goed boek Boekhandel Parkstraat Pimba de negerjongen COLLECTE 10 GROESBEEKSE TEHUIZEN De jaarlijkse collecte ten bate van de 10 Groesbeekse tehuizen zal worden ge houden in de week van 1 tot en met 6 april a.s. Zoals bekend wordt deze collecte ge houden voor de tehuizen van de Ned. Centrale voor Practische Hulp aan al leenstaanden van iedere leeftijd en ge zindte te Groesbeek. Bovendien zijn sinds korte tijd de 6 gezinspaviljoens van de voormalige stich ting „Morgenrood" te Groesbeek aan de zorgen van de Centrale P.H. toever trouwd. Met „alleenstaanden" wordt bedoeld die kinderen, die de ouderzorg missen en volwassenen die door geestelijke of licha melijke misdeeldheid leiding en de be schutting van een tehuis nodig hebben. Gaarne doen wij een beroep op Uw goedwillendheid, deze belangrijke collec te te steunen. V.I.O.S. IN DE WAAL Na het optreden in Oosterend hoopt VIOS, het fanfarecorps van Oost, zater dagavond in het Waalder Dorpshuis te concerteren. De actieve Oosters verdie nen een flink gevulde zaal; over de be langstelling behoeven wij stellig niet in het onzekere te verkeren, te meer waar in De Waal al sinds het grijs verleden geen muziekuitvoering is gegeven. Zie ook de adv. S.V.C.-nieuws Het eerste speelde afgelopen zondag tegen de leider Geel Zwart, dat direct komt opzetten, maar de S.-verdediging weet de aanvallen voorlopig te keren. Op de duur kan ze toch niet voorkomen, dat Geel Zwart met 20 komt voor te staan. S. laat de moed niet zakken en na een mooie aanval weet Liekele met een prachtig doelpunt de stand te verklei nen 21. Geel Zwart gaat ook door, de S.-keeper raakt gepasseerd, maar Nico redt ten koste van een penalty: 31. Rust. Na de thee gaat de strijd gelijk op met S. iets in de meerderheid. Uit een aanval van links laat de G. keeper de bal glijden en het is 32. Geel Zwart weet even later te profiteren van te ver opdringen van de S.-achterhoede. 42. Maar S. trekt weer ten aanval, de rechtsback van G. komt in benauwde positie, speelt terug tussen de benen van zijn keeper door en het is 43. S. komt nog sterk opzetten, maar in de stand komt geen verandering meer. Het tweede speelde met 33 vriend schappelijk tegen ZDH 2. Zondag SVW-SVC. Om half elf van dorp. Het tweede gaat naar De Koog 2, aanvang 2,30 uur. Zaterdagavond onze jaarlijkse gymuitvoering bij de heer B. Dros. Ouders van de kinderen die iets over hebben voor de verloting, kunnen dit afgeven aan de ingang. Donderdag avond wordt ieder, die kan, bij Dros ver wacht voor het klaar maken van het gebouw. Het tweede traint hedenavond op het veld. VLEESVERKOOP OP DE MARKT Men schrijft ons: Zoals op wel meerdere plaatsen ge beurt, zal maandag op de Texelse markt een grote verscheidenheid aan vlees en vleeswaren worden aangeboden tegen scherp concurrerende prijzen. (Wat een groente-oorlog al niet ontketenen kan - red.) VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID AFDELING OUDESCHILD Vrijdag j.l. belegde de Partij van de Arbeid afd. Oudeschild een bijeenkomst waar Ir. H. Vos, 2de voorzitter van de P. v.d. A. een spreekbeurt vervulde. Mevr. J. Koning-Bruin, voorzitster, heette allen welkom. Men beweert wel, dat de politieke belangstelling zo gering is omdat het ons goed gaat. Maar zo best is de situatie niet. Men heeft alle moge lijke moeite gedaan om de P. v.d. A. bui ten de regering te houden en nog steeds tracht men ons te dwarsbomen. De be stedingsbeperking is een stap achteruit en alleen als we straks een grote stap vooruit doen, kunnen we er vrede mee hebben. Ir. Vos zeide met genoegen ook voor kleine afdelingen te spreken om uit alle delen van het land te kunnen horen, wat er bij de mensen leeft. De situatie is heel anders dan vroeger. Grote vraagstukken als algemeen kies recht, achturendag