Extra Herman Nijpels Telefoontechniek Douwe Egberts Weiclepompen JAN AGTER Rijwielen te huur VVV Texel afd. De Cocksdorp Hedenavond tobbesteken PIET T/ROEGOP ¥'T,SINV4&CR™ De Emaillekoning De Emaillekoning Strijdt mee om de man en de vrouw Wilt U Burgers E.N.R. Rijwielhandel A. Kievit IVOOPl es aanbiedingen 1 J neren en ion Vele voordelige en mooie heren en jongenskleding liggen voor u klaar Nu nog voordeliger dan anders De zaak voor echte koopjes TELEVISIE een mooi vak voor nu en voor de toekomst. Rijwielhandel A. Kievit Gijs de Peur Sensatie Sensatie aan de dijk om 7,30 uur Na afloop als klap op de vuurpijl Koppelwedstrijd Sensatie Sensatie IEDERE MAANDAG OP DE MARKT met schoenen, laarzen, regenkleding, kruipbroeken, werkschoenen, rubber klompen, plastic sandalen, basketball en gimschoenen, alle soorten zomerschoe nen. Wij geven maandag op alle soorten zomer schoenen 10 pet Korting Speciaal in lederen motorkleding. Puime keuze en lage prijzen. Vl„l;„ Telefoon K 2267 - 588 rimcx oor deug Maandags op de markt. Agent D. J Wessels, De Koog K 164 Bungalow brengt maandag 6 borrelglaasjes samen 0,69 Porselein boterliambord slechts 0,38 Gekleurde diepe en platte borden 0,48 Prima plastic emmer 10 liter 3,75 Royale plastic bak nu 2,45 en verder onze bekende sortering Daarom maandag naar Den Hoorn Den Hoorn Dinsdagavond 8 uur Op veelvuldig verzoek Ie ronde voor leeftijd boven 35 jaar o.l v Maestro Geraldo di Coeverti Den Hoorn Den Hoorn er zeker van zijn een liclitlopend rijwiel te kopen, koop dan een Prijzen vanaf f j65,— compleet Goedkope weidepompen kunnen wij leveren voor f 165,50. De prijs voor de „Utina"-weidepomp blijft f 180,-— Smederij DE WIT, Den Hoorn tei. 212 om T7 CU UiUUlC Spoorstraat hoek Koningstraat üen Helder Dank zij een speciaal Antenne- systeem voor de Irnsumse zender j kunnen wij een goede ontvangst garanderen RADIO-ELEKTROTECHNISCH BUREAU Steenenplaats 7 telefoon 46, Den Burg Voor hen, die een technische inslag hebben, maar geen diploma bezitten, bestaat er een kleine mogelijkheid om bij PTT te worden aangestelo. Beloning volgens Rijksregeling. Flinke vakantie (min. 15 werkdagen) 4% vakantiegeld. Inlichtingen bij de chef afd. Personeel, Nieuwe Gracht 5, te Haarlem. DIRECTEUR TELEFOONDISTRICT HAARLEM. Bij de technische dienst van het Telefoondistrict Haarlem ligt een goede toekomst voor jongelui met diploma Lagere Technische School. 'cugdigc krachten worden geplaatst in het leerlingstelsel Tn ontvangen bij gebleken geschiktheid een opleiding tot monteur PTT. Zelfstudie geeft daarna Je mogelijkheid om goed vooruit te komen. Gegadigden boven 21 jaar ontvangen bij gebleken geschiktheid en indien zij in het bezit zijn van het diplorm adspirant VtV/B eveneens een verdere opleiding tot monteur P T T. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Ccylon melange 108 et PicKwick theezak,eS j De fijne geur en smaak van Pickwick Thee worden volmaakt beschermd door een speciale olumlnlum- blnnenverpakklng Als schipper en fokkemaat na een tocht over het water even aanleggen, smaakt een kop Pickwick Thee beter dan ooit. De fijne geut en de heerlijke smaak van deze Engelse melange maken de rustpauze tot een ware verkwikking. Uit of thuis... in ieder seizoen... er gaat niets boven een kop Pickwick Thea, de speciale Engelse melange van Douwe Egberts! FEUILLETON door J. G. J. Bax 35. „Lees jij die brief 's effen, het