NeMl DAM PC Georgiers spreken over de opstand van 6 april 1945 verkos^der De huizen schoon in den lande Dan Kamea-Gelei voor de handen BAKKER 25-jarig bestaan Texelse Bestuurdersbond Jaarvergadering Afgesloten rijweg Jawa motor het slopen een timmerman n zelfst. hulp De Vereniging Nederland-U.S.S.R. be richt ons het volgende: Volgens een door ons ontvangen mede deling van de Nederlandse redactie van Radio Moskou, zal men op 6, 12 en 19 april a.s. 's avonds 18,30 uur op de 25, 41 en 49 meter band, reportages uitzen den in de Nederlandse taal onder de titel „Deelnemers aan de opstand op Texel aan het woord". Deze uitzendin gen vinden plaats naar aanleiding van het feit, dat 12 jaar geleden de opstand op Texel begon. Een correspondent van Radio Moskou is naar Georgië vertrokken om materi aal over het leven en werken van de deelnemers aan de Texelse opstand te verzamelen". ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) INGEKOMEN PERSONEN Jan Zuurbier, van Heerhugowaard, Groenendijk 8 naar Den Burg, Molen straat 34; Johan Rentenaar, van Terneu- zen, Rozenstraat 202 naar Oudeschild 36 met gezin. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 15 maart 1957: Jeugd: J. A. v.d. Slikke-J. Vonk 11 J. v.d. Bout-W. Laan 11 J. Moerbeek-I. Moerbeek 02 P. v.d. Wulp-M. Stam 02 H. Vers tegen-P. Bruin 02 A.: W. A. v. Zeijlen-S. Bakker 11 Joh. D. Bakker-S. v. Heerwaarden 20 B.: J. J. de Beurs-P. W. Kooi 20 Jn. Stam-C. P. Burger 20 C. v.d. Werf-G. Dros 1—1 S. v. Heerwaarden-P. Keijser 20 Jb. Koorn-A. v.d. Slikke 11 C.: Jn. Koorn-R. Zijm 20 Bij de jeugd won P. Bruin glad van H. Verstegen, maar een beslissing om de bovenste plaats is het nog niet. De nederlaag van S. van Heerwaarden was in A. een verrassing. Joh. D. speelde op een leuke damslag en het lukte. Het is nu wel zeker dat C. Dijker het aan 1 punt uit 2 partijen niet zal laten manke ren. In B. kraakt het nog steeds in de on derste gelederen. G. Dros maakte remise met een stuk minder, wat hem weer op gelijke voet bracht met A. Vinke 15 pnt. uit 19 part. P. Keijser met 16 uit 21 en C. P. Burger met 16 uit 20 part. staan ook nog niet veilig. Met Jb. Koorn defi nitief op de onderste plaats moet een van deze vier er nog aan geloven. In C. komt D. v.d. Werf steeds beter te staan met 2 part. meer en 5 pnt. voor sprong op no. 2. Jn. Koorn bedwong R. Zijm en staat nu met gelijke partijen 1 pnt. beneden hem. S.V. De Koog De Koog 1 speelt zondag uit tegen St. Boys. Vertrek boot 11,25 uur. De Koog 2 speelt om 3,15 uur uit tegen Tex. Boys. Voor de adsp. en welpen is een wed strijd aangevraagd. Zie kastje. Voortaan is er weer op donderdag clubavond in „Het Witte Huis", waar tegelijkertijd de poolformulieren inge leverd kunnen worden. Deze zijn ver krijgbaar bij de heren W. A. Visser, W. Stam en J. Mast. Inleveren van 7,30 uur tot 9,30 uur. Texelse Boys-nieuws Boys 1 wacht zondag a.s. een zware uitwedstrijd nl. tegen Zeemacht. Vertrek 11.00 uur van de Groeneplaats. Boys 2 speelt thuis tegen AGSV 1. Ook hier zal het aan spanning niet ontbre ken. Aanvang 1.30 uur. Boys 3 speelt thuis tegen De Koog 2, denk aan jullie kans voor het kampioen schap, jongens. Aanvang 3,15 uur. Zaterdagmiddag speelt ons adsp. b- elftal tegen adsp. van Texel en de wel pen tegen de Texel-welpen. Beide wed strijden zijn op het Texelveld. Aanvang welpen 2,30 uur, aanvang adsp. 3,30 uur. De elftallen van welpen en adsp. zijn ge lijk als de vorige week. Terreindienst T Reij en Jn. Rijk. S.V. Texel Programma voor