Nutsspaarbank goed boek m SCHOUW SCHOUW Boekhandel Parkstraat Afgesloten rijweg Gem. wonen ATTENTIE Gesloten wegens vakantie 2-p. cultivator Zaterdag na 12 uur gesloten. nette jongeman Middenstands diploma Vakantie Heden in de Hal 1 welpomp Rit ronde v.Texel Taxi Garage Reij 'n Cadeautje Borduren J. G. Dekker zaterdag 5 oktober 1957 op 9 oktober 1957 AFSCHEID KAPELAAN STAM „Texel is om zo te zeggen mijn eerste liefde en u weet allemaal wat dat be tekent, er gaat een band breken, he laas, maar ik houdt vele mooie herin neringen, want ik heb hier vele vrien den verworven, ook buiten de parochie. De Texelaar ga ik straks spellen", aldus kapelaan H. A. Stam, die te Halfweg is benoemd na vier jaar op ons eiland zijn beste krachten aan het werk voor de zielezorg der parochianen en aan dat Dp algemeen terrein te hebben gegeven. Wij weten allemaal, dat kapalaan Stam hier dolgraag nog lang had wil len blijven, maar elders wacht hem een nieuwe taak en hij dient te gehoorza men. Bij het „officiële" afscheid in De Zwaan, welks gesepareerd gedeelte veel te klein bleek, waren o.a. aanwezig burgemeester en mevrouw De Koning, adjudant Gulmans en wachtmeester Stomp van de Rijkspolitie, de heer Kem penaar namens „Veilig Verkeer", de heer Faber, namens de Stichting Sociaal Toerisme Texel, mevr. Luberti en de heren Boogaard en Mantje namens de Koger Oranjevereniging, bestuursleden van „Sint Jan", waarvan de kapelaan al in besloten kring afscheid had genomen (met cadeau), Ds Waardenburg en echt genote, Ds Klijnsma, Ds Van Sluijs en vele anderen. Kapelaan Koopman haalde de gelijke nis van het mosterdzaadje aan. Ook de ze Stam heeft zijn takken wijd uitge spreid om schaduw te kunnen bieden. Afscheid nemen is feitelijk een beetje sterven inderdaad, maar de Stam gaat niet om, doch wordt naar een an dere, in sommige opzichten nog braak liggende akker overgeplant. Nieuwe mogelijkheden wachten hem. Ga in vrede. Burgemeester De Koning herinnerde aan het veelvuldig contact voor zaken van allerlei aard. Kapelaan Stam's sa menwerking getuigde van diepe mense lijkheid. Algemeen wordt uw vertrek betreurd, want ook bij tal van groepen van andersdenkenden verwierf u bij zondere vriendschap. De heer M. Mantje sprak namens de Koger Oranjever., de heer Kuip namens de KAB, de heer Gulmans namens het politiecorps, dat de kapelaan met een aardige attentie verblijdde. Kapelaan Stam was zichtbaar onder de indruk. Het was hem een vreugde geweest steeds klaar te mogen staan tot heil van de naaste, aldus de Hoofd som van de Wet vervullend. Daarnaast was hij ervan overtuigd, dat aan zijn werk fouten hebben gekleefd, maar 'n beroemd en kundig man heeft eens ge zegd, dat de mens recht heeft op twéé gebreken. (Tot ons aller troost.) Ik hoop hier t.z.t weer eens als toerist terug te keren, aldus de kapelaan, die ook nog opmerkte: „Als ik straks op mijn ka mer ben zal ik wel tegen mezelf zeggen: „Nou heb je dat en dat toch nog verge ten te zeggen". Maar. dat kan kape laan Stam dan altijd via de Texelaar wereldkundig maken, niet waar. Vermelden wij nog, dat daags te vo ren afscheid was genomen van de gid sen. „Ik wist niet, dat dit zo'n uitgebrei de vereniging was geworden", want nu zag kapelaan Stam zijn werk in z'n ge heel. De Band met de tam-tam is fei telijk maar de luidruchtige buitenkant van het werk geweest, zo verklaarde hij onlangs aan een eilandgenoot. Namens zijn gidsengroep Margaretha Sinclair werd kapelaan Stam met een rookstoel met bijbehorende attributen verrast. Namens GDS boden mej. Vis ser en mej. Bakker een foto in lijst aan. Namens heel Texel wensen wij kape laan Stam een zegenrijke toekomst en een veelvuldig bezoek aan Texel. 