X IV. V. Ph. Vlessing Tot vrijdag 13 september Voor kolen beha's U bent modieus Gijs de Peur BI ijl meester oliestook Bakkers Ijzerhandel TEXEL «Strandpaviljoen Den Hoorn» Nieuwe »- American look DAMES TRUITJES ITALIAANSE TRUITJES 24,75 DAMES VESTEN SWAN BLOUSES TERLENKA ROKKEN 39,75 PLISSER0KKEN WEVENIT ROKKEN T exels BioscoopTheater Telefoon 27 De gevangene van de woestijn Onsterfelijke liefde Openbare aanbesteding voorverkoop kindermantels Postdistrict Haarlem vraagt mannelijk en vrouwelijk personeel c naar Keuze uit 60 modellen. Gratis advies op ver warmings gebied Garantie op plaatsing en aanleg oon 6/ DEN BURG 'ilXLtU M. A. J. VONK Kogerstraat Hogerstraat Profiteert van het mooie najaar. Café-restaurant is de gehele maand september geopend. Goede keuken. Prachtig uitzicht Ja, dit is „American look" voor de moderne, modieuze vrouw j»oed scheidend en met prettige uplift". En kijk - met Wala-precisieafgewerkt... de ondercups zijn extra-verstevigend gevoerd met tule' Verwen Uzelf met de Wala „American Look", al vanaf A 95 Wala-snufjes Handig haak-tn-schouderband Bij halve cn hele maagband hebben de schouderhandjes zachte beschermende pluche-afuerking Verstelbare baak-en oogsluitmg Belangrijk Alle VC'ala „American Look"-beha's per omvangsmaal in 6 verschillende cupgrootten, dus van A t/m F cup. Dat heeft alléén Wala! met korte maagband 6.95 met lange maagband 9.75 Pas eerst, koop dan REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg gekleed, wanneer u een keuze maakt uit onze prachtige collec tie zuiver wol tricot gebreid modelijn 1957-1958 fraaie modellen aparte stiksels nieuwste effen tin ten modieuze strepen 26,75 22,50 19,75 17,50 Elegante van vooraanstaande Italiaanse mode-ont werpers. Zeer apart 31,50 29,75 Warme wevenit jersey of ge breid. Keurige gekle de of sportieve model len 32,50 29,50 26,50 19,75 Popeline open of gesloten te dragen. mouw met modieuze brede man chet 15,75 13,50 Let op! 55 pet Terlen- ka met 45 pet wol. De meest ideale plooi- houdende stof 41,50 Super rayon fresco, in de modetinten bruin, grijs, vigoureux zwart of antraciet 12,75 100 pet wQllen jersey wevenit, strak met één of twee plooien achter, of wijd met vele banen rondom bruin, grijs, antraciet of zwart 39.75 29,50 22,50 Het is maar een weet, dat „De BijenkorfU beter kleedt en dat U minder besteedt. Indien U zelf niet kunt komen schrijft u ons, wij sturen u franco een mooie sichtzending. Den Helder Zaterdag 8 uur zondagmiddag 4 uur John Wayne in Een jarenlange speurtocht door eindeloze ruimten. Hard als de rotsen, beklemmend als de woestijn. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag 8 uur en maandag 8 uur Jane Wyman, Van Johnson in Het romantische verhaal van een liefde tussen doodgewone mensen in de tredmolen van het alledaagse leven in New York Een eerlijkheid en een menselijkheid, welke weldadig aandoen. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Op dinsdag 24 september 1957 te 3 uur nm hoopt ondergetekende namens de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming in hotel De Oraal te Den Burg in het open baar in massa onder beslekhouders aan te besteden het bouwen van een kantoor met twee woningen en bijkomende werken te Den Burg in plan „Zuid" Bestek en tekeningen zijn, zolang de voorraad strekt, vanaf heden t.m. don derdag 19 sepl. 1957 verkrijgbaar aan het Schildereinde no 68 te Den Burg, elke dag tussen 2 en 3 uur nm tegen betaling van 1 15.