g Veranderingen op het gebied van het Landbouwonderwijs Als wij vergaderen Gijs de Peur WACHTEN duurt altijd lang! Ieder jaar, voordat de landbouwschool begin, moet een leerplan worden opge maakt. Om de grote veranderingen, die er in de loop der tijden zijn gekomen in dit schema te demonstreren, drukken we eerst af het leerplan voor het eerste schooljaar (1928-1929) en daarna voor het dertigste schooljaar (1957-1958). Eerste leerplan voor de L.L.S. te Texel Vakken Aantal uren klasse I II III IV Nederlands 80 40 Rekenen 80 40 Aardrijkskunde 40 10 Geschiedenis 40 10 Scheikunde 40 40 15 Natuurkunde 40 10 15 Plantkunde en plantenteelt 40 20 24 24 Dierkunde 20 20 Veeteelt 36 36 Zuivelbereiding 12 24 Kennis van de Grond 36 Bemestingsleer 12 24 Pluimveeteelt 20 10 Boekhouden 18 Bedrijfsleer 24 Totaal aantal lesuren per jaar 400 200 150 150 Aantal schooldagen per week 2 111 Aantal weken dat les gegeven wordt: 40 40 30 30 Aantal vaste leerkrachten 1 (Hoofd) Aantal vakleerkrachten 1 (Veearts). Godsdienst wordt bovendien gegeven door kapelaan aan klasse I en II. Ter vergelijking volgt nu: Dertigste leerplan voor de L.L.S. Texel: AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 29 augustus Den Burg „Oranjeboom", Toneelvereni ging „Het Masker" voert op „Narcose". Vrijdag 30 augustus Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Zaterdag 31 augustus Den Burg, lampionoptocht Koninklijk Texels Fanfarecorps. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 27 augustus 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.25 13.05 15.30 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.20 16.45 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 10.25 16.00 18.25 Van Den Helder: 9.20 11.30 17.15 19.30 NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA Vakken Aantal uren klasse B I II III Nederlands 160 120 90 60 Engels 80 80 60 60 Geschiedenis 40 40 Aardrijkskunde 40 40 30 Biologie 120 80 Rekenen 80 40 Stelkunde 80 80 60 30 Meetkunde 40 40 30 30 Natuurkunde en praktijk 120 80 30 Scheikunde 80 30 30 Vakkennis, praktijk en theorie 160 180 180 Handvaardigheid {timmeren en metselen) 200 120 90 Praktijkonderwijs (mechanisatie en veeteelt) 90 90 Boekhouden 40 30 30 Tekenen 80 40 Muziek en roostervrij 80 80 30 30 Diverse (Godsdienst) 40 40 30 30 Maatschappij kennis 40 40 30 Lichamelijke opvoeding 80 80 60 30 Totaal aantal lesuren per jaar 1280 1280 840 630 Aantal schooldagen per week 5 5 4 3 Aantal weken dat les gegeven wordt: 40 40 30 30 Aantal vaste leerkrachten 3 (Hoofd en 2 vaste leerkrachten). Aantal vakleerkrachten 4 (voor gymna stiek, handvaardigheid, mechanisatie en veeteelt). Godsdienst wordt gegeven door kapelaan aan alle klassen. FILMNIEUWS: Pimba gleed van Bombers' rug af Zijn ze dan toch op de verkeerde weg? Pimba wil al bijna teruggaan maar be denkt dan, dat hij zijn vader wel eens over de grote rivier heeft horen spreken. Natuurlijk, hier moet hij over, dan zal hij zeker spoedig thuis zijn! Kom mee, Bombas, roep Pimba en hij leidt de oli fant naar het water. Maar Bombas is nog onrustiger geworden. Dit is, wat hij heeft geroken, water! En Bombas heeft zo veel water nog nooit gezien. Zoals paar den door een onverklaarbare oorzaak al tijd geneigd zijn, een brand in te rem men, zo stort Bombas zich, voor Pimba goed weet wat er gebeurt, met geweld in de rivier. Bari is nog bijtijds op de grond kunnen springen, maar