fa. Gr ~1 He AANVULLENDE AGENDA Aanvullende agenda voor de vergade ring van de Raad der gemeente Texel, te houden op vrijdag 28 juni 1957. Texel, 24 juni 1957. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING 13. Benoeming van een boekhouder voor het Algemeen Weeshuis. Door het be stuur van de instelling wordt aanbevolen de enige candidaat, t.w. de heer A. A. Broekman jr. 14. Aankoop van grond te Oudeschild van de heer J. Witvliet Azn., aldaar. 15. Besluit inzake (eventueel voorlopige) onteigening van grond te Zuid-Eierland. 16. Vóórfinanciering van de provinciale bijdrage in de stichtingskosten van dorpshuizen te Den Hoorn en De Waal. 17. Beëdiging van de neren J. Tjoelker en Alb. Backer als waarnemend ge meente-ontvanger. 18. Benaming van straten te Den Burg. GESLAAGD Den Hoorn Dick Smit deed met goed gevolg examen voor het diploma Elek trotechnisch Installateur. ZILVEREN BONDSSPELD De heer Jurr. Beumkes, P.H. Polder, oud-voorzitter van de Hoornder Sport vereniging ZDH, onlangs tot ere-lid be noemd, ontving de zilveren bondsspeld ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar bestuurslid is geweest. De heer J. E. L. van Ketel, bestuurslid van de KNVB, afdeling Noordholland, reikte deze on derscheiding uit. „SINT JAN" OP REIS Gisteren en vandaag vertoeft de r.-k. toneelvereniging „Sint Jan" voor een tweedaags uitstapje aan het vasteland. Te Den Haag zal o.m. een toneeluitvoe ring worden bijgewoond. „TEXELSE" KAMER IN MOTEL Een der veertig kamers van het vorige week te Amsterdam geopende motel is naar ons eiland genoemd. De VW „Texel" heeft als tegenprestatie voor 'n aantal wandversieringen gezorgd (aqua- rels van Maarten Langbroek). „EEN HUIS VOL GEKKEN" Het stuk, dat de toneelvereniging van Oudeschild „Klein Toneel", morgen avond in „De Oranjeboom" hoopt te brengen onder auspiciën van de WV „Texel", is op ons eiland nog niet eerder gebracht en wij hopen dan ook, dat vele Texelaars van hun belangstelling willen blijk geven. U zult zich best amuseren om deze kolder, die stellig met verve ten tonele zal worden gevoerd, want de Oudeschilders hebben met taaie volhar ding gestudeerd. Deze toneelavond is te vens de eerste van de reeks, die ons dit seizoen wacht. TEXELSE SCHOLIEREN OP REIS Aangezien het „buitenlandse" nieuws onze redactie momenteel niet zo angst aanjagend snel binnenkomt, hebben wij vanuit Den Burg zaterdagochtend zelf de haak van de telefoon genomen en de hoofden van alle Texelse scholen aange klampt met de vraag, waar de school reisjes dit jaar heen gaan. Meester Gottschal kon ons vertellen, dat zijn leerlingen, op de kleintjes na, de trip al versnoept hebben: de 3de en 4de klas zijn naar Alkmaar en omgeving geweest en de 5de en 6de hebben Am sterdam bekeken: de 1ste en 2de klas gaan Texel zelf rond, met een boot tochtje naar de robben van het Eier- landse Gat. Meester Kleve berichtte ons, dat de lste en 2de klas naar Bergen en Schoorl zijn geweest, de 3de en 4de hebben door Marken en Volendam gepassagierd en de 5de, 6de en 7de klas namen een kijkje in het Rijksmuseum en het Muiderslot, in de buurt waarvan Floris de Vijfde in 1296 door haatdragende edellieden om gebracht werd. Meester Moonen, hoofd van de o.l.s. te De Cocksdorp, vertelde ons, dat de laag ste drie klassen naar Amsterdam zijn geweest en dat de 4de, 5de en 6de klas van 25 tot en met 27 juni a.s. op Vlieland vertoeven. Ze zullen in het Posthuis van Cupido overnachten. Drie van de acht telefoons werden echter niet van de haak genomen, maar wij hopen, dat de betrokken hoofden ons voor de krant van zaterdag toch nog even een berichtje willen doen toekomen, want nu weten wij niet waar de Eier- landers heen gaan, of heengegaan zijn, waar die van De Koog gaan kijken of die van Oosterend. Gaarne ontvangen wij nu nog bericht uit Eierland, De Koog en Oosterend. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 17 tot en met. 24 juni 1957 Gevonden: bril licht montuur; boek over plastiek en schilderkunst; sleutel gem. S 750; een étui met kruissleutel; bruine damesport. met nota's; boek over Ned. Letterkunde; oorbel; bruine gev. motorwant; vleeshaak; bruine port. met inhoud; lichtbr. plastic schoen; rode meisjesmuts; 2 kleurige das (creme en rood) licht groen overhemd; te Ooster end: ceintuur, herenpolshorloge; heren- rijwiel, rood kindersokje, wit kinder broekje, jongenspetje; te De Cocksdorp: fototoestel, vetspuit, melkbus v. 20 liter, gabardine regenjas. Verloren: bruinachtige sjaal; dop van kinderwagen; blauw-zwarte dameshand schoen; combinatietang; trouwring met inscr.; rode port. met rits; rose-paarse nylon ceintuur; damespolshorloge dou blé met zwarte band; rode tractor slin ger; jongenszwembroekje (Oosterend); bruin lederen port. met druksluiting met inhoud. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 16.00 tot 18.00 uur. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 26 juni 6.59 en 19.31; 27 juni 8.03 en 20.32; 28 juni 9.00 en 21.29; 29 juni 9.50 en 22.20. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. VOOR HOORNDER EN WAALDER DORPSHUIS B. en W. stellen de raad voor te be sluiten: a. de door de „Stichting voor Sociaal- pedagogische arbeid en sociaal opbouw werk te Den Hoorn", ten behoeve van de vestiging van een dorpshuis te Den Hoorn aan Gedeputeerde Staten van Noordholland gevraagde subsidie van 4550,bij voorschot door de gemeente Texel te doen uitkeren in het vertrouwen dat op het ingediende subsidieverzoek te gelegener tijd gunstig zal worden be schikt; b. de door de „Stichting Dorpshuis De Wielewaal" te De Waal ten behoeve van de vestiging van een dorpshuis te De Waal aan Gedeputeerde Staten van Noordholland gevraagde subsidie van 2450,bij voorschot door de gemeente Texel te doen uitkeren, in het vertrou wen dat op het ingediende subsidiever zoek te gelegener tijd gunstig zal worden beschikt. GEZINSVERZORGING Men schrijft ons: We mogen aannemen dat het bestaan van de Protestants-Interkerkelijke ge zinsverzorging op ons eiland bekend is. Menigeen deed al een beroep op hulp van een gezinsverzorgster of gezinshelp ster. Maar dit werk dreigt vast te lopen. Want er zijn haast geen krachten meer beschikbaar. Niet omdat de meisjes een hekel hebben aan hun werk, maar de een na de ander treedt in het huwelijk. Voor hen een gelukkige omstandigheid, maar voor onze commissie een grote moeilijkheid. Waar halen we andere ge zinsverzorgsters of gezinshelpsters van daan? Zijn er op Texel geen Hervormde, Doopsgezinde of Gereformeerde meisjes, die opgeleid willen worden? Dit werk is zo broodnodig, want wie helpt er als de Moeder uit een gezin ziek is? De kerken willen hierin zo graag van dienst zijn, maar dan moet ze ook hulpkrachten hébben. Een meisjes dat minstens 18 jaar is kan aangesteld worden als gezins helpster. Men hoeft daarvoor niet te worden opgeleid. Wel moet men de la gere school doorlopen hebben en enig huishoudschoolonderwijs genoten hebben, en enige ervaring bezitten in het huis houden. Het salaris van een gezinshelp ster is plm. 1500,per jaar. Voor gezinsverzorgster moet men wor den opgeleid op een internaat in Leiden of Den Haag. Om bij die opleiding te komen moet men minstens 19 jaar zijn, lagere school, diploma huishoudschool en in ieder geval huish. ervaring hebben. Een half jaar is men dan op het inter naat, daarna volgt een jaar praktisch werk - en in dat jaar krijgt men al vol ledig salaris. Dat salaris voor een gezins verzorgster bedraagt plm. 1900,per jaar. De kosten voor deze opleiding