9 rocn wa in het lEUUViRUSl Koger zangvereniging trok volle zaal IGIN bezo verga renigi an lai de gi :ploit; 1 is i ïeid ^an bela heb ïrrich jaan k la l kun j bed 2RS Leijd 'arme wini etala Died ar is. waa ?ld ki ie h in, w is ien i irt, w n uit den. en z\ erkza s ho: lem. ezig de 'exel Leijd ière SCHIj A. w; ;sant. van 2 boo: over en jo i ind kers oe ige er had( hebl over v.d. de mi ;n, m; e la ie da; 2t nninj t elk mak All< i hec invl( •houd ie rei L Stc Leefd nninf ien. ben iter, ?én p Daar< moe P. -v jk >v. n; vrijh" i. ech vrijh ondhi ;de vi i wij :de hi dag. me WO( er bez v.d. id ien 1 ZATERDAG 9 MAART 1957 TEXELSE 71e JAARGANG No. 7127 COURANT Uitgave N.V. >.h Langeveld de Rooi) Boekhandel - Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boeren! Bank- Postgiro 652. - Abonn- pr- 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv- 10 ct p. mm en Natui tit y jpen, ster •rzich ja, 1 Ik eerd iT W( ich n zeel lf, Wi nou i ans, l plit lai iet v :t, w£ oeien dat ik ijn v< en op ien vanz ter n in m et je, >lgd) LAATSTE PRAATAVOND IN DE LANDBOUWSCHOOL Op 12 maart vindt de laatste praat- avond van dit seizoen plaats in de land bouwschool. Als sprekers zullen optreden de heren W. Kikkert, De Mient, en C. Koorn, Den Burg. Deze lezingen tellen mee in de lezingwedstrijd. DE HEER J. SCHRAMA LEGDE VOORZITTERSHAMER NEER De Fanfare-vergadering stond voor het laatst onder leiding van de heer Jac. Schrama, want deze bekende basblazer had besloten zijn functie na 19 jaren voorzitterschap over te dragen aan een jongere kracht. Velen zal dit spijten, want de heer Schrama was een be kwaam en actief voorzitter, wiens denk beelden en initiatieven steeds op hoge prijs werden gesteld, wat uiteraard nog niet wil zeggen, dat zijn wil wet was en het woord van de voorzitter steeds in daden door de vereniging werd om gezet Maar de heer Schrama meende, dat men tijdig moet weten te capituleren voor het klimmen der jaren, dat wil zeggen als bestuurslid, want hij denkt er niet aan om tevens zijn muziekinstru ment af te schaffen. Integendeel: nog vele jaren hoopt hij actief deel te nemen, evenals de heer P. Zijm, ook ter verga dering aanwezig, die» ook al zo'n 44 jaar achter het bekende vaandel marcheert. De nieuwe voorzitter, de heer Koorn zei: „Schrama", wij hebben ontzettend veel aan U te danken, en als stoffelijk blijk van waardering willen wij U deze lees- lamp aanbieden, wij hopen, dat U er vele avonden van zult mogen genieten en dinsdagavonds - als U ter repetitie zijt - ook Uw vrouw, want ook zij heeft getoond dat het fanfarecorps haar volle sympathie had. Wij hopen, dat U nog vele jaren als werkend lid Uw beste krachten zult blijven geven". Hierna werd ook nog het woord gevoerd door de heer Vonk, die vaststelde, dat het geen kleinigheid is om een vereniging te leiden. Ook de heer Schrama heeft dit moeten ervaren, maar dat neemt niet weg, dat er steeds in het belang van het corps kon worden voortgebouwd, een ieder zag het dienen van die belangen soms op zijn eigen wijze en als er eens verschil van inzicht was, dan was het corps zelf toch steeds om zo te zeggen de lachende derde. De heer Schrama bleek zeer verrast te zijn door het fraaie cadeau. Hij dankte allen dan ook zeer hartelijk, evenals voor de uit het hart gegrepen woorden. „Ik hoon nog lange tijd, maar dan in een wat rustiger tempo mee te doen". TEXELS FANFARE HEEFT NIEUWE INSTRUMENTEN NODIG Het is verheugend, dat er in een tijd waarin de jeugd bij Rock and Roll zweert, nog zoveel belangstelling van de zijde van diezelfde jeugd bestaat voor de serieuze muziek, voor de degelijke muziek, voor een kunst, die zichzelf wil blijven en de perken niet te buiten gaat. Wij dachten daaraan toen we een der vergaderzaaltjes van Hotel „De Zwaan" betraden en