Pimba glijdt in de stroom. Bombas, Bombas gilt de jongen angstig en hij probeert, zwem mend de olifant te bereiken. Maar het arme dier gaat zo te keer, dat hij niet dicht in de buurt durft te komen. Bo vendien wordt hij door de snelstromende rivier meegenomen. „ARTIESTENBLOED" (Zo vader, zo Zoon). De welbekende Duitse filmster Heinz Rühmann heeft hier de rol van muzikale clown, die zijn baan heeft opgegeven en nu een winkeltje drijft, op zich genomen. Na de scheiding van zijn vrouw heeft hij zich met hart en ziel verknocht aan zijn zoontje. Door dit zoontje komt hij weer op de planken en samen hebben zij een daverend succes. De moeder echter stelt, nu zij weer gaat trouwen, pogingen in het werk om haar zoontje terug te krij gen. Als de clown dit verneemt trekt hij weg in een artistenwagen. Toch moet de vader zijn kind afstaan en moet hij alleen zijn contracten afwerken In de laatste meters van de film zien we de clown optreden voor een stampvolle zaal, waarin ook zijn zoontje zit, vergezeld van zijn moeder en haar verloofde. Als U van een ietwat sentimentele, maar verder goede Duitse film houdt, raden wij U aan deze film te gaan zien.' PORT AFRIQUE Rip Reardon vindt bij thuiskomst te Port Afrique zijn vrouw Georgette dood geschoten. Zijn vriend, kolonel Moussac, maakt bekend, dat het zelfmoord ge weest is, in de hoop dat de moordenaar zich daardoor bloot zal geven. Rip-zelf ontdekt dat Georgette in contact gestaan heeft met de cabaret-exploitant Nino en hij probeert deze uit te horen. In het cabaret leert Rip het zangeresje Ynez kennen, dat bij zijn vrouw heeft inge woond. Het tweetal vat sympathie voor elkaar op. Maar als Rip ontdekt, dat 'n kostbaar collier van zijn vrouw verdwe- nen is, gaat hij Ynez verdenken. Zelfs 'n moordaanslag, die op hem gepleegd i 'wordt, rekent hij haar aan. Ynez, diép gekrenkt, wil uit Port I Afrique weg en vraagt Moussac haar pa- i pieren in orde te maken. Maar Moussac, j voelend dat Ynez de juiste vrouw voor Rip is, weigert. De moordaanslag brengt hem trouwens op een nieuw spoor: Geor gette blijkt gedood door de vrouw van Rips compagnon Blackton, omdat zij probeerde deze in te palmen. Het nieuws is schokkend voor Rip, maar Ynez staat gereed hem te troosten. Nederlands nieuws j O.a.; Het spoorwegongeluk bij Woensel; Nieuwe IJ-oeververbinding in Amster dam nadert voltooiing; Nederlandse Ath- 1 letiek-kampioenschappen in Den Haag; „Schatgraven" aan het Noordwijkse strand; Het „Striekiezer" van stal ge haald, laatste seizoen van antieke stoom- „WENS EN WERKELIJKHEID" Algemene cursus voor vrouwelijke deelnemers van 16-28 september 1957 op de volkshogeschool ,,'t Oude Hof" te Bergen N.H. Ieder mens heeft zijn verlangens. Nooit komen deze wensen overeen met de werkelijkheid - anders zouden het geen wensen meer zijn - maar wel kan men trachten ze in de toekomst te verwezen lijken! Dit vraagt veel inspanning, zelfbeheer sing, doorzettingsvermogen en inzicht. De tijd staat namelijk niet stil en de situatie waarin we leven en zelfs onze ge- dachtenwereld veranderen voortdurend. In overeenstemming met deze ontwik keling kunnen ook onze idealen en ver langens zich wijzigen, kunnen oude ver dwijnen en nieuwe ontstaan. Soms zien we plotseling andere mogelijkheden om ze waar te maken of komen we tot de ontdekking, dat onze idealen dwaas of verkeerd zijn en vormen wij heel andere. Het is dus belangrijk de werkelijkheid