Minister Cals opende Texels Rijks H.B.S. J-' Af{ tg' plr Gr REVUE „HET VIERDE WIEL" Voor de revue van de Plattelands vrouwen ten bate van het Witte Kruis zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen. Het belooft een avond van grote ge zelligheid te worden door de vele Texel se sketches. UILENNEST GEVONDEN De heer P. Boon, Den Hoorn, vond zondag in de duinen achter Den Hoorn het nest van een velduil, waarin reeds een ei gedeponeerd was. Deze uil is er, aangelokt door het milde voorjaarsweer (winterweer) dus al vroeg de gezinsuit breiding aan het voorbereiden, want doorgaans broedt deze fraaie vogel tus sen april en juni. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 7 maart 1957 Gevonden: br. lederen handschoen; driehoek v. aan hangwagen; groene want met witte str.; br. wollen deken; rubberlaars (r.); grijze kinderwant; 1 pr. kinderwanten; veelkl. handschoen met geel; 2,50; 1 br. want; gele want; 2 x 10,bilj.; 1 paar grijze glacé handschoenen; boodschappennet; grote schroevendraaier; te Oosterend: licht metalen armbandje; zak wasgoed; groene kinderport.; paar nieuwe klom pen, maat 23; te De Koog: groene Peli- kan vulpen; dubbele fietstas; 1 leren he renhandschoen; 1 wollen kinderwantje. Verloren: donkerbl. pet met zijklep pen; gouden ring met bl. steen; 1 paar br. glacé handschoenen; te Oosterend br. wollen want; herenport. met inhoud. Het bureau is hiervoor dagelijks ge opend van 16.00 tot 18.00 uur. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 562, L. J. v.d. Brink, landarb. Dorpsstraat 256, Oudeschild; no. 557, mevr. G. H. P. Dijt-Brans, We- verstr. 85; no. 488, Prot. Interk. Gezins verzorging, Emmalaan 7. Eierland: no. 220, A. Schouten, veeh., Wageningseweg E 137. Den Hoorn: no. 289, S. Tjepkema, land bouwer, Prins Hendrikpolder H 44a, post Oudeschild. Oosterend: no. 360, fam. F. Bakker, Peperstr. 48; no. 330, P. Eelman, landb.- veeh., W 45, De Waal; no. 340, M. van Houte, pennm. NCLB, Schoolstraat 8; no. 365, J. v.d. Vis, veeh., O 67. „DE MACHT VAN HET KLEINE" In „De LindeboomTexel" hebben allen, die de afdeling Den Burg zovele goede diensten bewijzen het 50-jarig bestaan van de afdeling Den Burg op prettige wijze gevierd. Ds. Van Reijendam sprak een welkomstwoord, waarna hij zijn vreugde uitsprak over het heugelijke feit, dat de in nood verkerende mede mens nog steeds steun vindt in de we reld. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Kortenhoeven, oud-Texe laar, die reeds 44 jaar lang aan „Meer en Bosch" verbonden is. Spreker wierp een terugblik op het ontstaan van „Meer en Bosch" en schetste de goede ontwikke ling, die ook op Texel bereikt werd, na dat mej. J. Maat Jd., die op jeugdige leeftijd overleed, hier als eerste collec- trice het nodige pionierswerk had ver richt. Het zijn juist die mensen die het druk hebben of die zelf ook ziek zijn, die nog altijd wel tijd menen te hebben tot hulp aan de naaste. Mej. Maat begon met zeven contribuanten (2% cent per week, welk „bedrag" nog steeds gehandhaafd is) en in 1918 waren er 68 leden en thans telt Texel 435 leden, intotaal telt ons land nu 250.000 leden. De feestavond werd opgeluisterd met zang door het Dameskoor o.l.v. de heer J. Visser, terwijl de heer J. C. Bruin enige kleurenfilms vertoonde. Met genoegen kan de afdeling Den Burg dus op de 11 maart terugzien. S.V. Texel Uitslagen 4 kl. A.: RKAFC-VZV 2—3; DTS-BKC 11; Schagen-Succes 21; Grashoppers-WGW 10. BKC a-Texel a 0—5; ZDH a-Texel b 7—2; ZAP c-Texel c 0—1. Texel was voor BKC te sterk en won gemakkelijk met 50. Texel c speelde een spannende partij tegen ZAP c en wist maar 1 doelpunt te scoren. Voldoende dus. Texel b kreeg tegen ZDH geen schijn van kans. A.s. zondag: Succes-Texel; Succes 3- Texel 2; West Frisia a-Texel a; Texel c- HRC f; Texel b is vrij. S.V.O.