Jo of René Texelse Boys-nieuws De A-griep heeft zich ook in de Boys gelederen doen gelden, met als resultaat dat alle elftallen met invallers moesten uitkomen. Boys 1 was op bezoek bij SVW 1. Spoedig nam SVW het spel in handen en de Boys-verdediging, die een kwar tier lang stand wist te houden, moest voor een hard schot zwichten 10. De weinige Boys-aanvallen strandden op de prima verdediging, die na deze aan vallen te hebben onderschept haar voor hoede weer aan het werk zette. Een hard diagonaal schot was onze keeper te machtig en het was 20. Kort hierop kende de scheidsrechter een penalty toe wegens hands in het strafschopgebied. Deze werd onhoudbaar ingeschoten 30. Tijdens de 2e helft werden door de Boys verscheidene aanvallen onderno men, doch de SVW-verdediging bleef heer en meester. SVW wist nog 1 maal te scoren. Eindstand 40. Boys 2 speelde thuis tegen HRC 6 en moest met een 32 nederlaag genoegen nemen. In deze wedstrijd was Vrouwe Fortuna niet met jullie, Boys. Het 3de moest met 10 man de strijd aanbinden tegen ZAP 5. Tot een kwar tier voor het einde wisten de Boys zich kranig te verdedigen bij een 21 ach terstand. Hierna liet de vermoeidheid zich gelden en wist ZAP nog 5 maal onze reserve-keeper te passeren. De adsp. a speelden zaterdag tegen ZDH a. Dit is een pittige wedstrijd ge worden, waarin ZDH met 20 wist te zegevieren. Training: De afgelopen week zijn de trainingsavonden begonnen. De Senioren leden trainen donderdagsavonds van 7.30 tot 8.30 uur. Boys-leden, zorgt er voor dat U dit ene uur in de week vrij houdt, want we hebben gezien dat deze training hard nodig is. Allemaal present! De adsp trainen vrijdagsmiddags van 5.00-6.00 uur onder leiding van de heer Van Veen. Ook hier geldt het devies: allemaal aanwezig! Denken de deelnemers van de KNVB- toto er om dat de formulieren donder dagsavonds ingeleverd moeten worden bij M. Bakker, Warmoesstraat 5. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Vesdo 1; Boys 2 vrij; Tex. Boys 3-HRC 7. Zater dagmiddag: Tex. Boys b-Texel b; Texel c-Tex. Boys a. S.V.O.-nieuws In verband met de heersende A-griep gingen onze wedstrijden niet door. Zon dag speelt ons eerste uit tegen BKC 3. Hier verloor de Boys 2 met dubbele cijfers dus we weten wat ons te wachten staat! Vertrek boot 11.30 uur. Adsp. a is vrij en b. ontvangt zaterdag De Koog, 4 uur. NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA Onderweg kwam het ei uit Het is niet gemakkelijk om op de boomstam te blijven zitten. Zo'n ding is rond en wil draaien. Maar Pimba heeft in de vijver bij het dorp wel meer gevaren op boomstammen. Met de plank weet hij zich aardig in even wicht te houden door uit alle macht te peddelen. Gelukkig blijft het bundeltje riet vrij rustig liggen. Aan recht over steken denkt Pimba maar niet. Dat is door de stroom onmogelijk. Hij vaart in grote snelheid de rivier af maar met zijn peddel stuurt hij zijn stam lang zaam in de richting van de overkant. Daar staat Bari! Maar nu niet op hem letten, denkt Pimba, drat komt straks. Dan hoort Pimba geluid in het ei. Hij trekt het riet naar zich toe, telkens peddelend om niet om te slaan. Het ei komt uit. Het volgende ogenblik zit Pimba met een heel klein krokodilletje in zijn hand. Griezelig? Och, Pimba is als jongen van het oerwoud wel wat gewend! Hij vindt het prachtig. BRIDGEN Uitslag le competitiewedstrijd: 1. Echtpaar Jouwersma 58.64 °/o 2. A. Backer-J. D. Bakker 56.82 °/o 3. mej. Hattuma-J. Kok 54.09 °/o 4. Echtpaar v.d. Heerik 51.36 5. Gebr. van Sambeek 50.00 P/o 6. Beemsterboer-Wieten 49.55 7. H. List-T. Vennik 49.09 S1/^. mw. De Graaf-D. v.d. Werf 48.18 °/o 8^. Van Dam-Raven 48.18 °/o 10. J. N. Bruin-J. Blom 46.82 11. M. Bos-B. Gieze 45.45 12. Mantje-Veenema 41.82 °/o Volgende drive 16 oktober 8 uur. S.V. Texel Uitslagen van zondag: WGW-Helder 0—1; Texel-Limntfen 2—3; Hollandia T.