Raad maakte tocht over ons eiland zomerhuisje zitting Meisje of jongen Tractor- maaibalken Ontwikkelen en afdrukken C. P. MOOJEN, Rugsproeiers Een Kodak Film-camera Grote sortering zomerstoffen vanaf 1,50 per meter. SNEEKES, Textiel Wij geven maandag 10 pond Jonathans voor een gulden, Hollandse Bloemkool. P. v. ETTEN Zonen De leden van onze Texelse Gemeente raad, mitsgaders hun echtgenoten, heb ben gaarne gevolg gegeven aan de uitno diging van Burgemeester en Wethouders om deel te nemen aan de bustocht langs diverse in uitvoering zijnde objecten in onze gemeente. De Raad heeft de laatste tjjd belang rijke besluiten kunnen nemen en het was zeker een goede gedachte van B. en W. om te tonen wat uit die besluiten is voortgevloeid. Alom op ons eiland zijn de gevolgen van de raadsbesluiten zicht baar: in Den üoorn, in De Koog, in Den Burg, in De Waal, Oosterend, De Cocks- dorp, Oudeschild. Te veel objecten om .alles in één trip de revue te laten passe ren en daarom beperkte dit uitstapje zich tot een tocht door het zuidelijke deel van Texel. Eerst reed men langs de bouwterrei nen aan de Secretaris Jonkerstraat, waar reeds de muren van de bejaardenwonin gen verrijzen en waar verscheidene hout rijke woningen reeds enige tijd onder de kap staan. „Den Burg wordt onderhand een stad!" zo hoorden wij trots opmerken. Inderdaad, want aan genoemde straat al leen al komen vijftig houtrijke woningen. Ze zagen er goed uit, maar men reed stapvoet voorbij, omdat men te Den Hoorn volop gelegenheid zou krijgen na der met deze nieuwe vorm van systeem bouw kennis te maken. Over de Beatrixlaan ging het naar de T.E.M., de Texelse Elektriciteits Maat schappij, die straks heel wat meer mans zal zijn, want daar wordt de laatste hand gelegd aan een dieselmotor, die eventjes 1250 kW of 1820 pk zal leveren. Een krachtpatser dus vergeleken bij de diesel van 150 kW (twee stuks), de 2 van 300 en 450. Een complete batterij, die huis en hof de verlangde energie zullen kun nen verschaffen. De uitbreiding was noodzakelijk geworden, doordat de kilo meters kabel alsmaar langer werden dank zij het feit, dat ook de onrendabele gebieden uit hun isolement werden ver lost. Een en ander bracht uiteraard zijn financiële consequenties met zich mee, maar de T.E.M. verwacht de moeilijkhe den ten aanzien daarvan het hoofd te kunnen bieden. De heer Kleinhuis, ad junct-directeur, gaf een duidelijke uit eenzetting op alle mogelijke vragen. Wij vernamen nog, dat een Duitse monteur uit Augsburg was overgekomen om de grote motor te installeren. Hij is daar al verscheidene weekjes zoet mee. „Die man lijkt zelf ook wel een machine", zo werd opgemerkt", voor een praatje heeft hij geen tijd, hij werkt nonstop door". De trip was trouwens ook een soort non-stop geval en de heer Alb. Hemelrijk moest zich helemaal haasten bij het de monstreren van de pas aangeschafte, ge meentelijke zaag- en schaafmachines. Inmiddels had de chauffeur, de heer J. Boekei TESO's gloednieuwe autobus ge keerd - dat doet-ie nagenoeg om z'n as - en even later toerden wij naar de Haller- weg, waar de destructor bekeken zou worden. Langs het Groentje rijdend zei iemand „Nou is het écht een groentje, de oplossing valt mij best mee. Lelijk is het in ieder geval beslist niet". Niemand kon hem dit bestrijden en het was dus nog steeds pais en vrêe toen wij de Hal- lerweg bereikten. Daar was de heer E. Noordijk ter be groeting aanwezig. Hij had juist een uit gelezen partijtje afgekeurd materiaal voorradig om ons de perfecte en hygiëni sche werking van „zijn" installatie te showen. De heren Van Heerwaarden en Witte bleken reeds goed bedreven in deze geheel nieuwe wijze van verwer king. De heren (de introducées waren in dc bus geblevenzagen dus, dat het I geld goed besteed was. Een uitstekende indruk kreeg men tevens van de in aan- bouw zijnde nutskleuterschool, waar de j pannen al op zitten en van de b.l.o.