zijn maar 80,Daarvoor is men dan een half jaar uit huis op een internaat en men krijgt bovendien zakgeld. En als deze 80,een bezwaar zijn, dan wil onze commissie zeker helpen. Dus dat hoéft geen bezwaar te zijn, maar men verplicht zich om op Texel te komen werken. Zijn er geen meisjes die dit be roep aantrekt? Het is dienst aan de naaste en dus zinvol werk. En het leven op het internaat is gezellig en leerzaam, vraag maar na. We hopen dat er enkele Texelse meisjes zijn die besluiten dit werk te kiezen, om ons hier te komen helpen. De plaatselijke predikanten ver strekken gaarne alle gewenste inlichtin gen. S.V. Texel Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van Tex. Boys speelde Texelse Boys-Texel comb, een jubileumwedstrijd. Vooraf werd een fraai herinnerings vaantje aangeboden door de heer H. Schrama, waardoor deze bijzondere ge beurtenis ook bij ons in herinnering zal blijven. De wedstrijd was voor de rust beter dan daarna. Tegenover het meer tacti sche spel van Texel, dat te laag in tempo bleef, stelde de Boys meer activiteit, waarmede de balans in evenwicht bleef. Een snelle aanval over links gaf Texel de leiding, maar de Boys hadden meteen het antwoord klaar toen onze verdedi ging verzuimde weg te werken. Door Cees Boot werd het 21, die een hard schot inzond, dat via het lichaam van een der verdedigers iets uit de richting raakte en keeper Hoogenbosch volkomen verraste. Maar ook nu weer maakte B. gelijk uit een goede voorzet van rechts, waar de linksbinnen iets sneller bij was dan onze back. Tot de rust wisselde de kansen, gescoord werd er niet meer. Wel had Ide pech toen zijn bal precies op en over de lat ging. De tweede helft was van minder ge halte. Ook de Boys wisten de kansen niet te benutten, terwijl de T. aanval enige vrije kansen onbenut liet. In pret tige verstandhouding werd gespeeld, wat ons bijzonder bevredigt. A.s. vrijdagavond wordt onze jaarver gadering gehouden in Hotel De Graaf. Gewoonlijk worden we niet verwend met een grote belangstelling der leden. Mo gelijk wordt er gedacht: „Het bestuur redt het wel" of is er te weinig belang stelling voor onze vereniging. Er moeten een paar nieuwe bestuursleden gekozen worden en die plaatsen moeten goed worden bezet. Nieuwe jonge krachten kunnen een gunstige invloed uitoefenen voor de club. Denk er aan, elk lid vanaf 16 jaar behoort aanwezig te zijn. Hier kan ieder zich uitspreken en kunnen we samen overleggen. Leden kent Uw plicht en komt allen. Zaterdag a.s. nemen verschillende van onze elftallen en spelers, die opgesteld zijn in een comb.-elftal deel aan de sportuitwisseling Texel-Den Helder. Adsp. a speelt tegen een comb, van HRC, Helder enz., een vijftal adsp. is op gesteld in de comb. t.m. 14 jaar, ook in de senioren voetbalcomb. zijn spelers van ons opgesteld. Ook onze handbalsters zijn van de partij. De dames komen uit tegen WGW evenals de meisjes adsp. (zevenhandbal). Voor opstellingen, tijden van vertrek enz., zie het kastje. Denken de dames om de training op woensdag avond? ZEEBODEM VOOR HAVENINGANG BEVAT VELE OBSTAKELS Er wordt door de „man in the street" nogal critiek uitgeoefend op het m.s. „De Dageraad", dat wegens schade aan de schroef al diverse malen is uitgeval len. De schroef zou te zwak zijn. Insiders verklaren echter keer op keer, dat de (omkeerbare) schroef alleen maar defect kan raken door met een of ander hard voorwerp in aanraking te komen. Dat er in de Waddenzee, op het traject van de Texelse boot, inderdaad maar al te vaak kans bestaat om met een obstakel in con tact te komen is dezer dagen bewezen: de baggermolen heeft al tal van stukken staaldraad naar boven gehaald. De heer Boeren, molenbaas, vertelde ons, dat de baggermolen maandag in de verbreding van