-BKC 2—1; JVC-RKAFC 04; Succes-DTS 0—0; VZV-VIOS 0—5. Wieringerwaard 2-Texel 2 24. Adspi- ranten: Texel a-HRC a 10. Texel b en c tegen Oosterend werden afgelast. De match tegen Limmen werd met 23 verloren. Al wisten wij dat we maar een kleine kans zouden hebben, nu we weer een aantal spelers op de ziekenlijst hadden staan, toch meenden we dat je het bij voetbal nooit kunt weten. Texel was dan tamelijk verzwakt en toch hebben ze een groot deel van de wedstrijd goed partij gegeven en heb ben de invallers zich geheel gegeven. Limmen was een stevige, hardwerkende ploeg, behoorlijk op elkaar ingesteld. Bij Texel waren er perioden van overwicht, maar ook werden wij vaak in de verdediging gedrongen. Gedurende de gehele wedstrijd werd in een flink tempo gespeeld en dan behoeft het niet le verwonderen, dat vermoeidheid een woordje gaat meespreken. Het begin was al een sof. De aller eerste aanval op ons doel bracht L. aan de leiding. Tonny kon de bal niet goed vastkrijgen en het was 01. Binnen de minuut. Maar Texel valt heftig aan en Cees, die we om zijn prachtig veldwerk en zijn onvermoeid doorspelen bewon deren, lost een formidabel schot 11. Texel blijft aanvallen. Een hard schot van Bob wordt gehouden, maar na 10 min. treft Bob de roos uit een goed op gezette aanval en we staan weer aan de leiding. L. zet menig tegenaanval op en probeert met verre schoten. Na 30 min. weet L. een corner te benutten, erg jam mer, maar we zijn weer evenver als in het begin en meteen volgt een T.-aanval. Het schot gaat juist naast. Het spel golft nu over en weer met aan beide kanten goede kansen, maar voor de rust blijft de stand ongewijzigd. De 2de helft aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. L. probeert het met verre schoten, waar Tonny wel raad mee weet. Ook Texel probeert het sterk maar het loopt niet mee en vooral krijgt Ab op de rechtervleugel te weinig werk. Cees stuwt steeds z'n voorhoede op, lost een kanjer, die met grote moeite gehouden wordt, overigens is de stevige verdedi ging wat te machtig voor Hans en Niek. Hans probeerde het een paar maal, maar had geen geluk en langzamerhand zakte het tempo wat bij Texel. Na 20 min. wordt het 23, als na een afgeslagen corner de bal naar de voorhoede ver huist, de achterhoede omspeeld wordt en de uitlopende Tonny kansloos gepas seerd wordt. Wel zwoegt Texel nog om gelijk te komen, maar heeft geen geluk. Als we de uitslagen in onze afd. na gaan, zien we dat WGW het niet kon bolwerken tegen Helder; maar wie zou gedacht hebben, dat Hollandia van BKC zou winnen? JVC liet het tegen RKAFC liggen, terwijl Succes en DTS eindigden zoals ze begonnen waren. Maar VIOS won met maar liefst 50 ten koste van VZV. Ja er zit muziek in deze afdeling. Het ziet er naar uit dat het zal gaan spannen. Texel a behaalde een magere 10 overwinning tegen HRC a. Eerst werd goed samenwerkend ten aanval getogen. Uit een daarvan schoot Wim ons naar 10. Langzamerhand werd het spel min der goed; we hadden te lang werk; bo vendien begon Teun gevaarlijk te doen door zo af en toe wat te goochelen met de bal. Het is bij 10 gebleven, toch speelde H dikwijls beter. Ook hier had den we met A-griep te kampen. A.s. zondag: BKC-Texel; Texel 2- Hollandia T. 2; Adsp. Tex. Boys b- Texel b; Texel c-Tex. Boys a. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 4 oktober 1957: A.: P. W. Kooi-C. v. Heerwaarden 02 S. v. Heerwaarden Johzn.-S. Ros 20 Jac. v. Heerwaarden-C. Meedendorp 0—2 S. Bakker-W. A. v. Zeijlen 02 C. Dijker-S. v. Heerwaarden 11 B.: C. v.d. Werf-C. P. Burger 20 Jo Schoo-R. Zijm 02 Jas Vinke-A. v.d. Slikke 20 Jn. Stam-A. Vinke 11 C.: P. S. Kuyper-J. A. v. Enst 02 C. Vinke-J. Hillen 2—0 In een fraaie partij bekampten C. Dijker en S. van Heerwaarden elkaar en ook dit keer weer zonder elkaar iets toe te geven. Hierdoor kreeg C. Meeden dorp de kans de leiding te nemen met de volle winst uit 2 partijen. In B. wordt die eer gedeeld door Jas Vinke en R. Zijm. Zondag a.s. begin dus de bondscom- petitie met HDC 2 uit. Uiterlijk vrijdag moeten evt. afberichten derhalve bin nen zijn. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 okt. 8.50 en 20.51; 10 okt. 9.22 en 21.25; 11 okt. 9.53 en 21.58; 12 oktè 10.21 en 22.32. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. REIS NAAR DENEMARKEN (Slot) 's Woensdags ging het langs de Deense riviera naar Helsingör waar slot Kronborg bezichtigd werd. Dit slot noemt men wel de sleutels van de Sont. Er stond een schildwacht bij de eeuwenoude kanonnen, die nog gebruikt worden bij officiële bezoeken, geboortes van prinsen en prinsessen enz. We zagen Zweden liggen op een afstand zoals men Den Helder vanaf het Horntje kan waar nemen. De tocht bracht ons verder naar Hille- röd waar de „Frederiksborg", „het Deen se Rijksmuseum" bezocht werd. Schitte rend was de ridderzaal, maar nog mooier de hofkapel. Dit is de rijkst versierde kerk van Europa. Overal in het plafond was beeldhouwwerk, dat met de fijnste kleuren was beschilderd. Het kostte moeite het gezelschap hier vandaan te krijgen. Hoe is het mogelijk dat mensen handen zoiets kunnen maken werd ge zegd. De middag was voor winkelen, terwijl de volgende morgen nog een tocht naar de haven van Kopenhagen gemaakt werd. De beroemde zeemeermin konden we door wegomlegging niet dicht bena deren doch slechts in de verte zien lig gen. Hier wapperde ook de Nederlandse driekleur, want de Zeven Provinciën was hier voor manoeuvres in NATO-ver- band. Ook zagen we nog het Koninklijk Paleis met de kleurrijke schildwachten en tenslotte de geheel uit steen vervaar digde Grundvigkerk. Hier geen versie ring doch alleen subliem metselwerk, verricht door de 11 beste metselaars uit Denemarken. Ook dit maakte indruk op de aanwezigen. De tocht ging naar het Zuiden naar het eiland Mön, waar nogmaals een boerderij bezichtigd werd. Wederom werden we getroffen door de grote gastvrijheid van de Denen. Het gehele gezelschap werd getrakteerd op wijn 'en sigaren, 's Middags werd een wan deling gemaakt op de krijtrotsen van Mön, die loodrecht uit de Oostzee op rijzen tot een hoogte van ongeveer 200 meter, 's Avonds was er een gezellig samenzijn in een hotel op het eiland Mön. Vrijdag werd met dë terugtocht be gonnen. Vanaf Mön zagen we nu ook de krijtformaties van Seeland in het Zuiden. Niet lang duurde het of we reden over de grootste brug van Europa Storstrombroen 3500 meter lang. We reden over het eiland Falster naar Ny- köping een grensplaats tussen Falster en Lolland, waar een ziekenhuis staat van enorme grootte. Hier zetten we mevrouw Domela Nieuwenhuis af en namen haar zoon Jan Derk weer op om ons naar huis te brengen. Bij Gedser gingen we weer aan boord. OPGEKNAPTE KROTTEN TE KOOP IN DEN HELDER ZIJN HUIZEN „LEEG TE AANVAARDEN" De kosten? Driemaal de overeengekomen prysl. Is de heer P. J. Brouwer, enkele jaren geleden uit Texel i(Schilderweg), naar