m Kwaliteitsmelk ook op warme dagen Iedere dag gaan gemiddeld twee boerderijen in vlammen op f- MOTOR VLOOG BOCHT UIT Vrijdagavond is de motorrijder Jn. Grisnigt, Schilderend, bij „Burgzicht" uit de bocht gevlogen. Volgens zijn duo- passagier, de heer J. van der Vis, Wever straat, zou een snel leeglopende band dit ongeluk veroorzaakt hebben. De motorrijder werd vrij ernstig aan het hoofd verwond, de duoberijder liep enige minder ernstige schaafwonden op. De motor - Ariël - werd zwaar bescha digd. De onfortuinlijke jongelui moesten zich onder doktersbehandeling stellen. TEXELAAR STUDEERT THEOLOGIE Onze plaatsgenoot, de heer G. van der Kooi, Binnenburg, slaagde aan de ge meente universiteit te Amsterdam, voor het propaedeutisch examen theo logie. GESLAAGD De heer G. Schoenmaker, Beatrixlaan, Den Burg, deed met gunstig gevolg exa men voor het installateurs-diploma van de P.B.N.A., Arnhem. AUTOMATISCHE DRINKBAKKEN BETEKENEN ARBEIDSBESPARING Een vakantieganger stond van de week met open mond te kijken naar een koe bij hoeve „De Strooppot", die ge bruik maakte van een zeer geslaagd zelfbedieningssysteem: de automatische drinkbak. Er zijn ook zulke apparaten voor het pluimvee, wat ons blijkt uit de. publikatie van het ministerie van Land bouw, welke wij hier laten volgen: De boer is in deze tijd van het jaar vrijwel altijd in de weer. Tijdens de oogst heeft hij zelfs zeer veel te doen en is hij zoveel mogelijk op het land. De vrouw van de boer moet maar zien, al dus ir. P. J. v.d. Bremer, Rijkspluimvee- teeltconsulent voor N. Brabant, onlangs voor de radio, dat zij naast de zorg voor het huishouden ook nog tijd over heeft voor het vee op de boerderij, zoals de varkens en de kippen. Zo kan het ge beuren, dat met name de verzorging van de kippen vaak wel eens te wensen over laat. Kippen zijn zeer gevoelig voor een regelmatige, goede verzorging. De voor ziening van goed drinkwater is van zeer groot belang. Vooral in de zomer neemt het waterverbruik sterk toe en kan het gemakkelijk voorkomen, dat de hennen dorst lijden. Indien men meerdere hok ken heeft - meestal zijn er wel 3 - en deze bovendien nogal ver van het woon huis liggen, moet er dagelijks heel wat met water, voer en eieren worden ge sleept. Men kan zich heel veel moeite besparen door het gebruik van droog- voederbakken met een inhoud van onge veer 50 kg, zodat men voor enkele da gen voldoende heeft. Het gesleep met water kan worden voorkomen door het aanbrengen van automatische drinkbak ken. Erg belangrijk, aldus ir. v.d. Bre mer, is de kwaliteit van het water, dat helder en zuiver moet zijn. Het is wen selijk de aanvoerleiding - het beste kan men plasticbuizen gebruiken - van deze automatische drinkbakken op de water leiding aan te sluiten. Is op het bedrijf geen waterleiding aanwezig dan is het aan te bevelen een reservoir bij de pomp of de put aan te brengen, waaraan de leiding voor het verkrijgen van druk hoger moet liggen dan de leiding in het hok. S.V. Texel Onze veteranen hebben zondag te Castricum aan het toernooi voor Vetera nen deelgenomen. In hun poule speelden ze tegen Zaandijk en in een uiterst span nende partij was Z. de gelukkigste, dat met 10 won, omdat onze aanval enige goede kansen miste. De 2de wedstrijd tegen Succes werd met 10 gewonnen, waarmede ze te laag werden aangeslagen. Het is weer een fijne dag geweest en we hopen maar dat het deelnemen aan dit toernooi een traditie blijft, maar ook dat onze Veteranen zich nauw verbonden blijven voelen aan onze S.V Maandag 15 juli houdt onze handbal afdeling haar jaarvergadering bij de heer G. J. ten Cate, R. P. Keijserweg. Als alle leden vanaf 16 jaar naast de belangstel ling voor de sport ook evenveel belang stelling tonen voor het wel en wee van deze afdeling, willen weten wat door be stuurders voor Uw genoegen wordt ver richt, dan zal niemand ontbreken en dat zou precies