Rosa f 13,95 vergadering Reden „Actie" mz&rt Winkeliers Oosterenc St. Nicolaas actie Den Hoorn Een beroemdheid ua uw 0\N>fc Sierheesters, schoolvulpen Mont Blanc fabrieken Boekhandel „Parkstraat" een pink V8006T UW MS Bakker's Ijzerhandel Woensdagavond (heden) A. BAKELAAR een St. Nic. cadeau Grote tentoonstelling G. de Wit, L. Goënga Fa KI.'Boon Zn „De verhouding tussen Rusland en het Westen" Dr. Van Blankestein Tientallen AGFA CLACKS FLITS-APPARAAT LANGEVELD DE R00IJ TENTOONSTELLING IN DEN HOORN In Den Hoorn wordt op 19, 20 en 21 november a.s. door drie ondernemende middenstanders de firma Boon, Goën- ga en De Wit een tentoonstelling ge houden ter gelegenheid van het komende Sint Nicolaasfeest. Zie ook de adv. COLLECTE BLINDENHULP BRACHT 363,01 OP Den Burg 221,83; Oudeschild 56,72; De Koog 26,80; Den Hoorn 40,76; P.H. Polder ƒ8,50; De Waal ƒ8,40. Hartelijk dank aan alle gevers en geefsters en hartelijk dank aan allen, die zich de moeite hebben getroost om het in te zamelen. SINTE MAARTEN IN OOSTEREND Dit jaarlijkse kinderfestijn is weer in volle glorie gevierd: overal zag men de kinderen hevig zingend hun ronde ma ken, hetgeen toch altijd een fleurig schouwspel blijft. Als er op Ouwe Sun- derklaas ook zoveel belangstelling be staat als voor Sint Maarten dan zal het in Oosterend beslist een echte gezellige avond worden. Tot slot van onze Sint Maarten was er weer met veel tam-tam en herrie de gebruikelijke ouwe kachel om het luie zweet te verdrijven. i -i-.-swt»!! j.. AMBACHTSSCHOLIEREN LATEN ZICH RIJDEN Dank zij voorbeeldige samenwerking tussen rijks- en gemeente-instanties, de ambachtsschool van Den Helder en de ouders der betrokken leerlingen gaan 53 Texelse leerlingen van de ambachts school nu per autobus vanaf de boot naar de school, een afstand van ruim drie km. Voorheen kwamen de jongens meer malen twee lesuren per dag te kort. Voor 15,— per jaar worden zij nu dagelijks heen en weer vervoerd. DE HEER C. H. ROEPER TOT WETHOUDER BENOEMD In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Texelse gemeenteraad is de heer C. H. Roeper, lid van de Partij van de Arbeid, tot wethouder benoemd. Zoals bekend was een vacature ontstaan we gens het vertrek van de heer S. de Waard naar Warffum, waar de heer De Waard het ambt van burgemeester aan vaardde. De heer Roeper was voor de oorlog candidaat voor de Vrijz. Dem. Partij. Na de oorlog besloot hij deel te nemen aan de doorbraak en trad toen derhalve toe tot de Partij van de Arbeid. Op 26 juli 1946 werd hij lid van de gemeenteraad. De heer Roeper is op 9 januari 1902 in Spang geboren op de boerderij, waar hij nog steeds actief werkzaam is. Na de lagere school te De Waal volgde hij avondcursussen, die door wijlen de heer H. Klimp voor adspirant-landbou- wers werden gehouden. De heer Roeper heeft in de landbouw sector zijn sporen wel verdiend, want reeds geruime tijd maakt hij deel uit van allerlei organisaties op agrarisch terrein of ten behoeve van de plattelandsbevol king. Zo vervult hij de functie van voor zitter van de Coöp. Boerenleenbank Texel, voorzitter van de Coöp. Aankoop Vereniging „Texel", voorzitter van de Plaatselijke Commissie voor de Ruilver kaveling „Texel". Jarenlang ook maakt de heer Roeper als heemraad reeds deel uit van het bestuur van de Gemeen schappelijke Polders; voordien was hij hoofdingeland. De heer Roeper is lid van de Doops gezinde kerk. Uit de verslagen van de gemeente raadszittingen heeft men kunnen con cluderen, dat de heer Roeper geen praat graag raadslid is, maar zijn mening op de strategisch belangrijke momenten