I damesschoenen Bath's Ijzerhandel WACHTEN Houtvezelbalen M A N T J E S schoenhande duurt altijd lang „De Havenkanters" boden bont programma OPROEP Toneelgroep -Het Masker» 1 a 2 man kwaliteitskleding Textielhuis Zegel herenleden 3 schapen f 155,-- riant woonhuis Net meisje Gedenk de blinden Ze zijn U dankbaar deze week. C. P. Moojen Shell Butagas huis met tuin leren jas „OP HOOP VAN ZEGEN" Vanaf morgenochtend elf uur zijn in „De Oranjeboom" donateurskaarten ver krijgbaar van de toneelgroep „Het Mas ker", dat 2 november weer met een mooi stuk voor het voetlicht komt, n.l. „Op Hoop van Zegen", zoals bekend een spel van de zee door de vermaarde auteur Herman Heijermans. Waar U komt te zitten bepaalt het lot. Er wordt om twaalf uur geloot. (Zie ook de adv.). LEERZAME AVOND VOOR CROCUSKWEKERS Voor de op donderdagavond gehouden voorlichtingsavond van Bloembollencul tuur bestond zeer grote belangstelling; de zaal van „De Lindeboom" was tot de laatste plaats bezet. De heren Twisk en Onderwater hebben op de hun eigen, duidelijke wijze uiteen gezet hoe de crocussen, zowel op het veld als in de schuur behandeld moeten worden om ziekte en beschadiging te voorkomen. Na nog talrijke vragen te hebben be antwoord, dankte de voorzitter, de heer H. Bruijn, de beide sprekers voor de leerzame avond. „O, BELLADONNA LUCIA" Dit is de titel van de klucht, die ,,'t Amateurtje" op 23 en 24 november in het Waalder dorpshuis voor het voet licht hoopt te brengen. Men rekent weer op grote belangstelling. MEN ONTDEKTE EEN OUDE KELDER Een blijkbaar niet van sensatie ge speende eilandgenoot vertelde ons, dat ze tijdens restauratiewerkzaamheden van het pand naast ,,'t IJsbeertje", be lendend aan de Oudheidskamer, een gang hadden ontdekt, die helemaal naar de overkant van de Stenenplaats zou lopen. Wij er heen, maar het bleek, dat het onderaardse bouwwerk slechts een kelder betrof, zij het, dat deze afmetin gen had van liefst zes bij vijf meter. Zoals men voorheen dergelijke kelders pleegde te bouwen, was ook deze opge trokken uit diverse gewelven. Wij heb ben nog ernstig naar uitbreiding in de richting van „Dros' Magazijn" gezocht, doch daarvan viel niets te ontdekken. Wel meent de heer Langeveld, dat in westelijke richting nog iets te ontdekken zou zijn, maar hij heeft zich geen bijzon dere moeite getroost en die uitloper grondig laten afsluiten. Overigens was de eigenaar niets van het bestaan van een kelder onder dit pand bekend, totdat hij bij het open breken van de houten vloer een groot gat ontdekte. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Doopdienst 12 uur Zondagsschool, waar kinderen vanaf 5 jaar welkom zijn. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Oogst-gezinsdienst. Gaven voor deze dienst kunnen worden gebracht zater dagmiddag van 3-4 uur in de kerk. Oosterend 9.30 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19.30 uur Ds. Klijnsma, jeugddienst. Vooraf een kwartier samenzang. Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veldhuis Gezinsdienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Dienst 10 en 3 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. V^n Sluijs Den Burg 14 uur Ds v.d. Zwaag Kinderdienst Oosterend 19.30 uur Ds. van der Zwaag Oudeschild 19.30 uur Ds. Van Sluijs Den Burg geen Zondagsschool. Woensdag 30 oktober Zusterkring Den Burg. Donderdag 31 oktober Zusterkring Den Hoorn. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. „Jammer, dat je d'r geen kleurenfilm in hebt", aldus een bejaarde Oudeschil der, lid van de Bejaardensociëteit aldaar, wie donderdagavond in „Het Eigen Ge bouw" een muziekavond werd aangebo den door de jonge, actieve vereniging „De Havenkanters". Deze club verzorgde een bont programma, waarbij bleek, dat de leden niet alleen instrumentaal, maar ook vocaal uitstekend voor de dag weten te komen. Bij het bezoek aan Joh. Strauss was men in de kledij van die dagen getooid, d.w.z. zoals men lang geleden in Wenen gekleed ging. Weer een ander nummer verplaatste ons naar de eilanden in de Stille Zuidzee, waar men nog altijd niet aan de nylonrokjes wil. ,,'t Rieten rokje zal je fraai staan"; wel, zo was het ook hier en daarom die opmerking „Jammer, dat je d'r geen kleurenfilm in hebt zit ten". Overigens: de bejaarden, die in groten getale aanwezig waren, zullen inmiddels wel in geuren en kleuren verslag hebben uitgebracht, U hebben opgewekt om vanavond ook present te zijn. Het wordt weer gezellig. Vanavond is er bovendien bal na. Don derdag officiëel niet, maar toen de diri gent, de heer Jurr. Beumkes, vroeg of er misschien mensen waren die wat voor een polonaise voelden, „sprongen" ze allemaal van hun zetels en waren de pa ren in een minimum van tijd gevormd. Onder leiding van de heer R. J. Boom werd een leuke polonaise uitgevoerd. Dat veroorzaakte nieuwe activiteit en toen moest het lid van de sociëteit, de heer P. Boom achter de piano plaats ne men om melodieën uit het grijs verleden te spelen. Dit bracht velen er toe nog eens een walsje te maken. Zo werd het toch nog over elf eer het doek voor goed kon vallen. Wat nu het programma zelf aangaat, dit bestond uit vele nummers en wij zullen daarom niet ieder nummer apart bespreken. Over het algemeen kunnen wij zeggen, dat de „Havenkanters" dik wijls uitstekend musiceerden. Ook de adspiranten wisten hun beste beentje voor te zetten. Met ernst en toewijding hanteerden zij het veelal in verhouding erg grote instrument, de accordeon, wel ke in dit ensemble zeer rijk vertegen woordigd is. Verder zagen wij gitaars, mandolines, een mondharmonica en twee violen. Hanny Kruger Pd. is het jongste lid, net tien jaar geworden en dus meer dan een halve eeuw later ge boren dan dedirigent, want de heer Beumkes is al 68 jaar. Die leeftijd zou je hem vooral niet geven als je ziet hoe enthousiast hij zijn gezelschap leidt. Wij krijgen af en toe de indruk, dat er geen eigenlijke bejaarden meer bestaan. Wat het geheim van de eeuwige jeugd is? Wellicht mag het feit, dat de betrokkene niet oud wil zijn er de hoofdoorzaak van genoemd moet worden. In ieder geval wil de heer Beumkes zich nog graag produktief maken en daartoe is in onze havenplaats volop gelegenheid. In Oudeschild houden ze zich stipt aan de klok, want precies om acht uur werd deze avond door mevr. T. Kars- man-Bruin namens het bestuur van de Bejaardensociëteit geopend. Het ver heugde haar zeer, dat nagenoeg alle le den aanwezig konden zijn. Zij wilde het kort maken, want er wachtte een uit voerig programma. En onmiddellijk daarop was dan ook het woord aan de „Havenkanters", die een gondellied ver tolkten, ons van spelende golven ver telden, meenamen met een kluchtig en semble, dat snoekjes uit het water wilde slaan, ons een Hochzeitparade presen teerden en zo voorts. Ter afwisseling zong mevr. Klomp door het gezelschap begeleid, diverse liederen, waarvan de „Bloeiende Rozen", wel het mooiste was. Veel succes oogstten ook de adspiran ten met hun repertoire van liedjes als „In Den Haag, daar woont een graaf" en „In Holland staat een huis". Als er even costuums verwisseld moesten worden, verscheen Hans Bakker op het podium om als een tweede Max Tailleur de ene nieuwste mop na de andere uit z'n duim te toveren. Leuk was ook de spraakwa terval, waaraan werd deelgenomen door de dames Kuiper-Kuiper, en Boom- Witte en de heer Kuiper, die alle drie met een surprise beloond werden. Een gezellig liedje was ook „Het Pierement", waarbij ze een draaiorgel keurig hadden nagebootst. Over die spraakwaterval nog dit: Je moest een volle minuut over een be paald onderwerp praten. De heer Kuiper werd gevraagd wat hij zou doen als-ie de honderdduizend won. Hij