7Y WACHTEN duurt altijd lang Pimba de negerjongen Gijs de Peur VERGADERING TEXELS FANFARE Moet meermalen worden geconsta teerd, dat de vergaderingen maar zeer matig zijn bezocht, het bestuur van het Texelse Fanfare zag zich in gezelschap van nagenoeg alle leden, wat voor Texel zeker een bijzonderheid genoemd mag worden. Dat zat goed, maar wat minder goed blijkt te zitten is het repetitiebe- zoek, wat wel even merkwaardig is, want hoe wil men standhouden in de ere- afdeling zonder zich terdege op de jaar lijkse concoursdagen voor te bereiden? Dit was dan ook de reden, dat het be stuur besloten heeft om op het aan staande concours verstek te laten gaan. Wij menen te weten, dat dit voor de eerste keer in de geschiedenis van het corps is. Hierop was het woord aan de secre taris, de heer P. J. Koorn, die eerst de bijzonderheden van de vorige vergade ring aan de hand van keurig verzorgde notulen in de herinnering terug riep en vervolgens zijn niet minder goed ver zorgd jaarverslag las. Ook hij gewaagde van een zeer slecht repetitiebezoek. Als de leden denken dat zij tóch al actief genoeg waren, moet je ze nog gelijk ge ven ook, want ze zijn twintig maal in het openbaar opgetreden. Op 7 septem ber werd ter gelegenheid van het 65- jarig bestaan - verder geruchtloos ge passeerd - een rondgang door Den Burg gemaakt. „Onze voorzitter heeft het besluit van zijn aftreden te kennen gegeven, wij be treuren dit zeer, maar gelukkig blijft hij onze gelederen als actief lid trouw. Wij zijn hem veel dank verschuldigd". Ook de directeur, de heer A. J. Vonk, worden woorden van erkentelijkheid gebracht. „Fanfare, gefeliciteerd met zo'n actieve en bekwame directeur". Hierna kwam de heer A. Broekman als penningmeester met een lange reeks cijfermateriaal op de proppen. Doordat er maar weinig voor nieuwe instrumen ten was uitgegeven kon, mede dank zij de 200,gemeentelijke subsidie een te goed van 507,geconstateerd wor den. De donateurs hadden 1.112,55 bij eengebracht, de leden 324,de ver huur der banken bracht 580,op, aan giften kwam er 257,binnen, verhuur gebouw 311,en loterijen uitvoerin gen 252,De onderhoud van het ge bouw bedroeg 189,onkosten uitvoe ringen 645,en idem concours 309,—. De heren gebroeders W. en J. van Heerwaarden hadden de rekening etc. nagezien en alles in stipte welstand aan getroffen, zodat de penningmeester har telijk bedankt werd voor zijn keurig financiëel beheer. Ook werd een woord van erkentelijk heid gericht aan het adres van de heer J. van der Vijver, die alle bewoners van Plan-Zuid had weten te bewegen zich te laten inschrijven als donateur. Bestuur. De heer P. J. Koorn werd met grote meerderheid van stemmen tot voorzitter benoemd, de heer A. Broek man werd als penningmeester herkozen en de heer J. v.d. Vijver als bestuurslid. De nieuwe voorzitter belooft zijn uiterste best te zullen doen om de voet sporen van de heer Schrama te drukken, een verre van gemakkelijke taak overi gens en hij hoopte dan ook nog dikwijls de steun te mogen ondervinden van de oud-voorzitter. Hierna ontvouwde de nieuwe voor zitter het werkplan voor dit jaar: 30 april taptoe, 29 mei concert in samen- 1 werking met de andere corpsen, 29 juni rondgang ter gelegenheid van de ver- j jaardag van prins Bernhard, 10 augustus lampionoptocht, 31 augustus taptoe, en op nader vast te stellen data lampion optocht te Oudeschild en de gebruike lijke medewerking aan de Koger strand feesten. Rondvraag. Uitvoerig werden de po gingen om te komen tot