ontdekten, dat het meren deel der bezoekers van de jaarvergade ring van het Koninklijk Texels Fanfare corps tot de jonge generatie behoorde. We menen zelfs, dat het merendeel nog ongehuwd is. Daarnaast zagen wij ove rigens enige eilandgenoten, die al zo'n 44 jaar meelopen, wat het bewijs lever de, dat de fanfare een integrerend deel van 's mensen bestaan kan vormen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Texels Fanfare heeft dat altijd goed verstaan en zich daarom steeds toege legd op het aantrekken van jonge krach ten, van jongens (en meisjes) met muzi kale begaafdheid. Wat de belangstelling van de zijde der muziekbeoefenaars be treft zit het dus heel rustig, maar.... financiëel staat ons Koninklijk Texels Fanfare er minder goed voor, het is zelfs zó erg, dat men de jeugdige lief hebbers op een wachtlijst heeft moeten plaatsen wegens het gebrek aan instru menten. Kon in 1955 nog voor 1.120, aan nieuwe instrumenten worden ge kocht, het afgelopen jaar beperkte men de uitgave tot 198,De kas ge doogde geen groter aankoop. Is veelal het probleem de geringe be langstelling voor een bepaalde vereni ging, hiér is het probleem de financiële kant. Tochachten wij dit probleem niet zó groot, want sinds haar oprichting in september 1891 heeft het Fanfare corps nimmer vergeefs een beroep op de steun door de burgerij gedaan en ook thans zal de Texelaar dit mooie corps zeker niet in de moeilijkheden laten zitten. Misschien zult U zeggen: „Maar ze hebben toch zo'n massa donateurs?!" Ze begonnen met 80 en er zijn er nu zeker tienmaal zoveel?!" Inderdaad en dat is zeer verheugend, maar de gulden van nu is niet meer de gulden van 1891. En toch moeten de eindjes weer aan elkaar geknoopt worden. U voelt waar wij heen willen en waar het Fanfare-bestuur wel heen moet: naar een plan om gelden bijeen te brengen voor de aankoop van nieuwe instrumenten, voor de uitbrei ding der instrumenten. Hoe? Is een lijst- collecte niet de eenvoudigste en effec tiefste werkwijze? Wij komen daar t.z.t. natuurlijk uitvoeriger op terug. COLLECTEBUS LEEGGEROOFD De collectebus in de Oudeschilder Hervormde kerk is een dezer dagen door tot dusver onbekende dader(s) leegge roofd. De dader(s) heeft zich toegang verschaft tot de kerk door een raam van de consistoriekamer, waarvan de ruit reeds eerder vernield was. Hoeveel geld er ontvreemd is, is niet precies bekend, rnaar mevr. Zutphen, die afgelopen na- soen nog diverse bezoekers heeft rond geleid, vertelde, dat verschillende giften in de bus waren gedeponeerd. Van de zomer had zij de bus eenmaal geleegd; er was toen 48,bijeen gebracht. Wij schreven reeds over de vele ver nielde ruiten van de sinds oktober 1955 niet meer in gebruik zijnde kerk In deze kerk hangen o.a. twee kaarsenkronen, geschonken door De Ruyter en Tromp. Een der kronen bleek door een steen te zijn geraakt. Trouwens in de kerk ligt het bezaaid met stenen, afgevuurd dooi de baldadige jeugd. U.D.I.: „HET KAN VERKEREN" Op 16 maart a.s. zal de Rederijkers kamer voor haar donateurs een uitvoe ring geven met het blijspel in drie be drijven „Het kan verkeren". Daar deze avond met donateurs is volgeboekt en velen steeds moeten worden teleurge steld zal een herhaling van dit blijspel worden gegeven op 22 maart a.s. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie. VIER KOTTERS THUIS Donderdag zijn de kotters TX 33 en TX 17 weer in Oudeschild uit Breskens teruggekeerd en gisteren arriveerden hier nog de kotter TX 8 en TX 19. Bin nenkort zullen ook de andere vissers weer naar hun geboortegrond terugke ren. DE V.P.R.O.