-nieuws Eindelijk na enkele weken rust komen we zondag weer eens in het veld en wel thuis tegen N. Niedorp 2, aanvang 1,30 u De adsp. zijn vrij. S.V.C.-nieuws Het eerste heeft het de afgelopen zon dag weer niet tot een overwinning we ten te brengen; het verloor met 21 van Schoorl. S. start voor de wind. Er komen aan beide kanten mooie kansen, maar deze gaan verloren. Wel weet Jan S. met een prima doelpunt de leiding te geven: 10. Na de thee komt Schoorl sterk opzet ten en weet de gelijkmaker te scoren. Uit een indirecte vrije schop wordt het zelfs 21. De aanvallen gaan nu over en weer, maar de beide verdedigingen weten van geen wijken; vooral de verde diging van SVC met aan 't hoofd keeper Stolk, die weer prima zijn doel heeft ver dedigd. De adsp. wonnen in een matige wed strijd met 30 van Oosterend b. In het vervolg niet zo veel praten maar voet ballen. Komen we nu vrijdagavond alle maal op de training in school, 7 uur? Zondag zijn het eerste en de adsp. vrij. Voor het tweede zal geprobeerd worden een oefenwedstrijd te krijgen. Jullie ho ren dat nog wel. RJL ONTWIKKELINGSCLUB Telepaat Mr. Diserdo was er niet op uit zijn toeschouwers in „Casino" koude rillingen op het lijf te jagen met zijn experimentele telepathie, toen hij don derdag op uitnodiging van de R.K. Ont wikkelingsclub het podium besteeg Daarom gaf hij eerst een korte inleiding over enkele paranormale verschijnselen. Een teleoaat is in de allereerste plaats 'n gewoon mens en niet zoals door sommi gen wel eens beweerd wordt een of an dere griezelige verschijning, waarvan je moet huiveren. Neen, een telepaat is ie mand, die de gedachten van een ander kan opvangen of op een afstand dingen kan waarnemen. Dit wil niet zeggen dat éen telepaat daarmee ook een helder ziende is. Ware dit het geval, zo vervolg de Mr. Diserdo, dan zou het voor een telepaat een koud kunstje zijn om zo gauw mogelijk rijk te worden door bij voorbeeld van alle loterijen die loten te kopen waarop de hoofdprijzen zouden vallen. Telepathie komt dikwijls voor, veel meer dan men zo oppervlakkig zou den ken. Hoe dikwijls hoort men niet de uitdrukking: „Als je over de duivel spreekt, hoor je z'n ketting rammelen", wanneer je plotseling de persoon voor je ziet aan wie je dacht of over wie je kort tevoren sprak. Over het optreden van hypnotiseurs in zalen had spreker geen enkel goed woord, daar het slachtoffer onderworpen is aan de wil van de hypnotiseur en een voorwerp tot vermaak is geworden. Bo vendien zitten aan dergelijke praktijken ook nog gevaren verbonden. Wordt b.v. een persoon te lang onder hypnose ge bracht, dan kan dit een zeer nadelige in vloed op het zenuwgestel tengevolge hebben. De toepassing van de hypnose moeten wij overlaten aan de dokters, die daarmee soms de genezing van een zieke weten te bereiken. Voor het verlenen van consult voelde Mr. Diserdo niets. Dit was zijn taak niet, Hij adviseerde dan ook, diegenen die li chamelijk of geestelijk ziek mochten zijn, zich te vervoegen tot de heren medici