Geslaagde sportmiddag ter gelegenheid 25-jarig bestaan SVC Oüder de Pomp SCHOOL VOETBAL 1957 De beslissingswedstrijd tussen OLS Den Burg 2 en De Koog is met 10 in het voordeel van de laatste school ge ëindigd. Na loting ziet het programma voor de finale op a.s. zaterdag 15 juni er uit als volgt: 2.002.30 u. OLS Den Burg 1-De Koog 2.303.00 u. OLS O'end-R.K. Den Burg De jongens kunnen dan een uur rus ten, omdat van 3 tot 4 uur de Texelse onderwijzers een wedstrijd spelen tegen een elftal van gemeentepersoneel. 4.154.45 u. de twee verliezers om de 3e en 4e prijs.. 4.455.15 u. de twee winnaars om de le en 2e prijs. Hierna prijsuitreiking. „AL WEER EEN COLLECTE!" Wij horen het velen al zeggen, als er van de week met de collectebus aan de deur geklopt wordt. En toch: gééf, geef met blijdschap, want U steunt daarmede een zeer goed doel, want deze collecte is bestemd voor de kinderbescherming en wel de Samenwerkende Kinderbescher ming Organisaties. Wij kunnen mede werken om een toekomst te bouwen voor hen, wier verleden dikwijls zo trooste loos was. Het gaat hier om de toekomst van.7500 kinderen uit alle provincies van ons land. DE DAGERAAD UIT DE VAART MAAR WEER HERSTELD T.E.S.O. zal na de Pinkster een zucht van verlichting hebben geslaakt, dat de ergste drukte van de feestdagen zonder al te veel stagnatie was verwerkt. Voor de Pinkster was bij „De Dageraad" nl. al weer lekkage geconstateerd, maar het was onmogelijk het schip uit de vaart te nemen, daar de Dokter Wagemaker de drukte voor de feestdagen alleen nooit zou kunnen verwerken. De hoop, dat men het tot na de Pinkster met „De Dage raad" zou klaarspelen werd echter niet verwezenlijkt, want eerste Pinksterdag werd de lekkage erger en 's middags moest het schip uit de vaart worden ge nomen. Monteurs van de firma Lips, die spoe dig ter plaatse waren, hebben na vele uren het euvel kunnen verhelpen, zodat 2de Pinksterdag „De Dageraad" gelukkig weer kon varen. De drie boten zijn deze dag alle in de vaart geweest, alleen de extra dienst om half negen werd met „De Dageraad" alleen gevaren. HET ZOMERPROGRAMMA Uit het uitgebreide zomerprogramma blijkt, dat wij weer tal van evenementen kunnen meemaken. Ook nu zullen weer diverse gezelschappen van het vasteland op ons eiland optreden, terwijl daarnaast door de eigen plaatselijke verenigingen weer grote activiteit aan de dag zal worden gelegd. Het programma is feitelijk reeds vrij dag jl. gestart, want toen draaide voor het eerst van dit seizoen de Texelfilm. Aan deze hoofdfilm gaat een nieuw voor- filmpje vooraf, getiteld „De Prinsesjes groeien op", een zeer aantrekkelijk filmpje over het huiselijk leven van de Koninklijke Familie. De eerste Texel- filmavond werd reeds door 140 personen bijgewoond. Het blijft echter wel jam mer, dat het ook dit jaar om organisato rische redenen niet mogelijk is deze rol prent van ons eiland in het begin van de week te vertonen, want deze film is o.a. van oriënterende waarde voor onze gasten. De volgende overkantse ensembles komen voor het voetlicht: op zaterdag 29 juni concert door „Die Haerlemsche Musyckcamer" in de Her vormde Kerk te Den Burg; dinsdag 16 juli Cabaretavond door de „Bond Zon der Naam" in „Casino"; zaterdag 27 juli Culemborgse Boerenkapel „Bont en Blauw" in het Park; zondag 28 juli idem te De Koog; dinsdag 30 juli Jubileum uitvoering door „Vrij en Blij" te De Koog en woensdag 31 juli idem te Den Burg, woensdag 7 augustus „The Stork Town Dixie-Kids", Europa's jongste Dixieland- orkest in het Park; zondag 11 augustus „Bel Canto"-avond door het gezelschap Mathijsen uit Schijndel, voorafgegaan door taptoe door de Gidsenband te Den Burg; dinsdag 13 augustus de „Johan Willem Friso Kapel" te Den Burg; dins dag 17 