lanceert. Hij is ongetwijfeld een invloed rijk persoon en wij menen dan ook, dat de raad een goede keuze gedaan heeft, lot heil van ons eiland. Wij hebben de heer Roeper gevraagd, hoe naar zijn mening straks de porte feuilles verdeeld zullen worden. Daar omtrent kon hij echter geen inlichtingen verstrekken. Wij stelden deze vraag op zettelijk, omdat de tegenwoordige Texelse wethouders beiden geboren en getogen landbouwers zijn. Wij wensen de heer Roeper een zegen rijke ambtsperiode. Moge er ook tijdens zijn wethouderschap veel goeds door middel van de raad tot stand worden gebracht, opdat Texel tot de welvarende gemeenten van Nederland kan blijven gerekend. SCHILDERWERK GEMAAL PRINS HENDRIK POLDER Het schilderwerk voor het in aanbouw zijnde gemaal van de P.H. Polder is on derhands opgedragen aan de heer D. J. Roeper, Den Burg. S.V. Texel Uitslagen van zondag: VZV 1-Texel 1 3—2; Texel 2-VZV 2 1—3; Texel b- Texel c 32. Ons eerste elftal kon het ook nu weer niet bolwerken," maar de cijfers waar mede verloren werd, waren tenminste heel wat eervoller dan de 90 nederlaag tegen DTS. Ook nu bleek weer dat de verdediging de dekking onvoldoende ver zorgt, binnen vijf minuten stonden we met 20 achter. Bij de thee was de achterstand echter weer ingelopen en dit was volkomen verdiend, eerst zorgde Albert voor een uitstekend doelpunt en Wim Kruger zorgde uit een scherp ge nomen hoekschop, waarbij de bal ineens in het doel draaide, voor de gelijkmaker. In de rust was iedereen vol goede moed om minstens één punt mee naar huis te nemen. Lange tijd leek het er ook op dat dit gelukken zou, weliswaar was V. wat sterker, maar de aanvallen werden veel te eenvoudig opgezet om een verdediging van enige betekenis veel hoofdbrekens te bezorgen. Het was dan ook jammer dat Eob, die lang niet fel genoeg van zich af bijt, de gevaarlijkste V.-aanvaller, aanvoerder-rechtsbinnen Wijnker, onvol doende afdekte en dit kostte ons die éne punt die we zo graag meegenomen had den. ZDH-nieuws Ons eerste elftal heeft zondag een slechte wedstrijd gespeeld. Tegen Duin- randers werd in de laatste minuut een gelijk spel behaald. Duinranders was sterker en met kunst- en vliegwerk wis ten wij de score te beperken tot een doel punt uit een vrije trap. In de laatste minuut wisten wij toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Texelse Boys-nieuws De thuiswedstrijd van Boys 1 tegen Schoorl is er niet een van groot gehalte geworden, alhoewel dat zich direkt na de aftrap wel liet aanzien. Schoorl begon vol enthousiasme en met succes, want reeds na één minuut moesten de Boys legen een 10 achterstand opkijken door een prima doelpunt van Schoorls mid- voor. De Boys lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en na 10 minuten zorgde A. Boogaard door een prachtig doelpunt voor de gelijkmaker. Het was dezelfde speler, die met een juweel van een kop bal de stand op 2—1 bracht. Hierna golfde het spel heen en weer en door de gladheid van het veld was het combina tiespel ver te zoeken. Een Schoorl-aanval bracht de gelijkmaker, door een fout van de Boys-keeper 2—2. Vlak voor de rust wist Schoorl de stand op 32 te brengen. In de 2de helft waren de Boys het meest in de aanval en na 5 min. maakte onze 1-buiten Van Tongelen met een kei hard schot gelijk: 33. Hierna kreeg het spel een te fors en rommelig karak ter. Uit een corner maakte Schoorl 43, doch dit doelpunt werd afgekeurd daar de bal achter was geweest. Een Boys- doelpunt werd door buitenspel teniet ge daan. In de stand kwam geen verande ring meer. Het 3e ging naar Zeemacht 2 en liet in een zeer spannende en faire wedstrijd met 54 de eer aan Zeemacht. Lang geen slecht resultaat. Adsp. a wonnen met 40 van De Koog a. Boys b moest met 10 in Oos terend b zijn meerdere erkennen. S.V.O.