- school, die nog met open spanten gaapt, doordat de pannen zo moeilijk loskomen. Toen op weg naar Den Hoorn voorbij de speelweide, die veel belovend prijkte met fris groen gras, dat nog maar enkele maanden geleden onder de mislukte ijs- j baandroom lag te mijmeren. Onderweg had men gelegenheid om het voorstel j van burgemeester De Koning spontaan toe te juichen inzake de zending van een telegram aan de heer C. H. Roeper, die j al weèr een heel eind van zijn ongeluk hersteld was, maar de excursie nog niet kon meemaken. Vanuit Den Hoorn heeft men hem van harte beterschap toege wenst. Om beurten kon het gezelschap profi teren van twee elkaar aflossende gidsen: zowel burgemeester De Koning als de heer J. Veldstra, adjunct-directeur van de Dienst Gemeentewerken, hanteerden met verve de microfoon. Burgemeester De Koning maakte nog even van de ge legenheid gebruik om enige TEM-aange- legenheden ter sprake te brengen. Wij duizelden bij het aanhoren van de enor me bedragen die daarin geïnvesteerd moeten worden. „Hoe bestaat het", was de conclusie. Rijdend langs de huizen van „Diek" te Den Hoorn zei iemand „Als het voetbal veld in gebruik wordt genomen zullen wij tegen de bewoners van Den Hoorn spelen. De heer Keijser zei, dat hij best in de goal wilde staan. „Ik voel me best thuis op de rechtervleugel" meenden wij de heer Jn. Daalder te hóren peinzen. Het zoeken van een echte, betrouwbare midvoor zal nog even voeten in aarde hebben, peinsden wij. De houtrijke woningen te Den Hoorn zijn aan het Laag Achterom verrezen. Hier ziet u het contrast tussen de moder ne bouwwijze en de huizen, die in het grijs verleden werden gebouwd. De nieuwbouw werd van kelder tot dakvors bekeken en genoot aller goedkeuring. Toen naar de nieuwe school, maar twee van de dames zagen wij opeens van verre uit de bovenverdieping hangen: „We kunnen d'r niet uit!!" Het bleek, dat een slaapkamerdeur was dichtgewaaid en aangezien de deurkruk nog niet was aangebracht, moest een expert de dames ontzetten. Dit was trouwens het enige incident van de hele tocht. Even later bevond het gezelschap zich in de Jan Drijver-school, waar het hoofd, de heer C. E. Gottschal, ter begroeting aanwezig was en de lagere annex kleu terschool gaarne ter bezichtiging open legde. Een ieder was enthousiast over dit hoogst moderne gebouw, dat alle wen sen in vervulling heeft doen gaan. Het ligt er bovendien ideaal en wij kregen de indruk, dat de jongens en meisjes in zo'n prettige omgeving hun uiterste best willen doen. Een apart hoofdstuk zou kunnen wor den gewijd aan de bunkers die thans deel uitmaken van het centrum „Loodsmans duin", een der parels van de Stichting Sociaal Toerisme Texel. U kent de ge schiedenis, maar heeft U ook wel eens een kijkje kunnen nemen in dit centrum? Het is beslist de moeite waard: de bun kers zijn tot gezellig ingerichte zomer verblijven omgetoverd en op twee bun kers heeft men een achttal zomerhuisjes gemaakt. Vooral deze laatste uitbreiding genoot aller bewondering. De huurders krijgen immers de beschikking over alles wat maar tot de outillage van een veel eisend vakantieganger behoort!! Boven dien wordt gratis een uniek panorama aangeboden. Hier werden wij ontvangen door het echtpaar Faber (de heer Faber is met de administratie van het „Sociaal Toerisme Texel" belast. Bij de rondlei ding werd een deel van het gezelschap vergezeld door de heer Van Ruitenbeek, beheerder van dit mooie en in 't brand punt der belangstelling staande centrum. Na genoten