september Toneelgroep „Puck" uit Amsterdam met „De knecht van twee meesters". Op donderdag 27 juni, 25 juli en 22 augustus brengt „Klein Toneel" „Een huis vol gekken"; op donderdag 4 juli, 1 en 29 augustus „Het Masker" „Narcose"; op donderdag 11 juli en 8 augustus „UDI" „Rivalen"; donderdag 18 juli en 15 augus tus „Sint Jan" met „Het Gouden Kalf". Zaterdag 6 juli, woensdag 24 juli en dinsdag 6 augustus „Amateurs zetten hun beste beentje voor" te Den Burg; zaterdag 13 juli Texels jeugd musiceert te Den Burg; woensdag 17 juli strand feest te De Koog en 's avonds lampion optocht; woensdag 17 juli tevens Volks spelen aan de Cocksdorper dijk; maandag 29 juli openlucht-filmavond van de Amerikaanse voorlichtingsdienst te Den Hoorn; dinsdag 30 juli idem te De Koog; woensdag 31 juli idem te Den Burg; don derdag 1 augustus te De Cocksdorp; vrijdag 2 augustus te Oosterend. Donderdag 1 augustus strandfeest en lampionoptocht te Den Hoorn; zaterdag 3 augustus Zuidema-race te De Cocks dorp; donderdag 8 augustus Kinderspe len te De Cocksdorp, na afloop lampion optocht; zaterdag 10 augustus lampion optocht te Den Burg; zondag 11 augustus strandfeest te De Cocksdorp; woensdag 14 augustus strandfeest te De Koog, 's avonds lampionoptocht; zaterdag 31 augustus rondgang met taptoe door het Kon. Texels Fanfare; zondag 1 septem ber Ronde van Texel; zondag 8 septem ber puzzelrit; op die dag tevens de Ronde van Eierland. Voorts vermeldt het zomerprogramma diverse bridgeavonden op 9 juli, 23 juli, 6 augustus en 20 augustus. Er zijn verder tussen de V.V.V. Texel en de N.V. TESO besprekingen gaande over een Moonlight boottocht over de maanbeschenen Waddenzee. Wij hopen binnenkort nadere bijzonderheden te kunnen melden. Hoeveel mensen er maandagochtend met anstig gezicht naar de lucht hebben gekeken weten wij niet, maar de organi satie van de grote jaarlijkse sportdag zal zéker het hart hebben vastgehouden toen die lucht er zo dreigend uitzag. In de loop van de ochtend bleef het trouwens niet bij dreigingen: er vielen regendrup pels. Nu en dan in de vorm van een echt, pesterig buitje. Voorzitter Joh. de Graaf van SVC en zijn ambtgenoten in dienst van Koning Voetbal zullen het voor hoofd wel gefronsd hebben. Maar de op timisten, waaronder wij ook hen gaarne rekenen, kregen gelijk en kort na het middaguur lagen de kansen al zeer gun stig en later op de dag, toen de feestelijke stoet zich had opgesteld, scheen de zon uit een prachtige zomerhemel. Het kli maat was bovendien ook zomers. De schaduw van Cocksdorps bomen tekende de wonderlijkste figuurtjes op het asfalt van de fraaie bomenlaan en op de oer- hollandse keien van de dorpsstraat. Blauw was het water van de Rogsloot. Wij schreven op 5 juni, dat De Cocksdorp ver van Texels centrum ligt, maar. ons gemotoriseerd publiek vond het maar een kattesprong en uit alle wind streken waren zij dan ook present toen zich in het dorp een kleurige stoet vorm de: voorop de gidsengroep in haar blau we pakjes, daarachter de deelnemers aan het programma voor de sportdag zelf. Het wit, smetteloos wit mogen wij wel zeggen, domineerde. Keurig marcheerden de jongens en meisjes, de dames en he ren door het dorp, langs de Achterweg over de Vuurtorenweg naar het sport terrein. Cocksdorp was uitgelopen om maar niets van dit schouwspel te zullen missen. Auto's van badgasten stonden langs de kant in de grasrijke wegberm en ze zullen wel gezegd hebben „Op Texel hebben ze ondanks de seizoen- drukte toch nog tijd om zulk een festijn op touw te zetten". Op het mooie veld van SVC, de jubilerende sportvereniging, werd de stoet keurig opgesteld en toen kwamen de blijken van vriendschap en samenwerking de aandacht vragen: de waarnemend voorzitter van de Texelse