Bezoekt Pinkster aanbieding GAZELLE Pinksteren met SD&éEtinx TRllD~ ZOMERSCHOENEN J. G. DEKKER Nico van Stegeshof K2277 Kosthuis sum*? Woningruil Horex Regina aardappelen over JAN AGTER Zaterdag luilak verse luilakbollen Grote voorraad ALEX KONING Jongeman Texelse Sportdag en Openluchtbal Textielh u is Zegel een meisje iemand een flink meisje Heden opening lunchroom «Selesta» MANTJE's Schoenhandel Ford Anglia '51 Utina en Pionier weidepompen Op een kunt U rekenen! Fa. F. ZEGEL Zn., CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden woensdag consultatiebureau De moeders worden verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. OPBRENGST COLLECTE TJ3.V. HET VLUCHTELINGENCOMITÉ TEXEL De onlangs gehouden lijstcollecte t.b.v. het vluchtelingencomité Texel heeft een totaal bedrag van 2.065,69 opgebracht, te specificeren als volgt: Den Burg en wijk B: 1.062,01, Oosterend en wijk O: 336,99; Den Hoorn en wijk H: 245,25; De Cocksdorp en Eierland 233,70; De Waal en wijk W: 109,50; Oudeschild en wijk S: 78,24. Totaal 2.065,69. Door omstandigheden werd de collecte in het dorp De Koog niet gehouden. De Koog heeft zich evenwel bereid ver klaard t.z.t. zo nodig voor een aanvulling van de beschikbare credieten te zorgen, zo het thans beschikbare bedrag niet toereikend zou blijken te zijn. In totaal beschikt het comité thans over een bedrag van 5165,06. Dezer dagen zal het comité over de besteding van dit bedrag vergaderen. T.z.t. zal het comité een totale rekening- en verant woording in de Texelse Courant publi ceren. Het vluchtelingencomité wil echter reeds thans allen, die aan het bijeen brengen van bovengenoemd bedrag medewerkten hartelijk danken. VLIEGTUIG NA DE START NEERGESTORT Een op het vliegveld Eierland gesta tioneerd vliegtuig, de Spitfire PH NFO, bestuurd door de vlieger B. de G., heeft gisterochtend om half elf kort na de start een noodlanding moeten maken op een aardappelveld van „Vruchtbaaroord" gelegen aan de Schoolweg. Het toestel sloeg enige malen over de kop, waarbij een vleugel, het landingsgestel en enige andere onderdelen werden afgerukt. De piloot, die in een benarde positie onder het op z'n kop liggende toestel hing, werd bevrijd door twee in de buurt zijnde aardappelselecteurs. Dokter Feikema verleende de eerste medische hulp. Zijn toestand was niet ernstig. De vlieger is per ziekenauto naar een ziekenhuis te Den Haag, zijn woonplaats vervoerd. MODERNE LICHTRECLAME Je zult het beleven: Den Burg wordt Lichtstad. We zien niet alleen allengs het aantal lantaarns van de TEM toenemen en in kwaliteit verbeteren door aanwen ding van de moderne verlichtingsmetho de, maar ook gaan diverse particulieren meer en meer van de mogelijkheden pro fiteren, die op het terrein van de licht reclame geboden worden. Zo heeft de Coöp. Boerenleenbank aan voor- en zij gevel machtige letters aangebracht, die 's avonds in een prettige, zacht groene tint de aandacht op deze nuttige instel ling vestigen. Voorts prijkt de moderne verlichtingsmethode aan de gevel van het Electrohuis Bakker en ,,'t IJsbeertje- Cafétaria" legde ook de laatste hand aan een verantwoorde, effectieve lichtre clame. Maar.... natuurlijk in stijl blijven, Texelaars: zorgt ervoor, dat die licht reclame voor Texel blijft, het eiland, dat zo geliefd is vanwege de rust, die de opgejaagde stedeling hier eindelijk vindt en.inderdaad zocht! DE HEER H. FEIKEMA 40 JAAR ARTS De heer H. Feikema, arts te De Cocks dorp, viert heden, woensdag 5 juni, zijn veertig-jarig jubileum als arts. Op 29 februari 1892 werd de heer Feikema te Sneek geboren. Na de h.b.s. aldaar, be haalde hij op 5 juni 1917 aan de Univer siteit te Amsterdam het artsdiploma. Nadat hij zijn militaire dienstplicht had vervuld, was hij enige tijd werkzaam als assistent bij prof. de Snoo te Rotterdam. Daarna oefende hij tot 1929 