1 &M. Fa. KI. Boon Zn Neem een Heren en jongens ruithemden Vrijdag 31 mei gesloten verzekeringen BREUKLIJDERS G.A.K. Fa. F. ZEGEL Zn., net moderne amerikaanse import japon apart model DOKTERSDIENST HEMELVAARTSDAG DOKTER SCHALKWIJK KLAMP STRO VERBRAND De brandweer van De Cocksdorp en Den Burg zijn gisterochtend uitgerukt wegens brand in Zuid-Eierland. Een klamp stro, staande op het bedrijf van de heer W. van Beek, was door kleuters in brand gestoken. Het gebouw liep geen schade op. INSTUIF JEUGDHUIS DE KOOG Op Hemelvaartsdag organiseren we voor de bezoekers van de Instuif te De Koog (dus in geen geval voor kinderen beneden 14 jaar!) 's middags een fiets- puzzelwedstrijd. Óm ongeveer 6 uur heb ben we een gezamenlijke broodmaaltijd (brood meenemen) en 's avonds is er een gezellige avond. Deelnemerskaarten a 0,25 zijn tot woensdagavond verkrijg baar aan de pastorie. Om 13.30 uur verzamelen wij bij het Jeugdhuis. Meenemen: papier en potlood. ONDERLING WATERLEIDINGBEDRIJF ZUID-EIERLAND OPGEHEVEN Het zal velen bekend zijn, dat ze in Zuid-Eierland al lang een eigen water leidingbedrijf hadden toen de meeste Texelaars nog met het akertje lagen te peuteren. Eierland was in deze bevoor rechte positie geraakt door het simpele feit, dat de Duitse bezetting tijdens de oorlog bij de duinen aan de 's-Hertogen- boschweg een pompstationnetje had ge bouwd met een leiding naar het vlieg veld. Ook de woningen, gelegen aan de 's-Hertogenbosweg, door de Duitsers ge vorderd, werden op deze waterleiding aangesloten. Toen in 1947 het bureau Oorlogsbuit ging verkopen waren de Zuid-Eierlanders er als de kippen bij om dit waterleidingbedrijf aan te kopen. Na een beetje heen en weer gepraat kwamen ze tot overeenkomst, waarbij het bedrijf voor de som van 5.000,eigendom van de belanghebbende Zuid-Eierlanders werd. Tien jaar lang hebben zij met 35 aangesloten percelen van dit bedrijfje ge profiteerd. Een dezer dagen nu is het bedrijf overgedragen aan het Prov. Wa terleiding Bedrijf, dat het geheel over nam voor de som van 3500,wat neerkwam op een uitkering van 92, per aangeslotene. Ze hebben er meteen maar een feestelijk onderonsje van ge maakt. De leiding verwerkt momenteel water van het P.W.N. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 27 mei 1957 2975 lammeren 72,5086; 10 enterlingen 125155; 8 pinken 450500; 40 biggen 4065; 20 nuchtere kalveren 4060. WIE WONNEN DEZE PRUZEN? Na de bonte avond in De Cocksdorp resteerden nog twee prijzen. Ze zijn ge vallen op de nummers 201 rose en 275 oranje. Ze kunnen worden afgehaald bij mevr. Kikkert-Neuteboom. JACHT OP KLEIDUIVEN Zaterdagmiddag zal de Jagersvereni ging aan het Jan Ayeslag de jaarlijkse kleiduivenwedstrijden houden, 's Avonds zal in „De Lindeboom-Texel" een bont programma met bal na worden georga niseerd. S.V. Texel De adspiranten (voetbal) trainen deze week op woensdagavond, aanvang half zeven. Senioren en junioren (voetbal) woensdagavond, aanvang half acht. De handbaltraining is deze week weer op vrijdagavond aanvang zeven uur. De voetbaltoto draait deze week voor de laatste keer, de formulieren zijn bij hotel „De Graaf" verkrijgbaar en moeten hier uiterlijk vrijdagavond tien uur wor den ingeleverd. S.V.C.-nieuws Het tweede heeft de afgelopen zondag een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen De Koog 2. Ze verloren met 30 van een goed spelend De Koog. A.s. zondag speelt ons eerste een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oos terend op het terrein van Oosterend, aan vang 2.30 uur. Vrijdagavond worden enkele vrijwilli gers gevraagd om de bomen op het sport veld in orde te brengen. Hakker mee brengen. Laat het niet op een paar man aankomen: vele handen maken licht werk. SCHELPEN VAARTUIG RAAKTE AAN DE GROND Het klipperschip „Resnova" - geladen met schelpen - raakte zaterdagmiddag bij een ruwe zee met een windkracht 7 tot 8 (er stond een harde noordooster) aan de overzijde van het Eierlandse Gat, in de Waddenzee aan de grond, doordat de schipper