Tips van Sint Nicolaas Gezinnen gaan winnen DOE MEE Voor de St. Nic. dagen zult U in Oosterend zeker slagen Een Junghans Polderlasten BR00DTASSEN St Nicolaas artikelen Rijwielhandel A. KIEVIT Luxe vogelkooien gerookte paling, Net kosthuis Anker horloge ST. NIC. ACTIE WINKELIERSVER. OOSTEREND 300 gld. aan prijzen. Hoe te winnen GESCHENKEN VAN NEDERLANDS FABRIKAAT De Goed-Heilig-Man-uit-Spanje stelt het op prijs om in een land waar men hem zo in ere houdt als in Nederland, ook tips te geven voor presentjes van Nederlands fabrikaat. Hij heeft ontdekt dat Vakmanschap Nederlands' Faam is en dat hij de Nederlandse industrie dan ook best kan inschakelen Nu kan er hier alleen sprake zijn van tips, want om alle in aanmerking korgende artikelen van vaderlandse bodem te noemen, zouden enkele nummers van dit blad nodig zijn en waar blijven we dan met de burger lijke stand, culturele raad en de sport programma's. Kinderen vóór Nu rijdt Sinterklaas allereerst voor de kinderen en die verrassen we graag met leuk, maar ook verantwoord speelgoed. Het is verheugend dat hiervan een grote keuze valt te melden. Wat is dat houten speelgoed voor de kleintjes niet aardig, dat zo vrolijk in zijn verantwoorde kleuren te pronk staat. Het komt bovendien tegemoet aan de natuurlijke drang tot knutselen die bijna in elk kind aanwezig is. Wij denken aan ballenwagens, blokkentreinen, beweeg bare honden, pyramiden al of niet op wagens, zakken met blokken, verschil lende auto's waaronder takel- en kip auto's. Ook de verschillende plastic figuurtjes zijn goed van kwaliteit en hebben een prettig aandoende fleurigheid. De kleine meisjes zullen erg blij zijn met een rubberpop. aardig aangekleed, die tegen een stootje kan. De Nederland se poppen mogen er trouwens zijn; er zijn poppen met een vaste kop en met een draaikop, poppen met glasogen en met slaapogen compleet met wimpers, poppen dus in elke prijsklasse. Boven dien hebben zij een eigen mode. Er is een overvloed van poppekleertjes; zelfs de plastic regenkleding heeft haar intre- GEMEENTELIJKE PORTEFEUILLES Naar wij vernemen heeft de nieuwe wethouder, de heer C. H. Roeper, de por tefeuilles van de heer S de Waard over genomen. Zoals bekend betrof dit de sector gemeentewerken, afdelingen kapi- taaldienst. RAAD VAN MARINE OORDEELT GRONINGEN EN KOTTER TX 24 SCHULDIG AAN AANVARING De Raad van Marine heeft donderdag geconcludeerd, dat zowel de onderzee bootjager Hr. Ms. Groningen als de kotter Nellie TX 24 schuld heeft aan de aanvaring, die op 29 mei tussen deze beide schepen op de Noordzee nabij IJmuiden plaats had. De Groningen was op weg naar Nieuw-Guinea. Aldus meldt ,,Het Vrije Volk". De raad is van oordeel dat de officier van de wacht op de Groningen, Th. G. L., de peilingen van de kotter gedurende tien minuten voor de aanvaring, die zich om 13.29 uur afspeelde, niet zorgvuldig heeft geregistreerd. L. meende, dat de kotter wel voor de Groningen zou uitwijken en heeft on voldoende rekening gehouden met on achtzaamheid aan boord van de Nellie. Waarschijnlijk is zijn visueel vermogen beïnvloed door de grote snelheid, 23 mijl, van de jager. De raad is voorts van mening dat de commandant van de Groningen de capa citeiten van de officier van de wacht heeft overschat en hem een taak heeft opgedragen, waarvoor deze niet de volle verantwoording kon dragen Juiste hian? In aanmerking genomen dat de com mandant het reactievermogen van de officier als traag kenschetst en hem on voldoende kende, vraagt de raad zich af of de commandant wel de juiste man op de juiste plaats is geweest. De matroos-motordrijver van de kot ter, A. V., heeft nagelaten uit te wijken voor de jager. Hij had deze onvoldoende