9 rocn /wa in het karL, Ex-banketbakker bouwt een b u ngalow-complex J*a£con~ Waar een wil is, is een weg Voor de mooiste keuze in WOENSDAG 13 NOVEMBER 1957 TEXELSE 72e JAARGANG No. 7197 COURANT litgc e N.V. h Langeveld <S de Rooi] loekhandel - Drukkerij Bibliotheek )en Burg - Texel - Postbu» 11 - TeL 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank Postgiro 652. - Abonn- pr- 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv- 10 ct p. mm De heer C. C. Handgraaf (34 jaar) is, geassisteerd door zijn niet minder actieve vrouw, bezig met de bouw van bunga- lowbedrijf „Slufterduin". Wij maken bier speciaal melding van omdat de heer en mevrouw Handgraaf geen legertje aannemers bij elkaar getrommeld heb ben, maar zelf in de huid van de all round vakman zijn gekropen. De heer Handgraaf is nl. van huis uit.banket bakker. U zult allicht zeggen „Kan dat wat worden? Daarvoor moet je toch min stens geschoold zijn?" Blijkbaar is dat niet nodig, want de twee bungalows die reeds voltooid zijn zullen ieders, ook die van de vakman, bewondering wegdra gen. Een vakman zou 't hun niet hebben verbeterd. Momenteel wordt aan de derde bungalow gewerkt en die moet nog voor de winter klaar zijn. Het ligt in de bedoeling op het 2,5 ha. ruime terrein in totaal tien bungalows te plaatsen. Er zouden er uiteraard meer kunnen staan, maar dit zou de sfeer ongunstig beïn vloeden. „Slufterduin", het terrein moet dus in de buurt van de Slufter, ons mooiste na tuurreservaat, liggen. Inderdaad, U vindt het aan het fietspad tussen de Muy en de Slufter, en als de zon laag komt, in de schaduw van de driehonderd jaar oude Stuif dijk, die ze destijds hebben aangelegd om de Eierlandse eieren vlot ter naar Holland te kunnen transporte ren. Dat terrein was enige jaren geleden te koop, doordat de eigenaar ontsliep. De man had er een loods op laten zetten met de bedoeling er pluimvee te gaan houden. Het echtpaar Handgraaf heeft ook het houden van pluimvee nog even overwogen, omdat de heer des huizes in Wassenaar ook enige tijd als pluimvee houder werkzaam is geweest, maar al spoedig kozen zij een tak van de vreem delingenindustrie uit en dat is een wijs beleid geweest, want de laatste jaren is het houden van kippen verre van lucra tief geworden. Die houten loods werd omgebouwd en ingericht voor de gemeubileerde verhuur. Men trok onmiddellijk gasten aan en dat zal evenmin iemand verwonderen, want het terrein is zeer gunstig gelegen voor allen, die de drukke stad en hun drukke werkkring voor een poosje de rug heb ben toegedraaid. De heer Handgraaf kocht voorts een aantal terrasstoeltjes, tafeltjes, verfris sende dranken, plaatste een bergruimte en hees de <Joy) vlag. Van de week hebben wij hem bezig gezien op de steiger, geschraagd door een aantal(Joy) fietsenrekken. Die rek ken heeft hij voorlopig nog niet nodig in het kader van het vreemdelingenverkeer en ze lenen zich wonderwel als steiger materiaal. Mevrouw Handgraaf sjouwde als een geboren opperman met stenen. „Ik stort ook de betonvloeren, ik schil der en ik heb oude stenen gebikt, die we voor de buitenmuur gebruikten. Badgas ten, die zich blijkbaar wel eens extra wilden uitsloven, hielpen soms een hand je met het bikken van stenen". Wij hebben gevraagd hoe zij op dit idee kwamen. Het bleek, dat wat zij thans ondernemen reeds in hun verlo vingstijd ontsproten is: al jarenlang had- cen ze zich als ideaal gesteld ergens buiten een eigen zomerhuisje te bezit ten; beiden zijn namelijk geboren en ge togen Hagenaars. Toen dat terrein voor een geschikte prijs te koop was, hebben ze geen moment geaarzeld. Ook praten we over het