of geestelijke zielzorgers. Na deze korte en vlotte uiteenzetting ging Mr. Diserdo over tot het experi mentele gedeelte, waarvan men al spoe dig de indruk kreeg met iemand te doen te hebben, die werkelijk paranormaal be gaafd was. Tijdens de pauze werden ver schillende brieven, foto's en legitimatie bewijzen ingediend, waarvan er na de pauze enige behandeld werden. Wanneer de geblinddoekte Mr. Diserdo één of ander stuk opnam van zijn tafel tje, vroeg hij de eigenaar naar voren te komen, als deze het weer bij zich had gestoken, deelde de telepaat de inhoud van de brief mede, alsmede de naam van de afzender en de datum. Velen hebben zich inderdaad afgevraagd: „Hoe is het mogelijk". Mr. Diserdo wist bij een vol gend experiment van iemand te zeggen, wanneer hij geboren was en hoe hij heette! Mr. Diserdo is erin geslaagd een schit terende avond te bieden en heeft boven dien getoond een persoon te zijn, die met beide benen op de grond staat. Een tele paat, zo sprak Mr. Diserdo op het slot van de avond, moet men zien in het ka der van het amusement en niet als iemand die zweeft .naar een of andere planeet voor hii gaat beginnen met het experimenteren. MARKTPERIKELEN Voor één gulden qoudreinetten, Heb je wel een emmer vol En van een rode en een witte Heb je heel de week ook lol- De peren, spruiten en het witlof, Zakken vol, voor nog geen riks, De slag om Stalinqrad was hard, Maar bij deez' groenteslag was 't niks- Sinaasappels voor een gulden, Je raakt er haast de tel bij kwijt, En van twintig kilo uien. Voor één piek, heb je nooit spijt. Bloemkool krijg je voor een prikkie, Wortelen gaan bij de roes. Wat een eten voor een beetje, Dat is lang niet voor de poes. Wat een drukte op zon maandag, 'i Leek wel volop al seizoen. Wat zal straks die fijne kropsla, En de spinazie dan wel doen. 'k Zag nu al fietsen die 't begaven, Onder veel te zware vracht, Tassen scheurden er ook open, Toch werd 't glund'rend thuisgebracht- Adr. St. Texelse Boys-nieuws In een matige wedstrijd hebben de Boys tegen Duinranders de punten op het eiland kunnen houden. Over het al gemeen werd het plaatsen niet voldoende afgewerkt, waardoor het in de eerste periode veel geleek op heen en weer trappen, doch geleidelijk aan kwam er in de aanvallen wat meer lijn, en zo wer den er enkele aardige kansen geschapen. Na ruim een half uur werd een voor zet van r.buiten Boogaard door keeper en back verkeerd beoordeeld en l.buiten C. Kuip plaatste de bal over de doellijn: 10. Hierna trachtte Duinranders de gelijkmaker te scoren, maar de Boys- verdediging draaide op volle toeren. In de 2de speelhelft werd het spel iets forser en Duinranders kwam, gesteund door de wind, gevaarlijk opzetten. Deze aanvallen waren vaak te doorzichtig, zo dat de B.-verdediging er wel raad mee wist. Ook de Boys probeerde het ver scheidene malen en na 20 min. hadden zij succes door r.binnen J. v. Heerwaar den, die na goed doorlopen, de D.