kunnen waarnemen, daar het schip in de „blinde sector" voer, waar een raam door een houten schot in de kajuit was vervangen. V. verzuimde om gedurende de laat ste tien minuten voor de aanvaring om het schot heen te kijken en heeft de man schappen benedendeks niet tijdig ge waarschuwd. Hij vermoedde niet dat de Hr. Ms. Groningen zo snel naderbij zou komen. De raad gelooft niet dat de om standigheden van het afscheid voor het vertrek van de Groningen naar Nieuw- Guinea van invloed zijn geweest op de waakzaamheid van de officier van de wacht. de in de poppemode gedaan. De poppen- moeder kan de kleertjes zelf uitzoeken en leert zo haar smaak te ontwikkelen. Deze kleertjes kunnen worden opgehan gen in een poppelinnenkast. En ontvangt het poppenmoedertje haar vriendinnen dan zal zij zo'n kinderserveertafel op wielen met losse dientafel wel heel erg mooi vinden De nog kleine poppekinde- ren kan ze in een houten ledikantje naast zich neerzetten. Een zolder of een brede gang lenen zich mooi voor een stel turnmiddelen: ringen - rekstok - schommel, dat 's zo mers weer naar de tuin kan verhuizen. Een heerlijke tijdpassering. Voor de kinderen die met september naar school zijn gegaan zal een goed van vorm zijnde staande houten speelgoed- klok stellig een ereplaatsje krijgen. Heb ben ze genoeg van het klokkijken dan kunnen ze zich met een leesplankje be zighouden of het schoolbord en telraam in één frame bewerken De kunstzin kan worden ontwikkeld, wanneer ze proberen uit staven boetseer- klei van alles te gaan maken. Een nieuw modelleerspel, waar de kunst van het gieten om de hoek komt kijken, is in een doos verpakt verkrijgbaar. De houten en cartonnen legpuzzels zijn een aardig tijdverdrijf voor jong en oud. Gezelschapsspelen zijn nog steeds niet uit de tijd en ook het veelgevraagde scrabblespel wordt thans in Nederland gemaakt. Een practische draaitafel wordt bijgeleverd. Voor cle kleine technici Zowel onder meisjes als jongens vin den we technici in de dop. Om te begin nen kunnen ze eens proberen een huisje, een kerkje uit carton te maken. Er zijn speciale dozen met dit soort bouwplaten en de kinderlijke fantasie zal hele dor pen doen ontstaan. Natuurlijk is het ook prachtig om de „Fokker-Friendship" of de „Statendam" uit carton te maken. Zijn ze wat verder, dan gaan ze zich wagen aan het bouwen van miniatuur modellen uit steviger materiaal. Met de junior-transistor-radiobouw doos kunnen jongens en meisjes vanaf 10 a 12 jaar een stap op het pad van de radiotechniek zetten en zelf 'n transistor- radio bouwen, waarmede de Nederlandse en soms enkele buitenlandse zenders kunnen worden beluisterd. Overigens zal vader van dit presentje ook veel plezier beleven! De Nederlandse constructiebouwdozen, die zelfs door technici van de Technische Hogeschool bij hun experimenten worden gebruikt, hebben al een zekere ver maardheid gekregen. Ook miniatuur auto's, even onverwoestbaar als een be kend buitenlands merk, worden in Ne derland gemaakt. Wij zouden nog wel even kunnen door gaan, er zijn namelijk nog vele goede artikelen van Nederlands fabrikaat te noemen Wellicht zullen deze tips U voordeel doen. GAAN DOOR DE MIST De dichte mist hangt om mij heen, 't Is klamheid wat ik voel, Waar dragen mij mijn voeten heen. Ja, waar is nu mijn doel. Doch zeker is en blijft mijn voet. Bij 't al maar verder gaan, Het is als of een stem mij zegt, Waar of mijn huis zal staan. En zo, terwijl ik verder ga, Eepeins ik nog het woord. Dat ik zo even in de kerk. Tot sterkte heb gehoord. Wie aan de hand van Jezus gaat, Vertrouwend op zijn kruis, Al gaat de weg door 's levens mist, Eens komt hij veilig thuis. T. Kikkert-Bruin, „De Mient" ONDER DE POMP