V WACHTEN duurt altijd lang Lichtpetroleum voor haarden en kachels zoekt betrekking zitting te houden huisslachtingen DE BALLONNEN-ACTIE IN OOSTEREND Zondag omstreeks 12 uur hebben kin deren van de Oosterender Herv. Zon dagsschool op de Bosweg 40 ballonnen opgelaten. Ze wachten nu vol spanning op de bericht waar de diverse ballonnen neergekomen zijn. CONTACTAVOND ZONDAGSSCHOOL Vrijdagavond werd er in „Ons Huis" een contactavond gehouden voor de ouders van de Zondagsschool en andere belangstellenden. Door de kinderen van de Zondagsschool werd opgevoerd „Mir jam", daarna kon men een bandopname horen, opgenomen tijdens de Zondags school. Voorts werd een verhaal verteld. „Ons Huis" was geheel gevuld. Zondagmorgen werden door de kinde ren van de Zondagsschool 75 ballonnen opgelaten met een kaart er aan in drie talen. Zoals gemeld geschiedde dit in het kader van de interland-vriendschapsactie MOTORCLUBNIEUWS De zondagmiddag gehouden Herfst- trial is ondanks het slechte weer doorge gaan. Er kwamen 14 deelnemers aan de start van de Motorclubs Texel en Anna Paulowna. Er waren door de heren C Mets en B. Dros 8 non-stops uitgezet in de duintjes achter Madura, waarvan 2 in het water. Het was schitterend en jam mer, dat het zulk slecht weer was, want er was weinig publiek. De uitslag zou bekend gemaakt worden in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Om plm. half vijf kon de voorzitter, de heer C. P. Moojen, dat dan ook doen, na te hebben medegedeeld, dat het in de be doeling ligt om jaarlijks deze herfst- trial op Texel te verrijden tussen de bei de clubs en dat de M.C. Anna Paulowna een soortgelijke voorjaarstrial organi seert. Hij bracht dank aan de heren uit zetters, medewerkers van A.P. en de con troleurs. No. 1 was C. Dros Bzn. met 21 str. Hij kreeg tevens de wisselprijs, welke door de Motorhandelaars Dros en Zegel be schikbaar was gesteld. Deze prijs moet hij volgend jaar weer verdedigen. Is hij dan weer no. 1, dan is hij definitief eige naar. Onze jonge leden doen het prima en als dat zo doorgaat, zien wij hen stel lig eens deelnemen aan de Nat. Trial. Ga op deze weg voort. No. 2 was P Dam Jr. 34 str.; no. 3 B. Boekei 54 str.; no. 4 W. Koopman 75 str., no. 5. C. Hollander 75 str. Het was ondanks het slechte weer een mooie sportmiddag ZDH-nieuws Zondag werd alles afgelast. Zaterdagmiddag a.s. ZDH a-Oosterend adsp.; Zondagmiddag: ZDH-Duinranders. S.V.C.-nieuws Voor de a.s. zondag blijft het tweede elftal ongewijzigd. Jullie krijgen er geen bericht van. STORM VEROORZAAKTE VEEL SCHADE De storm, die in de nacht van zondag op maandag opstak en tot ver in de ochtend voortraasde, heeft ook op Texel nogal schade teweeggebracht. Er sneu velden legio dakpannen en diverse tele- visiemasten bleken ook behoorlijk kwets baar te zijn. In de Nieuwstraat werd een zware boomtak nagenoeg een halve boom afgerukt. Met een enorme klap die de bewoners de schrik om het hart sloeg, kwam deze tak terecht tegen de woning van de familie T. Molenaar. De schoorsteen was finaal weggeslagen, ter wijl ook het belendende perceel, een schuur van de heer J. H. Geus, er be hoorlijk van langs kreeg. De Nieuw straat is daardoor enige tijd afgesloten geweest. Dit was eveneens het geval met de weg achter de tuin van notaris Van Wijland, waar ook al een enorme tak de doorgang versperde. Doordat de storm tijdens een zuidwes telijke wind woedde, bleven wij van 'n te hoge Noord- en Waddenzeewaterstand gevrijwaard, maar toch liep de bootdienst goed in de war: toen de bemanning van „De Dageraad" om vijf uur op de haven kwam, zag zij al spoedig in, dat het niet verantwoord was om met „De Dageraad" zee te kiezen, voornamelijk wegens het gevaar, dat aan het uit- en invaren ver bonden is. Men kon evenmin de Dokter Wagemaker gebruiken, doordat de De Dageraad in de mond van de haven haar ligplaats heeft en het zeer moeilijk, zo