-keeper en -back verraste: 20. Hierna begon het spelpeil te zakken en de scheidsrech ter moest herhaaldelijk voor freekick fluiten Jammer is het dat de toeschou wers zich wel eens teveel met spelers en ieiding bemoeien, waardoor zij, vaak on bewust, direkte aanleiding zijn dat deze sport een ruw karakter krijgt, hetgeen toch zeer zeker niet het doel is. Mogen wij voortaan op uw medewerking reke nen? AMERIKAANS BOUWTEMPOl In Den Hoorn kunnen ze d'r wat van! Zondagmiddag j.l. stond hier en daar een stukje muur van de te bouwen 12 (hout rijke) woningen. En maandagavond was een vrolijk wapperende vlag op de nok van een der woningen het bewijs van het indruk wekkende tempo, dat er bij de bouw wordt ingehouden. FILMNIEUWS „HET MEISJE VAN DE RIVIER" De pers bleek unaniem vol lof over over deze film, die op het eerste gezicht aan het produkt „Bittere Rijst" doet den ken, maar nader bezien van een geheel andere strekking is. Het verhaal zal U ongemeen boeien. De bekoorlijke Nives komt in contact met de smokkelaar Gino. De prille liefde blijft niet zonder gevol gen, wat een schaduw werpt over het jonge leven van het belaagde meisje, want de jongeman verdwijnt. Zij spoort hem op en vertelt van haar omstandig heden. Maar hij behandelt haar zeer grof. Blind van woede en verdriet gaat ze regelrecht naar de politie, die de smokkelaar grijpt en tot levenslang ver oordeelt. Hiermede zou het drama dus op on romantische wijze eindigen, maar daar ligt de eindstreep juist niet. De volgende episoden zijn beklemmend van spanning en diep ontroerend en zij vormen juist het hoogtepunt van dit machtige verhaal, van een tragedie, die zich afspeelt in dc. gloeiende rietlanden van de Po-delta, maar zich evengoed had kunnen vol trekken in onze eigen omgeving. „DE TYRAN VAN CALIFORNIË" Wie aan Californië denkt, denkt aan Hollywood, aan filmsterren en miljoenen en zwembaden, maar het Californië, dat in deze film de aandacht vraag is het land van ver voor de uitvinding van de film, toen deze staat nog geen deel van Amerika uitmaakte, maar als buit be geerd werd door Engeland, Rusland en Frankrijk. In dat land leefden, volgens de film dan, woeste benden, die gauw met hun revolver klaar stonden. We ma ken kennis met edeler figuren, die op dracht hebben orde te scheppen; dit lukt pas na veel strijd. De vertolker van de hoofdrol heeft het trouwens extra moei lijk, want hij moet ook nog het hoofd buigen voor Amor, die de beeldschone Julia zijn pad laat kruisen. Nederlands nieuws O.a. Manege-uitvoering van landelijke Rij vereniging in Emmeloord (N.O.P.); Nederlandse Kampioenschappen Zaal handbal in Den Haag, Olympia-Hengelo prolongeert titel voor heren; ^.thene- Den Haag kampioene bij de dames; Van dessin lot gordijnstof, leerlingen van de Amsterdamse Kunstnijverheidsschool ontwierpen dessins voor gordijnstoffen- industrie. Wereldnieuws O.a. Guy Laroche geeft een nieuwe lijn aan de Voorjaarsmode. SPAARKAARTEN VOOR KON. TEXELS FANFARE Zoals U zaterdag heeft gelezen, be staat er ook van de zijde van de jeugd flinke belangstelling voor de fanfaremu ziek. Men zou de jeugd gaarne inscha kelen, maar helaas mankeert het aan geld voor de nodige instrumenten. Wij schreven over de mogelijkheid tot het houden van een lijstcollecte, maar daar naast is er nog een ander middel om de kas te versterken: een bekende fabriek van wasmiddelen geeft voor een bepaald aantal zegeltjes (voorstellende een em mertje) 1,mits die zegeltjes worden ingeleverd door een vereniging, comité e.d. Op Texel worden jaarlijks enorme hoeveelheden van die zegeltjes klakke loos naar de stortplaats „De Rode Zee" vervoerd en daarmede verdwijnt tevens een mooi bedrag, een som, die de pen ningmeester van het Fanfarecorps juist zo goed zou weten aan te wenden. Wij smijten om zo te zeggen de kostbare blaasinstrumenten zomaar op de belt. De gloednieuwe voorzitter van ons Koninklijk Fanfare Corps vroeg of wij hier eens de aandacht op wilden vestigen. Natuurlijk, want nieuwe, frisse ideeeij verdienen voorrang. Nieuwe zorgen voor de huisvrouw? Natuurlijk niet: laat Uw kinderen de emmertjes verzamelen, ze doen het graag. De zegeltjes gelieve U af te dragen aan een der bestuursleden van het corps. P. J. Koorn, A. Smidt, A. Broekman, H. Zijm of J. v. d Vijver. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 8 maart 1957: Jeugd: J. A. v.d. Slikke-M. Stam 11 P. Bruin-I. Moerbeek 20 J. v.d. Bout-H. Verstegen 02 J. Vonk-J. Moerbeek 20 P. v.d. Wulp-J. Hooijberg 20 A.: J. Hooijberg-C. Dijker 02 S. v. Heerwaarden-C. v. Heerwaarden 2—0 S. Bakker-Jac. v. Heerwaarden 02 B.: C. v.d. Werf-J. J. de Beurs 20 P. Keijser Dzn.-A. Vinke 02 S. v. Heerwaarden-G. Dros 11 C. P. Burger-A. v.d. Slikke 20 J. Stam-Jb. Koorn 20 P. W. Kooi-Jo Schoo 11 Voor C. Dijker zijn 3 punten uit de resterende 2 partijen voldoende om kam pioen te worden, waarbij we dan aan nemen, dat ook S. van Heerwaarden z'n laatste partij gaat winnen. In B. is het nog steeds S. van Heer- waarden die leidt, met 27 pnt. uit 19 partijen, P. W. Kooi met 25 uit 19 en Jo Schoo met 24 uit 19 volgen dicht achter hem, en een van deze beiden zal ver moedelijk mee overgaan naar A. Onderaan werd G. Dros weer terugge duwd, door de winstpartij van A. Vinke, terwijl ook C. P. Burger weer twee kost bare punten verzamelde. De mogelijkhe den zijn hierdoor nog weer uitgebreid, daar ook P. Keijser nu weer in de geva renzone is beland. Minister Cals heeft gistermiddag in tegenwoordigheid van tal van autori teiten de Texelse Rijks H.B.S. geopend. Deze plechtigheid werd o.a. bijge woond door dr. Prinsen, commissaris der Koningin in Noord-Holland, de heer Drewes, chef van het Ministerie van K. en W., de heer Rosenberg, refen- daris bij het Ministerie van O., K. en W., de heer De Boer, Inspecteur van het Gymnasiaal en Middelbaar onderwijs, de directeur van de rijks h.b.s. te Den Helder, de heer Blom, B. en van Texel, de gemeente-secretaris, gemeenteraad, de ouders van de leerl gen en vele anderen. Het hoge bezoek maakte van de to< Dai ivezei )verli Chr De C BROMFIETSEXAMENS VEILIG VERKEER De komende weken zullen nog voor ieder dorp op twee avonden herhalings cursussen worden gegeven voor de bin nenkort te houden verkeersexamens voor bromfietsers en wel op de volgende da gen en plaatsen, aanvang 's avonds 8 uur: vrijdag, 15 maart a.s., Den Burg, aula Dr. J. P. Thijsse-school; dinsdag 19 maar^ Oudeschild, stoom boot-koffiehuis donderdag 21 maart, aula Dr. J. P. Thijsseschool; dinsdag 26 maart, Oudeschild, Stoom boot-koffiehuis; donderdag 28 maart, Oosterend, Wapen van Amsterdam; vrijdag 29 maart, Den Hoorn, Loodmans Welvaren; dinsdag 2 april, De Waal, Dorpshuis, woensdag 3 april, De Cocksdorp, Hotel „De Hoop"; vrijdag 5 april, Den Hoorn, Loodsmans Welvaren; dinsdag 9 april, De Waal, Dorpshuis; vrijdag 12 april, Oosterend, Wapen van Amsterdam; dinsdag 16 april, De Cocksdorp, Hotel ,.De Hoop"; woensdag 17 april, De Koog, C. Bonne; donderdag 18 april, De Koog, C. Bonne. De datum van het examen zal nog na der bekend worden gemaakt. De cursussen zijn uitsluitend toegan kelijk voor diegenen, die de laatste win ters ook reeds de cursussen hebben ge volgd. Men wordt verzocht om 8 uur precies op de betreffende plaats aanwezig te zijn. Vereniging voor Veilig Verkeer, afd. Texel. NARCISSEN