Sportraad, de heer Idema, (de heer Dap per vertoefde met vakantie aan de over kant), heette in het bijzonder welkom burgemeester C. de Koning en wethouder De Waard en echtgenote (mevr. De Ko ning was op dat moment juist ergens op het eiland aan het puzzelen als deel neemster aan de auto-, motor- en brom fiets puzzeltocht). Ook werd een speciaal woord van welkom gericht tot het echt paar Meindertsma, dat ook zo veel voor de sport heeft gedaan. De heer Westdorp Sr. had bericht van verhindering moeten zenden. Namens de Texelse Sportraad werd vervolgens door enige adspiranten een grote medaillekast aangeboden. „In de hoop, dat U erin zult slagen deze kast spoedig als te klein te moeten beschou wen". Dit cadeau was dan ook meer dan een stoffelijk blijk van vriendschap, het wilde tevens zeggen „SVC, houd er de moed in, ga voort en probeer nieuwe lauweren te oogsten". Dat SVC erin zal slagen deze kast te vullen is zeker, want de vereniging bloeit en vele jongeren ge voelen zich tot de sport aangetrokken. Wij hebben maandagmiddag immers zeer vele adspiranten aan het werk gezien! Na het woord van de waarnemend voorzitter van de Sportraad werd de driekleur gehesen, terwijl de gidsenband de vaandelmars blies. Het was een plech tig moment, dit hijsen van de Neder landse vlag, waar alle verenigingen toch deel uitmaken van één grote sportbond, waarbij één doel voor ogen wordt ge houden: het streven naar de beste pres taties. Natuurlijk worden daarbij de eigen kleuren - wit-rood, groen-zwart, wit-blauw enz. gaarne verdedigd, maar zonder de nationale driekleur zouden de diverse verenigingen immers niet op de basis zijn gefundeerd van vrijheid, vriendschap en eensgezindheid?! De voorzitter van SVC, de heer Joh. de Graaf, trad als tweede spreker naar voren om namens zijn vereniging de Sportraad hartelijk dank te zeggen voor het mooie cadeau en voor de bereidwil ligheid om ter gelegenheid van het zil veren jubileum van SVC de sportdag ook dit jaar wederom aan De Cocksdorp te willen vieren. Hierdoor is de mogelijk heid tot algemene samenwerking weer eens duidelijk aan de dag gelegd, terwijl tevens de vruchten geplukt konden wor den van die samenwerking: de risico factor werd nu belangrijk verminderd, want anders zouden SVC en de Sport raad niet samen, maar naast elkaar ge werkt hebben, ja, het zou zelfs mogelijk geweest zijn, dat men elkaar dan in de wielen had gereden. De heer De Graaf vestigde voorts de aandacht op het aan staande zaterdag te houden feest voor de jeugd, dat eveneens op het sportterrein zal worden gevierd. Burgemeester De Koning herinnerde aan de belangrijke festiviteiten, welke SVC in de loop der jaren had georgani seerd. Daaruit sprak steeds grote durf en geloof in de vrucht, die samenwerking tot stand brengt. Spreker constateerde eveneens met voldoening, dat SVC zo actief is en b.v. jaarlijks door het bak ken van oliebollen de kas tracht te ver sterken. „U kunt er op vertrouwen, dat wij die tweede lammerenmarkt altijd voor SVC zullen blijven reserveren, U heeft er recht op". Het gemeentebestuur heeft gemeend tegenover die activiteiten ook iets te moeten stellen ter gelegenheid van dit jubileum: burgemeester De Ko ning bood vervolgens een voetbal aan, die even later door de Texelse cracks werd ingewijd. De heer P. Meindertsma sprak als oud voorzitter van SVC zijn diepe bewonde ring uit voor de wilskracht van SVC. Men durft inderdaad wat te ondernemen. Opgewektheid en optimisme zijn daartoe twee hechte peilers- De heer P. Schoorl sprak hierna als voorzitter van de Gymnastiek Vereniging „Texel", die met een groot aantal leden present was. Hij onderstreepte zijn har telijke woorden met een bloemenhulde en hetzelfde sympathieke gebaar gewerd