niet onmogelijk is onder dergelijke om standigheden langs het schip te manoeu vreren. Intussen bleef de telefoon van TESO aan de haven geen moment ongebruikt. De jeugd liet een spontaan hoeraatje los, toen zij vernam, dat er ook om twintig voor acht niet gevaren zou worden. Langzaam nam de kracht van de storm af en omstreeks half twaalf werd „De Dageraad" in beweging gebracht. Na 'n voorspoedige reis bereikte men Den Helder, waar al een lange rij auto's stond te wachten. Er waren er bij, die al van half zeven af aan het havenhoofd had den gestaan. In „Landsend" heerste daardoor de gehele morgen een „gezelli ge" drukte. Nu en dan werd eens naar Oudeschild gebeld om te vragen of men op een boot mocht rekenen. Wel, men kon op twee boten rekenen, want om streeks half twee verliet de Wagemaker eveneens de haven van Oudeschild. Later op de dag kon de dienst weer normaal worden uitgevoerd. Er waren vrij veel passagiers. In Den Helder scheepte zich een aantal mari niers in die naar De Mok moesten. De bevelvoerende kapitein verklaarde, dat De Mok anders voor eigen vervoer zorgt, maar dat ze bij zulk een beesteweer lie ver met de T.E.S.O. oversteken. De hoofdconducteur had het intussen drukker dan normaal, want hij werd voortdurend aangeklampt door militairen en andere belanghebbenden, die een be- wijsje nodig hadden om te kunnen aan tonen, dat de veerdienst met grote ver traging te kampen had gehad. VOELEN DE OOSTERENDERS ZICH IN EEN HOEK GEDRUKT? Ja, geachte lezer, dit is een onderwerp, dat Uw Oosterender correspondent is voorgeschoteld met vele motieven en ge dachten, die reeds lang bij de Oosteren der bevolking een vaste vorm heeft zo als: het is Oosterend maar! Dikwijls heeft men dit vele malen moeten horen, maar ook kunnen zien in de uitvoering van vele plannen. Ook Oosterend heeft zijn uitbreidingsplan met zijn voor- en zijn tegenstemmers, het geen nu eenmaal een normale zaak is die op een eerlijke manier besproken, altijd een oplossing vindt. Een gedeelte van onze Oosterender uitbreiding, welke nagenoeg zijn beslag heeft gekregen vormen de beide lagere scholen met de uitbreiding van één les lokaal met modern interieur en een vol ledige automatische centrale verwarming en verder het begin van een nog niet met naam genoemde weg, welke achter Oosterend omloopt en waaraan de zeven dubbele houtrijke woningen verrijzen, waarvan men toch werkelijk kan zeg gen „eindelijk!",-want Oosterend sluit hier als laatste het bouwprogramma van de houtrijke woningen, waarvan vele Oosterender's meenden, dat dit voorlopig wel van de baan zou gaan. Dit zijn in ieder geval toch feiten, die men kan zien, maar waar blijven nu de zo nood zakelijke .andere verbeteringen? De ver beteringen, die niet alleen noodzakelijk voor Den Burg, maar ook voor Oosterend en eventuele andere dorpen van groot belang zijn? Indien wij eens naar onze kleuters kijken en hun behuizing in de Schoolstraat. Is dit voor onze tijd accep tabel? Onlangs lazen wij in de Texelaar een artikel over het Kleuteronderwijs in Oudeschild, omdat hier dringend verbe tering was gewenst, hetgeen wij absoluut niet willen betwisten, maar naar het hoofd der Oosterender Kleuterschool, mej. Vos, beweert, is het in Oudeschild toch beter (maar eveneens schrikbarend slecht - red.) en dit willen wij gaarne geloven als men weet dat mej. Vos in haar studietijd in Oudeschild assisteerde als kwekeling. Als wij nu bedenken, dat in Den Burg een kleuterschool is ge bouwd voor het kapitale bedrag van J 140.000,zonder inventaris, dan is het toch wel begrijpelijk, dat zeer velen zich afvragen waarom dit nu nodig was. Voor dit wel zeer hoge bedrag had men er drie kunnen bouwen. Uit een bespre king ten raadhuize, waarbij schrijver dezes ook tegenwoordig was, heeft onze eerste burger van Texel toch ten stellig ste beweerd een voorstander te zijn van noodgebouwen, zoals