te hebben van een eerste klas kopje koffie met gebak moest (te vlug) weer worden opgestapt, want wij zaten pas half weg' Burgemeester De Koning zag echter nog even kans de stand van zaken toe te lichten: er is nu voor 185.000,in dit centrum geïnves teerd. Dat was niet veel, maar de beurs, waaruit geput werd, was nu eenmaal aan de zuinige kant. „Toch behoeven wij niet ontevreden te zijn, en zijn er goede ver wachtingen te koesteren". Dank werd gebracht aan hen, die deze uitbreiding tot stand gebracht hebben. Enkele minuten later kwam Oudeschild reeds in zicht. Het gezicht op Oudeschild vanaf het Doolhofweggetje deed een raadslid de opmerking maken, dat het zonde zou zijn als de 300 jaar oude Her vormde kerk verdwijnen zou. Ook land schappelijk zou dit een zwaar verlies zijn. Zo ver zal het dan ook stellig niet komen. De molen hebben wij toch óók behouden! Ook op die molen zijn wij erg trots, niet in de laatste plaats ons gemeentebestuur, dat een bezoek aan dit uit 1727 dateren de bouwwerk op het programma had geplaatst. Sinds 1902 staat de molen op Texel. Dat is te danken aan wijlen de heren Dros. De heer Jak. Bruin, oud raadslid, was verzocht ons de molen te laten zien en om in stijl te zijn had de heer Bruin een molenaarskiel aange trokken. Naast de ingang ontdekten wij een bordje waarop de naam stond „De Traanroeier". De molen komt uit de In verband met de plannen tot de stichting van een diepvrieskluis op Texel werd begin mei in „De Oranjeboom" een vergadering belegd, uitgaande van de afdeling Texel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de Texelse coöperaties. Op die vergadering werd de betekenis van zo'n diepvrieskluis uit voerig onder de aandacht gebracht, in woord en beeld. Wij moesten voors hands met ,Jiet woord" volstaan, maar thans werd ons bovenstaande foto ter plaatsing aangeboden. Deze kluis heett vier rijen loketten boven elkaar en bevat in totaal zestig loketten. Een dergelijke kluis zou volgens de insiders ook voor Texel zeer geschikt en doelmatig zijn. T.z.t. hoopt men ons omtrent de vordering van de betrokken commissie nader op de hoogte te stellen. Zaanstreek en heeft daar oorspronkelijk als oliezaadmolen gedraaid. Door het lage land tussen Skil en De Waal, waar wij een soort madurodam- molentje ontdekten (Daalder had er nog koolzaad in laten persen....) koerste het gezelschap naar De Koog. Waalen burg lag er in volle voorjaarspracht bij, maar er was jammergenoeg geen tijd over om het domein van Boot nader te gaan verkennen. In „Op Duin", dat er, gezien de harde wind, gelukkig meer te gen dan er óp ligt, werd 'n heerlijk kopje koffie met verrukkelijke cake genuttigd en dat had de raad misschien ook wel nodig, gespannen als de aandacht was die het in aanbouw zijnde zomerwonin gencomplex in De Koog-Zuid zou op eisen. De bouw vordert goed, maar of de eerste bewoners reeds op 1 juni er hun intrek kunnen nemen? Wij betwijfelen het. Algemeen bleek men van mening, dat de huisjes er heel aardig uitzien, als zomerwoninkjes zelfs excellent zijn. Iedereen miste echter de zo zeer gewen ste opbertruimten. Waar moeten de fietsen heen, de motorrijwielen, de kin dervoertuigen. Allemaal in de betrekke lijk kleine bijkeuken? Komt tijd, komt raad. In ieder geval zal dit complex minder in het oogsprin gend zijn dan algemeen gevreesd werd, want het wordt zeer zwaar in de heesters en bomen gezet. Een grote brede wind- singel rondom en langs de straat en de tegelpaden zijn ook reeds boompjes ge plant. Legio is verder het aantal heester- heiningen. De vloerbedekking in de huisjes is zeer doelmatig en onverwoestbaar. Zo op het oog geleek het eerste soort collo- vinil, maar de vloer is in werkelijkheid