en ouderdomsvoor ziening werden door ieder zonder uit zondering begrepen. Maar ik kan mij voorstellen, dat de gewone man van de bestedingsbeperking niets begrijpt. Na de oorlog wist ieder, dat wij ons beper kingen moesten opleggen. Maar toen we in 1949-'50 over die periode heen waren, dachten we ruimer te kunnen adem halen. Doch daarna kregen we de be zetting van Tsjecho Slowakije, de blok kade van Berlijn en Korea en we moes ten weer wachten. Maar in 1952 was ons budget in evenwicht. Na de overwin ning van de P. v.d. A. maakten we ons klaar voor het treffen van diverse voor zieningen. Doch weer liep het mis, want de ramp in Zeeland in 1953 kostte ons volk. 1200 miljoen gulden. Dit werd ech ter uit ons nationale inkomen betaald, zonder dat we het merkten. In 1954 spaarden we over en in 1955 kregen we een loonronde bedoeld als verhoging van de welvaart van ons volk. Men meende, dat er meer kon gebeuren. Er kwam be lastingverlaging, gelukkig veel minder dan KVP en VVD wilden, de industrieën investeerden (24% meer in 2 jaar). In 1956 volgde een uitkering ineens en loonsverhoging (totaal 1955-'56 9% meer) Maar daarvoor consumeerden we ook 25% meer genotmiddelen in 3 jaar, 50% meer duurzame cons.goederen (wasma chines, radio's, bromfietsen) in 1956 dan het jaar ervoor, zodat 500 miljoen meer werd geconsumeerd dan verdiend. De Soc. Econ. Raad was van oordeel, dat dit in 1957 nog erger zou zijn. De zeer grote verkiezingsoverwinning van de P. v.d. A. heeft Romme erg dwars gezeten en daardoor heeft de kabinetscrisis veel te lang geduurd. En dit is aan ons land niet zonder schade voorbijgegaan, want an ders zou de regering 3 maanden eerder hebben kunnen ingrijpen. De invoering van de Algemene Ouder domswet kostte 350 miljoen meer dan de Noodwet Drees, de huurverhoging kost 200 miljoen meer en de land bouw kost 300 miljoen meer. We zouden deze bedragen hebben kunnen vinden zonder veel moeilijkhe den, maar nu moesten we het tekort van j 700 miljoen vinden. De Overheid moet voor 200 miljoen zorgen. En waarop zal dit moeten gebeuren? Stopzetting van 'n deel der nieuwe Zuiderzeeinpolderingen en van de aanleg van een aantal rijks wegen, 8 miljoen minder voor verster king van de dijken. Het bedrijfsleven draagt 125 miljoen bij door hogere be lastingen. M.i. zou ook nog veel bereikt kunnen worden door bouwbeperking in de industriële sector en door minder woningen tegelijk op stapel te zetten. Dit aantal is opgevoerd van 60.000 tot 95 000 per jaar, maar de bouwtijd is van 11 tot 14 mnd verlengd wat ons land miljoe nen kost. De rest zal worden gevonden door ver laging van de subsidie op melk, verho ging PTT-tarieven en de spoorwegen, be lasting op gedistilleerd en benzine. Het verbruik van sigaretten is met 25% toe genomen en enige beperking is dus be slist geen nadeel. We kunnen hiermee 'n deel van ons onderwijs betalen, dat be slist niet wordt aangetast en heel wat anders is dan indertijd bij Colijn. Een en ander werd zonder veel be zwaren geaccepteerd, maar de moeilijk heden kwamen door het program van de Landbouw. Was dit 2 jaar eerder geko men dan zou het Ned. Volk er niets van hebben gemerkt. Maar nu moest het be drag van 200 miljoen ergens anders worden afgehaald. Er was 50 miljoen voor de land eigenaren, die de regering wilde blok keren. De motie Bieuwenga maakte er 2 jaar van, maar vertelde er niet bij hoe het geld gevonden moest worden. Blijk baar hoopt men dat het geld er straks onverhoopt wel is. Het bedrijfsleven betaalt 75 miljoen meer door verhoging van de Venn. Bel. van 43 op 47%, de resterende 75 mil joen moest worden gevonden door ver hoging van de melkprijs met 10 cent. De P. v.d. A. heeft hiertegen sterk geageerd en gevraagd dit op 6 cent te brengen, omdat het een onevenredige