SVC van de zijde van de S.V. Texel, die bij monde van de heer G. J. ten Cate de jubilaresse hartelijk gelukwenste en eveneens een fraai boeket aanbood. De heer F. Zwanenburg was wel uit de ver ste hoek van ons eiland gekomen: hij sprak namelijk namens sportvereniging „De Zwaluwen", Den Hoorn. Ook deze spreker wees op de goede verstandhou ding tussen SVC en de andere sportver enigingen. Weer waren het bloemen, die reliëf aan het gesprokene gaven. Hierop was het woord aan de sports men zelf, aan de talrijke deelnemers van het uitvoerige programma: wij mogen gerust aannemen, dat een kleine drie honderd sportbeoefenaars op deze zon doorstraalde tweede pinksterdag waren aangetreden. Het is dus inderdaad een massale manifestatie geworden, iets, wat de sportraad dan ook zo gaarne had ge zien. Allereerst zagen wij een interessante ontmoeting tussen de adspiranten van SVC- en de rest van Texel. SVC adsp.-adsp. comb. 02. Een aardige wedstrijd, die een verdien de overwinning voor de comb, opleverde. De comb, nam de leiding door een goed doelpunt van de gevaarlijke middenvoor Eelman. Kort na de rust werd het 20 door een nogal gelukkig doelpunt van linksbinnen Duinker. SVC kwam hierna sterk in de aanval, maar de goede ver dediging van de gasten met stopper Koorn aan het hoofd wist stand te hou den. Het was jammer dat S. niet in haar sterkste opstelling kon uitkomen, door dat rechtsbuiten Boon zaterdag gebles seerd werd. In de pauze sprongen de jongens o.l.v. de heer Van Veen over het (gym-)paard, een surrogaat knol, geven wij toe, want aanvankelijk zouden ook de Waddenrui- ters op hun rossen zijn verschenen, maar door te korte tijd van voorbereiding moesten zij helaas verstek laten gaan; toch vergoedden de jongens ons veel, want ze sprongen als snoeken over het „paard". Ook de brugoefeningen door de dames werden meesterlijk uitgevoerd en beide groepen genoten dan ook aller aandacht. Tegelijkertijd werd vervolgens een handbal- en volleyballwedstrijd ge speeld. Twee zeer geslaagde demonstra lies. Om 4.15 uur precies startten tien deelnemers aan de 3500 meter veldloop. Een hele ruk, die maar heel even over een geasfalteerde weg ging en de lopers hadden het bij de hoge temperatuur dan ook verre van gemakkelijk. Dirk Eelman, Wilhelmmalaan, Den Burg, nam meteen de kop en dank zij onze sterk trekkende Prisma kijker konden wij hem en zijn tegenstanders bijna gedurende het gehele parcours goed volgen. Dirk bleef de kop houden. Na korte tijd zagen wij hen weer terug: ze passeerden toen het dichte geboomte rond een boerderij en maakten zich gereed voor de eindsprint. Dirk Eel man (19) lag nog steeds voorop, maar Jan Witte (17), Agnes, Kogeweg, bleek be ter te kunnen sprinten en vlak voor de finish zat hij Dirk geducht op de hielen. Doordat beiden nog even verkeerd koer sten kwamen ze bijna ten val, maar Dirk schoot nog juist als eerste en als triom fator over de eindstreep. Hij was, zo za gen wij, dwarsaf. „Dirk is helemaal leeg" werd er opgemerkt en inderdaad bleek, dat het steuntje, dat sportvrienden hem gaven, lang niet overbodig was. „Je liekt wel dronken", zei iemand. Maar even later was Dirk deze enorme krachtsin spanning weer te boven. „Ik moést de kop wel nemen en zien te behouden, want ik ben geen sprinter". Dirk had de prachtige tijd van 12 minuten en 5.3 se- conden laten afdrukken. Het bleek, dat drie deelnemers de strijd onderweg hadden opgegeven. Theo Reij eindigde als derde, de 14-jarige Piet Roeper, Warmoesstraat, bezette de eer volle vierde plaats. Tijdens dit spannende intermezzo voer den de heren keurige oefeningen aan het rek uit, terwijl de meisjes hun kunnen aan de ringen demonstreerden. Rek en ringen waren vakkundig opgesteld, waar bij wij o.a. de