PROBEER M NESCAFE f.126 'srnK Gijs de Peur ëinê- SOCIALE VERZEKERING VOOR HUISPERSONEEL (Vervolg) Enkele voorbeelden In ons vorig artikel over dit onder werp hebben wij de verzekeringsplicht en de premie-inhouding behandeld. Thans willen wij enkele voorbeelden ge ven, waarbij de cijfers volkomen wille keurig zijn. Het loon dat wij als voor beeld nemen is dus uit de lucht gegrepen. 1. Een werkster komt gedurende drie ochtenden in de week. Haar loon is 4,per ochtend. Volgens de tabel voor uitwonend personeel is de premie A.O.W. die over dit loon moet worden betaald 0,28 per dag. Loonbelasting is over dit loon niet verschuldigd. 2. Een morgenmeisje komt iedere mor gen en verdient per week 25,Voor het middagmaal verdwijnt ze weer, zo dat ze dus geen loon in de vorm van een middagmaaltijd of een koffiemaaltijd geniet. Volgens de tabel voor uitwonend huis personeel is de premie A.O.W. over een loon van 25,per week 1,74. Loon belasting is ook hier niet verschuldigd. Daar het meisje op meer dan 5 dagen per week bij dezelfde werkgever komt werken, is zij verzekerd ingevolge de ziektewet en het ziekenfondsenbesluit. Op haar loon zou dus 3.1% premie kunnen worden ingehouden. Dit wordt door het personeel echter in de regel niet geaccepteerd. Men wil een rond be drag ontvangen en het is de bedoeling dat het afgesproken loon ook volledig wordt uitbetaald. De sociale lasten zijn dus geheel voor rekening van Mevrouw. In feite ver dient dit meisje dus niet 25,maar 27,84. Over laatstgenoemd loon be draagt de totale premie die eigenlijk door de werknemer moet worden betaald, 2,84. Zoals wij in het vorig artikel reeds opmerkten, doet het niet ter zake of de premie al dan niet op het loon wordt ingehouden. Eenvoudigheidshalve kan de premie A.O.W. en de loonbelas ting worden bepaald naar het uitbe taalde loon. 3. Een vriendinnetje van het meisje uit voorbeeld 2 werkt ook iedere dag, maar blijft tot 3 uur 's middags. Haar loon is NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA kreeg Pimba 'n kostbare ring Pimba laat Bombas de ene toer na de andere verrichten en het publiek is geestdriftig. Ook de sheik ziet met ver bazing, wat Pimba de olifant laat doen. En Bari is vanavond op zijn best. Hij doet de vreemdste dingen en het gescha ter van de mensen is niet van de lucht. Als ze aan het laatste nummer beginnen, vraagt Pimba stilte. Dit heeft hij nog nooit gedaan waar andere mensen bij zijn en het is erg moeilijk. Onder geen voorwaarde mag de olifant nu schrikken van geroep of gelach, anders mislukt het. Hopla, Bombas, klinkt het dan. De oli fant heft langzaam zijn voorpoten om hoog. Dan tilt Pimba Bari op zijn schou ders en met een aardige sprong staat hij boven op de olifant. Deze steekt zijn slurf omhoog, waaraan Pimba zich met een hand vasthoudt. Bari staat nog steeds los op Pimba's schouders. Men wil al klappen maar Pimba beduidt, dat men nog even stil moet zijn. Dan heft Bombas ook één van zijn achterpoten van de grond. En Pimba en Bari buigen voornaam naar de sheik. Een daverend applaus breekt los. Pimba moet weer bij de sheik komen, die hem als bewijs van dank een prachtige gouden ring met edelstenen ten geschenke aanbiedt! (Wordt vervolgd). 35,per week. Bovendien krijgt zij een warme maaltijd. Ook in dit geval moet de tabel voor uitwonend personeel worden toegepast. De premie A.O.W. be draagt volgens deze tabel 2,46 terwijl de loonbelasting 1,32 per week be draagt. Met de geldswaarde van de war me maaltijd behoeft geen rekening te worden gehouden. 