Wöt is dót freedags öltied foor een gepiep en gesteun achter in de Denne? Nou, weet jee dót gieniens kerel. Teugewoordig hewwe ze bee de Staat toch ochendgymnastiek; fandeer snap je! Texelse Boys-nieuws Boys 1 moest zondag j.l. in Callantsoog met 20 zijn meerdere erkennen. Dit is een spannende strijd geworden en de doelpunten vielen in de laatste 10 min. Boys 2 wist in een sportieve strijd met 32 van Wiron 1 te winnen. Het 3e elftal was op bezoek bij WGW 5 en verloor met 20. De strijd van Boys a tegen Boys b is een overwinning voor a geworden, nl. 70. Zondag a.s. ingelast de wedstrijd ZDH- Tex. Boys 1, aanvang 2,30 uur; Tex. Boys 2-JVC 2, aanvang 1,30 uur; zaterdag, 3.00 uur Oosterend a-Tex. Boys a; Tex. Boys b-Cocksdorp, 3.00 uur. Terreindienst: D Witte en H. v. Heer- waarden. TENTOONSTELLING OVER DE ZEEVAART Volgende maand, te beginnen op vrij dag 6 december a.s., zal in „De Vergulde Kikkert", welk gebouw eigendom is van de gemeente Texel, een tentoonstelling worden gehouden met als onderwerp de zeevaart. Deze tentoonstelling vertelt ons de historie van de zeevaart sinds 700. Maar niet alleen de geschiedenis wordt in beeld gebracht, men zal ook enig idee krijgen omtrent het begrip lading, vrachtvervoer, invoer, uitvoer, schip en bemanning en wat er aan het navigeren vastzit. Een verlicht op zee varend schip voor een bewegende achterwand zal het steeds veranderende beeld van een etmaal op zee, overdag en des nachts, op zeer sug gestieve wijze weergeven Dit schip wordt nl. door middel van een stuurrad in beweging gebracht. Deze tentoonstelling, die onder auspi ciën van Texels Museum zal worden ge houden, is in de eerste plaats bedoeld als onderwijs aan de Texelse jeugd. Alle leerlingen, vanaf de 5de klasse, zullen er een kijkje komen nemen. De jeugd uit Eierland en De Cocksdorp zal, wegens de grote afstand, per bus naar de show worden gebracht, 's Avonds zal de ten toonstelling voor belangstellende volwas senen te bezichtigen zijn. De entree is gratis. OOGSTDANKFEEST L.T.B. De jaarlijkse oogstdankdag vond don derdag plaats, 's Middags togen de leden van de afdeling De Cocksdorp naar de kerk van de H. Franciscus Romana om deel te nemen aan een dankmis en 's avonds begaven de leden van afdeling Den Burg zich naar de kerk van de H. Joannes de Dooper om een plechtige lof met predikatie bij te wonen. In „De Oranjeboom" vond daarna in tegenwoordigheid van ongeveer 250 be langstellenden leden met hun gezin en genodigden een feestavond plaats met als hoofdschotel de opvoering van het blijspel „Ballet op de boerderij". Dit stuk wer<l op succesvolle wijze opge voerd door de L.T.J., de land- en tuin- bouwjongeren, geassisteerd door enige dames. Mej. Gree Kuip van „Roozen- burg" was ongetwijfeld de ster van de avond, een verrassing, want Gree stond voor het eerst als actrice op de planken. De regie lag in de beproefde handen van mevr. Rijk-Koster. Tot ver na middernacht bleef men in de allergezelligste stemming bijeen. De balmuziek werd verzorgd door „De Notenkrakers". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur Ds. Van. Reijendam „Open Deur"-dienst medewerking van P. Koorn, trompet De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Kerkdienst met de zondagsschool. Maandcollecte v.d kerkvoogdij 's avonds half 8 ds. Soesan Bediening van het H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 10 uur Ds. Waardenburg Eerste Adventsdienst Viering H. Avondmaal De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Eerste Adventsdienst Viering H. Avondmaal Bevestiging ouderling. Oosterend 10 uur da. T. van der Zwaag en ds. Klijnsma, Doopsgezinde-Hcr- vormdc kerkdienst in de Hervormde kerk. 