de bestaande vaargeul zijn werk is begonnen, op een 265 meter uit de wal voor de haven van Oudeschild. Dinsdagmiddag werd een draad van 18 mm dikte ontdekt in het zeskant van de baggermolen. De volgende dag, woens dag jl. dus, had men al weer last van draad in dit zeskant en donderdag her haalde dit handicap zich opnieuw. Deze draden liggen niet onder maar op de zeebodem. Maandag jl. bevond zich een stuk staaldraad op de emmers, zodat de molen normaal kon doordraaien. De bag germolen lag toen 150 meter uit de wal. Bij Westenwind en voorvloed pleegt de Texelse boot de route over de verbre ding van deze vaargeul te nemen. Op die plek heeft de boot ook al enige keren vastgezeten. Het is derhalve niet onmo gelijk, dat de boot door de aanwezigheid van deze stukken staaldraad keer op keer ontijdig uit de vaart moest worden genomen, want al enige keren tis gecon stateerd ,dat er draad in de scliroef was beland. De vaargeul, d.w.z. de bestaande, is vorig jaar februari voor het laatst gebag gerd. DE ,HAERLEMSCHE MUSYCKCAMER' TREEDT OP MET EEN KEUR VAN SOUSTEN Zaterdag 29 juni a.s. zal Texel het tweede optreden meemaken van de „Haerlemsche Musyckcamer". Ook thans zal het uit te voeren programma weer een keur van solisten te zien en te horen geven. In de eerste plaats mag wel ge noemd worden het optreden van de bekende alt Aafje Heynis. Voor hen die deze soliste het vorige jaar hoorden be hoeft dit optreden geen nadere toelich ting meer. Nog onlangs werd zij tijdens een concert in het Amsterdamse Con certgebouw met bloemen en ovaties over laden, waaruit wel moge blijken dat deze zangeres zich de haar toekomende plaats in het Nederlandse muziekleven heeft weten te verwerven. Zij zal op Texel een tweetal werken zingen, n.l. de Cantate „Gott soil allein mein Herze haben" van J. S. Bach en de Aria uit „Judas Maccabaus": Father of Heaven van G. F. Handel. De eerste cantate heeft zij vorig jaar ook op Texel gezongen; het was wel stellig dit werk, waardoor zij een onvergetelijke indruk op Texel naliet. Vele toenmalige bezoe kers verzochten dan ook aan de „Haer lemsche Musyckcamer" dit werk weer op het programma te piaatsen, aan welk verzoek gaarne'kon worden voldaan. Het tweede werk is een aria uit het oratorium „Judas Maccabaus" van Handel. Dit werk is één der populairste van Handels oratoria, zowel om het ge geven (vaderlandsliefde, godsvertrouwen, strijd om de vrijheid), als om de muziek. Het onderwerp van het oratorium is de bevrijding van het Joodse volk door Judas Maccabaus. Als tweede soliste zal optreden de bekende clavecyniste Gertrude Maclaine. Zij treedt op in het concert in A gr. voor clavecymbel en strijkorkest van J. S. Bach. Ook haar optreden vorig jaar rechtvaardigt thans hoge verwachtingen. Het programma vermeldt voorts de suite in b kl. terts voor fluit en strijkor kest van J. S. Bach, door Bach destijds zelf een ouverture genoemd. Casper Höweler verzucht in zijn boek „X-IJ-Z der muziek": „Hoe komt het toch dat men zo ergerlijk de levenslustige, opge wekte zijde van Bach's genie, die vooral in de Suites zo tot uiting komt, ver waarloost?" Het is de verdienste van de Haerlemsche Musyckcamer, dat men aan de hier gesignaleerde verwaarlozing niet meedoet. Ais fluitisten treden in dit werk op: Eric Mesman en Taco Ferwer- da. Vooral door het gratieuse Rondo en de feeërieke Badinerie is deze suite bij het publiek zeer geliefd. Het programma vermeldt na de pauze een concerto in Bes gr t. voor 2 hobo's en strijkorkest van W. de Fesch. Als hoboïsten treden hier op: Ton van den Berg en Eugène Kruyt, en voorts een concerto grosso in f. kl. t. van Pietro Locatelli. U ziet dat het programma dus weer vol afwisseling is en U stellig een avond van waarlijk kunstgenot belooft. De