RANG <t)e veumpmtifi mn ctemst? RANG W MG M MG als briljanten IVOROL Geschenk voor Moeder 3SJC3 RANG is alleen RANG als er RANG op staat TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 1957 Z AKENNIEU WS OOSTEREND MET MODERN KRUIDENIERSBEDRIJF VERRIJKT Voor de familie E. Medema, Kerk straat, Oosterend, is de 15de mei een belangrijke dag geworden, want op die datum heeft men in feestelijke sfeer de geheel verbouwde en gemoderniseerde winkel officiëel kunnen heropenen. Een winkel, die kan wedijveren met de mooi ste van ons eiland. „Hoe was het?" vroe gen wij, beroepshalve met nieuwsgierig heid geladen. „De ouwe winkel eindigde hier", zei Medema en hij deed een paar stappen achteruit, stond toen ongeveer in het midden van de nieuwe zaak en strekte de beide armen wijd uit als was hij een agent van politie, die reeds druk oefent voor de komende verkeersproble men te Den Burg.De winkel is bijna tweemaal zo groot geworden. Dit ken schetst tegelijkertijd de groei van het bedrijf. „U heeft hiermede het bewijs geleverd, dat U voor Oosterend's toekomst open oog heeft". In de levensmiddelenbranche voltrekt zich n.l. een snelle evolutie. On ophoudelijke scherpzinnigheid en activi teit dienen te worden ontplooid om aan de steeds moderner ingestelde cliëntèle te voldoen", zo zei de heer Jac. Doets, di recteur van de bekende „Spar"-grossier te Purmerend. „Allereerst is daar dan de eis, die aan de kwaliteit gesteld wordt en dat de artikelen geleverd worden te gen zo concurrerend mogelijke prijs, wat kan door efficiënt te werken en de ver langde service te bieden. Onze grote Spar-organisatie is zich ten volle van haar belangrijke taak bewust. Door con centratie staan wij sterk. En dat is nodig, want er is een tijd geweest, dat er in ons land 55.000 zelfstandige kruideniers gevestigd waren, die in de dertiger jaren tevreden moesten zijn met een gemiddel de omzet van.... ƒ120,per week. Thans bestaan er nog 23.000 zelfstandige kruideniers en ik veronderstel, dat wij het kunnen meemaken, dat er nog slechts 15.000 zullen bestaan. Dat U daaronder gerangschikt zal kunnen worden is mijn vaste overtuiging. Moge God's zegen op Uw werk rusten". Tot zover de heer Doets, die wij daarna als eerste klant een bestelling zagen plaatsen. De klanten zouden de volgende dag de winkel heropend vinden. Een fraaie winkel met veel licht (drie tot viermaal zoveel als voorheen), modern etagemateriaal, een ruime toonbank met nieuwe weegschalen. De artikelen noden te kust en te keur tot kopen. Een aparte afdeling vleeswaren, die een zeer ver zorgde indruk maakte, een diepvrieskast, waarin zowel ijs als vis, groenten als fruit geconserveerd blijven. Een heel verschil met het jaar waarin de familie Medema zich hier vestigde, wat al weer bijna tien jaar geleden is. Een deel van de winkel is voor zelfbe diening ingericht en een stapel veder lichte mandjes stond reeds gereed om het de klanten gemakkelijk te maken. De winkelbetimmering werd uitge voerd door de fa. Zoet uit Zaandam, verlichting S. Rentenaar, timmerwerk fa. Jac. Drijver en Zonen, stoffering (met collovinilvloerbedekking) P. S. Kuijper en Zoon, schilderwerk fa. C. Bremer en Zonen. De fa. Medema heeft een belangrijke mijlpaal bereikt, waarmede wij haar van harte feliciteren. TEXELAAR VLOOG NAAR CANADA Woensdag vertrok de 23-jarige D. J. Bakker, Gasthuisstraat, naar Canada. Hij steeg die dag om half acht op Schiphol op en stond donderdagochtend 7 uur Canadese tijd in zijn nieuw vaderland, waar hij in de staat Brits Columbia als metselaar aan de slag hoopt te gaan. Dat zal best lukken, want ze