Monte Rosa f 13,95 (1MB fa. KI. Boon l\ Solex '58 Let goed J op Uw brievenbus Voor de mooiste keuze in Extra voordeel aanbieding M. en A. J. Vonk school vulpen Mont Blanc fabrieken Boekhandel „Parkstraat" Sport- en Tourrijwielen Afgesloten rijwec Ziekenhuis verzekering Woningruil Vaste vloerbedekking Fa KI. Boon Zn. Danscursus Te koop woonhuis KAPITEIN LIST MET PENSIOEN Naar wij vernemen zal kapitein List met ingang van 1 november eervol ont slag worden verleend als kapitein bij de N.V. TESO. De heer List zal op die datum een dienstverband van 29 jaren beëindigen. UITVOERING ZDH ZDH hoopt half november haar jaar lijkse uitvoering te geven. Opgevoerd wordt een spel van het land, in drie bedrijven, getiteld „Het meisje met het leeuwenjong". INSTALLATIE BURGEMEESTER DE WAARD Naar wij vernemen is de installatie van de heer De Waard tot burgemeester van Warffum bepaald op zaterdag 19 oktober. AFSCHEID MEESTER GOTTSCHAL Met een feestelijke middag hebben de leerlingen van de „Jan Drijver-school'' te Den Hoorn afscheid genomen van het hoofd der school, de heer C. E. Gottschal, die te Julianadorp benoemd is. De school was prachtig versierd, terwijl de leerlin gen zelf voor een aardig afscheidspro- gramma zorgden. Ook kwamen een 30- tal oud-leerlingen van Meester en Mevrouw afscheid nemen. En zo gaat Meester Gottschal, na ruim 6Vt jaar Den Hoorn weer verlaten. 1 november komt het nieuwe hoofd. Tijdelijk wordt de functie waargenomen door mevr. J. Room-Wilkeshuis. AUTOMOBILIST RAMDE VERKEERSBORD De 51-jarige heer Th. J. B., Amster dam, toekomstig Kogenaar, wilde zon dagnacht omstreeks één uur zijn Chrys ler op de hoek Parkstraat-Weverstraat keren, maar bij het achteruit rijden ram de hij een verkeerspaal „Verboden in te rijden". Het bord sloeg door een groot spiegelruit van fotohandelaar J. Nauta, die, uit de slaap opgeschrikt, meteen de politie in de arm nam. Op dat moment was de automobilist op de Kogerweg bij „Texla" in een greppel gestrand. Hij had die avond twee café's bezocht en meer ingeslagen dan verantwoordelijk was voor wie van plan is achter een auto stuur te kruipen. De politie trok de auto met de jeep op de weg en sleepte 'm vervolgens naar de kazerne, waar de automobilist gratis logies verstrekt werd. In opdracht van de officier van justitie« heeft de politie het rijbewijs van de heer B. ingetrokken. NIEUWE BURGEMEESTER MAAKT KENNIS MET PROPER TERPDORP Maandag heeft de nieuwe burgemees ter van Warffum, de heer S. de Waard zijn toekomstige gemeente bezocht. De aanstaande eerste burger van het terp dorp maakte kennis met een deel van het gemeentepersoneel en kwam uiter aard eens poolshoogte nemen in ver band met de woonruimte. Aldus „Het Vrije Volk". Aan de Stationsweg staat weliswaar de woning van mr. W. J. Geertsema, de vorige burgervader, leeg, maar het is nog niet zeker of de heer De Waard daar komt te wonen. Hoe het ook zij, de burgemeester heeft 's avonds bij zijn thuiskomst, moeten vertellen van het propere dorp in noord- Groningen. Want op Texel zijn natuur lijk zijn vrouw en de kinderen nieuws gierig. Voor heel het gezin heeft de benoe ming van vader tot burgemeester grote gevolgen. Dochter Greet, die 22 jaar is en jeugdleidster iji Amsterdam, zal voortaan naar Warffum moeten reizen als ze vakantie heeft, dochter Gerry van 20 moet zich instellen op haar nieuwe Groninger omgeving, Welmoet, (18 jaar), de derde dochter van de burgemeester, zal haar opleiding voor kleuterleidster in de omgeving van Warffum moeten afmaken en Meijert, de twaalfjarige zoon van de heer De Waard, zal afscheid moeten nemen van