M. en A. J. VONK Kapitein List nam afscheid goed boel Boekhande Par k straa BON f 12,50 'óoitUii1**- Kapitein C. List en thans al weer oud-kapitein C. List mag zijn 65ste verjaardag zeker als de belangrijkste van zijn leven beschouwen, want hij is op grootse, hartelijke wijze gehuldigd. Op zijn 65ste verjaardag nam hij namelijk tevens afscheid van zijn functie als ka pitein van de N.V. TESO, waarbij hij in 1928 als dekknecht in dienst trad en welke Onderneming hem reeds vijf jaar later tot kapitein bevorderde. Hoe zeer het werk van de heer List gewaardeerd wordt is donderdagmiddag in het Stoom bootkoffiehuis ter gelegenheid van een buitengewoon drukke receptie nog eens onderstreept. In de eerste plaats door de Koninklijke Onderscheiding: burgemees ter C. de Koning toch kon mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd de scheidende functionaris te begiftigen met de Ere Medaille in Goud, verbonden aan ae Orde van Oranje Nassau. Onderwijl was een prachtig radio-toestel uitgepakt en even later werd dit na een gloedvolle speech van de president-commissaris der N.V. TESO, de heer C. J. de Lugt, aan geboden. Mevr. List werd met bloemen gehuldigd. Vervolgens overhandigde de heer J. J. van der Vlies, directeur, na mens het Nederlandse Binnenvaartbu- reau een legmedaille met inscriptie. De heer J. D .Koning liet namens het per soneel een armstoel aanrukken. Mej. Annie Bays overhandigde namens de bootscholieren het boekwerk „Storm bij Nacht" door Klaas Toxopeus. De heer J. Agter als tolk van de hon derdduizenden passagiers schonk een fraai ornament met miniatuur stuurrad. En voorts waren er allerlei andere ca- deaux, variërend van sigaren tot textiel! Het was dus alleen reeds vanwege al deze geschenken een overweldigende huldeblijk en tochraakte de heer List zijn a propos geen moment kwijt. „Ik kneep hem, toen wij in dat mijnen veld dreigden te raken erger", zo ver klaarde hij aan oud-hoofdconducteur Jurr. Beumkes. Kapitein List heeft, zo begrepen wij uit de toespraken, onder een gelukkig ge sternte gevaren, maar dat was zeker niet in de eerste plaats de reden van deze overweldigende huldiging: de heer List was een sympathieke figuur, een man, die zijn werk steeds op voorbeeldige wijze verrichtte en die er ook slag van had om met bemanning en passagiers om te gaan. Hij wond zich nooit op en was ook onder de moeilijkste omstandigheden altijd de situatie meester. En zo kunnen wij wel doorgaan met het opsommen van zijn vele, voortreffelijke kwaliteiten. Wij zullen echter tonen, ons als verslaggever eveneens te kunnen beheersen en daar mede in de ogen van de heer List zéér juist handelen! Wel achten wij het juist om in het kort de toespraken weer te geven. Als eerste spreker trad de heer De Lugt naar voren „U heeft bewezen een man te zijn die een staat van dienst weet op te bouwen welke er zijn mag. Als kapi tein heeft U een zeer belangrijke functie in de Texelse gemeenschap ingenomen, want U zorgde al die tijd voor het lopen van de enige verbinding met de rest van de wereld. Op grond daarvan heb ben wij deze receptie aangeboden. De heer De Lugt richtte een speciaal woord van welkom tot B. en W. en de gemeen tesecretaris. Burgemeester De Koning het woord verkrijgende, verklaarde zich ook thans meer passagier te gevoelen dan burge meester. U onderscheidde zich door een voorbeeldige plichtsbetrachting, maar daarmee alleen komt men er niet: men moet zijn vak verstaan en dat U allround was, heeft U onder allerlei omstandighe den, mist, ijsgang, oorlog, bewezen U bekleedde een functie met zeer grote verantwoordelijkheid. Ik heb al meerdere malen via de Texelaar mijn bewondering geuit over de prestaties, die de TESO- mensen bij ijsgang e.d. verrichtten en daarom is het