zondag: WGW-VZV; BKC-Texel, Succes-RKAFC; Grashoppers-DTSSchagen-Watervogels Wieringerwaard 2-Texel 2; Texel a- Flevo a; Texel c-ZAP d. Hedenmiddag: Tex. welpen b-Tex. Boys welpen b, 2,30 uur; Tex. welpen a- Tex. Boys welpen a, 3,15 uur; Texel b- Oosterend b, 4 uur. We hopen dat Texel 1 zich zal reha biliteren van de zware nederlaag van zondag. Texel 2 zal ook een extra beurt dienen te maken. Texel a en c aanpakken en vooral goed voetballen. Texel b moet kunnen winnen. Laten we hopen dat de welpen nu doorgaan kunnen. Over de zomersportkampen van de KNVB is aan een 60-tal adspiranten van 12-16 jaar een circulaire thuisgestuurd om deel te nemen aan deze kampen. Er werd verzocht de aanmeldingsstrook heel spoedig in te leveren. Tot nu toe hebben slechts 3 jongens zich met het formulier opgegeven. Als jullie van deze unieke kampweek willen profiteren, zorg dan dat het formulier heel spoedig wordt in geleverd. Wil je geen gebruik maken, stuur dan ook je opgave terug met ver melding van „niet deelnemer". Het lijkt ons vrij onbeleefd dit zonder antwoord te laten. INZAMELINGSACTIE VOOR HET GEZIN NAGY Dezer dagen ontving het vluchtelingen comité van het echtpaar Nagy een brief, waarvan de vertaalde inhoud de volgen de is: „Hiermede dank ik ook namens mijn man de leden van het Vluchtelingen comité voor de vele goede gaven, die wij tot nu mochten ontvangen van U allen en de hele Texelse bevolking, die daartoe bijgedragen heeft. Extra danken wij mevrouw De Koning voor haar onvermoeide medewerking in ons belang. Als twee vluchtelingen kwamen wij op uw eiland aan in de hoop bij U te zullen vinden vrijheid en geluk, dingen, die een mens zo node kan missen. De bewoners van Uw eiland hebben ons zo vriendelijk ontvangen, dat onze angst voor het onzekere totaal weg is en wij voelen ons hier echt gelukkig. Wij danken nogmaals voor de vele mooie dingen, waarmede U ons verblijd heeft. Hoogachtend, Dezsö Nagy en zijn vrouw Irèn" Wij meenden u deze brief, die betrek king heeft op de kleding, die aan het gezin werd verstrekt, niet te moeten onthouden. Mogen wij tevens nog even uw aan dacht vragen voor de lijstcollecte, die volgende week ten bate van dit gezin zal worden gehouden. U weet waarschijn lijk wel uit uw eigen omgeving wat er nodig is om een woning te installeren. Wel nu, het vluchtelingencomité wil hier bij het gezin Nagy helpen. Het zal er hierbij om gaan het gezin in staat te stellen het allernodigste aan te schaffen en dit zal mogelijk zijn als U allen daar voor het offer van één uurloon getroost. Dan zal gezegd kunnen worden, dat Texel door een gezamenlijke inspanning één Hongaars gezin in staat heeft gesteld hier in vrijheid een nieuw leven te be ginnen. Hierdoor zal het de betrokkenen iets gemakkelijker worden het verleden te vergeten en alleen de toekomst te zien. Stelt u de collectanten en collectrices niet teleur? Het dagelijks bestuur van het vluchtelingencomité Texel, mevr. A. de Koning-van Ramshorst mevr. P. A. G. de Waard-Alderlieste mevr. P. Goedendorp-Blok mevr. H. J. Elias-Koot M. L. Kempenaar kapelaan H. A. Stam. TONEELVERENIGINGEN HEBBEN REPETITIELOKAAL NODIG De bejaarden hebben hun sociëteit, de turners hun gymlokaal, het fanfare zijn repetitielokaal, de voetballers hun gras mat, maar onze toneelverenigingen, al thans die van Den Burg, worden gehan dicapt door het ontbreken van een spe ciaal repetitielokaal. Natuurlijk, men kan met geld overal terecht, maar ook de financiële kant speelt een belangrijke rol mee. Het gemis