-nieuws J.l. donderdag is het bestuur met de jeugdleden bij elkander geweest. Deze jongens hebben nu een eigen bestuur, be staande uit 2 welpen en 3 adspiranten. Het doel hiervan is meer verantwoorde lijkheid te kweken bij de jeugd tegenover de club. Zij hebben thans de taak om zo veel mogelijk zelf hun zaken te behar tigen, zoals het opstellen van het elftal, het maken van een klein verslagje van de wedstrijd, het verzorgen van afbe- richten enz. enz. Dit natuurlijk alles on der wakend oog van bestuur en elftal commissie. Adsp. a werd afgelast; b ging naar Tex. Boys b. In de eerste helft waren de partijen tegen elkander opgewassen, de doelpunten kwamen dan ook niet vlug, maar toen ging Kees K. er alleen door heen en scoorde I0. Even voor de rust schoot Klaas mooi in, maar het doel punt werd afgekeurd wegens buitenspel. Na de rust was O sterker. Kees kreeg nog een kans, maar schoot tegen de lat. Einde 10. Het eerste speelde tegen HRC 6; een jonge ploeg gesteund door een paar ge routineerde spelers. Al gauw zien we, dat dit een prima elftal is wat met prach tige combinaties op ons doel afgaat. Een kwartier houden we stand, maar dan gaat het mis, want binnen 10 minuten kijken we tegen een 3—0 achterstand aan. Onze achterhoede is goed op dreef en weet tot de rust stand te houden. Na de rust trekken we meteen fel ten aanval, maar H. heeft ook een goede achterhoede en een prima keeper. Uit een corner van links kopt Gerrit mooi in: 31. Lang plezier hebben we er niet van als Simon de spekgladde bal, die naast gaat, denkt te pakken, springt deze over zijn arm in doel, doch ook wij krij gen zo'n cadeautje als de rechtsbinnen van veraf inschiet, denkt de keeper dat hij naast gaat, doch de bal wandelt in het net: 42. Direct daarop wordt het 43. H. wordt het laatste half uur in de verdediging gedrongen, maar een gelijk spel kunnen we er niet meer uithalen. WELKE VREEMDE VOGELS? Mevr. Van Leeuwen-Boon, Zuid- Eierland, schrijft ons, dat zij vrijdag in haar tuin acht voor haar vreemde vogels waarnam, die neergestreken waren op muurbloemen. Leverkleurig, gekartelde staart, kuifje op de kop, gele borst en voorts rode vlekken. Iets groter dan een lijster. Dit kunnen pestvogels geweest zijn red. ONTWIKKELINGSCLUB OOSTEREND Voor zaterdag heeft de Ontwikkeling Oosterend de heer C. P. Laan ge arrangeerd om in „Het Wapen van Amsterdam" te spreken over zijn reis naar Denemarken. Van deze reis hebben 40 Texelaars meegenoten, die deze reis niet graag hadden willen missen. De heer Laan is een aangenaam verteller en daarom verwacht Ontwikkeling Oosterend een volle zaal. V.V.V. AFDELING DEN HOORN De afdeling Den Hoorn van de V.V.V. „Texel" houdt donderdagavond haar jaarvergadering, waarop belangrijke punten zullen worden besproken. VERKOOPDAG DOOR FEDERATIE DOOPSGEZINDE ZUSTERKRINGEN Onder zeer grote belangstelling 1wij hebben ons 's morgens zelfs afgevraagd of het wel een volle verkoopdag zou kunnen worden! hield de federatie van Doopsgezinde zusterkringen gisteren in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 'n verkoopdag mét attracties. Het was er nagenoeg eivol toen de voorzitter van de Kerkeraad, de heer J. C. Rab, nadat mevr. Van Sluys-Bijl de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen, opende. De heer Rab merkte op, dat hij de grootste bewondering voor de kunde en bekwaamheid van de Doopsgezinde