OP TEXEL IN 1957 Hier volgt ter kennisname de met narcissen beplante oppervlakte (in R.R.) met de voornaamste soorten, die hier op Texel worden gekweekt. R.R. in: 1956 1957 Gele Trompetten 10.430 11.834 Bicolor Trompetten 574 522 Witte Trompetten 518 387 Groot Kronige 5.834 6.747 Klein Kronige 145 139 Dubbele Variëteiten 20.534 21.515 Campernellen div. 5 5 Poetaz Variëteiten 956 322 Poëtius 130 112 Totaal 39.126 41.583 Enkele belangrijkste soorten: R.R. in: 1956 1957 Golden Harvest 1.775 1.986 King Alfred 3.034 2.948 Rembrandt 4.089 5.380 Carlton 4.315 5.395 Fortune 494 401 Helios 590 414 Von Sion 19.507 20.461 Krokussen-statistiek op Texel 1957: R.R. in: 1956 1957 Geel 54.376 37.114 Bont: Walter -Scott 5.970 5.243 King of the Striped 195 254 Glory of Sassenheim 67 64 Pallas 14 26 Pick Wick 18 14 Div. Bont 19 12 Blauw: Remembrance 1.999 2.477 Early Perfection 106 137 Purperea Grandiflora 73 123 Encentress 155 153 Grand Maitre 30 24 Div. Blauw 339 101 Wit: Jeanne d'Arc 314 522 Mont Blanc 300 188 Peter Pan 18 35 Kathleen Parlow 10 23 Div. wit 17 Totaal 64.003 46.527 A. Lagerveld, 1 doen naar ons eiland gebruik van twee m nede laire „Bever" toestellen, die om 9 ren, uur van vliegveld Valkenburg waren itellii gestegen en om 10.05 uur in Eierland a Detoc de grond werden gezet. Burgemeester de Koning was ter begroeting aanwezige we (Ook de terugtocht ging per vliegtuig getel In „De Lindeboom-Texel" werd uitgebreide gezelschap begroet door heer C. van der Eijk, directeur van Texelse rijks h.b.s., die de omstand heden, welke tot stichting van de h.l alhier noodzaakten, uiteenzette en v< volgens zijn dank uitbracht aan het f meentebestuur van Texel, dat, met bv gemeester De Koning aan het hoofd, 1 initiatief had genomen tot de stichtii die dank zij de volle en snelle medew< king van de overheid vorig jaar verw zenujkt kon worden. Minister Cals stelde vast, dat dit 52ste r.h.b.s. van ons land is. Deze richtingen van onderwijs vinden wij ov het gehele land verspreid, over het gemeen in gemeenten, die het centri van een bepaald rayon zijn en daan zijn de r.h.b.s. vrijwel alle streekschol I Uit de voorgeschiedenis van Tex< j r.h.b.s. blijkt, aldus de minister, dat de j gedragen wordt door de gehele gemee 1 schap. Hier is het snel en vlot gega- He Vo belar ons 1 betui dank L. T. Texe Hi medi oude voor belai welii N. Nieu Oud I maar wegens een tekort aan leerkrac ten zal het jammergenoeg niet overal snel kunnen gaan: het aantal beschi j bare leerkrachten moet zoveel mogeli I en verantwoordingsvol over de gehe Nederlandse jeugd verdeeld worden. De Minister richtte een woord van luk tot de jeugd en het gemeentebestui j dat de gehele gemeente vertegenwoc j digt en een bijzonder actief aandeel in I stichting heeft gehad: zonder dat initi tief zou de r.h.b.s. er stellig nog I geweest zijn. Het gemeentebestuur gaf en geeft e lichtend voorbeeld. Z.E. besloot met hoop, dat de r.h.b.s. tot grote zege vo het eiland zou zijn. Burgemeester De Koning verheugt zich over de belangstelling voor Texel ministeriëel niveau. Spreker stelt daarbij vast, dat Texel ook in een b zonder gunstige verhouding mag sta; tot de Commissaris der Koningin. De opening van de r.h.b.s. noemde 1 een bijzondere mijlpaal, een jaarlijk „onderwijs-herdenking" waard. Spreker schetste de vooruitgang vo diverse takken van onderwijs op Tex en lichtte en passant de diverse