RDTER5EPT In blijde Verwachting IVOROL maakt Sneeuwwitjes tande.i Jaarvergadering Coöp. Aankoopver. „Texel" ^B®ï3!Eng$nCQiS3l^$* het gezonde gebaar !™""1 85 cent Vereniging voor Veilig Verkeer tweede blad TEXELSE COURANT ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957 Vrijdagavond werd onder goede be langstelling de jaarvergadering van de Coöp. Aankoopver. „Texel" gehouden. In zijn openingswoord kon de voorzit ter, de heer C. H. Roeper, vaststellen dat de resultaten over het afgelopen boek jaar bevredigend waren. Dit bleek ook in het jaarverslag van de zaakvoerder, de heer P. Stoepker. De omzet was ook het afgelopen jaar weer duidelijk gestegen, terwijl ook het be drag, dat ontvangen werd voor diverse dienstverleningen aanmerkelijk hoger was dan het vorige jaar. Zaakvoerder wees speciaal op de gunstige exploitatie van de enkele jaren geleden in samen werking met enkele anderen aangeschaf te loskraan. Het besluit tot aankoop van deze loskraan blijkt een zeer gelukkig besluit te zijn geweest. Uit het overzicht van de heer Stoepker bleek verder dat de afschrijvingen van gebouwen en machines zeer gunstig ge noemd kunnen worden. In het jaarverslag werd ook speciaal gewezen op de uitbreiding van het aan tal zaken, waarmede de vereniging zich bezig houdt. Genoemd werden de han del in bestrijdingsmiddelen, de aankoop van hooi, stro en aardappelen. De neer Stoepker wees er op dat deze uitbreiding het gevaar heeft dat bepaalde zaken, die oorspronkelijk tot de hoofdwerkzaamhe den van de vereniging behoorden wel eens even minder aandacht krijgen In de bespreking, die op dit jaarver- Zo heef het Doktersboek mei èlle raad voor Moeder en Baby Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90 Weten is gerust zijn. PUBLIKAT1E VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN, VERGADERINGEN December Zo. 1 dec., Den Burg, Start St. Nicolaas- rit M.A.B.-club Texel. Di. 3 dec., Den Burg, St. Nicolaasviering R.K. Vrouwenver. Afd. Gilde. Wo. 4 dec. Den Burg, Filmavond voor be jaardensociëteit. Vr. 20 dec., Den Burg, Kerstavond oud- leerlingen Landbouwschool en Huishoud school. Za. 21 dec., Eierland, Gymnastiekuitvoe- ring SVC. Ma. 23 dec., Den Burg, Kerstavond Plattelandsv rouwen. Januari Za. 4 jan. Den Burg, Toneeluitvoering door toneelver. St. Jan. Wo. 8 jan., Den Burg, Praatavond Ver. Oudleerlingen. Za. 11 jan. M.-Eierland, toneeluitvoering o.l. school. Za. 18 jan., De Cocksdorp, Toneeluitvoe ring SVC. Do. 23 jan., Den Burg, optreden gezel schap „Tetman de Vries" voor Fryske Krite. Vr. 24 jan., Den Burg, Jeugdconcert door Leo Rommerts. Za. 25 jan., Den Burg, Toneeluitvoering Ver. oudleerlingen landbouwschool Di. 28 jan., Den Burg, Praatavond Ver. oudleerlingen. Februari Za. 1 febr., Den Burg, Toneeluitvoering Ver. Oudleerlingen landbouwschool. Wo. 5 febr., Den Burg, Texels jeugd mu siceert o.lv. Jan Visser Vr. 7 febr., Den Burg, Uitvoering Kon. Texels Fanfarecorps Di. 11 febr., Den Burg, Praatavond Ver. oudleerlingen. Za. 15 febr., Den Burg, Uitvoering Kon. Texels Fanfarecorps Za. 15 febr., De Cocksdorp, feestavond soc. De Vriendenkring. Do. 27 febr., Den Burg, Nutsavond. Maart. Za 1 mrt., Den Burg, film en lezing door dr. A. Melchior voor N.V. Langeveld De Rooy. Di. 4 mrt., Den Burg, Prov. lezingwed strijd Ver. Oudleerlingen. Di. 4 mrt., Den Burg, VPRO-avond. Do. 13 mrt., Den Burg, Optreden Scapino-ballet. Di. 19 mrt., Den Burg, Sparavond. wo. 19 mrt., Den Burg, Sparavond. Za. 22 mrt., Oosterend, lezing en film over visserijmethoden in andere landen. April. Di. 15 april, Den Burg, optreden Bert Brugmans Marionettentheater met ,,De Parelvissers van Bizet" voor Vrouwen bond N.V.V. Do. 17 april, Den Burg, Jeugdconcert door het Haags Piano Trio. Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrif telijk of telefonisch geschieden (tel. Den Burg, tel. 21 of 300) U bewijst er andere verenigingen een dienst mee, als U Uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn koste loos kaarten verkrijgbaar bij de secre taris van de culturele raad, p.a. Raadhuis Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge lijk rekening houden met de activiteiten van andere verenigingen. Hierdoor wordt ongewilde onderlinge concurrentie van verschillende verenigingen voorkomen. slag volgde bleek wel dat diverse leden het van belang achtten dat de vereniging zich op een zo breed mogelijk terrein be weegt. Voorzitter Roeper wees op de prijscorrigerende werking van de coöpe ratie. Als er winsten verloren dreigen te gaan, aldus spreker, dan is het de taak van onze coöperatie er op te springen. Bij de bespreking van de Balans en de Verlies- en Winstrekening werd er door enkele leden bij het bestuur op aange drongen te waken voor een stijging van de debiteurenlijst. Algemeen was men van oordeel dat credietverlening niet tot de taak van de Coöp. Aankoopvereniging behoort. Het voorstel van het bestuur om het winstsaldo aan de reserve toe te voegen werd met algemene stemmen aanvaard. Verder verklaarden alle aanwezigen zich akkoord met een voorstel van het be stuur tot aankoop van 1575 m2 grond van de heer J. Bruin te Oudeschild. Nadat voorzitter Roeper waarderende woorden tot de aftredende bestuursleden Lap en Van Groningen had gesproken nam de heer A. Dros Bzn. hel woord. Spreker zei dat het besluit van de heer C. H. Roeper om zich terug te trekken uit het bestuur van de vereniging een groot verlies voor de vereniging betekende. Anderzijds was er echter een volledig be grip voor dit besluit, nu de heer Roeper geroepen werd tot ander belangrijk werk. Spreker memoreerde dat de heer Roeper 14 jaar lang deel uitgemaakt had van het bestuur van de vereniging. Vanaf 1945 was hem de voorzittersfunctie toevertrouwd. De wijze, waarop de heer Roeper dit gedaan heeft verkreeg aller waardering. Als bewijs van erkentelijkheid voor het vele werk werd aan de heer Roeper een vulpen aangeboden. Verder meerde het bestuur de heer Roeper de dank van de Vereniging niet beter te kunnen lo nen dan door hem voor te dragen als adviserend bestuurslid van de vereniging. Dit voorstel werd met applaus aanvaard. De heer Roeper sprak hierop dank woorden tot bestuur, leden en personeel. Uw aller medewerking maakte dat Lk het vervullen van deze functie met plezier en liefde heb gedaan. Na de pauze werd door de heer Drs. Schreuder van het Centraal Bureau ge sproken over het belang van de mest stoffen in de Nederlandse landbouw en de functie van de coöperatie in" de voor ziening daarvan. Spreker wees er op dat het mede aan het gebruik van de meststoffen is te danken dat ons land aan de kop staat bij de opbrengsten per ha. Het gemiddeld gebruik van kunstmeststoffen is in Ne derland op het moment als volgt: 84 kg zuivere stikstof per ha. 66 kg zuivere kali per ha 49 kg zuiver fosforzuur per ha In België zijn deze getallen resp 56 kg, 82 kg en 57 kg. Een heel ander beeld ge ven de V.S. van Amerika. Daar is het nl. resp. 2-3 kg, 4 kg en 41/ï kg. De noodzaak van een groot kunstmest- gebruik is ons opgelegd door onze dichte bevolking Als illustratie van deze bevol kingsdichtheid noemde spreker, dat wan neer de gehele wereldbevolking overge bracht zou worden naar de V.S. de be volkingsdichtheid gelijk zou zijn met die in ons land. De heer Schreuder wees er op dat het daarom zeer belangrijk is dat de Neder landse landbouw de kunstmeststoffen voor een redelijke prijs kan bekomen. Met cijfers werd aangetoond dat de pro ductiekosten van de Nederlandse stik