4. Een hulp in de huishouding is intern en verdient boven de kost en inwoning 75,per maand. Hier moet de tabel voor inwonend huispersoneel worden toegepast. De premie A.O.W. bedraagt nu 8,58 per maand, terwijl geen loon belasting verschuldigd is. 5. Voor de premie A.O.W. zijn geen vrijgestelde bedragen. Over elk loon, hoe laag ook, moet premie worden be taald. Wij herhalen hier echter dat huis personeel, dat in de regel op niet meer dan 2 dagen per week bij dezelfde werk gever werkt, niet verzekerd is. Over het loon dat aan dergelijk personeel wordt betaald is dus geen premie verschuldigd. De loonbelastingtabel begint voor uit wonend personeel bij een loon van 123,51 per maand, 28,51 per week en 4,76 per dag en voor inwonend perso neel bij een loon van 78,01 per maand, 18,01 per week en 3,01 per dag. Welke formaliteiten? Voor de loonbelasting en de premie A.O.W. moet men de nodige formulieren aanvragen bij de Inspecteur der Belas tingen binnen wiens ambtsgebied de werkgever woont. Zier hiervoor het aan slagbiljet personele belasting. Op Uw aanvrage zendt de Inspecteur U toe een loonbelastingkaart voor huispersoneel, een premietabel en een toelichting. De tabel is zo ingericht, dat U daaruit kunt aflezen hoeveel premie en loonbe lasting U moet afdragen als U geduren de een vol half jaar iemand in dienst gehad hebt die steeds hetzelfde loon heeft genoten. De afdracht van premie en loonbelasting geschiedt eens per half jaar. Daarvoor zendt de Inspecteur der Belastingen U automatisch omstreeks 1 juli en 1 januari een aangifteformulier toe. Het" invullen van de loonbelasting- kaart is zeer eenvoudig. De toelichting wijst U daarbij de weg. De premie voor de ziektewet en het ziekenfondsenbesluit moet worden betaald aan de Bedrijfs vereniging voor Detailhandel en Am bachten, Maliebaan 34 te Utrecht (in de wandeling de Detam genoemd). Bij deze bedrijfsvereniging moeten alle werkgevers zich aanmelden die huisper soneel in dienst hebben en die uit hoofde van hun bedrijf of beroep niet reeds bij een andere bedrijfsvereniging zijn aan gesloten. Van deze bedrijfsvereniging ontvangt U na afloop van het kalender jaar een formulier waarop U moet in vullen de persoonlijke gegevens van het personeel, het uitbetaalde loon, en de z.g. verstrekkingen in natura (ontbijt, warme maaltijd e.d.). Na verloop van tijd ontvangt U dan een premienota. Met deze nota kan ook worden verrekend de waarde van de schutbladen van de zie kenfondscouponboekjes, die U in het be treffende jaar hebt gekocht. Deze schutbladen hebben dus de gelds waarde die er op vermeld staat, zodat U ze zorgvuldig dient te bewaren. Ziekenfondscoupons. Bij elke uitbetaling van het loon moet ook een ziekenfondscoupon worden ge geven. Naar gelang van de periode waarover het loon is berekend, worden week- of maandcoupons gebruikt. De i couponboekjes zijn verkrijgbaar op de postkantoren en bij de kantoren van de Raad van Arbeid. De ziekenfondscoupons behoeven uiteraard alleen te worden ge- geven, als het personeel verzekerd is in- gevolge het ziekenfondsenbesluit. (Nadruk verboden) I BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. I Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 9.15 10.25 11.55 13.05 15.30 16.25 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 10.35 11.40 13.25 14.20 16.45 18.25 19.35 Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 10.25 14.00 16.00 18.25 20.30 Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00 17.15 19.30 21.30 MACHINES VEROVEREN DE LANDBOUW VAKKENNIS EERSTE VEREISTE IN DE LANDBOUWMECHANISATIE De vijftigduizend landbouwtrekkers, die op het ogenblik in ons land in be drijf zijn, hebben een gezamenlijke waarde van ongeveer 400 miljoen gulden. Men heeft becijferd, dat de waarde van de werktuigen en wagens, die bij de trekkers gebruikt worden, ongeveer 1500 miljoen gulden bedraagt. Dat betekent dus, dat er op het ogenblik in de land bouwmechanisatie door de boeren