in het oog te houden en een inzicht te hebben in de eigen tijd en het eigen le ven, naast dat van de ander. Eerst dan kan men duidelijk zijn wensen bepalen en de mogelijkheden zien om er naar toe te werken. Om dit inzicht te verrijken zullen wij in deze cursus met elkaar van gedachten wisselen over de volgende onderwerpen: is onze tijd een tijd voor idealen? ik wou dat ik was, zoals ik dacht dat ik was. de werkelijkheid van die andere 1200 miljoen (in onderontwikkelde gebieden); het verlanglijstje van de Nederlander. van vervulde wens tot werkelijkheid (betreffende de rechten van de vrouw); kunst een eigen realiteit? de werkelijkheid van de droomfabriek. van luchtkasteel tot eigen huis. tussen Dior en C A. Europa één, een vrome wens? Het zal niet bij praten blijven, een ex cursie staat ook op het programma en verder praktische aktiviteiten als: vrije expressie door woord en gebaar; handenarbeid of bloemenschikken; zingen en dansen; wandelen en sporten; werk in huis en tuin. Zakelijke gegevens. Elke jonge vrouw met belangstelling voor deze cursus is welkom. De enige voorwaarde is de minimum leeftijd van 18 jaar. Het leven qp de volkshogeschool is eenvoudig. De cursisten slapen op kamers voor 8 personen en ieder helpt mee met het werk in huis en tuin. Het weekend wordt ook op de volkshogeschool door gebracht. De zaterdagmiddag wordt vrij gehouden en zondagmorgen is er de ge legenheid tot kerkgang, terwijl de zon dag ook verder een bijzonder karakter draagt. De deelneemsters kunnen hun verloofde of echtgenoot uitnodigen om het weekend mee te maken. De deelneemsters moeten zelf lakens, sloop toiletgerei, schort, stevige wandel schoenen meenemen. Het meenemen en bespelen van muziekinstrumenten zal de stemming verhogen. Men kan zich voor deze cursus opge ven aan de Volkshogeschool te Bergen N.H., met vermelding van naam, adres, woonplaats, beroep en geboortedatum. Na ontvangst sturen wij U een beves tiging. Enige tijd voor aanvang van de cursus krijgt iedere deelneemster de verdere praktische mededelingen en zo mogelijk - een uitgewerkt programma. De kosten voor de cursus bedragen 57,50, alles inbegrepen. Zij die deze cursus zelf moeten betalen en voor wie dit bedrag een bezwaar vormt, kunnen in aanmerking komen voor een reductie. tram Doetinchem-Doesburg; Familie voetbal-interland in Etten-Leur. Wereldnieuws O.a.: Twee spoorwegrampen in Neder land; Meer dieren - meer zorgen: Dieren- telling in een Canadees natuurreservaat; De onafhankelijkheid van Malakka ge proclameerd; Chroestsjev in Oost-Berlijn; Voedsel afwerpen voor de geleerden aan de Zuidpool; Een geheimpje van een Romeinse fontein; Jan Derksen wereld kampioen sprint te Luik. Stemmen. Met het stemmen op diverse vergade ringen wordt nogal eens een handje ge licht. Vaak meer uit gemakzucht of on wetendheid dan met boosaardige opzet. Het algemene gebruik om over perso nen schriftelijk te stemmen vervangt men gemakshalve vaak door stemmen „bij acclamatie". Dat is een gevaarlijke procedure en daarmee doet men de le den in hun rechten tekort. Immers in zo'n geval moet een lid schriftelijke stem ming vragen. Doet hij dat, dan denkt men: hij hééft zeker wat tegen de can- didaat, en sluipt een persoonlijk element binnen, terwijl het betrokken lid alleen vraagt wat hem rechtens toekomt. Niemand moet voor zijn fatsoen, of om scheve blikken te voorkomen, wor den gedwongen bij acclamatie