de leraren en leer lingen van de HBS, die hij nu bezoekt. Tenslotte wordt het voor mevrouw De Waard een zeer drukke tijd. Want bij een verhuizing komt heel wat kijken. Overigens zal zij, als ze eenmaal in Warffum woont, zich wel gemakkelijk aanpassen bij de nieuwe functie, die haar man krijgt. Mevrouw nam in Den Burg actief deel aan het verenigings leven Ze was jarenlang penningmees- teresse en tweede presidente van de Nederlands Hervormde Vrouwenvereni ging en interesseerde zich bijzonder voor de bejaardenzorg. Ze zal, als ze in Warffum de leiding zou moeten nemen in soortgelijke ver enigingen of zaken, weten hoe zij moet handelen. GESLAAGD Elly Bakker, „Spyk", slaagde voor het diploma A Witte Kruis-verpleegster in het Sint Lidwina Ziekenhuis te Den Hel der. Deze week krijgt U een GRATIS proefzakje van het afwaswonder PRIL in Uw brievenbus! Pril - die U de afwas tot een pculeschilletje maakt! Benut dus dat proefzakje èn bewaar het ledige zakje. Telkens als U een pak Pril koopt, stopt U er de bovenklep in, want voor het met 3 bovenkleppen ge vulde zakje geeft Uw winkelier U ^sttRK UW CLUBk4s Dc sympathieke Persil-spaaractie gaat door, ook in 1958! B Op het Prilpak komen 3 spaaremmertjes B voor. Knip ze B uit! Uw B verenigingskas 1 vaart er wel bij. ATTENTIE U kunt zelfs vaker GRATIS een pak Pril krijgen. Uw winkelier heeft proefzakjes in voorraad cn deze aanbieding geldt tot 31 december. Dus: bovenkleppen sparen! Pril is een produkt MIDDAG EN AVOND VOOR OUDEN VAN DAGEN VAN DE WAAL De Ouden van Dagen van De Waal en omgeving hebben zondagmiddag j.l. wel geboft. Het was prachtig weer, de zon scheen heerlijk, er was weinig wind, dus een en ander was uitermate geschikt voor de oudjes om er eens uit te gaan Met zes luxe wagens en een autobus werd de tocht om twee uur aangevangen. Heel De Waal was bij dit vertrek aan wezig. Na een rondje door De Waal ge maakt te hebben, ging de stoet naar Den Burg. Den Burg werd in alle richtingen doorkruist. Vele oudjes stonden versteld van de uitbreiding in Plan-Zuid. Men vond dit heel mooi en men kon zich ook niet voorstellen, gezien de hoeveel heid nieuwe woningen, dat er momen teel nog woningnood heerst! Ook het pas geopende rusthuis voor Ouden van Dagen „Huize Sint Jan", werd bewon derd. Men vond het er keurig uitzien. Vervolgens reed men via de Hoornder- weg naar Den Hoorn, alwaar in „Loods- mans Welvaren" een kopje thee werd gedronken. Na gezellig een poosje ge babbeld te hebben, ging men weer op stap, ditmaal richting Oudeschild. Langs de haven, waar meerderen in jaren niet waren geweest, via Spang naar Ooster end, daarna door de Vianenweg naar de Eendrachtsdijk en door naar De Cocks- dorp Vandaar langs de Postweg, Duin weg naar De Koog. Weer waren de deelnemers verbaasd over de nieuwe woningen. Nu betrof het het „bunga low-dorp". Men reed er omheen en keek zijn ogen uit! In het Badhotel kon men volop genie ten van het prachtige uitzicht over het Gouden Boltje enerzijds en de zee an derzijds. En niet te vergeten van de koffie, welke hier, gelijk de thee in Den Hoorn, keurig was verzorgd. Er werd weer een sigaartje opgestoken door de heren en de dames namen een snoepje, terwijl er hele gesprekken werden ge voerd over vroeger. „Wat is er toch veel veranderd". Via de Kogerweg verliet men De Koog weer. Men reed langs de Kamphuisjes van Zwan en bewonderde ook de Wad denparel. Langs de Pelikaanweg, via Kogerweg en Gerritslanderdijkje ging men weer richting De Waal. Om kwart over zes arriveerde men bij het Dorps huis. Daar stonden de tafels reeds ge dekt, versierd met frisse bloemen. De