-AVOND Ofschoon Wim Kan ons (ditmaal) niet heeft verteld waar de kaarten verkrijg baar waren, kon de V.P.R.O. toch op een zeer geslaagde avond terugzien, want „De Oranjeboom" was behoorlijk bezet, toen het bekende gezelschap o.l.v. Benny Vreden daar woensdagavond voor het voet-, midden- en toplicht optrad met de revue „Seizoenopruiming". Wederom heeft een team van slechts vier arties ten ons enige uren kostelijk geamuseerd. Kitty Knappert toonde ook nu weer haar eelzijdig talent, want zowel in de schetsjes als op het terrein van het bal iet gaf haar optreden aanleiding tot gro te bijval. Ditzelfde mag (weer) van Piet Ekel worden gezegd, ook een kunste naar, die meer dan één pijl op de boog heeft. Vooral zijn optreden in „Lente kriebels" was zeldzaam goed. Mieke Kemmers had vooral succes met „Ik loop op het strand", terwijl Benny Vre den weer geweldig op dreef was als de zichzelf begeleidende zanger-humorist. Alle (17) nummers van dit bonte pro gramma vielen zeer in de smaak, wat ook gebleken is uit de recensie, welke de toeschouwers zelf mochten geven. „Enig", „fantastisch", „buitengewoon" zijn slechts een greep uit de bloemlezing van bevindingen. Het is verleidelijk om alle nummers nog eens te releveren, maar wegens plaatsgebrek moeten wij ons beperken. Wij moeten ons beperken, maar ge zoudt gemakkelijk een geheel blad kun nen vullen. Over beperking gesproken: U kunt er aan medewerken, dat de V.P.R.O. haar zendtijd niet behoeft te beperken of zelfs helemaal ontnomen ziet en wel door deze kleine omroep te steunen door een abonnement te nemen op haar omroeporgaan „Vrije Geluiden". Hoe meer abonnees, hoe langer de ver trouwde stemmen van de VPRO in de aether blijven hangen. Ds. Van Sluijs, die de avond opende en ook het laatste woord had, merkte op, dat ook een klei ne groep haar bestaansrecht kan bewij zen. Neem b.v. de Doopsgezinde geloofs genoten, die nog geen 14 pet. van de be volking uitmaken. „En tóch zijn wij er en doen wij wat". Zo kan het ook met de VPRO gaan als U er voor wilt zorgen, dat dit gezelschap wordt uitgebreid met hen, die er ook bijhoren, maar thans nog door sleur achteloos aan deze kleine vereniging voorbijgaan. Breek met deze sleur, want waarschijnlijk zal dit jaar de wet op het radio-omroepbestel zijn beslag krijgen". Aldus ds. Van Sluijs, die zich zeer verheugde over de behoorlijke belangstelling voor Benny Vreden en zijn ensemble, dat zo ongeveer tegen het eind van het uitgaansseizoen naar Texel overstak om de gelegde banden te ver stevigen tot heil van een omroep, die haar bestaansrecht duidelijk bewezen heeft. HANDELSREGISTER In Handelsregister lezen wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: Motor- en Autorijschool „Texel", Texel, Oosterend, Schoolstraat 16. Mo tor- en autorijschool. Eig.: A. Heerschap. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 maart op om 7.07 uur en gaat onder om 6,35 uur. Maan: 9 maart E.K.; 16 maart V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 mrt. 0,11 en 12,31; 10 mrt. 0,56 en 13,21; 11 mrt. 2,11 en 14,48; 12 mrt. 3,51 en 16,34; 13 mrt. 5,36 en 18,09; 14 mrt. 7,06 en 19,29; 15 mrt. 8,13 en 20,31; 16 mrt 9,10 en 21,23. INVOER PLUIMVEE Burgemeester en wethouders van Texel vestigen hierdoor nogmaals de aandacht op het sedert 1 december 1952 bestaande invoerverbod van pluimvee. Van dit verbod kan slechts ontheffing worden verleend voor de invoer van ééndagskuikens, waartoe een schriftelijk verzoek tot ons dient te worden gericht. Texel, 5 maart 1957. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer HOUTRIJKE WONINGEN Maandagochtend is het eerste materi aal voor de houtrijke woningen gearri veerd. Een torenhoog geladen vracht auto uit Wijchen voerde het hout aan, bestemd voor een der 96 te bouwen wo ningen. Er komen er 50 te Den Burg, 12 te Den Hoorn, 14 te Oosterend, 8 te Oudeschild, 4 te Midden-Eierland, 2 te De Waal en 6 te De Cocksdorp. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK 'ingaande zaterdagmiddag 12 uur) DOOPSGEZINDE VREDESGROEP Wij vestigen de aandacht op de adv. inzake een bijeenkomst door de Doops gezinde Vredesgroep, die ds. Kater heeft uitgenodigd tot het houden van een cau serie met als onderwerp „Wat zijn de gevolgen van een weerloze levenshou ding?" De entree is gratis. OVER MAKE-UP, HUID- EN VOETVERZORGING Het is nog wel lang geen 15 april, maar toch moet nu reeds bekeken kun nen worden of de avond van de vereni ging van oud-leerlingen der Landbouw- huishoudschool doorgang kan vinden of niet. Wie voor bovenstaand onderwerp be langstelling hebben, gelieven zich dan ook te melden tot uiterlijk 13 maart en tevens de entreekosten af te dragen aan de directrice of aan een der bestuursle den. Wij van onze outsiderskant ver wachten een uitverkocht huis, want al leen reeds de make-up-tips moeten velen kunnen bewegen deze avond bij te wo nen. (Zie ook adv.). BABY VERZORGING POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP DE MACHT VAN HET KLEINE Deze vereniging van mensen, die het werk van „Meer en Bosch" willen steu nen, behoeft op Texel geen nadere toe lichting. Vrijwel iedereen kent haar of is er lid van. Maar iedereen zal niet weten dat dit mooie werk in Den Burg, Den Hoorn en Oosterend reeds 50 jaar gebeurt. Dit is voor „Meer en Bosch" een reden tot grote dankbaarheid, die zij graag wil uitspreken: zondag 10 maart in de Herv. kerkdiensten in Den Burg, Den Hoorn en Oosterend. Verder in Den Burg een gezellige avond op maandag 11 maart met film en zang, aanvang 8 uur. In Den Hoorn op woensdag 13 maart een filmavond in „Ons Huis", aanvang 8 uur. Er rijdt een bus door de P.H. polder. In Oosterend op donderdag 14 maart een Toneelgroep en Accordeongezelschap in het gebouw van Chr. Belangen, aan vang 8 uur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 13 maart consultatiebureau De moeders worden verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. HET ZAT RUSTIG De toneelgroep „Het Masker" heeft zaterdagavond in „De Oranjeboom", evenals tijdens het optreden voor de be jaarde eilandgenoten, gebruik gemaakt van een versterker, ten dienste van het publiek, dat wat al te ver van het to neel zit. Ook deze proef is uitstekend ge slaagd, want het rumoer, dat wij door gaans achter in de zaal meemaken, bleef nu achterwege. INVOER VAN PLUIMVEE Dit nummer bevat een bekendmaking van B. en W. inzake het verbod van het invoeren van pluimvee met uitzondering van eéndagskuikens, waarvoor een toe stemming van B. en W. moet zijn ver leend. Deze maatregel is indertijd genomen met het oog op de pseudovogelpest, die nog steeds in ons land voorkomt: nog steeds melden de dagbladen dat gehele pluimveestapels moeten worden afge slacht. Men bedenke wat het voor de Texelse pluimveehouders zou betekenen, wan neer de ziekte ook hier zou uitbreken. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat er naar verluidt, op Texel toch nog mensen zouden zijn, die maar doen alsof er geen verbod bestaat en pluimvee naar Texel laten komen. Tegen een dergelijke han delwijze wordt nog eens ernstig ge waarschuwd. In het openingswoord, dat mevr. Zwan aan de eerste uitvoering van de gemengde zangvereniging „De Koog" deed voorafgaan, vroeg zij het publiek, om toch alstublieft enige clementie te betrachten. Een verzoek, dat geheel ten onrechte werd gedaan, want er werd uitstekend gezongen. Als er al een aan merking gemaakt moet worden dan zou dat het programma betreffen, dat voor namelijk bestond uit een groot aantal, elkaar maar moeilijk verdragende, te gendelen. Een allerlei, dat weliswaar ruime mogelijkheden bood om het stem- menmateriaal te toetsen, maar dat toch iets teveel mikte op effect, ten koste van de goede smaak. Het programma op zich zelf was te weinig artistieke eenheid. Ook daarvoor