TOOOttt' ...een spannend televisiespel I! (p Douwe Egberts Zeer grote tube JAN AGTER J niiiiiiiiiiiiii iiiiiiininiiiiiiiiiiiiiii VOOR AL UW DRUKWERK Drukkerij Texelse Courant Landbouwhuishoudschool Aanmelding leerlingen m-mi parelwitte uudm en een frisse qdm! r F Spijkerbroeken Prima Grasperkscheerders Firma FRANS ZEGEL Kzn. s&é /ieé é&ocó c -: voor uw L genoegen m Gijs de Peur De scooter die de wereld veroverde e«n v»n de IMPORTEURS: N.V G.A.M. N EDA Yl d« 125 cc m« Veapa di rccu C tandrijvingi 1293.- De meest gekochte scooter ter wereld...? Dat is de Vespa! Waarom? Vraag 't elke Vesparijder. Lees 't in de folder die voor u klaar ligt. Ontdek 't op een proefrit! Een genót! Zelfs aan het „klik" van de schakeling hoort u hoe feilloos, hoe soepel alles werkt. Gawbeelcstra.il 98. Managardoiraai l\ teL 01800 - 72400 tel 04750-2041 Rotterdam Roermond DEALERS DOOR HET GEHELE LAND VISPA MET MEER DAN EEN MILJOEN OP DE WEG Den Burg Per 28 augustus a s. worden de volgende dagschool cursussen gegeven a. Primaire cursus, duur 2 jaar, toelatingseis6 klassen lagere school b. Cursus assistente in de huishouding, 1 -jarige opleiding, toelatingseis getuigschrift primaire cursus of ulo-oiploma. Aanmelding voor 8 juni a.s. bij de directrice gedu rende de schooluren. Programma avondcursussen volgt. De „Utina"- weidepomp de betrouwbaar ste, de handigste Wij hebben ze regelmatig in voorraad. Smederij De Wit, Den Hoorn Tel. 212 NormaU lube 44 cl introduceert een nieuwe manier van kousen kopen U koopt Uw prachtige nylons veilig beschermd in een zakje, maar U kiest ze op de hond uit de prachtige complete Danlon collectie. Want op de Danlon Selector (die handige draai-standaard) vindt U alle kwaliteiten, kleuren en prijzen. Keurt, kiest, koopt Uw kousen A op de Danlon Selector. N.V. VLESSING Gravenstraat 11-15 DEN BURG hebben we weer in alle maten Gebardine jongens- en herenshorts Gabardine lierenpantalons Jongens ruilweekenders met moderre knoopsluiting vanaf 3,85 De enige zaak op Texel met gediplomeerde televisie-monteurs dus vakkundige service RADIO-ELEKTROTECHNISCH BUREAU Steenenplaats 7 telefoon 46, Den Buig Juist bij de spanning van een televisiespel is het, alsof Pickwick Thee dubbel verkwikt. De strelende geur en de verfijnde Engelse smaak maken de gezelligheid groter, het genot van be- haaglijk-samenzijn intenser. Douwe Egberts Pickwick Thee, de Engelse me lange kenmerkt zich door een overdaad aan smaak en aan geur en door een rijke afschenk. De fijne geur en smaak can Pickwick Thee worden volmaakt beschermd door een speciale aluminium-binnenverpakknig Geachte cllëntele van Den Burg A.s. dinsdag gaan de gezamelijke bakkers op excursie Er wordt die dag niet gebak ken en niet bezorgd De bakkers van Den Burg Ceylon melange 112 ct Engelse melange 94 ct doosje van 20 stuks 100 ct theeukjeï doosle yjn „uk! a de fijne "Engelse Melange Wanneer u zalf het schilderwerk van muren en houtwerk In huls opknapt. Loop eens bij ons binnen en haal zonder enige verplichting het boekje 'Knap het op met kleur', de handleiding voor allen, die zelf schilderen. SCHILDERSBEDRIJF COR BREMER ZONEN Oosterend - Tel. 229 CfiKtNO It t A A - W INK ELI Eft FEUILLETON door J. G. J. Bax 17. Intussen waren de boer en Jacob ook naar buiten gekomen. Jacob had het zo weten te plooien, dat de anderen het eerst waren vertrokken. Zwijgend liepen