Dr.W.FJ.vJaveren ZILfflETR Bakker's llzerhandel JAAR Rijwielen Koeltechniek SOLA Inruilcampagne DROS Magazijn afwezig. Huis te koop hulpmonteur Verhuur van rijwielen en Solexen landbouw- vakantiebonnen landbouw- vakantiebonnen Wegens Vacantie gesloten Rijkshogereburgerschool Texel Praktijk hervat MOTOR-PALACE OOSTEREND Fa DE GRAAF SCHOORL Ontwikkeling Oosterend H.H. Adverteerders Vroegtijdige inzending van advertenties MEIVIERING 1957 eindigt k mei a.s. is overgedaan aan de heren Eyk en Hoppen F. VISSER, Wij demonstreren MORGEN 2 mei HET TAENZERFORNUIS. Is stichting van een Diepvrieskluis op Texel ook mogelijk? TEXEL WAS VERTEGENWOORDIGD De heer en mevr. Laan-Kistemaker zijn dinsdag naar Soestdijk getogen om daar bij het défilé voor H.M. de Konin gin de gemeente Texel te vertegenwoor digen. Uit alle Nederlandse gemeenten waren afgevaardigden aanwezig, velen in de plaatselijke klederdracht. GEZAMENLIJKE MILITAIRE FONDSEN Wanneer in de komende meidagen (van 1 t.m. 12 mei) de Stichting Gezamenlijke Militaire Fondsen haar jaarlijkse collecte houdt, dan is dit niet, zoals de naam misschien zou doen vermoeden, voor de aankoop van defensiemateriaal, maar voor een zuiver liefdadig doel. Een zeer dankbaar liefdadig doel tevens, dat ons in staat stelt een nationale ereplicht te vervullen. De Stichting G.M.F. stelt zich ten doel de weduwen en wezen van onze gesneu velde militairen, de verminkte militairen en hun gezinnen, alsmede de in de maat schappij terugkerende dienstplichtigen te steunen. Want wel tracht de overheid hun moeilijkheden zoveel mogelijk op te lossen, maar zij is toch altijd gebonden aan bepaalde normen, zodat men bij bij zondere gevallen is aangewezen op het particulier initiatief. Het is vrijwel ondoenlijk, op te som men waaruit deze hulp van de G.MJT. bestaat. Enkele voorbeelden zijn: Studietoelagen t.b.v. de kinderen van gesneuvelde militairen; tegemoetkomin gen bij ziekte; vakantie voor weduwen en wezen; aanschaffing van invalidewa- gens; aanschaffing van gereedschappen voor hen, die weer in een werkkring ge plaatst kunnen worden; aanschaffing van kleding; tegemoetkomingen in de kosten van levensonderhoud en gezinshulp. Voor al deze doeleinden werd in 1956 een bedrag van ruim een half miljoen gulden uitgekeerd. De opbrengst van de collecte moet de G.M.F. in staat stellen, dit prachtige werk voort te zetten. Laat daarom de collectante niet voor niets bij U aan kloppen. U weet nu waarom het gaat en voor wie! Velen wachten op Uw hulp! FILMNIEUWS: „DE MAN DIE TE VEEL WIST" k De man die te veel wist is een brave Amerikaanse dokter (James Stewart), die in zijn provinciestadje genoeg heeft verdiend om na het bijwonen van een medisch congres in Europa nog met vrouw (Doris Day) en zoontje een uit stapje te gaan maken. Het brengt hen in het geheimzinnige Marakesj. Door een samenloop van omstandigheden worden zij in een avontuur gestort. In een auto bus maakt het zoontje door een onhan dig gebaar de sluier van een Arabische vrouw los. Het dreigt tot ernstige ver wikkelingen te leiden, maar een jonge Fransman (Daniel Gelin) weet net op tijd te interveniëren. Die jonge Fransman komt het Amerikaanse echtpaar steeds weer voor de voeten, tenslotte zelfs stervende. Hij verschaft op de rand van de dood de dokter een inlichting, die hem te veel doet weten: Er zal in Lon den een aanslag worden gepleegd op 'n groot staatsman. Er zijn prachtige scènes, onder andere op een Arabische