mij een grote eer te mogen mededelen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd U te onderscheiden met de Ere-Medaille in Goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester besloot: „Ik zal het betreuren als ik U niet meer aan de in gang van de boot aantref, want Uw ge zicht en houding waren mij uitermate vertrouwd". Hierna werd het woord gevoerd door de heer De Lugt, die allereerst van harte geluk wenste met de koninklijke onder scheiding. U heeft die ten volle verdiend. U heeft honderdduizenden passagiers veilig overgebracht en veel lief en leed gezien. Nimmer nam U groter risico dan verantwoord was. Uw collega's en opvolger zijn onge twijfeld zeer bekwaam, toch betekent Uw aftreden als kapitein voor ons een groot verlies, want Uw persoonlijkheid, houding en markante figuur zullen wij voortaan missen. Het heden wordt steeds weer historie, de tijd gaat onverbiddelijk verder. Van de week is er opgemerkt „Moeten wij hem wel feliciteren??" Enerzijds nee, anderzijds ja, want het is zeker een fe licitatie waard, dat U op deze wijze af scheid neemt, in de volle kracht en met de volle energie, die U nog steeds deel achtig is gebleven. Wanneer iemand met vlag en wimpel uit zijn werk stapt, mag dat tot grote voldoening strekken, te meer als men zich geen zorgen behoeft te maken voor de oude dag en men ten volle van de levensavond kan genieten. En om die vreugde nog enigermate te vergroten hebben wij, mede na advies van Uw vrouw gemeend U een radio toestel te moeten aanbieden, mét visserij- band natuurlijk, want al zult U de in tieme omgeving van de stuurhut gaan missen, U zult altijd met Uw gedachten bij de scheepvaart blijven. Hierna sprak de heer Van der Vlies, die eraan herinnerde, dat de heer List reeds drie jaar na zijn indiensttreding bij de N.V. tot stuurman promoveerde en vervolgens kapitein Du inker opvolgde als gezagvoerder op de Marsdiep. Dat was een zeer groot schip gelet op de veel te kleine haven van Oudeschild en de voorwereldlijke aanleggelegenheid te Den Helder. U heeft in alle opzichten getoond Uw taak op de juiste wijze te kunnen uitvoeren. U had een speciale feeling om geen groter risico te nemen dan verantwoord was. Spreker schetste de moeilijke en gevaarvolle omstandig heden waaronder soms gevaren was. Het is mede aan Uw tact te danken geweest, dat onze onderneming niet door de bezetters in beslag genomen werd. Na de oorlog moest aanvankelijk met slecht materiaal worden gevaren, terwijl het vervoer al dadelijk hand over hand toe nam. Toch hebben wij van de zijde der passagiers nooit een klacht over U ont vangen. Vervolgens bestuurde U de ver lengde Dokter Wagemaker en toen wij er daar nog niet mee waren, besloten wij tot de bouw van De Dageraad. Nauti sche experts hebben gezegd, dat door het in de vaart brengen van een nog groter schip dan de Wagemaker wij eigenlijk iets onmogelijks wilden door drijven, maar wij zagen geen andere oplossing (Rijkswaterstaat bracht slechts een zeer onvoldoende voorziening aan red.) De heer Van der Vlies besloot met vast te stellen, dat TESO en heel Texel trots zijn op de bekwaamheden van de heer List. De heer J. D. Koning, die namens het personeel sprak, sloot zich gaarne aan bij hetgeen de voorgaande sprekers over de kwaliteiten van de heer List hadden ge zegd. „Wij hebben U leren kennen als rechtschapen mens, vol plichtsbesef met een voorbeeldig karakter. Daardoor had U ons aller respect. Als er een leegte bij U mocht opkomen, zult U die dank zij de radio e.d. weten op te vullen en als U herinneringen wilt ophalen, zult U dat voortaan kunnen doen in deze armstoel, die w'ij U namens personeel en hofmeester aanbieden". De heer C. W. Heule sprak als oud hoofd van de dienstkring Texel van de