— per stel. Restitutie alleen op de dag van aanbe steding bij ongeschonden inlevering I 15,- mits compleet en onbeschreven W. J L. Boogaard, architect B N A. Wieringerwerf kunt U nog profiteren van de lage prijzen in de „Wat een sortering „Wat vallen die prijzen me mee" Zo luidt het eenparig oordeel van onze klanten, die reeds profiteerden van deze unieke gelegenheid voor enkele kantoren in Noordholland, waaronder Haarlem voor opleiding in de loketdienst. Leeftijd: 16 tot circa 25 jaar. Vereiste: diploma M.U. L.O.-A of -B (met 3 talen), of bewijs van overgang van de derde naar de vierde klas H.B.S. of een daarmede gelijkgesteld diploma of bewijs. Opgeleid wordt voor een afwisselende werkkring, welke een behoor lijk loon biedt, met gunstige kansen op promotie. Ook tijdens de opleiding wordt reeds loon genoten. In daarvoor in aanmerking komende gevallen pcnsiontoclage en/of reiskostenvergoeding. Tenminste 15 dagen vakantie, 4% vakantietoeslag. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van geboortedatum, behaalde diploma's enz. te richten aan dc directeur van het Postdistrict Haarlem, Gedempte Oude Gracht 2 te Haarlem. FEUILLETON door J. G. J. Bax 45. Nee, ik wil me niet veront schuldigen. Wie het geloven wil, ge looft het maar. Wat ze achter mijn rug kletsen deert me niet. Het is tijd ge noeg als ze het me in het gezicht zeg gen. Dat durven ze toch niet. Dat is het hem juist, die lafbek ken, daar wagen ze zich niet aan. Heb je zelf helemaal geen vermoe den wie het geweest kan zijn? Nee, in de verste verte niet. De notaris zei nog wel, dat-ie als lk er prijs op stelde aan zijn opdrachtgever wilde vragen of hij diens naam mocht noemen. En hij zou het doen? Nee, ik heb gezegd, dat hij mij he lemaal niet interesseert. Weet de notaris ook van die praat jes? Dat geloof ik niet, hij heeft er ten minste niks van gezegd. Maar waarom wil je er toch geen werk van maken, dat die praatjes de kop ingedrukt worden? Laat mij eens met Anne praten. Zal ik haar eens roe pen? Niks ervan. Maar moet die meid ons dan on gestraft over de straat brengen? Laat ze dan tenminste zeggen wat ze ge hoord heeft, dan is alles misschien in eens opgehelderd. Nee, hield de boer koppig vol, ik waarschuw je nog eens dat je nergens over praat: de waarheid zal vanzelf wel aan het licht komen en dan spreek ik haar nog wel, laat ze zo lang nog maar konkelen. Als ze het mij persoonlijk ver wijten is het nog tijd genoeg. En al die tijd moet Jakob maar.... Ja, ik vind het voor jou vervelend en ikzelfnou ja. Ik weet dat Jakob het bij Giessen goed heeft en het is misschien beter dat hij er een tijdje uit is. Hij heeft daar zijn handen vol en het kan nooit kwaad, dat hij eens een ander bedrijf gezien heeft. En wanneer hij eenmaal tot besef gekomen is, dat hij ondoordacht gehandeld heeft, dan komt hij vanzelf wel weer terug, of ik zou me sterk in hem moeten vergissen. Dankbaar omdat haar man ondanks alles toch nog vertrouwen in hun zoon stelde, zag de vrouw hem aan. Zijn pijp uitkloppende stond hij op en zei: La ten we vertrouwen in hem stellen vrouw, dan komt alles terecht. HOOFSTUK 25 NEGEN EN TACHTIG, negentig, een en negentig! Een en negentig voor de professor! herhaalde Sivous. Een zucht van teleurstelling steeg uit de toe schouwers op. Dat-ie zo'n makkelijk balletje nou missen moet, merkte de een op. Er mot toch eens een eind aan komen meende de ander. Hoe staat het nou Sivous? Sivous die voor arbiter speelde, ging naar Bas van de molenaar, die de stand bijhield, keek even op het lijstje en riep luid: De professor heeft er 364 en de Rooie op de kop af 35! Goed zo, Rooie! klonk het uit een hoek, als je zo doorgaat, heb je er volgende week wel 150! Stil nou, verzocht Leen, die ook onder de toe schouwers was, maak hem nou niet zo zenuwachtig. Nu was de Rooie, de beste speler uit het dorp, weer aan de beurt en hij be antwoordde de serie van de proffessor