als arts prac- tijk uit te Harlingen, waarna hij naar Parijs vertrok en voor studie gedurende een jaar assisteerde bij Prof. Faure. In Nederland teruggekeerd vestigde hij zich als practiserend arts te Nijmegen. Van zijn hand verschenen verschillende bro chures, alsmede artikelen in het Neder landse Tijdschrift voor Geneeskunde, o.a. „De Spildraai", „Een zeldzaam voorko mende embolus", „A propos du traite- ment des pelu-peritonites", „Een geval van door abortus infectiose veroorzaakte ziekte bij de mens", „Recidiverende Po- lyneurites en baring", „Honing in de wondbehandeling" en „Het geval van Hernia Traumatica". Deze gegevens ont leenden wij aan het boek „Persoonlijkhe den in het Koninkrijk der Nederlanden", dat in 1938 verscheen bij Van Holkema Warendorf N.V. Een foliant van.... 1748 pagina's, waaruit blijkt, dat het aan tal „persoonlijkheden" in Nederland niet onderschat behoeft te worden, ook al zijn wij een klein land. Dit boek vermeldt voorts, dat de heer Feikema in het bezit is van een collectie mensenbeenderen, schedels e.d., waar onder exemplaren, welke duizenden ja ren oud zijn. Deze beenderen heeft hij met andere oudheidkundige voorwerpen in een eigen, klein museum onderge bracht. Hij houdt zich in zijn vrije tijd gaarne bezig met anthropologische stu diën. (Anthropologie is natuurkennis van de mens). Tot zover het genoemde boek. Wij waren voornemens om de jubilaris in zijn privé-museum te vereeuwigen, maar moesten vernemen, dat dit museum in september 1944 ten onder is gegaan: „Wij kregen een brandbom op ons huis en alles ging verloren. Dat gebeurde bij de strijd om de Rijnbruggen" aldus mevr. Feikema. Ter gelegenheid van het jubileum hou den de heer en mevrouw Feikema van avond in „De Hoop" een receptie en don derdagmiddag van 3-4 uur ontvangen zij belangstellenden gaarne in „De Lin- deboom-Texel". HET NEDERLANDS KAMERKOOR O.L.V. FELIX DE NOBEL Dinsdagavond 28 mei bracht ons een groot muzikaal geschenk. Zo mogelijk was het koor nog schoner in zijn diverse uitingen dan het concert van vorig jaar. Het mooie kerkgebouw bracht de zangers in de juiste stemming. Al dade lijk bij de eerste inzet van het „Alleluia" voelen we hoe getraind iedere stem is, hoe ieder luistert naar de ander, dan pas bereikt men deze homogeniteit. Een be gaafde dirigent, die overal elders de eer geniet het beste Nederlandse Kamerkoor te kunnen presenteren. Zeer zeker hebben de luisteraars allen genoten van deze hoge prestaties. De oude muziek kwam tot ons als een openbaring van pure schoonheid, b.v. het Pater-Noster van Hasler en het Paree Domme van Cascogne. In Orlande di Lassa liet het koor zich van de zeer geestige kant be luisteren, evenals in Diepenbroek. Het Pater Noster van Verdi werd tevens met warmte en grote muzikaliteit gezongen; zijzelf zingen Verdi bijzonder graag. Ver di geeft dan ook volop gelegenheid alle stemmen eens te laten uitzingen, wat ze dan ook met enthousiasme deden. De twee Negro-Spirituals, zeer bewo gen bewerkt door de dirigent, gaven de mooie alt gelegenheid zich te doen ho ren in deze uitzonderlijk voor haar stem geschikte muziek. Bleef nog voor dameskoor over „Gelijk als de witte zwanen" en „Ich wil mi gaen vertroosten". Prachtig ingetogen gezongen. Als slot zongen zij gezamenlijk „Ge lukkig is het land". Er was zeker bij menigeen een grote dankbaarheid voor het vele schoons, dat er geboden werd. Gelukkig is het land en zeer zeker Texel dat zo langzamer hand in de gelegenheid wordt gesteld deze kunstuitingen op eigen grondgebied te mogen beleven. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 Te k. gevr. jongensfiets. J. Duinker. Nieuweschild Te k. z.g.a.n. damesfiets compl. f75,- s'avonds na 6 uur. Adr. te bevr. bur. v d. bl. Te k 1 vers afgekalfde jonge koe. Johan v. Leeuwen. Zd. Eierl. El 15a Te koop een goed werkpaard. Stamboek merrie 11 jaar. W. Zijm „Hoekzicht" De Westen Te k. l-en2- pits butagasstel. 