Alles 23®° Bakker s Ijzerhandel M.S.Langeveld 5 Zn De heer en mevr. Mulder namen afscheid Texelse organisaties boden televisietoestel aan beste eetaardappelen hedenmiddag geen gym. serveerster Hoogerheide's Schoenhandel Attentie zomercreatus 10 JAAR 'Verhuisd TOMADO kersen en aardbeien voor Fader en Zoon in de Speciaalzaak Herenmode Moerbeek Parkstraat 8. Tel. 86 DIPLOMA-UITREIKING MELK- EN ZUIVELHANDEL Te Hoorn vond de uitreiking plaats van het diploma voor vakbekwaamheid in de melk- en zuivelhandel aan de oud leerlingen van de te Hoorn en Den Hel der gegeven cursussen. De Texelse ge diplomeerden zijn: M. H. Kuip-Hoogenbosch, De Koog; A. Slegh, Den Burg; G. Eelman, De Koog; W. de Graaf, Den Burg. MAANDAG PAARDENKEURING De paardenkeuring vindt plaats op 'n terrein van de heer Keesom. GESLAAGD Jan Laan, Theo van Bekkum, Ooster end, en Gerard van der Kooi, Stenen plaats, deden met gunstig gevolg examen voor het diploma h.b.s. B. Emmy Dros en Jan van Reijendam behaalden het diploma gymnasium A. TE DEN HAAG BENOEMD De heer B. Mulder, zoon van notaris G. J. B. Mulder, is benoemd tot bedrijfs econoom bij de Centrale Directie der P.T.T. SCHOOLREISJE MIDDEN-EIERLAND De 4-6 klassen zijn 24 tot 26 juni drie dagen in Soest geweest en de 2-3 klassen hebben gisteren een bezoek aan Amster dam gebracht. De 1ste klas gaat Texel in ogenschouw nemen. GOUDEN ECHTVERENIGING Het echtpaar Joh. Rozendaal en J. Rozendaal-Daalder, Het Noorden, heeft gisteren zijn gouden huwelijksfeest ge vierd. Nog vele jaren in goede gezond heid- toegewenst! GEESTELIJKHEID - ONDERWIJS Dinsdagavond om 7.30 uur op het Texelveld vindt de wedstrijd Geestelijk heid-Onderwijs plaats. De entree is be stemd voor bestrijding van de kinder verlamming. „EEN HUIS VOL GEKKEN" „Klein Toneel", Oudeschild, regisseur de heer H. Vermeulen, heeft donderdag avond in een uitstekend bezette „Oranje boom" de kolder „Een huis vol gekken" voor het voetlicht gebracht. Hoe gek ze wel deden vertellen wij in ons volgend nummer. SUCCES VOOR OOSTEREND'S ZANGVERENIGING De Chr. Zangvereniging „De Lofstem" en het Chr. Mannenkoor, beide o.l.v. de heer Cor Bremer, hebben op het donder dag te Bergen gehouden concours van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium- verenigingen een 2de (262 pnt) en een lste prijs (318 pnt.) behaald. ZAKENNIEU WS DIRK WITTE'S NIEUWE ZAAK Hedenmorgen om elf uur vindt de officiële opening plaats van de nieuwe zaak van de heer Dirk Witte, die tien jaar lang zijn domein had in de voorma lige paardenstal aan de Hollewalsweg. De firma beschikte ook daar reeds over een indrukwekkende voorraad goe deren, maar hij zat er verre van gunstig: een koopman moet zijn waar kunnen etaleren, want zien is nog steeds kopen en de artikelen, die „Dirk" voert kunnen wij aanbevelen: ze zijn van uitstekende kwaliteit en hij is scherp concurrerend. Om eens intiem te worden: wij hebben een paar jaar geleden voor onze twee lieverdjes een stelletje stoeltjes met bij behorend tafeltje gekocht, van rotan en die dingen blijken - o pech voor de aarts- slopers - niet af te beulen. Wij staan er voor in, dat ook het gereedschap, de klompen, ijzerwaren, mandwerk en touw werk met volle garantie worden geleverd. Zoals te doen gebruikelijk werden wij officiëel uitgenodigd een kijkje te komen nemen. De etaleur lag nog in de etalage te worstelen, maar verder kon je je al best een voorstelling