Rijkswaterstaat. „Wij hadden veel con tact, er is gesproken over koplading, zij lading en een pont, want wij hadden Uw adviezen nodig, omdat wij tenslotte geen nautische kennis bezitten. Ons contact ontstond vooral toen er gesproken werd over de mogelijkheid tot invoering van een andere, kortere route. Steeds moch ten wij Uw volle medewerking hebben. Als zeeman ging U steeds recht door zee, ongeacht het standpunt van Uw su perieurs. Mijn opvolger, de heer De Jong zal in de loop der komende jaren ook nog wel eens bij U aankloppen om advies. Ik persoonlijk zou aan het teken Uwer waardigheid gaarne een derde gouden band hebben willen toevoegen! De heer J. Doef sprak namens de busonderneming boot-station Ned. Spoor wegen, Den Helder. Het is wel eens ge beurd, dat wij door overmacht alle pas sagiers niet op tijd bij de boot konden afleveren. Wij maakten ons dan zenuw achtig, maar u zei dan „Maak je niet al te sappel, ik wacht wel even". Het zal voortaan vreemd zijn U niet meer te zien met het papier, aan de hand waar van U de autonummers registreerde". De heer W. Bloem was aanwezig na mens kantoor Den Helder van Van Gend Loos, de heer W. van Heerwaarden na mens bijkantoor Texel van deze onder neming. De heer KI. Schagen, die thans als reserve-kapitein gaat functioneren, ge tuigde in hartelijke bewoordingen van de prima verstandhouding tussen kapi tein en stuurman. Leuk was ook de speech, die mej. Bays afstak namens de scholieren. Als je te laat op school komt kun je altijd bewe ren, dat de boot over tijd was en soms mag je eerder weg in verband met de dienstregeling van de TESO". De heer Jurr. Beumkes haalde als oud-hoofdconducteur diverse herinnerin gen op. „Drie TESO-mensen verwierven reeds een koninklijke onderscheiding, een bewijs, dat onze maatschappij gezien is. Trouwens, heeft TESO niet de eer gehad koninklijke passagiers te mogen vervoe ren? In 1913 b.v. wijlen Prins Hendrik. Ik dacht, moet ik hem nou een kaartje aanbieden of niet, maar baron Van Tuyl van Serooskerken, die van de jachtclub deel uitmaakte, kocht ook een kaartje voor de prins, zodat ik me geen zorgen behoefde te maken. List en ik hebben samen 25 jaar op de boot gevaren en als wij ook nog eens 25 jaar samen de me öaille van de Koningin mogen dragen, behoeven we zeker niet te klagen. „Weet je nog, dat wij naar buiten dreven, in de richting van dat mijnenveld?" (Hier interrumpeerde de heer List: „En of, ik kneep hem toen meer dan op dit ogen blik!!") De bijna 80-jarige heer W. H. Lap sprak als oud-president-commissaris. Ook hij sloot zich gaarne aan bij het geen over de capaciteiten van de heer List naar voren was gebracht. Voor de wijze waarop U Uw taak heeft uitge voerd hebben wij diep respect; Uw ver diensten zullen bij ons in aangename herinnering voortleven. Ik hoop, dat U voor Uw opvolger een lichtbaken zult zijn". De heer List heeft hierna alle sprekers voor de gebrachte hulde hartelijk dank gezegd. Het was boven verwachting. Wij dachten toen, dat het laatste woord gezegd was, maar ineens ving de heer KI. behagen spontaan een „Lang zal-ie leven" aan, wat allen enthousiast mee zongen. Ja, lang zal-ie leven, in goede gezond heid. GESLAAGD Mej. Hilly Berkenbosch, thans werk zaam te Utrecht, behaalde in de dom stad het diploma apothekersassistente. ZDH-nieuws Zondag verloor ons eerste met 32 van Con Zelo. Morgen ZDH thuis tegen Vesdo, aan vang 1,30 uur. MORGEN BALLONNEN DE LUCHT IN Daarna verteldienst Zondag omstreeks twaalf uur zullen de kinderen van de Hervormde Zondags scholen van Texel ballonnen oplaten als symbool van vriendschap met andere lan den. In Den Burg is er 's middags om 5 uur een verteldienst, waarbij ook de ouders verwacht worden. De kinderen dienen het jaarboekje mede te