onze HBS, welke voor 25 jaar (Die zijn heel gauw om red.) gegarandeerd met betrek kelijk lage kosten gebouwd kunnen wor den, mede in verband met de huidige stand van zaken met onze gemeente- financiën, die de bouw van permanente gebouwen niet kon veroorloven. Een ieder begrijpt, dat hier iets scheef ligt en terecht voelt men in Oosterend dat men de buitendorpen, dus ook Oos terend als tweede op Texel, tekort doet. Heel terecht vraagt men zich nu af of in Den Burg niet te veel geconsumeerd wordt van ons Texels inkomen, terwijl de achterkamer (Oosterend) zich maar met de bewuste houten ham (houten ge bouwen) tevreden moet stellen. Een ieder is zich terdege bewust van de noodzaak der ingrijpende maatregelen i.v.m. de bestedingsbeperkingen, maar stonden er geen bedragen op onze Gemeentebegro ting 1956? Zo beziet de Oosterender ook met een heel critisch ook zijn riolering, die al vele jaren ontoereikend is en nu door het bezit van waterleiding in het geheel niet meer voldoet; bij hevige regenval staat de Peperstraat blank en speelt de jeugd in het smerige rioolwater; bij verstop ping loopt het spoelwater van de slager tussen de stenen door over straat, ter wijl men bij de School met de Bijbel de verschillende onderdelen van de centrale erwarming begin augustus snel uit de kelder moest verwijderen, omdat het water een uitweg zocht en in de kelder liep. Hier zocht men een oplossing met een extra rioleringspijp en wist men na langdurig zoeken de verstoppingen te verhelpen. De Gemeentereiniging ziet men wel heel spoedig komen, maar on danks deze moderne rioolzuiger voor Oosterend waardeloze arbeid dus tijd verspilling. Dit kan men vervangen door effectief werk oftewel een goede riole ring. Men zegt toch immers: „Duurkoop is Goedkoop". Oosterend ziet zich in de noodzakelijke voorzieningen ten opzichte van Den Burg dan ook als een stiefkind en niet als een broer en zus die gelijk op delen, zoals het in een goed gezin behoort. Neen Oosterend maar in een hoek en op een laatste plan, wat zou menige Oosterender belastingbetaler dit ook eens op het laatste plan willen doen. ANDER KINDERPROGRAMMA Doordat de film „Trouwe Kameraden" elders geprolongeerd is zo groot is dus de animo zal Texels Bioscoop zon dagmiddag een andere, nog nader aan te kondigen, film draaien dan die, welke op pagina 4 vermeld wordt. BRIDGEN Uitslag 3de competitiewedstrijd: A.: \Vz. P. Dam-G. Dros 59.38 °/o l1/^. J. N. Bruin-J. Blom 59.38 °/o 3. Echtpaar Beemsterboer 57,29 4. Raven-Backer 53.13 °/o 5. mevr. Wonder-Stolk 45.83' °/o 6. Gebr. van Sambeek 41.67 7. mej. Hattuma-Kok 33.33 °/o B.: 1 Mantje-Veenema 62.50 2. Bakker-Brücher 57.50 °/o Vk. Echtpaar v.d. Heerik 46.67 °/o 3%. mevr. Kooijman-Wessels 46.67 5. Bos-Gieze 45.00 6 Roeper-v.d. Werf 41.67 °/o Volgende drive 13 november. Kwart voor acht s.v.p. aanwezig. CZwfcF- TORENWIJZER SNEUVELDE De storm heeft een wijzer van de Oosterender toren afgerukt. Het zal voor degenen, die aan de westzijde van de toren wonen voortaan moeilijk vallen om op de klok te zien hoe laat het is VERGADERING IJSCLUB DEN BURG Het bestuur van de IJsclub van Den Burg is voornemens maandagavond in „De Oranjeboom" een ledenvergadering te houden. U.D.I. BRENGT „HET LIED VAN ALLE TIJDEN" Gaarne verwijzen wij naar de adver tentie van het toneelstuk „Het lied van alle tijden", een romantisch spel in 3 bedrijven uit het tijdperk van de Franse revolutie. Een prachtig geschreven stuk, dat reeds vele malen met groot succes is opgevoerd en welks inhoud ook in deze tijd van toepassing zou kunnen zijn. De aankleding van toneel en spelers is uit dat Franse tijdperk. U kunt plaatsbespreken op zondag 9 november. Er zijn nog enkele donateurs- kaarten verkrijgbaar bij mevr. A. van der Meulen-Flens. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. (INGEZONDEN) Geachte Redactie, Nu ons nog enkele weken scheiden van het grote kinderfeest, wanneer onze grote Kindervriend St. Nicolaas zijn in tocht op Texel gaat houden, zou ik het volgende in overweging willen geven: Een intocht zoals voor 2 jaar geleden, dat zal toch niet meer gaan. Zowel de Sint als z'n paard waren of leken al zo oud, dat beide nu wel van de eeuwige rust genieten? Dus nu het volgende: Slaat over heel Texel de handen in elkaar. Maak er één grote feestdag van. Met alle scholen van heel Texel. Samen werken met Gemeente Texel en al het onderwijzend personeel van Texel, 's Morgens triomfantelijke intocht per boot, honderden kinderen op het Schildereinde met vlaggetjes en alle fanfarekorpsen van Texel. Voor zover bussen beschik baar kinderen naar de Haven (plus één muziekkorps. Grote intocht (liefst pracht wit paard, is in Holland te krijgen). Of ficiële ontvangst, terras Hotel Texel, door de burgemeester. Dan de kinderen een vermakelijke middag bezorgen in Hotel „Texel" (Oranjeboom en Casino), desnoods ook Hotel De Zwaan. Bezig houden met bezoek van de Sint in deze lokalen, verder poppenkast, filmverto ningen enz. Des anderen daags, rondgang over Texel naar de zieke kinderen, oude van dagenhuizen enz. Een groot opgezet feest, met kasmiddelen, alles bij elkaar, waar men wat van doen kan, beter, dan veel St. Nicolazen door elkaar op ieder en elk schooltje. Ik geef dit in grote trekken in overweging. Hier valt over te denken. In de hoop, dat men zeker de mede werking krijgt van Gemeente, TESO en alle scholen, ja van de gehele Texelse bevolking. Alle geldmiddelen voor dit doel bij elkaar. Dan kan men wat doen. En goed. U, Redactie, dankend, hoogachtend, J. C. Rijk De gezamenlijke oliehandelaars van Texel delen hun geachte cliëntèle mede, dat de prijs met ingang van dinsdag 5 november als volgt is vastgesteld: tot 500 1. 18,75 per 100 1. 500 tot 1000 1. 18,25 per 100 1. 1000 1. of meer 18,per 100 1. De vaten worden a 17,50 per stuk in rekening gebracht. Aanbevelend, DE OLIEHANDEL FRYSKE KRITE KOMT BIJEEN Wij ontvingen een mededeling, dat de Fryske Knte dinsdag 12 november in „De Lindeboom-Texel" bijeenkomt om te luisteren naar de bekende humorist en imitator Jac. de Vos uit Oldeboorn. Wij hopen, dat „it Bestjür" zijn secre taris wil opdragen een verslagje te schrijven op verzoek van onze zetter echter in het Nederlands want wij zouden op zo'n echt-Friese avond maar met dovemansoren te kampen hebben TREKVOGELRESERVATEN, EEN INTERNATIONAAL BELANG In mijn jeugd had ik een geschiedenis leraar, die ons met afgrijzen placht te vertellen, hoe in de vorige eeuw allerlei aardige stadshoekjes, poorten en kaste len werden opgeruimd en voor een appel en een ei verkocht, alles in naam der vooruitgang, dat, om kort te gaan, eeu wenoude schoonheid en historische mo numenten werden weggesmeten, omdat de mensen de waarde ervan niet besef ten, aldus Gré van der Baan in „Natuur en Landschap". Diezelfde leraar placht on£ ook, aan het begin van de cursus, in te prenten, dat één der nuttige lessen van de ge schiedenis hoorde te zijn, de fouten van vorige geslachten te leren vermijden. Enfin, als reactie op die schoonmaak woede onzer overgrootouders zijn dan instellingen als Heemschut en de Monu mentenlijst opgekomen, en tegenwoordig is de toestand toch wel zo, dat iedereen ervan doordrongen is, dat een 17e-eeuws geveltje niet maar zonder meer mag worden afgebroken en dat menig auto mobilist, die zelf dagelijks het risico loopt om in een Amsterdamse gracht te rijden, protesteert tegen het plan-Kaas jager. Van de onaantastbaarheid van onze grote natuurschatten is het Nederlandse volk helaas minder overtuigd, ondanks een halve eeuw natuurbescherming. Is het hier onwetendheid, is onze voorlich ting te kort geschoten, speelt een soort valse schaamte bij de waardering van „vogeltjes en grassprietjes", het gevoel een prikkebeen of een sentimentele ro manticus