vroeg mevr. Zwan bij- voorbaat excuus. De centrale plaats in het programma werd ingenomen door Wohl mir dass ich Jesum habe van Joh. S. Bach, hetgeen prachtig vertolkt werd, vrij van elke op „theater" afgestemde „galm" en mét een zuivere, ingehouden devotie, die ons van de kwaliteiten van het koor -over tuigde. Waarmee uiteraard niet gezegd is, dat die kwaliteiten overal even sterk naar voren kwamen. Morgenklanken van Joh. Strauss bijvoorbeeld (razend moeilijk, wij erkennen dat graag) ver toonde nog wel een schoonheidsfoutje, maar wat wilt ge bij een stuk, dat gel den kan als een test voor volmaaktheid. En Rosen aus dem Süden van dezelfde componist maakte alles goed. Noemen wij nog het Nonnenkoor, dat voortreffe lijk gebracht werd, maar dat wij op avonden als deze toch alleen maar aan vaarden als een onvermijdelijke con cessie, die er altijd weer ingaat „als koek", aan de publieke smaak. Van de composities uit het lichtere genre noemen wij nog Dreamland en het vrolijke Hoor de muzikanten, beide met flair gezongen. Als solisten traden op mevr. Mantje en de heren T. Witte en C. van Splunter. Deze laatste zong op hartveroverende wijze My curly headed baby, terwijl het duo mevr. Mantje-de heer Witte Auf der Heide blüh'n die letzte Rosen van Robert Stolz ten gehore bracht. Mevr. Mantje beschikt over een heldere sopraan, die vooral in het tweede lied, dat dit duo zong, Indian love call, een fraai effect sorteerde. Dit was het programma voor de pauze, het muzikale programma. En wij mogen het bijzonder geslaagd noemen, voor een zo jong koor zelfs boven ver wachting! Na de pauze-met-verloting gingen de toneelgordijnen uiteen voor een komisch blijspel, waarmee de zaal zich kostelijk vermaakte. Geen wonder uiteraard, want de clou van dit nieman- Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENU WTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. MUTATIES RIJKSWATERSTAAT De heer C. W. Heule, technisch hoofd ambtenaar bij de Rijkswaterstaat alhier, is per 1 april eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer H. de Jong, Vlieland, voor heen werkzaam op Texel, is tot zijn op volger benoemd. Moge de heer Heule, onder wiens lei ding zeer veel ten behoeve van de kust verdediging tot stand is gebracht, lange tijd van zijn pensioen kunnen genieten. HEUPBEEN GEBROKEN De 71-jarige heer J. Boon, Warmoes- straat, Den Burg, maakte op het strand een ernstige val, waardoor hij zijn heup been brak. Het ongeluk gebeurde dins dagmiddag tijdens het verzamelen van jutterswaar bij een bunker. De heer Boon gleed op een met zeeplanten be groeide betonnen plaat uit. Het onge luk werd opgemerkt door de heer N. de Jong, die terstond voor een ziekenauto zorgde. Het was gelukkig, dat iemand het ongeluk heeft gezien, want de heer Boon bevond zich bij opkomend water vlak bij de branding. Nog dezelfde mid dag werd hij naar ziekenhuis „Park zicht" te Den Helder overgebracht. TEXELSE BESTUURDERSBOND JUBILEERT De Texelse Bestuurdersbond bestaat 23 maart 25 jaar, welk feit op feestelijke wijze zal worden gevierd. Zaterdagmiddag zal een receptie wor den gehouden in Hotel de Graaf, terwijl de leden 's avonds in de gelegenheid zullen zijn een feestprogramma bij te wonen: een variétéprogramma, samen gesteld door de Spelbrekers met Willy Rex, conférencier, Tonny Huurdeman, cabaretière, Gery en Partnerin, acroba tische jongleurs, The Dutch Rolling Stars, rolschaatsers, en Cor van Veen, accordeonist-pianist. Leden van de Stem der Volks brengen een revue van mevr. Craanen over het wel en wee van de Bond. Het is dus zaak zich voor deze prima avond vroegtijdig van kaarten te voor zien. dalletje was een in overvloed badend gezin, dat echter op straffe van onter ving volstrekt nooit of te nimmer aard appelen mocht eten. En