stofmeststoffen lager ligt dan van de ons omringende landen. Het is mede aan de georganiseerde landbouw te danken dat deze meststoffen ook voor een redelijke prijs bij de boer komen. Spreker wijdde ook enkele woorden aan de verandering van het stikstofsei zoen. Tot dit jaar toe liep het stikstof- jaar van 1 juli tot 1 juli. In de loop van dit bemestingsjaar liep de prijs geleide lijk op. Na 1 juli kreeg men dus een prijsval. Als gevolg van het feit dat door de graslandboeren naar verhouding veel stikstof werd gebruikt na 1 juli lag de gemiddelde prijs, waarvoor deze de stik stof op het bedrijf kregen lager dan de gemiddelde prijs van de bouwboer. In verband hiermede heeft men gemeend het stikstofjaar te moeten aanvangen op 1 september. Tenslotte werd door de heer Schreuder nog gewezen op het belang van het plaatsen van zgn. vertrouwensorders. Het is voor Uw coöperatie van groot be lang om te weten welke hoeveelheid kunstmeststoffen in het volgende seizoen nodig is. De kunstmestindustrie heeft nl. ook verplichtingen ten aanzien van de export. Het is daarom onmogelijk om op een bepaald moment te voldoen aan een onverwachtse order van Uw coöperatie en dit kan tot gevolg hebben dat bij plot seling opkomende grote vraag van ge bruikers tijdelijk niet aan deze vraag kan worden voldaan. Hierop volgde sluiting van de vergade ring met dankwoorden aan Drs. Schreu der voor zijn duidelijke inleiding en aan de aanwezigen voor de opbouwende be sprekingen. beschermt Uw mond en keel INGEZONDEN Het is mij een genoegen, langs deze weg, al diegenen te bedanken, die zo spontaan kleding voor de bewoners in de Ambonezen-kampen gaven. Met een auto, die afgeladen vol was, kwamen wij in Den Haag bij het Kledingmagazijn aan, waar de heer en mevrouw Lokollo zich zeer dankbaar toonden en ons verzeker den, dat dit alles zeer binnenkort zijn bestemming vinden zou. Op mijn vraag of men in staat zou zijn één en ander te vermaken, met het oog op de maten, deelde mevr. Lokollo mede, dat elk kamp wel een naaister en zelfs ook een kleer maker had, maar zo zei ze lachend met een breed gebaar, er zijn onder de ande ren ook „zulke Moekes", m.a.w. dat kan wel eens meevallen. Zij deelde mij verder mede, dat ook de kinder-dekenactie „geslaagd" genoemd mag worden. Dat er met de hulp dus van het Nederlandse Volk overgegaan kan worden tot aankoop van wollen dekens bij de fabrikanten, om eindelijk, na 7 jaren een deel van de grijze katoenen legerdekentjes te kunnen vervangen. Voorts hoopte zij, misschien met steun van de Regering, over te kunnen gaan tot aanschaffing van matrassen, daar in alle kampen op strozakken geslapen wordt en deze uiteraard na 7 jaar op zijn. Bovendien wordt er wegens plaatsgebrek veelal in bedden boven elkaar geslapen, waardoor de onderslaper het stof, dat de jute zak doorlaat, voortdurend inademt, hetgeen reeds in vele gevallen lijdde tot cislhmatische klachten en andere aller gische verschijnselen. Voor Uw gaven, die mogen helpen de omstandigheden van deze bevolkings groep te verlichten, nogmaals hartelijk dank! G. van Loon-le Roy «nacvwws rterte Met dit moderne materiaal kwam het Verbond van Veilig Verkeer ook op Texel. Hier volgt het slot van onze reportage. Even later stonden wij in een Texelse zaal, waar juist een film langs de lens was gegleden en de operateur op het punt stond een nieuwe rolprent te mon teren. „Wacht, ik wil nog iets zeggen", en de heer Ziekemeijer stapte naar vo ren, waar een machtig doek, zeker 3 bij 4 meter, voor een kolossale vergroting van het smalfilmmateriaal zorgde Hij wees allereerst op de grote watersnood ramp van 1953, toen 1795 landgenoten het leven verloren, maar in datzelfde jaar maakte het verkeer 23.953 slachtof fers, waaronder 1287 ongelukken met dodelijke afloop. 