aan een repetitielo kaal doet zich des te sterker gevoelen, nu „Casino" als toneelzaal is uitgevallen. „Het Masker" kwam onlangs na twee toneelrepetities en één generale repetitie in het openbaar voor het voetlicht en „U.D.I." kon, blijkens de uitlatingen van haar voorzitter het laatste stuk ook niet brengen, zoals zij had gewild wegens de te schaarse gelegenheid om op het toneel zelf te oefenen. Het is voor de drie toneelverenigingen - want „Sint Jan" heeft uiteraard met dezelfde moeilijkheden te kampen, te hopen, dat op korte termijn dit pro bleem uit de wereld kan worden ge holpen. Maar welk gebouw zou men hiervoor kunnen bestemmen? De voormalige land bouwschool wordt reeds door allerlei verenigingen benut, de schoollokalen worden door avondcursussen in beslag genomen. Toch moet er raad worden geschaft, want al is een toneel nog zo zorgvuldig en deskundig aangekleed - zoals b.v. bij de jongste U.D I-uitvoering (waarvoor alsnog dit verlate compliment!) - hoofd zaak van het optreden blijft uiteraard de wijze, waarop het stuk naar voren wordt gebracht en als men de beschikking heeft over voldoende toneel-repetitie- uren kan men nu eenmaal met heel wat minder bezwaren het sein tot „halen" geven. DE TEXELSE BESTUURDERSBOND VAN HET N.V.V. VIERT VANDAAG HAAR VIJFENTWINTIG-JARIG BESTAAN Vijfentwintig jaar geleden, Texelse Bestuursdersbond. Aanschouwde gij het levenslicht hier, Op dit boltje, oud, maar blond. De eerste jaren van jouw leven, Was je zwak nog en zo teer, Je worstelde met kinderziekten, Crisisjaren en zo meer. Maar de handen die jouw luiers, Spelden om jouw rose lijf. Waren Uefdevolle handen, Eeltig en van 't werken stijf. Maar bij 't klimmen van de jaren, Werd jij een gezonde boy, En bij meerdere conflicten, Deed ook jij een goede gooi- Bruisend sta jij nu in 't leven, Goed geschoold en flink gespierd, Wat zal heden jouw verjaardag, Intens worden meegevierd. AdrSt. S.V.C.-nieuws Het eerste speelt morgen haar laatste thuiswedstrijd en wel tegen Geel Zwart. Laten we proberen deze wedstrijd tot 'n tevreden resultaat te brengen, aanvang i ,30 uur. Komen we allemaal eens op tijd, zodat we niet op de helft behoeven te wachten? Tweede en adsp. zijn vrij. In het vervolg trainen de welpen dins dagsavonds en de adsp. vrijdagsavonds. Komen we nu allemaal? De nieuwe poolformulieren zijn reeds bij W. Ran verkrijgbaar. OFFICIËLE OPENING „DE SLUFTERVALLEI" Het bungalowkamp „De Sluftervallei", gelegen ten noorden van De Slufter, zal op zaterdag 13 april officiëel worden geopend. Dit complex met 50 moderne, volledig ingerichte huisjes, een hoofdge bouw met een volledig ingerichte zelf bedieningswinkel en waarbij 30 ha. duin- terrein behoort alsmede een zoetwater- zwembad, wordt geëxploiteerd door de N.V. Buka (Bungalow- en Kampbednj- ven), een dochteronderneming van de N.V. Levensverzekeringsmaatschappij „Nederlandse Nillmij van 1859". HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen wij onder „Nieuwe inschrijvingen": Horlogerie C. J. Leijdekkers, Texel, Den Burg, Warmoesstraat 3. Uurwerk- makersbedrijf. Eig.: C. J. Leijdekkers. En onder „Wijzigingen": Wed. Zoetelief en Zn., Texel, Everste Koog K 84. Landbouw- en veeteeltbe drijf. Uittr. venn.: mevr. J. M. Zoetelief- Barhorst, Gerbr. en Hendrik Zoetelief. TEXELSE PREDIKANT VOOR RADIO Naar wij vernemen hoopt ds. J. J. J. van Sluijs dinsdag 26 maart a.s. van 9 40 - 10 uur een morgenwijding te ver zorgen voor de A.V.R.O. Dit zal de acht ste maal worden, dat wij deze