VLESS1NG GRATIS kostelijke kinderzakdoekjes bij SUNIL SÜN5L j Haardolie sparen is Eeuwen J1 I die meer warmte geeft j De CALTEX biedt U 6 belangrijke punten voor de witste was Stookt daarom de zuivere Caltex petroleum van Dros' Ingenieursbureau en Autocentrale Nieuwe „Americanlook" beha's RIJKSPOSTSPAARBANK tot Uw voordeel GEZELLIG DANSEN li, i.VJ Boer, wat zeg je van mijn kippen In een groen groen Knollenland Klein Klein Kleutertje Holle Bolle Gijs nette verkoopster zoekt betrekking M. en A. J. Vonk met 't minste werk! Borduren I J. G. Dekker C. P. MOOJEN, in „Casino" HOOFDPIJN? Ja, dit is „American look" voor de moderne, modieuze vrouw goed scheidend en met prettige „uplift". En kijk - met Wala-precisieafgewerkt... de ondercups zijn extra-verstevigend gevoerd met tule' Verwen Uzelf met de Wala „American Look", al vanaf met korte maagband 6.95 Voor laarzen en regenkleding Is het adres: PIET r VROEGOP o Wij bieden U aan riraa V oordelig Regenpakken vanaf 17,50. Rubber werklaarzen 10,— Hoge vetleren werkschoenen v.af 14,95. Oliepijpen met dubbele knie 8,50. Prima zeildoeken kruipbroe- ken 12,50. Rubber kinderlaarsjes vanaf 3,95. Losse regenbroeken voor de fiets vanaf 10,—. Rubber werkschorten extra vanaf 5,—. Rubber klompen voor mannen en jongens v.af 4,95. Lange oliejassen in zwart en groen vanaf 20,—. Vraagt en draagt ons beroemde plastic regenpak het Super 1957 regenpak. Dit is het allerbeste regen pak dat alle goede eigenschappen bezit die U er aan stelt, zeer sterke stijl, weerstand absoluut. Soepel onder alle weersomstandigheden verbeterd, naad loos model, gegarandeerd waterdicht, compleet jek ker en broek 40,- zuidwester gratis Motorlaarzen, bromfietslaarzen, autobottines. Speciaal in lederen motorkleding lange leren motor- jassen KLM vanaf 125,—. Dames leren mantels lekkers, Fingertips, Vesten. Inruilen, repareren, verven PIET T/ROEGOP St. Pancras Tel K 2267 588 rima V oordelig maandags op de markt Agent D. Wessels, Bungalow, De Koog maagband Wala-snufjes t Handig hacfk-in-schcnderband Bij balvt en hele maagband hebben de lehouderbandjes zachte beschermende pliicbe-afu-erkmg Verstelbare haak-en eogslailing Belangrijk 1 Alle VFala „American Look"-beha's per omvangsmaat in 6 verschillende cupgrootten, dus van A t/m F cup. Dat heeft allC-én Wala! mei lange 9.75 Pas eerst. koop dan Wegens waterschade nu voor onderstaande prijzen a.s. maandag op de markt Twee pers. flanellen en graslinnen lakens iels vuil 5,98 Enkele restanten iets verkleurd dames pyama's 6,98 Dames nachtponnen 4,98 Wollen garens waarde 2,95 nu 1,98 Halfwol herenhemden en lange onderbroeken 6,98 Halfwollen dames directoirs 3.98 Wollen dekens voor spotprijs vanaf 11,95 Let op, onze naam staat op de kraam. SJ. NOTA H.$*<-..■■■ Niemand ontkent het meer: wij Nederlanders leefden de laatste tijd op te grote voet. Wij moeten weer sparen: nu èn in de toekomst! Vooral onze kinderen zullen we de betekenis van het sparen moeten bijbrengen. Sparen - op de juiste manier gedaan - is een opbouwende kracht in het leven van ieder van ons en van ons volk in zijn geheel. Honderdduizenden ouders beseffen dit en gaven hun kinderen toestemming deel te nemen aan de nepetsde jeuffdsp&aractse van de Rijkspostspaarbank. Dank zij deze actie raken schoolgaande kinderen vertrouwd met de waarde van het geld en ontdekken zij de zin van het sparen. Dit gebeurt spelenderwijs. Mèt hun vriendjes uit de klas worden zij ongemerkt opgevoed tot verantwoordelijke burgers. Aan het einde van het schooljaar wacht de trouwe spaardertjes een mooie en leerzame premie. doen uw kinderen colt al mee •7 e •-lij;,...,,. maakt U daar Uw kinderen eens blij mee! Er zijn 4 ver schillende zakdoekjes, de