welke recht geaarde Hollander gaat zoiets niet aan het hart? „Aha", sprak de heer Boogaard dan ook, en vervolgens weer: „Aha". Hij speelde namelijk de rol van een ras- hondenfokker in wiens handen de erfe nis zou overgaan, wanneer de familie het verbod zou overtreden. Hij liep dan ook voortdurend te spionneren en won het tenslotte glansrijk, want, en U kimt dit gerust van ons aannemen, aardappe len zijn zéér belangrijk. Niemand kan er buiten! De heer Boogaard kon dan ook zeer voldaan „Aha" roepen en met vele (denkbeeldige) duizenden het toneel verlaten. De overige rollen werden ge speeld door mevr. Zwan, die een vier kante, recht uit het hart sprekende werkster voor ons neerzette, en verder de dames J. Eelman-Vermeulen, C. Schoo-de Graaf, H. Schoo-Verbeek en de heren N. Schoo, C. Drevel en C. van Splunter. Als dank voor de medewerking wer den aan het slot van de avond bloemen aangeboden aan de heer J. Visser, diri gent, mevr. De Lugt, voor de begelei ding, de heer T. Witte en aan de heer F. Keijser, die zich verdienstelijk had gemaakt door zijn bandrecorder ter be schikking te stellen tijdens de repetities. De zaal was tot de laatste plaats be zet, terwijl vorig jaar de opkomst tot 80 belangstellenden beperkt bleef, wel een bewijs, dat het eerste optreden goed in de smaak is gevallen. Wel, wij mogen zeggen, dat de jonge vereniging op dit goede pad blijft voortgaan. DE NUTSSPAARBANK IN FEBRUARI Ingelegd 27.976,86; terugbetaald 48.792,63; meer terug dan in 20.815,77. Kapitaal spaarders 942.370,97. Aantal posten van inleg 137; van te rugbetaling 96. Aantal nieuwe boekjes 6 Totaal aantal boekjes 633. COLLECTES IN DE BIOS De Roode Kruis-collecte in oktober heeft opgebracht 127,20 en voor het Bio-Vacantieoord (Kerst en Nieuwjaar) kwam ƒ211,54 bijeen. f TEXELAARS, DE VLAGGEN UIT Er moge wel eens gekscherend worden gezegd, dat Texel tot de Nederlandse Buitengewesten wordt gerekend, de practijk leert ons anders: Texel staat meer dan eens in het middel punt der belangstelhng van de zijde der overheid. Wij denken terug aan het bezoek, dat minis ter Suurhoff vorig jaar aan ons eiland bracht ter gelegenheid van de ingebruikneming van de waterleiding en dinsdag a.s. zal minister Cals naar ons eiland komen om de rijks h-b-s- offici eel te openen. De commissaris der koningin in Noord-Holland, dr. Prinsen, en enige hoge auto riteiten van het departement van O- K. en W. zullen even eens acte de présence geven. Texel een h.b-s> Niet lang ge leden spraken wij een eiland- genoot, die de mogelijkheid, dat wij een h-b.s. zouden krijgen naar het rijk der fabelen ver wees. Dat bestond eenvoudig niet. De feiten weerlegden zijn meningTexel kreeg zijn lang verbeide h.b-S' wèl. Zo was het stelhg ook met de waterleiding: wie had het durven dromen? De plannen werden verwezen lijkt. Wij weten, dat ons vol ijverig gemeentebestuur daarin een belangrijk aandeel heeft gehad, maar vast staat ook dat Texel dit alles niet zou hebben bereikt zonder de medewerking van Den Haag en Haarlem. Het is daarom, dat wij de komst van genoemde autoriteiten met dub bele voldoening aankondigen Texel - zo weten wij opnieuw - telt wel degelijk mee. Wij constateren dit met vol doening en in dit verband wek ken wij de burgerij gaarne op om dinsdag, ter gelegenheid van het bezoek van minister Cals, de Commissaris der Ko ningin alsmede de andere auto riteiten, de vlaggen uit te ste ken. Uiteraard zal de driekleur wapperen vanaf alle openbare gebouwen en alle scholen, maar daarnaast kan de Texelse bur gerij van haar medeleving en vreugde doen blijken door het uitsteken van de vlagOok dat zal de autoriteiten niet ontgaan en de relaties Texel-Haarlem- Den Haag enkel maar ten goede kunnen komen. j

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 1