gaat over mijn broer Aai, die ligt ergens in een ziekenhuis in Duitsland, maar ik kan het niet lezen. Er staat iets van een arts en een Krankenhaus in. Hier lees voor, misschien is-ie al dood". „Even mijn bril opzetten, zo". Aandachtig be studeerde Leen de brief. „Ja, het is zo Gijs". „Is-ie dood?" klonk het op ang stige toon. „Nee, dat weet ik niet, maar arts en krankenhaus dat klopt". „Ja, dat weten we al, maar lees toch voor, man". Aarzelend begon Leen: Seer ge- heerte Herre". „Ja, dat ben ikke". Eer biedig keek Leen hem over zijn bril aan. „Verder", vervolgde Gijs ongeduldig. „Het is zulk gek Duits" „Is het Duits of niet?" „Ja, dat wel, maar. „Nou dan, jij ken toch Duits? Je heb er altijd zö over opgeschept". „Ja, dat is bepaald Hoogduits, dat ken ik niet, dat spreken ze niet" „Hiér die brief dan". Vernietigend keek hij Leen aan. „Hoge Duits, zeg maar liever, dat je er ook geen fluit van ken". „Toch wel, maar „Ja, het is goed, maar wie ken hem dan voor mij lezen, ik mot toch we ten...." „De dominee", viel Leen hem in de rede. „De dominee. De dokter, ja de dokter zal me helpen". Voort holde Gijs naar de Dorpsstraat, waar hij hijgend en transpirerend aan de bel trok. Verschrikt zag het meisje hem aan. Kan ik dokter effe spreken?", bracht hij er met moeite uit. „Is er wat gebeurd, heb je wat?" „Nee, Aais!" „O, wacht dan maar even, ik zal het dokter vragen". „Zo, Gijs, dat is voor het eerst", ont ving de dokter hem. „Ga er maar even bij zitten. „Zenuwachtig ging Gijs, de ene hand zijn pet, in de andere de nood lottige brief, tegenover de dokter zitten. „Wat is er gebeurd?" „Niks, dokter, ik heb allenig een brief van mijn zoon gekregen, dat mijn broer Aai in Keulen in het ziekenhuis ligt en ik ken hem niet lezen". „Niet lezen?" „Nee, hij is in het Duits, in het hoge Duits volgens Leen en nou ben ik zo bang. „In het Duits", viel de dokter, die er geen touw aan vast kon knopen, hem in de rede. „Ja, dokter en nou had ik wil len vragen of U mij zou kunnen zeggen wat er in staat". „Geef dan maar eens hier". Verwonderd zag de dokter van de brief op. „Maar die brief is toch niet van je zoon? Die is van een advocaat!" „Ja, dokter, die brief heeft Arend doorgestuurd, maar van een advocaat, hij is toch van een dokter?" „Weineen, van een advocaat, ook wel doctor, maar in de rechten. Doctor Jurist, zoals dat op zijn Duits heet". „O, wij dachten, dat-ie van dpkter Juriaan was, maar wat heeft die man met een krankenhaus te maken?" „Niks Gijs, dat heeft hij van een andere dotker, een echte dokter dan gehoord". „Nog 'n dokter, dokter? vroeg deze verbaasd. De dokter las thans met aandacht de brief, zag daarna met een ernstige blik naar Gijs. „En dokter, wat is er nou met Aai? Hij is toch niet. „Nee, dat niet, maar hij is toch wel ernstig ziek, hou oud is je broer? „Effe kijken". Zachtjes zat Gijs te re kenen. „Ik schat vijf en zestig, maar wat schrijf-ie nou eigenlijk en wat heeft die advocaat er mee te maken". „.Ik zal je precies zeggen wat hij schrijft. Je broer heeft een beroerte gehad aan boord van zijn schip en ze hebben hem in een zie kenhuis gebracht in Bingen, waar zijn schip in de buurt was. De dokter, die hem behandeld heeft, achtte het zijn plicht zijn familie te laten waarschuwen, hoewel er geen direct levensgevaar is. Dat is alles". „Maar was heeft die andere dokter, ik zal maar Juriaan zeggen, er dan mee te maken, dokter?" „Ik