brengen. JAN P. STRIJBOS SPRAK VOOR BURETON WEVERSTRAAT De Bureton Weverstraat genaamd „Door dik en dun" bij lief en leed wordt er aan de buurtgenoten met woord en daad gedacht - heeft donderdagavond in „De Lindeboom-Texel" door de films van de heer Jan P. Strijbos, de eeuwig jeugdige mogen wij wel zeggen, een uit stekend beeld gekregen van de Spaanse flora, fauna enbevolking, die nog sterk aan allerlei folkloristische gebrui ken hecht. Dikwijls werd de camera ook gericht op de beeldschone gebouwen en voorts werd een bezoek aan Portugal ge bracht. De heer Strijbos lichtte de film waar nodig op duidelijke wijze toe. We zijn enthousiast gemaakt voor dit wonderschone land, het heeft ons echt verwarmd, aldus de voorzitter, de heer A. van der Meulen, die zowel het ope ningswoord sprak als het dankwoord voor het gebodene. De jaarvergadering is bepaald op dins dag 5 november in Hotel „De Graaf". ONFORTUINLIJKE BROMFIETSER Een eilandgenoot, die die avond be hoorlijk genoten had, en Bacchus daar door ongetwijfeld op de hand had ge kregen, raakte onderweg de bescherming van Vrouwe Fortuna kwijt, zij verloor hem finaal uit het oog en daardoor ont ging hem de juiste route. Hij belandde eerst in Spang in een sloot en bij de Isidorushoeve reed hij op zijn brommer tegen een in de berm staande beun voor melkbussen. Hijzelf kwam er overigens beter af dan de bromfiets. AVOND TEN BATE VAN BEJAARDENCOMITE DE COCKSDORP EN EIERLAND Vrijdag 8 november zal in Hotel „De Hoop" een accordeon- en zangavond wor den gehouden ten bate van het comité Ouden van dagen. Dit is weer een avond die U niet mag missen. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Visser. Dus weet U dat het weer goed zit. Wij reke nen dan ook op een volle zaal. Want dat is niet alleen leuk voor de heer Visser en zijn muzikanten, maar U steunt te vens een zeer sympathiek doel. U denkt misschien „begint het nu al weer?", maar dit is echt nodig om al onze Ouden van dagen volgend jaar weer een prettige dag te kunnen bezorgen. Wij verwachten dan ook, dat ieder zijn steentje zal bijdragen om de zorgen van het comité te verlichten. Kaarten zijn verkrijgbaar a 1,bij Hotel „De Hoop" en bij de heer B. Dros, Eierland. VEILIG VERKEER Vraag: Voor welke motorrijtuigen zijn z speciale voorschriften gegeven? Antwoord: Onder meer voor Landbouwmotorrij- I tuigen. Om onder de uitzonderingsbepalingen I te kunnen vallen moet de bestuurder, eigenaar of houder aantonen, dat de eige naar of houder dit motorrijtuig nodig I heeft om het buiten de wegen te ge bruiken (dragline) en dat dit motorrijtuig zich op de weg bevindt ten behoeve van dit gebruik (verplaatsen naar werk ob ject) of herstel (naar reparatiewerk- I plaats), of met betrekking tot landbouw bedrijven, dat dit motorrijtuig zich op de weg bevindt rechtstreeks ten behoeve van die bedrijven of herstel, (landbouwtrekker die gebezigd wordt I om aardappelen te vervoeren van het land naar het bedrijf, of het vervoer van defecte trekker naar reparatiewerk- plaats). De op deze motorrijtuigen toepasselijke I bepalingen worden later eveneens deze rubriek besproken. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij nam. 5 uur Ds. Van Reijendam, Ver- teldienst voor jong en oud. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Gezinsdienst. Extra zendingscollecte. Uit de aard der zaak deze week geen I zondagsschool. Maandag 8.30 uur Praatkring in „Ons Huis". De Koog 10 uur Ds. Waardenburg Zendingszondag De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Zendingszondag Oosterend 9.30 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkeraadskas I Half 12 openluchtbijeenkomst van de Zondagsschoolkinderen aan de Bosweg i.v.m. de actie „Vriendschap over de Wereld". 