markt, in een typische Engelse „chapel", waar een verrader en moordenaar op de kansel staat, bij een taxidermist, een man, die allerlei dieren opzet en in Royal Albert Hall tijdens een symphonieconcert. Nederlands nieuws O.a. Bloemencorso „Hollands Glorie"; Wielerkampioenschap voor professionals in Valkenburg; Tentoonstelling „Goed Kamp" in Den Haag; Nieuwe luchtreus voor de K.L.M.; Originele actie tot be houd van Fries kerkje, de koekbakkende Dominee van Gaastmeer. Wereldnieuws O.a. Koning Hoessein verijdelt een revolutie in Jordanië; Japanners protes teren tegen proefbommen; Parachutisten opleiding voor alle Israëlische officieren; Demi-finale om de Europese beker: Real Madrid - Manchester United. Te koop 1 driepoot, wasbord, hobbelpaard, 1 pr. meisjesflats bruin m. 33, z.g.a.n. 1 pr. da mesflats zwart m. 38. Schil dereinde 61 Te k. gevr. 1 kapok schudbed te bevr bur. v. d. blad Te k. gevr. een melkwagentje. J. v. Benthum Postweg E 82 Eierland Te koop twee water tanken van 10001. met slang Jac. Eelman, Oudeschild 92 Te k. linnenkast, 1 pers. le dikant, wastafels, tafels, stoe len, dressoir, schrijfbureau, electrische kroonlamp, eet- ontbijt- en theeservies, trap, droogrek. Peperstr. 69 Ooster end Te k. 2 slaapkamer lampen k f2,50 Schildereinde 111 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Lodewijk Franciscus We noemen hem Louis. P. A v. d. Vis M P. L v. d. Vis- Bremer Pia Weststraat 18, Oosterend Texel, 29 april 1957 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoon en broertje Dirk Jacobus Wij noemen hem Dick D. Roeper-Blom G. Roeper Douwelientje Hanneke De Dennen, Texel 26 april 1957 Aat van Liere en Rie Barends hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op vrijdag 17 mei 1957 n.m. 3 uur te Den Burg. Oost 075 De Cocksdorp 37 Receptie op 5 mei te De Cocksdorp Dorpsstraat 37 van 3 tot 6 uur en op de trouwdag van 4 30 tot 6 uur ten huize van fam de Boer Oost 087 Tevens hopen op die dag A. M. van Liere en J. van Liere-Daalder de dag te herdenken waar op zij 40 jaar getrouwd zijn Dat zij nog vele jaren ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Oost 17 mei 1957 In plaats van kaarten. Met grote blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter Else Alberdina Wij noemen haar Eliy J. Mozes Baijs M Mozes De Waal 70, Texel 25 april 1957 Enige kennisgeving voor Texel Biem Brouwer Norma Beryl Baxter hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op zaterdag 11 mei 1957 nm 3 uur in de Me thodisten Church G. W A. Hall. 1 Aylmorestreet Gnowangerup Western Australia Inlevering Landbouw- vakantiebonnen op zaterdag 4 mei 3-5 uur C Zegers, Eierland C. Smit, De Koog J. Dijker, Den Hoorn B. v. d Knaap, Den Burg M v. Houte, Oosterend Dokter Schalkwijk van 3 t.m. 20 mei Apotheek blijft geopend van 9 tot 12 uur. Zaterdag 4 mei hopen onze geliefde ouders F. WITTE en W. WITTE-Bakker hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken Hun dankbare kinderen Marrie, Kees Dirk, Martien Frans Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 6 uur Oosterend Kerkplein 3 R. Kamstra en A. Bekker geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op woens dag 1 mei te Nijmegen Voorlopig adres Jeugdhotel De Zilvermeeuw, De Koog Huib Hertog en Aly de Bruyn geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op vrijdag 17 mei a.s. nm 2,15 uur ten gemeentehuize te Den Burg Texel. Den Hoorn 113a, Texel Receptie op de trouwdag van 8 tot 10 uur te