te stem men tégen zijn wil. Een bestuur doet dan ook het beste niet toe te geven aan ge makzucht, maar zich simpel vast te klemmen aan het artikel van het regle ment dat over personen schriftelijke stemming eist. Rekening dient men ook te houden met het reglementaire „quotum". Er kunnen besluiten worden genomen, waarvoor 'n bepaald aantal leden aanwezig moet zijn. Zijn ze er niet, dan moet men de behandeling uitstellen tot een volgende vergadering, waar dan ongeacht het aan tal aanwezigen het besluit (bv. statuten wijziging) kan worden genomen. Het is ook zeer wenselijk, liefst dient men dit reglementair vast te leggen, dat de leden vóór de vergadering de agenda toegestuurd krijgen, waarop de te behan delen onderwerpen zijn vermeld. Dan staan ze niet voor een verrassing, die hen wel eens onaangenaam zou kunnen treffen, met al de gevolgen daarvan. Ook over het begrip „meerderheid" MOND- EN KLAUWZEERBESTRIJDING In West-Europa heerst sinds maanden in verschillende landen mond- en klauw zeer. Uit de maandelijkse overzichten van het Office International des Epizooties te Parijs blijkt, dat er bijvoorbeeld op 15 maart 1957 in West-Duitsland op 492 be drijven mond- en klauwzeer heerste. En op 28 februari 1957 waren er in Frank rijk 4.305 bedrijven aangetast met 26.908 runderen, 2.334 schapen en geiten en 4.904 varkens. Per 1 maart 1957 waren er in Italië in 356 gemeenten 506 bedrij ven besmet. In Engeland, waar men niet wil enten, werden er in de maand maart 1957 938 dieren afgeslacht afkomstig uit 4 graafschappen. Overzien we de toestand in Nederland dan is er inderdaad vanaf 1 januari 1957 een enkel sporadisch geval van mond en kluawzeer geweest en hoofdzakelijk bij jonge runderen of bij varkens. Het lijdt geen twijfel, dat we deze gunstige toestand te danken hebben aan de jaarlijks wederkerende massa-enting. Door deze enting verzekeren wij onze rundveestapel een behoorlijke en be trouwbare immuniteit of weerstand tegen het zo terecht gevreesde mond- en klauwzeer. Maar, gezien de berichten uit de ons omringende landen, ligt deze vijand nog steeds op de loer. Wij zullen dus „wak ker" moeten blijven. Daarom wil ik er nog eens aan her inneren, dat voor ieder rund, ouder dan twee maanden, bij aanvoer op 'n markt, tentoonstelling, keuring, verkoping of soortgelijke verzamelplaats, een bewijs van enting nodig is. Na 1 september 1957 geldt voor de öp of na 1 januari 1956 geboren runde ren (dus ook voor de graskalveren) dat de enting tegen mond- en klauwzeer ten hoogste 4 maanden en tenminste 14 da gen geleden moet hebben plaats gevon den, want anders mag de dierenarts voor een dergelijk jong rund geen entvcrkla- ring afgeven. Dat is dus dezelfde regeling als in 1956. D. REMPT, Directeur gezondheidsdienst voor Dieren, Alkmaar. FEUILLETON door J. G. J. Bax 42. En mocht zij dat, had zij daar recht toe? Nee, Jacob was niet nuchter ge weest toen hij haar met leedvermaak zijn verbijsterende onthullingen had ge daan. Wat dan, met de notaris praten had geen zin, die zou haar uitlachen. O, die onzekerheid, als zij Rinus eens open hartig bekende wat Jacob haar had gezegd, zou dat niet het beste en eer lijkste zijn? Maar zou dat niet tegelijk een bevestiging zijn, dat zij aan hem had getwijfeld? Ja, daarvoor was het nu te laat, want hij zou het ongetwijfeld ver dacht vinden dat zij hem er zo vaak naar had gevraagd. Zij moest dan maar zwij gen en