beloofde, dat-ie de woningnood in Oudeschild zou oplossen, de Bejaardensociëteit een ge zellige avond zou aanbieden en de jeugd zou laten grabbelen. Dat was echter reeds in enkele seconden gezegd. „Uw minuut is nog niet vol", werd door de jury opgemerkt. „Dat kan wel kloppen, maar het geld is besteed", zei Kuiper slagvaardig. Tijdens de pauze werd de aanwezigen een kopje koffie en een gebakje aange boden. Ook daar waren de Havenkan ters weer goed voor. Blijkbaar staan ze er financiëel niet al te moeilijk voor. Dit is o.a. te danken aan het feit, dat er in het atelier van de heer Klomp steeds gratis gerepeteerd kan worden, zodat de contributie op 20 ct. per week gehand haafd kan blijven. Dat doen ze nu al bijna twee jaar. De club is voortgevloeid uit een ensemble, dat ter gelegenheid van de „Instuif" in touw kwam. Intus sen is de „Instuif" al weer verleden tijd geworden, „maar de „Havenkanters" gaan niet over de kop, hoor", zo ver zekerde Jopie Maas ons. Nog vele jaren dus! WIE WON HET ONTBIJTLAKEN? Op lot no. 221 rose bazar Hervorm de gemeente Den Burg is een ontbijt- laken verkrijgbaar bij mevr. Van Reijendam, Warmoesstraat. J. ZWAN IN DE RAAD De heer J. Zwan is benoemd tot lid van de Texelse gemeenteraad. Zoals be kend is er een vacature ontstaan wegens het vertrek van de heer S. de Waard, die benoemd werd tot burgemeester van Warffum. De heer Zwan die al geruime tijd lid van de P. v.d. A. is, is 45 jaar. Van de zomer was het twaalf jaar geleden, dat de familie Zwan zich op ons eiland ves tigde. De heer Zwan is in Zaandam ge boren. Gedurende de oorlog was het hem niet gelukt onder te duiken en de bekende O.T. dirigeerde hem naar Texel, waar hij overigens ineens zijn aangebo ren activiteit bleek te hebben verloren Op Texel voelde hij zich overigens best thuis, hij hield van dit landschap en besloot er zich voor goed te vestigen. Daar hij Texelaar onder de Texelaars is geworden zijn we ervan overtuigd, dat de gemeenteraad in hem een actief ver tegenwoordiger van de P. v.d. A. zal vinden. ZAKENNIEUWS: KINDERSPEELGOED-SHOW „Dros' Magazijn" hield in Hotel „Texel" een speelgoed-show. De heer Jacques Henskens, fabrikant van de Jumbo-spelen en importeur van Dinky- toys, meccano, en Schuco, hield een in teressante beschouwing over het speel goed kopen in het algemeen, waarbij hij wees op enkele tekortkomingen, waartoe wij als ouders nogal eens geneigd zijn. Wij kopen vaak dat speelgoed, dat wij zelf het leukst vinden, maar wij dienen ons te verplaatsen in de wereld van het kind. Ook offreren wij graag iets, dat opvalt. Het is moeilijk om het helemaal goed te doen. Het is voor de fabrikant zelf moeilijk om iedereen tevreden te stellen, hij streeft daar echter serieus naar endat veroorzaakt die stroom van alsmaar nieuwe ideeën, te kust en te keur. De heer Henskens gaf een over zicht van de mogelijkheden met diverse spelen. Ze bevorderen de gezelligheid en huiselijkheid en als wij het juiste spel kiezen dragen wij bij tot de ont wikkeling van het kind, tot de eerste technische feeling en tot diens geestelijke rijping, karaktervorming, want bij vele spelen heb je winnaars en.verliezers. Wie zijn dochtertje een onbreekbare pop geeft wint het overigens op alle fronten en vallen z'n zorgen van „pas op het haar, breek z'n handje niet, je mag 'm niet wassen" enz. weg. De jongens kunnen ook dit komende seizoen weer volop werktuigbouwkunde beoefenen aan de hand van de meccano materialen, maar lèt U dan op z'n leef tijd. Is hij er al aan toe? Het nieuwste materiaal brengt de Schuco, die ons verkeersminded maakt. Een alleraardigst knutselwerk. De jongens èn de meisjes zullen uren van genot beleven aan de vorming van gipsfiguren. Een kind kan 't, want de gips wordt in rubbervormen gedrukt. Na een half uurtje kun je al gaan schil deren en successievelijk een