voorzitter van SVC een knaap van een voorhamer zagen hante ren: het werk van de voorzitter is wel veelzijdig! Zevenhandbal. De demonstratie zevenhandbal door twee zeventallen adsp. en junioren van de S.V. Texel viel over het algemeen wel in de smaak. Er werd vlot gespeeld vooral door de witte partij, die dan ook een duidelijke 41 overwinning behaal de. Vooral het snelle mee ten aanval trekken van de verdediging bracht hier de beslissing. Ook de dames wisten het tot zeer goe de prestaties aan de ringen te brengen, terwijl het werk van de heren op de lange mat aan acrobatiek grensde. Een zeer geslaagd onderdeel van het programma was voorts de voetbalwed strijd van twee seniorenelftallen. De strijd van twee combinaties, samenge steld uit Texelse spelers, de ene ploeg in rode shirt, de andere in de kleuren wit- rood, dus die van SVC. Wij kregen de indruk, dat de rood jakken het sterkst waren. Maar laten wij liever een expert aan het woord laten: Senioren voetbal comb, a-comb. b 26. Hier viel voor de toeschouwers erg weinig te genieten. Door een tweetal af- berichten was de krachtsverhouding zoek en de partij in rood shirt was volkomen de baas. Bij de thee was de stand reeds 41 in het voordeel van rood, vooral Qoor goed spel van de rechtervleugel Bakker-Boogaard, waarbij middenvoor De Wit voor de afwerking zorgde. De tweede helft was het aankijken nauwelijks waard, rood geloofde het nu DE PINKSTERDRUKTE Al waren er wegens het onbetrouw bare weer niet zoveel dagjesmensen voor een tocht naar Texel van huis gegaan, toch was de drukte groot. Wij kunnen heus wel van een „Pinksterrecord" ge wagen, want TESO heeft alleen al op vrijdag en zaterdag 500 auto's overgezet. Nemen wij het aantal passagiers op vier per auto, dan komen wij op 2.000 toeris ten. Ongetwijfeld is een even groot aan tal fietsers en treiners naar ons eiland gestroomd, wordt dus 4.000, mét de plm. 3.000 reeds aanwezige gasten, bevonden zich tijdens de pinkstervakantie zo'n 7.000 „vreemden" op Texel. De pensions en hotels waren dan ook bezet. Groot was het aantal Duitsers en Belgen. Blijkens de berichten in de dagbladen was de drukte aan de overkant minder groot dan men verwacht had. Texel telde ook heel wat kampeerders. De toeristen heb ben geboft, want op een enkel verdwaald buitje na was het goed en dikwijls zelfs zomers weer. Daardoor ook was er veel belangstelling voor onze vogelwereld en er moesten zodoende extra rondleidingen worden ingelegd. DE VIERDE LAMMERENMARKT De ruim 2000 lammeren brachten wel vijf gulden minder op dan vorige week, toen ook al niet van een beste markt ge waagd kon worden De prijzen liepen gisteren van de 58 tot de 73 gulden. Aanvankelijk was de handel vrij willig, maar later in de ochtend werd het moei lijker. De vierde lammerenmarkten van de laatste tien jaar: Jaar Aanvoer Prijs 1947 2480 1825. 1948 2200 2232. 1949 1800 2836, 1950 2285 37—44,— 1951 1900 50—67,50 1952 2000 5873, 1953 2300 4253, 1954 2250 4753, 1955 2600 62—72,— 1956 1755 78,50—93,50 1957 2000 58—73,— S.V. Texel Het adsp.toernooi had zaterdagmiddag een vlot verloop. De eerste prijs werd gewonnen door SVC; Oosterend werd goede tweede. Zo als te verwachten was kon ons c-elftal het niet bolwerken tegen de veelal grotere tegenstanders, maar speelden toch zeer zeker het beste voet bal. De uitslagen waren: Texel c-ZDH 1—1; SVC-Oosterend 1—0; ZDH-SVC 24; Oosterend-Texel c 21; Oosterend -ZDH 2—0; Texel c-SVC 1—0 Een bijzonder woord van dank voor scheidsrechter Boekei, die spontaan het Marsdiep was overgestoken om zijn me dewerking te verlenen om deze middag te doen slagen. Ook Kees Moojen, die zorgde voor het uitdelen van de limo nade, wonderlijk genoeg waren alle gla zen na afloop nog heel, verdient