wenst toe, die nog in vervulling moeten gaan. ,€chl Bez Nog N com verk bekt OO! hui2 maa wor met wor zee Burgemeester besloot met „Texel dankbaar om het bezit van zijn h.b.s". Hierna werd het woord gevoerd do de heer Blom, dir. r.h.b.s. Den Heldt de heer Jouwersma, hoofd van de u.l. de heer Bakker, hoofd van de o.l.s. Dt Burg, de heer Laan, voorzitter van oudercommissie. Nadat de heer Van der Eijk alle spr kers- hartelijk had bedankt, begaf m< zich naar de h.b.s., waar de vlag wetf gehesen en de leerlingen het eers jaar opg rink nin^ couplet van het Wilhelmus zongen. Et zoon van de heer Laan bood de ministi een sleutel aan, waarna de officiële ii gebruikname volgde, nadat Z.E. zich nt in hartelijke bewoordingen tot de jeu| had gewend. De school maakte een uitstekent indruk en alle persfotografen schot* uiteraard toe, toen de minister in een di banken plaats nam en met belangstellir in een der boeken bladerde. Daarna begaf men zich weer naar „E Lindeboom-Texel", waar de lunch gt bruikt werd. Om half vier vloog het hoge geze schap weer naar het Vasteland terug. (Zie ook volgend nummer). OVER DE ZUID-MOLUKKEN Op dinsdag 26 maart zal in „De Lir deboom-Texel" een causerie met fill worden gehouden over de Zuid-Molul ken met het doel meer begrip voor d gebied te wekken. DONDERDAG GEEN KLEUTERBUREAU Men deelt ons mede, dat er dondei dag (morgen) geen kleuterbureau wort gehouden. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. U kunt voordelig terecht op zaterdag in onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt- groenteboer Ondergetekende houdt zich beleefd aanbev. voor ploeg- werk. zaaiklaar maken van land enz. L. Keyser, Schilder- einde 49 of 't Hooge W39 Dagelijks verkrijgbaar beste vers geslachte malse kippen. A. N. Plaatsman, poelier Ko- gerweg 36 nb Texla tel. 139 Te k. 5000 kilo hooi. pakjes, en 3000 kilo groene erwten stro bij J. Boogaard, Trent- geest, Oosterend tel. 325 Te k. jonge voedsters 4 md. F. Hopman, Ongeren Te k. mak werkpaard. P. Kuip, De Koog Te k. houten boet 10x5 m met zink gedekt. De Waal 19 Te k. 2-j luxe stamboek merrie. Keuze uit 3, ook gen. te ruilen voor ouder paard. M. Koorn Cz., Duinweg B 153 tel. 551 Te k. een partijtje kasglas, versch. maten. Tuin derij Buijsman B.z.a, een net meisje 2 a 3 dg. p. week Adres bur. v.d. blad De Here verblijdde ons met de voorspoed'ge ge boorte van ons dochtertje en zusje Anna J. de Visser T. de Visser-Hessels Hilda Bram Fokke Jan P H. polder, Texel, 11 maart 1957 In plaats van kaarten. Hiermede geven wij ken nis van ons voorgenomen huwelijk De voltrekking vindt plaats op zaterdag 30 maart a.s. om 9,30 uur in de r.k kerk te Cocks dorp. Receptie van 24,30 uur te Eierland E 48 J. F. Jonkergonn en H. M. E. Paagman pin" bij 15, van tot Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van geboorte van ons dochtj en zusje Cornelia Emma (Cora) N. Boekel-Roepi C Boekei Hanneke Texel, 8 maart 1957 Oudeschild 164 Tijdelijk adres Weverstr 38, Den Burg Voor Familie-drukwerk Drukkerq Texelse Courant Zondag 17 maart a hopen onze lieve ouder en grootouders M. Kikkert en G. Kikkert- Hammega hun 35-jarig huwelijkslees te vieren. Hun liefhebbende kindere; en kleinkinderen |an en Alie Grietje en Meindert Gelegenheid tot feliciteri'J van 4—5,30 in LoodsmanS' welvaren Den Hoorn, 17 maart '57 A..» Gu Zij eet sei de Gi

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2