zijn wat we nodig heb ben. Tot maandagavond 8,30 uur. Voor een aantal leden onzer club is een ontspanning ingetreden na een perio de van intens werken om toch vooral dit jaar met goed gevolg te besluiten. Gaarne wensen we hen die slaagden van harte geluk en een goede toekomst in overeenstemming met hun idealen. Dus Ruud, Max en Martien proficiat en met hen al de anderen! goed schoongemaakt melkgeieedschap De behandeling van de melk in het warme jaargetijde, vooral in een periode van een hittegolf, zoals we die onlangs ondervonden, vraagt onze speciale aan dacht. Ieder zuivelbedrijf is er nu eenmaal op gesteld, melk van eerste kwaliteit te ontvangen, aldus ir. A. Schrooder, rijks- zuivelconsulent te Gouda in een onlangs voor de radio gehouden praatje. Ofschoon ook de boer belang heeft bij het afleve ren van prima melk, wordt dit nog lang niet algemeen ingezien. Dit is niet zo zeer in het westen van ons land het ge val, waar de melk naar kwaliteit wordt uitbetaald en de doorsnee-boer zich moei te geeft te zorgen voor goede melk. Kort geleden moest een melkfabriek in een zandgebied op één dag ruim 3.000 liter als zuur, dik en bedorven terugzenden. Sommige zuivelfabrieken ontvangen heel wat melk, die als derde-klas-melk moet worden bestempeld. Van „kwaliteitspro- dukt" is hier geen sprake. Jammer is, dat verschillende boeren zo weinig ver antwoordelijkheidsgevoel hebben en wel speciaal zij, die kunnen weten, dat hun melk voor consumptie is bestemd. Con sumptiemelkers dienen er in de eerste plaats voor te zorgen, dat ze gaaf en goed schoongemaakt melkgereedschap gebruiken. Dit moet vóór het melken met wat chloorbleekwater gedesinfecteerd worden. Ook is het van belang vóór het melken wat water bij de hand te hebben, benevens een uierdoek om de uier en tepels goed te reinigen en om de koe een stimulans te geven, opdat ze haar melk laat toeschieten. Bovendien is het nood zakelijk, dat de melk direct na het mel ken vlug wordt gekoeld tot beneden 15 gr. C. Maar behalve de veehouders moeten ook de huisvrouwen er bij warmte op bedacht zijn, dat de bakte- riën zich snel vermeerderen en de melk snel verzuurt en bederft. In melk, die niet koel is, verdubbelt het aantal bakte- riën zich iedere 20 minuten, vooral wan neer bij onzindelijk melken het aantal in het begin zeer groot is. De Nederlandse consument, aldus ir. Schrooder, heeft recht op een kwaliteits- produkt en de boer zorge er daarom voor, dat hij melk van goede kwaliteit aflevert. Verwaarloost hij de melk, dan dienen de zuivelbedrijven krasser op te treden dan tot heden het geval is ge weest, door een korting van enkele cen ten per liter toe te passen. De tuinbouw veilingen geven hier het voorbeeld; ook daar wordt voor tweede of derde soort groenten behoorlijk gekort. De Neder landse zuivelbedrijven mogen in verge lijking met de groenteveilingen niet achter blijven; de weg via de portemon- naie is de enige om nalatigen op het goede pad te brengen. Echter: beloon de man die zijn plicht doet. HET LATIJN ALS INTERNATIONALE TAAL DR. ZAMENHOF VOND TAAL VAN CICERO TE MOEILIJK EN ONTWIERP ESPERANTO ESPERANTO, DE ENIGE OPLOSSING VAN TAALMOEILIJKHEDEN Hiernaast vindt U een artikel over de wereldhulptaal Esperanto. Esperanto be tekent „Hij, die hoopt" De samensteller, dr. Zamenhof, woonde in een streek, waar men met grote taalmoeilijkheden te kampen had. Hij hoopte, dat deze hulptaal de mensheid ten goede zou ko men. Vele Texelaars weten welke moei lijkheden het geeft als je elkaar niet kunt verstaan. Algelopen winter hebben pen sionhouders een cursus in de Duitse taal gevolgd om althans tegenover de Duitse gasten niet met een mond vol tanden te blijven staan. Als ze goed beslagen ten ijs wilden komen zouden ze ook Engels en Frans moeten leren. Daar kom je niet aan toe. Dus: esperanto, maar dit moet op grote schaal worden aangepakt, te beginnen