zus ters koesterde, waar zij wederom door vlijt en toewijding tot zulk een indruk wekkende manifestatie waren gekomen. Het is des te meer frapperend als wij nagaan, dat men tijd moest vrij maken, die kostbaar was, want over het alge meen hebben de dames nu eenmaal een drukke werkkring. „Vele uren zijn hier opgeofferd voor dit mooie doel, mede dank zij het gezegde, dat een vrouwen hand en een paardentand altijd in be weging zijn. Er is met liefde gewerkt, in de wetenschap, dat een uitstekend doel werd gediend, want het gaat er toch om de financiële positie van de kerk te ver sterken. Voortdurend moeten nu eenmaal nieuwe gelden beschikbaar zijn voor ver betering of vernieuwing van allerlei din gen. Onze zusters hebben hierdoor de ker keraad aan zich verplicht, en ik wil dan ook namens de kerkeraad de gelegenheid te baat nemen om hen hiervoor van harte te bedanken. Gij hebt hiermede bewezen, dat U als Uw belangrijkste taak in de wereld be schouwt het dienen, wat zeggen wil liefde betonen aan de naaste. Dit is christen zijn met de daad." Tot zover de voorzitter, die hierna de verkoopdag voor geopend verklaarde.. Als verslaggever hebben wij enige tijd langs de stands gedoold en mochten overal een zeer willige markt constate ren. Het had er alle schijn van, dat men zich haastte om maar niet achter het net te zullen vissen en wie de kwaliteit en aard van de aangeboden goederen gezien beeft, zal dit niet verbazen. Ook maakten wij uit een gesprek tussen enige insiders op, dat de prijzen aanlokkelijk waren. Er waren goederen te kust en te keur. Vooral de baby- en kinderafdeling was rijk vertegenwoordigd, maar eigenlijk kregen wij de indruk, dat iedereen er aan z'n trekken kwam. De damesver koopsters zullen op een zeer prettige dag terug zien. Maar zij met alleen: ook de genen, die tot taak hadden de artikelen in te pakken, de financiële zijde af te wikkelen, de hongerigen en dorstigen te laven, de wie raad het-attracties nauw keurig te boek te stellen, kortom, overal was leven en beweging en reeds na een paar uur kon je overal geduchte bressen waarnemen. Ja, de dames sloegen hun slag, tot grote voldoening overigens van de organisatie! Heden is in Jezus ont slapen na een geduldig gedragen lijden onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Jacob Druif in de ouderdom van 71 jaar en 7 maanden. Psalm 138 4b berijmd Eierland A. Druif—Stoepker Oosterend W. M. Trap—Druif D. Trap Hornby, Ont. Canada K. Druif H. J. Druif—Duenk Eierland P. Druif P. Druif Monnikendam B. Druif Broek op Langendijk N. Kruk en kleinkinderen Eierland, 10 nov. 1957. De begrafenis zal plaats vinden hedenmiddag op de alg. begraafplaats te De Cocksdorp. Vertrek sterfhuis 2 uur nm. Heden overleed plot seling onze lieve man, vader, broer en groot vader Piet er Burger Kz. in de ouderdom van bijna 67 jaar. Namens de familie P. Burger—v. d. Slikke Oosferend, Weststr. 7 Texel, 10 nov. 1957 De teraardebestelling zal plaats hebben heden middag 2 uur te Ooster end. door een behandeling bij Techn. Bureau Jan Agter, tel. 46 Aangekomen struik- en klimrozen, pracht liguster voor heg Bloemisterij HIN, Kogerweg 14, tel. 261 TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.l en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantooistr. van gebruikte meubelen. 1. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Te k. gevr. kinderfiets Ift. 6 jr plm. J. Tjoelker, Boogerd 12, Den Burg Tek klamp goed gewonnen hooi ong. 6 a 7 ton. Jac. Kikkert, Spijk- dorp 'O 34 tel. 323 Aan komen lopen grijs poesje m w. sokjes en w. staartpuntje Heule, Schilderweg 132 Te k meisjesmantel 15 a 16 jr. z.g.a.n. Weverstr. 