mootttt bij AH betaalt! Albert Heii BARKER'S "TfcHOT&STfe. 13 kg Gas SER VICE en ziel voor u zelf.. 1 ...hoeveel minder u Zeer grote tube 49 PRIJSVERLAGING parelwitte tanden en ten frisse ademt B AKKER 'S IJZERHANDEL „DRIE VROUWEN" Naar Afrika's eeuwige sneeuw voor ontwikkeling Oosterend OPENING uurwerken annex reparatie inrichting 1 maart te 13 uur. Horlogerie C. J. Leijdekkers Ledenvergadering van de Coop. P.T.V. „Texe |«l 150 gram schouderham 250 gram biscuits (daisy) 100 gram thee |ie kwaliteit) 100 gram cacao (bruinmetk) 500 gr. witte bonen (import] 1 Geld. rookworst (250 8r.) 1 pak maizena 8 butterscotch choc, repen 250 gram droptoffees 2 gr. rollen pepermunt 2 pakjes pudding iv2 liter) 1 pak AH-lucifers 1 pot pindakaas (iit.iiitiitj I pakje smeerkaas t grote ontbijtkoek 1 grote bus zachte zeep 1 groot blik knakworst fles bessesap KOOPJES Totaal Kortingen Netto 69 25 84 45 39 109 19 100 49 25 25 21 79 29 41 40 115 55 969 969 Volvette Goudse, Dik vet spek, gerookt Zuiver rundvet Spliterwten Kapucijners Grauwe Erwten Erwten met wortelen ;,v>èï TEXEL De Shell Butagasfles biedt U met door Shell Nederland opgeleide monteurs FEUILLETON door W. KERREMANS 56. Toos begreep hem. Alsof hij het haar in duidelijke woorden had gezegd. Ver stond zij waarom hij zijn zin niet vlot had voltooid en wat er lag in de woor den, die hij voor zijn aarzeling had geuit. Evenals bij Lien stuwde een tot spre ken prikkelende drang in haar de woor den naar de keel: „Gooi het er uit, zeg hem dat je hem liefhebt". Maar ook Toos dempte en doofde die prikkel. Zij stond op, reikte Venkel de hand en zei: „Mijnheer Venkel, laat dit incidentje toch alstublieft geen verandering bren gen in onze goede verhouding. Vergeef mij mijn ongepast en door niets verdiend wantrouwen, dat maar heel kort heeft geduurd. Ik heb tot mij zelf gezegd dat het niet waar kon zijn, dat u zo zoudt spreken over mij en ik vond het gemeen van mezelf, zoiets te kunnen denken". Venkel drukte haar hand krachtig en hield die lang vast. Hij bleef enige tijd zwijgen, keek haar eerst strak in de ogen en wendde toen, met moeite zijn blik naar het raam. „Neen mevrouw", antwoordde hij ein delijk, „dit zal geen verandering brengen in onze verhouding. Ik ben heel blij, dat U het mij dadelijk hebt gevraagd en het niet onopgehelderd hebt gelaten. Ik be grijp het misverstand geheel". „Die brave kerel", dacht Toos. „Hij is niet beledigd, hij is niet eens ontstemd. Hij begrijpt het en is blij dat ik het hem heb gevraagd. Marien, Marien, als je het toch eens wist, als je toch eens kon en durfde uitspreken tegen mij: Ik kan im mers niets doen? Ik kan toch niet jou mijn liefde bekennen. Misschien zal ik dat toch nog eens moeten en kunnen doen, maar ik heb daarvoor nog geen moed en kracht genoeg". De dagen en weken gingen voorbij. Venkel had het bedrijf nu geheel gereor ganiseerd. Op zijn advies had mevrouw een administrateur benoemd, omdat zij alleen dat werk niet aan kon en er ach terstand kwam. Hij wist niets van admi nistratie, hielp haar wat met het eenvou digste deel van die arbeid, maar mevrouw had bovendien de gehele correspondentie voor haar rekening en zij had zelf inge zien dat een administrateur hard nodig was. Kortebas had Toos aanbevolen een cir culaire rond te zenden met de medede ling, dat het beheer van Bucephalos in handen was gesteld van Venkel, om de collega's te doen weten dat het nu een allround fokkerij was geworden, maar Venkel had zich daartegen met hand en tand verzet. Het zou zonder zo'n circu laire ook wel bekend worden, opperde hij en hij wilde niet zo'n praalhans lijken, alsof de wereld van hem de boodschap kreeg: ik, Venkel, de beroemde, de grote Venkel, ben nu hier, dus je weet er alles van dat Equi eerste klasse is geworden. Zijn opvatting bleek juist te zijn. De kleine kring, waarin paardenfokkers en handelaars zich bewogen, vernam het, de reactie daarop kwam spoedig aan de dag en Bucephalos kon zich oprichten uit zijn verval. Venkel had in het woonhuis een eigen kamer gekregen, waar hij bezoekers kon ontvangen of werk doen dat buiten het terreinwerk lag. Op die kamer bracht de administrateur hem op zekere dag een brief. Op de enveloppe stond gedrukt: „Haras: Lestrange et Beaumont". Haras, herinnerde hij zich, betekent stoeterij en die naam Lestrange kwam hem ook be kend voor. Hij opende de omslag en las dat de firma Lestrange et Beaumont reeds vroeger met hem had onderhandeld over een plaatsing. Ha, ja, dat was het. Vlak voor hij naar Bucephalos ging, was dat geweest. Nu kwamen zij nog eens op dat voorstel