met de hogere klassen van de lagere scholen. Esperanto is naar ons gevoel even belangrijk als de NAVO of de Benelux en ook die gedachte - veilig heid - kan alleen gerealiseerd worden door het grootscheeps aan te pakken. Dat wordt dan ook gedaan, ten koste van miljarden guldens. Als ze nou voor esperanto eens een tiende deel van die kosten uittrokken. Doel blijft hetzelfde: meer begrip, groter veiligheid. De beschouwing van de bekende lati nist professor dr. P. J. Enk over de mo gelijkheden die het latijn als internatio nale taal kan bieden, heeft velen stof tot denken gegeven en vaak ook een prikkel tot reactie. Het is duidelijk dat de Gro ningse hoogleraar een vraagstuk heeft aangeroerd, dat in brede kring als hoogst belangrijk en urgent wordt gezien. Onder degenen die ons hun mening in dezen kenbaar maakten, namen de „esperan tisten" een belangrijke plaats in. Als hun woordvoerder geven wij hier ruimte aan dra. C. M. Burger, oud-diréctrice van een meisjes-h.b.s. die Franse taal en letterkunde doceerde. Wij menen dat in haar betoog tevens het standpunt van andere inzenders tot zijn recht komt. Al dus schrijft het „Handelsblad". Onder de titel „Het latijn als inter nationale taal", waarachter ik (dra. C. M. Burger), een vraagteken wil plaatsen, betoogt prof. dr. P. J. Enk, latinist van professie, dat er een internationale, neu trale taal moet komen daar de scheids muur der talen onnoemelijk veel tijd laat verloren gaan en de technische ter men, zelfs aan de meest geoefende ver talers, onnoemelijke moeilijkheden bie den. Met deze inleiding zal ieder, die inter nationale conferenties meemaakte, het roerend eens zijn. Dan roemt de schrij ver de rol die het Latijn in de Middel eeuwen en tot in de 18de eeuw voor de wetenschap speelde, 'n rol die door het Frans werd overgenomen. Een internationale taal, die zou kun nen dienen voor „vooruitgang, broeder schap en vrede" is iets, waar miljoenen wereldburgers reikhalzend naar uitzien, maar is het Latijn in staat dat te wor den? Het artikel van prof. dr. Enk is voor mij wel zéér overtuigend van het tegendeel. Hij betoogt n.l. dat na de af schaffing van de Latijnse thema op het eindexamen gymnasium in 1922 een studentengeneratie aankwam, die geen eenvoudige Nederlandse zin meer in het Latijn kon vertalen. Maar ook aan de universiteit leerden velen geen behoorlijk latijn meer schrijven". Met deze merkwaardige mededelingen GESLAAGD VOOR ULO-DIPLOMA Het ulo-diploma B werd verworven door Louis van Hoorn, De Cocksdorp, Jan Keijser, Ongeren, Kees Vlaming, Oosterend, en Dirk Smit, Den Hoorn. Het ulo-diploma A werd behaald door Maartje Backer, Oudeschild, Eddy Moojen, Den Burg, Jan Stammes, Eier- land, Nel de Waard, De Cocksdorp, Berty de Wal, Loodsmanswelvaren, en Annie Weijdt, Julianastraat, Den Burg. fmeent prof. dr. Enk zijn lezers te over- j tuigen dat Latijn als internationale taal iover de ganse wereld geleerd en gespro kken zou kunnen worden? Wanneer vele van onze Nederlandse doctores in de klassieke talen niet in [staat zijn een dissertatie in het Latijn te schrijven, hoe meent hij dan dat de •„gewone man", de leek in staat zal zijn het vloeiend te beheersen om er op in- j ternationale conferenties zijn ideeën over alle mogelijke wereldproblemen in te bespreken? De schrijver noemt met vol- doening het feit, dat hij met drie collega's classici die geen andere vreemde talen spraken in het Latijn heeft kunnen con- verseren. Voor Esperantisten doet dit (wat kinderlijk aan: zij toch zijn al jaren 'gewend met honderden buitenlanders op hun congressen te debatteren en te dis- 'cussieren en genoeglijke tafelgesprekken te voeren. Deze zomer was ik met 70 mensen uit 15 landen samen te Frasta- vallen: Scandinaviërs, Joegoslaven, Fran sen, Engelsen, Duitsers, Finnen enz. en we debatteerden na de vele lezingen vlot en geanimeerd. De jeugd kwam samen in