350 kinderen lieten het leven. Massale rampen blijven eeuwig in ons geheugen gegrift, maar maakt het uit of uw kind als enkeling uit het leven wordt weggerukt of behoort tot 'n groot aantal slachtoffers, die gelijktijdig ge troffen worden? Het verdriet is er zeker niet minder om. Het aantal jeugdige verkeersslachtoffers toont echter een dalende lijn, dank zij het intensief door voeren van het verkeersonderwijs, dat BURGERPLICHT Een eilandgenoot schrijft ons: Op onze Aarde wonen vele mensen. In de loop der geschiedenis hebben zich daaruit vele volken ontwikkeld in vele landen. Ieder land heeft zijn eigen be stuur, de regering. De regering ziet er op toe, dat allerlei zaken geregeld worden. Dit is nu een maal nodig; zelfs in de oudste tijden koos een volk een leider; dit was dan meestal de sterkste figuur. Ook in de dierenwereld kennen we het begrip: leider. Om de gang van zaken in een land geregeld, langs geleide banen, te doen plaats vinden, heeft de regering wet boeken samengesteld. Deze wetboeken zijn niet het werk van één man (of vrouw). De commissie, hiermede belast, zijn samengesteld uit de verschillende religieuze en politieke richtingen, welke in een land aanwezig zijn. Zijn de wet ten, en dat zijn er vele, gereed, dan worden ze aan een volksvertegenwoordi ging voorgelegd, die ze dan eventueel aanneemt. Vele wetten moeten in kleinere ge meenschappen, bijv. steden, dorpen, naar plaatselijke omstandigheden gewijzigd worden. Dit is niets bijzonders. Een landsregering vertegenwoordigt nu een maal niet altijd een provinciaal of een stedelijk bestuur. Van het volk, dat uiteindelijk d m.v. de stembus de regering samenstelt, wordt dan ook verwacht, dat zij zal medewerken bij de uitvoering van de wetten. Wetten moeten nageleefd wor den en het is onze taak, onze burger plicht, hieraan mede te helpen. Zij dienen ook voor kleine gemeenschappen, ook al lijkt een en ander wel eens onredelijk. Wij moeten dit echter altijd in ruimer verband zien en beseffen dat, wat in de ene gemeenschap niet toelaatbaar is, dit ook geldt voor de andere. Daarbij moet in het oog gehouden worden, dat het mede de taak der ouderen is, om de jon geren in deze richting voor te gaan en op te voeden. Wij moeten opbouwen, niet afbreken. Doet iemand, of dit nu een enkeling is of een bestuur, iets verkeerd (ook zij zijn mensen) dan behoort men elkaar daar op te wijzen en samen te trachten het juiste te bereiken. Dan alleen is goede samenwerking mogelijk in een maat schappij. S.V.C.-nieuws A.s. zondag gaat het eerste elftal naar DWOW. We vertrekken om 10.30 uur van dorp met de boot van 11,30 uur. Het tweede speelt thuis tegen WGW, aanvang 1,30 uur. De adsp. gaan heden middag naar Tex. Boys b, aanvang 3 uur, vertrek 2.15 uur van dorp. „LUSTEN EN LASTEN VAN ALCOHOL" Er bestaat geen enkel „up-to-date" boekje met voorlichtende gegevens op het gebied van het Alcoholvraagstuk. Wij zijn daarom zeer verheugd dat Prof. Dr. D. H. Wester gevolg heeft gegeven aan de inmiddels overleden Hoofdin specteur van de Volksgezondheid, om een voorlichtend boek hierover te willen samenstellen. In dit wetenschappelijk, doch zo populair mogelijk gehouden werk, wordt geen standpunt ingenomen inzake „voor of tegen geheelonthouding"; het alcoholvraagstuk wordt hier objec tief-wetenschappelijk behandeld. Tóch zult U zien, hoezeer de schrijver is „ge grepen" door een menslievend gevoel en deernis met de alcoholist. Vooral de ge deelten over het ontstellend Alcoholisme in Frankrijk bevelen wij in Uw aandacht aan, temeer, waar hier niet is „nage praat" uit (vaak) overdreven cijfermate riaal, doch opnieuw wetenschappelijk gegevens zijn verzameld „aan de bron" en zoveel mogelijk getoetst €n verge leken. Dit boek is voornamelijk samengesteld voor een ieder, die te maken heeft met ziekenverpleging, sociale werkzaamhe den, voor reclasseerders, medici-studen ten, onderwijskrachten etc. CONSULTATIEBUREAU T.B.C.