gaan daar een complete stad uit de grond stampen. Hij komt op de plaats, waar reeds enige Texelaars vertoeven: Koos Haarsme, Piet van de Wetering en Gerrit Westdorp. Dirk volgde een rijksomscholingscursus te Hoorn. ZEEHONDEN Van politiezijde wordt bekend ge maakt, dat het voorhanden hebben en vervoer van zeehonden en zeehonden huiden verboden is. Het vervoer en de handel in huiden is afhankelijk gesteld van een vergunning van het Ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening. Dit geldt te vens voor het voorhanden hebben van zeehonden of zeehondenhuiden. Hierbij wordt opgemerkt, dat dit uiteraard alleen dieren kan betreffen die aangespoeld zijn of in visnetten worden aangetroffen, voor zover die dieren geen levensvatbaarheid meer hebben, daar hun in het laatste geval de vrijheid moet worden gegeven. Ten aanzien van de huiden van zee honden is overigens bepaald, dat aan de houders van een bovenbedoelde vergun ning tot vervoer en voorhanden hebben, merken worden verstrekt, die in de huid op een voorgeschreven plaats en wijze moeten worden aangebracht. Kosten der merken zijn 1,50 per stuk. Het bovenstaande houdt in, dat het thans verboden is, zowel aan handelaren als aan particulieren zeehondenhuiden voorhanden te hebben, die niet van een dusdanig merk voorzien zijn. Verwacht moet worden, dat op een en ander controle zal worden uitgeoefend door politie en daartoe aangewezen amb tenaren van het Ministerie. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 22 mei consultatiebureau De moeders worden verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 19 mei op om 4.40 uur en gaat onder om 8.44 uur. Maan: 21 mei L.K.; 29 mei N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 18 mei 11.07 en 23.14; 19 mei 11.37 en 23.39; 20 mei 12.09 en 21 mei 0,09 en 12.45; 22 mei 0.50 en 13.34; 23 mei 1.46 en 14.40; 24 mei 2.57 en 15.50; 25 mei 4.14 en 17.03. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. f 95- 70 ct KJS GEEN SPREEKUUR Burgemeester C. de Koning houdt zaterdag (heden) geen spreekuur. ZILVEREN MUNT UIT 1702 Toen de heer W. van Heerwaarden, Weverstraat, in een tuin aan de Molen dwarsstraat te Den Burg, de grond los- harkte, kwam er een zilveren munt bloot uit het jaar 1792. De vinder heeft de munt geschonken aan de heer F. Stan daart, Witte Kruislaan 24, die reeds een flinke verzameling bezit en zich uiter aard voor dergelijke vondsten van harte aanbevolen houdt. Het randschrift van deze munt luidt, in het Nederlands ver taald: Zilveren munt van de Staten der Verenigde Provinciën van Nederland. Overijssel. Aan de keerzijde: Op haar steunen wij, haar beschermen wij. In het midden de leeuw. De nominale waarde bedroeg een gulden, maar uiteraard is zo'n oude munt wel meer waard! „DE" VOETBALWEDSTRIJD „Ik begin nou al gebrek aan zuurstof te krijgen!" zo riep kapelaan Stam. U zult dat voorspeld hebben, want hij had niet getraind en gedacht „Dat rolt wel!" Het rolde inderdaad heel goed, zij het, dat hijzelf ook nogal eens gerold wérd. Maar als de geestelijkheid t.z.t. weer eens tegen de onderwijzers gaat voet ballen, mogen er zeker nóg spannender momentent verwacht worden, want ze zijn voornemens de training serieus te gaan aanpakken. Voor Ds. van Sluijs is dat niet nodig, want naar men ons me dedeelt - en ónze bronnen zijn zuiver - was deze predikant dinsdagochtend reeds voor dag en dauw in zijn tuin aan het trainen. Ds. Waardenburg van De Koog vertrouwde een strijdmakker toe, dat hij de hele dag niet gerookt had ter wille van de wedstrijd, die bedoeld was om de spelers aangenaam bezig te hou den