De heer WJouwersma veertig jaar bij het onderwijs Ontwikkelen en afdrukken HEDEN GEEN SPREEKUUR Burgemeester C. de Koning houdt he den geen spreekuur. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 570, A. M. Tollenaar, landbouwer-veehouder, Schilderend 131. Oosterend: no. 368, K. du Porto, land bouwer-veehouder, Oosterenderweg W 39. WOONHUIS GEKOCHT De heer W. Huizinga, Warmoesstraat, kocht van de heer G. Gieles, het woon huis Wilhelminalaan nr. 15, bewoond door de fam. G. Schotanus. GESLAAGD Mej. Hanny Stiggelbout, Emmalaan, Den Burg, mej. Dien Dros, Weverstraat, Den Burg, en de heer Henk Hoogerheide, Oudeschild, deden met gunstig gevolg examen voor onderwijzer(es). Zij werden opgeleid aan de Kweekschool te Den Helder. Mej. Henny Vos, Peperstraat, Ooster end, en mej. Leny Visser Fd., Kerke- plaats, deden te Amsterdam met zeer gunstig gevolg examen voor het diploma kleuterleidster. Mej. Vos is inmiddels te Oosterend benoemd. Zij werden opgeleid aan de Chr. Kleu terschool te Den Helder. SCHOOLREISJE O.L.S. DEN BURG De 4de klasse van de openbare lagere school te Den Burg heeft donderdag een reisje naar Amsterdam gemaakt; de 5de en 6de klasse gaan 27 juni naar de resi dentie en de 2de en 3de klasse op 4 juli naar Alkmaar, Bergen en Egmond. De lste klasse maakt t.z.t. een tocht over het eiland. MEISJE RAAKTE TE WATER Het twee-en-half jaar oude dochtertje Tine van de familie R. de Vries, Koger- weg, wist donderdagochtend omstreeks half twaalf uit de voor de woning gele gen tuin te ontglippen. Even later kwam een jongetje verschrikt vertellen, dat het meisje in het water was gevallen. Mevr. De Vries trof het kind in de diepe gracht achter het kerkhof. Een arbeider paste ogenblikkelijk kunstmatige ademhaling toe. Dokter Schalkwijk verleende medi sche hulp door aanwending van een zuurstofapparaat. Het meisje bleef ech ter buiten bewustzijn en werd daarom 's middags naar een ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Gistermiddag verna men wij dat de toestand van het kindje redelijk is. V 1 IN DE WADDENZEE Dertien jaar geleden kwam een voor Engeland bestemde V-l 's nachts op an derhalve kilometer uit de wal tegenover De Cocksdorp in de Waddenzee terecht. Het gebeurde in het voorjaar van 1945. Een Cocksdorper waarschuwde de mijnopruimingsdienst, maar van die zijde werd opgemerkt, dat het een ongevaar lijk projectiel was. In de loop der jaren zakte het in de drassige slikgrond weg. Uit het oog, uit het hart, maar door de aanhoudende oostenwind kwam het projectiel dezer dagen weer te voorschijn. De onderzeedienst van Den Helder toog er met man en materiaal heen om het monster toch maar „onschadelijk" te maken. Het plan slaagde echter niet, want tijdens de demontagewerkzaam- heden kwam de vloed weer opzetten en de meegenomen truck raakte vast op het wad. Een andere auto werd ingeschakeld, maar ook deze raakte in moeilijkheden. Intussen was het water zo hoog gekomen, dat de militairen er tot hun borst in stonden. Toen heeft men de reddings maatschappij om assistentie verzocht. De trekker van de KNZHRM wist beide voertuigen aan de wal te brengen. De V-l hoopt men dezer dagen met behulp van betere middelen te bergen. Er zal namelijk een landingsvaartuig bij ingeschakeld worden. In de kop van de V-l, die diep in het zand zit, zou zich volgens de marine nog een springlading van 90 kg bevinden. „TROUW" ZOOG UIT DUIM Het dagblad „Trouw" beweerde te hebben vernomen, dat TESO (TEXO staat er tweemaal) overweegt „De Dage raad" te verkopen. Het blad schrijft: „Voor