afwachten, eens zou de waarheid wel aan het licht komen. Als het dan maar niet te laat was, want hun trouw plannen hadden al vastere vorm aange nomen. De datum was nog wel niet be paald, maar van het voorjaar toch en dat was al heel gauw. Hoe gelukkig was zij in dit vooruitzicht geweest! Alles was geregeld, zij zouden tijdelijk in het huis je van moeder trekken, het laten op knappen en wat meubeltjes kopen. Zijn moeder ging bij een zuster van haar in wonen. Wat heerlijk zou het zijn, zij bleef dan gezellig dicht bij moeder. En dan plotseling dat verschrikkelijke dat Rinus haar bedrogen zou hebben, want als het waar was, zou zij nooit met hem kunnen trouwen, zij zou hem dan nooit meer vertrouwen. Dit alles overdacht zij, terwijl zij met koffie onderweg naar de tuin was. Rinus had het druk, de dagen waren maar kort en alles moest nu schoon wor den gehouden. Uren lang lag hij met de knecht voorovergebogen het onkruid te trekken. Elke dag bracht zij hem koffie, die zij samen in de schuur opdronken. Dit waren zijn gelukkigste uren, reikhal zend zag hij elke morgen naar haar komst uit. Vertrouwelijk dronken zij dan samen koffie en bespraken hun plannen voor de toekomst. Wel had hij gemeend de laatste tijd een verandering te hebben bespeurd, zij was stiller geworden en kon hem soms zo peinzend aankijken. Hij weet dit echter aan de op handen zijnde grote gebeurtenis. Die morgen had hij zich voorgenomen haar eens te laten zien hoe het witlof al uitliep en vol ongeduld stond hij telkens op om te zien, of zij er nog niet aankwam. Het was zacht weer voor de tijd van het jaar en dan was het al gauw voorjaar, en dan Hij kon zijn geluk niet ge heel bevatten, het leek alles te mooi, eigen baas en Marietje spoedig van hem, wie had ooit kunnen denken, dat hij dit nog eens bereiken zou? Daar zag hij zijn meisje al aankomen, wat was zij toch lief. Opgewekt begroette hij haar en nadat zij koffie hadden gedronken, stelde hij haar voor nu toch eens te komen zien hoe hard het witlof opgeschoten was. Voorzichtig haalde hij het stro er af en verwijderde het laagje aarde. Vol trots toonde hij haar de eerste jonge plantjes, die met hun blaadjes dicht opgevouwen als toortsjes naast el kaar stonden. Zachtjes maakte hij een knol uit de aarde los en gaf hem Ma- rietje in de hand, die vol bewondering over de zachtgele blaadjes streek. ;,Zijn dit nu bladeren?" „Ja, omdat ze geen licht krijgen en de knollen zo dicht tegen elkaar staan, kunnen ze niet ont wikkelen, zie je wel hoe de blaadjes in elkaar gedraaid zitten?" „Ja, het is prachtig en hoe lang duurt het nu tot ze groot genoeg zijn?" „Een paar weekjes nog maar en dan gaan de eerste naar de veiling, dan gaan we geld verdienen, Marietje!" Als een kind zo blij wees hij in het rond: „Dat zal wat opbrengen, maar de eerste krijg jij, die zoek ik speciaal voor jou uit!" „Ik lust ze misschien niet eens" plaagde zij hem. „Wat. Een aanstaande tuindersvrouw, die de kostbaarste pro ducten van haar man niet lusten zou, je moest je schamen!" „Goed, ik beloof het je, weet je wat we moesten kunnen doen?" „Ja, zeg maar op, dan gebeurt het!" „Nee, serieus, we zouden de grote onbekende, die jou zo fijn geholpen heeft, het eerste maaltje moeten kunnen ge ven, dat heeft-ie toch wel verdiend". Lachend keek zij hem aan, maar lette tevens angstvallig op, hoe hij op haar op merking zou reageren. Nee, van schrik was toch geen sprake en evenmin