en om de Goed-Zo-actie te steunen. Men is in beide gevallen geslaagd: er is met plezier gespeeld en de actie leverde 138,op. De match eindigde onbeslist. Wie er gegoald hebben konden wij niet noteren, want daarvoor werd er veel te vlot gespeeld. Het was geen gewoon heen en weer golven meer, ziet U! Allen waren met een groot enthousias me bezield en die factor bleek al spoedig de bek-af-dreiging op de achtergrond te dringen, ofschooneen speler af en toe ook wel eens door de lust bevangen scheen de bal het werk te laten doen. In de kleedkamer werd het verloop nog even onder de loupe genomen en daar hoorde je opmerkingen als: „Wat is zo'n doel klein en ver weg", waarop meester Riteco antwoordde: „Tenzij je zo'n doel verdedigen moet". „Ik heb er niet één laten gaan, want die treffer was een ge decideerd buitenspeldoelpunt. Scheids rechter Niek Ran had het protest echter met een machtige armzwaai naar de af- trapstip weggeveegd Pastoor Van der Klein vertelde, dat hij sinds 1921 geen bal meer had aange raakt, dat wil zeggen als lid van een voetbalelftal, want natuurlijk heeft hij met zijn jongens na 1921 nog wel eens op de grasmat gezeten. Ds. Goedendorp vond het best om nog even naar „De Lindeboom" te gaan, onder voorwaarde, dat ze een ligstoel voor hem reserveer den. „Maar wat is nou zwaarder: het volledig aanhoren van een preek of een uur lang achter zo'n bal aan hollen?" zo vroeg kapelaan Stam zich af. Voorts be grepen wij, dat de afspraak was gemaakt „Een gulden in de pot voor een gemiste kans". „Nou, dan moet ik de deurwaar der wel verwachten", zo hoorden wij opmerken. Dit alles neemt niet weg, dat beide ploegen met genoegen op dit voetbalfes tijn terug kunnen zien. Er waren vele supporters - vooral de jeugd was dik gezaaid - en de heer Dapper heeft de in houd van de verbandtrommels bijna niet behoeven aan te vullen Doordat drie predikanten wegens ziek te of ander steekhoudend motief verstek moesten laten gaan, waren enige inval lers opgesteld. Naar wij vernemen hoopt men deze wedstrijd op 2 juli te herhalen. VIOS OP CONCOURS Naar wij vernemen hoopt het fanfare korps VIOS, directeur, de heer S. van der Slikke, op Hemelvaartsdag te Kou- oum, Gaasterland, Friesland, deel te ne men aan het muziekconcours van de Nederlandse Muziek Unie. De tocht gaat per autobus; belangstellenden kunnen zich nog opgeven bij het bestuur. S.V.C.-nieuws Voor zondag is een vriendschappelijke wedstrijd vastgesteld tussen SVC 2 en De Koog 2. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het terrein van De Koog, aan vang 2,30 uur. We gaan op eigen gele genheid. Als er nog adsp. of andere lief hebbers zijn, die een foto willen hebben van het adsp.-elftal dan kunnen zij dit tot morgen opgeven aan van Tongelen. SPORTVERENIGING COCKSDORP BAKT OLIEBOLLEN Evenals de vorige jaren gaat SVC ook dit jaar op de tweede lammerenmarkt weer oliebollen bakken ten bate van haar kas, die deze extra steun niet kan missen. Zij die oliebollen thuis willen ontvangen, kunnen dit opgeven bij de kraam. Smult allen mee aan de olie bollen van SVC!! SCHOOLVOETBAL 1957 Hier volgt het programma: Zaterdag 18 mei a.s., Ie ronde: Terrein S.V. Texel: Terrein Tex. Boys: 2.00-2.30 1—4 2.00-2.30 7—10 2.30-3.00 2—6 2.30-3.00 11—12 3.00-3.30 3—5 3.00-3.30 8— 9 3.30-4.00 1—6 3.30-4.00 7—12 4.00-4.30 4—5 4.00-4.30 9—10 4.30-5.00 2—3 4,30-5.00 8—11 Afd. I. Veld S.V. Texel: 1 O.L.S. Den Burg I.; 2. O.L.S. Oosterend 1. O.L.S Den Burg I. 2. O.L.S. Oosterend 3 Eierland 4. C.V.O. Den Burg 5. O.L.S. Den Hoorn 6. O.L.S. Oudeschild. Afd. II. Veld Tex. Boys: 7. R.K. Den Burg 8. O.L.S. De