de zoveelste keer is het vlagge- schip van de TEXO De Dageraad uit de vaart gehaald. Het schip was na een reparatie aan de immer falende schroef te hebben ondergaan van de bouwwerf gekomen en direct in dienst gesteld. Na de eerste overtocht naar het eiland van uit Den Helder bleek er een mankement te zijn ontstaan aan de olieketels. Naar wij vernemen overweegt de TEXO-di- rectie nu het schip te verkopen om tot de bouw van een werkelijk zeewaardig schip te kunnen overgaan, waarmede dan dus een punt achter de Dageraadtragedie wordt gezet, hetgeen niemand zal spij ten". Tot zover „Trouw". Dit bericht was voor ons aanleiding te gaan vernemen in hoeverre een en ander klopt. Allereerst kon de heer J. J. van der Vlies, directeur der N.V. TESO, ons dan mededelen, dat hij nimmer bezoek had ontvangen van de „Trouw"-corres- pondent. Uit welke bron het bericht dan wel stamt? Hoogstwaarschijnlijk uit de bekende duim. „Er is nimmer door TESO over de verkoop van dit schip gesproken", aldus de heer Van der Vlies. „Het bericht is uit de lucht gegrepen" (Of uit de duim gezogen - red.). „Hoogstens zouden wij kunnen over gaan - maar ook die mogelijkheid hebben wij nog nimmer onder de ogen gezien - tot het omkeerbaar maken van de motor, maar.de moeilijkheden worden dan juist nog groter in verband met de on gunstige aanleggelegenheid". (Het schip moet bij een ruwe zee snel binnenlopen, terwijl het prompt daarop tot stilstand moet zijn gebracht - red.). In dat geval zouden wij het schip zeer dikwijls niet kunnen gebruiken. Indien noodzakelijk zal de schroefnaaf verzwaard kunnen worden. Het grootste euvel, aldus de heer Van der Vlies, is het feit, dat wij veel te vaak in ondiep water moeten varen". „Ik had mij de viering van mijn jubi leum eigenlijk voorgesteld in intieme kring, op het raadhuis b.v. en daarom is het voor mijn vrouw en mij een buiten gewoon vreugdevolle verrassing gewor den, dat U er dit feestelijk cachet aan heeft willen geven. Ons besluit, in 1929 genomen, te solliciteren naar een functie bij het ulo-onderwijs op Texel is voor ons gehele leven van beslissende beteke nis geweest, en ik kan hier terstond aan toevoegen, dat wij daar nooit spijt van gehad hebben", aldus sprak vrijdagoch tend de heer W. J. Jouwersma, hoofd van de Texelse u.l.o., ter gelegenheid van de grootse hulde, hem door ons gemeente bestuur, collega's, leerlingen en oud leerlingen bereid in een tot de laatste plaats bezette „Oranjeboom", welks po dium op dat ogenblik welhaast te klein werd om de vele bloemstukken te ber gen. Daarnaast was er een enveloppe met inhoud overhandigd door burgemeester C. de Koning, die dit geschenk namens het gemeentebestuur aanbood, een serie langspeelplaten, aangeboden door Rita Bruin Jd., namens de leerlingen, toe zegging van een cadeau namens de oud leerlingen, door mevr. J. Beumkes- Breen. Ofschoon de huldiging dus een volko men verrassing was, lag het toch wel voor de hand, dat een figuur als de heer Jouwersma aan een indrukwekkend huldebetoon onmogelijk zou kunnen ont komen: bijna twintig jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven aan het u.l.o.