leek hij verrast, eerder verwonderd. Hij was inderdaad verwonderd, zij kwam de laatste tijd telkens op die kwestie terug, het was of zij met alle geweld wilde we ten wie het was. Nu ja, ook hij had het graag geweten, want het was geen aan genaam gevoel van een onbekende hulp te moeten aannemen, maar om er nu steeds naar te blijven raden, het was nu eenmaal zo. Daarom antwoordde hij eveneens lachend: „Je bent toch een echte vrouw, nieuwsgierig Aagje, wat kan ons het eigenlijk schelen wie het is, hij zal wel reden hebben om zo geheim zinnig te doen". „Ja, wat zou er toch wel achter ste ken?" ging zij gretig hierop in. Zij kon het nu eenmaal niet laten. „En dan had ik je altijd nog willen vragen, hoe het nu eigenlijk met die schuldbekentenis zit. Je hebt toch moeten tekenen?" Op enigs zins ongeduldige toon antwoordde Rinus: „Ja, natuurlijk maar die stond op naam van de notaris. Kom, Marietje, laten we er maar niet verder naar raden, weet je wat we doen konden?" „Nee?" klonk het nieuwsgierig. „Het eerste maaltje aan de notaris geven, dan kan die het aan onze onbekende boer doorgeven!" „Boer? Dus het is een boer?" „Maar kind, hoe weet ik dat nou?" „Je zegt het toch zelf". Dat zei ik zo maar hoe kan ik nu weten of het een boer is, het kan net zo goed de burgemeester of de notaris zelf zijn. Laten we liever over wat anders praten" Hij gaf haar een arm en nam haar mee naar buiten. Langzaam liepen zij zwij gend terug naar de schuur. „Het wordt mijn tijd, Rinus". verbrak het eerst het meisje de stilte. „Heb je nu al een besluit genomen?" Hij hield haar staande en dwong haar hem aan te zien. Hoe graag had zij ja gezegd, maar zij kon het niet. Met haar verjaardag had zij willen trouwen, dat was al binnen 'n maand. Elke dag opnieuw drong hij aan, doch zij had nog steeds niet kunnen be sluiten. Niet dat zij tegen het huwelijk opzag, maar zij wilde toch zo graag eerst zekerheid hebben, dat Rinus onschuldig was. Hoe moest zij dit echter te weten komen. Als ze het eens aan Gijs.Ja, hieraan had zij al eens eerder gedacht, die wist altijd alles en hem zou het zeker gelukken vast te stellen wie het was geweest. Van de week zou zij hem alles vertellen en als hij er geen kans toe zag heerst nogal eens verschil van mening Men dient daarbij uit te gaan van tv/ regels: 1. alle besluiten worden genomen volstrekte meerderheid der uitgebrach geldige stSmmen. 2. blanco stemmen wordt als niet uitg bracht beschouwd. Geldig zijn dus alle stemmen na aftr van de blanco's en de stemmen van waarde. Bij staking van stemmen over zak wordt het voorstel geacht te zijn vt worpen. Bij staking van stemmen o\ personen dient men tot loting over gaan. Het gebruik om de oudste te k zen is niet billijk. De oudsten zijn immer de besten. Om controle te hebben over de ste ming is het bij grotere bijeenkomsten gewenst, de bezoekers een presentie! te doen tekenen. Dan weet men ook iedereen heeft gestemd. Stemmingen bij opstaan en zitti blijven of bij handopsteken zijn waan loos, tenzij men uit de discussies kan gaan, dat een zeer grote meerderheid verwachten is. Opstaan en zitten psychologisch een bedenkelijke methcx men blijft makkelijker zitten dan men opstaat. Handige besturen hebb dat wel eens uitgekiend, en er dankb; gebruik van gemaakt! Klevende bestuursleden. Een probleem in tal van vereniging vormen die bestuursleden, die het kk men der jaren zelf niet bemerkt hebb en van