een gezamenlijk kapitaal van ongeveer 2 miljard gulden is geïnvesteerd! Men mag aannemen, dat er ieder jaar 1/10 deel van dit machinepark ver nieuwd moet worden. Dat wil dan zeg gen, dat de landbouwers per jaar voor vernieuwing ongeveer 200 miljoen gulden uitgeven. Als de landbouwmechanisatie- duren en die allebei op de praktijk zijn gericht. De cursus „landbouwwerktuigen en landbouwmotoren" is bedoeld voor hen, die op een landbouw school of een cur sus al onderricht op dit terrein hebben gehad. De lessen op de praktijkschool sluiten daar op aan. Er wordt geoefend met verschillende typen werktuigen en motoren en men leert er de eenvoudigste storingen zelf opheffen. De tweede cursus „Trekkerbestuurder" is toegankelijk voor hen, die het theore tische gedeelte van de opleiding voor „trekkerbestuurder le klas" met goed resultaat hebben gevolgd. De belang rijkste onderdelen van de trekker en hun afstelling worden grondig behan deld en bovendien wordt er geoefend in het aanspannen en afstellen van de meest voorkomende werktuigen en in het zelf verhelpen van niet al te ernstige bedrijven er door deskundig onderhoud in slagen de trekkers en de werktuigen één jaar langer in goede conditie te hou den, dan levert dat per jaar dus een be sparing op van niet minder dan 20 mil joen gulden! „Een goede vakkennis is de basis voor een goede service aan de landbouwers", zeggen de smedenpatroonsorganisaties. En zij laten 't niet bij de woorden alleen, maar doen ook veel voor goede vakop leidingen. De stichting vakopleiding „Smecoma" (een afkorting van smeden-, constructie- en machinebedrijven) ver richt op dit gebied baanbrekend werk. In 1947 werd het eerste Smecona-di- ploma „Landbouwwerktuigen" uitge reikt. Sedertdien zijn in allerlei plaatsen door het gehele land verspreid ongeveer 200 cursussen in landbouwwerktuigen kennis gehouden en ontvingen reeds 2100 geslaagden het diploma. Deze cursus heeft, zoals de naam al aangeeft, vooral de werktuigen - van paardenploeg tot en met maaidorser! - tot onderwerp. Met cursussen „tractoren" werd enkele jaren later een begin gemaakt. Deze cur sussen, die overal gegeven kunnen wor den waar voldoende belangstelling be staat, worden besloten met een praktijk opleiding van een week op de „Praktijk school voor landbouwmechanisatie" in Slootdorp, in de Wieringermeer. Op deze school wordt het slot-examen afgeno men; juist enkele weken geleden werd er het duizendste diploma „Tractoren" uit gereikt. Praktijkcursussen voor landbouwers Deze cursussen zijn in de eerste plaats bedoeld voor landbouw-smeden en voor het personeel van de landbouwmechani- satiebedrijven. Maar ook voor de land bouwers zelf en hun personeel worden cursussen gegeven op de Praktijkschool, die ruim drie jaar bestaat en haar be staansrecht al dubbel en dwars bewezen heeft. De jonge landbouwers en het landbouwpersoneel kunnen kiezen uit twee cursussen, die allebei een week mankementen. Aan de Praktijkschool is een internaat verbonden met slaapplaatsen voor 30 personen. De cursisten - tot nu toe werden er ongeveer 3000 „afgeleverd" - zijn er dus een week intern. Volledige vakopleiding Zo wordt er dus door de smedenpa troons, in nauwe samenwerking met de werkgevers- en werknemers-organisaties veel gedaan om zowel de landbouwsmid als de landbouwer de overgang naar de mechanisatie in zijn bedrijf gemakkelij ker te maken. Er is intussen ook een volledig opleidingsplan gereed gekomen voor een nieuwe generatie, die zich in de landbouwmechanisatie wil bekwamen. Op steeds meer lagere technische scho len (ambachtscholen) in de landbouw streken van ons land is er na de 2- of 3-jarige cursus een z.g. „kopklas" inge voerd, die de leerlingen een eerste op leiding bijbrengt voor