te zijn hierbij een rol? Lang niet iedere Nederlander luistert naar symphonieconcerten, maar hij leest in de krant van de triomfen van het Con certgebouworkest in Amerika en voelt zijn nationale trots gestreeld. Iedere Ne derlander, kunstkenner of niet, zou protesteren als het Rijksmuseum zijn bezit aan Rembrandts aan het buitenland verkocht. Waarom zijn wij dan niet even trots op onze nationale rijkdommen aan natuurschatten? Langzamerhand begint het besef van de wetenschappelijke en economische waarde van onze natuurterreinen door te dringen, helaas voor vele van die terreinen te laat. De geestelijke rijkdom, die de natuur, hetzij groots of liefelijk, ons kan geven, is een in Nederland niet waardeerbare factor: „wat koop ik er voor?" Over het behoud van een enkel terrein valt nog te praten, mits het niet teveel grond aan de cultuur onttrekt (ons totale oppervlak aan natuurreser vaten botanisch -f ornithologisch, is slechts plm. 2°/o van ons vaderland). Een waterwildreservaat is in het belang van de jacht, de jaagbare soorten mogen niet té sterk achteruitgaan. Maar wie denkt aan de behoeften van een aan velen onbekende soort, die slechts tijdelijk binnen onze grenzen vertoeft? Wellicht is het nog niet zo lang gele den, dat men begon te beseffen, dat een vogelsoort niet behouden is met het be schermen van alleen zijn broedterrein. Ook in de overige tijden van het jaar kan hij blootgesteld zijn aan vervolging en voedselschaarste. Een vogel kan, ook buiten de broedtijd, maanden achtereen vertoeven in eenzelfde streek, en zelfs de hele vogelbevolking kan in een be trekkelijk klein gebied pleisteren of overwinteren. Wij herinneren ons de verontwaardiging, toen in de zomer v^n 1954 de ruiende bergeenden op Knecht sand (een groot deel der volwassen po pulatie van N.W. Europa) door bommen werden bedreigd. Wij vermoeden, dat de jacht in Z.-Europa één der oorzaken van de achteruitgang van onze ooievaars stand, wij protesteren tegen de voor- jaarsjacht, die onze terugkerende weide vogels bedreigt. Weten wij ook, dat door de ondiepe randzone van het IJselmeer met zijn fonteinkruidvelden en andere dergelijke gebieden Nederland thans het belang rijkste overwinteringsgebied in Europa is van de Kleine Zwaan, een broedvogel van N.O. Europa en aangrenzend deel van Azië? De soort is hier bij de wet beschermd tegen de jacht; de rust is verzekerd, maar daarnaast dienen wij te zorgen, dat ook aan de andere levens voorwaarde, de fonteinkruidvelden, vol daan blijft. Door wateropzetting ten behoeve van de landbouw zouden deze verloren kunnen gaan, het zal dan zaak zijn elders nieuwe te scheppen. Het grootste winterkwartier van de Rietgans in Westeuropa ligt, volgens de Engelse waterwilddeskundige Coombes, op een bepaalde plaat in Zeeland, die bedreigd wordt door een der eerste wer ken van het Delta-plan. Het is onze plicht, gezien van het standpunt der in ternationale vogelbescherming, hier nieuwe reservaten te doen ontstaan. Van minstens even grote betekenis als de Zeeuwse platen zijn de slikken en banken van onze Waddenzee. Het aan tal broedvogels uit het hoge Noorden, dat hier in de trektijd voor maanden 'n voedselterrein vindt, er blijft overwinte ren en, in het geval van jonge vogels, soms ook overzomeren, loopt per soort in de tien- en honderdduizenden. Gaan deze terreinen door inpoldering verloren (de Deltawet stelt uitdrukkelijk de Wad denzee nog niet aan de orde), dan bete kent dit een terugslag op de vogelstand van het gehele palearktjsche gebied. Want gelijkwaardige terreinen in zui delijker streken zijn er in Westeuropa niet, nog afgezien van het nagenoeg on beperkte afschot, waaraan de vogels daar in de trektijd blootstaan, en noordooste- lijker gedeelten van de Wadden ver-I keren klimatologisch in veel ongunstiger omstandigheden. Alleen een dringend gevaar voor de veiligheid zou de doorslag