Büssum (W. Duitsland) 300 jongeren uit verscheidene landen: de Arbeiders Es perantisten verzamelden te Beograd 600 mensen uit 19 landen, die voor het me rendeel geen vreemde talen verstaan en ze hadden geen tolken nodig. Protestants Christenen kwamen bijeen uit 15 landen in Jonköping enz. enz. en last but not least kwamen in Kopenhagen meer dan 2200 mensen uit 43 landen voor de grote jaarvergadering tezamen, waar voor volle zalen zonder vertalers door elf geleerden lezingen werden gehouden over de meest uiteenlopende onderwerpen. Dit moge tot nadenken stemmen over de culturele waarde van het door prof. Enk minachtend genoemde Esperanto, „dat internationale woorden verminkt of vervangt door op het eerste gezicht onbegrijpelijke woorden en dat een vrij ingewikkelde spraakkunst heeft". Deze „vrij ingewikkelde" grammatica van het Esperanto is in twee jaar L.S. met drie lesuren in de week in het 5de en 6de leerjaar volkomen onder de knie te krijgen, wat met het Latijn volgens de hooggeleerde na 12 jaar studie zonder Latijnse thema op het eindexamen niet mogelijk is. De Esperantogrammatica bevat weinig regels, waarop nooit uitzonderingen; het heeft geen onregelmatige werkwoorden, geen verbuigingen en telt maar twee of drie werkelijke moeilijkheden, die in een tweejarige studie makkelijk overwonnen kunnen worden. De taal is zo logisch opgebouwd uit de Europese stammen en de vorming van nieuwe woorden uit deze stammen door vóór- en achtervoegsels is zo vanzelfsprekend, dat het leren van deze taal en het hanteren ervan steeds weer een intellectueel genoegen is. Is het prof. Enk bekend, dat dr. L. L. Zamenhof, Poolse Jood van Russische origine, de schepper van esperanto, eerst zelf ook aan het Latijn heeft gedacht, maar het als te moeilijk heeft verwor pen? Hij was een zéér begaafde gymna siast, die niet alleen Hebreeuws, Rus- sich, Pools, Duits, Frans, Engels en de klassieke talen kende, maar tevens een wiskundeknobbel had? Na de mislukte poging met het Latijn, probeerde hij een taal te maken met wiskundige formules, maar ook dit plan verwierp hij, daar het niet te onthouden was. De eenvoudige Engelse grammatica bracht hem op het idee van het nog simpeler Esperanto. De gedachte van de kleine woordenschat met de ontelbare uitbreidingsmogelijk heden kreeg zijn uitdrukkingsmogelijk heid door het lezen van opschriften op huizen. Hij wist toen nog niet dat niemand minder dan de grote Franse geleerde Cartesius (Descartes) reeds het scheppen van een internationale taal zonder uit zonderingen en opgebouwd uit stam woorden met voor- en achtervoegsels had aanbevolen. Deze 17de-eeuwse ge leerde die het Latijn toch zeker goed machtig was en er zijn geleerde betogen in schreef, begreep toen al, dat het La- bij alle tien branden in ons land is één boerderij betrokken In het afgelopen jaar ontstond aan boerderijen door brand een rechtstreekse schade van 12 miljoen gulden, hetgeen één miljoen meer is dan vorig jaar. In dit bedrag zijn de bedrijfsschade en de hogere bouwkosten van de verwoeste panden niet inbegrepen. De werkelijke schade is dan ook ongeveer viermaal zo hoog en bedroeg bijna 50 miljoen gulden, aldus ir. G. J. A. Bouma, rijksconsulent voor de Boerderijenbouw in een onlangs voor de radio gehouden praatje. Bij alle tien branden in ons land is één boerderij betrokken, maar de schade is één kwart van alle brandschade, door dat brand op de boerderij in de regel zo'n grote omvang aanneemt.... Per dag branden in ons land gemiddeld tijn alleen een taal en dan nog slechts een schrijftaal voor geleerden kon zijn. In mijn veeljarige praktijk als docente bij het M.O. in het Frans weet ik hoeveel moeilijkheden deze van het Latijn stammende taal voor de Neder landers oplevert en hoe moeilijk het is zich in deze levende taal uit te drukken, hoe moeilijk en tijdrovend het is de kinderen de grammatica, de series