inwendige mens werd versterkt met kof- HET NIEUWE RAADSLID De heer D. Kuiper, „Harkebuurt", lid van de P. v.d. A., komt volgens de gang bare procedure in aanmerking voor de benoeming tot lid van de Texelse ge meenteraad. Zoals gemeld (zie voorpa gina) is een vacature ontstaan wegens benoeming van de heer S. de Waard tot burgemeester van Warffum. GEMEENTERAAD OP STAP Gistermiddag heeft de Texelse ge meenteraad het eiland verlaten voor 'n driedaagse excursie. Eerst gaat men een kijkje nemen op Schiphol en vervolgens bust men door naar Zuid-Limburg, waar in Geleen een zeer modern zwembad be keken zal worden. Zoals bekend koestert de raad nog steeds plannen voor een (eigen Texels) zwembad. Verder staat een bezoek aan Valken burg op het programma. Op de terugweg zal een ommetje naar Ommen worden gemaakt om daar een kampeerbedrijf in ogenschouw te nemen. Men overnacht in een vakantieverblijf te Oosterwijk en in een Jeugdhotel te Rijksbolt bij Maastricht. Zoals te doen gebruikelijk zullen ook de echtgenoten de tocht meemaken. S.V.C.-nieuws Het eerste heeft het ook nu niet tot een overwinning kunnen brengen en verloor met 6i. De aanvallen werden heel aardig opgebouwd, maar het afwer ken gebeurt veel te onbeheerst. Nu er een trainer aanwezig is wordt het tijd dat we er allemaal eens komen, niet zo als afgelopen week, want dat rooide er niet op. Zijn we er deze week allemaal? Ook het tweede en de adsp. De adsp. speelden afgelopen zaterdag in een matige wedstrijd tegen De Koog 22 gelijk. Het tweede wist het aan De Koog ook niet tot een overwinning te brengen en verloor met 20. Met 10 man toch nog geen slecht resultaat. A.s. zondag speelt het eerste weer thuis en wel tegen Petten. Het wordt tijd dat we het wat beter gaan doen. Het tweede speelt uit tegen WGW 5. We vertrekken om 10.30 uur van dorp met de boot van 11.30 uur. De adsp. gaan a.s. zaterdag naar Den Hoorn. Zijn we nu eens volledig? De voetbalpool formulieren zijn nu op drie plaatsen verkrijgbaar: bij Jn. Reus smederij Dros, R. Kok maandagsavonds en op het dorp bij het bekende adres. U heeft allemaal evenveel kans. HERV. GEMEENTE DEN BURG Doopdienst zondag 20 oktober. Aan gifte vrijdagavond a.s. 8 uur in de con sistorie. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanmiddag om 3 uur bevestiging en inzegening van huwelijk. Vrijdag a.s. om 4 uur bevestiging en inzegening van huwelijk. fie, thee en broodjes. Namens de Ouden van Dagen sprak de heer De Wolf reeds een dankwoord jegens allen, die meegeholpen hadden om deze middag en avond voor hen te organiseren. De avond werd gevuld met enige sketches, ingestudeerd door de plaatse lijke toneelvereniging ,,'t Amateurtje". De eerste sketch gaf een akelig misver stand weer tussen een dokter en zijn „patiënt", betreffende een klaartje. Het bleek, dat de dokter het had over een klaartje (een gevuld glaasje), terwijl de patiënt doelde op diens dochter Klaartje. Gelukkig kwam het toch in het reine. In „De volgende zaak" moest helaas de hoofdrolspeler, de rechter, op het laatste ogenblik vervangen worden, zulks wegens de griep. Enige verdachten wer den door de rechter „streng" aangepakt. Het derde stukje „De Wonderdrank", liet zien, hoe een kwakzalver een drank samengesteld had om het humeur te verbeteren. Het werkte prima, zo goed, dat de vrouw dos huizes, die haar vroe ger sikkeneurige echtgenoot druk vrij end zag met de dienstbode, de theepot aan gruzelementen wierp. Haar man bestelde toen een liter van dat spul voor zijn vrouw. In de „Televisieavond" zagen we hoe een arbeider zijn vrienden onthaalde op een gezellige