landbouwmecani- ciën. Deze kopklas duurt een jaar en wordt besloten met een examen voor „leerling landbouwmecaniciën". De jon gen kan dan in een landbouwmechanisa- tiebednjf gaan werken volgens een z.g. leerlingenstelsel en 1 dag per week of op een avondcursus aanvullend theore tisch onderwijs ontvangen, waardoor hij opgeleid wordt voor het diploma „adspi- rant landbouwmecaniciën". De opleiding wordt dan gesplitst: de jongeman kan kiezen uit een leerling stelsel-opleiding voor 2e landbouwmeca niciën of voor 2e trekkermecaniciën. Hij kan ook beide cursussen' volgen en ont vangt dan het diploma 2e veldmecaniciën dat hem de weg opent naar een zelf standige vestiging als ondernemer in het landbouwmechanisatiebedrijf, na het volgen van een patroonsopleiding. Tenslotte is er nog de mogelijkheid om verder te studeren voor de diploma's le landbouwmecaniciën of le trekkermeca niciën. Deze twee diploma's samen geven recht op het diploma le veldmecaniciën, S.V. Texel Het voetbalseizoen nadert met rasse schreden en we zullen ons terdege moe ten indenken dat we klaar moeten zijn en zorgen dat de start ons vertrouwen geeft. Voor alles is nodig, dat we ons bewust zijn, uit clubliefde en waardering voor de sport, alles te geven wat moge lijk is. A.s. zondag wordt begonnen met de voorwedstrijden voor de KNVB-beker en gaat Texel 1 naar BKC. Er zijn nog een aantal spelers met vakantie, maar toch verwachten we een goede partij voetbal. Vertrek met de boot van 4 uur. Vanaf deze plaats onze hartelijke ge lukwensen voor het bruidspaar Drijver- Agter. Een zonnige toekomst toegewenst namens de gehele SVT-familie. Voor onze belangstellenden volgt hier Texel's competitieprogramma. Het oefen programma kan nog gewijzigd worden, omdat zowel Texel 1 als Zilvermeeuwen voor de beker moeten spelen. Alleen als beide elftallen zouden verliezen, kan op 25 aug. Texel-Zilvermeeuwen doorgaan. Op 15 sept. begint de comp. met Texel- Hollandia T.; 22 sept. Texel-Helder; 29 sept. WGW-Texel; 6 okt. Texel-Limmen; 13 okt. BKC-Texel; 20 okt. Texel-RFAFC; 27 okt. DTS-Texel, 3 nov. Texel-Vios; 10 nov. VZV-Texel; 17 nov. vrij; 24 nov. Texel-Succes; 1 dec. Texel-JVC en 8 dec. weer Hollandia T.-Texel. Woensdagavond speelde Texel's jeugd tegen HSC, Heiloo: Adsp. a-HSC a 5—2; adsp. b-HSC b 0—9; Jun. a-HSC jun. a 10; jun. b-HSC jun. b 0—8. HSC kampeert hier en maakte van de gelegenheid gebruik haar krachten te meten. Jammer genoeg, dat een groot aantal jongens met vakantie was, zodat onze elftallen nogal verzwakt moesten aantreden. Vooral de A-ploegen gaven best partij; de B-elftallen waren te zwak. S.V.C.-nieuws Morgen vinden de jaarlijkse bekerwed strijden plaats om de SVC-beker. Deze beker is vorige keer gewonnen door de Texelse Boys. Deze zullen hem dan ook zeer zeker sterk verdedigen. De volgende verenigingen nemen hier aan deel: ZDH, Oosterend, Tex. Boys, De Koog en SVC. Dit beloven weer zeer interessante wed strijden te worden. Na loting werd het volgende programma opgesteld: A: 12.30 uur Oosterend-De Koog; B 13.45 uur Cocksdorp-ZDH; C. 15.00 uur Tex. Boys-winnaar A; 16.15 uur verliezer A-verliezer B; 17.30 uur finale: winnaar B-winnaar C. Komen we allemaal op tijd, opdat het programma ook op tijd kan worden af gewerkt?! Onzuiver bloed veroorzaakt Uw Rheumatische Pijnon. Erujcben zuivert dat bloed on Jaagt zo die pijnen ernit Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nauwelijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief, vitaal! Jaren vallen van U af en ge ziet 't leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. de hoogste top, die op dit gebied thans te bereiken valt. Nieuwe toekomstmogelijkheden. De landbouwmechanisatie heeft niet alleen grote veranderingen gebracht