on regelmatige werkwoorden te leren en te doen toepassen. Hoe stuntelen we van het Engels in het Frans of Duits en moeten erkennen, dat we er zo vaak om heen praten, door gebrek aan talenken nis en doodmoe worden door de in spanning, die het debatteren in één of meer vreemde talen ons kost of we zitten ons te vervelen aan de kostbare vertaalapparaten, waardoor je soms te horen krijgt: Nu gaat de spreker zo vlug dat ik hem niet volgen kan. Er is maar één oplossing en dat is Esperanto: er zijn geen werkelijke con currenten met zijn vertaalde wereld literatuur uit meer dan 25 landen, met goede periodieken op literair, weten schappelijk en technisch gebied, met meer dan 110 vakwoordenboeken, met geregelde radiouitzendingen van 19 ver schillende stations. Esperanto is in de bijna 70 jaar van zijn bestaan uitgegroeid tot een vol waardige taal, waarin alle onderwerpen besproken kunnen worden. Het is een neutrale taal, die geen psychologische weerstanden oproept bij de volkeren van verschillende kleur of politieke richting: ze is door Oosterlingen en Westerlingen in korte tijd te leren en bewees interna tionaal al zeer goede diensten voor een groeiend onderling begrip, een taal waarin men met zijn vroegere vijanden kan praten zonder enig gevoel van gêne. En daarbij een taal, die een pracht voor bereiding vormt voor het aanleren van de vreemde talen en volgens het zeggen van exact-aangelegden ook voor de wis kunde. Op het gebied van de taaleenheid nam de Unesco op haar 8ste zitting te Monte video in december 1954 een resolutie aan, waarin zij het Esperanto als de op lossing van het internationale talenpro bleem erkende en een permanent verte genwoordiger van de alle Esperantisten- organisaties overkoepelende wereldver- verenging, de Universala Esperanto Associo, (U.E.A.) in haar midden opnam. Laten wij Nederlanders medewerken „de weg tot elkaar" effen te maken door een van de meest nodige en nuttige in strumenten tot beter onderling begrip, de internationale taal die de Unesco aanbeveelt, te steunen, te leren en te eisen, dat ze aan onze kinderen geleerd wordt, opdat ze mede daardoor betere wereldburgers worden. twee boerderijen af. Volgens deskundi] gen wordt de helft van het aantal boei derijbranden veroorzaakt door onoplel tendheid, onvoorzichtigheid, nalatigheid en door spelen met vuur door kinderei Spelen met vuur alleen al is oorzaak v; één vijf de van alle branden op de boei derij Het is daarom noodzakelijk zich ern| stig te bezinnen op het voorkómen deze jaarlijkse, grote vernietiging. Men nog steeds onvoldoende doordrong! van de noodzaak voorzichtig te zijn zijn gezond verstand te gebruiken. T< veel worden uit sleur, onbekendheid zorgeloosheid talloze onachtzaamhed< begaan, omdat er nog nooit wat is gi beurd en men zelf nog nooit brand heel gehad. Tot het te laat is en niet allee: de boerderij, doch misschien ook men senlevens verloren gaan. Was een boer derij altijd al een gemakkelijk brandbaa gebouw, met de tegenwoordige hulpmid delen, zoals benzine, trekkerpetroleura wasbenzine en flessengas is het brandge vaar nog aanzienlijk toegenomen. Dez< stoffen zijn, bij onoordeelkundig gebruik uitermate gevaarlijk. Bijvullen vai, trekkers moet, zo enigszins mogelijk, ii de buitenlucht geschieden. De motor maj nimmer draaien tijdens het vullen. Om langs, aldus ir. Bouma, was ik er getuigt van, dat op een boerderij inderhaast eei trekker met draaiende motor werd bij' gevuld; in een oogwenk sloegen de vlam men meters hoog uit en slechts op he nippertje werd door grote tegenwoordig heid van geest en door aanwezigheid vai de juiste blusmiddelen lichamelijk letse en een grote boerderij brand voorkomen Dit gebeurde op het bedrijf van een all voorzichtig bekend staande boer, waai men als regel eerst de motor afzette. De uiterste waakzaamheid blijft daarom al tijd geboden. Men mag dan ook nooit te