complete dierentuin opbouwen. Aparte vermelding verdient ook de weefdoos. De meisjes kunnen daarop poppenkleertjes maken, sjaals, tasjes enz. Tenslotte was er nog een slagzinwed strijd, waarbij de hoofdprijs door de heer Stomp gewonnen werd. ZAKENNIEUWS (II): HUIDVERZORGING MET „SKIN-UP" „Geloof vrij, dat een Texelse schone zo veel tijd nodig heeft om zich te kap pen als een dame van de wereld; zij zijn zeer gesteld op haar blankheid, zo dat zij nooit, zelfs niet voor een ogenblik, in de lucht zullen komen, zonder haar kaper of strooien hoed op te zetten", al dus getuigt Pieter van Cuyck anno 1790 van de Texelse dames. Wel, wij geloven, dat er sindsdien niets is veranderd: nog altijd willen onze dames zo gunstig mo gelijk voor de dag komen, nog altijd wil len onze dames hun jeugdig elan en hun jeugdig uiterlijk zo lang mogelijk trach ten te behouden. Daarbij staan zij ge lukkig niet alleen. Hun belangrijkste partner van de moderne tijd is stellig de huidverzorgende Skin-up, welke te recht als een kosmetische wereldsensa tie mag worden beschouwd, belangwek kender ook dan de spoetnik, want dié veroorzaakt alleen maar stijve nekken. De Skin-up daarentegen garandeert ons een soepele, gavere huid en een succes volle strijd tegen het euvel van de acné, die het radicaal geneest. In alle wereld delen heeft de Skin-up sensatie ver wekt. De heer A. van der Slikke las het in z'n vakbladen, nam de telefoon en legde meteen contact met de Skin-up fabrie ken, die bereid waren Texel met voor keur te behandelen en zo konden de Texelse dames reeds donderdagavond in Hotel „Texel" een Skin-up-demonstratie bijwonen. Diverse eilandgenoten waren bereid tot een openbare behandeling. Men gaf Skin-up terstond het volle ver trouwen, nadat de heer De Jonge een duidelijke uiteenzetting inzake de voor treffelijke eigenschappen van dit pro- dukt had gegeven, na een niet minder duidelijke inleiding door mej. Lammert- se, die samen met mej. Rietbergen als demonstratrice naar ons eiland was overgekomen. De Skin-up kan door iedere dame in enkele minuten zelf worden toegepast. De kosten spelen een zeer ondergeschik te rol, want die bedragen nog geen 15 ct. per behandeling. Skin-up wordt in de handel gebracht in sets voor 80 behan delingen. Intussen hebben reeds verscheidene dames de succesvolle uitwerking onder vonden; ook wordt vandaag nog gedu rende de gehele dag ten huize van de fa. Van der Slikke, die de alleenverkoop voor Texel bezit, gedemonstreerd en behandeld. Men wees ons er nog op, dat Skin- up niet vereenzelvigd mag worden met make-up. Dat is n.l. weer een geheel ander begrip. Ook daarom slaan wij de Skin-up zoveel hoger aan. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantoorstr. van gebruikte meubelen. J. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 58 DAT IS JE WARE! Nie- meijer SAMSON half- zware shag is verpakt in handige plastic tabakzak met grote ruimte om uit te rollen. De lekkerste halfzware in de beste verpakking, waarin de shag altijd vers en soepel blijft. Vergeet 't niet, vraag SAMSON! Uw winkelier heeft 't. Aan komen lopen grijze poes. De Wit, Salonwagen, Hol- lewalsweg Te koop jonge drachtige zeug, werptijd 10 nov. P. Former, De Waal Te k. wasmachine met elektr. motor en wringer in pr. staat. Gebr. Schoenmaker, Tel. 267 Te k. 1 divan en 1 sjoel bak met schijven. Schilderend 74 Te k loden jas z.g.a.n leeft. 15 a 16 jr. f 20 en een paar meisjesschoenen z.g.a.n mt 37 f 12,50. C. Verseput, Gerritsland B 164 Gevr. gebr. karwiel plm 1 m hoog Gebr. Kooin, B 120 Den Burg Te k jongensfiets i.g.st. Julianastr. 3, Oosterend Tel. 280 Te k jongensfiets en een aqua-ium. Singel 358, Oudeschild Te k. gevr. 7 jonge Red Island kippen. D. Eelman. Dorpsstraat 157, De Koog Te k prima consumptie rapen per 10 kg en meer 15 c per kg. P. Hoo- genbosch Duinweg B 151 a Te k nieuwe autoped ge wonnen, Warmoesstr. 