druk legde op de gezinnen met kinderen. Min. Hof- stra wil de progressiviteit in de directe belastingen verhogen, waardoor de hoog ste inkomens het meest zouden bijdragen. De KVP was daar sterk tegen. Hoe de regering het geld dan wel moest vinden werd niet gezegd. Maar een spreker van dezelfde partij vroeg doodleuk meer geld voor de boeren. De regering moest dit bedrag dan maar vinden. Wc hebben de indruk, dat KVP, A.R. en VVD hopen dat van uitstel afstel komt. De regeringsnota draagt de hand tekening van alle Ministers, maar voor al de KVP trekt zich daar niets van aan. De prijzen mogen niet verhoogd wor den, maar we zijn er niet gerust op, daar een controleapparaat ontbreekt. Zouden ze wel omhoog gaan, dan vol gen loon- en prijsverhogingen elkaar op en dat moet tot elke prijs voorkomen worden. Als we de zaak in de hand heb ben, kunnen we weer verder. Als er geen oorlog komt, kan ons levenspeil in 10 jaar 20 a 25% hoger. Maar dat zal gedeeltelijk worden gebruikt voor een goede weduwenverzekering, waarvan er 125.000 beneden 65 jaar zijn in ons land, kosten 550 miljoen, voor een goede invaliditeitswet (thans krijgt een invalide arbeider 156,tot 200,per jaar, met toeslagen opgevoerd voor een ongeh. tot 500,een gehuwde 1000,Dit moet 70% van het inkomen worden. Dit kost 250 miljoen gulden. (Zie slot krant zaterdag) MEESTER KEIJSER OVERLEDEN Maandag is de heer C. A. Keijser, oud- hoofd der o.l. school van De Waal, in de ouderdom van 77 jaar overleden. Op 23 december 1939 nam de heer Keijser af scheid van het onderwijs, dat hij ruim 40 jaar lang heeft gediend. Burgemees ter Kamp merkte bij het afscheid in 1939 o.a. op: „De Waalder school had een bij zondere, enige sfeer, door U geschapen, meneer Keijser, en uit die sfeer en leer stof zijn bekwame burgers voortgeko men, ik noem alleen maar een onzer wethouders, één van Uw leerlingen". De heer Keijser heeft toen mogen opmerken, dat het hem een vreugde was te mogen constateren, dat nog nimmer een van zijn leerlingen in het maatschappelijke leven was „gestrand". Met de heer Keijser is een algemeen geacht ingezetene heengegaan, een man, die op en top Waalder was en tijdens de onlangs gegeven uitvoering door het nieuwe dorpstoneel was hij het ook, die namens de burgerij spontaan het woord voerde: de stichting van de toneelvereni ging had hem, die zoveel op het culturele terrein had gepresteerd en wie het wel en wee van zijn dorp zo zeer ter harte ging, uiteraard goed gedaan. Donderdag zal zijn stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats worden ge bracht; meester Keijser zal er rusten aan de rand van het dorpje, waar hij zovele prettige uren heeft mogen doorbrengen. KIEVITSEIEREN RAPEN Vrijdag werden bij poelier Plaatsman- Cornelisse, Den Burg, niet minder dan honderd kievitseieren afgeleverd, maar zaterdag was de aanvoer aanmerkelijk lager; maandag waren er 70 bezorgd. Waarschijnlijk is die eierrijke vrijdag te danken aan de eerste legdrift. Een der zoekers, een knaap nog, verkocht vrijdag niet minder dan 18 eieren. SLUITING BIBLIOTEEK DE COCKSDORP De beheerder van de biblioteek van de Ned. Herv. Gemeente te De Cocksdorp (tevens depót van de Centrale Vereni ging voor Reizende biblioteken) houdt zijn laatste zitting op vrijdag 29 maart a.s. Men wordt beleefd verzocht dan alle boeken terug te brengen. PLATTELANDSVROUWEN NAAR HEILOO Een dezer dagen ontving de Bond van Plattelandsvrouwen een uitnodiging van de afd. Heiloo om op 15 en 16 mei een tegenbezoek te komen brengen. Vorig jaar was de afd. Heiloo hier als gast van onze afdeling en zij zou het zeer op prijs stellen de Texelse leden te mogen ont vangen. 