maken van hoe het zou worden. Allereerst viel ons de grote ruimte op, want ze hebben een kantoor tje en een werkplaats ontmanteld en bij de winkelruimte getrokken. De heer G. Witte, broer van de eigenaar, heeft er met lust en vakmanschap getimmerd, de fa. Beumkes, vertegenwoordigd door de artistieke heer C. van der Kerkhof, heeft voor de moderne kleurencombinaties ge zorgd, de fa. C. Keijzer heeft er de trof fel gehanteerd, de fa. Agter de verlich ting aangebracht, de fa. Verstegen en Boeyen zorgden er voor, dat Pluvius buiten de deur blijft en de fa. Vlessing heeft de vloerbedekking geplaatst. Wie aan Dirk Witte denkt, denkt aan klompen. U moogt dan gerust aan hón derden paren klompen denken, voor jong en oud. Of aan laarzen. Of aan touwen, voor alle soorten vee Jaap, de bekende vooroorlogse marktkoopman, maar in opdracht van Hitier geliquideerd (Jaap was niet arisch, weet U), Jaap, zou ge zegd hebben, dat je aan zo'n touw ook een kwaje schoonmoeder zou kunnen vastbinden. Dirk heeft overigens diens plaats niet ingenomen: hij staat niet mid den op de markt en hij schreeuwt de mensen niet toe van „Rijke lammeren- boeren". (Dat deed Jaap óók toen de lammeren nauwelijks een riks opbrach ten!!) Dirk heeft zijn Marktkraam be scheiden aan de kant geplaatst, wetend, dat zijn klantjes hem ook daar best zul len vinden. Die klanten kunnen voortaan ook in de Gravenstraat terecht. Voor alle soorten verf, b.v. de bekende kleurcop- perant; voor ijzerwaren, schoppen, gra ven, harken, heiningen; voor gereed schappen voor boer en tuinder, burger en amateur. Schoonmaakartikelen zagen wij ook al rijk vertegenwoordigd. Weide- afrasteringmateriaal. Zo kunnen wij doorgaan, maar dat doen wij niet, want de firma wil in haar eigen reclame toch ook nog wel af en toe wat nieuws vertellen! Gaarne wensen wij de firma goede zaken toe. Een zeer grote schare van vrienden en relaties heeft donderdagmiddag in „De Lindeboom-Texel" afscheid genomen van de heer en mevrouw Mulder-Van Gelder die 35 jaar Texelaars onder de Texelaars zijn geweest. Namens diverse Texelse organisaties werd hun een tele visie-toestel aangeboden, terwijl ook nog andere cadeaux in ontvangst mochten worden genomen en voorts zagen wij tal van bloemstukken. De heer en mevrouw Mulder waren ten zeerste getroffen door deze overwel digende huldeblijken. „We zijn er be duusd van", aldus de heer Mulder. Velen zal het evenwel niet verrast hebben, dat de Texelaars voor zulk een bijzonder indrukwekkend moment had den gezorgd, want de heer Mulder is méér geweest voor Texel dan de figuur van notaris en mevrouw Mulder is méér geweest dan de echtgenote van de nota ris. Laten wij het eens in vogelvlucht nagaan: de heer Mulder is plm. 25 jaar voorzitter geweest van de afdeling Texel van de Wijkverpleging, gedurende welke periode hij tevens vice-voorzitter van de afdeling Texel van Het Witte Kruis was; 25 jaar ook was hij bestuurslid van de Nutsbouwstichting. Samen met burge meester Oort, pastoor Nagel en M. Dijt gaf hij de stoot tot de oprichting van de VW „Mooi Texel". 