Den Helder gekomen om stil te leven, een warm voelend mens, die alleen maar slecht rekent en zonder het zelf te be seffen, te goeder trouw eenvoudige men sen op een ontoelaatbare manier afzet? Of is hij een doodgewone woekeraar, die zich heel slim van den domme houdt en op een listige manier zich ten koste van anderen tracht te verrijken? Hoe het zij, voor de mensen met wie Brouwer zaken doet, blijft het resultaat gelijk. Aldus „Het Parool". Ze kopen in huurkoop een huis van hem tegen een aanzienlijk hogere prijs dan hij er zelf voor betaalt. Dat zou op zichzelf zo erg niet behoeven te zijn, maar hij laat deze, in de regel weinig draagkrachtige mensen, vijftien jaar lang zulke hoge afbetalingstermijnen voldoen, dat ze ten slotte het bijna drie voudige van de koopprijs, waar zij zich contractueel toe binden, hebben be taald. Een voorbeeld om het bovenstaande te verduidelijken: De heer Brouwer koopt in 1956 van groentehandelaar Koning een huis voor 1650,„Een verrot en uitgewoond huis, meneer. Een krot, om zo te zeggen", vertelt de heer Koning ons. Goed Brouwer kalefatert het huis wat op en verkoopt het voor 3000,Drieduizend gulden? Was het maar waar! Volgens het contract moet de koper de koopsom betalen in 780 wekelijkse termijnen van 11,Hij be taalt dus 8.580, Een ander voorbeeld. En nu citeren wij iets uit een contract, dat voor ons op tafel ligt: „P. J. Brouwer, zonder be roep, verkoopt aan A. Hofman, licht- wachter, geboren 27 juli 1931, het pand Wilhelminastraat 48 te Den Helder voor de prijs van 2.800,Artikel 3 van 't contract luidt: „De gemelde koopsom, inclusief de daaraan verschuldigde rente, zal door de koper in zevenhonderdtachtig wekelijkse termijnen, groot negen gulden vijftig cent 9,50) aan verkoper wor den voldaan, vervallend op de maandag van iedere week, voor het eerst op maandag 2 juli negentienhonderdzesen- Net stonden we op de boot toen de trein Kopenhagen-Amsterdam ook op de boot reed. Drie uur duurde de overtocht. Het was een boot met enige winkels, twee hotels en een wisselbank. Op deze boot hebben we gegeten. Dit was om nooit te vergeten. Men nam een bord en liep langs tafels met wel 60 gerech ten, waarvan men kon nemen wat men beliefde en zoveel als men lustte. Als men daarbij bedenkt, dat de zon stra lend aan de lucht stond, Denemarken aan de horizon verdween en Duitsland aan de andere zijde opdoemde, dan be grijpt men, dat voor deze maaltijd woor den werden gebruikt als luilekkerland, sprookje, paradijs enz. In Duitsland aangekomen trof het on middellijk, dat hier de landbouw op veel lager trap van ontwikkeling stond dan in Denemarken. De tocht ging naar Lübeck, waar een uur pauze gehouden werd. Daarna zou het via Hamburg naar Bremen gaan, waar we ongeveer zeven uur hoopten te zijn. Helaas kwam de pechduivel roet in het eten werpen. Op de autobaan Hamburg-Bremen 50 km. voor Bremen sprongen twee achterban den, terwijl maar één reserveband aan wezig was. Daarom moest er hulp ko men uit Bremen. Deze kwam, maar het werd twaalf uur voor we ons hotel be reikten. Zaterdag 21 september ging het vanaf Bremen via Nieuwe Schans, Groningen en Den Oever naar Den Helder, waar de laatste boot genomen werd naar Texel. In Den Oever werd officiéél afscheid genomen van Jan Derk Domela Nieu wenhuis en de chauffeur A. de Vries, die hartelijk bedankt werden voor het vele wat ze ons van Denemarken hadden laten zien. Aan mevr. Domela Nieuwen huis was reeds dank gebracht op het eiland Mön voor haar goede zorgen voor ons gezelschap. In opgewekte stemming maakte men de overtocht van Den