijke verbinding le kunnen openen. Dus, heer Couverti, poets je hoge zije alvast maar op! Het fietspad van de Dennen naar De Koog zal ook half mei gereedkomen. HOTEL „DE KOGER HOOP" HOTEL-AF Het bekende hotel „De Koger Hoop" te De Koog zal, volgens de VVV-krant, met ingang van dit seizoen niet meer als zo danig worden geëxploiteerd. De eigena ressen hebben het gebouw verhuurd aan een particuliere organisatie, die het als vakantieoord voor haar leden zal benut ten. Het is met spijt, dat wij van dit verlies van hotel-accomodatie op Texel gewag maken, omdat er juist zo'n grote behoefte bestaat aan uitbreiding van de bestaande capaciteit, die hier zowel als elders on toereikend is. BROMFIETSER GEWOND De 72-jarige heer K. Langeveld, Pij- persdijk, werd maandagmiddag om streeks één uur ter hoogte van de split sing Ongerenweg-Waalderweg aangere den door een bestelwagen uit Oosterend. Het ongeluk moet worden toegeschre ven aan het feit, dat de heer Langeveld, die op een bromfiets reed en het Onge- renweggetje in wilde rijden, deze rich tingverandering te laat aangaf, nl. op het ogenblik, dat hij links wilde afslaan. Hierdoor kon een botsing niet meer wor den voorkomen. De bromfietser werd door het rechter spatbord van de auto gegrepen en tegen de grond geslingerd, waarbij hij nogal ernstig aan het hoofd gewond werd. Dok ter Elias achtte overbrenging naar een ziekenhuis dan ook noodzakelijk. Daar de ziekenauto juist aan Den Helder was, moest de gewonde met een bestelauto van de fa. Jn. Reij worden vervoerd. De „Voorwaarts" maakte daartoe een extra overtocht. De heer Langeveld werd in het „Sint Lidwina-ziekenhuis" opgeno men. S.V. Texel Doordat voor ons gehele gewest we gens sneeuwval de competitie werd af gelast, ging op Texel een mooie sportdag verloren. Het was windstil en stellig zou de belangstelling groot geweest zijn. Aan allen, die aan het balmasqué heb ben medegewerkt een woord van dank en waardering. Of zondag een programma volgens rooster zal worden gespeeld, of dat het programma van jl. zondag wordt opge schoven, is ons nog niet bekend, dat komt dus in volgend nummer. S.V.C.-nieuws Zeemacht bleek een wisselvallige ploeg met goede schutters. Uit een schermutse ling voor het Zeemacht-doel weet Ale ons de leiding te geven, maar Zeemacht weet spoedig gelijk te maken. Langzaam aan komt Zeemacht er beter in en weet de ruststand tot 51 op te voeren. Na de thee gaat Zeemacht door en maakt er 61 van. Nu is het de beurt van S.: 62 en door goed doorlopen van de Vreeze wordt het 63. Zeemacht vindt, dat zij ook nog een doelpunt ver diend hebben en door te ver opdringen van S. maken zij er 73 van. Het is tenslotte Jan, die voor S. met een strak schot de stand op 74 brengt. De adsp. wisten ook nu weer (met 92) te winnen van Tex. Boys a. Goed gedaan. We trainen hedenavond om 7 uur. Ons tweede speelde een prima wed strijd tegen Tex. Boys 3 en won met met 42. Voor a.s. zondag is alles vrij. Wel ver wachten wij alle voetballers van het 1 en 2 en adsp. zaterdagmiddag op het veld om de gearriveerde bomen te planten. Het bestuur rekent op allen, ook dona teurs zijn welkom. PLUIMVEEHOUDERS VERGADERDEN Het is een merkwaardig verschijnsel: langzaam maar zeker schijnt alles duur der te moeten worden, maar de eieren brengen al minder op. Velen moeten echter van de pluimveehouderij bestaan en zolang de regering er niet in slaagt om de pluimveehouder een redelijke prijs te garanderen, zal hij naar andere middelen moeten zoeken om het hoofd toch enigszins boven water te kunnen houden. Wij kunnen natuurlijk wel ge laden zijn met een grote dosis optimisme en de verwachting koesteren, dat wij weer spoedig door het dieptepunt heen zijn, maar momenteel is het meer dan ooit zaak zich af te vragen „hoe wij met het houden van pluimvee de gunstigste resultaten kunnen bereiken" en over dit