Cocksdorp 9. Sch. met de Bijbel Oosterend 10. O.L.S. Den Burg II 11. O.L.S. De Waal 12. O.L.S. De Koog. en Baby is een Babyderm Babyset HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel maken bekend, dat voor deze gemeente de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben: te Oudeschild in het Eigen Gebouw: voor het dorp Oudeschild op 21 mei 1957 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. te Den Burg in de voormalige lagere landbouwschool in de Nieuwstraat: 1. voor de dorpen Den Burg en De Cocks dorp op 22 mei 1957 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. 2. voor de dorpen Den Hoorn, De Koog, Oosterend, De Waal en Oost op 23 mei 1957 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Wegens opheffing van de herijkzittin- gen in Oosterend en De Cocksdorp is het henjklokaal te Den Burg derhalve mede aangewezen voor de herijkplichtigen uit Oosterend en De Cocksdorp. Voorts wordt ter algemene kennis ge bracht: 1dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijn olie; 2. dat de maten en gewichten vóór 1 ok tober 1958 gestempeld moeten zijn met de letter X en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Amsterdam, Brouwers gracht 276A '(geopend iedere maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd chris telijke en nationale feestdagen, van 9 - 12 en 13 - 16 uur); 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden terugge bracht; 4 dat ten bate van 's Rijks schatkist moet worden betaald voor het onderzoek der malen en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeer- loon) en 5 dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar allen aan het ijk kantoor herijkt kunnen worden. (De ge zegelde enveloppe, afgegeven bij de vo rige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeen- j komende met de som van 40 cent, voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit be- I drag kan ook op postrekening no. 507438 van IJkkantoor Amsterdam, Brouwers gracht 276 worden gestort.) Texel, 10 mei 1957. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning j De Secretaris, P. Beemsterboer DS. G. C. SCHELLENBERG MET EMERITAAT Door de provinciale kerkvergadering van Overijssel is om gezondheidsredenen op ruim tweeënzestig jarige leeftijd ver vroegd emeritaat verleend aan ds. G. C. Schellenberg, predikant van de Her vormde gemeente te Markelo. Ds. Schellenberg werd op 27 septem ber 1894 uit een godsdienst-onderwijzers gezin te Amterdam geboren, bezocht het Barlaeus-gymnasium in de hoofdstad en studeerde vervolgens aan de rijks uni versiteit te Utrecht. Nadat kand. Schel lenberg in 1919 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toege laten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk werd hij op 25 april van het daaropvolgende jaar (1920) door wij len ds. J J. van Noort van Amsterdam te Eierland op Texel in het ambt beves tigd. Op 11 oktober 1925 verwisselde ds. Schellenberg deze gemeente met die van Markelo, waar hij werd bevestigd door zijn voorganger, wijlen ds. E. van Meer, toen predikant te Wageningen. Ds. Schellenberg nam in het kerkelijke leven in Overijssel een zeer vooraan staande plaats in en heeft in de loop der jaren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges. Zo was hij o.a. eerst lid van het classicaal bestuur van Deventer en toen na de invoering van de Nieuwe Kerkorde een nieuwe classis Hengelo werd gevormd, assessor van de classicale vergadering van Hen gelo; secundus-lid van het provinciaal kerkbestuur van Overijssel; gedelegeerde voor Gemeente-Opbouw in de classis Deventer; lid van de