's avonds 8 uur ouderavond van de Zondagsschool. Oudeschild 11 uur Eerw heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Kand. J. G. Kunst Extra collecte Stichting Steun Kerkbouw Oosterend 10 en 3 uur Ds. L. P. Krijger GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Den Burg, Westerweg 1 10 en 3 uur Ds. J. F. Wynhoud DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur Ds Van Sluijs Den Hoorn 11.15 uur Ds Van Sluijs Oosterend 's avonds geen dienst TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prirv en wnd Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Veltbuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 58 Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Zoek te koop contant be langrijke verzameling of partij postzegels. Br. TW 180. Boi- rek. Koningsplein 1. A dam. P. C. Kaan, Ruygweg 110 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend' ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— horloge van 36.50 kost bij ons 26,50 DE KLOKKENDÜKTER Maandags op de markt Voor „HET" geschenk naar Boekhandel Parkstraat Te koop aangeboden; Morris Minor '49, prima wagentje. Louwe's Auto mobielbedrijf, Badhuis- str. 35-37, Den Helder, tel. 2823 Te k. prima damesrijwiel, nieuwe banden en half transport- rijwiel, als nieuw. Gara ge v.d. Slikke, tel. 222 Te k. 7-jarige ruin, mak lijnpaard. Gebr. Veeger, „Buitenkist" Te koop partijtje blauwe dakpan nen. S Keijser, Beatrixl. Te k. aangeb. z.g.a.n. Duitse kinderwagen met matras en nylon wagen- garnituur. Oldenburger, Plassendaal Te k. lin nenkast en 9-els karpet. L. Vermeulen, De Waal 80 Te k. voor spotprijs 1 maaimachine, 1 zaai- machine, 1 aardappelsor- teer. F. Visser, Willem v. Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voorde blijken van medeleven en deelnemingtijdensde ziekte en het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot-, en overgrootmoeder MARIA KOOGER wed v?.n C Vlaming Gzn In 't bijzonder danken wij zuster Mettau, moederover ste en de zusters* van de St lansstichting voor de liefdevolle verpleging tij dens haar ziekte en dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan haar be wezen. Wed. T. E-dman-Vlaming Kerkplein 4, Oosterend 28 november 1957 Voor Uw belangstel ling betoond bij ons hu- Beierslraat^n, Den Burg, „amln^ed se ouders, hartelijk dank. tel. 98 Te k. eiken eiken dressoir 40, Havenstr. 62, Oudeschild Te koop kinderwagen met bedje. Grootjen, Ou deschild 273 Te koop 1 paar voetbalschoenen m. 9 (is 42) P. v. Heerwaar den, Kogerstr. 13 Te k een huishoudkacheltje en een electr kookplaat. Lijnbaan 35 Te k. een voetbalshort, zwart, voet balshirt, bl., en voetbal schoenen m. 40. F. Otten, K 93, De Koog Aan geboden step en meisjes rijwiel voor lft. 6 7 jr. Lafeber, Schildereind 17 Gevr. een in pr. st. z. kinderwagen. J. Kooger, Zevenhuizen, telef. 289 Te k. 2-pers. ledikant met stromatrassen en veren bed. Molenstr. 36 Te koop 10 a 15.000 kg voerbieten. J. Kooger Zevenhuizen, Tel 289 Met blijdschap geven wij kennis van de yeboorte van ons zoontje en broertje Michiel Cornelis L. Hin-v Heerwaarde S Hin Krugersdorp, Transvaal 24 november 1957 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Willem Peter M T. v d Vis— v. d Slikke W. P v d Vis öresken-, 28 nov 1957 Grote Kade 26 Joannes C. Witte en Dorothea A. Witte geven U hierbij, mede namens wederzijdse ou ders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op woensdag 11 december a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van de H Martinus te Oudeschild. Den Burg, Driehuizen B 124, Oudeschild, Dorpsstr. 