een Texelse muziekschool besproken. Algemeen heeft men de indruk, dat verwezenlijking daarvan nog ver in het verschiet ligt. Het is daarom verheugend, dat het corps in staat is de adspirant zelf op te leiden, mits men hun instrumenten kan aanbieden. De heer G. Smidt gaf toe, dat het corps er in het witte overhemd keurig bij loopt, maar daar het weer tijdens het op treden in dorp of veld wel eens aan de gure kant is, is het overhemd-tenue nu niet bepaald afdoend. Hij had zo'n stille hoop, dat er nog eens uniformen aange schaft zouden kunnen worden, maar men vreesde, dat dit al te grote financiële offers zou vragen. Misschien kan het corps nog eens aan een cape toekomen? Nadat men zich door de heer Schrama had laten tracteren en nog diverse an dere onderwerpen, van meer huishoude lijke aard de revue waren gepasseerd, volgde omstreeks elf uur sluiting. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. CONTRIBUTIE WITTE KRUIS Mogen wij nog eens onder Uw aan dacht brengen wat het Witte Kruis voor zijn leden doet: Ten eerste: bij ziekte, hulp van onze wijkverpleegsters en het beschikbaar stellen van verplegmgsartikelen uit onze magazijnen te Den Burg, Oosterend en De Cocksdorp. Ten tweede: zuigelingen en kleuter zorg in ons modern ingericht consultatie bureau te Den Burg. Ten derde: ten behoeve van de rheu- mabestrijding consulten en behandeling in bovengenoemd bureau. Ten vierde: met ingang van hoogst waarschijnlijk 4 april a.s. het vestigen van een kringbureau in het consultatie bureau te Den Burg ten behoeve van de tuberculosebestrijding, waardoor de tijd rovende en kostbare reizen naar het C.B. te Den Helder komen te vervallen. Plet in bruikleen afstaan van ligtenten voor tuberculose-patiënten. Ten vijfde: leden van het Witte Kruis kunnen tegen het normale tarief gebruik maken van het badhuis te Den Burg. Niet-leden wordt het dubbele tarief in rekening gebracht. Wij moeten U er nogmaals uitdrukke lijk op wijzen, dat gezinnen, welke geen lid zijn van het Witte Kruis en t.z.t. dit Witte Kruis nodig zullen hebben, dat in die gevallen de bezoeken van onze wijk verpleegsters per bezoek volgens een vastgesteld tarief in rekening zullen worden gebracht. Alvorens van bovengenoemde gratis VEERTIEN BEZWAARSCHRIFTEN De Gemeenteraad zal vrijdag mogen beslissen over een veertiental ingekomen bezwaarschriften naar aanleiding van de 1 tervisielegging van het ontwerp-uitbrei- dingsplan-in-onderdelen „Den Burg". Zie voor nadere bijzonderheden het schrijven van B. en W. aan de Raad VASTSTELLING UITBREIDINGS- PLANNEN-IN-ONDERDELEN „DEN BURG" B. en W. richtte hierover het volgende uitvoerig schrijven aan de Raad: Nadat Uw raad in de vergadering van 30 november 1956 het „Uitbreidingsplan- in-hoofdzaken voor de gemeente Texel" vaststelde, resteerde nog de behandeling van een herziening van het „Uitbrei- dingsplan-in-onderdelen Den Burg". Na ae behandeling van dit plan zal in zekere zin een afgesloten geheel van stedebouw- kundige maatregelen voor het gehele eiland zijn verkregen. Ook de voorbereidingen van het ont- werp-uitbreidingsplan-in-onderdelen Den Burg hebben aanzienlijk meer tijd ge kost, dan het zich aanvankelijk liet aan zien Reeds op 15 juli 1953 lichtte Prof. W. Bruin de hoofdelementen van het nieuwe ontwerp in een officieus gedeelte van Uw vergadering toe. Het sterk dynamische karakter van Den Burg maakte echter nadien nieuwe wijzigingen en aanvullingen noodzake lijk, terwijl in een later stadium ook het nieuwe