7 m. bouclé traploper 50 br. 2 cocoslopers 3,50 en 3,70 lang 50 breed. 2 armstoelen, 2 theebladen. Mo- lendwarst. 6 Te k. enige nette meisjesjurken I. 10 A 12 j. vanaf f3 en net wollen rood meisjesjack 1. 10 k 12 j. f8,- z.g.a.n. damessch. met hakje m. 38,5 f 10,- Jongensjack Ift. 13 14 j. f4,- Oudeschild 187 Te k. eiken dressoirtje f30,- zeer geschikt voor zomerhuis je en licht sportpak plm. m. 50 f25,- Schildereinde 44 Verl. damesport. met inhoud gaande van kaaswinkel Bak ker naar Boekhandel Parkstr. H. Kikkert Eierland 119a Te k. z.g.a.n. jongenspak Ift. 14 k 16 jaai. J. C. Eelman, Schildereinde 45b Vrijdag jl. Verl. wieldop van Ford Taunus tussen Oudeschild en Den Hoorn W. H. Bakker, Den Hoorn 17 - Te k. gevr. jongensfiets en 2-pers. ledi kant H. A Witte k73 De Koog Biggen te k. T. Wuis De Tijd, 't Noorden Te k. 1 p. goede damesschoenen m 40 Kogerstr. 34 Tek. aangeb. modern goed onderh. huis- kamerameubl. bestaande uit tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen en dressoir. Over de Linde, Ada v. Hollandstr. 23 Den Burg Te k. meloltekarn met kneeprollen. Tevens le deren damesjas m. 42 en een rieten kinderfietsmand. C A. Witte, De Bemes 't Noorden 0138 Tel. 318 - Zend vroegtijdig Uw advertenties in. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden nog geheel on verwacht mijn innig geliefde vrouw en onze moeder, behuwdmoeder zuster, behuwdzuster en tante Hendrina Piek- Langeveld op de leeftijd van bijna 64 jaar. Rotterdam J C Piek E. van der Graaf Piek G. van der Graaf Den Burg, Texel E. A Langeveld Zoetermeer Ch. Bakker-Langeveld Den Burg, Texel P. Langeveld E. Langeveld- Plaatsman Alkmaar M. M Molenaar-Piek en verdere fam. Rotterdam, 2 juni 1957 Boreelstraat 10b De teraardebestelling zal plaats vinden don derdag 6 juni a s. op de algem begraafplaats te Den Burg te 1,30 uur vertrek vanaf de fam. P Langeveld Warmoes- straat 10 te Den Burg te 1,15 uur. SCHERVEN BRACHTEN GELUK Al was het terrein geen (uitgesproken) knollenland en al waren de doelen haar- en veerloos, toch hebben de leden van de Texelse Jagersvereniging zaterdagmiddag in de duinen achter „Heidehof" hun hart hoog opgehaald en wel als deelnemers aan een uitgebreide schietwedstrijd op kleiduiven en ander fictief wild. Vanuit een soort mortier werden lichtverpulverbare schoteltjes het lucht ruim ingeslingerd en het was des jagers taak om die schotels in diggelen te schieten. Er werden bijzondere staaltjes van vakmanschap aan de dag gelegd, hetgeen spontane bijval ontlokte aan de 28 toeziende collega's en het (schaars vertegenwoordigde) publiek. Honderden vliegende schotels vormden het mikpunt en een zeer groot percentage kon worden „achterhaald". De hoofdprijs was voor de heer S. W. Koning, Oosterend, die Cor van der Werf derhalve onttroonde en de fraaie wis selbeker mee naar huis mocht nemen. 2de werd de heer A. van Loon, Den Burg, 3de de heer E. Breeuwer, Den Burg en 4de de heer Jac. Reuvers, De Cocksdorp. Hoogvliegers: 1. Jac. Reuvers; dwars- vliegers: idem; inkomers: 1. A. van Loon; Doubletten 1. H. Kiewiet; Konijn: 1. C. van der Werf. Van de vier gasten bleek de heer Van Honschoten, Callantsoog, de uitblinker ERE-DOCTORAAT VOOR DS. J. J. BUSKES JR. Ds. J. J. Buskes Jr., Amsterdam, voorheen te Oosterend, Texel, is maan dagmiddag te Amsterdam het ere-docto- raat (doctor honoris causa) in de god geleerdheid verleend. Stamboek en premiehengst bekend door zijn beste atstammeiingen, staat ter dekking op Propagatie tel Eierland 224, en tot nadere aankondiging dinsdags en vrijdags in de P H polder op hofstede Hoorn en Burg tel. Den Hoorn 286 en in Spang op het bedrijf van de heer C. H. Roeper (K I. station) tel. Den Burg 162 Telefonisch overleg be treffende aanwezigheid al daar