...en vonden de weg naar Albert Heijn! Albert Heijn Duizenden vrouwen klommen in de pen... I Gijs de Peur m i. v JL"" De beste kwaliteit voor de laagste prijzen 1 HERV. GEMEENTE DE KOOG De gespreksavond a.s. donderdag vindt wel doorgang, n.l. ten huize van de fam. Kikkert, Waalenburgerhuis, aanvang 20,15 uur. CENTRAAL JEUGDOVERLEG TEXEL De avond met het Jeugd Rode Kruis a.s. donderdag, is tot nader aankondiging uitgesteld. S.V. Texel Uitslagen van zondag: VZV-WGW 1—3; BKC-Texel 1—2; Suc- ces-RKAFC 31; Grashoppers-DTS 32; Schagen-Watervogels 20. Wieringerwaard 2-Texel 2 31; Texel a- Flevo a 100; Texel b-Oosterend b 31; Texel c-ZAP d 12—0. Handbal: Vrone-Texel 53. Texel 1 zorgde voor de grote verras sing door een overwinning op BKC. Reeds voor de rust nam T. de leiding door Grootjes en even later uit een pass van Grootjes omspeelde Ruud de B-keper en scoorde no. 2. Tot dit moment was het krachtsverschil met groot, daarna stelde Texel zich meer op de verdediging in. Bob speelde evenals Ruud meer terug getrokken, waardoor B. heel weinig kans kreeg. Uit een strafschop wegens een licht „hands"-geval wist B. tot 12 in te lopen, maar verder kwamen ze niet. Zo is het degradatiegevaar voor ons afge wend. Voor Watervogels begint het er nu donker uit te zien. De stand in 4A is: Succes 18 26; BKC 17 24; Schagen 17 22; Grashoppers 17 22; DTS 17 17; Texel 17 15; RKAFC 16 14; JVC 17 14; WGW 17 14; VZV 17 12; Wa tervogels 18 7. Texel 2 kon het in W. Waard niet bol werken, al leek het begin hoopvol, want de eerste aanval was al meteen raak. Daarmede was het kruid verschoten. Texel a won van een zwak Flevo a. Maar slechts zelden zagen we prettig voetbal. Individueel spel, dat voortkwam uit onderling elkaar niet verdragen, maakte het geheel onaangenaam. Als hier onderlinge rivaliteit de oorzaak is, zullen we maatregelen moeten uitdenken. Voor alles moet in een elftal een pret tige kameraadschappelijke verhouding bestaan. Texel b wist met 31 te winnen, het spel was weer niet al te best. Texel c won met 120 en heeft haar doelsaldo wat groter gemaakt. Doordat ze te veel voor het Z.-doel kleefden, werd het doelpunten moeilijker. Jan liet met het 2e doelpunt zien hoe het moest. Verre schoten als de verdediging der tegen partij te dicht bij het doel blijft. De formulieren voor de voetbal-toto i kunnen worden afgehaald bij hotel „De j Graaf" en moeten hier vrijdagavond voor i tien uur worden ingeleverd. De spelers van het adsp. a elftal wor den woensdagavond kwart over zeven voor een bespreking in de kleedkamer op het terrein verwacht. Handbal. Onze dames konden het bij Vrone niet bolwerken en verloren met 53. In de verdediging klopte het niet en de voor hoede hing als droog zand aan elkaar. Er is nu nog een kansje op promotiewed strijden, maar dan moeten de twee res terende thuiswedstrijden tegen Vrone en AVA 2 beslist gewonnen worden. A.s. zondag: Texel-JVC; SRC 2-Texel 2; Helder a-Texel a; ZAP d-Texel c. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 27 maart Oosterend, Geb. v. Chr. Belangen, buta- gaskookdemonstratie. De Cocksdorp, ouderavond o.l. school. Donderdag 28 maart Den Burg, „Oranjeboom", ulo-revue „Revulotex". Oosterend, Wapen van Amsterdam, brom- fietskursus Ver. v. Veilig Verkeer. Den Burg, „De Graaf", ledenvergadering Ned. Onderw. Ver., afd. Texel. Vrijdag 29 maart Den Burg, „Oranjeboom", ulo-revue „Revulotex". De Koog, De Toekomst", Toneelavond Lubertischool. Den Hoorn, „Loodsmans Welvaren", bromfietskursus Ver. v. Veilig Verkeer. Zaterdag 30 maart Midden-Eierland, Garage Dros, Gymna- stiekdemonstratie SVC. De Koog, De Toekomst", Toneelavond Lubertischool. EENDENJACHT WAS NIET ERG FORTUINLIJK Op de jaarvergadering van de Texelse jagersvereniging gaf de voorzitter, de heer R. W. Stoepker, een beschouwing over de wildstand op Texel. Over het algemeen heeft men over de wildnjkdom niet te klagen gehad. Wel is het opval lend geweest, dat de eenden overdag naar het IJselmeer trokken om pas tegen de avond naar het eiland terug te keren. De eenden jacht is dan ook niet fortuin