wegenstelsel, zoals dit in het uit- breidin^splan-in-hoofdzaken in geprojec teerd, konsekwenties had voor het plan Den Burg. Overigens releveren wij uit dit voorbereidingsstadium nog een be spreking met de heer W. Maarse (van de Autobusonderneming Maarse Kroon) over de projectie van een nieuw autobus- station in het zuidelijk gedeelte van Den Burg. Voorts ontving onze stedebouwkundi- ge een schrijven van de Commissie voor de Gemeentelijke Plannen, d.d. 13 janu ari 1955 naar aanleiding van het ont- werp-plan „Den Burg". Ook hierdoor waren enkele nieuwe wijzigingen van het ontwerp-plan noodzakelijk. Nadat de leden van Uw college vervol gens in het begin van 1956 in de gele genheid waren gesteld ten kantore van de „Dienst gemeentewerken" kennis te nemen van het ontwerp-plan heeft onze stedebouwkundige in een officieus ge deelte van de raadsvergadering van 29 maart 1956 nogmaals het ontwerpplan toegelicht. In deze vergadering werden Uwerzijds enkele opmerkingen gemaakt, die weder om tot enkele wijzigingen van het ont werpplan leidden. Met het aldus ontstane ontwerp-plan ging Uw vergadering in principe ak koord. Nadat nog die gedeelten van Den Burg uit het ontwerp-plan werden gelicht, waarvoor bij besluit van het College van Algemene Commissarissen voor de We deropbouw d.d. 3 december 1948, nr. 96 een „Herbouwplan Den Burg" werd vast gesteld (hetwelk nog niet geheel is ge- hulp en behandeling enz. te kunnen pro fiteren, dient men gedurende ten minste één maand lid te zijn van onze afdeling. Gedurende deze maand wachttijd gel den de extra tarieven. Wordt dus in Uw eigen belang in het bijzonder, zo spoedig mogelijk lid van de afd. Texel van het Witte Kruis. 14. Dat kan niet anders dan een kroko dil zijn. Zelfs in het water is hij niet veilig. Zwemmen wat je kan, zegt hij bij zichzelf. En met geweldige crawlsla- gen schiet hij als een grote zwarte vis door het water. Zwemmen kan Pimba, maar de krokodil kan het beter. En Pim ba verliest terrein, hoe hij zich ook in spant. Steeds dichter hoort hij het ge snuif achter zich aan. Pimba moet er maar niet aan denken als hij het eens verliezen zou. Zo'n enorm beest bijt in één hap een been af. De afstand tussen Pimba wordt klei ner; Pimba begint trager en trager te zwemmen. Tanden op mekaar, nog één minuut! En met de krokodil vlak achter zich bereikt Pimba het eiland. Aan lianen trekt hij zich omhoog en vol komen uitgeput blijft hij in de boom zitten. Woedend is de krokodil het strand opgestrompeld. Nu heeft hij de tijd en rustig gaat hij onder de boom liggen. Na een paar minuten, als Pimba weer een beetje bekomen is van de emotie, ziet hij dat er meer krokodillen op het eiland zijn. FEUILLETON door J. G. J. Bax 2. „Ja, Gijs, dadelijk", beloofde Ma- rietje, die niet graag het verdere ver loop wou missen. „Goed", ging Gijs voort, „maar ver geet het niet, want ze motten nog dro gen, anders mot ik morgen op mijn blote voeten naar de klanten en dan is je vader kwaad, dat Gijs der niet geswe- jeerd genoeg uitziet". „Nee, Gijs", stelde Marietje hem ge rust. „Heb je je nog zeer gedaan, toen je achterover viel?" „Zeer gedaan?" klaagde Gijs, „zeer gedaan, ik ben gewoon gebroken. Gek ben ik geweest dat ik me daar naar toe heb laten sturen. Ik heb op zijn minst een gekneusde teen; mijn rug zal wel verbrand zijn en ik heb het in mijn lende ook. Misschien kan ik morgen geen eens op mijn fiets komen en dat alleen, omdat je vader Gijs niet schoon genoeg vond. Een schandaal is het, om iemand die