20 jaar lang is nota ris Mulder commissaris geweest van de N.V. TESO, zes jaar lang vervulde hij de functie van president-commissaris. Daarnaast legde de heer Mulder grote belangstelling aan de dag voor de sport: jaren lang was hij adviserend lid van de elftalcommissie van de S.V. Texel, voor zitter van de Schoolvoetbalcommissie en leider van de adspiranten-op toernooi. Ook is hij voorzitter geweest van de tennisclub voor gehuwden. Voorts was hij 25 jaar lang voorzitter van de sociëteit „Harmonie", die wellicht de oudste ver eniging van ons eiland is. Mevrouw Mulder heeft ruim twaalf jaar een bestuursfunctie bij het Volks onderwijs vervuld. Zij nam dikwijls zit ting in de organisatie voor kinderspelen, o.a. de strandfeesten te De Koog en te vens oefende de Texelse folklore grote aantrekkingskracht uit op de niet-Texel- se. Zo nam mevr. Mulder vaak deel aan het Ouwe Sunderklaasfeest en jarenlang ook maakte zij deel uit van de jury, die de origineelste, mooiste of lelijkste sun- derklazen mocht aanwijzen. Texelaars onder de Texelaars, zo schreven wij. Ook dat is geen wonder, want in de loop der jaren moet een ieder als bewoner van dit eiland het wel en wee van zijn bewoners meer en meer ter harte gaan. Van het vasteland (de stad) naar een eiland, dat in feite niet meer is dan een stukje geselecteerd platteland, is een grote overgang en toen mevr. Mulder op de eerste ochtend vanuit haar hotelraam de uitgestorven Groeneplaats op keek - en het was nog wel hartje zomer - waren het volstrekt geen „hoera- neigingen", die in haar opkwamen. Zij, en haar man eveneens, heeft zich toen niet kunnen indenken, dat Texel hun de mooiste periode yan hun leven zou kunnen schenken. Het is al weer 35 jaar geleden, dat de familie Mulder zich op ons eiland ves tigde. De heer Mulder was opvolger van notaris Dikkers. Maar hierover komt straks de heer Mulder zelf aan 't woord. Ter gelegenheid van hun afscheid werd het echtpaar Mulder allereerst toege sproken door burgemeester C. de Koning, die vaststelde, dat de functie van notaris een van de zeer weinige in de samenleving is, welke bekleed is met een zeker tradi tioneel aureool. Uw functie is een typi sche vertrouwensfunctie en die taak heeft U op een uitermate keurige, pret tige en goede wijze voor onze samenle ving vervuld. De heer C. J. van der Kooi sprak na mens een reeks van organisaties en ver enigingen, die op het mooie idee waren gekomen het echtpaar Mulder met een televisietoestel te verrassen. „Zowel in als buiten Uw ambt heeft U sympathie verworven van allen die met U in aan raking kwamen. Ook mevrouw Mulder toonde steeds grote belangstelling voor de Texelse samenleving. Daardoor ken merkt dit afscheid zich door een zekere sfeer van weemoed. Moge het U gegeven zijn in Amstelveen een mooie pensioen gerechtigde periode te beleven. Wij ho pen, Jat Z.E. de Minister van Justitie ten aanzien van Uw kantoor wil volstaan met de verandering slechts van de voor namen van de notaris, die van 1922 tot 1957 op Texel gewerkt heeft. Notaris Mulder zei, dat hij zich op dit moment min of meer als een veroordeelde TEXELAARS BRIDGTEN OP VLIELAND In hotel „De Wadden" vond een ont moeting plaats tussen een aantal bridgers van Texel en Vlieland. De Texelaars ondervonden nogal wat moeilijkheden om op Vlieland te komen, doordat de veerdienst De Cocksdorp- Vliehors v.v. wegens averij aan de veer boot nog niet geopend kon worden, aldus de Harlinger Courant. De reddingboot „Rosilee" bracht uit komst door de buren af te halen. De thuisreis was evenwel een lange weg, nl. via Harlingen en Den Helder! Omdat wegens bepaalde oorzaken geen opgave van het aantal deelnemende pa ren kon worden gegeven was het wegens de vele voorbereidingen