lijk geweest. Aldus de Oudeschilder cor respondent van de Helderse Courant. De penningmeester, de heer J. Reu vers, aan de beurt van aftreden, werd met algemene stemmen herkozen. Daar er op Texel door de jachtcombinaties ook wel fazanten worden uitgezet, leek het het bestuur gewenst hierover een vakman te raadplegen. Daartoe was op deze avond uitgenodigd de heer Hon- schoten, jachtopziener van het „Zwanen- water", die hierover een deskundige cau serie hield. Er werden heel wat vragen op hem afgeschoten, die hij, puttend uit een 38-jarige ervaring tot tevredenheid kon beantwoorden. Door de voorzitter werd medegedeeld, dat men er aan ge dacht had hazen in te voeren, doch men was huiverig geworden, omdat in een streek in Noord-Holland onder het vee abortus was opgetreden, waarvan inge voerde hazen de oorzaak bleken te zijn. Dit bleken hazen uit Polen te zijn ge weest. Overigens is deze import een dure liefhebberij, want een ingevoerde haas komt op vijftig gulden. Ook fazanten worden ingevoerd en patrijzen worden wel onderling geruild om sterkere vogels te krijgen. Officieus werd besproken met de jagersvereniging in de meimaand een bezoek te brengen aan het Zwanenwater. DIENSTREGELING T.E.S.O. Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.55 15.30 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.25 11.40 14.20 16.45 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7 45 11.30 16.00 18.20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.20 19.35 MOSSELVISSERS WILLEN LANGER TIJD VOOR ZAADVISSEN In de vergadering van de vereniging van mosselkwekers „Waddenzeebelan- gen" werd besloten aan de Visserij inspectie te verzoeken de Waddenzee in het vervolg drie weken open te stellen voor de mosselzaadvisserij en wel met ingang van 30 april. In deze periode val len twee weken met springtij, hetgeen van groot belang voor de vissers wordt geacht. Voorts zal worden gevraagd in aan sluiting op de visserij in de Waddenzee ook het Groninger wad voor een vis- periode van drie weken open te stellen. Verdere verlangens, die aan de Visse rijinspectie kenbaar zullen worden ge maakt, zijn het vissen op mosselzaad in het gebied ten westen van de Abt des nachts te verbieden met het oog op de daarin gelegen mosselpercelen en om het vissen op zondag te verbieden. Besloten werd, dat enkele leden van de vereniging mee zullen doen aan de proeven, die in het komende voorjaar zullen worden genomen om kunstmatig mosselzaad te winnen. Verder zal door de vereniging een verzoekschrift worden ingediend om een afgevaardigde naar de mosseladviescommissie te mogen zenden. GARNALENVISSERS BEVREESD VOOR EEN TEVEEL AAN MOSSELPERCELEN De garnalenvissers uit het noordelijk gewest van de Ned. Visserijbond hielden in Harlingen een vergadering met de voorzitter van de bond, de heer R. Brands uit Urk. Doel van de bespreking was het vin den van een compromis tussen de belan gen van de garnalenvissers en die van de mosselkwekers. Door een teveel aan toewijzingen van mosselpercelen vrezen de garnalenvissers, dat er voor hen te weinig visgronden zullen overblijven. Er zijn namelijk vele Zeeuwen die op een toewijzing van percelen wachten, terwijl ook Friese vissers gaarne op de nomina tie staan om een perceel toegewezen te krijgen. Aan de Visserij-inspectie zal worden verzocht om de aanvragen voor nieuwe percelen in het vervolg over de bond te laten lopen, zodat die ze dadelijk van een advies kan voorzien. FEUILLETON door J. G. J. Bax 5. „Ik zal dan nog maar eens inschenken en dan smeer ik 'm, want ik moet naar Hoos. Je blijft zeker nog wel effen zitten, als je er genoeg van hebt, sluit je wel, de sleutel hang je maar op het hakie". Nadat Gijs zijn koffie had genuttigd, ging hij naar zijn driewieler, die zoals gewoonlijk aan de kant van de dijk stond en inspecteerde of alles present, was. Zijn weegschaal een handbascule, met aan elke kant een netje, één voor de gewichten en één voor de paling, zijn knijptang, het mesje, een stelletje oude kranten en een oud pannetje, zijn sloofje en tot slot de