synodale commissie voor het Opzicht; lid van de Raad voor de predikants-tractementen; quaestor van de weduwenbeurs in de classis De venter en Hengelo; eerst scriba-quaestor van de ring Deventer en naderhand quaestor van de ring Hengelo. Verder werd hij ook enige jaren afgevaardigd naar de generale synode van de Ned. Herv. Kerk eerst door de classis Deven ter en naderhand nog door de classis Hengelo. Tijdens zijn ruim éénendertig jarige ambtsbediening te Markelo werd daar door ds. Schellenberg een jongelings- en meisjesvereniging en een kerkkoor op gericht; door zijn vrouw een zendings- krans en een vrouwenvereniging. Verder werd daar in 1932 de kerk gerestaureerd en drie jaar geleden een nieuw dienst gebouw gesticht. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds. Schellenberg, die reeds drie jaar aan gewrichts-reuma lijdt geen afscheid van zijn gemeente kunnen nemen. Het is zijn bedoeling om te Markelo te blijven wo nen. Spreken is zilver, maar Sterling is goud NOGMAALS: DENK OM DE BIJEN! Het blijkt, dat niet alle landbouwers ons verzoek om bij een voorgenomen be spuiting van percelen kool- of stoppel- knollenzaad een berichtje te zenden aan mevr. wed. Kortenhoeven hebben gele zen of in ieder geval niet opgevolgd heb ben. Dezer dagen deelde ons een bijenhou der met enige verontwaardiging mede, dat onder zijn bijenvolken een ware slachting was aangericht doordat deze een perceel stoppelknollenzaad hadden bevlogen, dat met giftige middelen was behandeld. De bespuiting had te plm. tien uur plaats gehad en om half elf vielen reeds de eerste slachtoffers. De afstand van de standplaats van de bijen tot het betreffende perceel was wel plm. drie kilometer. Uit het voorgaande is dus wel duidelijk dat een landbouwer er niet mee volstaan kan om oppervlakkig na te gaan of in de naaste omgeving bijen zijn geplaatst, om dat de bijen van vrij grote afstand kun nen komen. De beste werkwijze om moeilijkheden te voorkomen is het afgeven van een te lefonische boodschap aan mevr. wed. Kortenhoeven, Schildereinde, Den Burg. Vanuit dit punt zal dan worden gezorgd dat bijenhouders in de omgeving op de hoogte worden gebracht. Alleen als hieraan voldaan is, is de verantwoording van de landbouwer af. C. van Groningen. MAANDAG EERSTE LAMMERENMARKT Maandag wordt de eerste van de zes grote lammerenmarkten gehouden. Men verwacht, dat de prijzen ongeveer ge lijk zullen zijn aan die van het vorige jaar, toen een goede prijs betaald werd. Over het algemeen zijn de omstandighe den nl. zeer gunstig. De grasgroei, ook 'n factor van betekenis, is goed. De vette lammeren zijn duur en de weidelamme- ren, het soort dus, dat Texel aanvoert, zullen hun prijs ook wel weer doen. Dit jaar zullen wat meer lammeren ter markt komen dan in 1956, doordat de schapenstapel zich weer gestaag uit breidt. HOE VERZORGEN WIJ ONZE HUID? Onze grootmoeder waste zich met groene zeep, haalde een kam door heur haar en verbeidde haar aanbidder, die nooit lang op zich liet wachten. Maar zo min als wij bepaalde verkeersmaatrege len kunnen volgen, zo min begrijpen wij waarom ónze dames het niet bij (die) groene zeep en die kam-zonder-meer heb ben gehouden. Maar bij het klimmen der jaren - en vyat klimmen ze al lang - wordt een mens verstandiger en wijs- geert hij ,,'t Zal wel (hard) nodig zijn". Neem bijvoorbeeld de make-up. Er zijn dames, die daar zonder mopperen een uur eerder voor opstaan Anders worden ze niet wie ze (willen) zijn. Ieder zijn hobby. De make-up heeft ook op Texel, de verre uithoek, de nodige belangstelling en verontrusting gewekt. Er wordt ook hier