die daarvoor gemaakt moeten worden onmogelijk om een wedstrijd te spelen. Inplaats daarvan werd een z.g. Scheveninger gespeeld, waarbij de Texelaars - na loting- in de noordzuidlijn speelden. De uitslag was N.Z. (Texel) 1. Mevr. Kooyman en de heer Veenema 46 punten; 2. mevr. Keij- ser en de heer Bruin: 44 punten. Totaal 90 punten. O.W. (Vlieland): 1. De heren D. Kooyman en L. Posthuma 48 punten; 2. de heer en mevr. C. Tijmons 441/* punt. Totaal 92Vs. gevoelde: wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd - en dat is al weer een jaar geleden, want de heer Mulder is thans 71 jaar - moet ik dit ambt neerleggen. Het is tegen mijn wil. Hartelijk dank ik U allen voor deze over weldigende belangstelling. Wij zijn er buitengewoon door getroffen en U zeer dankbaar. Uit deze belangstelling mogen wij zeker concluderen, dat wij op Texel geen verloren tijd gehad hebben, maar iets voor Texel hebben mogen betekenen. Wat dat betreft mogen wij dus met een gerust hart naar onze nieuwe woonplaats vertrekken. Het afscheid valt niet mee. Wij hebben hier immers 35 jaar lang ge woond, lief en leed meegemaakt. Op 31 juli 1922 werd ik tot waarne mend notaris benoemd. Dat was 's mid dags en 's avonds ontving ik reeds het telegram van de definitieve benoeming. Dit was wel een bijzonder snelle be slissing. Op 7 september 1922 heb ik de eed afgelegd. Toen ik solliciteerde ging dat nu niet bepaald met de volledige bijval van mijn vrouw, want wij woon den op een betrekkelijk druk punt in Zaandam en Texel was toen nog een zeer rustig eiland, waar het vreemdelin genverkeer nog nauwelijks opviel. Van meet af aan kwamen de Texelaars mij vriendelijk tegemoet en zo raakten wij vlug ingeburgerd. Veel laten wij achter, maar vele prettige herinneringen nemen wij mee. Een ieder, die ons op ons nieu we adres, Keizer Karelweg 98, Amstel veen, wil opzoeken is daar hartelijk wel kom". Vermelden wij nog, dat notaris Mul der, in Nunspeet geboren, eerst zes jaar candidaat-notaris te Nunspeet is geweest, daarna als zodanig 7 jaar te Zaandam. Twee zoons hebben het beroep van hun vader gekozen en zijn thans even eens candidaat-notaris. Momenteel fun geert de heer W. Mulder hier als waar nemend notaris. Gaarne wensen wij namens onze lezers het echtpaar Mulder nog vele goede ja ren toe in hun nieuwe woonplaats. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper te Den Burg met bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 30 juni: De missen in Den Burg 7.30, 8.45 en 10 uur; Mis in Den Hoorn om 6.45 uur en Mis in Oosterend 7,30 u. Lof 7 uur. In de week van 1 - 6 juli: de missen om 7, 7.45 en 8.15 uur behalve op woens dag, dan 7.30 uur in Den Hoorn; op don derdag, dan 8 uur in Oosterend en vrij dag, dan 7.45 uur in Oosterend. Lof woensdag, vrijdag en zaterdag om 7.30 uur in Den Burg en vrijdag 7.30 uur in Oosterend. FILMNIEUWS CHARLIE CHAPLIN IN „GOLDRUSH" De ouderen zullen opnieuw hun vreugde kunnen beleven aan dit werk, dat in 1925 voor de eerste maal vertoond werd. Goldrush 1956 is echter niet ge heel gelijk aan de zwijgende film van meer dan 30 jaar geleden. Onder Chaplin's toezicht werd de film nl. op nieuw bewerkt. Een film vol onvergete lijke en niet te verbeteren scènes, waar door deze rolprent een van Chaplins po pulairste meesterwerken werd. „HET ROVERSNEST" Een film, waarin cowboys een belang rijke rol spelen, dus in een tijd, die