van niks weet, naar zon crematorium te stu ren of ie moet worden uitgekookt. „Nou, nou, Gijs", suste vrouw Hoos, die een woordenwisseling met haar man vreesde, „maak je nou niet kwaad, het is nou toch achter de rug". „Achter de rug!" schreeuwde Gijs. „Niks was nog achter mijn rug. Toen ik weer was opgekrabbeld, sting ik net zoals ik was gekommen, alleen 'n beetje beschadigd. Had ik toch maar liever zo'n kuipbad genomen, dan was ik misschien al lang klaar geweest en nou waren al leen mijn voeten nog maar een beetje schoongespoeld. Van wassen was na tuurlijk niks gekomen, mijn stukkie zeep was ook spoorloos verdwenen". „O, dus per slot van rekening ben je nog voor niks geweest ook en heb je je eigen helemaal niet gewassen", viel de oudste zoon van Willem hem in de rede. „Dan moet je er morgen nog eens naar toe, hè vader?" „Wat, nog een keer? Dat nooit. Aan mijn lijf geen badhuis meer", wond Gijs zich opnieuw op, om dan toch te beken nen: „Nou als je het weten wil, nee, voor wassen had ik geen tijd meer. On der die sproeier dorst ik niet meer. Wel heb ik nog dat gat dichtgemaakt, daar kon je een sf£>p insteken en toen die twee kranen wagenwijd opengezet, tot dat het vloertje flink onder water stond. Daar ben ik toen lekker middenin gaan zitten. Jofel warm was het en ik wou net aan mijn tenen gaan beginnen, toen ik mij een aap schrok, omdat er iemand op de deur bonkte. Ik dacht eerst van schrik, dat ik daar niet zitten mocht en dat ze misschien ergens een kijkgaatje hadden, maar ik hoorde een vent schreeuwen: „Opschie ten, de tijd is om". Toen had ik er ruim tabak van. Ik heb mij zo goed als het ging afgedroogd, heb mij aangekleed en ben „Een slokkie gaan kopen voor de schrik", maakte Hoos zijn zin af. „Ja, net wat je zegt, maar niet van de schrik, maar van de kou; ik was zo koud geworden als een steen, toen ik uit dat warme hokkie kwam". „En wat zeien ze wel in „Het Baars je"?, plaagde Willem hem, „kenden ze je nog terug?" „Nou, eerst niet", bekende Gijs, want ze wouen me laten betalen. Gelukkig was ouwe Leen der, die me heeft beloofd mijn schuit te helpen maken, en die her kende me gelukkig nog. Toen was het natuurlijk in orde en hebben ze het toch op de lat geschreven. Ik heb Leen nog verteld, wat ik allemaal heb meege maakt en die vond het ook bij de beesten af. En nou ga ik maffen", besloot Gijs, „want ik ben zo moe als een hond - Salut! Marietje, vergeet mijn sokken niet". Sedert dien behoorde Gijs tot de vaste, hoewel zeldzame klanten van de bar bier, want hij ging er eerlijk gezegd al leen op aandringen van Hoos heen, daar oeze hem anders geen paling meer wilde leveren. Gijs sputterde eerst wel altijd tegen, wanneer het volgens Hoos weer tijd v/erd, om zich te laten kortwieken, maar het eind van het liedje was, dat Gijs toch van tijd tot tijd zijn klanten weer kon zeggen, dat zijn pet hem weer zo ge klemd had. Aan een bad heeft hij zich echter niet meer gewaagd. Hij bleef yerder zijn emmer trouw. Gijs woonde nu in zijn nieuwe schuit, die hij met behulp van ouwe Leen had gebouwd. Op een morgen kwam Leen, die een liefhebber van vissen was, met de hengel gewapend over de loopplank realiseerd) was het ontwerp rijp voor tervisie-legging. Naar aanleiding van deze tervisieleg ging zijn binnen de daarvoor gestelde termijn veertien bezwaarschriften ont vangen. Drie dezer bezwaarschriften zijn ten oprechte aan ons gericht. Wij stellen U voor deze bezwaarschriften als tot U gericht te beschouwen. Wij hebben over deze