onderwerp nu sprak woensdagavond de heer G. Vergaay, expert op het gebied van de pluimveeteelt. De belangstellen den waren bijeengekomen in een der vergaderzalen van „De Lindeboom- Texel". De opkomst viel niet tegen, maar toch hadden we meer mensen verwacht. Na opening door de waarnemend voor zitter, de heer J. Stammes - de voorzitter van de organiserende vereniging, de P.T.V. „Texel", was verhinderd de ver gadering te bezoeken - werd het woord verleend aan de heer Vergaay, die aller eerst de vraag stelde wat er moet ge beuren om te voorkomen, dat er straks niet een groot deel van de pluimveebe- drijven aan de grond komt te zitten. Veel hangt af van wat er in het buiten land gebeurt en mede daardoor zijn de eieren goedkoper dan in lange tijd het geval is geweest. Wanneer het slecht gaat is men gauw geneigd de verzorging minder goed uit te voeren, maar dan gaan we juist nog harder achteruit. Wij moeten juist nu komen tot een zo hoog mogelijke pro- duktie bij zo laag mogelijke kosten ten einde de resultaten zo min mogelijk on gunstig te doen zijn. Hoe staat het met de voederbakken? Zijn ze wel doelmatig? Per jaar raakt er soms meer geld aan voer in het strooisel dan de aanschaffing van nieuwe bakken kost. Zorg voorts voor schone eieren, want dit verhoogt de kwaliteit. Spreker gewaagde van het verschil in opbrengst tussen een beter verzorgd groot bedrijf en de gemiddelde opbrengst van de ge wone bedrijven en rekende voor, dat de betere verzorging 40 ct. meer per hon derd stuks opbracht. Haal de eieren reeds om 10 uur uit, dan hebben de meeste kippen hun taak vol bracht. Minder breuk en schone eieren zijn Uw beloning. Werk ook met doel matige nesten. Verweider de onproduk- tieve kippen, het is geen kunst die op te sporen: welke vroeg op stok gaan of niet al te gretig naar het voer benen zijn ze ker niet de beste hoenders! De verzorging der kuikens is een van de belangrijkste factoren, want wanneer het met de opfok misgaat is de winst er al af. Een goede gebruikskip kan niet als kuiken geleverd worden voor 40-50 ct. Voor de beste kuikens zult U de hoogste prijzen moeten betalen, maar dan weet u ook wat u koopt. Het verschil van 1,is altijd nog slechts een kwestie van tien eieren. De heer Vergaay zette uitvoering uit een aan welke eisen de kruisingen die nen te voldoen, welke goede en welke verkeerde resultaten er werden en wor den bereikt. Fokken, zo zei hij, is het vastleggen van bepaalde eigenschappen in een stam. Daarvoor dient de stam zui ver te worden gehouden. Het gaat er nu maar om, welke combinatie het beste voldoet. Momenteel is de mogelijkheid tot evolutie niet uitgesloten, maar bin nenkort zal de pluimveehouder zelf in de hand kunnen hebben, welke kwaliteit hij koopt. Ook sprak de heer Vergaay over de betekenis van de organisatie. Die groe pen die het best georganiseerd zijn we ten het meeste te bereiken en de organi satie van de pluimveehouders is altijd maar zeer matig geweest. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Spreker blqek een voorstander van het uitbetalen naar kwaliteit net als bij de melk en dan minstens een twee-prijzen stelsel. Dit is eerlijk en redelijk. Een commissie van deskundigen zou zich hiermede moeten belasten. Een der be stuursleden merkte op, dat er geen be stuursvergadering voorbijgaat zonder dat dit onderwerp wordt aangeroerd. „Maar wij hebben nog steeds geen aan lokkelijke formule weten te vinden". Wij verwachten er overigens een complete oorlog van, 1ste en 2de soort is er gemak kelijk uit te halen, maar dan De heer Vergaay zou het billijk vinden cm aan het einde van het jaar aan be paalde uitblinkers een toeslag te geven. In verband met de factor arbeid is het raadzaam om grote hokken te ge bruiken, weegt die factor niet, dan krijgt men uiteraard hoger rendement via klei nere hokken. „Zou inkrimpen met 1/3 geen