-BESTRIJDING Op 5 december gaat het t.b.c.-consul- tatiebureau niet door. Het eerstvolgende bureau is nu 19 december 1957. FILMNIEU WS „VISTA VISION" In deze film zijn de beroemdste namen van Hollywood bijeengebracht: Bing Crosby, Grace Kelly, Louis Armstrong en zijn band. Wij zouden daarom haast zeggen, dat het er niet meer toe doet, waar het verhaal ditmaal over gaat. Als verhaal heeft de film dan ook zeker geen bijzondere betekenis, want het gaat heel gewoon over twee mensen, die elkaar de rug toegedraaid hebben, maar elkaar daarna weer in de armen vallen. Daar voor hoef je niet helemaal een Holly- woodse organisatie op touw te zetten, dat gebeurt op Texel ook Maar het gaat natuurlijk om het fenomenale spel. En de negen gloednieuwe songs. „TARZAN DE AAPMENS" De jeugd behoeft zich zondagmiddag niet te vervelen, want dan draait in de Bios de spannende film „Tarzan, de aap mens". Hoofdfiguur is Johnny Weismuller. Nederlands nieuws O.a.: Utrechtse jeugd viert Sint Maar ten-feest; EuroDese Judo-kampioenschap pen in Rotterdam, Rolskiën, een nieuwe sport voor het hele jaar; Invitatie-bil- jarttoernooi Driebanden in Rotterdam; Glorieuze terugkeer van Sint Nicolaas in Nederland. Wereldnieuws O.a.: De 40ste verjaardag van de Rus sische revolutie; Een Bristol Britannia neergestort; Duitse Navo-boten patrouil leren op de Rijn; Hevenmode uit Parijs; Donald Campbell verbetert zijn wereld record op het water; Voetbal Schotland- Zwitserland 32. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 22 november 1957: P. v.d. Wulp-P. Roeper 11 W. Laan-J. Moerbeek 20 J. v.d. Bout-T. Verheijen 11 A.: S. v. Heerwaarden-S. Bakker 20 S. Ros-C. v. Heerwaarden 11 W. A v. Zeijlen-C. Meedendorp 20 C. Dijker-Jac. v. Heerwaarden 20 P. W. Kooi-S. v. Heerwaarden Jzn. 02 B.: C. v.d. Werf-A. v.d. Slikke 20 Jo Schoo-Jn. Stam 11 C. P. Burger-A. Vinke 02 D. v.d. Werf-Jas. Vinke 02 C.: Jb. Koorn-C. C. Barhorst 20 L. Keijser-J. A. v. Enst 02 J. J. Lafeber-P. Bruyn 02 J. Hillen-C. Vinke 1—1 R.O.E. 1-Texel 1: E. Molema-C. Dijker Js. Keizer-S. v. Heerwaarden G. C. Post-S. Ros M. Kalsbeek-C. Meedendorp C. D. Bremer-W. A. v. Zeijlen W. Post P. Ottervanger-J. Hooijberg H. Bais-S. v. Heerwaarden W. Vijver-Jas. Vinke P. Tijdeman-A. Vinke 0—2 0—2 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 2-0 0—2 4—16 C. Meedendorp verprutste een gewon nen stand, met als gevolg dat C. Dijker tot op 2 punten na alweer gelijk staat, met nog drie partijen meer te spelen. Het eerste tiental wist zaterdag op de boot al dat ze met 20 achterstonden tegen R.O.E., daar de invaller voor C. van Heerwaarden niet was komen op dagen. Dit heeft de mannen blijkbaar geïnspireerd, want nadat de stand via 22 was gekomen op 42 door een on nodige nederlaag van J. Vinke, werd het de R.O.E. spelers aan de overige borden zo lastig gemaakt, dat ze verder nog slechts nullen lieten noteren. Laat deze fantastische zege ons moed geven voor de wedstrijd, die we zaterdag a.s. tegen Schagen hebben te spelen Helaas is ook dit weer een uitwedstrijd Maar dat mag geen verhindering zijn volledig op te komen, daar we het tegen Schagen heel wat moeilijker zullen hebben./ nu ook reeds in de eerste klasse op de lagere school gegeven wordt. Mede is het te danken aan de oprichting van verkeersjeugd brigades in practisch alle plaatsen van ons land. Zijn ze ook voor Texel nodig? Onge twijfeld, want na de lange winterslaap staat telkens weer een druk seizoenver- keer voor de deur.'Juist dan is het van belang, dat de