één geheel met hechte fundering. De woningen hebben een overvloed aan licht, een ruime kamer, kleine slaapka mertjes, een prima keuken. Dit was dan de laatste, goede indruk van de vele die deze middag opgenomen konden worden en ons een uitstekend beeld hebben gegeven van de grote acti viteit in de gemeentelijke sector. ONGEREPT STRAND Sinds donderdag wordt het Helders huisvuil in de duinen bij Den Helder gestort. Tot nog toe werd het in zee ge deponeerd met het gevolg, dat veel huis vuil o.a. op het Texelse strand aanspoel de. Een belangrijke maatregel, waar wij Den Helder zeer erkentelijk voor zijn. S.V. Texel Zondag neemt onze juniorenploeg deel aan de Juniorendag te Wormerveer. Volgende zondag wordt in Alkmaar de jaarlijkse Welpendag gehouden, waaraan door ons met 2 elftallen wordt deelgeno men. Op dezelfde dag nemen junioren en adsp. handbal aan een jeugdtoernooi 7 handbal deel. Dan ligt in het verschiet de Adspiran- tendag in Alkmaar, waaraan met 3 elf tallen wordt deelgenomen. En tot slot de veteranendag in Castri- cum, waaraan ook een onzer elftallen meedoet. Zondag te St. Maarten de beslissings wedstrijd handbal AVA 2-Texel 2. Programma Juniorendag: Schagen, Zilvermeeuwen, KW, Texel. Ie wedstrijd KW-Texel; 2e wedstrijd Schagen-Zilvermeeuwen, Verliezers en Winnaars. PUBLIKATIE VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN, VERGADERINGEN Mei. Zo. 26 mei, Oefentrial Motorclub Texel. Ma. 27 mei, Den Burg, vergadering wo ningbouwvereniging „Texel". Di. 28 mei, Den Burg, concert door het Ned. Kamerkoor. Do. 30 mei, Den Burg, Start puzzelrit motorclub Texel t.b.v Goed-Zo-actie. Juni. Za. 1 juni, Den Burg, Schoolvoetbal. Ma. 10 juni, De Cocksdorp, Texelse sportdag. Za. 15 juni, Den Burg, finale schoolvoet- baltoernooi. Di. 18 juni, Den Burg, viering 50-jarig jubileum N.V. TESO. Za. 22 juni, Den Helder, sportuitwisse- ling Den Helder-Texel. Za. 29 juni, Den Burg, Concert „Haer- lemse Musyckcamer" m.m.v. Aafje Heynis. Juli Za. 13 juli, Den Burg, Parkuitvoering „Texel musiceert". Di. 16 juli, Den Burg, Cabaretavond „Bond zonder naam". Wo. 24 juli, Den Burg, Amateursavond Ver. voor Volksfeesten. Augustus Wo. 7 aug., Den Burg, Feestavond Ver. voor Volksfeesten. Za. 10 aug., Den Burg, Lampionoptocht Texels Fanfarekorps. Za. 31 aug., Den Burg, Taptoe Koninklijk Texels Fanfarekorps. September Zo. 1 sept., Texel, Ronde van Texel. Ma. 2 sept., Den Burg, Schapenfokdag. Zo. 8 sept., Den Burg, Puzzelrit motor club Texel. Vr. 13 sept., De Koog, Bazar t.b.v. de Lubertischool. Za. 14 sept., De Koog, Bazar t.b.v. de Lubertischool. Di. 17 sept., Den Burg, Jeugd- en avond voorstelling toneelgroep „Puck". Zo. 29 sept., De Koog, Nationale trial motorclub Texel. Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrifte lijk of telefonisch geschieden (tel. Den Burg 21 of 300). Voor schriftelijke opga ven zijn kosteloos kaarten verkrijgbaar bij de secretaris van de culturele raad, p.a. raadhuis, Den Burg. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge- lijk rekening houden met de activiteiten van andere verenigingen. Deze vereni gingen zullen U hier dankbaar voor zijn. DE FOTO- EN FILMAVOND VAN LANGEVELD DE ROOY Aangemoedigd door het succes van vorig jaar besloot Lange veld De Rooy wederom een foto-filmavond met flitsbal te organiseren. Het succes is nog groter geworden: „Casino" was uitverkocht en verschillende belangstellenden, die zich niet tijdig van een kaart hadden verze kerd, konden geen plaats meer vinden. De heer J. van Wijk, directeur van de N.V. v.h. Langeveld De Rooy, ver heugde zich uiteraard zeer over de grote belangstelling. Het is een goede propaganda-avond geworden en dat was dan ook de opzet. Zoals