A. de Jonge, die met vrouw en drie kinderen aan boord was, een verkeerde koers voer. De kustwacht te Eierland ontdekte de moeilijkheden waarin het zwaar geladen schip, dat ook een deklast torste, zich bevond en waarschuwde daarom onver wijld de reddingbootscommissie, die de „Joan Hodshon" omstreeks vier uur in haar element bracht. De klipper zat ongeveer duizend meter uit de kust tegen de Steenbol, een ge vaarlijke bank. Het schip was midscheeps vastgelopen en het gevaar was lang niet denkbeeldig, dat het zou breken. De reddingboot heeft gepoogd als sleepboot assistentie te verlenen, maar samen met de 150 pk motor van de klipper was zij toch niet opgewassen tegen de greep van de Waddenzee. Zoals gezegd was de zee ruw en het water sloeg dan ook herhaal delijk over de klipper. Men hoopte, dat de klipper bij hoog water weer op eigen kracht vlot zou kun nen komen. Er werd afgesproken, dat het gestrande schip zou gaan seinen met een flambouw, als het 's avonds nog in moei lijkheden verkeerde. Om zeven uur keer de de Joan Hodshon op haar station terug. 's Morgens om vijf uur gelukte het de „Resnova" op eigen kracht vlot te komen, Het schip hoorde thuis in Zwartsluis en was op weg naar Deventer. KLEUTERS ATEN OLIEBOLLEN SVC bakte oliebollen. De leerlingen van de Nutskleuterschool snoven de geur op en zeiden „Mmm". Een kindervriend hóórde ze snuiven en tastte ontroerd in de buidel: even later liepen alle kleuters smullend over het schoolplein rond. „Zo lekker kan moeder het niet!" aldus prees een der getracteerden. VOOR BEJAARDENCOMITE Zaterdagavond hoopt men in de school van M.-Eierland 'n film- en variété-avond te verzorgen ten bate van het comité, dat onze bejaarden uit Noordelijk-Texel jaar lijks op een uitstapje vergast. U moet beslist gaan kijken, want er wordt weer voor een keur van artiesten gezorgd. Sijb Dros en Koos van Splunter hebben op diverse tonelen al heel wat lauweren geoogst en geloof (ons) maar, dat ze in Midden-Eierland ook best van wanten uilen weten. Johnny Jordaan is d'r niks bij. Ook vragen wij Uw bijzondere aan dacht voor het optreden van de band, die zes man sterk is en voor twaalf man musiceert. ZAKENNIEUWS: „ELECTROHUIS BAKKER" HEDEN GEOPEND De dag voor de opening - die heden ochtend plaats heeft - hebben tal van genodigden een kijkje kunnen nemen in het pand Weverstraat 13, op welks voor gevel de trotse letters „Electrohuis Bakker" prijken. Een zeer goed gekozen naam, want wat U op het gebied van de electro-techniek ook zoekt, „Electrohuis Bakker' heeft het in ruime voorraad. Gedegen vakmanschap gaat hier ge paard met alle verlangde service. Door deze eigenschappen ook heeft de heer Bakker het zo ver kunnen brengen, want hij is 21 jaar geleden als 21-jarige in een zeer beperkte ruimte en met nog meer beperkte middelen begonnen. ,,In een economisch zeer slechte tijd. Ik was werkloos en was aan de slag in de land bouw". Dat dat vak hem helemaal niet kon boeien lag voor de hand en op een zekere dag gaf de jonge Martien er dan ook de brui aan. Hij had honderd gulden gespaard en kocht daar enig gereedschap voor Hij zette een mand op de fiets en trok de boer op om lekke potten en pan nen op te halen. Die ging hij solderen. „Ik zie het nog voor me als de dag van gisteren", zo merkte de heer Th. Mole naar op. Enige jaren had de heer Bakker een werkplaats aan de Hollebol en trok 12 jaar geleden de stoute schoenen aan door in de Gravenstraat een heuse zaak te openen. Het ging goed: hij bouwde 'n mooie klantenkring op en verzorgde daarnaast de aanleg van het electra. Drie jaar geleden kocht hij het pand Weverstraat 13, waarin het Arbeidsbu reau gevestigd was en hetwelk ook nog door een tweetal gezinnen was bewoond. Wegens de alom heersende woningnood kon dit pand eerst heden als „Electro huis Bakker" in gebruik worden geno men. Is er voor de heer Bakker sinds zijn eerste schreden op het pad der electro-techniek veel veranderd, die techniek zelf veranderde eveneens zoda nig, dat wij wel van