Helder naar Texel. Het is al met al een zeer geslaagde tocht geweest. C. P. Laan. vijftig en zo van week tot week". Artikel 4 vermeldt: „Zolang de koo] prijs met de ingevolge het vorenstaani verschuldigde rente niet geheel aan verkoper is voldaan, blijft het verkoch aan de verkoper in eigendom toeb horen". Artikel 6 zegt, dat de koper gedureni die tijd zal „gehouden zijn het onroerei goed in goede staat te onderhouden Het is dus nog wel niet zijn huis, ma hij moet toch alvast de onderhoud kosten betalen. Volgens art. 7 moet de verkoper h huis tegen brandschade verzekeren i daarvoor de premie betalen. Maar hoe koper schadeloos gesteld wordt als b huis werkelijk afbrandt, is in het he contract niet te vinden. De uitkerii van de verzekering gaat in ieder gev naar de verkoper. „Is dit geen afzetterij?" hebben wij heer Brouwer gevraagd. „Hoe komt U er bij" zei hij. „1 mensen zijn erg blij met die overee komst". Maar uit de uitlatingen van een v de kopers bleek ons, dat hij zich in h geheel niet gerealiseerd had, wat eigenlijk had getekend en dat het n<x in hem was opgekomen uit te rekent hoeveel hij nu wel in totaal moest b talen. „Ik wil van die huizen af" zei de he Brouwer. „Ik heb er 24. De meeste h ik nog gewoon verhuurd. Als er e leeg komt, verkoop ik het. Maar de me sen, die zo'n huis van mij willen kopt hebben meestal geen geld. In zo'n gei verkoop ik het in huurkoop. En 1 contract is goed. Het is opgemaakt de een notaris". De heer Brouwer wilde maar in c hoofd hameren, dat hij het allemaal n deed om er beter van te worden, m; om de mensen te helpen. En mevroi Brouwer riep opgev/onden uit: „Luisl eens goed, meneer. Ik ben een Christ Ik heb mij zelve verloochend. Wij will de mensen alleen maar goed doen". „Idioot" Wethouder mr. J. Mulder, die de hu vesting in Den Helder onder zijn behi heeft, had al van het geval gehoo,-. maar hij had niet gedacht, dat het erg was. „Van de week hebben wij zi zaak gehad en daar hebben wij stokje voor gestoken", zei hij. „I mensen kunnen niet rekenen, mene Beide partijen niet" De wethouder toe, dat de te btealen bedragen voor betrokken huizen veel te hoog wan Hij meende echter, dat het officieel v lagere koopbedrag niet in de contract stond. Toen wij hem, wat dat betre uit de droom hielpen, was hij even si „Idioot", zei hij. „Ik vind het allem wel een beetje schandalig Ik ben b dat u mij nu, met het contract in hand, precies vertelt, hoe het in elka zit. Ik zal een onderzoek instellen. Ik z ook de notaris om inlichtingen verzo ken". De notaris, de heer J. P. Loots, spi ken wij een uurtje later bij hem thi Wat hij ervan dacht? „Ja", zei nota Loots, „iedere keer als Brouwer w< met zo'n koper bij mij binnenkomt, i ik tegen mijn medewerkers: daar heb weer zo'n rotgeval. Natuurlijk beta! die mensen veel te veel en het nare dat die Brouwer steeds verder gaat. beetje schandalig vind ik het wel". Wij vroegen de heer Loots, of hij, notaris, niet het recht of zelfs de plii had, de adspirant-kopers tegen het tel nen van zo'n contract te waarschuw De notaris hief als in wanhoop zijn men omhoog. „Ja, daar zit je nou", hij. „Er komen twee mensen samen me binnen, die het ergens over eens i en die dat in een contract willen v< leggen. Bij de contracten van Brouv heb ik niets gezegd. Maar in andere vallen heb ik een van de partijen eens tegen het tekenen van een conti gewaarschuwd. Maar dan zeggen ze tijd: „Waar bemoei je je mee". Toen wij later op de avond in r restaurant bij het station op de tr zaten te wachten, bladerden wij evenjv de Helderse Courant (het nummer ïjj 25 