bezwaarschriften het advies van onze stedebouwkundige gevraagd. In afwijking van het advies menen wij, dat het bezwaarschrift van de Algemene Texelse Middenstandsvereniging en de R.K. Middenstandsvereniging niet-ont- vankelijk moet worden verklaard, waar deze verenigingen volgens de gangbare juris-prudentie niet als een „belangheb bende" in de zin van art. 37 der woning wet kunnen worden beschouwd. Met onze stedebouwkundige zijn wij van mening, dat de bezwaren van mevr. H Bakker-Kuip, de heren M. H. Bakker, G. Koorn Rzn„ J. Nauta en P Bruijn Jz„ j de vennootschappen onder firma ge naamd „Fa. Gebr. Bruin", „Aannemers bedrijf fa. Wed. I. Voigt Zn.", „Fa. Frans Zegel Kzn.", en „Fa. de Graaf Schoorl", de naamloze vennootschap „N.V. v.h. Langeveld De Rooy" en het Staatsbedrijf der P.T.T. ongegrond moe ten worden verklaard. In aanvulling op de geadviseerde mo tieven, die moeten leiden tot ongegrond- verklaring, merken wij nog het navol gende op: t.a.v. het bezwaarschrift van J. Nauta: De bouw van een garage aan het begin van de Nieuwstraat tast naar onze me ning een harmonisch geprojecteerde be bouwing van de Nieuwstraat aan. Wij achten het ongewenst, dat aan het begin van een complex bejaardenwoningen een garage zou worden gebouwd. T.a.v. het bezwaarschrift van de firma de Graaf Schoorl: Wij menen, dat de vestiging van dit smederij- en reparatiebedrijf van land bouwwerktuigen en tractoren op de hoek van de Waalderstraat-Wilhelmina- laan terecht niet in het ontwerp-plan gesanctioneerd is. Een dergelijk bedrijf dient naar onze mening op een andere plaats, waartegen minder verkeerstech nische bezwaren bestaan, gevestigd te worden. Mogelijk zal betrokkene hier door onevenredige schade ondervinden, doch hiervoor zal hij een beroep op de gemeentelijke schadevergoedingsveror dening kunnen doen. Een lid van ons college acht termen aanwezig om het bezwaar van de Fa. v.h. C. Keijzer gegrond te verklaren en voor betrokkene alsnog de gelegenheid te scheppen op het perceel grond, gele gen aan de Beatrixlaan, kadastraal be kend sectie E, nr 1737 een eenvoudige overkapping of bergplaats te bouwen, daar betrokkene destijds de grond van een mondeling gedane toezegging ter plaatse tot bebouwing is overgegaan. De meerderheid van ons college onderschrijft in deze echter het advies van onze stede bouwkundige en meent, dat het niet mo gelijk is een dergelijke mogelijkheid te scheppen zonder het harmonische geheel van het plan aan te tasten. Ten tijde van de bedoelde toezegging, was de bouw ter plaatse inderdaad wel verantwoord, later is het ontwerp-plan echter gewij zigd. De meerderheid meent derhalve, dat ook dit bezwaar ongegrond zal moe ten worden verklaard. Het bezwaarschrift van de heer J. Kiljan Jzn. te Den Burg komt ons ge grond voor. Wij hebben het ontwerp- uitbreidingsplan reeds aan zijn verlan gen aangepast. Het betreft hier een wij ziging van ondergeschikt belang, die voor de betrokkene een vergroting van de mogelijkheden inhoudt, terwijl - niet van de wijziging onkundig zijnde - derden, daardoor niet worden benadeeld, zodat deze volgens de gangbare jurisprudentie zonder nadere tervisielegging kan wor den aangebracht. T.a.v. het niet-ontvankelijk te verkla ren bezwaarschrift van de beide midden standsverenigingen, delen wij U nog me de, dat wij - in afwijking van het advies van onze stedebouwkundige, doch na nader met deze gepleegd overleg - ter men aanwezig hebben geacht de diepte van de bouwstroken op enkele plaatsen van