- onderwijs, eerst als onderwijzer, later, opvolger van meester Groenewold, als hoofd. In 1940 aanvaardde hij een functie aan een u.l.o. gevestigd aan de Overkant, maar hij bleef in zijn hart Texelaar. Het vertrek in het eerste oorlogsjaar hield, zo verklaarde de jubilaris gisteren, ten nauwste verband met de geïsoleerdheid van ons eiland, hetgeen een handicap be tekende voor zijn kinderen, die te Den Helder de rijks h.b.s. bezochten. In die tijd was aan het oversteken van het Marsdiep gevaar verbonden, waar Den Helder en omgeving maar al te dikwijls door militaire acties in het oor logsnieuws stond. Het moeilijke besluit werd toen geno men elders het werk voort te zetten. In 1949 ontstond hier weer een vacature voor de functie van hoofd der u.l.o. we gens vertrek van de heer Steenhuis en de heer Jouwersma solliciteerde weder om naar zijn voormalige standplaats. „Ik had het hier immers altijd bijzonder prettig gevonden. Men had mij gezegd, dat je nooit naar je vroegere school moest terugkeren, het zou danig tegenvallen. „Je hebt een geïdealiseerde voorstelling voor ogen van het verleden, omdat je alleen het mooie onthoudt. Het wordt 'n tegenvaller". Men vergiste zich: het is niet tegenge vallen en ook van deze herhaalde solli citatie naar Uw eiland hebben wij geen spijt. Wij hebben hier onze oude vrien den teruggevonden en nieuwe vriend schap verworven. Zeker, de Texelse jeugd is veranderd, maar wij hadden reeds er varen, dat door de oorlog èn door ver andering van de wereld zelf, de over- kantse jeugd eveneens was veranderd. Maar *het meeste is de school zelf wel veranderd: in 1929 startte ik met 45 leerlingen en 2 leerkrachten van wie er één boventallig was en dat de u.l.o. destijds bijna opgeheven werd, kwam niet alleen door gebrek aan leerlingen, maar door een bepaald verhoudingsgetal. Wij zaten in dat opzicht namelijk nogal ongunstig doordat velen de ulo bezochten als tijdelijke voortzetting van het lager onderwijs, waarbij de eerste klas van de ulo dan als het zevende leerjaar werd beschouwd. Zo bereikte ons op zekere dag de alarmerende tijding, dat de ulo zou worden opgeheven, maar te elfder ure kon dit gevaar worden bezworen", aldus ongeveer de heer Jouwersma. Toen een feestelijk versierde auto - eigendom van een der leerkrachten (ook in dit opzicht is er wel het een en ander veranderd - red.!) voor de woning van de fam. Jouwersma stopte en de jubilaris en zijn echtgenote verzocht werden in te stappen, was het hun nog niet bekend, dat „De Oranjeboom" reeds met honder den leerlingen en oud-leerlingen, het voltallige college van B. en W., hoofden van de Texelse scholen en vele andere genodigden, was gevuld. Wij meldden dat reeds. Toch waren huldigingsplannen uitgelekt en wel door.het bericht van verhindering, dat de inspecteur tot de heer Jouwersma had gericht. „Aanvan kelijk wisten wij van niets". Veel kon echter nog geheim worden gehouden. Na een inleidend woord door de heer A. C. Peetoom, werd het woord gevoerd door burgemeester C. de Koning. „Uw school heeft zeer duidelijk haar ups en downs meegemaakt", aldus de burge meester, die het wel en wee van de ulo sinds 1929 schetste. Het ging op zekere tijd zo slecht, dat een der lokaliteiten aan de VW werd afgestaan teneinde er een museum te kunnen vestigen. (Nieuw- straat) De raad nam echter het verstan dige besluit de ulo te handhaven toen de rijkssubsidie kwam te vervallen. „Al eerder heb ik uit Uw uitlatingen begrepen, dat U Texel slechts node ver liet. De ulo kwam na de oorlog tot grote bloei, het ging eigenlijk in een razend snel tempo. Thans wordt zij door ruim 200 leerlingen bezocht. De behoefte aan uitbreiding trad keer op keer aan de dag. Het is aan Uw werklust te danken, dat de ulo tot een zeer hoog niveau is opgevoerd: bijna alle leerlingen toch we ten het examen tot een gunstig einde te brengen. Van uw 40-jarige loopbaan wijdde U Uw beste krachten gedurende bijna de helft aan de belangen van