noodzakelijk. Dekgeld f 42.50. Veulengeld f 32,50 P DROS Bz J. C, RAB Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Magda die bij het H. doopsel de namen ontving Magdalena Anna M. J, Bakker—Veeger P. J Bakker Carla en Anita Den Hoorn, Texel 3 juni 1957 „Martinushoeve" Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeggen wij mede namens weder zijdse ou Jers hartelijk dank O Slegh T Slegh-Blom Singel 356 Oudeschild, Texel Wij betuigen onze dank aan allen die tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve broer ANTHONIE EELMAN hun medeleden hebben be toond- In het bijzonder aan dok ter Renout, Ds. Klijnsma en Ds. van Reijendam en dragers en kleedoplegsters Namens de fam. Eelman Oost 117, Texel, mei 1957 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeggen wij, mede namens weder zijdse ouders hartelijk dank H. Hertog A. Hertog-de Bruijn Den Hoorn 113a, Texel Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeggen wij namens wederzijdse ouders hartelijk dank. A. Ch. M. de Neeve H. M. de Neeve-Rijk Dreef 21, Heemstede GEVRAAGD voor ambtenaar van 10 juni tot 10 aug. Br. kantoor Rijkswaterstaat van vrijdag 19 juli t.m. zaterdag 27 juli 1957 bie den wij onze mooie ruime nieuwe woning te Breeden- broek (Dinxperlo) aan. in ruil voor woning of zomer huisje op Texel Br. aan M Nederlof, Ter- borgseweg 42, Breeden- broek (Geld TE KOOP 350 cc Pas gereviseerd. Evt. ruilen voor 125 of 200 cc merk Villiers voor om bouw tot trialmotor C. Mets, Weverstraat 94 Wie heeft er nog Bel voor vanavond 8 uur 260 Den Burg vanaf 5 uur. Bakkerij SCHULTE Ge komt op Neerlands weger. Geen béter rijwiel tegen. Dan de GAZELLE' snel en sterk* Het is het allerbeste merk. Witvliet Westerlaken Oudeschild hondenmanden, wasmanden, enz. enz. Hondenriemen, lijnen, kindertuigjes, enz. enz. Een grote voorraad strand opblaasballen. Voetballen no 3 en 5 In voorraad pompjes Voor meisjes vestjes in verschillende leuke modellen pullovers en blouses kamgaren rokjes Voor jongens blouses met strepen en (wevenit)-ruiten Vlotte korte broekjes textielnuis 25 jr geh. zag zich gaarne geplaatst in auto- of motor- bedrijf Volledig bekend met de verkoop, reclame en onderhoud van motoren auto's en bromfietsen Br. no 958 bur v. d blad 1 vofiö&v-.V ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan S.V.C op tweede Pinksterdag te De Cocksdorp. Enlree 50 ct. Kinderen t m. 14 jaar 10 ct. Uit de Bloesem-serie 'i. -" 7 -V.V -'"i. Hollandia-trico Kastanjebloesem. Fan tastisch goede pasvorm door (onzichtbaar!) elastiek in de rug. Met fijne kantgarnering. Hemdje v.a. f 3.10 Broekje v.a. f 2.55 ondergoed wan do bovenste plank i De Lindeboom-Corner vraagt als hulp voor hel buffet en de bediening en een mnl of vrl. hulp in de keuken GEVRAAGD: voor het bezorgen Bakkerij De Hoop GEVRAAGD Strandpaviljoen Den Hoorn van Gezellig zitje Goede consumptie Voordelige prijs Hedenavond laatste avond van de goed-zo actie wel ke u op de televisie bij ons kunt meemaken. TE KOOP KOOP NU mooi en niet duur Maccasins in 6 kleuren 12,95. Flats en balarina wit zw. en zandkleur 12,95 Pumps in div. modekleuren en prijsklassen Flats in div kleuren Ook om de heren en kinderen is gedacht. U slaagt zeker in Koop nu reeds, wacht niet tot zaterdag 4 uur want dan kunnen wij niet iedereen gelijk helpen 2 deurs, 4 pers. 's Avonds na 6 uur. Adres bur. van dit blad. u«t voorraad leverbaar Dros Smederij Herensportcolbert Heren pantalons No Iron overhemden wit en grijs Herensokken nylon, wol Nieuwe cellectie mod. strikken Hoeden, viltpetten, Moderne sportpetten De complete bromfiets zonder extra kosten voor accessoires. Comfort voor twee. Keuze uit 3 modellen. Zeer gunstige financieringsmoge lijkhtUL Vraag eeos nadere bijzonderhedeo bijt Rap Service-station Den Burg, Telefoon 150

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2