's Avonds wacht ons een gezel lige avond. De eerste dag zal op eigen initiatief een excursie worden georgani seerd, b.v. naar een weverij in 't Gooi; de 2de dag wordt door de gastvrouwen verzorgd. Opgave tot zondag a.s.. Zie ook de advertentie. FILMNIEUWS „PIRATEN VAN TRIPOLI" Films, waarin piraten het voor het zeggen hebben, vinden doorgaans nog al wat aftrek. Het dient gezegd, dat „Piraten van Tripoli" in dit genre een zeer behoorlijke plaats inneemt. In kleu ren worden de avonturen weergegeven van de held-piraat, gespeeld door Paul Henreid, aan wie het is toevertrouwd, zo'n spelletje met zwaarden, ruwe bon ken en schone vrouwen. De knappe vrouw in kwestie wordt gestalte gegeven door Patricia Medina. „THE BENNY GOODMAN STORY" De film behandelt de muzikale levens geschiedenis van de klarinettist en laat ons de liefde zien voor zijn instrument, die eerst groter scheen te zijn dan de liefde voor Alice, de zuster van de jazz- aanhanger John Hammond. Wat de jazzliefhebbers betreft, deze krijgen ruimschoots hun aandeel, maar ook de liefhebbers van de klassieke muziek ko men aan hun trekken, want Goodman speelt hier o.a. het klarinetconcert van Mozart. Het verhaal is zeer onderhoudend en bekende sterren werken aan deze film mee. Steve Allen vervult hier de rol van Benny Goodman, terwijl Ronna Reed hier Benny's vrouw voorstelt. Verder kunnen we de klassieke- en jazztonen uit de klarinet van Benny himself ho ren. Nederlands nieuws O.a. Aardolieboringen in Den Haag; Tentoonstelling „World Press Photo 1956" te Amsterdam geopend; Velser tunnel nadert voltooiing; Koningin Juliana doopt „Prins der Nederlanden" te Rotterdam. Wereldnieuws O.a.: Israël: De Nederlandse ambas sadeur ontvangen; Israëls ministerraad besluit tot ontruiming; Protestbetogin gen in Tel Aviv; UNO-troepen trekken de strook van Gaza binnen; Israëliërs ontruimen het schiereiland Sinaï; Nood lottige aanvaring op de Delaware rivier; Afdalingswedstrijden bij Chamonix. SLECHT BEDRIJFSWATER OP VELE BOERDERIJEN Voor een goede gezondheid van mens en dier is goed water nodig. „Beter wa ter betekent betere gezondheid", was dan ook terecht het thema van de We- reldgezondheidsdag 1955. Goed water is water zonder ziekte- HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur samenkomst in het Noorden t.h.v. de fam. Vlaming, Utopia. Vertoning van een filmstrook. Morgenavond (donderdag) 9 uur Doop- zitting aan de pastorie. Beide ouders worden verwacht. D.E.K. OP CONCOURS Den Hoorn. D.E.K. neemt ook dit jaar weer deel aan het concours, dat op 30 mei te Callantsoog zal worden ge houden. MATTHXUS - PASSION De 27e uitvoering van de Matthaus - Passion van J. S. Bach, onder leiding van Corn. Jonker, zal dit jaar op zondag 31 maart in de Grote kerk te Alkmaar worden gegeven met medewerking van de Alkmaarse Orat. Ver. en het knapen koor. Solisten zijn: Annette de la Bije, sopr., Annie Hermes, alt, Han le Fèvre, Evangelist, Gerard Honig, tenor, David Hollestelle, Christuspartij, Leo Rom- merts, bas, Klaas Venneker, clavecymbel, Piet Kee, orgel en het versterkt Rotter dams Kamerorkest. Voor de Texelaars geven wij op de plaatsprijzen van 4,50 en 3,50 één gulden reductie. Kaarten kunnen wor den besteld tel. K 2200 - 5224 of 5318 of per briefpost, adres: Ger. Doustraat 5, Alkmaar en blijven dan gereserveerd aan het verkooploket in de Consistoriekamer der kerk. DE VROUW EN HAAR HUIS Over dit onderwerp hield mevr. Smit- Goemans, binnenhuisadviseuse, voor de Plattelandsvrouwen, die „De Lindeboom- Texel" geheel vulden, een lezing. Men kreeg een goed idee inzake de moderne kleurentoepassing en ook werd duidelijk gemaakt, dat ieder huis een eigen sfeer behoeft, welke past bij het betrokken ge zin, opdat het zich daar thuis voelt. Ook \yerd het begrip „modern" behandeld. „Modern" moet vóór alles verant woord zijn en het huishoudelijke werk dusdanig vergemakkelijken, dat