een nog leuker dan de ander. En allemaal bedrukt met kleurige tekeningen en rijmpjes uit-de-oude-doos. U krijgt ze zo eenvoudig 1 Tussen elke twee pakken Sunll zit zo'n vrolijk, wasecht zak doekje. Zorg dat U ze gauw In huls heelt I Voor direct gevraagd Filiaal Albert Heijn, Binnenburg, Den Burg H.H. Bloembollen kwekers De 5 rijige Excelsiorplant- machine heeft zijn sporen reeds verdiend, dank zij een vaste regelafstand, een regelbare piantdiepte en plantdikte Ook nu zijn we vanaf heden weer tot uw beschikking. Opgave worden ingewacht bij A van Lenten tel. 239 Den Hoorn. C. Schermer, tel. 94 Den Burg. S. Ros, Hogeberg Meisje 18 jaar met Mulo opl. en typedipl. op kantoor event, beh. in winkel en/of huish.Br.no 1009 bur. van dit blad. Te huur gemeub. kamers voor alleenst pers. Br. no. 1007 bur d bi REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Rudge Engelands beste rijwiel Kogerstr. en Hogerstr. Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed. VILT PITRIET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 1 46 miiiiimuiiniiiinniiiuuiiKiniiiiiiiiiiTïïiiuiniiuiDiiiiiiiiaL ■3fr Een maximum aan warmte. •3C- Zuinig in het verbruik. ■X- Een absoluut reukloze en volkomen roetvrije verbranding. •X- Practisch geen onderhoud aan uw oliehaard of kachel Standvaten in bruikleen, dus geen statiegeld X- Regelmatige bijvulling van uw vat door de CALTEX- TANKAUTO, met geijkte meter, waardoor u verzekerd bent van een juiste maat. Den Burg Telefoon 41. De Cocksdorp Telefoon 254 ^fliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Hypotheken Zondagavond kunt u van 8—12 uur OPENING NUTSKLEUTERSCHOOL (Vervolg van pagina 1) den. Het kind zal zich hier ten volle kunnen uiten en al spelende zijn rem mingen en spanningen kunnen afreage ren. De kleuters van deze school zullen een blijde en goede herinnering aan „De Woelige Hoek" bewaren. Hierna werd het woord gevoerd door mej. Nijkamp, inspectrice bij het nuts- kleuteronderwijs. Toen zij in 1948 ons eiland bezocht constateerde zij, dat er ook hier heel wat op te knappen was. De outillage was immers zeer slecht. Maar daarnaast had zij vastgesteld, dat één zeer belangrijke factor ten volle aanwezig was: de liefde van de leiding voor haar taak, de liefde ook van de zijde der ouders, die met enthousiasme de slechtwerkende riemen hanteerden en er aldus van maakten, wat er onder die moeilijke omstandigheden van te maken viel. De liefde geeft een gevoel van veilig heid. De kleuters worden hier voorbe reid voor het leven, zij leren hier iets gezamenlijk uit te voeren en.iets samen te delen, wat veelal een grote op gave is. Ook leren zij zich onder de vorm van het moderne onderwijs per soonlijk in hun werk te uiten. Tenslotte: hier wordt begrip voor eikaars belangen gekweekt en hoe zouden wij deze school hebben kunnen bouwen zonder samen werking? Deze samenwerking is voor beeldig geweest en ten bate gekomen van de kleuters. En zo bereikten wij dit mooie eindresultaat en kon mevrouw De Koning deze gedenkwaardige dag vieren. Hierna sprak de heer Wieringa, voor zitter van „Het Nut". „Een hartewens is in vervulling gegaan. Het bestuur wenste al jarenlang een nieuwe school en dat was geen wonder, want hoe heeft men het kunnen uithouden in het ge bouw in de Waalderstraat en later in de Nieuwstraat. Men viel van de ene noodoplossing in de andere. Nog geen twee jaar geleden moest een gecombi neerde bestuursvergadering worden be legd om het nijpende financiële probleem onder het oog te zien. Opheffing dreig de, maar nog net op tijd kwam van ho gerhand een flink voorschot en de kans op rijkssubsidie, zodat wij nieuwe hoop konden koesteren. Thans is de kroon op het werk gezet en daarover verheugen