's avonds 8 uur ouderavond van de Zondagsschool. Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Dienst 10 en 3 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur Ds. Van Sluijs Menno-collecte De Waal 11.15 uur Ds. Van der Zwaag Menno-collecte De Koog 10 uur Ds. Van der Zwaag Menno-collecte Woensdag 6 november Zusterkring De Koog. VERSTANDIG BIJVOEREN OP STAL In verscheidene streken moest dit jaar vroeg worden opgestald. Door de nattig heid kwam soms van het maaien van gras voor stalbijvoedering niets terecht. In de nadien gevolgde drogere periode werden de natte percelen wel weer be reikbaar, maar vrij veel van de gras- voorraad was toen voor het vee verloren gegaan. Waar de stalperiode op vele be drijven vroeg is begonnen, is bij voede ring echter noodzakelijk. Hoewel bij- voedering veel arbeid vergt, loont het toch de moeite, dit te doen. Het scheelt trouwens al heel wat in het werk, als het land de maaimachine weer kan dragen. Stalvoedering met vers groenvoer nü, komt straks voordeliger uit met de voe derpositie. Daar komt dan nog bij, dat opstallen de beesten ten goede komt, ook al kan het land de koeien nog dragen. Het soms gure weer, de koudere en lan gere nachten, werken zeer nadelig in op de melkgift nu veel melkkoeien in het laatste deel van hun lactatie verkeren, aldus de Rijksconsulent voor de Vee voeding, ir. F. de Boer, in zijn voeder praatje een dezer dagen voor de radio. Vers groenvoer, vers gras, is uitste kend, zolang het werkelijk vers is. Het valt niet altijd mee, het groenvoer vers voorhanden te hebben, vooral niet in deze tijd van personeelsschaarste. Als U verder zondags tussen de melktijden rust wilt houden, en er 's zaterdags dus voor twee dagen vers voer moet worden ge haald, kunt U dit voer het best in dui lagen spreiden. Broei van het verse v wordt dan zoveel mogelijk voorkom Vers voer, waarin warmte ontwiki kan immers licht „aan de wind staan" trommelzucht veroorzaken, en u wi hoe gevaarlijk dit kan zijn. Het gev van trommelzucht wordt nog kleiner, U de dieren wat hooi en stro erbij ge wat in de staltijd dan ook gebruikelijk Al wilt U zuinig met Uw wintervoer o springen, wees toch vooral niet tè zui bij gevaar voor trommelzucht! Komt onverhoopt tóch trommelzucht, haal c direct de veearts. In het uiterste ge handele men zelf. Leverbot en longworm Nu we het toch over het verband t sen voer en ziekte hebben, moet U voo cok in dit najaar de leverbotziekte in gaten houden. Gras dat onder wal heeft gestaan kan namelijk veel erj dan anders met cysten van de leverl besmet zijn. Aan de ook wel ongans j noemde ziekte die de leverbot veroi zaakt, kunnen niet alleen schapen zwijken, maar ook koeien kunnen er ei tig van te lijden krijgen. Staan sommi dieren er niet fleurig en wat mager 1 dan zou er sprake van leverbotaantasti kunnen zijn. Roep de dierenarts. Alle hij kan volledig uitsluitsel geven en fc penlijk nog genezing brengen. Hetzelfde geldt voor longwormen, in vochtig gras een ideale voedingsbodi hebben gevonden. Houdt ook dat in gaten Bijvoeren op stal met vers gras aantrekkelijk en voordelig, maar doe h met verstand! Voor F amilie-drukw erk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantoorstr. van gebruikte meubelen. J. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Zoek te koop k contant be langrijke verzameling of partij postzegels. Br. TW 180, Bol- rek. Koningsplein 1. A'dam. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 58 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— HANDIG! Alleen SAM SON halfzware shag is verpakt in moderne plastic tabakszak met extra grote ruimte om uit te rollen. Geen draad je verlies en altijd verse en soepele shag. Wees er bij, vraag Niemeijer SAMSON, super-kwali teit in superverpakking; dat zal u bevallen! Te k. aangeb. 