financiële ge deelte en de vergunningen, die aan een en ander in onze tegenwoordige, goed geordende wereld, verbonden zijn. Wel, wij kunnen zeggen, dat de gemeente Texel hun in ieder opzicht terzijde heeft willen staan, blijkbaar was bewondering voor hetgeen het echtpaar Handgraaf durfde aan te pakken een der belangrijk ste factoren voor een vlotte afwikkeling van een en ander. Eerst hadden ze een vergunning kun nen krijgen voor de bouw van een kamp huis, maar de bouw daarvan zou wel licht niet geheel door eigen krachten tot stand kunnen komen en daarom zochten zij het in de bungalows Wat het finan ciële gedeelte aangaat: het echtpaar Handgraaf is feitelijk met niet veel meer dan de factor arbeid gestart. „De arbeid is ons grootste kapitaal", zo merkten ze op- Uitstekende indruk De bungalows mogen er zijn. Een ruime woonkamer met stookgelegenheid, voor zien van modern meubilair. De vloer ook zelf gelegd is van het bekende colorytmateriaal. Ze hebben een leuk patroon bedacht „We hebben het wel tien keer uitgelegd, eer we zeiden „Ja, dit is 't". Aangrenzend de keuken, waarin wij een moderne aanrecht aantreffen, 'n geyser voor heet en koud water, keuken gerei volop. Drie slaapkamers: één vier- persoons, met de bedden naast elkaar, met vaste wastafel en twee ruime ramen en twee twee-persoons kamers, de bed den boven elkaar. Prima matrassen, „zuiver wollen dekens". Voorts een w.c. met douche, ook weer voorzien van kra nen, waaruit wij heet of koud water kun nen halen. Een deel van de muren is blinkend wit gestucadoord, de andere in de origi nele staat gehouden en daarbij konden wij constateren, dat de heer Handgraaf, amateur-metselaar, de steentjes netjes op een rijtje houdt. Beslist geen zweem van golving: hij werkt keurig langs z'n lijntje en zijn gebouwtjes maken een oer-solide indruk. „De dakconstructie is een vinding van mijn vrouw" en me vrouw Handgraaf merkt even later op „Ik kreeg 's nachts zomaar het idee, dat een vondst bleek te zijn". Drie kwart ha. is beplant, 16000 bo- men-in-wording. Wij vinden er ook een vijver, waarin vis gepoot is en de toe risten gratis mogen hengelen. Het ligt in de bedoeling er te zijner tijd ook een zwembad te graven. Voorts zal het hou ten gebouw op de duur worden vervan gen door een stenen kantine met kamp winkel. U ziet, deze ondernemende mensen be hoeven zich voorlopig niet te vervelen. Gaarne wensen wij hun het succes toe, dat zij zich van hun inspanning en on dernemingslust hebben voorgesteld. RUSLAND EN HET WESTEN Dr. Van Blankenstein, bekend journa list, die o.a. in 1917 getuige was van de revolutie in Rusland, hoopt maandag avond op uitnodiging van de personeels vereniging der gemeente Texel in de aula van de dr. Jac. P. Thijsseschool een causerie te houden over de verhouding tussen Rusland en het Westen. Ook met- leden van genoemde vereniging zijn wel kom; kaarten zijn verkrijgbaar ter secre tarie, afd. financiën. ACCORDEON-AVOND TE DE COCKSDORP Vrijdagavond 8 november concerteer den in „De Hoop" Jan Visser en zijn accordeonorkest. Zij boden deze avond om de kas van het comité ouden van da gen van Eierjand en De Cocksdorp te steunen. Even na acht uur opende de voorzitter, de heer Westdorp met een woord van welkom tot de goed gevulde zaal, waarna hij het woord gaf aan de heer J. Visser. Als gasten van het orkest traden op mevr. Beumkes, bas, en de heer Keijser slagwerk. De toelichting werd verzorgd door A. Keijser. Het or kest zette in met een feestelijke ope ningsmars, waarna we solisten, duo's, trio's en nog een kunstfluiter hoorden. Verder werkte aan deze avond mede het dameskoor uit Den Burg, dat zeer