208 Texel, 21 november 1957. Receptie: 11 december van 4 - 5.30 uur, in hotel „De Zwaan" te Den Burg Toekomstig adres: Oudeschild 210 Voor de vele bewijzen van deelneming na het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JACOB DRUIF zeggen wij allen hartelijk dank. In het bijzonder Dokter Van Loon voor de ge neeskundige hulp, Ds. Scholten voor de troost woorden tot ons gespro ken, buren, dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie, A. Druif-Stoepker Eierland Texel, 27 november 1957. B. P. RAB G. RAB-Stoffer Schilderend 98, Den Burg Texel, telefoon 574. Voor de zeer veie en hartelijke bewijzen van deelneming ontvangen voor en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Trijntje Vonk-Ellen zeggen wij allen hartelijk dank. In het bijzonder Ds. Klijnsma voor de woorden van troost tot ons gesproken, dokter Renout voor de genees kundige hulp, Zuster Mettau, verder dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan de overledene bewezen. Uit aller naam, J. VONK Tijdelijk: Boulevard 8, Breskens. Bij hun vertrek brengen de Eerwaarde Zusters van Huize Maris Stella, De Cocksdorp, hun op rechte dank aan de ge hele bevolking voor alle hartelijkheid gedurende hun verblijf aldaar on dervonden. In t bijzonder dank aan de Heren doktoren, met wie zij al die jaren hebben mogen samen werken. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij ons 35-jarig huwe lijksfeest zeggen wij har telijk dank fam jvan Heerwaarden Kogerstraat 13 De Penningmeester van het waterschap de Ge meenschappelijke Pol ders verzoekt de ingelan den, welke de over het dienstjaar 1957 nog niet hebben voldaan, deze, zo spoedig mogelijk te willen voldoen, doch uiterlijk vóór 31 dec. 1957 Verzoeke s.v.p. bij beta ling per bank of giro het kohiernummer te ver melden. Texel, 30 november 1957. De Penningmeester, E. L. J. Lap. Een welkom St. Nico laas geschenk is altijd een mooie groene plant. Ruime voorraad en billijke prijzen. Bloemisterij IJ I El Kogerweg 14ff I 911 Telef. 261 GEVRAAGD: een boerenknecht per 1 maart A. v. Lenten P H. Polder (iegergoederen) IJzersterk met aanstelbar schouderriem en overslui tende klep. Slechts f 1,6 DIRK WITTE, Gravenstraat 4, tel. 2ï TE KOOP een handwringer Bes kachel, bankschroef ei een salamanderkachel. Tevens gevraagd voorwie van driewielder kar. H. Barhorst, Smederij, Molenstraa Aangeboden Chevrolet Luxe 1941 Prima in orde, billijke prijs Garage Kievit, Tel TE KOOP Si-hi pompinstaliatie kachel en haardkachel Groenhof, De Koog Stoffeerderi Rubberknielaarzen Lieslaarzen Dijlaarzen Klompschoenen Grote voorraad in ma ten een soorten, laagst mogelijke prijzen. DIRK WITTE, Gravenstraat 4, tel. 221 Kinderfietsen Autopeds Zaklantaarns Lampen Jasbeschermers KM tellers Tassen Wanten Handwarmers Potdichtbinnenbam Reparatiedoosje enzovoorts met of zonder kanarie bij W. Geus, Weverstr TE KOOP plm. 2400 gevelstenen fa Guelen. Te bevr. M. Boon C'dorp C66 of werk Oosterend Voor de Sint hebben wi] als vorige jaren de fijnste haring en zuurwaren, ge rookte vis, gebakken vis, enzovoorts. Vishandel Mosk en Zonen Telefoon 274 aangeboden. Br. onder no 1037 bur. van dit blad. Voor blanke stokvis Diepvries Kabeljauw Weverstraat 56, Tel. 274 Een Gouden dames- van f 115,- kost bij ons f75,- DE KLOKKENDOKTER Maandags op de markt Voor Sim Nicolaas Grote sortering overheerlijke sinaasappelen 7 a 1,— of 15 a 2,— Zoete manderijnen. De mooiste keus in goed gevulde fruitmanden ei schotels en al uw groentei schoon in de pan. M. S. LANGEVELD Ie prijs f 2e prijs f 3e prijs f 100 50 25 Door een fout te zoeken in de etalages bij de deelnemende winkeliers verder prijzen van 10 en 5 gulden, te besteden bij deelnemende winkeliers. Deze actie wordt gehouden VAN 23 NOV. T.M. 7 DEC

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2