vereniging Veilig Verkeer Texel haar taak serieus aanpakt. De win tertijd zelf kan (en is reeds) nuttig wor den besteed met het verkeersonderwijs. Daarmede moet men doorgaan. Texel is wat het verkeer aangaat, zo vervolgde de heer Ziekemeijer, stellig niet minder gevaarlijk dan de overkant, wat mede veroorzaakt wordt door een bepaalde mentaliteit. Sommigen menen namelijk, dat hier alles kan. Het kan allang niet meer. Ook had het hem gefrappeerd, dat er jongelui telkens weer krijgertje spelen op hun snel-bromfiets. Dat had hij van de zomer, toen hij hier als badgast ver toefde, persoonlijk meegemaakt. Ook dat is een teken van ongediscipli neerdheid, want spreker nam aan, dat die jongelui de voorschriften heus wel kennen. Is het een kwestie van menta liteit, dan is daar allereerst dus een taak voor de ouders, en daarom dient onze houding ten opzichte van het ver keer reeds aan de kleuters te worden bijgebracht. Groter geworden zullen zij o.m. kennis kunnen nemen van het werk der vereni ging, die ook nu weer door spreker ge roemd werd vanwege haar activiteit. Maar een vereniging kan alleen activiteit blijven ontplooien als zij de volle steun geniet van haar leden. Het valt dus toe te juichen, dat zovele eilandgenoten zich reeds als lid hebben gemeld. De kosten (f 1.per jaar) kunnen voor niemand een bezwaar zijn. Het werk van een ac tieve vereniging kan het verlies van mensenlevens voorkomen. Spreker wilde ook gaarne de politie en de jeugdbriga- diers in de hulde betrekken. Zonder hen had deze actie ook stellig niet tot zulk een succes geleid. Op 29 november 1952, dus 5 jaar gele den, was het Verbond voor Veilig Ver keer met de landelijke actie gestart. De eerste avond werd in Delfzijl gehouden. Men had toen de beschikking over één wagen. Het wagenpark is inmiddels uit gegroeid tot acht auto's, waaronder drie geluidswagens, een caravan en een mooi ingerichte verkoopwagen. 29 november start de nieuwe tournee. Deze actie heeft mede tot gevolg gehad, dat thans op alle scholen in de kleinste plaatsen ook b.v. op Marken ver keersonderwijs gegeven wordt. Ook op Vlieland, waar bijna geen auto's rijden. Meer dan duizend jeugdvoorstellingen per jaar, thans met het modernste mate riaal, zoals u wel gemerkt heeft. Dit is alleen bereikbaar geworden dank zij de steun van de leden. Met voldoening kan Veilig Verkeer dan ook op het afgelopen tcurnee terugzien, met bijzondere voldoening, want dit jaar was het juist 25 jaar geleden, dat het Verbond werd opgericht. Met een „Gaarne tot weerziens" heeft het gezelschap ons eiland metde eerste boot verlaten. voor het repareren van muren en plafonds! t ponds-vcrpakklng t t. 1.20 ALAMJTINE HOLLAND N.V. UlKKUOH t - uurus» KERSTZEGELACTIE De Noordhollandse Vereniging tot be strijding van de Tuberculose schrijft ons: Evenals vorige jaren wordt door de Koninklijke Nederlandse Centrale Ver eniging tot Bestrijding der Tuberculose weer een „Kerstzegelactie" georgani seerd. De zegels, die als sluitzegel zijn te gebruiken en dus geen frankeerwaarde hebben, kosten 5 cent per stuk en zijn ditmaal verkrijgbaar in boekjes èn vel len van 100 stuks. In tegenstelling met vorige jaren, toen slechts één soort zegel werd uitgegeven, bevatten de boekjes en de vellen thans ongeveer 80 diverse soorten zegels, uit gevoerd in sprekende kleuren. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 december op om 8.26 uur en gaat onder om 4.31 uur. Maan: 7 dec. V.M.; 14 dec. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild* 30 nov. 1.18 en 13.19; 1 dec. 2.17 en 14.29; 2 dec. 3.29 en 15.43; 3 dec. 4.41 en 16.58; 4 dec. 5.46 en 18.02; 5 dec. 6.41 en 18.57; 6 dec. 7.29 en 19.51; 7 dec. 8.17 en 20.38. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3