81 Te k goed onderh. huisorgel met kruk 11 reg. Schildereind 74 - Te k gevr. kl. kinder fietsje event. 2e hands, da mesfiets te koop of ruilen. C. Hin Cz. Oude Witte Engel Te k mod. kamerlamp f 15. Schildereinde 111 Jo Hopman en Thea Zijm hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 15 november a.s. v.m. 9.30 uur in de Parochie kerk van de H Joannes de Dooper te Den Burg, Texel. Ongeren B 196 Gasthuisstraat 14. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 4-6 uur Gasthuisstraat 16, Den Burg. Zondag 27 oktober hopen mijn geliefde Ouders VV. A. Geus en G. Gcus-Krynen hun 30-jarig huwelijk te herdenken. Receptie 27 oktober van 3 - 5.30 uur. J. W. Geus Emmalaan 3, Den Burg, Texel, oktober 1957. Hartelijk dank aan allen, die 6 oktober voor ons tot een onvergete lijke dag hebben ge maakt. J. MAAS M. MAAS-Bakker „Atalanta", Duinweg, Texel, oktober 1957. Allen, die iets te vor deren hebben van, ver schuldigd zijn aan of borgtochten onder hun berusting hebben van mej. M. A. Bakker, overleden 14 september 1957, laatst gewoond heb bende Warmoesstraat 6, Den Burg, gelieven hier van opgaven of betaling te doen vóór of op 9 no vember 1957 aan J. M. BAKKER „Atlas", Texel. Meisje, 18 jr., Prot., werkzaam op kant., zoekt in Den Burg per half dec. gestoffeerde zit- slaapkamer met vaste wastafel en 5 warme maalt, per week. Br. no. 1022 bur. v.d. bl. Heeft U nog geen donateurskaart van HET MASKER ontvangen Morgenochtend om elf uur zijn we in De Oranjeboom, waar U ze als nog kunt afhalen. Het Bestuur. Ideaal voor het kippenhok. Gemakkelijk te verwerken. Zeer laag vochtigheidsgehalte, gewicht per pak ca 55 kg. A.s. week in lossing, daarna levering af pakhuis Vraagt prijsopgave van dit prima artikef Coop. Aankoopvereniging Texel G.A. Een prachtcollectie in de nieuwste tinten. GEVRAAGD om bieten te rooien. Hoeve Axel, de Cocksdorp M. A. B. CLUB TEXEL Morgenmiddag 2 uur Betrouwbaarheidsrit voor motoren. Start Waalderweg Centr. Bureau. Inschrijven van af half 2 Het Bestuur. zuiver wollen voor meisjes jongens. Gemengde Zangvereniging Advendo De Koog vraagt Zich te melden bij Mevr. Mantje Sinds geruime tijd uit Waalenburg vermist rode stip op staart en kruis G. C. Kikkert, de Westen Een nieuwe motor in uw Mobylette (nieuwste type met chroomcylinder) M. A. J. VONK Tel. 78 Tel. 273 Wie wil een te Amstelveen ruilen met woning te Den Burg, Texel. Inlichtingen J. C. RIJK, Tel. 260, Binnenburg 13, Den Burg. Biedt zich aan drie dagen per week, ma, wo en vr. Brieven onder no. 1023 bur. v.d. blad. Net pension aangeboden Willem van Beierenstraat 15 (houtrijke woningen) Vermist een klein zwart katji Gaarne terug Stenenplaats 4 Onderstaande maa schappijen worden doo ons vertegenwoordigi Eerste Rotterdamsche Haagsche van 1805 Nationale Levens Ven Bank Nederlandsche Lloyd Nederlanden van 1845 Tiel - Utrecht „Utrecht" Woudsend ASS. KANTOOR telefoon 278 - Den Burg Te koop aangeboden bonbondozenvitrine, 9- delige koekjesvitrine, ge* bakkast. Bakker de Bakker Binnenburg 23 ook verkrijgbaar bij: W. Combé, Emmalaan 13 en B. Starink, Beatrixl. 70 Bij inschrijving te koop Zuid-Haffel B 67, gun ning voorbehouden. Bil jetten inleveren voor november a.s bij J. H. KIKKERT Emmalaan 8, Den Burg KOOP NU EEN Ruime keus en lage prijs Alleen prima kwaliteit met garantie. Lange leren motor jassen en mantels vanaf 125,- Prima leren jekkers alle soorten vanaf 97,50 Leren sportvesten, zwart en bruin, vanaf 65,— Inruilen, repareren, verven Als reclame bij aankoop leren jas leren wanten GRATIS Iedere maandag op de markt en wij komen op Uw verzoek U ook met onze kollektie aan huis bezoeken. PIET VROEGOP PRIMA VOORDELIG St. Pancras tel. 02 2 67-588 Het adres voor laarzen en regenkleding

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2