een revolutie kun nen spreken. Zou Bakker 25 jaar geleden hebben durven dromen of kunnen dro men, dat hij nu zo'n mooie zaak bezit, waarin hij televisie-toestellen, electrische wasmachines, gecombineerd met centri fuges zou kunnen aanbieden? Met radio's die aan de hoogste eisen voldoen? Een enorme vooruitgang dus bij 25 jaar geleden. Wij raakten daar even van onder de indruk toen wij in de gelegenheid wer den gesteld zijn zaak te bezichtigen. Het eerste ogenblik weet je eigenlijk niet waarheen je de blik het eerst moet wen den. Fantastisch groot is ook de sortering lampen en kronen, schemerlampjes en bureaulampen. Stofzuigers eveneens te kust en te keur, band-recorders, pick ups, grammofoonplaten. Deze laatste vor men een discotheek vanbijna 2.000 platen, die in een speciale corner zijn on dergebracht. Voor Texel vinden wij daar het nieuwste snufje voor ongestoord en ongehoord luisterend: de Phono-Bar, waar U door middel van versterkers in een privé-wereld met de nieuwste pla ten geconfronteerd wordt. De heer P. Graaf complimenteerde de heer Bakker met zijn prachtige zaak, 'n aanwinst voor Texel. Hij schetste de groei van het bedrijf en sprak er zijn verwondering over uit dat men van het vroegere arbeidsbureau zulk een moder ne zaak heeft weten te maken. Wel, de opdrachten waren dan ook aan uitste kende vaklieden verleend: de fa. Van Wessem, die het timmerwerk verzorgde, de fa. D. Trap, Oosterend, die het met selwerk voor haar rekening nam, de fa. Z. Graaf, die voor de moderne tinten zorgde, de fa. Boeijen en Verstegen, die het loodgieterswerk uitvoerde, de fa. Bury, Amsterdam, die het natuursteen in de pui aanbracht, de fa Graaf en Schoorl, die de half-automatische olie- stookinrichting plaatste. Speciale aan dacht bestede men aan de winkelbetim mering verzorgd door de fa. H. Bakker, Den Hoorn, de eerste (en tot dusverre enige) Texelaar, die zich op dit moeilijke, maar dankbare terrein heeft bekwaamd en reeds volop werk onder handen heeft. De stoffering werd verzorgd door de fa. Lunter, het grondwerk door de fa, J. A. Barhorst. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds De Koog en De Waal geen opgave ont vangen. Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 uur Ds. Scholten DOOPSGEZINDE GEMEENTE Geen dienst. TEXELAARTJES Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 Wie heeft onze blokwitkwas- ten geleend? Gaarne terug. B. Beumkes, Zwaanstr. 8 Te k. pr. accordeon 120 bas sen, plm. f250,- Beumkes Zwaanstr. 8 Tek. 11 beste biggen. A. Garritsen, Martha- hoeve —Te k. accordeon, 32 bassen. Kamerweg 21, De Koog Te k. een z.g a.n witte kinderwagen. Zd. Eier land E119d Kostgelegen- heid aangeb. voor pinken. W. Boersen. Tel. 336 Te k. Zomerhuisje 4x4 m. z.g.a.n. dubbelwandig met golfplaten- dak, uitneembaar. P. Goossens Thorbeckestr. 14, Schagen Te k. een elektr. houten was machine (Miele) Wed. S. Knol Cocksdorp C 107 Te koop wegens emigratie z.g.a.n. „Holland Electro" stofzuiger. G. Bakker Kogerweg B195 Te k. een besfe pink. M. v. d. Star. Zd. Eierland Te k kippenhok v. 6 kippen f 12,50 J. Borgman, Kogerweg 34, Den Burg Tek. een kippenhok 5x3 m. z.g.a.n. Tevens een hoogdrachtige zeug. F. Oos terhof, Eierland Te koop aangeb. eikenh. tafel, massief mah. h. kast, spiegels, eet en ontbijtservies, hete lucht circulatiekachel, haard, gas stel 3-pits, massief eikenh, le dikant, diverse hanglampen en wat meer aangeboden wordt 2 fietsen, heren en dames in goede st. Te bevr. Weverstr. 3 Den Burg Het in- en verkoopbureau H.B.G. wil bij inschrijving verkopen voor de heer R C. Eelman, Pijpersdijk a. beste te velde staan de partij narcissen von Sion groot 126 RRen 7 RR div. b. 148 RR Narcissenteelt- recht c. plm 20 RR krokus Wal ter Scott en 60 RR krokus geel. Inlichtingen en aanwijzin gen bij C. Koorn, Kogerweg 28, Den Burg Gunning voorbehouden Inschrijvings-formulieren voor zaterdag 1 juni bij C. Koorn Petrol en grijze werkhemden Extra aanbieding. Den Hoorn - Telef. 