wij reeds lang de boekenweek kennen, zo hebben wij sinds korte tijd ook de week van de fotografie. Het was dus een goede gedachte van genoemde foto- en filmhandel om door een avond als donderdag geboden, het accent te leggen op de vele mogelijkheden die de camera ons biedt. Steeds meer Texelaars gaan er toe over zélf te fotograferen en verscheidene eilandgenoten zijn ook reeds de (trotse) bezitter van een filmcamera. Het programma bestond uit de verto ning van films en dia's, terwijl de avond werd opgeluisterd door een tentoonstel ling van 110 geselecteerde foto's, inge zonden ter gelegenheid van de fotowed strijd voor iedereen, dat wilde zeggen voor iedere amateur. Wel, de amateurs hebben hun best gedaan: er waren zeer, zeer goede foto's bij en de jury, bestaan de uit de heren J. C. Bruin, J. Vroom en J. de Waal, had de rimpels dan ook diep in het voorhoofd staan toen men de be slissing naderde. Na diepgaand overleg op hoog niveau kon de volgende uitslag uit de bus gehaald worden: lste prijs, 50,—, A. C. Peetoom, Den Burg; 2e prijs, ƒ25,—, J. Drijver, Oos terend; 3e prijs, 15,—, mevr. A. Boon- Schaap, Den Burg; 4e prijs, 10,B. F. van der Berg, Den Burg. Troostprij zen, twee rolfilms: 1. Harry de Graaf, Den Burg, 2. A. Westerlaken, Oudeschild; 3 J. Timmer, Den Burg; 4. C. Blom, Vuurtoren; 5. J. van der Veer, Eierland; 6. Ideler, Den Burg; 7. B. Halsema, Ger- ritsland; 8. P. Eelman, Bargen; 9. Joh. Witte, Bloemwijk; 10. A. van der Meu- len, Den Burg. De bezoekers van de foto-filmavond kregen een bont programma te zien: met Harry de Graaf, leerling van onze ulo, trokken wij naar het strand om een bunker te laten springen. Een zeer ge slaagde rolprent, waarbij de ongebreidel de fantasie van Harry de lachspieren geducht aan het werk wist te zetten. De heer Vroom vergastte ons op een filmpje, dat hij in Carré had opgenomen ter gelegenheid van het optreden van 't wereldberoemde circus Strassburger. De heer J. C. Bruin nam ons mee naar Parijs. Wij kregen een goede indruk van de enorme verkeersdrukte (hoeveel bor den zullen ze déar dan wel nodig heb ben?) en van de rijkdom aan kunstschat ten. De heer Vroom had voorts een vogelstudie gemaakt. Wij kunnen al het gebodene wegens de beperkte ruimte uiteraard niet de revue laten passeren. Ook de dia's, vervaardigd door de heer J. van Wijk, dwongen onze bewondering af en menigeen zal gedacht hebben: „Dat moet ik toch ook eens proberen!" Besloten werd met een zeer geanimeerd flitsbal. Ja, er is druk geflitst en de uit slag daarvan - want ook hier zijn weer prijzen aan verbonden - hopen wij U spoedig te kunnen mededelen. FEESTAVOND VOOR „DE MOK" EN ANDERE BELANGSTELLENDEN U heeft natuurlijk overal de affiches al zien hangen: „Woensdag 22 mei a.s. Cabaret-feestavond te verzorgen door het ensemble van Henk Bukman". Allen die onder zorgen gebukt gaan èn de zorgelozen, worden er verwacht en indien nodig opgevrolijkt. Een zeer gevarieerd programma, dat LT kunt bij wonen voor slechts 1,Besloten wordt met een gezellig bal o.l.v. de Rit mische Eilanders. De feestavond heeft plaats in „De Oranjeboom". ZEE-AVONTUREN Uit de „Volkskrant" d.d. 14 mei 1957. Twee bombardementen op zee, een torpedering, een aanvaring in een kon vooi en een noodlanding met een Clipper- vliegboot heeft kapitein DIRK LAP (58) overleefd en hij vindt, dat het nu mooi geweest is. Dit weekend heeft hij af scheid genomen van de „Johan van Ol- denbarnevelt" en van de stoomvaart maatschappij „Nederland", waar hij zijn veertig zeemansjaren uitdiende. Een be scheiden man die kapitein Lap, spaar zaam met woorden. Hij zegt, dat het alle maal nauwelijks de moeite waard is ge weest. De grillige wereldpolitiek dreef hem op zijn