met zes caramboles. De professor moest er 500 maken en de Rooie 150. Dit stond ook met grote letters op een bil jet voor het raam te lezen. Professor Carabo zou hedenavond een biljartsean ce geven, een wedstrijd over 500 ca ramboles tegen een aan te wijzen speler die een voorgift van 350 caramboles zou krijgen, na afloop kunst- en fanta siestoten. De reden van het bezoek van de professor was gelegen in het feit, dat Sivous een nieuw biljart had aange schaft. De professor was nu uitgeno digd om het in te wijden. Het oude bil jart was zo aftans geworden, dat het niet langer bespeelbaar was. Het laken zat vol vlekken, pleisters en winkelha ken, de banden waren gerafeld, het liep af en het hobbelde. Er was een geweldige belangstelling niet alleen van vaste bezoekers, maar ook van dorpelingen, die anders niet vaak in het Baarsje kwamen. Aandach tig volgde men de prestaties van de pro fessor, die nu in een hoek een serie aan het opbouwen was. Met zachte tikjes, zodat de ballen haast niet van hun plaats kwamen volgde carambole op ca rambole, die Sivous luidop telde. Af en toe bewoog deze zich over het billart om te zien of de ballen los lagen, met zijn hand de ballen beschaduwend. Het is gewoon een mirakel, merk te een oude boer op. Het lijkt wel of-ie ze aan een touwtje heeft. Ja, als je daar een partijtje mee moet spelen, kom je helemaal niet aan de beurt. De professor trok zich van alle op merkingen niets aan, doch speelde rus tig door. Een luid applaus steeg op, toen hij de honderd had bereikt. Hij maakte er nog vijf bij en miste toen een moeilijke stoot waarbij hij zijn keu hoog in de lucht hield. Nu was de Rooie weer aan stoot. Luid werd hij aangemoedigd. Laat je niet kennen, Rooie! Maak er een eind aan. Hou ze warm. Hij kreeg de ballen in een goede po sitie en hield ze warm. Toen hij er tien bij elkaar had, was zijn succes minstens zo groot als bij de honderd van de pro fessor, die op zijn gemak een biertje zat te drinken. De Rooie haalde zelfs twin tig, maar bij de een en tvvinstigste stoot ketste hij en miste. Teleurgesteld ging hij zitten en stond zijn plaats aan het billart weer af aan de professor, die nu spoedig de resterende punten had ge maakt. Hierna kwamen de kunst- en fanta siestoten aan de beurt, waar de boeren met open mond naar zaten te kijken. Zo iets hadden zij nog nooit gezien, hij maakte niet alleen caramboles op het billart, nee, hij liet de ballen zelfs bo ven over de rand lopen, ja, zelfs sprin gen. Hij legde nu een manchet op het laken, waar de bal, na eerst te hebben gecaramboleerd, netjes doorheen rolde. Wat ging hij nu doen? Hij legde een hoed op de grond met een bal erin. Wat zullen we nou krijgen? vroeg Gijs stomverbaasd. Ik zal nu een carambole maken in de hoed daar op de grond, verklaarde de professor. Goed opgelet, ik raak de rode bal hier op het billart, waarna de speelbal van de band springt en zo met de bal in de hoed caramboleert, tenmin ste als het lukt, want die stoot is niet gemakkelijk Allen tuurden ongelovig naar de hoed Onder ademloze stilte legde de profes sor aan, een forse stoot en daar sprong de bal in de lucht om met een boogje in de hoed terecht te komen. De professor had een ware ovatie in ontvangst te nemen, waarvoor hij dan ook lachend bedankte. Hierna wendde hij zich tot de toeschouwers en zette uiteen dat het belangrijkste bij het bil- larten het zogenaamde rekken was. Had men dit eenmaal onder de knie, dan was men in staat vele caramboles te maken, waartoe men anders geen kans zag. (Wordt vervolgd! over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel WAT HUNHARPT NAAKT 15GOED

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4