in het werk van de boer en van de land bouwsmid. Er is door de mechanisatie op het platteland ook een behoefte ont staan aan bekwame vakmensen op me- chanisatiegebied. Voor jongens van het platteland, die zelf geen boer kunnen of willen worden, en die toch ook niets voelen voor de „vlucht naar de grote stad", biedt deze ontwikkeling de moge lijkheid voor een goede toekomst als vak man in het landbouwmechanisatiebedrijf, hetzij als werknemer, hetzij als zelfstan dig patroon en misschien als leraar! (Nadruk verboden) Tijdelijk Junior-bus van f. 1,43 voor FEUILLETON door J. G. J. Bax 40. Ook Sivous liet zich nooit onbetuigd; hij zorgde, dat de rijders gemakkelijk van het ijs in de zaak konden komen, zonder dat zij hun schaatsen behoefden af te binden. Hij had hiertoe wat planken laten leggen van de aanlegsteiger op het ijs, wat stro er op, een paar leuningen, ook wat stro in de tuin en zo konden de klanten direct van het ijs naar binnen klotsen. Een paar masten met vrolijk wapperende vlaggen stonden aan weers zijden van het bruggetje en bordjes met „Pak de leuning" en „Lee er 's aan" nodigden tot een bezoek uit. Er werd ook een druk gebruik van gemaakt. Het was zaterdagmiddag en er was een gezellige drukte in het café, waar het billart met een kleed afgedekt was. Sivous en zijn dochters kwamen handen te kort om de vele bestellingen koffie, anijsmelk en grog rond te bren gen. Het waren voornamelijk de jongelui uit het dorp, die de meeste drukte ver oorzaakten. Het was een gelach en ge joel en een geklots met de schaatsen op de houten vloer, dat horen en zien ver- Telkens kwamen nieuwe bezoekers de zaak binnenstrompelen. Velen bleven wachten tot een plaatsje vrijkwam. Het was een komen en gaan; ook verschil lende liefhebbers uit de stad legden hier even aan. De kleurrijke truien en shawls staken vrolijk af tegen de meer donkere kleding der dorpsgenoten. Er heerste een vrolijke stemming, geen wanklank werd gehoord, alle gezichten stonden even vrolijk, het was heerlijk vriezend weer, met te veel wind, een lekker zonnetje en het ijs was prima. Ook de serre zat vol bezoekers, in een hoek zaten Bas van de molenaar met Jacob en nog een paar boerenzonen. Jacob ging nu weer veel met Bas om, hij had diens gezelschap de laatste tijd weer opgezocht, voorlopig moet hij geen ver kering hebben. Jacob stelde voor, een baantje te gaan maken en Bas stemde toe. Juist stond hij op om af te gaan rekenen, toen een paar nieuwe bezoe kers binnenkwamen. Luid lachend stap te Marietje naar binnen, gevolgd door Rinus en haar broer Willem. Met een kleur van opwinding bleef zij even staan. Alle ogen keken haar met bewondering aan, zij was eenvoudig gekleed in een blauw plooirokje en een witte trui. Zo stond zij daar, met haar verwarde don kere krullen boven het smalle gezichtje, waarin de donkere ogen vol levenslust schitterden, als een jong raspaard vol levenslust en gezondheid. Rinus stond vol trots achter haar, hij keek zoekend rond om een plaatsje te vinden. Jacob, die in de uiterste hoek zat, bleef onopgemerkt; bij haar verschijnen greep hij de arm van Bas en trok hem op zijn stoel terug. Vol bewondering ke ken zij naar het meisje, dat, onbewust van hun aanwezigheid, Rinus een teken gaf door te lopen en binnen een plaatsje te zoeken. Bas luchtte zijn gemoed: „Wat een prachtmeid! Ik had er wat voor over om in Rinus' schoenen te staan". Even was er een schok door Jacob ge gaan, toen hij haar daar zo plotseling zag staan. Ja, Bas had gelijk. „Laten we een borrel nemen, dan stappen we op. Hier, Jaantje", riep hij tot een der doch ters, die juist binnenkwam, „nog twee!" Nog geheel vervuld van het meisje ging hij tegen Jacob voort: „Die Rinus toch, je moet maar boffen". „Ach