remedie zijn inzake de prijs?", wilde een pluim veehouder weten. De heer Vergaay acht te dit niet juist, maar vond het beter dat de prutsers er mee op houden en dat alleen de vakmensen er mee doorgaan. Hoe komt het dat wij nu zo in de put zitten? Engeland, voorheen onze grootste afnemer, moest maatregelen nemen om voor eigen teelt te zorgen en werkt dit door subsidies in de hand: 9-8 cent per ei. Er lopen daar nu zoveel kippen, dat er een overschot is ontstaan en Engeland zelf is gaan exporteren. Verschillende landen, die eerst aan Engeland leverden, kregen dus ook de terugslag. De Ned. pluimveestapel is toegenomen enwe hebben een bijzonder zachte winter gehad, zodat ook de concurreren de landen met eieren naar het buiten land gaan. De heer Vergaay achtte de inzinking tijdelijk, ook omdat het Ned. pluimvee aan de kop staat. Het is niet onmogelijk, dat op de een of andere ma nier een oplossing wordt gevonden, zei hij, maar het eerste jaar zal wel met verlies moeten worden gewerkt. Tenslotte deelde de heer Stammes nog mee, dat de P.T.V.-vergadering is vast gesteld op donderdag 28 februari a.s. STANDAAROPAK 42 REUZENPAK 81 DRAAIEN MAAR, MARIETJE. Sunil en de wasmachine hebben hun werk gedaan. En hoeStralend, stralend wit is moeders was.witter dan ooit tevoren Alleen Sunil wast ZO Wit! De blauwe kleur vertelt U op het eerste gezicht al dat Sunil anders is dan alle andere wasmiddelen. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed spreekt boekdelen over de unieke werking van Sunil. Vet en vlijtig Sunil-sop heeft meer dan normale wasenergie en intensieve reinigingskracht. Zonder weken, zonder bleken, zonder blauwen! Sunil is alles-in-eenU hoeft niet te weken en U bespaart Uzelf het ongemak van bleken en blauwen. In één washandeling wordt Uw was- goed op de gemakkelijkste manier stralend wit f TEXELAARTJES U kunt voordelig terecht op zaterdag in onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt groenteboer Te k. bij inschrijving een grote houten loods, staande in de laagte. Biljetten leverèn voor 10 maart. Gun ning voor behouden. P. Kok Hogeberg Te koop prima werkpaard, 7 j. oud. Vermuë P H. Polder H34 20 1 jarige kippen te koop. A. Bakker Spang Te koop aangeb. 8 weekse jonge hennen. Kern gezond. A. C. Pool, Postweg E 89 Te koop gevr. een goed onderh. kinderwagen KI De Koog, telef. 381 Te k. 2 schrikdraadhaspels f 10,- p. st. en wat timmerhout. G j. Ellen en zn.Oost 80 Te k. vette koe, 2 jaar. Jac. Kik kert, Spijkdorp n.b. Oosterend Verloren 1 portemonnaie met inhoud Vinder wordt be loond. Kogerweg 18 Verl 20 Febr. tas met boeken en schriften. 1. landbouwschool. A. Wuis, 't Noorden 0166 In zijn Heer en Heiland ontslapen onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jacob Kooger wedn. v. Pietje Vlaming in de gezegende ouder dom van 84 jaar. Ps. 116:11 berijmd Namens de familie Jn Kooger Zevenhuizen, 26 febr '57 Oosterend, Texel De teraardebestelling zal plaats vinden teOos- terend op vrijdag 1 Mrt. te 14 uur. Leden Alg. Texelse Middenstandsver. Denkt U VANDAAG nog even om uw opgaaf voor plaatskaarten voor de Middenstandsavond Het Bestuur. Met dankbaarheid en grote blijdschap melden wij de geboorte van ons dochter tje An ja A. Visser-v. Sijp L. Visser Postweg E53 Zd Eierland TijdelijkHuize Maristella Texel, 25 februari, 1957. Tot onze grote vreugde werd ons geboren Joost Pieter M. Hooijberg—Blom J. Hooijberg Janneke Liesbeth Bart Den Burg, Texel, 25 febr '57 Wilhelminalaan 112 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Nan Steven W. D. Eelman L. W. Eelman-Muskee Den Burg Texel, 23 febr '57 „Nieuw Leven" Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van Rudolf Erik (Rudi) J. van Hoorn N. van Hoorn-Westdorp Nelda Burgerhoutstr. 