avond. Hij had zelf een televisietoestel gebouwd maar hij scheen iets fout gedaan te hebben. De beeldbuis zat op zijn kop en nu stonden de beelden op het scherm dus verkeerd. Een en ander had akelige gevolgen, hetwelk zijn hoogtepunt bereikte, toen de eigenaar zijn hele toestel op de grond liet vallen! De aanwezigen hebben van een en ander zichtbaar genoten. Koos van Splunter zorgde samen met accordeonist Jan Bakker voor muzikale intermezzo's. Zij deden dit voortreffelijk. Ook „Dorus" was weer aanwezig (Pas maar op voor de kantonrechter - red.) De dames van het buffet hadden het onderwijl maar druk met het schenken van thee en koffie. Aan het eind van de avond, ongeveer tien uur, sloot de heer J. Lok deze dag, welke in alle opzichten een succes is geworden. Hij dankte allen, die meege werkt hadden tot het welslagen van deze Mag. Gaarne wil ik hier op deze plaats noemen de dames M. Bakker- Bruin, E. Koopman-Koopman, R. du Por- to-Kieft, de heren P. Bakelaar, A. Ka- ger en J. Lok, die veel tijd hebben be steed aan de organisatie; de inwoners van De Waal en omgeving, die zo royaal hun financiële bijdragen afstonden, de chauffeurs van de auto's die gratis hun auto en hun tijd beschikbaar stelden, de uitstekende geleide van de politie, ver tegenwoordigd door de heren Stomp en Schuurman en de chauffeur van de bus. En niet te vergeten de toneelspelers. Allen dank, heel hartelijk dank. Volgend jaar de eerste zondag weer zo'n mooie tocht? We zullen het hopen! mantels naar SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. NOG NOOIT VERTOOND zo'n pracht kwaliteit Virginia shag. Neem nu Sterling shag waarvoor Niemeijer een schip vol met super Virginia uit Amerika liet komen. Doe er uw voordeel mee. Te k. 2 gelderse pinken en 1 graskalf. W. Zijm, Hoekzicht de Westen. Te k. 1 grote glaskist. J. G. Dekker, Ste nenplaats Waar ligt mijn zwarte alpino? Graag een bericht aan Weverstraat 51 Den Burg Gevr. rooiers, voor aardappelen. Dr^s. Tien hoven Te k. pick-up met versterker en 40 platen. W. Goenga, Den Hoorn, tel. 252 Te k. mooie rotan wieg, box en d. w. mantel m. 42. Adr, te bevr. bur. v.d. bl. Te k. 1 p. lieslaarzen, 1 kin derwagen z g.a.n., 1 aquarium met toebeh., 1 Oudhollands spinnewiel, Adr. bur. v.d. bl. Rectificatie wegens misstelling. Enige kennisgeving voor Texel. D. Keijser Hz. en Nelly Lap hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de vol trekking zal plaats vinden op zaterdag 19 okt. a s. om U.30 uur ten gemeente huize te Den Burg. Huwelijksinzegening om 13,30 door weleerw. heer Os J J J. van Sluijs in de 1 'oopsgezinde kerk in Den Burg. Waalderstr. 1, Den Burg „Op Klif" Den Hoorn Gelegenheid tol geluk wensen in hotel Texel van 15.3017 uur. Johan de Ridder Louise Vermeulen hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 18 oktober 1957 nm 2 uur te Den Burg, Texel. De Cocksdorp Witte Hoek C 99 Den Burg, Warmoesstr. 49 Receptie 13 okt. van 3—5 uur, Warmoesstraat 49. Toekomstig adres: Warmoesstr. 41, Den Burg Door een noodlottig ongeval is van ons weg genomen, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Arie L. Brederode echtgenoot van Johanna Bos in de leeftijd van 27 jr. Fam. M. J. Bos Fam Visser—Bos Fam. Schoo—Bos Condolatie-adres Zwarteweg 54 Noordwijk-Binnen Heden overleed onze lieve man, broer, zwa ger en oom Douwe Mets echtgenoot van Elisabeth Bethlehem in de oudertjom van 72 jaar. Mede namens de fam. E. Mets- Bethlehem Den Burg Weverstr 106 Texel, 7 oktober 1957 De teraardebestelling zal plaats vinden op vrijdag 11 okt. nm 2 uur van het sterfhuis op de Oudeschilder begraaf