Den Hoorn II 3a Voor de vele blijken van deelneming betoond bij het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot en overgrootvader LUIT BAKKER zeggen wij hartelijk dank. In hei bijzonder dokter Schalkwijk en zuster Ha- rinck voor de hulp en Ds Waardenburg voor de troostwoorden tot ons ge sproken. Namens de familie, P C. Bakker Kogerveld, april 1957 Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij de ziekte en het over lijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder T DRIJVER-de Leeuw betuigen wij onze hartelijke dank Voor de troostwoor den door Ds Klijnsma tot ons gesproken, Dokter Feikema voor zijn medische hulp, zuster Mettau voor haar toegewijde zorg en verder aan allen die haar de laatste eer hebben be wezen. Namens de familie D. Drijver Oosterend, Texel Groentehal Kantoorstraat is elke donderdag en zaterdag GEOPEND. Donderdags van 8—13 uur en zaterdags van 8 -5 uur met 8 are grond omgeving De Koog. Br. no 946 bur. v. d. blad Te koop gevraagd een goed onderhouden tweeling-kinderwagen. J Kikkert, Den Hoorn Aero Ypenburg, vliegveld Texel vraagt een Aanmelding ter plaatse. TE KOOP plm 2 a 3000 kg voeraardappelen 5 ct per kilo M. S. Langeveld van zeer eenvoudig tot een pronk, vindt U bij M. A. J. VONK Rijwielhandel Zegel Den Burg Tel. 150 Zondags gesloten van half 12 tot half 6 Radio, televisie, was machines, centrifuges, stofzuigers. Kortom elk electrisch apparaat kunnen wij U leveren op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Wij berekenen een zeer billijk tarief. Geheim houding verzekerd. MARTIEN BAKKER Inleveren Zaterdag 4 Mei Den Burg Joh Gielis 4 - 6u. De Koog Jb Eelman 4- 6u. Oost P. Keijzer 4 - 6 u. Eierland A de Ridder 4 - 6 uur Inleveren Zaterdag 4 mei 1957 C. Bos Hollandseweg 4 - 6 uur A. Barhorst Witte Kruisweg 7 - 9 uur van 6 tot 13 mei Gebr. Eelman Kappers Den Burg Texel Rijkshogereburgerschool en Rijksmiddel bare school voor Meisjes te Den Helder Opleiding voordiploma H.B.S-A 5-j cursus H B.S-B 5-j cursus M S.v.M 5-j cursus De aanmelding voor de nieuwe cursus kan da gelijks gedurende de schooluren geschieden aan het gebouw van de school, Timorlaan 45, bij voorkeur voor 1 juni. Voor de MS.vM. kunnen dit jaar slechts leer lingen worden aangenomen voor klassen 1 en 2. De aanmelding kan ook schriftelijk geschieden indien daarbij vermeld worden 1. naam en voornamen voluit van de leerhng(e) 2. zijn (haar) plaats, datum en jaar van geboorte 3. de kerkelijke gezindte 4. naam (met voorletters), adres en beroep van de vader of verzorger en van de moeder 5 school die de leerling(e) thans bezoekt 6. klasse van die school, waarin hij (zij) thans is geplaatst. met 5-jarige cursus. Aanmelding van nieuwe leerlingen voor de cursus 1957-1958 kan dagelijks geschieden door de ouders (verzorgers) bij de directeur van de school in het schoolgebouw aan de Hoornderweg te Den Burg, bij voorkeur in de maand mei, in ieder geval voor de toelatingsexamens. Schriftelijke toelatingsexamens voor de le klasse op 18 en 19 juni. Toelatingsexamen voor de hogere klassen bij de aanvang van de nieuwe cursus in begin september. oogarts Zilverwit Nooit poetsen tl Onverslijtbaar/] Voor de grootste sortering Lees het waarom in onze Meer dan 'n miljoen op de weg! uitvoerige folder. Of beter nog: maak 'n proefrit op Alle 4 modellen Draal niet lang Koop nu Uw koelkast, Heerlijke koele dranken, een overvloed van blokjes kristalijs. Juist goed ge koeld en werkelijk