aanvang van het concert is bepaald op 8.15 uur. Zij die in de gelegenheid zijn één der leden van het orkest nacht- logies te verschaffen tot zondagmorgen worden verzocht dit even aan mej. Dijt (tel. Den Burg 44) te berichten. Voor de pleegouders zullen in verband met de vrij korte tussentijd tussen de aankomst van de orkestleden en de aanvang van het concert plaatsen in de kerk worden gereserveerd. Kaarten voor dit concert zijn 2, per persoon verkrijgbaar bij de kantoren van de WV te Den Burg en te De Koog, en voorts een half uur voor de aanvang van het concert aan de kerk. Ook zijn - zoals U bekend zal zijn - nog abonne mentskaarten verkrijgbaar a 5,50 per persoon, die behalve tot dit concert ook toegang geven tot de toneelavond ver zorgd door de toneelgroep „Puck" en het concert door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest. Voor jeugdigen beneden de 16 jaar zijn jeugdkaarten verkrijgbaar a 0,50, recht gevende op een plaats in de zijbeuken van de kerk. Maakt ook uw gasten op dit uitnemen de concert opmerkzaam. Ook zij zullen dit concert zeker hogelijk waarderen. STRAATNAAMGEVING DEN BURG B. en W. stellen de Raad voor de slraatnaamgeving aan het uitbreidings plan aan te passen. De bebouwde Koger- weg willen zij voortaan de naam Koger- straat geven; de weg of straat tussen Elemert en Kogerstraat „Beatrixlaan"; oostelijk van Den Burg komt t.z.t. de Bernhardlaan, dus tussen Kogerweg en Schilderend. De bebouwde Waalderweg wordt ook Waalderstraat. Tussen Bea trixlaan en Kogerstraat komt t.z.t. de Boogerd; de Secretaris Jonkerstraat wordt wat langer. Langs het bejaarden centrum komt de Jan Dirkszhof; de Willem van Beierenstraat tussen de Boogerd en Jonkerstraat; Gasthuisstraat wordt de te maken straat tussen de Pontweg en de Gasthuisstraat, ten dele bekend als Westerweg; de te verlengen Julianastraat (naar Hallerweg) wordt ook Julianastraat; de Parkstraat gaat tot de Wilhelminalaan lopen; Lijnbaan aan de verbindingsstraat tussen Lijn baan en Keesomlaan; Schilderend wordt het eerste deel van de Schilderweg; Schoonoordsingel inplaats van Schoon- oordweg. De Nieuwstraat gaat Burgwal heten en het park „Wezentuin". Aken- buurtsweg als de noordelijkste verbin ding tussen Pont- en Kogerweg. SITKASPARREN WORDEN BELAAGD In de Westermient worden, evenals overal elders in het land, de Sitkaspar- ren door de groene spar bladluis belaagd. Het is mogelijk deze luis te bestrijden, maar het middel zou wel eens erger kun nen zijn dan de kwaal en daarom laat men de natuur zelf beslissen. In vele ge vallen valt die beslissing trouwens al weer ten gunste van de aangetaste spar, hetgeen te constateren valt aan de vor ming van nieuw groen aan de top van de boom. SPORTUITWISSELING MET DEN HELDER 29 juni is niet ver meer af en daarom volgt nu nogmaals het programma voor deze middag en avond. We gaan hierbij uit van de vertrektijd van de boot, waarmee de betreffende groep mee moet. 13.05 uur adspiranten voetbal; meisjes voor zevenhandbal. 15.30 uur Senioren handbalsters en voet ballers; heren volleybal en gymafdeling. 18.10 uur dammers en bridgers, alsmede de deelnemers voor de puzzelrit. De adsp. afdelingen reizen gratis, ter wijl voor de ouderen de heenreis voor eigen rekening komt. De extra boot vaart voor rekening van de Sportraad. Het vervoer te Den Helder wordt geregeld door de Helderse Sportraad. Speciaal voor de puzzelrit willen we nog even vermelden, dat deelname mogelijk is voor bromfietsen, motoren, scooters en auto's. De gem. snelheid is 30 km, daar ae rit goeddeels door de stad gaat. Voetbal en handbal vindt plaats op de velden bij de Donkere Duinen. Volleybal in de R.H.B.S., gymdemonstratie op het terrein bij de Pasteurstraat. Bridgen en dammen in .Formosa, waar ook de deel nemers aan de veldsporten in de loop van de avond worden verwacht. De adsp. afdelingen gaan met de boot van 19.30 uur weer naar huis. De opstelling der voetbalelftallen luidt als volgt: adsp. t.m. 14 jaar: doel: A. Eelman, De Koog; achter C. Timmer, SVO, en T. Beerling, SVC; midden: J. Moerbeek, T. Koorn (aanv.) en Fr. Plantinga «(allen SVT); voor: P. Roeper en T. Molenaar (SVT), Th. van Heerwaarden (Tex. Boys), G. Duinker (ZDH) en A. Veen (SVC). Reserves: Jn. Saai en N. Bakker (SVC), J. Meedendorp (SVT), Fr. Roodlip (SVO). .Adsp. t.m. 16 jaar wordt gevormd door S.V. Texel a: Doel: A. Verheijen; achter: D. Dros en W. Krugers; midden: H. Bulthuis, P. Keijser en J. Quint; voor: N. Vos, I. Moerbeek, H. Kiewiet, P. Bruin en L. Vlas. Senioren combinatie: doel: B. Heerschap (SVT); achter: W. v.d. Slikke (SVO) en C. Witte (Tex. Boys); midden: Alb. Bruijn (SVT), D. Drijver (ZDH), M. de Wolf (SVT); voor: M. Boogaard i(Tex. Boys), G. Eelman (De Koog), P. de Wit (ZDH), C. Boot (SVT) en M. v.d. Kerkhof (SVT). Reserve: C. Hoogenbosch (Tex. Boys), J. Beerling (SVC), K. Tatenhove (De Koog) en A. Dijker (ZDH). Ook voor supporters is het mogelijk mee te gaan op een enkele reis. De kosten voor de extra boot kunnen dan aan de Sportraad worden terugvergoed. Voor de meeste onderdelen staat de deelname reeds vast. Hopelijk zorgt M.C. Texel voor een verrassing door een zeer talrijke opkomst, waardoor ook de puzzelrit een open strijd wordt. Sportvrienden tot zaterdag dus! J. H. STUDIETOELAGEN GEMEENTEPERSONEEL B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot de vaststelling van een verorde ning inzake de toekenning van studie toelagen aan het personeel dezer ge meente. In haar vergadering van 12 juni j.l: heeft de commissie voor georgani seerd overleg zich met het betreffende ontwerp akkoord verklaard. In hun pre-advies aan de Raad schrij ven B. ^n W. hierover het volgende: Het is een algemeen voorkomende klacht, dat zich voor de vakatures bij de gemeenten weinig vakbekwame sollici tanten aanmelden, waardoor men soms gedwongen wordt om minder of niet onderlegd personeel te benoemen in functies, waarvoor in feite vakbekwaam heid vereist is. De oorzaak van dit verschijnsel moet worden gezocht in de huidige perso- neelsschaarste en in het feit, dat het aan tal aanmeldingen voor het afleggen van vakexamens de laatste jaren terugloopt. De belangen van de openbare dienst zijn gediend door vakbekwaam personeel. Vooral nu het arbeidsterrein van de overheid zich steeds meer uitbreidt en de daarmede samenhangende problemen geregeld toenemen, worden aan het amb tenarenkorps (ook in ruimere zin geno men) hoge eisen van vakbekwaamheid gesteld. Het is dan ook ongetwijfeld in het be lang van de overheid, wanneer de oplei ding en de studiezin van de ambtenaren worden bevorderd. Bij verschillende rijksdiensten wordt het grote belang van een goede vakop leiding van het personeel reeds lang ingezien en wordt deze op rijkskosten ter hand genomen. Bij de gemeenten - ook in deze ge meente - bestaat de algemene praktijk, voor het bezit van bepaalde vakdiploma's toelagen toe te kennen. Weliswaar zal dit de vakstudie ongetwijfeld stimuleren, doch de financiële mogelijkheid van op leiding en ontwikkeling wordt hierdoor niet bevorderd. Dit is dan ook de reden, dat in vele gemeenten een tegemoetkoming wordt verleend in de kosten, verbonden aan de studie voor diploma's waarvan het bezit voor de gemeente van belang wordt ge acht. Tot dusver werd in deze gemeente j slechts in incidentele gevallen een der- gelijke tegemoetkoming verleend. Op grond van het bovenstaande achten wij het echter gewenst, dat een algemeen geldende regeling tot stand wordt ge bracht conform het bijgaande