eerste en zijn laatste zeereis rond Kaap de Goede Hoop; in 1917 toen de eerste wereldoorlog op zijn eindje liep ging hij als stuurmansleerling om de Kaap omdat er overal Duitse onderzee boten loerden Veertig jaar later als ka pitein op de „Johan" weer om de zuid omdat het Suezkanaal riskant vaarwater was. Kapitein Lap is geboren op Texel, een van de „Hollandse Molukken" zoals hij de Waddeneilanden noemt. Daar haalt Nederland al sinds jaar en dag zijn beste zeelui vandaan. Op de „Moenia" maakte Dirk Lap zijn eerste oorlogsavontuur mee. Het schip lag in september 1940 in de haven van Londen. De kapitein was aan wal en eerste stuurman Lap had het commando. Elf dagen lang bombardeerde Goerings luchtmacht de Londense haven. Elf dagen lang gierden Stuka's en Hein- kels boven zijn hoofd. Die dagen is stuur man Lap niet uit de kleren geweest. Met bosjes tegelijk zwiepten ze de brand bommen overboord. Het schip kreeg twee zware treffers maar Lap wist de boot drijvend te houden. Een jaar later beleefde hij hetzelfde avontuur tijdens de „blitz" op Liverpool: veel bommen, weinig slaap en geen bad. Op 6 juli 1943 werd zijn schip de „Poelau Roebia" bij Haïti getorpedeerd. De gehavende bemanning dreef in de sloepen naar de wal en vandaar ging kapitein Lap met een Vliegboot naar Amerika. Vastgebonden in zijn stoel zag hij, dat een van de motoren lekte. Hij waarscshuwde de 24-jarige piloot die het vliegtuig met een „bedankt voor de tip" veilig op het water zette. Met de „Java" werd kapitein Lap op weg naar Europa in konvooi geramd door een Amerikaan. Het was op het kantje af, maar ze haal den het. De beste herinnering, die hij aan veer tig zeejaren bewaart? Het boek met handtekeningen, foto's en prenten, dat hij cadeau kreeg van de 172 Hongaren, die hij meenam naar Australië. „De bes te passagiers, die ik ooit had", zegt hij. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Extra collecte voor Prov. Centrum „De Haaf" Bij de uitgang bevindt zich een offer- blok van de Hoornder kerk. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Bediening Heilige Doop Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds Donderdagmiddag 3.15 uur huwelijks bevestiging. De Koog 19.30 uur Ds. Waardenburg De Waal 10 uur Ds, Waardenburg Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma 's Avonds 8 uur Gemeenteavond op de kerkekamer. Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Vegter van Noord-Scharwoude Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 10 uur Ds. Van der Zwaag Lentedienst voor de Zondagsscholen van De Waal, Oosterend en Eierland. De Waal geen dienst. Zusterkring Den Burg woensdag 22 mei Te koop aangeboden een J. KIKKERT, Den Hoorn 3. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Den Burg houdt maandag 20 mei, 's avonds van acht tot half tien, in de ker kekamer voor het innen van de Hoofdelijke Omslag. GEVRAAGD voor kantoor. ULO-exa- menkandidaten kunnen ook solliciteren. S. DE WAARD, Parkstraat 18, Den Burg Te koop enkele nieuwe achterbouw, vanaf 350.- DROS' SMEDERIJ Telefoon Eierland 229 Foto Langeveld en De Rooi] Parkstraat Den Burg RECTIFICATIE Slagerij „De Groeneplaats" Doorr. speklappen 1,49 Alle Verzekeringen kunt U sluiten bi] Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Hypotheken vemevelboompjes en doppen, uit voorraad le verbaar. Ook nog enkele gebruikte Saval sproeiers. DROS' SMEDERIJ voor f 148, U bent aan het goede adres bij Langeveld De Roolj Den Burg Tel. 11 w.o. Nylon, katoen, linnen en chantung noppen, stippen, ruiten en strepen Alle maten ondergoed tegen de laagste marktprijs en komen met een grote voorraad Schagen Tel. 231

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2