20.000STE BEZOEKER Texels Museum boekte de heer H. Stam, Jisp, als 20.000 bezoeker. De gast werd het boek „Texel" aangeboden Het schitterende nazomer weer doet nog vele gasten op Texel vertoeven. Ook de Texelfilm was nog weer druk bezocht. P.s. Uit de adv. blijkt, dat Strandpa viljoen Den Hoorn de vakantiespreiding in de hand werkt. Mét fijne keuken. MOTOR-, AUTO- en BROMFIETSCLUB „TEXEL" Zondagmiddag 15 september wordt er weer een puzzelrit gehouden. Men kan dan weer naar hartelust puzzelen. De rit is door de heren J. Daalder en C. P. Moojen uitgezet en gecontroleerd door de heren B. Dros en A. Zielman. De start vindt plaats op de Waalderweg bij het Centraal Bureau. Inschrijving vanaf half twee aldaar Ook kan men zich van te voren laten inschrijven bij C. P. Moojen, Schoonoordweg 37, tele foon 278. Het bestuur verwacht weer veel deelnemers. Nog enkele controleurs gevraagd, opgave aan bovengenoemde heren. RONDE VAN EIERLAND Morgenmiddag de Ronde van Eierland. 2.30 uur start junioren voor één ronde. Daarna start senioren voor vier ronden. Route. Dorpsstraat, Achterweg, Toren- weg, Postweg, Schoolweg, Hoofdweg, Wageningseweg, Postweg. Premies kun nen worden aangeboden bij Ben Dros en Kees Zuidema en bij het startpunt. S.V. Texel Voor ons tweede elftal begint zondag de competitie reeds. Er wordt een be zoek gebracht aan Schagen 3. Voor op stelling en tijd van vertrek zie het kastje. Ook voor onze handbalsters neemt spelen de junioren thuis tegen DWOW- de comp. een aanvang. Om half twee junioren en om half drie het eerste te gen DWOW 1. Texelse Boys-nieuws Zondag staat ons le elftal voor de competitie met een thuiswedstrijd te gen KSV 1. Aanvang 1.30 uur. Boys 2 gaat naar BKC 3, vertrek met de boot van 10,25 uur. Houden de spe lers met dit tijdstip rekening? S.V.C.-nieuws Zondag: Kaagvogels-SVC 1. Boot 10,25, 9.30 uur van garage Barends. ZITTING KRINGBUREAU Het Kringbureau voor de tbc-bestrij- ding houdt, zoals gemeld, iedere eerste en derde donderdag van de maand zit ting. Op donderdag 3 oktober zal het bureau echter gesloten zijn. 14 SEPTEMBER DE TREKKING Op zaterdag 14 september zal in „Ho tel De Hoop" blijken wie met de fraaie keukenuitzet, het elektrische scheerap- paraat, theeservies en de vele andere waardevolle prijzen zullen strijken als houders van loten, als medewerkers aan een goed doel: de aanbieding van een tocht voor Ouden van Dagen uit De Cocksdorp en Omstreken. Maar.... al le loten zijn ze nog niet kwijt aan de andere kant: een smak zijn er ook heus niet meer, dus wie nog mee wil doen haaste zich, ze zijn verkrijgbaar bij de leden van het comité. 