vader en zoon met bedachtzame stappen door de hof op het hek toe en nog steeds had Jacob geen begin kunnen maken. Omdat het werk vlot verliep en zij het weer mee hadden, was vader in een te vreden stemming en Jacob zag er tegen op die te bederven. Maar de gedachte aan Marietje gaf hem kracht en toen vader het hek ach ter zich had gesloten en hem toevoegde: „Nou, je maakt wel een beetje vort", be gon hij voorzichtig: „Ik had je graag nog even gesproken, vader". De boer, die juist van plan was de wei in te gaan, draaide zich om en keek hem vragend aan. Zo stonden vader en zoon tegenover elkaar, het hek tussen hen in. Omdat Jacob niet doorging, vroeg Ver meulen: „Nou, wat had je dan?" „Ik heb je er vorige week over ge sproken, maar we zijn toen niet tot over eenstemming gekomen". Hier zweeg Jacob even en keek naar het gezicht van zijn vader, dat onheilspellend betrok. Wel begrijpende, waarop hij doelde keek Vermeulen zijn zoon toornig aan, greep het hek vast en zei dreigend: „Resultaat nee, ik wil er ook niets meer van horen, die zaak is voor mij afgedaan, je kent mijn mening en daarmee afgelopen". Boos, dat Vader weer voor geen rede vatbaar was, viel Jacob uit: „Voor U misschien, maar voor mij niet. Ik heb er nog eens over nagedacht en ik wil gaan trouwen. Ik ben nu 25 en. „Al was je 50", viel de boer hem bruusk in de rede. „Trouwen, goed, maar met die meid nooit!" Jacob, door deze woorden ernstig ge griefd, werd nu ook kwaad, maar hield zich uit eerbied voor zijn vader nog in. „Meid, ze is net zo goed als een ander; U kent haar niet eens". „Nee, gelukkig niet, en ik verlang er ook helemala niet naar". Tot nu toe hadden beiden zich nog weten te beheersen en nog stonden zij rustig elk aan een kant van het hek, al len hun gezichten toonden wat er in hen omging, dat van Jacob rood van opwin ding, dat van de boer vergramd doch het verried ook smart, omdat hij zó tegen zijn zoon moest optreden. Zijn enige zoon, waarop al zijn hoop voor de toe komst was gevestigd. Zijn jongen van wie hij hield en die, daarvan was hij overtuigd, ook om hem gaf. Hij had hem laten leren en hij was onder zijn leiding tot een flinke boer opgegroeid. Door de regelmatige samen werking hadden zij elkaar leren waarde ren, sentimenteel waren zij nooit ge weest, een enkel woord reeds was vol doende om hun gehechtheid aan elkaar te tonen. Grote geschillen hadden zij nog nooit gehad, natuurlijk had hij zijn va derlijk gezag wel eens moeten laten gel den, maar van werkelijke ongehoorzaam heid was nooit sprake geweest. Maar nu was de zaak ernstiger en Jacob was geen kind meer, hij begreep dat hij thans hard moest zijn, hoezeer dit hem ook tegen de borst stuitte. Hij diende hem voor een onberaden stap te behoeden, zelfs op gevaar van een tijde lijke verwijdering af. Jacob zou hem er later slechts dankbaar om zijn. Maar ook voelde hij het koppige karakter van zijn zoon maar al te goed kennende, dat hij zich niet door zijn drift moest laten mee slepen, want dan zou het wel eens tot een definitieve breuk kunnen komen. Nog eenmaal zou hij daarom proberen hem door overreding van zijn plan af te brengen. Hij legde zijn hand vertrouwe lijk op de schouder van Jacob. „Toe, jongen, wees nu verstandig en laat dat plan varen, denk toch ook aan Moeder, je weet hoeveel verdriet je haar zou doen en dan de schande, haar schoon dochter, dochter