vers voedsel steeds bij de hand. U zult dan ook ontdekken dat u maar eens per week boodschappen behoeft te doen zonder de minste kans op bederf. Vleeswaren blijven na een week zoals u ze bij de slager haalde. Koop uw koelkast bij hem die hem ook kan repareren. De zomer staat voor de deur. Doe het nu voor al uw koelproblemen 1947 1957 Bezoekt de jubileumavond in „Het Wapen van Amsterdam" op vrijdag 3 mei te 8 uur viering 10-jarig bestaan met Toneel, Zang en Muziek door eigen krachten. Het Bestuur. Advertenties voor de courant van Zaterdag die nen uiterlijk DONDERDAGMIDDAG VIER UUR in ons bezit te zijn. Directie Texelse Courant Federatie Texel Partij van de Arbeid Texelse Bestuurdersbond Een gevarieerd licht programma van zang, muziek, toneel etc Spreker de heer W. Thomassen. Hedenavond in De Oranjeboom. Aanvang 8 uur. Entree f 0,60. Bussen vrij. De bussen rijden van Cocksdorp 7,15 via Wageningse- weg, Hoofdweg, Vianenweg, Oost, half acht Oos terend, De Waal. De Koog 7,30 heen door Mienterglop. Oudeschild 7,30 van o.l. school. KINDERFEEST hedenmiddag om 3 uur uitsluitend voor kinderen van leden van P.v.d.A. en N V.V. in het Eigen Gebouw te Oudeschild. tijdelijk met 25 procent korting Als U hiervan nog wilt profiteren vraagt U dan nadere inlichtingen in Stenenplaats 6 Weverstraat 1 Ondergetekende bericht, dat de zaak Ik dank U, mede namens mijn vrouw, voor het jarenlange vertrouwen welke U aan ons heeft ge schonken en beveel de beide opvolgers, welke al lange tijd in ons bedrijf werkzaam zijn, van harte in Uw gunst aan. Slagerij Groeneplaats 7, Den Burg Bovendien deze week (2-9 mei) met toch 10% korting in Sparzegels: 25 Petit beurre, per pakje van 36 voor 32 ct, 6z. Vruchtenrollen, 2 stuks van 36 voor 32 ct, 6 z. Oranjeappeltjes, 150 gr. .nu30ct, 6z. Custard, per pak van 28 voor 25 ct, 5z. Palmiers, koekjes, 200 gr. .nu69ct,14z. Pruimen, 250 gramnu42ct, 8z. Soepgroenten, 2 bl. van 56 voor 50 ct, 10z. Gr. Erwten m. wortelen, per blikvan 67 voor 61 ct, 12 z. Sinas vruchtendrank, 3 flesjesvan 81 voor 72 ct, 14 z. Bij 1 pakje CACAO (100 gr.) van 60 ct, het 2e pakje voor de halve prijs en toch 10% korting Bij 1 bus SCHUURPOEDER a 35 ct NU 1 doos SCHOENCRÈME voor 10 ct (en natuurlijk 10% korting). in de zaal van Casino, 's middags om 3 uur en 's avonds om 8 uur de beste en zuinigste hulp in de keuken Koken is geen last meer maar een lust Wonderbare kookprestaties zonder toezicht. Geen kookgeuren, kookdampen of vetspatten en daarbij zeer zuinig in gebruik. Ook zeer geschikt voor pensionbedrijven. Deze sensatie op kookgebied en keukenverwar ming mag u zeker niet voorbij laten gaan. DEN BURG TEXEL Om dit te beantwoorden is het nodig, dat we alle belangstellenden hiervoor bij elkander krijgen. Hiervoor wordt een vergadering belegd op vrijdag 3 mei a.s. om 8 uur nm in hotel De Oranjeboom. De heer Vviemenga van het C B. te Rotterdam zal diverse technische en organisatorische kanten van dit geval bespreken. Gaarne nodigen wij alle belangstellende dames en heren uit om deze avond te willen bezoeken. Diepvrieskluizen maken het mogelijk om groenten, fruit en vleeswaren onbeperkt goed te houden door ze tot ca 20 gr. C. onder nul te be vriezen Wilt u er meer van weten? Op 3 mei wordt u volledig ingelicht. De organiserende verenigingen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Texel Gezamenlijke Texelse Coöperaties •«••v.y.'.sv.v.v.-.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3