wat", viel Jacob hem in de rede, „ze zijn allemaal eender". Teleurgesteld, dat hij geen intieme onthullingen te horen kreeg en kwaad dat Jacob ook nu weer een hooghartige houding tegenover hem aannam, ant woordde Bas treiterig: „Hou je nou maar niet zo, we weten best, dat ze jou de bons gegeven heeft". „Dat is gelogen", klonk het niet zeer overtuigend. „Zo, gelogen", ging Bas voort. „Die Rinus is uitgekookter dan wij samen, dat hebben ze toch maar fijn achter je rug bekokstoofd". „Man, wat klets je toch, je bent nu al dronken!" „Dronken?" „Nee, je wil de waarheid niet horen, of is het soms niet waar, dat je vader Rinus geholpen heeft?" Niet begrijpend keek Jacob hem in het sarrende gelaat. „Vader geholpen? Waarvoor? Hoe kom je daar aan?" In tweestrijd, of hij verder zou gaan of niet, antwoordde Bas: „Weet je werkelijk van niks of hou je je maar zo?" „Nee", viel Jacob kwaad uit, „en nou zul je het vertellen ook". „Goed dan", besloot Bas, „of je het nou van mij of van een ander hoort; je vader moet Rinus geholpen heb ben om die tuin te kunnen overnemen en Rinus sloog twee vliegen in één klap. Marietje en zijn eigen baas". De waarheid was nog niet tot Jacob doorgedrongen. „Marietje, wat heeft die er mee te maken?" „Maar man, snap je dat niet, dat is toch zo klaar als een klontje? Je vader wou niks met haar te maken hebben en daarom liever Rinus met een eigen tuin, dan jou met een hoop ruzie". Plotseling was alles Jacob duidelijk, maar zo'n gemeenheid! Driftig stond hij op en greep Bas woedend in de borst. „Dat lieg je!" kwam het sissend over zijn lippen. „Dacht je dat iedereen zo gemeen was als jij!" Dreigend stonden zij tegenover elkaar. Even was er opschudding in de hoek waar zij zaten. Plotseling liet Jacob weer los, beseffend, waar hij was, in het Baarsje, waar hij anders nooit kwam, waarschuwde een innerlijke stem hem hier geen ruzie te maken. Ondanks zijn woede kwam zijn boerentrots er te gen op, hier, waar hij eigenlijk niet thuis hoorde, in het bijzijn van vreemden over zijn familieomstandigheden te praten. Hij smeet het geld voor de vertering op tafel en zei kort en bevelend: „Kom mee!" Bas liet zich overbluffen en volgde hem het ijs op, waar Jacob hem door de drukte naar een rustig plekje leidde. Hier remde hij en vroeg op besliste toon: En nu de waarheid!" Kwaad, dat hij zich als een kind had laten meenemen, rukte Bas zich los. „Die weet je. Als je het nog niet gelooft, dan vraag je het jullie Anne maar!" Met leedvermaak zag hij, hoe Jacob van kleur verschoot. Eerst had hij nog gehoopt, dat het maar klets praatjes zouden zijn, maar Anne....? „Anne?" vroeg hij ontsteld. „Ja, net Anne, die heeft het gehoord. Je weet, hoe ze is en ze heeft het mij verteld". „Wat heeft ze dan gehoord?" klonk het nu niet langer opgewonden, maar eerder aarzelend, bang als hij was om de waar heid te vernemen. Een ogenblik zag Bas hem triomferend aan, nu had hij hem toch waar hij hem hebben wilde, zo'n trotse boerenknul. Treiterend langzaam, dat elk woord toch maar goed tot hem zou doordringen, zei hij eindelijk: „Ze heeft zelf gehoord, dat je vader tegen je moeder zei, dat hij er spijt van had, dat hij Rinus al niet veel eerder geholpen had, dan had ze jou he lemaal nooit aangekeken". Tevreden met de indruk die zijn woorden hadden ge maakt, voegde hij de verslagen Jacob tot afscheid nog toe: „Handig, hè?" Om daarna met krachtige slagen in de rich ting van het Plasbos te verdwijnen. Als door de bliksem getroffen bleef Jacob enige ogenblikken staan, wild tolden de gedachten door zijn hoofd. Had Marietje slechts met hem gespeeld? Een afspraak tussen Rinus en Vader om hem.Zijn eigen vader en zo iets laags en gemeens? (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4