geen heengaan weten. Het is natuurlijk voor hen een ha gelag, een bestuur te moeten verlat waarin ze vele jaren hebben zitting had. Maar wijs zijn zij, die afscheid men wanneer van alle kanten aandra op hen wordt uitgeoefend om te blijv Met het volle behoud van door hen vi worven gezag en waardering zijn straks in de ledenkring nog geziene guren. Uit kiesheid, piëteit, erkentelijkhi voor vroegere verdiensten, ziet men vaak tegenop, de ouderen duidelijk maken, dat de jongere garde toch o aan bod moet komen, wil men de noc zakelijke „doorstroming" behouden. Ook hier weer kan men zijn po zeer vergemakkelijken door een duii lijke regel te stellen.in de reglemt ten! Men kan daarin opnemen, dat ied bestuurslid na het uitdienen van bestuursperiode automatisch aftreedt dan niet herkiesbaar is. De besten kom er na hun „stille" jaar tóch weer in, het kan geen kwaad dat zij ook ee aan de andere kant van de groene ta het verenigingsleven meemaken. I bestuur heeft daarbij dikwijls aan h een goede steun, soms nog méér wanneer ze achter de bestuurstafel zo den hebben gezeten! Een zeer verdienstelijk bestuurslid, zijn tijd gekomen acht, kan bij het ei digen van zijn ambtstermijn zelf meó delen dat hij het bijltje er bij neerle Dat is voor hem altijd een veel prettig afscheid, dan wanneer hij straks mc ondervinden, dat men hem bij de ster ming voorbijgaat. Graag maakt men een uitzonden voor voorzitters, die zo vaak „leven ziel" van de vereniging zijn. Toch is o voor de voorzitter, juist voor hem, 1 gevaar groot, dat hij te lang blijft zitt< En voor de vereniging is het niet alti goed, wanneer één persoon de jaren do domineert en zijn stempel op de verei ging drukt. Het grote gevaar van de klevende b stuurleden is, dat het de vereniging wei houdt van kadervorming. Leden, daarvoor de bekwaamheid hebben, mc ten hun kans krijgen, de vereniging m hun gaven van hoofd en hart te dienf En onmisbaar is niemand! (Nadruk verboden) Scriba. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzt voor boot en trein in voorverkoc bij de V.V.V. zou hij haar zeker raad kunnen geve Rinus moest dan nog maar een pa dagjes geduld hebben. Hij wist echter, dat hij beter deed ni te veel aan te dringen Zuchtend vro hij daarom: „Wanneer had je dan g dacht, Marietje?" In het vooruitzicht toch spoedig de waarheid te zullen h ren, verzekerde zij hem: „Ik zal het in elk geval deze week nog zeggei „Goed dan, maar langer wacht ik ni< Toe Marietje, laten we het nu met verjaardag houden", smeekte hij. „M schien", beloofde zij, „maar nu ga hoor, jij moet ook aan je werk". HOOFDSTUK 23. GEHEEL ONBEWUST van de gev< gen van zijn goedgemeende hulp Rinus kwam Gijs van de notaris. Hij w! blij, dat alles nu geregeld was, het Vi niets mee om kapitalist te zijn. Toen alleen nog maar met zijn oude broo trommel te maken had, voelde hij zi veel beter op zijn gemak. Wel had het heerlijk gevonden anderen een pl zier te doen. In de eerste plaats Rinu die zou nu toch wel gauw gaan trouwe het verwonderde hem, dat zij nog stee geen besluit hadden genomen. Dan Arei die had nu toch zijn nieuwe meubeltje wel hadden zij erg tegengesputterd, ma zij waren er toch maar wat mee in hii schik. Om van Leen helemaal maar ni te praten, die werd nog eens mal met zij radio, die ging niet eens meer naar b< tegenwoordig, want 's nachts had je mooiste programma's. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4