Texelse predikant voor de radio kunnen beluis teren. BOUWVERGUNNINGEN De heer P. C. Vlaming, Kogerweg 7, bouw van een kamphuisje op het ter rein van de heer J. v.d. Vliet, Dennen; de heer J. v.d. Kerkhof, W 76, bouw kamphuis nabij De Koog. HET KONINGIN WILHELMINA FONDS De laatste tijd heeft U in alle dagbla den het rapport over de toename van longkanker kunnen lezen. Maar in ande re lichaamsdelen kan deze gevreesde volksvijand ook optreden. De verwekker van deze ziekte kennen wij nog steeds niet. Voor onderzoekingen en genezing zijn grote bedragen nodig. Daarom mo gen wij ons gelukkig prijzen, dat in ons land het Kon. Wilh. Fonds hiervoor op de bres staat. Deze vereniging op volkomen neutrale basis, stimuleert en financiert deze on derzoekingen op grote schaal. Jaarlijks wordt een bedrag van \Vz miljoen gul den besteed. Deze gelden verkrijgt het K.W.F. door giften, collecten en inkom sten van vaste leden. Duizenden leden heeft het K.W.F., maar nog tienduizen den te weinig. Ieder Nederl. gezin behoort lid te zijn! Nu zal in het tijdvak van 25 maart - april over geheel Texel een ledenwerf actie gehouden worden. Alle vrouwen organisaties hebben spontaan hun mede werking toegezegd. Een woord van dank is hiervoor wel op zijn plaats. U kunt zich dus thuis opgeven als lid. U mag meteen betalen, maar dit hoeft niet. Wij vragen U daarom met klem: 1. Vindt U het ook niet noodzakelijk, dat deze onderzoekingen doorgaan, liever nog uitgebreid worden? 2 Moeten wij dan niet allen ons steen tje daartoe bijdragen? Wanneer U dit met ons eens is, dan zijn wij er van overtuigd, dat U allen het Kon. Wilh. Fonds zult willen helpen bij de taak, die het zich gesteld heeft: Bestrijding van het leed, Dat kanker heet! BROMFIETSEXAMENS VEILIG VERKEER De komende weken zullen op de on derstaande dagen en plaatsen nog her halingscursussen worden gegeven voor de binnenkort te houden verkeersexa- rnens voor bromfietsers, aanvang precies 8 uur: dinsdag 26 maart, Oudeschild, Stoom bootkoffiehuis; donderdag 28 maart, Oostehbnd, Wapen van Amterdam; vrijdag 29 maart, Den Hoorn, Loodsmans Welvaren; dinsdag 2 april, De Waal, Dorpshuis, woensdag 3 april,* De Cocksdorp, Hotel „De Hoop"; vrijdag 5 april, Den Hoorn, Loodsmans Welvaren; dinsdag 9 april, De Waal, Dorpshuis; vrijdag 12 april, Oosterend, Wapen van Amterdam; dinsdag 16 april, De Cocksdorp, Hotel „De Hoop"; woensdag 17 april. De Koog, C. Bonne; donderdag 18 april, De Koog, C Bonne. De datum van het examen zal nog nader bekend worden gemaakt. De cur sussen zijn uitsluitend toegankelijk voor diegenen, die de laatste winters ook reeds de cursussen hebben gevolgd. Vereniging voor Veilig Verkeer, afd. Texel. ONDER DE POMP Hij jee 't ok al hoort? De groente op Texel is zo goedkóóp, je komt de spinazie en andijvie op stroom al teuge. Alles is vroeg van 't jaar. In Diek- manshuuze heb ik al een kwartet Texe laars een duuk zien nemen in 't kanaal. Maar ze zelle wel gien „falderalde- rire" songe hebbe, denk ik??" Hei je ut al hoort? Het hoekie is ok al niet veilig meer. Weerom niet? Nou, een ouwe motorrijder het weer een H. D. kocht. ZEER GESLAAGDE NUTSAVOND De heer J. van Dongen, burgemeester van Aardenburg, heeft donderdagavond in „De Oranjeboom" op uitnodiging van „Het Nut" een causerie gehouden over zijn verblijf op Spitsbergen, waar hij ge probeerd heeft de bemanning te redden van het luchtschip „Italia", dat onder leiding van generaal Nobile een tocht naar de Noordpool had gemaakt, maar op de terugweg