72 Te k z.g.a.n. hobbelpaard. Jn. Brouwer, Beatrixlaan 90 Te k bietensnijder (Vlees houwer no 6) m. el. motor S. Keijser Johz. Schildereind 50 tel. 504 Te k i.g.st.z. witte kinderwagen alsmede een rotanwieg, Beatrixlaan 60 Aangeb. cons, wortelen 15 et p. kg. Jan v. d. Berg, B 155 tel, 223 Gevr. meisje voor de morgenuren. Breen, Brakenstein Te k. nette van Delfts kinderwagen. D. Maas, S 7, Oudeschild Voor Familie-drukwerk Drukkerq Texelse Courant Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Wim Bij het H. doopsel ontving hij de namen Wilhelmus Cornells E. Bakker -Veeger M. Bakker Texel, 9 nov. 1957 De Kapberg B 151 Geboren Ellen dochtertje en zusje van H. C. Steigstra-Westdorp F. Steigstra Herman Wormer, 8 nov. 1957 Voorst huitplantsoen 11 Ondertrouwd A. Straling en C. Barhorst Texel, nov. 1957 De Waal 58 Op zaterdag 16 nov. a.s hopen onze geliefde ouders en grootouders J. H. v. Heerwaarden en P.H. v. Heer waarden Dijt de dag te herdenken waar- op ze voor 35 jaar in het huwelijk traden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 3-5 uur Kogerstraat 13 Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming voor en na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder Tetje Burger—v. d. Vis zeggen wij allen hartelijk dank. Dokter Renout voor geneeskundige bijstand, Ds. v. d. Zwaag voor de woorden van troost tot ons gesproken hartelijk dank. T. v. d. Slikke—Burger C. P. Burger Groeneplaats 9, Den Burg Rectificatie J. J. de Beurs en C. Wielinga hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op woensdag 20 nov. 1957 Ie 13,30 uur ten gemeentehuize te Den Burg Texel. Kerkelijke inzegening in de Doopsgezinde kerk te Den Burg door de Weleerw. heer ds. van Sluijs om 14,15 uur. Den Burg, Binnenburg 4 Leiden, Heemskerkstr. 54 Receptie op de trouwdag van 15,30-17 uur in hotel Texel, Den Burg. Toekomstig adres Binnenburg 6, Den Burg Monte een robuste van de beroemde met 14 karaats gouden pen Alleen in Wegens omstandig heden woensdag (heden) gesloten. Melkhandel Trap, Oosterend TE KOOP kalftijd april C. Kuip Cz. De Westen In verband met het einde van werk bieden wij te koop aan een grote loods van nieuw hout een zo goed als nieuwe drukketel met gegalv. leidingen, enz. 'n partij rondhout geschikt voor hekpalen e.d. een partij juffers 9—10 m lang. Verder afbraak- en brand hout, kozijnen, deuren en ramen. Te bevragen Restauratie N.H. kerk te Den Hoorn, tel. 217 en uitsluitend iedere vrijdag op 't werk. in gebouw voor Chr. Belangen om 8 uur Zie en beleef het thuis ELECTROHU IS BAKKER Prijzen vanaf PHILIPS f 775,- GRbNDIG f 895,- Prima service Eigen reparatiedienst ELECTROHUIS BAKKER Rijwielhandel Germaan heeft voor elke 25ste bezoeker tot en met 5 december. Germaan rijwielen, sport, toer, kinder rijwielen Lampen in diverse soorten Zaklampen, tassen, renkappen enz. enz. Tevens GLOEIEAMPEN EN STOPPEN. Gravenstraat 6 in het Dorpshuis op 19, 20 en 21 nov. as. Door een bezoek heeft u kans op een der vele prijzen. Deze tentoonstelling wordt u aangeboden door de volgende deelnemers op het gebied van de internationale politiek komt spreken over Op maandag 18 nov. nm 8,15, spreekt in de aula van de Dr. Thijsseschool voor de personeelsvereniging der ge meente Texel Voor belangstellenden zijn kaarten verkrijgbaar ter secretarie (afd. financiën) wachten op Texel nog op het bijpassende Agfa Clack flitser f 14,-. Handig plastic etui met ritssluiting f 5,— Lampjes per stuk f 0,25

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2