258 Aanmelding leerlingen Nutskleuterschool De aanmelding van leer lingen voor de Nutskleu terschool cursusjaar 1957- 1958 kan dagel. geschieden bij het hoofd der school, Glazen Paieis, Nieuwstraat Aanmelding dient spoedig plaats te vinden en voor 30 juni a.s. Het aantal beschikbare plaatsen is gering. Texel, mei 1957 Het Bestuur der Stichting. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Alida (LIDA) C. Huizinga-Koopman W. Huizinga en Piet Warmoesstr. 68 Den Burg 25 mei 1957 Tijdelijk adresDe Waal 42 Allen die iets te vorde ren hebben van, verschul digd zijn aan of onder hunne berusting hebben van, alsmede allen die borgtochten hebben lopen van wijlen de heer Cornelis Petrus Klaver, gewoond hebbende te Oudeschild op Texel nr 142 en overleden 21 februari 1957, worden verzocht hiervan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van notaris G. J. B. Mulder voor of op 11 Juni 1957. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van een dochter Gea Annie A. Schoorl-Bakker J. P. Schoorl Texel, 27 mei 1957, Weverstr. 71, Den Burg. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broer, tje Hendrik Hart T. Mosk-de Zwart M. Mosk Jellie, Aafje en Rinie Texel, 25 mei 1957, Schoolstraat, Oosterend. 30 mei verloven zich JANKE PRANGER en LEO DAALDER De Koog, Texel A. Bakker en N. Keyser hebben de eer kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op vrijdag 7 juni 1957 om 14 uur ten gemeer te- huize te Den Burg Texel De Cocksdorp 22 Eierland 19 Texel Receptie in hotel Californië van 15—17 uur. Anna Brekeveld en Jan Kikkert geven hierbij, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hj welijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op vrijdag 7 juni a s. 11,30 n vm ten gemeentehuize t Mist Gelegenheid tot feliciteren op 2 juni van 15,30-17,30 uur in 't Waalenburgerhuis te De Koog en te Ijlst op de trouwdag van 3-4,30 in Het wapen van Ijlst. Ijlst Galamagracht 31 De Koog W 76 Mei 1957 Toekomstig adres K 156, De Koog, Texel, Op zondag 2 juni a.s hopen onze geliefde ouders J. C. Kikkert D. Kikkert-Terpstro de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden in he huwelijk traden. Hun dankbare kipderen Jan, Anna Akkie, |an, Deborah Corrie Dick Roel Erna Vrijdagavond 31 mei eerste lesavond voor de Waddenruiters op het terrein te De Waal Nieuwe leden hartelijk welkom Denkt U om de publieke verkoping heden op Vredestein Uitbetaling landbouw- vakantiebonnen zaterdag 1 juni vau 4-6 C. Bos, Hollandseweg A. Barhorst, Wittekruisweg zijn wij wegens inventarisatie ,,'t Kleuterhuis" Brügemann Uitbetaling landbouw vakantiebonnen zaterdag 1 juni Den Burg J. Gieles 4-6 De Koog Jb. Eelman Oost P. Verijzer Eierland A. de Ridder Goed en niet duur worden al uw ondergebracht door Ger Dros Bz. De Koog Tel. 351 BROOKS Breukverband neemt al Uw breukbe- zwaren direct weg. Vraag gratis inlichtingen A. VAN DER SUKKE T.o. Postkantoor Wie wil extra verdienen. Mag ook gepensioneerd zijn, voor standplaats Mu seum in de Dennen. In wagen beschut tegen zon, wind en regen. Verkoop ijs en snoep van 11 tot 6 uur. DE SMULPOT Binnenburg 5 Tel. 356 Nog meer nette meisjes gevraagd al is het 1 of 2 uur per dag wordt per uur betaald. De Smulpot. Corr. J. A. Eelman, Hallerweg B 2 is afwezig van 1 juni t.m. 14 juni. Wordt voor W.W. en Ziekteaangifte waargeno men door A. Boltjes, Ada van Hollandstraat 13 Tel. 392 Want de RAP biedt U deze voordeleiM frappant mooi van vorm wegrijden zonder meetrappen, ook met 2 peraonen vrijwel geruialooa felle acceleratie soepele vering zeer krachtige remmen. Vraag eens nadere bijzonderheden bij: Rap Service-station Den Burg, Telefoon 150 een japon voor grote maten modern gebloemd dessin. Maten 44-52 Slechts j t* nop-dessm in prima was-echt katoen. Bleu, marin, rood Bakvismaten 8 t.m.11 apart dessin met inzet valencienne kant in edel - katoen. Maten 36-42 prima Zwitserse katoen met schulp volant. Gegarneerd met echte parelmoeren knopen Maten 38 t.m. 44

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2