verongelukte. De heer Van Dongen bevond zich tijdens die ramp in het gebied van de Noordelijke IJszee en ook hij besloot, samen met twee andere pioniers, een poging in het werk te stellen slachtoffers van de ramp met de zeppelin te ontdek ken. Maar de Russische ijsbreker „Kras- sin" was hem juist een slag voor. Zelf raakte hij en zijn vriend eveneens in le vensgevaar, maar op het hachelijkste mo ment konden zij nog door Zweedse vlieg- bootjes worden gered. De heer Van Dongen heeft destijds 'n boek geschreven over zijn verblijf op Spitsbergen in dienst van een mijnbouw- onderneming. Na deze interessante lezing zullen stel lig velen de kennismaking willen voort zetten door zich met de heer Van Don gen via het geduldige papier (en illustra ties) te confronteren. Wij kennen dit boek niet, maar als de schrijver met de zelfde animo de pen gevoerd heeft als donderdagavond de tong, mogen wij dit boek zeker van harte aanbevelen. Het is ondoenlijk hier in kort bestek een overzicht te geven van alle onder werpen, die de heer Van Dongen behan deld heeft. Hij sprak over de enorme ontberingen, die men daar te doorstaan beeft, over de eenzaamheid die de mens belaagt, over het isolement, want je hebt er geen TESO, die zo'n keer of zes per dag van Noorwegen naar Spitsbergen oversteekt: het inslaan van proviand voor een vol jaar wordt nadrukkelijk aanbevolen en al roep je doordringend ,.au", geloof niet, dat - zoals hier - de dokter al voor je bed staat. Voor een verblijf van lange duur op Spitsbergen moet men dus wel heel goed uitgerust zijn en de heer Van Dongen vertelde over deze aangelegenheid op alleszins onderhoudende wijze, waarbij hij de humor een ruime plaats gaf. Men moet in die, voor ons onvoorstelbaar vreemde wereld, goed beslagen ten ijs komen, lichamelijk en geestelijk (vooral) tegen een stootje kunnen. Wel, wij krij gen zo de indruk, dat de (jeugdige) Van Dongen de juiste man op de juiste plaats was. Voor de pauze vertelde spreker over de omstandigheden waaronder de pel jagers, walvisvaarders, mijnwerkers anderen leven; over de belangrijke fun tie van de poolhond, die niet af te beult is, over het klimaat, over de „zomer' de „winter", over de drie maanden di rende duisternis, waarbij de Egyptisd duisternis in feite (en achteraf) mai kinderspel is geweest. Maar boven werden wij geattendeerd op de enorn afstanden, die ook het speuren naar ve miste expedities gelijk maakt met h zoeken naar een speld in een hooiber Dat Van Dongen c.s. tóch de moed bez ten om met hun hondensleeën op stap gaan door het barre gebied in de ho< mensen te kunnen redden, getuigt va zijn ijzeren wil en zijn bijzonder doorze tingsvermogen. De wijze waarop de heer Van Donge zijn voordracht hield, verdient eveneei ons grootste respect, waar hij nimm< acteerde als de man, die „dit of dat toe maar voor elkaar gespeeld heeft", zo namen wij dan omstreeks elf uur a: scheid van een landgenoot, die in enke uren de sympathie van alle (vele) luistt raars verwerven mocht. Deze avond werd bijgewoond door c Texelse gemeenteraad en wel naar aai leiding van het bezoek, dat onze Vroec schap destijds aan het gemeentebestm van Aardenburg heeft gebracht. HEDEN GEEN SPREEKUUR Burgemeester C. de Koning houdt h( den, zaterdag, geen spreekuur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Zendingscollecte 19,30 uur Ds. van Reijendam Jeugddienst De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds De Koog 10 uur Ds. Waardenburg 11 uur Ds. Waardenburg, samenzang toegankelijk voor alle gezindten, kerk koor verleent medewerking. De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 10,30 u. Eerw. heer Veldhui GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Sluijs Doopdienst Oosterend geen zondagsschool. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. - Albert Heijn vraagt: Een verkoopster, 18 - 22 jaar. Pret tige, afwisselende werkkring. Bthoorl. beloning. Bedrijfs kleding in bruikleen. Pers. aanm. in ons filiaal Den Burg, Binnenburg 8 Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thius bezoeken. Te k. lange witte trouwjapon maat 40 f 95,—. Adres bur. van dit blad Wegens over compleet te koop aangeboden z.g.a.n, stofzuiger, Holland Electro. Ada v. Holl.str. 3 Te k. z.g.a.n. eiken dressoir. Adres bur. van dit blad Te k. elektr. kroon, 6 arms, compl. met lampjes z g.a.n. f 25,—. Wilhelminalaan 27 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Mar ja L. Dam-Broekman P. Dam Diet en Piet Waalderstraat 17 Den Burg, Texel, 21 maart 1957 Tijdelijk Weverstraat 38 Met dank aan God en grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Ellen Pietje G. Trap-Ellen B. Trap Schoolstraat 13, Oosterend 19 maart 1957 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Catharina Cornelia Wij noemen haar Caty A. F. Meul E J. Meul-v. d. Linde De Cocksdorp le Tijdelijk Gem. ziekenhuis Parkzicht, Den Helder. Op dinsdag 26 maart hopen onze geliefde ouders J. Koorn J. P. Koorn- Rozendaal hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Dat zij nog gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Trijnie en Cor lannie Teun Hannie Hans Gerda Op Zondag 24 mrt hopen onze geliefde ouders, en grootouders J. Vos en E. L. Vos-Visser hun 30- jarig huwelijksfeest te herdenken. Lien en Cor Nel en Piet Lies en Rein Ineke en Nico en kleinkinderen Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank aan al len die 18 mrt voor ons tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Joh. Daalder G. Daalder-Eelman Noorderbuurt Betrouwbare wekkers Diverse merken reeds vanaf f7,50 Groeneplaats Gedp. Horloger Jubileumfeestavond heden avond in De Oranjeboom. De bussen rijden van De Cocksdorp om 7,15 via Witte Hoek (hoek trans formator), Wageningseweg Hoofdweg Schoolweg. De Koog, eerst Mienterglop om 7,30, Oost 7.15, Oude schild 7,15. Receptie in hotel De Graaf van 2—5 uur nm. WOENSDAG 27 MAAR 8 uur in het dorpshuis ,.De Wielewaal" Aller opkomst gewenst Voor zelfschilders er behangers. Uit voorraad leverbaar Behangselpapier m. randei Supralux plastic lakverf en grondlak, lakplamuur muurverf, enz. Volledige voorlichting voo zelfschilders. KI. SMIDT, Waalderstraat 5 Namens de Plaatselijk commissie voor de ruilver kaveling Texel wordt bekend gemaakt dat d( Oosterenderweg vanaf D< Waal tot de Gentewej op 27, 28 en 29 maar a.s. voor het doorgaandf verkeer wordt afgesloten N HM TE KOOP 250 CC A. Broekman, Kogerstr. 6! De plaatselijke Commissi! voor Ruilverkaveling Texe roept gegadigden op voor van de buiten gebruik ge stelde boerderij van de heei Joh. A. Eelman, gelegen t( Harkebuurt Oosterend. Aanwijzing van het weri zal plaats hebben woens dag 27 maart a.s. des vm 11 uur bij vermelde boer derij. De Plaatselijke commissi! Direct gevraagd Fa. van Wessem, Parkstraat Voor direct gevraagd in de huishouding ged. een paar weken. Gravenstraat 20 In verband met stoom ketelkeuring kunnen wij in de week van 1 tot 6 april niet wassen Stoomwasserij Texel

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2