onderwerp. In dit ontwerp wordt aan burgemees ter en wethouders de bevoegdheid gege ven een tegemoetkoming in de studie kosten te verlenen van ten hoogste 75°/o aan de ambtenaar die kostwinner is, en 50% aan de ambtenaar die geen kost winner is. De tegemoetkoming wordt be rekend over de lesgelden, de eventueel noodzakelijke reiskosten en de verschul digde examengelden. Voorts is de bepaling opgenomen, dat het deswege genoten bedrag zal moeten worden terugbetaald indien de ambte naar binnen twee jaren op eigen verzoek of tengevolge van aan hemzelf te wijten feiten of omstandigheden wordt ontsla gen. Tenslotte zijn uit billijkheidsover wegingen de reeds vóór de* inwerking treding van de verordening verkregen rechten gewaarborgd. GRONDAANKOOP TE OUDESCHILD B. en W. stellen de Raad voor van de heer J. Witvliet, Oudeschild 417, 2035 m2 grond aan te kopen voor 3000, ten behoeve van industrieterrein en woningbouw. VOOR BROMFIETSEN VERBODEN De Schilderweg mag niet meer door bromfietsers worden bereden; bezwaar lijk kan dit met zijn, want het langs deze weg gelegen fietspad is breed genoeg. HOUTRIJKE WONINGEN DEN BURG TOEGEWEZEN De 50 houtrijke woningen, gebouwd te Den Burg zijn toegewezen; de aanstaan de bewoners ontvangen een dezer dagen bericht. Van de 48 zomerwoningen te De Koog zijn er inmiddels al 17 betrokken. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Werkdagen: Van Texel: 5.20, 7.40, 10.25, 13.05, 15.30, 18.10. Van Den Helder: 6.30, 9.20, 11.40, 14.20, 16.45, 19.35. Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40, 10.25, 16.00, 18.25 Van Den Helder: 9.20, 11.30, 17.15, 19.30 Eni geve van weli king op om I tarie Kerk 19,31 Hee de perv 171 Den Vleu Gele op Schi TeT afscl gem vriei cept maa 6 ui Zat van DIR Wij pen vooi ver! Wel litei priji we dus aard sen. nien Alle naai Let uw vliel grot War Mor tot Gr° W Dire ook Her |a Der Inle va Zate C. f A. weg Voor Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 Te k. jonee witte keeshond jes, zuiver ras v. Dam. Waal- derstr. 25 Verl. 14 of 15 juni gladde gouden ring. C. Boon, Waalderstr. 29 Den Burg Te k. granieten aan recht waar onder 2 kastjes, compleet f 15,- diverse ra men met glas. J. Zwan, De Koog telef. 212 Tek. aangeb. truitjes en vestjes voor jon gen van 3è4 jaar alles eigen gebreid. Adres bur. v. d. bl. Vacantie woningruil gevr. Texel, Muiden (vlak bij het Gooi) Inlichtingen Ada van Hollandstr. 4 Den Burg Te k. gevr. een beste grasmaai- machine. C van Liere. Oost Te k. gevr. een kinder stoel. G v. Groningen. P.H. Polder H36a telef. 208 Te k. i.g.st.z, uittrektafel. Adav. Hollandstr. 13 Den Burg - Te k. gevr. radio op lichtnet J. de Visser P.H. Polder H!7 Te k. 1 partij jonge ko nijnen. Hallerweg 1 Den Burg Hulp gevr. bij bejaarde mensen. Event, vrije kamer beschikbaar. Mej. D. Vlaming Schoolstr. 2 Oosterend Te k. accordeon merk Super B. Burini Castelfidarida 120 b. pianoklavier. Verde Otten, Kogerweg K63 Met grote dankbaarheid aan God, geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Frits die bij het H. Doopsel de namen ontving Frederik Johannes M. Bakker -Kuip G C. Bakker Hoornderweg H 9, Texel 23 juni 1957. Tijdelijk adres St. Lidwinaziekenhuis, Den Helder. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Adriaantje Janie A. Troost T. Troost-Koopman De Cocksdorp 119a Texel, 22 jun» 1957 Inplaats van kaarten Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Arie S. Kikkert-Lap P. Kikkert Zuid-Haffel, Texel 23 juni 1957 De Heer en Mevrouw Mulder-van Gelder zullen, in verband met hun vertrek van Texel op 1 juli a s gaarne van belang stellenden afscheid nemen op DONDERDAG 27 juni a.s. van 4-5,30 uur nm in hotel Texel te Den Burg

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2