polsmouwtjes. Ja, zijn hele uitrusting was compleet. „Nou, dan stap ik maar eens op, tot kijk". Met deze woorden reed Gijs in de richting van het dorp. Leen keek hem na en wenste hem „goeie zaken" om dan onmiddellijk zijn blik weer naar zijn dobber te wenden. Gijs peddelde lustig voort, de handen om de stuurstang, de snor recht vooruit en het lichaam in een deinende beweging. Dit laatste echter geheel onbewust; de oorzaak hiervan was eenvoudig. Zijn beentjes waren te kort, maar volgens Gijs zelf zaten de trappers te laag HOOFDSTUK II. Diezelfde morgen was Hoos er al vroeg met zijn zoon op uitgetrokken, om de doggers, die hij de vorige avond had ujtgezet, in te halen. Hoos zat zelf aan het roer van het vissersschuitje, waaraan een aanhangmotor was beves tigd en zij keerden terug. Willem zat op het voorbankje bij de kisten met doggers. De vangst was niet tegengevallen, wel geen erge dikke, maar in de bun, die in het midden van het schuitje was ingebouwd, verdrong zich toch een lekker zootje. Hoos zat, schijn baar in gedachten verdiept, recht voor zich uit te staren en sabbelde op het onafscheidelijke peukje sigaar. Zijn ge dachten waren wel niet van prettige aard, althans de norse trek op zijn met groeven en rimpels doortrokken, ver weerd gelaat wees nu niet direct op een prettig humeur. De eigenaar van „Het Baarsje", Ver hoeven, in de wandeling „Sivous" ge naamd, had zijn werkzaamheden alleen binnenshuis. Zeer omvangrijk, had hij een sterk ontwikkelde hangbuik mee te torsen, was bovendien voorzien van platvoeten en bewoog zich hierdoor zeer moeilijk. Hij was van nature al enigs zin traag, zodat hij met plezier de bui tenbediening aan zijn dochters overliet, waar de zaak overigens zeer wel bij voer. Het waren een paar stevige, ge zonde meiden, die wisten hoe zij met het niet zeer uiteenlopende publiek moesten omgaan. In de tuin van „Sivous" nu, lag de oorzaak van Hoos' slecht humeur, want toen hij gisteravond een borreltje ging pakken, werd op een bezoek gezinspeeld, dat zijn dochter in gezelschap van een zoon van een der grote boeren uit de buurt zou hebben gebracht. Het was, toen hij het café binnenkwam, vol; er werd druk gekaart en gebiljart en men Duizenden vrouwen pakten de pen en schreven na&st de lage Albert Heijn prijzen wat zij elders betaalden Wat een besparing ontdekten zij toen! Méér dan voldoende om te sparen voor zo'n felbegeerde AH-Klantenobligatie Spaargeld dat haar geld blijft - terwijl Albert Heijn het nog vermeerdert met rente en winstaandeel. Kom óók naar AH 1 Om die allerlaagste prijzen - èn om de onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie! Ga net als die duizenden vrouwen geen duurdere, maar een goedkopere boodschappen-tijd in 1 Ga naar een winkel van Albert Heijn (ook in üw buurt is er een)! Bruine bonen HoUandte 500 gram 39 Kapucijners 500 gram 39 Gerookt vet spek 500 gram 99 Mager ontbijtspek 150 gram SS Ham» extra voordelig 150 gram 69 Gelderse ham 100 gram 55 Zuiver rundvet beker 500 gram 59 Margarine(zihmlmt) 3 pakjes 106 Leverpastei blik 100 gram 39 Zware repen 6 en 8 voor 100 Cacaopoeder pak 230 gram 95 IM'. Neem de proef...voor ónze rekening. Immers, ieder artikel dat u niet voor lOOO/o bevalt, vergoeden wij u direct voor het volle bedrag WEEKRECLAME (geldig tjm zaterdag 30 maart) Frou-frou 200 gram samen voor f I Mokkawafels pak 200 gram A.H. Pindakaas, u kwaliteit Corned beef, import Theeworsties (Brunstvitker) grote pot 75 150 gram 69 100 gram 49 Abrikozen 200 gram 59 Gedroogde pruimen 230 gram 35 Gedroogde appeltjes 130 gram 65 Dadels, zonder pit per pak 35 Dessert vijgen per pak 19 Tutti frutti 250 gram 79 NIEUW I Delicata chocoladeblokken puur choc, met zachte advocaat-vulling 45 melk chocolade met rozgnen 45 Soepasperges, met punten blik 75 Champignons blikje 120-70 Tomatenpuree, DeiMome blik 49 Ananas, ukuUte blik 69 Grote knakworst blik 6 stuks I I S Prima gehakt, blik 425 gram 112 Tomatensap, De/Mmte blik 65 Ananassap, Sunpearl blik 49 1 Boffle koffie - per 250 gram: Groenmerk 196 Bruiamerk 155 Dessertkwaliteit (oranjemerk) 