september) en daar viel ons oog een advertentie. Onder het hoofd koop aangeboden" lazen wij: „Huis I ste Vroonstraat 76. Eventueel huurkc Leeg te aanvaarden. P. Planciussti 42 II. In de P. Planciusstraat 42 woont heer P. J. Brouwer. Of een nieuwe gadigde zich zal aanmelden? feuilleton door H. Westenberg 1. THOMAS BRACKWIESER staat in de hal geduldig te wachten. Een licht grijze autojas hangt over zijn linker schouder en zijn zwarte hoed staat ach ter op zijn hoofd. Hij loopt langzaam op en neer tussen de sierlijke Turkse hal meubelen, telkens het hoofd buigend als hij de grote waaierplant in de hoek passeert. Dan opeens blijft hij voor de spiegel staan en bekijkt met aandacht zijn beel tenis; zijn uitmuntend zittende smoking, de smetteloze lakschoenen, zijn brede schouders, zijn blozend gezicht onder de volle blonde haren, de lichte, uiterst levendige ogen, de smalle mond, de ronde kin, die hem iets zeer goedigs geeft. „Hij mocht er zijn" was zijn eigen milde oordeel, behalve dat hij de laat ste tijd een beetje dik begon te worden, dat kon hij zichzelf helaas niet ontken nen. Er moest niet veel meer bijkomen of hij had een onderkin en in de meeste gevallen bleef een embonpoint dan ook niet lang meer uit! Afgrijselijk! En dan nog wel bij zo'n drukke werkkring, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was hij in de weer, slapen deed hij weinig en als hij er goed over nadacht, was zijn leven eigenlijk zo ongezond en zenuw slopend als 't maar mogelijk was! Ieder ander zou in zijn plaats al lang mager en bleek zijn en last hebben van maag stoornissen - hij daarentegen wordt steeds dikker. Leotine zei altijd: „je eet te veel, en te goed!" Ja, maar als je bij al je zorg en moeite niet eens meer behoorlijk eten zou! Maar, a propos, waar bleef Tine eigenlijk weer zo lang? Een half uur geleden had ze beweerd, dat ze dadelijk klaar zou zijn en nu staat hij al min stens vijf minuten hier kant en klaar en Tine scharrelt boven nog rondhij draait een paar maal om zijn as en tikt dan met zijn brede trouwring tegen de gong, die naast de deur van de eetkamer hangt en een dof gedreun weerklinkt Boven gaat een deur open en dicht en even later worden er een paar zwarte schoentjes en een wijde rok zichtbaar. Thomas Brackwieser kijkt met vol doening omhoog. „Eindelijk, Tine! Wat heeft het vandaag weer een eeuwigheid geduurd eer je klaar bent!" „Wat bedoel je?" Ik ben al lang klaar. Ik heb alleen nog maar gewacht op de jongen; ik hoopte, dat hij nog komen zou voor we weg moesten". „De jongen? Is die dan nog niet terug? Maar dat is toch wel een beetje al te bar!" Leotine Brackwieser komt langzaam de trap af. Haar gezicht is smal maar haar trekken zijn tamelijk grof; zij heeft een vermoeide, bijna ziekelijke uitdruk king in haar ogen, die van een opvallend groene kleur zijn en waaromheen diepe schaduwen donkeren. Op de laatste trede blijft zij staan, haar lange rok opnemend en haar man verwijtend aankijkend. „Het is jouw schuld, dat hij zo'n lan terfanter geworden is. Je hebt hem veel te vroeg zogenaamd zelfstandig willen maken - en als het aan mij gelegen had, was hij veel huiselijker opgevoed. Nu begin je het zelf vervelend te vinden, dat hij zo weinig thuis is. En weet je waar hij altijd rondhangt? Altijd in de oude stad. Onlangs heeft de kapper hem voor de Azhar-moskee gezien. Stel je voor! Wat heeft hij daar te zoeken. En als hij eens „Maar Tine! Je doet alsof de jongen vijf jaar is, inplaats van dertien. Laat hem maar gaan! Hij is hier nu eenmaal geboren en zal hier zijn ervaringen moe ten beleven en