nimmer bij het bijvullen van de mi toren roken, ook niet na het sluiten vai de brandstofhouders. Anders zou het kunnen vergaan als een andere, overi gens zeer zorgvuldige, boer, die na het bijvullen van de benzinemotor van ziji melkmachine en zorgvuldig afsluiten var beide doppen, door het opsteken van ziji pijp nauwelijks zijn eigen leven kon red den en zijn gehele veestapel en zijn boer derij in vlammen zag opgaan. GEVONDEN EN VERLOREN periode 1 tot en met 8 juli 1957 Gevonden: ceintuur van jurk; gerui kinderrokje; 2 paar klompsloffen; 1 pak je DE thee (ruitmerk); bruine port.; da mespolshorloge „Voresta"; blauw kinder jack; zwart zwempak; rode port. mei inhoud; kinderkous rood-wit-groenB brillenkoker grijs en zwart; damespolsH horloge; rood - zijden sjaal; damespolsf' horloge „Evita" (De Koog); contactsleuffl tel „Opel" (De Koog); groene boodschapfcl pentas (Oudeschild); twee groene étuigl voor hengels (Oudeschild); bruin lerei*' damesportemonnaie (Oudeschild). Verloren: broche met 2 hondjes; rood blauw geruite rok; zilveren armband 1 paar donkerbr. dameshandsch.; rode damesport. met rits; rond herenpolshor loge „Precyl"; plastic damesregenjas zonnebril zwaar donker montuur; Egyp tisch linnen regenjas; leesbril in groei étui, grote sleutel met groen koord; wiel dop van Thaunus; 2 snelbinders zwart en grijs; bruine actetas; zwart stalen huis sleutel; te De Koog: zandkleurig étu voor bril; blauw wollen jongensvest zonnebril met beige étui; gouden sier speld; 1 paar beige kinderschoentjes. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 16.00 tot 18.00 uur. ZELDZAAM AANBOD Niemeijer kreeg een aanbie ding van drie grote partijen supei Virginia uit Amerika en Niemeijer kocht die tabak. Dat zit nu in de Sterling shag, waardoor Sterling verreweg de kampioen'is. Doe er uw voordeel mee Augurken voor de inmaak verkrijgbaar bij F. Buijsman Zn. Den Burg - Te k 1 ste! grote glazen deuren f 15,- J. Snitjer, Oudeschild 97 tel. 462 Te koop aangeb. een houten electrische wasmachi ne, old finish theemeubel, klok en vliegenkast. Adr. te bevr. bur. v. d. bl. Te k. 1 sterk kippenhok 8 vierk. m oppervl. en enige pakkisten, sterk. K. de Jong Oudeschild 32 Te k. gevr. wandelwaeentje M. Vlaming, Bosweg 13 Ooster end Gevr. een croquet spel moet compleet en gaaf zijn. Keijser, Kogerstr. 42 Tek. 1 windbuks 5,5 m.m. z.g a.n. F. Koper Eierland Flinke werkster gevr. voor direct. Drogisterij W. Bakker. We- verstr. 32 Den Burg Tek. nieuwe zomerjapon wegens te kleine maat 42 - 44. Wil- helminalaan 94 - Te k. elek trische wasmachine met hand wringer. W. Maas Gravenstr. Den Burg Te koop gevr. pomp no 2 i.g st.z.J v. d. Berg Tel. 223 Dennen Van 27 juli tot 2 aug. kinderkamp 8 - 13 j. in .'t Brandpunt" Doorn Inl bij Paula Terpstra, Zd. Haffel Tel 536 - Te k. 4 clubjes, I dekplaat (marmer) 1 werktafel. gr. spiegel. Te bevr. S26a n b. Oudeschild Wie heeft mijn linker gum mielaars gevonden Graag even bericht. D. Westerlaken P.H. Poldei H16a Aangeb. rode bessen voor de inmaak Zelf plukken. Rijk, Warmoes- str. 65 Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God ge ven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Adriana Christina (Jeannie) W. Trap G Trap Eelman Riet en Martha O 12, Oosterend Texel 5 juli 1957 Tijdelijk adres: St Lidwina- ziekenhuis Den Helder. Met diepe droefheid' delen wij u mede, dat t heden na een Kortej ongesteldheid, voorzienH van de laatste H H.[ j Sacramenten der Ster venden, is overleden^ 3 onze lieve moeder, be huwd groot- en over- grootmoeder Cornelia Maas wed. van W Bakker Wz in de ouderdom van 771 jaar. Fan Bakker Den Burg, Westerweg 10a Texel, 6 juli 1957 De gezongen uitvaart dienst heeft plaats he denmorgen 9 uur in de parochiekerk van de H. loannes de Doper te Den Burg, waarna be grafenis op het R.K. kerkhof aldaar

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2