geslaagde nummers ten gehore bracht. We zagen een Spaans danspaartje, dat zo goed was dat de echte Spanjaarden het hun met zouden hebben verbeterd. Heel goed was ook de draaiorgelimitatie. Besloten werd met het optreden van een stel apen. Om kort te gaan, het was weer af. De heer Westdorp bedankte de heer Visser voor zijn spontane aanbod om deze avond te willen verzorgen. Hij sprak de wens uit dat de heer Visser met zijn muzikanten mettertijd nog eens zal terugkeren naar De Cocksdorp. En wij kunnen niet anders zeggen dan „mensen zorg dat je er bij komt, want daar zit muziek in!" FILMNIEUWS: JACHT OP HET GROENE VUUR In deze spannende film viert de ro mantiek hoogtij. Een avontuurlijke mijn ingenieur, Rian genaamd, ontdekt een smaragdmijn. Hij wil die gaan exploi teren, maar daardoor zal een in de nabij heid gelegen koffieplantage verdrogen. Van die zijde ondervindt hij dus veel tegenwerking. Maar nog gevaarlijker is de aanwezigheid van El More, een bende leider. Of is.de charmante Cathe rine nóg gevaarlijker? In ieder geval gaat zij met de winst schoot! Nederlands nieuws O.a.: Een nieuwe verschijning op de Rijn, Proefvaart van de duwboot „Wa terbuffel"; Modeshow van Pierre Bal- main in Amsterdam; Afscheidsparade voor generaal Hasselman; Drukke tijd voor Nederlandse zuurkoolf abrieken; Voetbalstrijd der Parlementen, Belgische en Nederlandse Kamerleden in Antwer pen op de grasmat (33). Wereldnieuws O.a.: Chirstian Dior overleden; Vier jagers tanken tegelijk in de vlucht; Rus sisch vlootbezoek aan Syrië; Brits vloot- bezoek aan Israël; Met versnelde pas Brits-Amerikaanse toenadering, Ameri kaanse raketproeven; Voetbal: België- Frankrijk 00. BAZAR IN DE COCKSDORP Wij vestigen gaarne U aandacht op de advertentie, betreffende de bazar, die vrijdag en zaterdag in De Cocksdorp zal worden gehouden ten bate van de Her vormde Gemeente. Uit die advertentie blijkt, dat er weer heel wat te doen zal zijn. Daarom hoopt men op een druk bezoek en één blik op de textielstand zal U ervan overtuigen, dat een bezoek aan deze bazar de moeite waard is, want in De Cocksdorp zult U zich tegen scherp-concurrerende prijzen allerlei waardevolle artikelen kunnen aanschaffen, terwijl daarnaast volop ge legenheid zal bestaan tot ontspanning. U behoeft geen kruik warme thee mee te nemen, want aan élles is gedacht. Heus, men heeft het goed met U voor, U zult al enigermate in een Sinterklaassfeer worden gebracht, zij het, dat U zichzelf ook een heel klein beetje als Sinterklaas zult mogen gedragenMaar dat zal geen bezwaar zijn, omdat alles voor een uitstekend doel is. Vanavond hoopt men rond te gaan om goederen in te zamelen. Legt U iets klaar? Men zal U zeer erkentelijk zijn. DS. A. W. KOK 25 JAAR PREDIKANT Vandaag is het vijfentwintig jaar ge leden, dat ds. A. W. Kok van Nieuw Am sterdam werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Kok werd op 23 mei 1905 geboren. Nadat kandidaat Kok in 1932 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 november van datzelfde jaar (1932) te Oosterend op Texel in het ambt beves tigd. In 1946 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Holwierde in de clasis Appingedam, vanwaar hij op 7 mei 1950 naar Nieuw Amsterdam ver trok. Tijdens zijn ambtsbediening te Hol wierde was ds. Kok o.a. praeses en quaestor van het classicaal bestuur van Appingedam en scriba van de ring Delf zijl. Te Nieuw Amsterdam was hij o.a. assessor van de classicale vergadering van Emmen en secundus-lid van de ge nerale synode van de Ned. Herv. Kerk. Naar wij tenslotte nog vernemen is het de uitdrukkelijke wens van ds. Kok, dat geen aandacht aan zijn zilveren ambts jubileum zal worden geschonken. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 11 november 1957: 14 koeien 700—900; 2 pinken 450—600; 20 graskalveren 300—375; 5 schapen 70— 90; 10 lammeren 70—80; 30 biggen 25— 35. Z.D.H.-UITVOERINGEN De Z.D.H.-uitvoeringen vinden plaats op 22 en 23 november in „Loodsmans welvaren" te Den Hoorn. Opgevoerd zal worden „Het meisje met het leeuwen- jong". DAMCLUB TEXEL Jeugd: I J. Vonk-P. Roeper 20 J. v.d. Bout-P. v.d. Wulp 20 J. A. v.d. Slikke-W. Laan 11 I J. Moerbeek T. Verheijen 0—2 A.: S. Bakker-C. Dijker 02 Jac. v. Heerwaarden- S. v. Heerwaarden Jzn. 11 W. A. v. Zeijlen-P. W. Kooi 20 C. v. Heerwaarden-C. Meedendorp 2—0 Joh. D. Bakker-S. v. Heerwaarden 0—2 B.: C. v.d. Werf-D. v.d. Werf 11 Jn. Stam-G. Dros 11 C. P. Burger-A. v.d. Slikke 2—0 A. Vinke-Jas. Vinke 20 C.: J. A. v. Enst-C. Vinke 1—1 P. Bruijn-C. C. Barhorst 20 L. Keijser-J. Hillen 0 2 In de jeugdafdeling is het nog niet ge lukt om het twaalftal weer compleet te maken. Dit is jammer, maar de gelegen heid is er nog steeds. J. Vonk leidt met de volle winst uit 3 partijen. In A knoeide C. Meedendorp in gelijk waardige stand, waarvan wit dankbaar gebruik maakte door hem in verloren po sitie te dwingen. Verder waren de uit slagen niet verrassend, wel de eenvou dige winst, die Jac. van Heerwaarden liet glippen. P. W. Kooi bungelt met 0 uit 5 partijen een beetje troosteloos onderaan. Was het in feite al zo, dat A. Vinke reeds vorige week een punt meer had dan R. Zijm, nu heeft hij met 3 pnt. en 2 partijen meer onbetwist de leiding en blijkt de hogere kom af van Jas. Vinke uit niets meer. A. v.d. Slikke manoeu vreerde zich in een hopeloze stand en moest daar ook de konsekwenties van dragen. In C. gaat J. Hillen voorop met 9 pnt. uit 7 partijen, waaruit meteen al blijkt dat het krachtsverschil niet groot is. VRIJDAG 15 NOVEMBER CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De eerstvolgende zitting van het con sultatiebureau voor zuigelingen is be paald op vrijdag 15 november a.s. en wel voor de baby's uit Den Burg, uit wijk B en uit Oudeschild. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 14 november Den Burg, Nutskleuterschool, Ouder avond. Zaterdag 16 november Den Burg, „Oranjeboom", toneelvoorstel ling „Het lied van alle tijden" door Re derijkerskamer UDI- VOOR KINDERTEHUIS Zoals gemeld was de gemeentelijke personeelsvereniging druk bezig met de vervaardiging van speelgoed, bestemd voor het kindertehuis „Cronenburgh" te Groningen. Naar wij vernemen bestaat donderdag van 3 tot 5 uur en van 6.30 tot 9.30 uur gelegenheid om in de timmer werkplaats achter het T.E.M.-gebouw, ingang Voetbalweggetje, de gereed ge komen collectie speelgoed te bezichtigen. FEESTAVOND K.A.B. De afdeling Texel van de Katholieke Arbeiders Beweging heeft haar jubileum gevierd met een bijzonder geslaagde feestavond. Er werd in de goed bezette „Oranjeboom" een bont programma ver zorgd door het cabaretgezelschap „Ar beidsvitaminen" uit Zwaag, samenge steld uit leden van de K.A.B. aldaar. In zijn welkomstwoord kon de voor zitter, de heer P. Smit, zijn voldoening uitspreken over de behoorlijke belang stelling voor deze avond. Hij richtte een speciaal woord van welkom tot de da mes. Er waren weliswaar honderden be langstellenden aanwezig, maar gezien de ledenlijst worden nog verscheidene werknemers gemist. Deze zin is een echte puzzelzin, maar in feite is een en an der ook niet duidelijk, want.... wie is niet overtuigd van de belangen, welke door een vereniging jegens zijn leden worden behartigd! Waarom blijven dus nog verscheidene personen afzijdig