immers veel en grondig gemake- upt. Nu is het niet zo, dat je met het bezit van de gewenste kleurtjes, instru mentjes en wat dies meer zij, klaar bent: je moet er slag van hebben en.... smaak. Je moet weten hoe ver je kunt gaan. Teneinde de dames op dit punt te kunnen voorlichten hield de ver. van oud-leerlingen van onze landbouwhuis- houdschool een bijeenkomst over „de praktijk van de huidverzorging". Mevr. Boer, gediplomeerd schoonheidsspecia liste, toetste de make-up aan de praktijk, waarbij de aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld naar eigen smaak en in zicht te handelen. Dit werd, zo schrijft men ons, een waar feest. Mevr. Boer doceerde wat wél en wat niet verantwoord was. Het werd een zeer geslaagde avond met een prima opkomst. Grote belangstelling genoot voorts de stand van de fa. A. v.d. Slikke '(t.o. het Postkantoor) die het welbekende merk Max Factor etaleerde. Ook waren er ingrediënten van het instituut van dr. van der Hoogh en Compromis, waarvan mevr. Boer vertegenwoordigster is. JEUGD RODE KRUIS Mej. M. E. van Dijk, Provinciaal func tionaris voor het Jeugd Rode Kruis, rayon Noord- en Zuidholland en Zeeland, hield woensdagavond in „De Lindeboom- Texel" een causerie over de betekenis van het Jeugd Rode Kruis. Hiertoe wa- ren vele jeugdleiders en -leidsters uitge nodigd. De opkomst beperkte zich even- wel tot een veertigtal belangstellenden. De avond werd geopend door de voor zitter, de heer A. van Loon, die een bij zonder woord van welkom richtte tot burgemeester C. de Koning. Het Jeugd Rode Kruis is in 1917 ontstaan en wel in Canada. De volwassenen hadden de han den meer dan vol in verband met de oorlogshandelingen en toen vroegen jon gens en meisjes of zij niet mochten hel pen Sindsdien bleef de jeugd ingescha keld en meerdere landen volgden dit voorbeeld. Er is volop werk voor de jeugd, zelfs vanaf de leeftijd van vier jaar! En nog steeds komt het Jeugd Rode Kruis handen te kort om de grondge dachte „hulpvaardigheid, vriendschap uit gezondheidsbescherming" te kunnen uitdragen. Mej. Van Dijk lichtte aan de hand van een uitgebreide tentoonstelling toe hoe men zijn medewerking kan verlenen: door plakboeken te maken, ambachts scholen en knutselclubs kunnen worden ingeschakeld voor de vervaardiging van speelgoed. Er kan lectuur worden inge zameld, dat door de eigen binderij wordt verzorgd. Grote behoefte bestaat er ook aan (nette) kaften, die voor het braille schrift gebezigd worden. Er is veel vraag naar les- en werkmateriaal, ook door de blindeninstituten. Wist U dat er dam-, schaak- en domineespelen voor blinden bestaan en door de kinderen gemaakt kunnen worden? Ook kan er goed werk gedaan worden t.b.v. het geestelijke ge stoorde kind. Voor dit facet mag men reeds rekenen op de medewerking van de h.b s.'en en gymnasia Huishoudscholen kunnen zich zeer verdienstelijk maken door de vervaardiging van poppenkle- ding (van restjes uiteraard). Per jaar wordt voor 10.000,ont vangen door de verkoop van oude post zegels, zilverpapier, capsules (de zachte), oude injectiespuiten (die hebben nl. een platina punt), oude ballpointvullingen en i lege tubes. Zelfs zieke kinderen kunnen weer andere zieke kinderen helpen. Voorts belast het J. R. K. zich met een internationale briefwisseling, interna- I tionale uitwisseling van tekeningen, bandopnamen etc. Ook toonde mej. Van Dijk de instructieboekjes voor de e.h.b.o.- cursussen voor de jeugd vanaf 14 jaar. Na de pauze werd een interessante film vertoond, die het gesprokene nog- i eens illustreerde.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3