wij ons zeer. Uit de bescheiden middelen biedt 't bestuur van „Het Nut" u een klok aan. Zich tot mevrouw De Koning richtend zei de heer Wieringa, dat de school dank zij haar toewijding en eminente leiding door de donkere jaren is heengekomen. Deze dag mogen wij dan ook zonder overdrijving als Uw dag beschouwen. Namens de uitvoerders werd hierna het woord gevoerd door de heer J. Ag- ter, wie het was opgevallen, dat er zo vlot en prettig was gewerkt. Wie was de stuwkracht? De gemeente of mevrouw De Koning? Vanmiddag heb ik uit één enkel woord begrepen, dat wij dit alles te danken hebben aan het belangrijkste, dat de wereld te bieden heeft: de liefde, want sprak mevrouw De Koning niet over „haar eerste liefde"??! Overigens stelde spreker gaarne en met bewondering vast, dat die liefde niet van één kant is gekomen: huldigend richtte hij zich tot de heren Van der Struys en J. Schot, die met het dagelijks toezicht was belast. Het was de liefde voor het werk en de jeugd, dat hier voorbeeldig samengewerkt is. Op basis voortgaande zal de school alle te klein zijn om de kleuters te kun plaatsen. Wij zijn er verheugd over het thans zo ver is, wel, het kind hi behoefte aan blijdschap, ongeacht geaardheid, want het kind denkt traal. Hierna was het woord aan de jei zelf: eerst aan leerlingen van de la bouwhuishoudschool, die ook hier met gebak en later koffie serveerden vervolgens werden wij vergast op revue voor de kleuters. Deze revue, Tineke Kooi als bruidegom en J( Keijser als bruid, herinnerde ons aai ups en downs van het leven: aan afscheid van de zomer, aan de herfst winter en het voorjaar met een nii geluid. Deze revue wilde ons zeggen, de school onder alle omstandighedei onder alle „weersgesteldheden" li doorgedraaid. Vervolgens bestond er gelegen tot bezichtiging van het gebouw, buiten de inventaris om 140.000,— kost heeft. Voor dat bedrag zou vandaag de dag al niet meer kunnei Het is onmogelijk te beschrijven mooi het gebouw wel is, hoe goed kleuren het doen, hoe prettig de van de ruimte, het licht en de mod luchtverversing. Wij hebben er de li meter eens bijgehaald en toen bleek, wij met hetzelfde diafragma en dezi tijd konden fotograferen als buiten Het gebouw omvat drie leslokalei een speellokaal. Ieder leslokaal heeft eigen keukentje, een echt kleuter kent je. Modern is het meubilair - ei dachten terug aan de periode van ellenlange banken, waarin wij als ters de sombere uren moest laten seren. Ieder lokaal heeft zijn garderobe. Wij vermelden ook apar diverse toiletinrichtingen. De kinder ceetjes vonden de leerlingen, gel wij, bijzonder interessant. Ze zullen nooit meer in hun broek doen, hem Ook zal de jeugd zich ten volle km amuseren met het materiaal: ze km rijkelijk knutselen, kneden, bouwer breken, schilderen en zo maar vo« vuist weg fantaseren. Ook kunnen de bloemen van* de serre verzorgen de speels rondzv/emmende bewo van het door de heer J. Tjonk verzo aquarium gadeslaan. Bij zomerdag len ze veel van de zon genieten, ruim is het plein. Daar vinden wij z.g. piasvijver, waarin reeds de bootjes zeilden, daar vinden wij zandbak, een fietsenstalling (voor autopeds) en een bergruimte. Verzu wij evenmin de kamer voor de leid te vermelden, met schouw en al. meubilair werd door Marko, Veem geleverd, de vloerbedekking veri door de N.V. Goederenhandel Ph. sing. Gaarne namens heel Texel onze beste wensen - aan leiding en jeug< P.S. De bloemenhulde was overw gend en burgemeester De Koning 1 daarvoor dan ook in een apart spei hartelijk voor bedankt. Een deel kfl de door het hoofdbestuur aangefo standaard geplaatst worden. er •o: Munhardt'i Hoofdpijnpoeden. Doo» )0 c<a]

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4