veronderstel, dat die advocaat zaken voor je broer deed en dat ze hem gewaarschuwd hebben, waar schijnlijk heeft men zijn adres in je broer's papieren gevonden. Wat deed je broer?" „Hij had een Rijnaak en woont er zelf op". „Heeft hij kinderen?" vroeg de dokter verder. „Nee, hij is weduwnaar en nooit kinderen gehad en nou een beroerte dat is toch lelijk, hè dokter?" „Ja, dat is altijd gevaarlijk". „Dan ga ik naar hem toe, die arme Aai, is dat ver dat ziekenhuis?" „Bingen, ja een dag per trein zowat". „Dan ga ik morgen, maar hoe kom ik allenig in Bingen?" „Heb je een pas, Gijs?" „Een pas voor dat zieken huis?" „Nee, om over de grens te ko men". Ongelovig keek Gijs de dokter aan. „Ik koop toch een spoorkaartje". „Ja, maar een pas met je foto moet je ook hebben, anders kom je Duitsland niet binnen". „Maar ik ga toch allenig maar naar Aai kijken!" „Een pas moet je toch hebben, geloof me nu maar, Gijs". „Waar kan ik die kopen?" „Die moet je op het raadhuis aanvragen, heb je een foto?" „Ja, in mijn schuit een mooie grote op mijn fiets". „Nee", zei de dokter glimlachend, „je moet pasfoto's hebben, van die kleintjes, ga nu vanmiddag nog naar de stad en laat er een paar maken, die neem je dan mee naar het raadhuis hier en je vraagt een pas aan. Je laat die brief maar zien, dan krijg je hem misschien vlugger". Teleurgesteld nam Gijs de brief van de dokter terug. „Kan ik dan morgen niet op het spoor, dokter?" „Dat zal niet gaan". „En als Aai dan erger wordt?" „Ja, dat zou natuurlijk mogelijk zijn, maar dan zou de advocaat telegraferen, dat heb ik je nog vergeten te zeggen. Dus zolang er geen telegram is, behoef je je niet ongerust te maken". „Mag ik dan, als ik last met die pas heb, asjeblieft nog 's komen, dokter, want ik zit ook nog met dat spoor". „Goed, en ik zou je ook aanraden hier vast wat Marken te kopen. Als je van middag toch in de stad bent, dan ga je even langs het reisbureau vlak bij het postkantoor. Aangezien Gijs nog geen aanstalten maakte om op te stappen en de tijd van de dokter beperkt was, stond deze op. „Had je nog wat willen weten?" „Ja, dokter", klonk het aarzelend, „spreken ze in Duitsland allemaal Duits?" „Na tuurlijk". „Allemaal het hoge Duits", in formeerde hij verder met een angstig ge zicht. „Nee, niet allemaal", lachte de dokter. Opgelucht stond Gijs op. „Dan vraag ik of Leen meegaat, want allenig ken ik ze toch niet verstaan". „Wie is Leen?" „Mijn vriend, die heeft vroeger gevaren. Die kan het wel praten, maar niet lezen". „Dat zou ik zeker doen". „En Gijs", vroeg Leen, „Aai heeft een beroerte gehad en die Jurriaan is geen dokter maar advekaat en dat kranken haus is niet in Keulen, maar in Bingen en ik mot een pas hebben en marken van het reisbureau en er nog een echte dokter die zal tillegraferen", lichtte Gijs hem in één adem in. „Een beroerte, dat is lelijk", toonde Leen zijn medeleven, „maar waarvoor moet je een pas en de rest hebben". „Ik ga naar hem toe; heb jij een foto, Leen?" „Ja, die van verleden jaar, hier voor het huis met zijn allen". „Nee, van jou alleen". „Ja, er hangt er beneden nog eentje in de kamer". „Hoe groot?" „Zo", wees Leen. „Die is veel te groot, ik bedoel van die kleintjes, zulke!" en met twee vingers gaf hij de maat van een postzegel aan. „Nee, zo klein heb ik ze niet en die bestaan ook niet". Meewarig keek Gijs hem aan. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4