staan? Men kan toch keer op keer waar nemen welk een nuttig werk de K.A.B. voor haar leden verricht. Vooral het aantal jeugdleden zou veel groter kun nen zijn. Men meent toch zeker niet, dat de contributie haar geld niet opbrengt? Of meent men, dat men. zich in de K.A.B. niet zou thuisgevoelen temidden van de volwassenen? Wel, ook dat argument houdt geen steek, want als de jongeren, hetzij jongemannen, hetzij jongedames, engros toestromen kunnen speciale jeugdafdelingen worden gevormd. Mén kon dan ook profiteren van de mogelijk heden, die wij dit jaar hebben over wogen, maar welke plannen wegens te geringe belangstelling niet verwezenlijkt konden worden. Wij hadden nl. een cur sus willen organiseren, waarin onder richt werd gegeven op sociaal-econo misch gebied met bevoegde leraren, cur sussen, waaraan geen kosten verbonden zouden zijn Waar kun je dus voordeliger terecht? De K.A.B., zo vervolgde de beer Smit, is zich bewust van haar beweging en wanneer er niet voortdurend jeugd leden toevloeien, komt van zo'n beweging op den duur niets terecht. Onderwijl be draagt ons ledental op het eiland thans toch 200 man. Zij zijn er in ieder geval van overtuigd, dat wij onze arbeiders beweging nog niet kunnen missen. Neem b.v. het verschijnsel van de bestedings beperking. Dit wordt immers het eerst verhaald op de rug van de arbeiders. Wij moeten daarom vechten voor zo gunstig mogelijke levensvoorwaarden, in ieder geval voor een levensminimum. Als voorzitter achtte ik mij verplicht om een ernstig woord tot U te richten. Wij we ten, dat de jeugd, afkomstig uit midden- standskringen of van de boerderij, maar door omstandigheden werkzaam als loon trekkende, zich ook veelal afzijdig houdt. Weet, jongelui, dat jullie werk geenszins minderwaardig is. In tegendeel. Wij heb ben allen recht op arbeid en wij zijm verplicht te arbeiden. De Schepper heeft het zo gewild". Tot zover de voorzitter, die hierna het woord gaf aan het Zwaagse cabaret gezelschap, dat de aanwezigen een genot volle avond heeft geboden. Wij mogen vaststellen, dat hier eindelijk eens de betere schetsen voor het voetlicht wer den gebracht en ze werden meesterlijk gespeeld. Ook de zang, muziek en confé rence waren tip-top verzorgd. Een suc cesvol optreden. Toen wij in het begin van de avond vernamen, dat de Zwage- rianen hier in het voorjaar ook al eens waren opgetreden, begrepen wij, dat men het prettig vond, wederom met hen in zee te kunnen gaan. Wel, ook ditmaal heeft dit gezelschap haar beste beentje voorgezet. Besloten werd met een zeer geani meerd bal, waarbij de muziek verzorgd werd door de Ritmische Eilanders. A.V.R.O. MET „KLAAR IS KEES" De A.V.R.O. houdt maandag 25 no vember in „Casino" een tournee-avond onder de titel „Klaar is Kees". Is dat Kees de Lange of Kees Stel? Wij zijn be nieuwd èn ervan overtuigd, dat de be zoekers een genotvolle avond wacht. JOEGO-SLAVIË HET LAND VAN TITO Een buitengewoon aandachtig gehoor genoot de heer J. Dominicus, donderdag avond, toen hij op uitnodiging van de R.K. Ontwikkelingsclub een causerie hield in hotel „De Zwaan" over Joego slavië, welk land hij reeds verschillende malen had bezocht. Na een korte in leiding door de voorzitter, de heer P. Zeegers, stak spreker van wal in een zeer vlot en boeiend betoog, de aanwezi gen in gedachten meevoerend naar de zes republieken van Joego-Slavië. Met grote sprongen werd het land doorkruist over de meestal zeer slechte wegen, hier en daar zelfs onbegaanbaar. Natuurlijk moest er even halt gehouden worden in de republiek Montenegro, het land van de zwarte bergen en kennis gemaakt worden met de bewoners, die zeer