14 september om half negen allen op naar „De Hoop" WAARDEVOLLE ANSICHTKAART Een dezer dagen maakte de N.V. Langeveld De Rooij, Parkstraat, een ansichtkaart (twee spinnende dames in Texels costuum) voor de Oudheidska mer te Den Burg. Mevrouw de Meijere, assistente van deze Oudheidskamer, een der uitgebeelde personen, zond de foto naar Albert Heijn, omdat op het mo ment dat de sluiter in werking trad, een bakfiets van Albert Heijn langs het raam reed. „Een toevallige reclame" al dus schreef mevrouw de Meijere en voegde er - terloops - aan toe, dat de dames van de Oudheidskamer gaarne een lekker AH koekje lusten. De di rectie van Albert Heijn stelde deze at tentie blijkbaar op hoge prijs, want zij verzocht de filiaalhouder, de heer L. J. Pieterse, onder dankzegging voor de toezending van de foto, de dames een blik amandelspeculaas te bezorgen. „De dames zullen dit zeker op prijs stellen en u vestigt op prettige wijze in de kring van de Oudheidskamer weer eens de aandacht op uw zaak P.S. De fotograaf komt bij de dames nog wel eens op de thee, na bij AH op de koffie te zijn gekomen BOOTTOCHTEN OUDEN VAN DAGEN Morgen dan de eerste boottocht met deelnemers uit Den Hoorn, De Koog en Oudeschild. Fanfare DEK, de Notenkra kers en echtpaar Craanen zorgen voor de vrolijke noot. Volgende week zondag de boottocht voor Den Burg en De Waal met medewerking van het Texels Fan fare. Afvaart half drie Er hebben zich ruim 400 gegadigden aangemeld. LOSLOPEN VAN RAMMEN Burgemeester en Wethouders van Texel wijzen betrokkene op het bepaal de in de artikelen 4 en 5 van de voor deze gemeente vastgestelde verordening welke luiden: Artikel 4. Behoudens het bepaalde in het 2e lid van dit artikel is het verbo den rammen van een jaar of ouder, an ders d.an voorzien van 2 spannen, be vestigd aan tenminste 3 poten, en ram men beneden de ouderdom van één jaar anders dan voorzien van één span. be vestigd aan twee poten tussen 10 sep tember en 25 oktober 1957 in de weide te laten lopen. Het verbod bedoeld in het eerste lid van dit artikel is niet van toepassing ten aanzien van rammen, in de weide lopende vastgemaakt aan een genoeg zaam sterke lijn of ketting, welke ste vig bevestigd is aan een spil, paal of boom, zodanig dat de dieren zich niet kunnen losrukken en hun het springen over terreinafscheidingen wordt belet. Artikel 5. In buitengewone gevallen kan door Burgemeester en Wethouders van het bepaalde in artikel 4 schrifte lijk ontheffing worden verleend. Burgemeester en Wethouders kunnen aan deze ontheffing voorwaarden ver binden. De ontheffing wordt niet verleend, wanneer de weide, waarop rammen zul len verblijven, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders niet vol doende is afgeheind. Burgemeester en Wethouders vestigen er de aandacht op, dat overtreding van artikel 4 wordt gestraft met een hech tenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste driehon derd gulden, terwijl het dier, waarmede de overtreding is gepleegd, kan worden verbeurd verklaard. Texel, 2 september 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning. De secretaris, P. Beemsterboer. Hiermede geven wij kennis dat nog vrij plotseling van ons is heengegaan, onze geliefde, zorg zame Vader, Behuwd- en Groot vader Meijcrt de Waard weduwnaar van Grietje Bremer in de ouderdom van 83 jaar. L. de Waard T. Boon-de Waard J. Boon Azn. M. Boon-de Waard A. Boon Czn. P. de Waard T. de Waard-Wegman J. de Waard G. de Waard-Jurjens S. de Waard P. A. G. de Waard-Alderlieste L. de Waard G. de Waard-Dalenberg Wed. E. Lap-de Waard C. de Waard G. de Waard-Renses W. de Waard A. de Waard-van Monsjou G. Laan-de Waard L. Laan en Kleinkinderen De Cocksdorp, Texel 6 September 1957 „WIJ EN ONZE KINDEREN" Van 7-12 oktober a.s. organiseert „De Haaf", vormingscentrum van de Ned. Hervormde kerk in Noordholland, te Bergen, een Huisvrouwenweek. Deze week is speciaal voor hen, die nog opgroeiende kinderen hebben. Ge- zins- en opvoedingsvragen, de mogelijk heden en moeilijkheden van onze tijd en ook muziek, rust en plezier zullen 'deze dagen vullen. De kosten zijn f 15 per persoon. Opgave aan de Directie van „De Haaf, Natteweg, Bergen Nh. BEROEP AANGENOMEN Ds Goedendorp, Den Burg, heeft het beroep naar de Geref. kerk van Nieuw- dorp aangenomen. Voor het beroep naar Leek (Gr.) heeft Ds Goedendorp nl. be dankt. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam 12 uur aanvang zondagsschool De Cocksdorp 10 uur Ds van Rhijn Den Hoorn 10 uur Ds Soesan Extra collecte Restauratiefonds Zaterdagmiddag vrijwilligers voor: het kerkhof moet nl geëgaliseerd worden. Neemt u uw schop mee? De Koog, 9.30 uur Eerw. heer Veldhuis De Waal 11 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 9.30 uur Ds. Klijnsma 10.45 begint de zondagsschool weer Oudeschild elf uur Ds Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10 uur Ds Goedendorp 3 uur Ds Scholten Oosterend, 10 uur Ds Scholten 3 uur Ds Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 3 uur, Stud. A. Koens in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 19.30 uur Ds Van Sluijs Den Hoorn Geen Dienst Donderdag 12 september te De Koog verslag wereldconferentie Voor een TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot l uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Verkooplokaal in Kantooistr. van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. BIJ VERDIENSTE I U hangt biljet voor 't raam en geeft aanvragers een boekje. Wij doen de rest en betalen goed voor Uw bemiddeling. Alleen benedenwoningen. Ned.Talen instituut, Rotterdam (nader adres oveibodig). ALTIJD VERS. Niemeijer SAMSON halfzware shag is verpakt in handige plastic ta bakszak, waarin deze super- shag altijd vers en soepel blijft. Geen draadje verlies door de grote ruimte om uit te rollen. Vraag vooral Sam son halfzware in plastic ta- bakzak, daar zult U plezier van beleven Puikbesteeigeheimerste k. M. H. Bakker, Helios Schilderweg Te k. eetaardappelen 13 ct per kg. Jac, Koomen, Wes- terweg Te k. Puikbeste aardappelen f 5,- per zak. adres R. Zuidewind. Beatrix- laan 40, Den Burg Aange boden elektr. wasmachine met wringer. Oudeschild 160 Te k. raam voor schuurtje of kippenhok, Melkzeef en enige grote en kleine petroleum stallantaarns. S. Keyser, Bea- trixlaan Jonge konijnen te koop. Schoonoordsweg 20 Te koop een paa- 2e hands d. fietsen en een m. fietsje. S. Visser, Warmoes- straat 12 Den Burg Tek. aangeboden 1 damesmantel m. 42 d. rood, 1 herenjas br. m. 54 z.g.a.n. Peperstr. 29, Oosterend Tel. 258 Wie ruilt mijn houtrijke woning voor woning in of bij Den Burg. Br, onder no 990 bur. v. d. bl. Te k. crème kin derwagen Julianastr. 12a. Oosterend Konijnenhokken te k. M. Bakker Kzn. Eierland Te k. 4 pr in goede staat zijnde schoenen m 38 en 39 zw leren pumps, zw open lakschoentjes, zw open suède schoenen, witleren schoenen. Wilhelminalaan 19 - Te k. z.g.a.n. meisjes wintermantel Ift plm 16 jr. jack, jurk, rok ken, enz. m 42. Julianastr 13 - Te k. gevr. butagasstrijk- ijzer. S. Rentenaar, O'end Te k z.g.a.n. petroleumver- asser Bess f 30, wastafel en 2 wasstellen f 10. Molenstr 34 Gode dankbaar bericli ten wij u de geboorte van onze zoon Pieter Frans A. F. Goedendorp P Goedendorp—Blok Prof. Keesomlaan 15 Den Burg, Texel 6 sept '57 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Johannes