plaats. Hiermede geef ik U kennis van het overlij den van mijn lieve vrouw Trijntje Dogger in de ouderdom van ruim 61 jaar. J. Selser Huize „Irene", Den Burg, Texel 5 oktober 1957 De teraardebestelling heeft inmiddels plaats gehad. Voor de vele blijken van belangstelling op 1 okt. ondervonden zeg ik mede namens mijn vrouw en ktoderen hartelijk dank. C. P. Moojen Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Marianne Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Maria Cornelia Johanna C. A. BAKKER-Smit W. M. BAKKER Texel, 8 oktober 1957, Westerheem H 85. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van be langstelling en medeleven ondervonden bij het over lijden van onze dierbare zuster, tante en huisgenote Margaretha Anna Bakker Namens de familie J. M. Bakker H J. Zijm Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van deel neming die wij mochten ontvangen na hetoverlijden van onze lieve moeder en grootmoeder Cornelia Bakker-Veeger In het bijzonder dokter Feikema, moeder Overste dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan de overledtne bewezen. Namens de familie C. M. Bakker. „Kapberg", Den Burg oktober 1957 Door de Edelachtbare Heer Rechter-Cominissaris in het faillissement van S. Mosk, wonende te Den Helder aan de Bassingracht 124. van beroep chauffeur is bepaald lo dat de termijn, binnen welke de schuldvorderin gen moeten zijn ingediend, zal eindigen 30 okt. a.s. 2o dat de verificatie vergadering zal gehouden worden ep donderdag 14 november a s. des vm. te 11,45 uur in het Gerechts gebouw aan de Geester singel te Alkmaar Den Helder, 7 okt. 1957 De curator Mr. J. Bregman Advocaat en Procureur Javastraat 62, Den Helder Wij hebben weer prima aardappelen Alles kruim. Beslist ziekvrij Groentehandel K. Burger Oosterend Tel. 262. Kamers met stromend water aangeboden met volledig pension. Br. no 1005 bur. v.d. blad 1 groot blik erwten met wortelen 65 ct 500 gram fruithagel 75 ct 500 gram griesmeel 25 ct 6 grote repen 98 ct 1 groot blik gebraden gehaktballen 189 ct Pede Cor de |ong Cor Lagerveld Rudge Engelands beste rij'wiel' Kogerstr. en Hogerstr. IF*-*-****** een robuste van de beroemde met 14 karaats gouden pen Alleen in Ook goedkopere by ZEGEL, Den Burg Tel. 150 Namens de Plaatselijk commissie voor de ruilvei kaveling Texel wordt bekend gemaakt dat Westerlaanweg tusse Akenbuurtsweg en Duin weg op 15 en 16 oktobei voor het doorgaand vei keer wordt afgesloten. N.V. Grontmij. GEVRAAGD magazijnbediende Woning met tuin beschik baar. Dros Smederij, Eierlam Dames- en meisjesvesten Zie de etalagi Den Hoorn - Telef. 25! Laat U niet misleiden doo goedkope aanbiedingen. Maar sluit een volledige verzekering waar U wal aan heeft. Inlichtingen C. P. Moojen, Het assurantiekantoor mei een 25-jarige ervaring. Woning in Eierland mei grote tuin, ruilen voor woning in Den Burg Adres bur. van dit blad ll Balatum, Linoleum, Colovinyl tege/s Den Hoorn - Telefoon 258 Wie kan mij zaterdags helpen venten W. MAAS, Groentehandai Den Burg in Dorpshuis te De Waal door H. Craanen. Aanvang dinsdagavond 15 oktober, 8 uur. Inschrijving bij P. Bakelaar, De Waal 72 of Albers. Sterker, stiller, zuiniger. Solex Service Station FA. ZEGEL ZN. Parkstraat, Tel. 150 een Melotte Wentelploeg voor 2 paarden, 1 bieten- snijder Vleeshouwer no. 5 Mach. smederij B. F. Paagman, Eierland Tel. 261 TE KOOP wegens beëindiging van bèdrijf gehele landbouw- inventaris, Tevens 1 h.a. luzernehooi op ruiters. Dros, Blandenberg TE KOOP AdresOost 71. Vrij te aanvaarden plm. 15 Nov. 1957.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2