232 Huishoudkoffie I 15-99 10% goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. de beste kwaliteit de laagste prijzen rente winstaandeel was nogal luidruchtig, zoals meestal op de dinsdagavonden, wanneer in de stad markt was geweest. Er werd dan flink gedronken, vaak getracteerd, wanneer de een af andere boer een voordelige handel afgesloten of een gunstige aankoop had gedaan. Er werd ook veel opgeschept en geklaagd over de prijzen van graan of vee, die altijd naar boven of naar bene den gingen, maar steeds de verkeerde kant op. Men deed er aan politiek, schold er op Den Haag en de regeringsmaatre gelen, maakte zich kwaad over de pacht prijzen, die veel te hoog waren, want het waren voornamelijk de kleine pachters, die hier kwamen. De grote boeren zag men in „Het Baarsje" niet. Die hadden hun eigen soos „In den Prins", waar zij met de notabelen uit het dorp samenkwamen, om ten slotte tegen sluiten in de beste stemming naar huis te gaan, een stem ming, die Verhoeven verzorgde door zijn steriotiep „Sivous", telkens wanneer hij een glaasje voor een der mopperaars op het tafeltje plaatste. Hoos was met een „goeie" binnenge treden en, nadat hij de zaak eens had rondgekeken, voor een der ramen aan een tafeltje gaan zitten, waar enige boe ren zaten te kaarten. Zij waren aan het partouten, een gokspelletje, waarbij elk der spelers slechts drie kaarten krijgt en dat in een zeer snel tempo wordt ge speeld. Verdiept in het spel, werd eerst geen aandacht aan de aanwezigheid van Hoos geschonken, totdat Verhoeven aan het tafeltje verscheen met een borrel voor de nieuwe bezoeker. „Breng ons er ook nog maar een", voegde een der boeren hem toe en breng er voor Hoos ook nog gelijk eentje mee". „Best, Vermeulen, allemaal hetzelfde zeker", luidde het antwoord van de kas telein, die aan het buffet met een han digheid, die op jarenlange ervaring duidde, de glaasjes met één scheut pre cies tot de rand toe vol schonk. „Nou, santsjes, mannen", gaf Vermeu len het voorbeeld, waarop allen onge veer de helft van hun glaasje naar bin nen wipten, met een handbeweging, die eveneens slechts door oefening is te le ien en waaraan een insider direct de er varen drinker herkent. En ervaring had den zij, die daar nu met hun vieren om de tafel geschaard waren. Vermeulen, boer v.d. Berg en Janus en ook Hoos, die zich op de uitnodiging van Vermeulen: „Je doet toch ook een spelletje mee, ouwe stroper", eveneens aan de tafel had gezet. Dat „ouwe stroper" hield nog ver band met de tijd, toen hij pas met vissen was begonnen en hij nog niet zo nauw keek, waar hij zijn netten uitzette en het ook niet als een vergrijp kon beschou wen, als hij zo nu en dan eens een eend of kip de nek omdraaide, want altijd vis gaat ook vervelen. Hij lag geregeld met de veldwachter overhoop en had reeds verschillen straffen gehad, meest geldboeten, subi dair zoveel dagen. Straffen, die hij v eens had betaald, maar meestal had u gezeten. Hij werd nooit kwaad, wanne men hem stroper noemde, integende hij was zelfs trots op deze titel, behal wanneer het een onbekende was iemand die hij niet goed kon zetten. Hoos had niet veel geluk vanavond had juist weer een spel aan Vermeul verloren, die beter had gevraagd en het potje er uit haalde. „Jij hebt niet veel massel vanavoi Hoos", merkte Vermeulen lachend op. „Neen", gaf Hoos zuchtend toe. „Ik h óf een slechte kaart öf er zit veel tege maar wij zijn nog niet klaar. Kom, zullen er nog maar eentje pikken, en zi tot de anderen wenden, „Janus, Berg, drink eens uit". „Ja, dat is goed", antwoordde Jani terwijl v.d. Berg eveneens toestemde. „Laten we ze nog maar eens vol n ken, al ben je ook aan de verliezen hand. Het kan er vandaag of morgen n toch wel af", en met een knipoogje na Vermeulen: „Wat jou, Vermeulen? 1 kan er best eentje weggeven, hij ko nou toch in jouw familie, niet?" Een pijnlijk zwijgen volgde op d< opmerking. De kaarten werden met ri gelaten. Allen wisten, waar v.d. Berg zinspeelde. Hoos begreep de bedoeli niet. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4