mogen geven cm dit economisch zo onvoordelige ge bied volkomen in te polderen. Dit gevaar is, naar de Mem. van Toelichting bij de Deltawet, nog niet aanwezig. Een voor stel om de Waardgronden en de Vlakte van Kerken tussen Texel en Vlieland een der beste steltlopergebieden met, zonder overdrijving, een miljoenenbc- zoek van noordelijke en inheemse broed vogels in te polderen ter wille van een militair oefenterrein getuigt van 'n bijna onbegrijpelijke kortzichtigheid te genover de betekenis van deze terreinen voor de noordelijke vogelstand en onze verplichtingen in de internationale na tuurbescherming. Laten wij hier de les trekken uit de fouten van onze voorvaderen voornoemd en niet op natuurgebied hetzelfde ver woesten als zij op het terrein van steden schoon deden. Laten wij niet de ge schiedenis ingaan, als de generatie, die van Nederland een veld van beton maak te. Laat ons onze valse schaamte over winnen en erkennen, dat de Wadden, met hun boeiend spel van levend water en licht en hun noordelijke vogelscharen een rijk element in ons Nederlandse volksbestaan vormen, vijandig aan de kruideniersmentaliteit, maar van een grootheid, die adelt en verplichtingen schept jegens de vele landen en streken, waarvan de gevleugelde bewoners bij ons, sinds duizenden jaren, gastvrijheid genieten. TEXELAARTJES Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Wie heeft 14 dagen geleden een gebr sjaal gevonden in Oudeschild of Oudeschild n. Den Buig. Gaarne terug. J. Vonk, Nieuweweg 374, Oude schild Te k. mooie grijze kinderwagen met bedje en sierkussen f 40,- C. Schaat- senberg, Hermanshoeve. Ko gerweg Net meisje biedt zich aan voor drie dagen p. week liefst omgeving Ooster end, Beyert, Peperstr. 11 Te k. partijtje eigenheimers, pr. kwal. afwijkende maat 10 c. p. kg. B. Dros, De Veen Te k. 20 1-jarige kippen aan en tegen de leg. Binnenburg 13, tel. 260 Te k. dubb. kookplaat en electr. keteltje, Beatrixlaan 29 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Tineke Nelie N. Brans—van Egmond A. Brans Texel, 2 november 1957 Oosterend O 16 Tijdelijk „Parkzicht" Den Helder Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Jacob Wij noemen hem |aek Hilverda M. Hilverda - Schaatsenberg Sietske De Koog 127 plan Zuid Texel, 4 nov. 1957 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Johanna Elisabeth G. Monen A. G. Monen-Potjewijd De Cocksdorp 2 nov. 1957 Dorpsstraat 14 Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank aan allen voor de belangstelling ons betoond bij gelegen heid van ons 40-jarig hu welijk en bijzonder de buren. C. Witte M. Witte- van Heerwaarde Bloem en Bos, Texel November 1957 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij het overlijden van onze lieve man en vader Jan Boon Dz. betuigen wij onze oprechte dank. Namens de familie S. Boon-Verschelling 't Noorden O 147, Texel Met deze betuigen wij onze hartelijke dank ook namens onze kinderen aan allen die de 23ste oktober tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. C. van Groningen van Groningen de Visser Gepensioneerd ambtenaar als vertegenwoordiger, op kantoor of magazijn Br. no 1028 bur. v.d. blad Wilt u een avondje uit maar zit U met Uw kleuters? Geen nood 1 Wij passen op. Even een berichtje aan Parkstraat 2 pa.de VVV Tel. 157 Ontvangen pracht partij Liguster voor heg. Wachtende sierheesters en rozen. Bloemisterij Hin, Kogerweg 14 Tei. 261 Kerkvoogdij en Diakonie der Ned. Herv. Gem. Den Hoorn hoopt voor het innen van land- huur op donderdag 7 nov. 's avonds 8 uur in Ons Huis Dokter Schalkwijk vrijdag geen spreekuur Voor al Uw naar A. DE BOER julianastraat 14, den Burg Gezocht in Den Burg per half januari '58 voor 3 a 4 maanden gemeubileerde woning voor gezin met 4 kinderen (2—9 jaar) Brieven met prijsopgaaf onder no 1029 bur. v. d. blad

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2