6, Den Burg Texel, 24 februari 1957 Dokter Feikema Toneeluitvoering ten bate van de kleuter school op 1 en 2 maart in Loodsmanswelvaren te Den Hoorn. Opgevoerd wordt Eén die niet geteld wordt toneelspel in 3 bedrijven Aanvang 8 uur' Bal na Entree f 1,25 p p bel. inb Donateurs 50 ct p.p BIEDT ZICH AAN: voor loon- of landbouw bedrijf voor direct of later Adres bureau van dit blad Leraar M O. Boekhouden met all-round bedrijfserva ring en zeer gedegen ken nis van belastingrecht zoekt beslist verantwoordelijk adm. of controlewerk in het zwaardere genre. Beschikbare tijd max. 2 dagen per week. Geen boekhouding kleine bedrijven s.v.p Brieven onder no. bureau van dit blad. 918 Fanfarecorps V.I.0.S Directeur: S. v. d. Slikke geeft haar jaarlijkse uit voering op zaterdag 2 en 9 maart 'sav. 8 uur in „Het Wapen van Amsterdam" Entree f 1,— donateurs vrij BAL NA zal onze voorraad KINDERCONFECTIE worden, o.a. kleuterjasjes, joppertjes, goed wasbare kinder jacks, jurkjes en nylon, organdie, bedrukt vistra enz Ook voor ondergoed, hemdjes en broekjes met kantjes,- tima ondergoed, petty coats, katoenen en nylon onderjurkjes alles v af I jaar t.m lengte 80 Reeds mooie collectie organdie, organza, vistra, randstof, enz. Het adres voor kinderkleding is Te huur gevr. aan zee voor 4 personen. Liefst van alle gemakken voorzien van 27 juli tot 24 aug. a.s. Br. met inlichtingen en prijs Jac. Lamsma, Joh. v Oldenbarneveltstr.9, Zwol le, Tel. 3860. TE KOOP wegens plaatsgebrek voor ieder redelijk bod Esse Faire, 2 ovens in pr staat, ideaal voor pensions Te bevragen bij MARTIEN BAKKER tevens zevende praatavond van de Ver. van Oudleerl. op vrijdag 1 maart in de landbouwschool. Spr. C. Hin en C. v d. Beek met actuele onderwerpen Er wordt op een grote gerekend. Algemene Bond van Ambtenaren afd. Texel Voor de jaarvergadering filmavond op vrijdag 1 maart in hotel Texel vertrekken de bussen om 7,45 van Oudeschild o.l school. De Koog hotel De Toekomst 7,15. Oost bushalte 7,30. O'end 7,35 café Dijt De Waal 7,45 uur poststation. A. J. Huisman, secr. van de zangver. De Koog onder leiding van de heer J. Visser op zaterdag 2 maart 8 uur in „De Toekomst" Gezongen zal worden o.a. Morgenklanken van Joh. Strauss op veelvuldig verzoek „Rozen uit het zuiden". Na de pauze blijspel in twee bedrijven. Entree f 1,25. Gezellig bal na. Zaai open 7,30 u Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Dienstregeling veerdienst ingaande 1 maart a.s. Op werkdagen Van Texel 5,20 7,40 10,30 12,55 15,30 18,10 Van Den Helder 6,30 9,25 11,40 14,20 16,45 19,35 Zondagsdienst ongewijzigd De Directeur Den Burg „De Oranjeboom" op woensdag 6 ma| Aanvang 8 uur in een geheel nieuw Nederland m.m.v. Kitty Knappert, Mieke Kemmers, Piet Ekel en Benny Vredcn Toegangsprijs f 4,75 a.r.i. Kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen Zie de raambiljetten Ook niet-leden zijn van harte welkom Maandag 4 maart geeft Musette haar groot Aanvang 8 uur in Casino op donderdag 28 febr. a.s. vm 10 uur in hotel I Hoop te De Cocksdorp. Agenda 1 Opening 2 Notulen 3 Mededelingen. Ingekomen stukken 4 Jaarverslag adm. 5 Financieel verslag 6 Verslag comm. van onderzoek 7 Premievaststelling 8 Bestuursverkiezing aftr. P. Dros Bz. herkiesbaar P. de Graaf Mz niet herkiesbaar 9 Vaststelling vergoeding taxateurs 10 Rondvraag 11 Sluiting Deelnemers welke deze vergadering wensen te I zoeken, kunnen zich voor vervoer opgeven tot febr. 's avonds bij de taxateurs of de administrate B 3 X 69 A f 218, Vier golfgebieden lange en middengolf, visse rijband en kortegolf. Grote, zeer gevoelige luid spreker. Instelbare Ferroceptor voor storings onderdrukking. Continue klankkleurregelaar voor de hoge tonen. Plaatantenne voor korte- golfontvangst. Aansluitingen voor grammofoon en extra luidspreker. 5 buizen met 7 functies Afm. 31 x 42 x 21 cm. Inruilen Termijnbetaling Reparatie Tel. 78 Sinds 1927 Tel. 273

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2