G. Slikker—v. Dijk R. Slikker Gerrie en Japie Oudeschild 255 Texel, 6 sept. 1957 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Annia dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Anna Johanna E. M. ZijmWitte J. Zijm Westergeest B 66 Texel, 6 sept. 1957 Met blijdschap geven wij u kennis van de geboor te van ons dochtertje CATHARINA Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Maria Catharina C. J. M. Witte-Bastiaans J. Witte „Voorzorg", Texel 3 september 1957 Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Ar ie M Eelman-Plaatsman B Eelman De Koog 48, Texel 4 september 1957 Tijdelijk adres: Huize „Maris Stella", De C'dorp De heer en mevrouw Baierl-Yska geven met vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon Johannes Tirschereuth 29 augustus 1957 J. Schijf en Dorothea Yska hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking is bepaald op woensdag 18 sept. a.s des v.m. om 11.20 uur ten stadhuize Javastr 26, te 's Gravenhage. 's Gravenhage Daguerrestraat 181 Duinlaan 200 Toekomstig adres Beek laan 212 's Gravenhage Op 14 september hopen onze lieve ouders en grootouders J. du Porto E. du Porto-de Waard hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare en liefhebben de kinderen en klein kinderen. Jan Riteco en Thea Barhorst hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op donderdag 26 september a.s. vm 9,30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Schildereinde 81 Hollewalsweg 30 Texel, september 1957 Receptie op de trouwdag nm van 3—5 uur in hotel De Zwaan. Toekomstig adres: Warmoesstraat 14, Den Burg, Texel Heden overleed zacht en kalm onze beste man, vader en groot vader Aris Jan Eelman in de ouderdom van 77 jaar. Namens allen M. Eelman—Bremer Kogerweg 3, Den Burg Texel, 6 sept. 1957 De teraardebestelling zal plaats hebben maan dag 9 sept. nm 2 uur te Den Burg Namens de Plaatselijke commissie voor de ruilver kaveling Texel wordt U bekend gemaakt dat de Hollewalsweg 12 en 13sept voor het doorgaand ver keer wordt afgesloten N.V Grontmlj Biedt zich aan begin okt hulp in de huishouding 3 dagen per week' Br. no 989 bur. v. d. blad Voor de overgrote be langstelling zowel bin nen als buiten de ge meente, bij mijn 23ste verjaardag ondervonden mijn grote dank. PIET VAN DER WULP GEVRAAGD: zelfstandige hulp in de huishouding per 1 okt of eerder Meerdere hulp aanwezig Mev. de Boer, „Texla" Namens de familie be tuigen wij langs deze weg onze oprechte dank voor deelneming, tijdens ziekte en overlijden van onze lieve vader en schoonvader JAN PIETER SLIK ondervonden. In het bijzonder aan dokter Renout en zuster Mettau, en waar hij tij dens zijn ziekte is ver pleegd, buren dragers en kleedoplegsters Uit aller naam: C. Slik Oosterend, september 1957 Drogisterij v. d. Slikke gesloten van 10 sept. tot 14 sept. Ronde van Eierland zondag 8 sept half 3 Junioren 1 ronde Senioren 4 ronden Aangeboden houtrijke woning Gevraagd andere woning in Den Burg. Adres bureau van dit blad aangeb. tot juni 1958 Br. no 993 bur. v. d. blad Dokter Schalkwijk afwezig van 9 tot 23 september Apotheek blijft geopend De Nutsspaarbank staat in contact met 600 Spaarbankkanto ren in Nederland. Bezitters van Spaar bankboekjes elders kunnen dit laten overschrijven op de Koogerstraat 34 Den Burg, Texel Vraagt inlichtingen! Bejaardentocht O'end op dinsdag 10 sept. Opstelling 