van een stroper". Koppig schudde Jacob de hand af, hij deed een stap terug, als het ware onbe wust voelende, dat hij zich op dit be slissende moment tot geen vertrouwelijk heid moest laten verleiden. Kalm, maar nadrukkelijk antwoordde hij: „Nee, Va der, mijn besluit staat staat, ik trouw Marietje en geen ander, met of zonder toestemming". De boer trad, geschrokken van de vastberaden blik in Jacob's ogen een pas terug en hief als in afwering de hand op. Hij voelde dat het zijn zoon ernst was en dat hij het spel had verloren. Met sprak hij: „Eigenwijs stuk vreten, goed, barse stem, trillende van ontroering, doe wat je wilt, maar mijn toestemming, nooit! En zolang ik leef zet ze egen voet in de hof". Verslagen liet hij zijn hand vallen, wierp nog een laatste blik op zijn zoon en draaide zich dan van hem af. Jacob was toch onder de indruk, dat Vader de zaak zo tragisch opnam, hij had liever gezien, dat Vader in woede tegen hem had uitgevaren. Hij was ech ter nu te ver gegaan om nog terug te keren, ook al zou hij dit hebben gewild. „U wijst mij dus de deur?" vroeg hij zacht. Nog eenmaal draaide Vermeulen zich om: „Nee, jou niet, alleen haar!" „Dat is hetzelfde, zij niet, dan ik ook niet". „Dat moet je zelf weten". „Ja, ik weet nu, wat mij te doen staat" HOOFDSTUK VI „Kst! Smeer hem, je hebt nu genoeg gehad!" en een been schoot uit naar de hond, die hardnekkig achter de drie wieler bleef aandraven. De hond schoot achter de carrier vandaan en ging naast de fiets lopen, intussen Gijs hunkerend aankijkend. Deze kwam uit de nieuwe wijk, waar hij zijn klanten was afge weest, en reed nu naar het dorp, waar ook nog een paar liefhebbers woonden. De hond was hem al die tijd gevolgd, tuk op het afval, waarmede Gijs nooit karig was. Niks beter tegen de honden ziekte dan een palingvelletje, zei hij altijd tegen de klanten, die bang waren dat hun lievelingen er wat van zouden krijgen. Alle honden in het dorp kenden Gijs dan ook en hij werd steeds met geestdrift begroet. Zó verzot waren de honden op deze lekkernijen, dat zij nau welijks konden wachten tot hij het vel geheel had afgestroopt. Zodra had hij met zijnknijptang het vel afgetrokken, of er hing aan het eind al een van zijn ach tervolgers. Jaren had hij tegen deze op dringerigheid gestreden, nu was hij er aan gewend geraakt. De lobbes, die hem nu gezelschap hield, was een eerste klas liefhebber, al twee maal aan de beurt geweest, maar nog steeds niet voldaan. Gijs was juist het „Baarsje" gepas seerd en stapte van zijn fiets, want de hol naar de brug kon hij niet nemen. Wijdbeens liep hij te duwen, de hond weer op zijn hielen. Hij was nog in civiel, aan niets was te zien, dat men met een palingboer te doen had, dat kwam pas wanneer hij een klant hielp. Op de brug stapte hij weer op en sloeg links de dorpsstraat in, waar hij stil hield voor 't huis van de dokter. De dokter was een oude kennis. Hun vriendschap was ontstaan door beider belangstelling voor vis, bij Gijs beroeps halve, bij de dokter meer het sportieve. Liefhebber als deze van de edele hengel sport was. Hij vroeg vaak Gijs' raad en in het najaar gingen zij dikwijls samen snoeken. Gijs zorgde dan voor de nodige visjes, hield de spullen in orde en wist ook de plekjes waar de reuze knapen la gen te wachten. (Wordt vervolgd) Kei i 4. 'an

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4