bovendien.dat hij in de oude stad rondscharrelt, dat vind ik niet erg; maar dat hij nooit op tijd thuis kan zijn en nooit wil vertellen waar hij geweest is, zie je, daarover kan ik me woedend maken. Maar, kom nu mee, de jongen komt wel thuis en wij kunnen de familie Jameson onmogelijk nog langer laten wachten". Leotine kijkt besluiteloos naar de punten van haar schoenenOch, de familie Jameson, waar ze nu weer heen moesten; ze haatte al die zakelijke ver plichtingen, maar had er zich altijd bij neergelegd in de overtuiging, dat ze noodzakelijk waren voor de carrière van Tom. Maar in de laatste tijd groeide het haar over het hoofd. Altijd en eeuwig vreemde mensen! Nu weer de familie Jameson uit Kaapstad; morgen- de Joffreys uit Londen, dan weer mijnheer De Beauvillier uit Suez of de gebroeders Hinrichten uit Parijs. En altijd hetzelfde vervelende program ma af te werken. Souper thuis, of in 'n hotel, ergens dansen, films zien, waarbij je het liefst zou willen slapen en ten slotte ettelijke cocktails drinken in een Franse bar of bij Suleiman Pascha. „Ik zou veel liever bij de jongen thuis blijven", denkt Leotine. „Het is verkeerd, dat we hem zoveel alleen laten. Hij is toch al zo moeilijk en in zichzelf gekeerd en doet alsof hij een vreemde voor ons is. Als we 's avonds eens wat meer met hem samen zouden zijn en hij en ik alleen zonder Tom - als ik eens vertrouwelijk een beetje met hem zou kunnen babbelen, misschien zouden we dan wat nader tot elkaar kunnen komenmaar zij kan niet thuis blijven en Tom alleen laten gaan, hoe graag zij het zou willen! Bo vendien, zij is er van overtuigd, dat Tom het nooit goed zal vinden; hij is er veel te veel aan gewend, haar altijd naast zich te hebben en daarin is hij zeer egoïs tisch. Hij vindt, dat dit haar aandeel is om in het succes van zijn zaken bij te dragen. En zij vindt, dat hij gelijk heeft. Zonder haar hulp zou het de onbedui dende agent van een kleine levensver zekeringsmaatschappij nooit gelukt zijn, de connecties aan te knopen, die er ten slotte toe geleid hadden, hem tot direc teur van de bekende „Heliopolis Insu rance Company" te Cairo te maken. En toch, de tijden waarin de familie Jameson en dergelijke invloedrijke na men nodig waren om de positie van haar man te bestendigen, waren voorbij. Natuurlijk kon het nooit kwaad hen in contact te blijven, maar al luut noodzakelijk was eht niet in En Leotine vond de opvoeding van jongen op het ogenblik veel gewichtf dan haar sociale plichten. Zij moest v- gen, dat hij niet helemaal van haar v vreemdde voor het te laat zou zijn. Thomas gooide bij alles de schuld de vlegeljaren en dacht er verder over na. Maar zij kon er zich niet verenigen, dat het kind langzaam zeker geheel van hen vervreemdde. „Waarom sta je zo lang te treuzelt onderbrak Thomas haar gepeins hield met een ongeduldige bewej haar avondmantel, die op een stoeltje gelegen had, voor haar gei Leotine kijkt hem besluiteloos „Weet je wat, Thomas", zegt ze delijk, „ik zou vanavond eigenlijk ver eens thuis willen blijven of tei ste - een paar uurtjes later kunnen men. Kijk eens, het is al half acht René is nog niet thuis; ik ben eigen een beetje ongerust, ik kan eenvoi niet de deur uitgaan zonder te w< wanneer en hoe hij terugkomt en V vandaan. En zo belangrijk is het niet of ik nu al een uurtje vroeger later bij Jameson kom!" „Zeg, als je blieft! En wat moet dan beginnen? Alleen met die vervel de Jameson!" „Kom Tom, stel je niet zo aan! Als jongen nu eens ziek was, zou ik toch thuis moeten blijven". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4