het onderwijs op Texel, waardoor U op dit onderwijs Uw stempel hebt gedrukt". Tot zover de burgemeester, die de ju bilaris vervolgens een geschenk onder couvert overhandigde. Rita Bruin bood het geschenk van de leerlingen aan. Mevr. J. Beumkes-Breen sprak na mens de oud-leerlingen. „Het heeft een aparte bekoring, dat je eigen dochter en zoon bij dezelfde onderwijzer op school gaan. Dit lijkt mij een uniek feit. Als plattelandsmeisje maakte je ook kennis met de directe wijze van les geven, Uw bijzonder talent. Met dankbaarheid denk ik aan mijn ulotijd terug. Wij kwamen op het idee om onder de oud-leerlingen een actie te gaan voeren teneinde U namens hen een cadeau te kunnen aanbieden, maar wegens tech nische moeilijkheden - ook ons kwam 't feit te laat ter ore - moet het geschenk nog even in het vat blijven zitten. „Het is moeilijk om de oud-leerlingen te be reiken: ikzelf weet er op Texel nog geen vijf uit mijn eigen klas te vinden: velen verhuisden successievelijk naar de overkant of emigreerden". (Oud-leerlin gen, die een bijdrage wensen te verstrek ken voor het aan te bieden cadeau na mens de oud-leerlingen, gelieven deze te storten op gironummer 375658 ten name van de fa. wed. I. Voigt, Wilhelminalaan 62, Den Burg. Op strookje vermelden „Jubileum meester Jouwersma." Bijdra gen worden ook gaarne op dit adres aan genomen, terwijl mevr. J. Beumkes- Breen, Zwaanstraat 8, Den Burg, even eens gaarne gelden in ontvangst neemt). Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer C. v.d. Eijk, directeur van de rijks h.b.s. „Texel". Spreker bood zijn hartelijke gelukwensen aan. „Die veertig jaren te halen is geen kunst of verdienste. Het gaat of het gaat niet. Heb je tijd van leven, dan kom je vanzelf aan zo'n jubi leum toe, maar daarop wordt hier heden ook niet het accent gelegd: deze hulde getuigt van de uitstekende verstandhou ding ten opzichte van allen die met het ulo-onderwijs te maken hebben. Het gaat dan ook niet om de vraag of je „het haalt" maar hóe je het gehaald hebt! U is hier destijds met zeer veel enthousias me begonnen en nu is het dus de vraag hoeveel er van het idealisme is overge bleven. Welnu, wij zijn er allen van over tuigd, dat wij U in dat opzicht zeker van harte kunnen feliciteren en U daarbij nog vele jaren als hoofd van de ulo mogen toewensen. De heer S. Bakker sprak namens de afdeling Texel van de Ned. Onderwijzers Ver. Voor de lste maal in de geschiede nis van onze Texelse afdeling vieren wij zulk een jubileum. De jubilaris is een trouw lid en de samenwerking is voor beeldig. Ik sta hier persoonlijk eveneens als oud-leerling, d.w.z. ik bezocht des tijds in Friesland de lagere school, waar aan de heer Jouwersma toen als onder wijzer verbonden was. Mevr. Jouwersma was onderwijzeres op een andere school in de buurt en ik weet nog best, dat ik een pepermuntje van haar kreeg voor het goed volbrengen van een boodschap! Ook herinnerde spreker zich nog de grootse prestatie, die de heer Jouwersma in Friesland als kaatser leverde. De heer H. Schalkwijk sprak namens de Oudercommissie. Wij zijn dankbaar voor de werkkracht die U heeft mogen geven aan onze ulo. Er is moed voor no dig om 40 jaar lang met de vaak lang niet gemakkelijk hanteerbare jeugd om te gaan. Bovendien staat uw werk bloot aan de kritiek van de ouders.... Dank zij Uw beleid geniet de ulo hier en aan de overkant een zeer goede naam." Mevr. Boot-Duinker bood namens de ouder commissie bloemen aan. (Wat de bloemenhuldiging aangaat: ons verslag kan niet volledig zijn - red.) De