de huis vrouw niet langer slavin van haar in ventaris is. Spreekster betrok haar pu bliek, dat haar gaarne nogmaals zal zien optreden, op geestige wijze in haar cau serie, die een levendig en gezellig karak ter droeg. DEN HOORN KRIJGT NIEUWE KASTELEIN Na ruim 20 jaar gaat de fam. Rotgans „Loodsmans Welvaren" verlaten. De fam. Rotgans, bij velen beter bekend als ome Dirk en tante Lies, hebben him be drijf verhuurd aan de heer A. Bakker uit Oudeschild. Maar zij kunnen Den Hoorn toch niet verlaten en gaan een houtrijke woning betrekken, waar wij hen gaarne een wel verdiende rust toewensen. kiemen en met een laag bacteriëntai Leidingwater bezit in het algemeen deze eigenschappen. Nortonwater kan vrij goed bruikbaar zijn, maar het hoge ijzergehalte maakt het als gebruikswater minder geschikt Ontharding en ontijzering zijn eigenlijk nodig, doch bezwaarlijk op een boerde rij uit te voeren. Slootwater kan ziektekiemen bevatten is dikwijls rijk aan bacteriën en boven dien nog door organische stoffen ver ontreinigd. Water uit een regenput bevat bijn; geen zouten, maar het is besmet met uit werpselen van vogels, waardoor het aan tal bacteriën groot is. Regenwater en slootwater zijn beidt besmet water. Helaas zijn er nog tal var boerderijen, die op dit water zijn aange wezen. Het wordt dan niet alleen ge bruikt als drinkwater voor mens en dier maar ook als reinigingswater voor he' melkgereedschap. In gebieden waar di water moet worden gebruikt bij d< kaasbereiding op de boerderij, kan d( kwaliteit van de kaas hierdoor nadelij worden beïnvloed. Gemeentebesturen kunnen helpen Er zijn ook andere problemen, die mei de voorziening van leidingwater tei nauwste samenhangen, zoals de arbeids voorziening. Bij onderhandelingen mei een nieuwe arbeider worden de bespre kingen bijna steeds afgebroken, wan neer blijkt, dat de bedrijfswoning, waar in het gezin moet worden gehuisvest, niei is aangesloten op het waterleidingnet Het arbeidersgezin van tegenwoordig stelt - terecht - deze eis. Het schoonmaken van het melkgereed schap wordt bij gebruik van slecht be drijfswater door de nabesmetting een moeilijke opgave. Voor de betrokken boeren is het bijna onmogelijk eerste klas melk af te leveren. Ook voor de boerin, die haar uiterste best doet ei het werk slecht beloond ziet, blijft dil een teleurstellende zaak. Het werk van de stalinspecteurs van de Melkcontróiestations wordt er ooi niet gemakkelijker op. Juist op deze be drijven komen de meeste moeilijkheden voor met de classificatie van de melk Zij moeten wel beamen, dat het voor d< boerin onder deze omstandgiheden zeei moeilijk is het melkgereedschap grondig te reinigen. Indien geen goed bedrijf swater voor handen is, is het vrijwel niet mogelijl het predikaat „Hygiënisch Melkwin- ningsbedrijf" te behalen. Ook worden deze bedrijven vaak uitgesloten vai stalpremies. Bij een veestapel van 3( koeien en een produktie van 4000 k£ melk per jaar betekent dit een verlie: van 1200, De veehouders hebben er voor ge zorgd, dat in 5 jaren de veestapel vri, werd van tuberculose; laten de betrok ken autoriteiten er voor zorgen, dat d< onrendabele gebieden in 5 jaren vai leidingwater worden voorzien, aldus ir A. Schrooder, zuivelconsulent voor Zuid- Holland, in een onlangs voor de radic gehouden praatje. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Bcekh.) en onder nr. 0,20 meer. - Albert Heijn vraagt: Een verkoopster, 18 - 22 jaar. Pret tige, afwisselende werkkring. Bthoorl. beloning. Bedrijfs kleding in biuikleen. Pers. aanm. in ons filiaal Den Burg, Binnenburg 8 Te koop plm. 6000 kg. voer- bieten. Jac. Smit, Eierland. Tel. 273 Te k. partijtje voerbieten. Gebr. Sweers, Kerkeplaats Bij inschrij ving te k. 1 partijtje sneeuw klokjes staande bij huisjes Dorpzicht, De Cocksdorp. H. Kamminga, Postweg E 73a Te k. 1 kachel, kookketel en kippenhok voor 8 kippen. J. Slikker, Zd. Haffel B67 - Te k. een klein donker dressoir Singel 371b, Oudeschild Te koop een partijtje Oud hollandse dakpannen. H. W. Stark, Witte Hoek Wie vond mijn broodtas met in houd Gaande van Oosterend naar De Koog. C. Bonne K 25 De Koog Te k. woon huis, Molenstr. 