een woord van lof. TIJDIG UIT HET WATER GEHAALD Een tien-jarige jongen uit Haarlem werd onwel toen hij zondagochtend in gezelschap van zijn moeder in de bran ding aan het stoeien was. Ogenblikkelijk werd hij op het droge gebracht, waar hij weer spoedig op zijn verhaal kwam. Hei jee ok hoord dot ze op Padang in Eierland een fietsemaker frage? Nee, weerom? Nou, iedere evend staan de sture of de zadels los en dan föle ze met hun melkbussies. Benne ze teugeswoordig an Neuwe Skil an het spiekers soeke op leêg water? Welninnet, dat benne gien spiekers, maar stiene. Maar deermee ondermijn je de diek toch? Och, dat is niet erg, want binne de diek maken ze een neuwe verskansing. wel en de tegenpartij kwam iets meer in de aanval. Nadat het reeds 61 was ge worden, kwam er toch nog een tegenpunt door linksbinnen Drijver. Doordat de sluiting van de sportdag al in de rust van de voetbalwedstrijd plaats vond, ging het hele geval eigenlijk als een nachtkaars uit. Het verdient aanbe veling de volgende keer eens een werke lijk attractieve voetbalwedstrijd op het programma te plaatsen. In de pauze voerden dames en meisjes enige vrije oefeningen uit. De heren A. Keizer en C. Mets leidden hen uitstekend, evenals tijdens het ingelaste nummer vrije oefeningen. De voorzitter van SVC hield tijdens de rust van de wedstrijd een korte slui- tingsspeech, waarin hij alle medewerkers hartelijk dank zegde voor de wijze waar op zij aan deze zo zeer geslaagde sport dag hadden medegewerkt. 's Avonds werd het feest voortgezet met een openluchtbal: op het pleintje voor „De Hoop" had men een klein, maar zeer knus plankier aangelegd en daarop hebben de danslustigen, en die kwamen weldra in groten getale, zich tot laat in de avond kostelijk geamuseerd. Het werd een vreugdig besluit tevens van de fees telijke herdenking van Cocksdorps sport vereniging. HOOG BEZOEK OP TEXEL De ambassadeur van India en zijn echt genote staken vrijdag het Marsdiep over om de Texelse vogelwereld te verkennen. Het viel niet mee om voor de hoge be zoekers en hun gevolg een geschikte ho telkamer te vinden, maar tenslotte slaagde men toch naar wens: de villa van de her Jochems werd hun ter beschik king gesteld. De hoge bezoekers maakten onder leiding van de heren Mantje en Quint een tocht door enige broedterrei- nen, waarbij de echtgenote van de am bassadeur heel wat meters film aan de gevleugelde vrienden versnoepte. Ook van de sportdemonstratie op het Cocks dorper voetbalterrein maakte zij enige opnamen. Met belangstelling volgde ook de zoon van de ambassadeur de wed strijden en wel vanuit hun auto, die op de Vuurtorenweg geparkeerd stond. Van vrijdag tot maandag hebben de hoge gas ten hier vertoefd. Ook de Engelse am bassadeur Sir Pau Mason, was weer op Texel. Z.E. logeerde hier al voor de vier de maal. REISVERENIGING OOSTEREND Hier volgt het verslag van de tocht, die Reisvereniging Oosterend heeft ge maakt op dinsdag 4 en woensdag 5 juni. Zo vertrokken er 66 personen voor de negende maal voor hun jaarlijks uit stapje van 2 dagen, 's Morgens om 4.45 u. verlieten de bussen Oosterend naar Ou- deschild, waar „De Dageraad" ons naar Den Helder bracht. De touringcars ston den al glimmend gepoetst op ons te wachten. De reis ging eerst over Haar lem (koffie met gebak). Toen naar Delft om een bezoek te brengen aan de Calvé- fabrieken. Daar kwamen we aan om plm 10 uur en werden opgewacht door de directie welke ons in een prachtige ont vangstzaal binnenleidde. Eer we allemaal gezeten waren, hadden we al een sigaar of een sigaret in het hoofd en daarna kwam ook daèr al weer een heerlijk bak koffie met gebak. De heer Bremer, een van de hoofdvertegenwoordigers, heette ons hartelijk welkom. Hij vond het toch wel iets