het ontwerpplan ambtshalve te ver groten. Wij menen, dat hierdoor het sprekendste deel van de bezwaren van betrokkenen zal zijn ondervangen. De betreffende wijzigingen hebben wij reeds in het ontwerp-plan verwerkt. Het betreft hier eveneens wijzigingen van ondergeschikt belang, die voor betrokke- stappen. Hij had de vorige avond met Gijs afgesproken, vroeg te komen. Zij hadden de schuit speciaal op een mooi diep plek je in het riet gelegd, zodat Leen met kans op succes een hengeltje zou kunnen uitleggen. Gijs zelf was geen groot lief hebber. Snoeken mocht hij graag doen, maar op witvis, nee, dat was jongens werk. Leen had zich op zijn gemak in een hoekje geïnstalleerd, met zijn rug naar de kajuit en had voor het eerst leven gezien, toen de deurtjes opengingen en Gijs' slaperige hoofd om de hoek kwam kijken. „Morgen, Leen", begroette hij hem. „Je bent vroeg, al wat gezien?" „Ja, ik had net tuk, maar ik ben pas bezig, hoor. Lekker weertje, hè?" „Fijn, het wordt vast warm vandaag. Dat zal je eens zien als de nevel is op getrokken. Ik zal gauw een bakkie kof fie zetten, dan kom ik bij je zitten. Ik moet toch nog een paar fuiken voor Hoos nazien. Je vangt ze maar hoor!" ,,'t Zal aan mij niet liggen. Kijk eens, wat een mooie opsteker. Zaggie dat?" „Ja, hij dee het goed, maar je was net te laat. - Nou tot straks". Intussen trok de nevel langzaam op, alsof een onzichtbare hand een sluier, die over de velden lag, voorzichtig weg nam. - Reeds was de rivier, een stille weinig bevaren binnenstroom, zichtbaar geworden. Een zilveren baan van schit terende kabbeltjes, die zich naar het dorp toe verbreedde en zich naar de andere kant met veel bochten en kron- Uitgcr Boek! Den I nen een vergroting van de mogelijkhelZATE inhouden, terwijl - niet van de wijzi gen onkundig zijnde - derden daan niet worden benadeeld, zodat deze gens de gangbare jurisprudentie zoii nadere tervisielegging kunnen wor aangebracht. Resumerende geven wij U ten aan van de behandeling van de ingedie bezwaarschriften in overweging a. het bezwaarschrift van de Algem Texelse Middenstandsvereniging en R.K. Middenstandsvereniging „niet-< vankelijk" te verklaren; b. het bezwaarschrift van de heer Kiljan te Den Burg „gegrond" te klaren; c. de bezwaarschriften van mevr. Bakker-Kuip, de heren M. H. Bakker Koorn RznJ. Nauta en P. Bruijn ae vennootschappen onder firma naamd: „Fa. Gebr. Bruin", „Fa. Wee Voigt Zn", „Fa. Frans Zegel Kzn.' „Fa. de Graaf Schoorl", de naaml vennootschap „N.V. v.h. Langeveld Rooy" en het Staatsbedrijf der P.' ongegrond te verklaren. Daarnaast stelt de meerderheid ons college U voor ook het bezwi schrift van de „Fa. v.h. C. Keijzer" gegrond te verklaren, terwijl de min< heid van ons college U voorstelt dit zwaar gegrond te verklaren. Een minderheid van ons college s een wijziging van artikel 8, eerste der bij het plan behorende bebouwir voorschriften voor. Voorgesteld wordt woorden „met een maximum van m2" voorkomende in de eerste alinea dit lid, te doen vervallen. Hierdoor tevens enigermate worden tegemo komen aan de bezwaren ingediend de vennootschap onder firma, genaa „Fa. Frans Zegel Kzn", de naamloze nootschap „N.V. v.h. Langeveld Rooy" en de beide middenstandsve gingen. De meerderheid van ons college deze wijziging stedebouwkundig min goed verantwoord. Dezelfde minderheid van ons coll maakte een voorbehoud tegen de omv, van de aan de zuidelijke en westel: zijde van Den Burg geprojecteerde bossing en voorts tegen de plaats van aan de