al weer ver achter ons ligt. De cowboys waren noodzakelijk om een oogje in het zeil te houden, vooral omdat er altijd veedieven rondslopen. De veedieven wa ren eveneens getrainde ruiters. Het be waken van de kudde was dan ook be slist geen kinderspel, want de veedieven pleegden zich nogal vlot van hun revol vers te bedienen. In deze spannende Western gaat het bovendien niet alleen om vee, maar ook en vooral om een „schone jonge vrouw" die veroverd dient tc worden. Nederlands nieuws O.a. Negende eeuwfeest van Winsum (Gr.); Vliegende zaaiers boven oostelijk Flevoland; Internationale tenniskam pioenschappen in Noordwij k; Prinses Marijke verricht haar eerste officiële daad; De Internationale Luchtvaartshow Ypenburg. Wereldnieuws O.a.: Bij de Russische onderzoekers aan de Zuidpool; Na de bomaanslag op de dancing te Algiers; De Sultan van Ma rokko bezoekt een stuwdam; Het schouw spel van het Royal Tournement; Het paard van Koningin Elisabeth wint The Oakes. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. J. v.d. Wall Extra collecte Restauratiefonds De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 7.30 uur Ds. Waardenburg H. Doop Oosterend 9.30 uur Eerw. heer Veldhuis Maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte kerkvoogdij Deze collecte is bestemd voor de kerk van Den Hoorn. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Viering H. Avondmaal 19.30 uur Ds. Goedendorp Viering H. Avondmaal en nabetr. Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 3 en 7,30 uur Ds. D. Vreugdenhil, Zwolle in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs De Waal 11.15 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 10 uur Ds. van der Zwaag Woensdag 3 juli Zusterkring Den Hoorn Woensdag 3 juli Zusterkring Oudeschild Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k. 2 bekleden nette leun stoelen, geen eiken. Mevr. Keyser Schildereinde 49 Aangeb. een dames- en meis jesrijwiel voor 8è9 j. Schil dereinde 17 Gevr. flinke bollenpellers. S. Ros. Hoge Berg Te k. 3 vaste was tafels met marmeren opstand, compleet. Gevi. 2 closetpot ten met stortbakken Mooj, Waterplaats. Waalenburg. Tel. 332 De Koog - Te k. 2 stel goede gr. bruine over gordijnen k f 10.- en f 20,- D. M. Vlas, Oudeschild 371. Tel. 469 Te k. z.g.a.n. weckketel met houder, een partijtje weckflessen inhoud 1 I. en driekw. I. bij J. Scha- gen, Warmoesstr' 54 B.z.a. nette werkster. Adr. te bevr. bur. v. d. bl. Plm. 5000 gebruikte gele straatsteentjes te k. Tel. 197 Den Burg Te k. zw. mantel 38 40, pe troleumkachel „Leo", 3-pers. tent compleet, jazz guitaar. J Kersting Oost 098 Te k nieuwe aardappelen Dorë. v. d. Slikke, Westerweg Vermist een lam, gemerkt: rode streep over schoft en stip boven staart. M. Koorn Schilderweg B29 Te kp Villiers motorrijwiel 125 cc geschikt voor trial f 60,— brommer JLO f 75 DKW 200 cc f 125,— Zuidema, E 42a Te k spiraajmatras D. Vermeulen, Hogeberg 57 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje Dirk P. v.d Brink-Poortinga J. v d Brink Julianastraat 12 Oosterend Texel, 26 juni 1957 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Willemke Trijntje Wilma Th. Bakker-Altenburg W. Bakker Dorpsstraat 32, De Koog Texel, 25 juni 1957 Heden overleed na een kortstondige ziekte nog geheel onverwacht mijn lieve zorgzame man Michiel Veen op de leeftijd van 75 jaar T. Veen-van der Meulen Zandvoort, 26 