heer Peetoom sprak namens de leerkrachten. Hij zei, dat de goedheid en eerlijkheid de heer Jouwersma tot een innemend mens hebben gemaakt. Maar goedheid zonder strengheid zou op het gebied van het onderwijs tot schade lijke gevolgen leiden, zowel voor leraar als leerling. Laten wij dit onder alle om standigheden bedenken. Spreker overhandigde vervolgens een album met een groot aantal groepsfoto's, zodat de jubilaris zijn oud-leerlingen later nog eens rustig kan bekijken. Uit de toespraak die de heer Jouwers ma hierna hield stipten wij reeds het een en ander aan. Spreker herinnerde zich nog zijn eerste vakantietrip naar Fries land. Het was december 1929 en wegens laag water kampte de TESO-boot met moeilijkheden. Vier uur na de officiële vaart ij d raakten ze uit Oudeschild en eerst de volgende ochtend om zeven uur op de plaats van bestemming: Sneek. Spreker wilde ondanks de bloemen, de cadeaux en de loffelijke woorden - of juist ter gelegenheid daarvan? - wijzen op een minder prettige kant van zijn taak: het ontvangen van leerlingen, die wegens wangedrag uit de klas worden gestuurd en dan volgens het reglement, waar ze zich nogal stipt aan houden bij de „Baas" belanden. „Dat is voor mij het minst prettige deel van mijn taak, maar het is noodzakelijk, want een school waar geen tucht heerst is geen goede school. Daar staan echter zovele mooie, plezierige dingen tegenover, dat ik het prettig vindt dit werk te mogen doen". Spreker wees terloops op de grote toe loop van leerlingen. Andere instellingen met zulk een enorm aantal scholieren bezitten een concierge en een administra teur. Deze functionarissen ontbreken aan de ulo, maar de leerkrachten nemen mij ontzettend veel werk uit handen. Mijn hartelijke dank daarvoor. De heer Jouwersma ging de gunstige ontwikkeling van het ulo-onderwijs na. Vroeger moest de ulo het zonder gym- en tekenleraar stellen, „Wie het minst slecht tekende (meester Oele? - red.) gaf daar dan les in, terwijl ik de gym op mij nam, maar het liefst gingen we voetbal len. Ik moest op zekere dag na een sma- oelijke nederlaag echter vernemen, dat ik een „snert keeper" was geweest. Spreker herinnerde verder aan de schoolreisjes, die ook gehouden werden toen de lammeren maar zes gulden of nog minder opbrachten. De gemeente verschafte drie gulden subsidie per leer ling, die zelf zes gulden bijeen moest brengen. Een groot offer voor de ouders. Ook sprak de jubilaris met hartelijke bewoordingen tot de aanwezige onder wijskrachten. „Die plegen hier niet meer zo lang te blijven als vroeger, alleen meester Riteco is nog van de oude stem pel". Tenslotte dankte spreker, mede namens zijn vrouw voor deze onvergete lijke huldiging. Nadat allen een verfrissing was aange boden volgde de vertoning van een film. Vermelden wij ook nog de ulo-televisie uitzending, waarin de levensgeschiedenis van de jubilaris in woord en beeld de revue passeerde. VOOR HET JEUGDKORPS VAN TEXELS FANFARE De collecte voor het jeugdkorps heeft 1114,reeds opgebracht en men is nog niet eens helemaal rond. Bravo, Texe laars! LEIDSE MARKT Aangevoerd werden 1800 Texelse lam meren. Prijzen 70 - 90. De handel voor zuig- en weidelammeren was traag. De Texelaars deden het iets beter. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Sijbrand Dros, lichting 1957. Met ingang van 12 juni 1957 voor 1 jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoonlijke on misbaarheid, bij beschikking van 29 mei 1957, no. 871941. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, mei overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genom«n, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de zer gemeente. De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de raad van state is gehoord. Texel, 6 juni 1957. De Burgemeester voornoemd C. DE KONING. FILMNIEUWS: „OMSTREDEN HUWELIJK" De jonge weduwe Cary voelt zich aan getrokken tot haar jonge tuinman Ron. Maar hun idylle wordt verstoord. Haar kinderen accepteren de nieuwe ster niet, ook het society-kliekje keert hem de rug toe. Cary neemt de moeilijke beslissing en blijft aan de zijde van haar kinderen; bij haar dochter, die voor sociaal werk ster studeert en haar zoon, die college loopt. Geen kleuters dus. Zij kan Ron echter niet vergeten en haar verdriet wordt nog groter als de kinderen naar den vreemde emigreren. Toch breekt de zon na verloop van tijd weer door en in de oude molen van Ron wordt een sprookje werkelijkheid. „UIT DE BRAND BEN JE" Een lachfilm, zoals wij uit de flits, die Texels Bioscoop Theater altijd ter in leiding brengt, wel begrepen hebben. Een film, waarin een tweetal dwazen de hoofdrol vormen en bij brand kun je nu eenmaal geen buitenzinnige types ge bruiken. Toch weten de komieken het ver te brengen. Na vele capriolen, waar bij ze alles en iedereen tegen zich in het harnas krijgen, worden ze gerehabiliteerd en hun nieuwste uitvinding op het ge bied van de brandbestrijding wordt een eclatant succes. Nederlands nieuws O.a.: Vlaggetjesdag in IJmuiden, Vlaar- dingen en Scheveningen; Rotterdam viert elfde opbouwdag; H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard brengen drie daags Staatsie-bezoek aan Zweden. (INGEZONDEN) NA DE EXPLOSIES. Geachte Redactie, Gaarne zag ik het volgende in uw blad opgenomen: Het is u misschien bekend, dat men op verschillende plaatsen langs ons strand de beruchte bunkers heeft opgeruimd door middel van explosieven. Zo ook aan de Noord-Batterij, de enige veilige badplaats voor de Cocksdorpers. Daarom toog ik dan ook j.l. zondag vol geestdrift naar zee om te gaan zwemmen. Doch daar aangekomen viel ik van de ene verbazing in de andere. Met ont zetting zag ik, wat de gevolgen waren van deze bunkeropruiming. De duinen en een groot deel van het strand lagen be zaaid met stukken beton en steen van allerlei afmetingen. Dit is iets vreselijks. Het gevolg was dan ook, dat verschillen de personen met kleinere en grote ver wondingen aan de voeten naar huis gin gen. Hier moet iets aan gedaan worden. Met het badseizoen voor de deur kan dit onmogelijk langer zo blijven, want het zou de naam van De Cocksdorp als bad plaats zeer ernstig schaden. Ik doe dan ook een beroep op de in stantie, die hiervoor zorg moet dragen om hierin zo snel mogelijk verandering te brengen, anders gebeuren er nog ern stige ongelukken, want de jeugd vindt het prachtig om deze klinkers als projec tielen te gebruiken en er mee op anderen te gooien, met onberekenbare gevolgen. Met dank voor de plaatsing, de G. TEXEL-VLIELAND Zaterdag 15 juni a.s. zal de zomerdienst op Vlieland (De Vliehors) worden hervat. Wij kunnen dan, zowel zondags als door de week weer om 9.15 en 14.30 uur van De Cocksdorp en om 10.30 en 15.45 uur van de Vliehors. Deze dienst, die ten gerieve van onze treklustige badgasten wordt ingelegd, zal weer met het motor schip „De Zeemeeuw" worden onderhou den. DE EERSTE TWEE BUNGALOWS BETROKKEN Vorige week zijn de eerste twee bun galows te De Koog betrokken. Deze week zouden nog enige bungalows ge reed komen en in de loop van de maand volgt bewoning van de overige. Vanavond