12,30 bij de o.l school. Opgave auto's en deelname tot maandag 12 uur bij Jac. Visman Het comité Voor Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant LET OP! 2 grotere houten bad minton rackets met ny londraad bespannen van 595 voor 450 cent met een betere shuttle cade au! Shuttles met vastge klonken rubberdop van 65 ct per stuk alleen maandag 3 voor 100 ct. Grote plastic ballen van 275 voor 175 cent. Deze prijzen alleen a.s. maandag op de markt De Klokkcndokter van maandag 9 tot en met vrijdag 13 september. Groentenhandel K. Burger Onze zaak is de weck vai 9 Lm. 14 september alleen 's morgens geopend van 9 tot 12.30 uur Vrijdag de gehele dag ge sloten Wilt U er rekemni mee houden? P. S. Kuyper en Zn Oosterend Den Burg Wij zijn met vakantie tot 14 september Ger Dros, De Koog Tel. 351 Te koop gevraagd H. J. v. d Berg, Vuurtorenweg C87 tel 285 Bloemisterij Jac. Hin Kogerweg 14, tel. 261 Vanaf 9 t.m. 14 sept, is ons teiefoonnr. 341 Den Burg. Esso Ned. Depot Texel Hervormde Zondagsschool Den Burg Morgen begint de zondag school weer Aanvang 12 u Kinderen die voor 1 nov a.s. 5 jaar worden, ziji hartelijk welkom. tel 252 tel 190 Groentehal Kantoorstraat Voor de weck 40 pond extra stoofperen 501 Extra handappelen 3ponr 101 Verder Claps en Buree's 4 gele kolen 0,25 3 extra bloemkolen 10C Bel. aanbev. D. Raven BIEDT ZICH AAN: voor kantoor of kantoor en winkelwerkzaamheden, Br. no 991 bur. v. d. blad Het nieuwe cursusjaar van het Instituut voor Midden- standsontwikkeling (1 MO afd. Texel vangt 16 sept aan. Aanmeldingen bij de cur susleiderde heer Janssen De Zes 6, Den Burg of dt secretaris de heer G. Bak ker, Weverstraat 17, Den Burg. Het Bestuur Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zondei chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 202< Onze zaak is gesloten vanaf 14 sept. zaterdag middag 12 uur tot vrijdag middag 20 sept. 2 uur. A. SMIT kapper C'dorp lel. te bereiken no. 253 en maandag op de markt verkopen wij een pracht partij FRUIT voor gerust lage prijzen Groenten is goedkoper. Komt u zelf even kijken. Groentenhal Kantoorstraai D. RAVEN Te koop gevraagd Binnenburg 5 De j ngens die voor 't I Isbeertje hebben gereden zaterdagavond half acht prijsje halen bij 't IJsbeertje Den Burg, Texel Telefoon 333 vroor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed VILT P1TRIET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 146 Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland o| Texel brengt ter kennis van de ingelanden, dat di schouw over de sloten en kreken in de polder za plaats vinden op en nodigt de ingelanden uit om te zorgen, dat o gemelde datum alle voorschriften als bij de keu bepaald, stipt zijn nageleefd Texel, 7 september 1957 Het bestuur voornoemd KL Kalis, voorzitter A. van Hoorn, secretaris De Schouw volgens artikel 28 der Keur van he Waterschap „De Gemeenschappelijke Polders o| Texel" over alle tochtsloten en cenen is bepaald De schouw over de weg- en scheidingsloten, me uitzondering van de polder het Noorden is eveneeni bepaald op 9 oktober 1957. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat nie voldoen aan de bepalingen, vervat in de art. 6, 7 ei 8 voor ieder perceel als een overtreding wordt be schouwd. Namens het bestuur van de Gemeenschappelijke Polders, S. Keijser Jbz Dijkgraaf E. L. J. Lap, secretaris

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2