7 beste biggen bij een prima zeug. Haaisma Ruigendijk E 101 Te k. gevr, 2e hands zinken golf platen. H. v. d. Berg, Vuur- torenweg C. 87. Tel. 285, De Cocksdorp Goed onderh. kinderwagen te koop f 50,— G. Geense, Schilderend 140 10 ton voerbieten te koop Gebr. Swaerts, Kerkeplaats. SMeisjesfiets te koop f 20,- Waldorp radio f20,-Dorps straat 177. Oudeschild Te koop flausch d. mantel m. 36 tot 38, beige d. mantel m. 40 teddy reiszak, meisjeskleding 3-5 jr. Adres te bevr. bur. v. d. bl. Te k. een nette Van Delfs kinderwagen. Oude schild 57 Voederbieten te koop Jac. Kikkert, Hoogte, n, b. Den Burg Verloren brede zilveren arm band. Gaarne terug. Schoon- oordweg 6 Te k. in pr st. z. motorrij wiel. Sparta 250 cc. 1,5 jaar oud. Jonkergouw, Oost Cornclis Blom en Jannette M. Vonk geven U hierbij, mede namens wederzijdse ou ders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 15 november a.s. om 14.30 uur ten Gemeente huize te Den Burg, Texel. Oudeschild, Singel 354, Den Burg, Binnenburg 17 november 1957 Gelegenheid tot felici teren op 15 november van 16 - 17.30 uur in Hotel „Lakeman", Em- malaan, Den Burg. Toekomstig adres: Weverstraat 40. Geri Stoffer en Ben Rab hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op vrijdag 8 nov. a s. om 13,30 uur ten gemeente huize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om 14,30 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg door de weleerw. heer Ds J. J. J. v. Sluijs. Alkmaar, Noordervaart 106 Den Burg, Schildereind 100 November 1957 Receptie van 4—5,30 uur in hotel „Texel". Toekomstig adres Schildereind 98 Den Burg Tel. 574 Voor de vele blijken deelneming ons betoond het overlijden van or; lieve man, vader, behuw en grootvader Gijsbert Kiljan zeggen wij allen hartel dank. Uit aller naam Wed. B. Kiljan-Barhoi Den Hoorn Texel Voor het medeleven het ongeval van J. W. Ge en de grote belangstelli op 27 oktober zeggen i onze hartelijke dank. W. A. Geus G. Geus-Krijn W. Geus Emmalaan 3, Den Burg. Hein van den Berg en Maria Anna Mosch hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op 21 no vember om 9.30 uur in de Parochiekerk te War- menhuizen. Texel, Vuurtorenweg C 87. Schoorldam, Westfriesedijk 27. Gelegenheid tot felici teren op zondag 17 no vember. Voor Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H. Sacramen ten der Stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader Jacobus Kager, wedn. van Agnes Blokdijk in de leeftijd van 66 jaar. Namens de familie, C. KAGER Texel, 31 oktober 1957 't Noorden O 169. De gezongen H. Mis van Requiem zal plaats vinden op maandag 4 november a.s. te 9 uur in de R.K. Kerk te De Cocksdorp, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof al daar. I Te koop dubbell. jachtgewee Hammerless, kal. 16, goede staat. P. VERMEULEN, De Koog Hiermede geven wij kennis van het over lijden van onze beste vriend, de heer Jacobus Kager, Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Fam. E. Vlessing Texel, 31 oktober 1957 Moderne luxe hangklc voor de sensatieprijs vz Alleen maandag op de markt DE KLOKKENDOKTE waar de Zwitserse winke horloges tot 30 guide beneden de winkelpd verkocht worden. Net meisje gevraag (v. 17-25 jr) in gezin m grote kind. Aanm. mev Geraedts, Rijperweg 1 Bloemendaal tel. 57006. HET BONTHUIS Het best gesorteerd, de meeste service. Een ruime keuze uit vele modellen. Het enige adres in Noordholland voor maatkleding en vervaardiging naariedet gewenst model en bont kopen is vertrou wen schenken. Dus alleen Koningstr. 59, tel. 4293 Den Helder HOUDT U VANlm KOOP DON OOK'H EN DOST DIT BV NAAR Philips speciaalzaak Telefoon 78 Sinds 1927 Telefoon 27

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2