gast vrij waren en de heer Dominicus uitno digden tot het drinken van een glaasje „sliwowitsa" een soort pruimenjenever. Hem werd duidelijk, dat de meisjes daar helemaal niet in tel zijn. Bij de ge boorte van een dochter wordt hier de vlag halfstok gehangen. Is er evenwel 'n zoon ter wereld gekomen, dan is zulks aanleiding tot groot feest. Men moet namelijk weten, dat Montenegro een zeer krijgshaftig volk is en op een bevolking van een 400.000 personen een leger telt van wel 70.000 soldaten, ^tuk voor stuk grote vechtjassen met hun indrukwek kende hangsnorren. Voor deze bevolking heeft Tito groot respect en wil daarom gaarne met haar bevriend blijven. Deze overigens zeer arme boerenbevolking is in staat om het regime van Tito ten val te brengen. Joego-Slavië is een zeer arm land, wat nog zeer veel analphabeten telt. Tito tracht hier welvaart te brengen door industrialisatie. Hierin ondervindt hij ontzettend veel tegenwerking van de bevolking, die veel liever arm blijft dan zich over te geven aan het communisme en daardoor dienst te nemen in de staats bedrijven, waar opschriften prijken Zivio Drug Tito" Leve, kameraad Tito. Een feit is het evenwel, dat de Joego slaaf ondanks zijn armoede zeer gast vrij en goudeerlijk is. Wanneer men daar op het plein een auto parkeert, hoeft men zijn wagen heus niet al te sluiten. Zou men dit wel doen, dan voelt de Joego-Slaaf zich zeer diep gekrenkt. De kamers van een hotel worden evenmin op slot gedaan. In Joego-Slavië wordt niet gestolen, wordt er beweerd. Van welk ander land kan dit gezegd worden? Dat er grote armoede heerst, bewees spreker door het aanhalen van wat hij daar tijdens zijn verblijf had meege maakt. Frappant was het eveneens te vernemen, hoe dankbaar die mensen ge stemd konden worden met kleine luttele dingen, zo zelfs, dat je je eigen af vroeg hoe dit mogelijk was. Wie kan men hier blij maken met een paar scheermesjes, een kaartje spelen of een paar kapotte nylons? Toen verleden jaar in Zagreb een offi cier een armbandhorloge ten geschenke kreeg zei hij vol blijdschap: „En nou moeten zij mij nooit meer tegen het Westen laten vechten". Verder gaf spreker een beeld van het spoorwegverkeer in Joego-Slavië. Maar al te duidelijk bleek hieruit, dat dit nog zeer veel te wensen overliet. Je weet wel, wanneer je vertrekt, maar wanneer je op de plaats van bestemming aan komt, moet je maar afwachten. In de meeste gevallen is dit enkele uren later dan het spoorboekje aangeeft. Op de vraag of er kerkvervolging heerst in Joego-Slavië moest spreker toe geven, dat dit inderdaad helaas plaats vond. In de uitoefening van de gods dienst moet men de grootste voorzichtig heid in acht nemen. Toegestaan is, echter wel om 's zondags de godsdienstoefenin gen bij te wonen, die overal in het ge hele land 's morgenè om .9 uur aanvan gen. In een onderhoud met één van de bedienaren van de Kathedraal van Mgr. Stepinac in Zagreb, verklaarde deze dat het herhaalde malen in de week voor kwam, dat hij 's nachts uit het bed werd gelicht voor een of ander verhoor. Als slot vertelde de heer Dominicus nog een veelzeggend voorval. In Zagreb zag hij een vrouw een wagentje voortduwen met een kistje er op, waarop enige sinaas appelen lagen. Toen hij met haar een ge sprek aanknoopte, bleek dat er in dat kistje een baby lag, waarmee zij naar een andere plaats ging om het te laten dopen 35 km verwijderd van Zagreb, uit vrees voor ruchtbaarheid in haar eigen plaats, wat ten gevolge zou kunnen heb ben het ontslag van haar man, die daar werkzaam was in een staatsfabriek. mantels naar SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 1