juni 1957 Ten Kateplantsoen 5 De crematie zal plaats vinden maandag 1 juli a s. in het Crematorium te Velsen, na aankomst van trein 13,29 uur, halte Driehuis-Westerveld C. EELMAN en A. EELMAN-Barhorst betuigen namens weder zijdse ouders hun hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervon den. Eierland E 20, 29 juni Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk zeggen wij U ook namens onze ouders har telijk dank. I. Moerbeek S. Moerbeek-Koning Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- jarig huwelijk zeggen wij hiermede hartelijk dank P. J. Witte Th. Witte- van Heerwaarden 's Hertogenbosch Nog een paar zak a 12 ct. Kogerstraat 13 Notaris C. H. KINGMA ter standplaats Den Helder zal op woensdag 3 juli a.s nm 2 uur ten verzoeke van notaris G. J B. Mulder te Texel in het perceel Juli anastraat 3 te Den Burg publiek en 4 contant verkopen 3 schrijfbureaux (w.o. 1 prachtig herenbureau) tuin bank met stoelen en tafel tjes. linnenkast (mahonie) 3 kachels, 1 litsjumeaux, opklapbedden, gasstel, elektr. kookplaat, stoelen, tafeltjes, kastjes, vloerbe dekking, overgordijnen, aardappel- en fruitrekken, lampen, wastafels, spinne wiel, weckflessen en enig serviesgoed. Te bezichtigen op de ver koopdag van 10- 12 uur Wegens sportuitwisseling Keurig net meisje gevraagd voor opleiding min. leeftijd 18 jaar desnoods intern Spoorstraat 29 Tel. 3703 Anton Bands Snackbar Den Helder TE KOOP jonge kippen Oude kippen worden ingeruild P. Keyser, Gravenstr 20 Christelijke kleuterschool Den Burg Aangifte van nieuwe kleu ters die op 1 september a.s. naar de Chr. kleuterschool zullen gaan, kan geschie den in de week van 1 tot en met 5 juli a.s. bij de hoofdleidster op school. De zaak van vertrouwen Zend vroegtijdig Uw advertenties in. TOT DON DERMIDDAG VIER UUR. Welke idioot koopt nieuwe aardappelen voor 40 cent per kg als er nog beste oude red star zijn voor 10 ct per kg Ze zijn mooi hard, geen blauw, dus weinig afval. Nog plm 40 zak af te geven. N. Kikkert, Vredestein Tel. 293, De Koog Groentehal Kantoorstraat heden grote aanvoer aardbeien, kersen enz. Kom tijdig Haal onze nieuwe aard appelen aanbev. D. RAVEN zonnige Een zomerdroom in wit suêde Keuze uil 7 modellen gesloten of opeo teen Pn„/21.9° Prima roestvrije broodmesjes met golfsnede f 1,15 lepels en vorken vanaf 94 ct vindt U bij J. P. STAM Sinds 10 jaar komen wij elxe week op de Texelse markt, Sinds 10 jaar leve ren wij onze kwaliteits horloges tot 25 gulden beneden winkelprijs. Sinds 10 jaar leveren wij normale reparaties binnen een week af, terwijl u bij een ander vaak maanden moet wach ten. Sinds 10 jaar graaft een concurrent nu al aan een kuil voor ons (wat zal die al diep zijn) maar wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in. Voor winkelhorloges, wek kers, klokken, horlogeban den ver ver beneden win kelprijzen blijven wij toch elke week op de markt komen. Komt u ook eens bij ons kijken Elke week een paar extra koopjes op onze stal DE KLOKKENDOKTER Rijkserkende Uurwerkenhandel Reparatie atelier Mr. M. Bakker N. Bakker—Smit naar Pyramid Hill Victoriastreet, Victoria, Australia de sensationele sufcwtx ELEKTRISCHE KOFFIEMOLEN voor de fantastisch- lage prijs van Wat 'n gemak; wat 'n véél geuriger koffie! Haast u naar de demonstratie bi) Voor de mooiste en smakelijkste en veel goedkoper naar

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2