zullen in „Ons Huis" te Den Hoorn de 12 houtrijke woningen, ge bouwd te Den Hoorn, bij loting worden toegewezen. Het is reeds bekend wie deze woningen gaan betrelken, maar welke woning aan een bepaad gezin wordt toe gewezen zal het lot Leslissen. Een blok van vier woningen zjl volgende week gereed komen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Eerste Pinlsterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds| Van Reijendam Zendiigscollecte De Cocksdorp 10 uurDs Soesan Pinkstefcollecte Den Hoorn 10 uur Di Van Rhijn Zendiigscollecte De Koog 9.30 uur D. Waardenburg De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Oosterend 9,30 uur Ds. Klijnsma Pinksterzencjngscolle cte Oudeschild 11 uur )s. Klijnsma Pinksterzemjngscolle cte GEREFORMjERDE KERK Den Burg 10 uur is. Goedendorp Half acht Ds. Godendorp Oostcrend 10 en 3.iur Ds. Scholten GEREF. KERK (oderh. art. 31, K.O.) Oosterend 3 en 7.3 uur Ds. H. Strating van Den Haag. leilig Avondmaal, in de Doopgezinde kerk DOOPSGEZIIDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Is. Van Sluijs Pinkstercollecte t.lv. Bijzondere Noden Oosterend 10 uur >s. van der Zwaag Pinkstercollecte tiv. Bijzondere Noden Den Hoorn 11.15 iir Ds. Van Sluijs Pinkstercollecte ti.v. Bijzondere Noden TweedePinksterdag HERVORME GEMEENTEN Den Burg 10 uurps. van Reijendam Zenmgscollecte De Cocksdorp lOiur Ds. Klijnsma Pinhercollecte Den Hoorn 9.30 ur Gezinsdienst Zenjngscollecte Oosterend 9.30 ut Ds. Soesan Pinksterzidingscolle cte GEREFOBIEERDE KERK Den Burg 10 uujDs. Scholten Oosterend 10 uuiDs. Goedendorp DOOPSGE2GDE GEMEENTE De Koog 10 uur)s. van der Zwaag Pinkstercollecte b.v. Bijzondere Noden TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel.85 Foto Langeveld en De Rooij Den Burg De Koog Parkstraat Dorpsstraat Te k. aangeb. oveijas, kos tuum. pantalon fl. mt„ 2 pr. br., 1 pr. zw. schoenen, 1 pr br. sandalen, 1 pr. pantoffels mt. 45, Philips scheerappar. m garantie, 1 gr en kl zinken teil, 2 glazen inmaakpotlen van 20 Itr., strijkplank, wit em. emmertje, paar rubber laarzen, I gl. boterkarn, 15 weckflessen I en 1,5 L. Ada van Hollandstraat 7 Verl. een ondergebit aan Den Hoorn Boogaard pa. Rusthuis Te k. 150 prachtige jonge hennen 4 mnd oud Jac Bruin Singel 340, Oudeschild - Te k. Handy Sound bandre corder zga n. met 2 banden. G. A. Buys, Min. Ruijsweg 133, De Koog Te k. een gecomb. hooimachine. Schil- dereind 91 Te koopgevr. gebruikte jongensfiets leeft. 11 jr moet prima zijn. Dros, Den Hoorn 79 Dahliastek- n plaats van kaarten, /verloofd Trijntje Dijker en Gijs van Stijn lorpsstraat 134, )udeschild, Texel 'erbrande erven 5, chiedam 'exel, 9 juni 1957 ,'eceptieDorpsstraat 134 )udeschild van 2-5 uur Op vrijdag 14 juni as open onze lieve ouders P. J. Witte en Th. C. Witte- van Heerwaarden ken, afrikanen, petunia, tuin- jje dag te herdenken dat geranium, enz Bloemisterij [e v00r 25 jaar in't huwe- Hm, Kogerweg 14, tel 2bl - ,jjk 'trpdpn n,t p Te k. aangeb. in prima staat)! 1 Setreaen; uat ze zijnde bromfiets Kapteyn. Kl. nog lang gespaard mogen du Porto, Gasthuisstr. lt blijven ts de wens van hun Te k. 20 3 pts gave ruiters dankbare kinderen. H. Mis f 1,60 p stuk. P. Bonne, Ko- bit dankbaarheid om 10 uur gerweg K 45 Tek.zg.a.nin De Cocksdorp. accordeon 80 bassen, 2 reg.L u c. f 120,-. F. Beijert, Boswegi® "erloKei^osch. Eiland 19, Oosterend IBilhngs Bridge, Canada (Roceptie van 3-5,30 in 't Zend vroegtijdig restaurant Vliegveld Texel Uw advertenties in.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2