heel bijzonders, dat tot dit gezelschap zoveel dames behoorden. Wel, dit bedrijf had ook de dames veel interessante onderwerpen te bieden. Daarna kwam er een uiteenzetting van het ontstaan van deze fabrieken en de bekendheid van de producten. Ook de fa brieken werden bezichtigd. Men werd verdeeld irl diverse groepen, en zo kreeg ieder een volledig overzicht inzake de vervaardiging der producten. Na deze rondleiding werden wij onthaald op een bijzonder smakelijke koffietafel, welke door een aperatief was ingeleid. Na dit genuttigd te hebben, was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waar op zijn Texels niet veel gebruik van werd ge maakt. Daarna sloot de voorzitter, de heer Jac. Visman, het bezoek met de directie te bedanken voor de gulle ont vangst. Daarna ging de reis naar Gouda voor de bezichtiging van de gebrandschilderde ramen van de St. Janskerk. Na verwel koming door de directeur van de V.V.V. Gouda begaf men zich in de kerk, waar een gids de betekenissen van de schilde ringen uitlegde. Een ieder raakte onder de indruk van dit schitterende kunst werk. Hierna ging het gezelschap naar de Beursklok, waar het welkom geheten werd door de directeur van de V V.V. en daarna werd ons een kleurenfilm ver toond over de bereiding van de Goudse kaas op de boerderij. Allen werd een stuk Goudse kaas aangeboden door een meisje gekleed in oude klederdracht. Ook werd nog een kijkje genomen in het pij- penmuseum. Na dit alles werden de bussen weer opgezocht met als volgend doel Amster dam, waar het diner in het Museum hotel al klaar stond. Jammer dat een van de TESO-bussen op dit traject pech kreeg, maar ook dit werd weer opgelost. Na het diner kon een ieder gaan waar heen hij wilde. Er was veel te doen in Amsterdam. De volgende dag, waarop een ieder de gelegenheid kreeg om te winkelen, ging het gezelschap naar het Tropenmuseum. Ook dit was zeker de moeite waard. Je moest er de gehele dag kunnen vertoe ven. Na dit bezoek ging men naar hotel Polen, waar van de koffietafel door een ieder gretig gebruik gemaakt werd. Na de inwendige mens versterkt te hebben nam de voorzitter het woord. Hij memo reerde dat hij mevr. Keijzer opgebeld had in het ziekenhuis en bracht de groe ten over van ons allen. Het verheugde allen zeer, dat de dames Dob en Daalder weer geheel hersteld in ons midden wa ren. Ook werd het woord gericht tot de heer Sluis en verloofde, vertegenwoordi ger van de Calvé op ons eiland, als gast mee opreis. Spreker hoopte dat ook de nieuwe leden de club trouw zouden blij ven. Het echtpaar S. Wuis kon niet mee om gezondheidsredenen. Spreker hoopte, dat zij volgend jaar weer in ons midden zullen zijn. De chauffeurs werd dank ge zegd voor hun goede zorgen. Daarna nam de heer Sluis het woord en bedankte het bestuur voor de prima organisatie van deze reis, waarop alles zo prachtig geregeld was verlopen. Dit werd ook onderstreept door de heer P. Dros Nzn. De heer J. Koegelberg dankte de reisvereniging voor de prachtige organi satie, waarvan ook de chauffeurs J. Bruin en C. Duinker konden profiteren. Namens „De Luifel", de bekende siga renzaak in de Peperstraat, werd de deel nemers een rokertje vergezeld van een rijmpje aangeboden, welke geste natuur lijk hogelijk gewaardeerd werd. Wij hopen dat deze reisvereniging nog vele jaren op deze wijze zal doorgaan. Jammer was het dat het weer niet voor 100 procent heeft meegewerkt. Na het ontbijt werd nog een bezoek gebracht aan Artis. Zeer voldaan gingen we tegen vijven richting het hoge Noorden, waar we met de laatste boot weer veilig arri veerden. P.S. Dit verslag is door de penningm. geschreven, daar de secretaris deze reis niet kon meemaken. W. W.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2