57 en Witte- kruislaan 13. A. Bakker, Wit- tekruislaan 13—Te koop pi. stofzuiger Excelsior steelmo- del. Prijs f65,- Wilhelmina- laan 51 Den Burg Te k. donkerblauw herencostuum, m. 52. G. Vlaming, Bosweg 24, Oosterend Te k. aan- geb. een nitneembaar zomer huisje. J. Kikkert, Den Hoorn 3 In grote blijdschap be richten wij u de geboorte van onze dochter Henrike Jantien (Hannie) G. A. Oskam A. Oskam van der Sterre Den Burg, Texel, 23 maart 1957 Schoonoord weg 16a Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Gerbrandina Trijntje Alida N. Wuis-v. d. Werf T. Wuis Paultje en Hans 't Noorden „De Tijd" 22 maart 1957 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Evert die bij het H. Doopsel de namen ontving Everardus Jozef M. G. Bakker-Schraag C. Bakker Den Burg, Westerweg 20c 23 maart 1957 Frederik Blom en Agathe van Klaveren hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden woensdag 3 april des nm. 1,30 uur ten gemeentehuize. Kerkelijke bevestiging des nm. 2 uur, in de Ned. Herv. kerk, Julianastraat door de weleerw. heer Ds. P. A. Lefeber. Alphen aan de Rijn 20 maart 1957 Hoorn 228 Hoorn 59 Toekomstig adres: West straat 29, Oosterend Texel Dinsdag 2 april hopen onze lieve ouders en groot ouders D. Korver en M. Korver- Krijgsman hun zilveren huwelijksfeest te herdenken. Hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen Klaas en Nel Gerard en Nel Henk, Marian, Dick Receptie van 3-5 uur in 't Witte Huis te De Koog Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die 12 maart voor ons tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. L. Vermeulen A. Vermeulen-Boon Westergeest, Texel Heden overleed zacht en kalm in huize Irene Cornells Vlaming in de ouderdom v 80 jr. De Directie Den Burg, 25 mrt. '57 De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 28 rraart a.s. nm 2 uur op de begraafplaat der Herv kerk te Den Burg. Enige kennisgeving voor Texel Hiermede geven wij u kennis dat in het zie kenhuis Parkzicht is overleden C. A. Keijser gepensioneerd hoofdonderwijzer in de ouderdom van 77 jaar. Namens de familie J. Keijser De teraardebestelling zal plaats hebben op donderdag 28 maart nm te 2 uur le De Waal Condolatie-adres De Waal 45 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij onze 35-jarige echtvereniging ondervon den. Fam. AA Kikkert Den Hoorn 121 Voor een 16. Inmiddels heeft Bari niet stil gezeten. Toen hij met zijn scherpe oogjes gezien had, dat Pimba veilig op het eiland in 'n boom zat, en hij had gemerkt, dat de ge vaarlijke leeuwin aan de kant van de rivier op Pimba ging liggen wachten, sprong hij van boom tot boom in de rich ting van het beekje, 't Viel niet mee, de weg te vinden, maar toen hij het dode hert zag liggen, wist hij het weer. Voor de tweede keer slingerde hij zich aan een liaan over het beekje en toen snelde hij naar de palmen, waaronder de cocosnoten nog lagen te wachten. Betere aanduiding van de weg kon hij zich niet wensen, en zo hard hij kon liep hij in de richting van het dorp. Hojo!, hoort hij plotseling roepen. Daar is Pimba's vader, die ongerust ge worden is over zijn zoon en nu ook de weg langs de geplukte cocosnoten volgt. Met een kreet van vreugde rent Bari op hem toe en aan de hand trekt hij Vader mee. Als ze bij de rivier gekomen zijn, ligt ae leeuwin daar nog stil te wachten.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2