terug en boden hem een plaats aan, voorlopig als onderdirecteur, daarna als directeur, op een salaris dat hij op Bucephalos nooit zou bereiken. Venkel legde de brief op de tafel en zei glimlachend tot zichzelf: „Neen Toosje, ik verlaat je niet. Hier blijf ik tot je me opzegt". Hij schoof de brief terzijde en begon aan de herziening aan een voederlijst. Nadat hij enige tijd daaraan had ge werkt, kwam Wim bij hem en ging naast zijn tafel staan: „Meneer Venkel, nu moet U eens ho ren. Ik benHé, wat is dat, een Fran se postzegel? Mag ik die hebben?" „Ja hoor, scheur er 'm maar af". Dat vond Wim niet goed en hij stak de enveloppe in zijn zak. „Die hebt u toch niet meer nodig, niet waar?" vroeg hij. „Neen", antwoordde Venkel gedachte loos, „neem 'm maar". „Nu moet U eens horen", ging de jon gen voort en vertelde dat hij gezien had dat Prikkeltje weer naar de andere paar den had gebeten en ze geslagen. „Ja, we zullen die rakker eens moeten leren dat dat niet gaat". „Hoe doet u dat? Toch niet slaan?" „Neen, nooit een paard slaan. We bren gen hem naar de stal als hij stout is, zo lang tot hij begrijpt dat hij alleen weer in de wei ma" als hij zich netjes ge draagt. Maar nu moet je me alleen laten, want ik moet deze lijsten klaar maken. Tot straks". Wim ging heen, naar zijn moeder en vertelde haar dat hij een Franse post zegel van meneer Venkel had gekregen. Wel geen bijzondere, maar hij kon hem ruilen. Kijk maar moeder". (Wordt vervolgd) De directeur van gemeente werken vraagt gegadigden voor 't inzamelen van oude materialen van de vuilnis belt (Rode zee). Inschr. onder vermelding van het bedrag uiterlijk tot 9 maart a.s indienen op het bureau gemeentewerken Parkstr. 3 Aangeboden Eigenheimer A pootaardappelen S. Keijser, Korenschoof Coop. Ver. voor K.l. Texel vraagt te koop een ha. land ook bij gedeelten, moet in ruilverkavelingsplan liggen. Wie heeft mijn sleepketting gevonden in de omg van de houtrijke woningen te Oosterend? Gaarne bericht I|. Witte, Kogerstr. 6. tel 207 Bezoekt de causerie met gekleurde lichtbeelden door kapitein-luitenant van Zadelhoff op woensdag 27 februari in „het Wapen van Amsterdam". Aanvang 8 uur. van onze zaak in Voor een degelijke reparatie en een uurwerk van prima kwaliteit zult U bij ons op het juiste adres zijn Beleefd aanbevelend Warmoesstraat 3, Den Burg op donderdag 28 Februari a.s. des avonds om in Hotel „Texel", AGENDA: Punten ter behandeling 1 Opening door de Voorzitter. 2 Notulen vorige jaarvergadering, 3 Jaarverslag over 1956. 4 Balans en verlies en winstrekening. 5 Verslag van de Commissie van Beheer. 6 Bestemming van het Batig saldo 1956. 7 Bestuursverkiezingen. Aftredend Jac Keyser Dzn Jn Bakker Czn Beiden herkiesba; Commissie van Beheer Aftredend G P. Koorn) Niet herkiesbaar 8 Rondvraag. 9 Sluiting. De balans met verlies en winstrekening liggen de leden op het kantoor terinzage. Leden die de jaarvergadering wensen te bezi kunoen op verzoek worden afgehaald. Men gi dit tijdig op te geven ten kantore of bij de Op dienst Namens het bestuur van de Coöp P T V „Texel" W Jac Keyser Dzn Voor Jn Stammes Secr in de pen In ieder huishoudboekje is de kruidenier ver-uit de grootste post. Daarop flink besparen... ja, dèt zet zoden aan de dijk - in een tijd dat wij allen moeten helpen de kosten van het levensonderhoud omlaag te houden. Hoe Zóu hoeft niet minder te kopenu kunt minder uitgeven! Waar? Hier: pak pen ofi potlood en zie voor u zelf Vul in de blanco kolom achter elk der nevenstaande Albert Heijn prijzen het bedrag in, dat u elders voor hetzelfde artikel betaalt. Tel dan op en vergelijk de beide sommen.... Dit zijn Albert Heijn's normale prijzen, géén reclame-prijzen. 4 m> 1 BOODSCHAPPEN VAN DE WEEK VAN DEZE WEEK Dubbele sperziebonen QQ literblik van 105 voor Erwtensoep met worst ofQC m kluif liferhlik van lOOvnoc PRIJS OU AH BIJ ANOï KRUIOENI m kluif literblik van 100 voor Zaanse beschuit grote rol 25, 2 rollen Ananassap Sunpearl QP per blik 49, 2 blikken Geldig t.m. zaterdag 2 maart KWALITEITSGARANTIE Neem dc proef - voor ónze rekening. Immers, ieder artikel dat u niet voor 100% bevalt, vergoeden wij u voor het volle bedrag. V Kwart Edammer, jong ca. 450 gram van 124 voor 119 100 gram van 31 voor 2.^^ 500 gram van 119 voor 109 500 gram van 65 voor 500 gram van 45 voor 500 gram van 58 voor 500 gram van 59 voor literblik van 65 voor Ham 150 gram 69 Geld. ham 100 gram 55 Amerik. corned beef blik 340 gram van 175 voor 16 Thee-prijzen verlaagd per 100 gram Ml 59-67-74 i73-84-98

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4