Elemert geprojecteerde autob station. De meerderheid van ons college d< die I deze bezwaren niet. Zij wijst er vo< op, dat een tegemoetkoming aan bezwaren een nieuwe tervisielegging het ontwerp-plan noodzakelijk zal ken, terwijl Uw vergadering zich in pi cipe reeds met het huidige ontwerp h< verenigd. Uiteraard zal ook besloten moe worden tot de intrekking van het staande plan-in-onderdelen voor Burg en de daarvoor geldende beb wingsvoorschriften, terwijl voorts „Schadevergoedingsverordening Te> op het nieuwe plan van toepassing w te verklaren. Oc ris d Cals links He genu kuns naas band te oi W uitsh den iactc Texe gin, stral brok Ten deze resumerende, stelt de me derheid van ons college U voor het „1 breidingsplan-in-onderdelen voor Burg" en de daarbij behorende bet wingsvoorschriften overeenkomstig d aangeboden ontwerpen vast te stel terwijl de minderheid van ons colleg voorstelt artikel 8, eerste lid, van de bouwingsvoorschriften in bovenbedoe zin te wijzigen en in principe te beslui tot wijziging van het ontwerpplan i.\' de projectie van de genoemde bosran en het autobusstation. Voorts geven wij U in overweging besluiten tot de intrekking van het staande plan-in-onderdelen voor I Burg en de daarvoor geldende beb wingsvoorschriften, alsmede het van t passing verklaren van- de „Schadev goedingsverordening Texel" op het ni we plan. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 13 maart Den Burg, Doopsgez. kerk, bijeenkoi Doopsgez. vredesgroep. Ds. G. Ka spreekt over „Gevolgen van een we loze levenshouding", aanvang 8,15 uui De Koog, Lubertischool, vergader ever Stichting kleuterschool. Donderdag 14 maart Den Burg, Oranjeboom, Plattelandsvr< wen voeren revue op t.b.v. het Wi Kruis. Vrijdag 15 maart Den Burg, aula Dr. J. P. Thijssesch( Herhalingskursus voor bromfietsers. Zaterdag 16 maart Den Burg, Oranjeboom, Rederijkers! mer UDI voert op „Het kan verkere kels als een breed lint door de 1; groene landen slingerde, de oevers o zoomd door hoog opgaand riet. Aan beide zijden strekten zich groene weiden uit, doorsneden n sloten en tochten, als met een lini getrokken. Waar juist de blik op verlengde van zo'n tocht viel, leek 1 alsof daar een lange, steeds smaller w dende spiegel was neergelegd, waa zich de hemel als een lichtblauwe, f welige band weerspiegelde. Een harn nisch geheel, onscheidbaar, ondanks menselijke indeling van het land in en zoveel bunders, primitief aangebrat en bestaande uit schots en scheef a elkaar getimmerde verweerde plank of uit paaltjes met verroest prikk draad. Nu de nevel optrok, doemde in oos lijke richting het silhouet op van machtige havenstad; een markant be( van kracht en arbeid. Hoge slanke rens, ronde koepels, vierkante donke blokken van hoge panden en fabriek Schoorstenen, en daar waar de have uitbreiding het land had opgeslokt, leger van in het gelid staande kran< met schuin opgeheven armen, een \v< kome groet brengend aan de zwaar b laden schepen, die straks ligplaats zo den nemen aan him machtige voet, onder de geweldige ijzeren gevaarte die de indruk maakten, van niet gehe afgemaakte bruggen. (Wordt vervolgd) conti Iwijf De der i tuig< drul< slee tigei drac het Mag well bur| zods Haa, D< ciële ging cigd Di van min op i den de r com sen, will stel! ook beu: V zich J. I van J. I gyn dr. „eei tien ter dan J. hou bou dist har voe ter ter lige ris, den wel leas E eer: het geli sch val sen leei Dei ter gel sch nae mo

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4